12 'Kantorenmarkt in Rotterdam is ondanks uiterlijke schijn sjofel' Tekort griepvaccin op tijd weggewerkt Dag en nacht 'broodjes tappen' Huiszoeking bij assurantiekantoor Machinisten NS Cargo dreigen met staking Werkzoekende allochtoon moet veel barrières overwinnen Iedereen kan voor december ingeënt zijn Meepraten over moment sluiting stormvloedkering Lading cocaïne onderschept Grote vangst In drugspand Koningin brengt bezoek aan Antonius Vrouw vermoord bij handgemeen Breedbeeld- schilderij naar Boijmans Klacht over Mordaunt bij parket Rotterdams Dagblad Donderdag 7 november 1996 Rotterdam Hel gaat helemaal niet goed met Rotterdam. De ui terlijke schijn ziet er weliswaar -daadkrachtig en veelbelovend uit en het beeld van opgestroopte mouwen en brutale hoogbouw, zo als het een wereldstad betaamt, staat eenieder inmiddels op het metvlies gebrand. Maar toch: ach- "ter dat glimmende imago gaat een kantorenmarkt schuil, die op z'n •"best kan worden aangeduid ais 'sjofel'. Dat vindt mr. G. van Gent, direc teur van de Rotterdamse vesti ging van DTZ Zadelhoff. „Rotter dam doet het helemaal niet zo goed," zegt hij in het najaarsnum mer van zijn eigen huisorgaan 'Zadelhoff Zakelijk'. In niet mis te verstane bewoordin gen rekent Van Gent, in het verle den ook ooit gemeenteraadslid voor de WD, af met het glanzen de imago dat de gemeente door gaans graag ophoudt. Rotterdam vernieuwt zich wel, maar de eco nomie wordt er niet echt beter op. „Ondanks de bouw van een aantal kantoortorens is de kantooront wikkeling niet echt spectaculair," zegt Van Gent. Er is in de topjaren wel een aantal bedrijven nieuw gehuisvest in de sta^ „Maar," zegt hij, „dat is iets anders dan nieuwe bedrijven huisvesten" Hij wijst erop dat het in vrijwel al le gevallen gaat om uitgestelde verplaatsing van bedrijven. De leegstand in de kantoorruimte in de stad is nog steeds behoorlijk groot. De verhalen die over die leegstand de ronde doen, hebben op zich alweer een negatieve in vloed op de markt Van Gent: „Aan het Weena bijvoorbeeld zijn 20.000 vierkante meter nog nooit verhuurd geweest. Niet datje dra matisch moet doen over enkele ja ren leegstand, maar de belegger heeft daarop zijn investering nog geen cent rendement behaald. Dat spreekt zich rond." Van Gent heeft daarom een matig oordeel over de situatie op de "At- terdamse kantorenmarkt. „De kantorenmarkt in Rotterdam is niet echt armoedig of dramatisch. Ze is na de -opleving aan het Weena ook niet ingestort. Maar toch: met 'sjofel' is ze aardig geka rakteriseerd." Van Gent geeft ook aan waar het in Rotterdam aan schort. Ten on rechte gaat men er bij de gemeen te, ten sladhuize en bij het Ont wikkelingsbedrijf Rotterdam (OBR), vanuit dat erin het buiten land grote interesse bestaat voor vestiging in Rotterdam. Dat is niet zo. Buitenlandse pro jectontwikkelaars en beleggers hebben in Nederland veel meer belangstelling voor Amsterdam, Utrecht en Den Haag. Rotterdam staat niet voorop, maar volgt pas op een uiterst bescheiden vierde plaats. Het feit dat het zo moeilijk is buitenlandse investeerders te interesseren voor de Kop van Zuid spreekt wat dat betreft boek delen. De grote leegstand in kantoren is volgens Van Gent ook niet bevor derlijk voor het enthousiasme bij investeerders. En wanneer hun ook nog wordt verteld dat ze in Rotterdam slechts onder de voor waarde van erfpacht mogen bouwen, is dat enthousiasme he lemaal snel verdwenen. Toch gelooft de Zadelhoff-topman dat Rotterdam door moet gaan in zijn pogingen de Kop van Zuid vol te krijgen. „De ontwikkeling van de Kop van Zuid zal meer geduld vergen dan men heeft veronder steld. Ik hoop dat Rotterdam dat geduld kan opbrengen en de loca tie niet gehaast met andere pro jecten, van minder belang, vol bouwt." Het is Van Gent - zijn woorden zijn opgetekend voor de start van de problemen met de Erasmus- brug - verder ook een g wel dat Rotterdam zo slecht bereikbaar is. Rotterdam De in Rotterdam gevestigde Nederlandse Influ enza Stichting is ervan overtuigd dat iedereen die dat wil dit najaar gratis een griepprik kan krijgen. De verwachting is dat het tekort een influenza-vaccin op tijd zal zijn weggewerkt. Vorige week werd bekend dat De industrie houdt bij de produc- huisartsen en apothekers, ook in Rotterdam en omgeving, regel matig 'nee' moesten verkopen aan mensen die langs wilden ko men voor een inenting. Ze waren boos op minister Borst (Volksge zondheid) omdat die begin okto ber had geroepen dat 65-plussers ook een risicogroep zyn en dus gevaccineerd zouden moeten wor den. Vervolgens meldden zich grote groepen ouderen waardoor een tekort aan vaccinatiemate- riaal ontstond. Het vaccin wordt in de zomermaanden gemaakt. tic rekening met dc verwerkte hoeveelheden van het jaar daar voor. Uitgegaan was van 1.9 miljoen in entingen. Er bleken er opeens 2.1 miljoen nodig te zijn. Volgens de Nederlandse Influenza Stichting is die stijging van 200.000 aanvra gen 'relatief klem'. Tijdelijk Voor eind november kunnen de producenten dit tekort hebben weggewerkt, is de verwachting van de stichting. „Slechts een minderheid van de patiënten merkt daarom daadwerkelijk ieis van het lijdelijk tekort," aldus campagnemanager J. Bos van de Nederlandse Influenza Stichting. „Deze mensen krygen hun griep prik in de tweede helft van no vember in plaats van aan het be gin. Aangezien de hele maand no vember nog gevaccineerd kan worden tegen influenza is er geen reden tot bezorgdheid." Het gnepseizoen loopt m Neder land over het algemeen van de cember tot en metapril. Dat houdt in dat iedereen die dat wil op tijd ingeent kan zyn. De Nederlandse Influenza Slich ting wijst erop dat de slogan 'Vas te pr;k m november opnieuw kan worden waargemaakt. RotterdamEen groep machinis ten bij NS Cargo, het goederenbe- drijf van de spoorwegen, dreigt met een wilde staking in de twee de helft van november, Ze protes teren tegen de voorstellen van de directie om machinisten ook an dere taken uit te laten voeren dan het besturen van treinen. De machinisten hebben een ad vertentie geplaatst in het vakblad Nieuwsblad Transport. De vak bonden 2ijn niet op de hoogte van de advertentie, die is onderte kend met 'De machinisten van NS Cargo'. In het stuk staat dat de di rectie weigert met de bonden te praten over 'de problemen inzake de invulling van het vak machi- nist'.- Volgens voorzitter G. Hardeveld van de spoorbond FSV zijn partij- en echter nog niet uitgepraat Zo staat er volgende week nog een af spraak gepland. NS Cargo wil dat machinisten ook kunnen worden ingezet voor het koppelen en ontkoppelen van wa gons en voor het opheffen van sto ringen, taken die nu worden uit gevoerd door anderen. Op die ma nier willen de spoorwegen effi ciënter werken. Dat is nodig, want het goederenbedrijf lijdt al sinds jaar en dagverlies. De FSV plaatst vraagtekens by de voorstellen, omdat de machinisten dan te zwaar belast zouden worden. Vorige maand dreigde het ook al tot acties te komen bij NS Cargo. Bij het bedrijfsonderdeel worden zó'n zeshonderd banen geschrapt. De bonden eisten dat NS nog eni- ge jaren zouden wachten voordat er 'overcompleten' zouden wor den aangewezen. Over dit pro bleem is een compromis bereikt. De stakingsdreiging bij NS Cargo staat los van de actiedreiging bij NS Reizigers, waar bonden en NS een conflict hebben over flexibe ler werkroosters. Rotterdam De Rotterdamse douane heeft in samenwerking met de FIOD afgelopen vrijdag in de Rotterdamse haven 130 kilo co caïne onderschept die afkomstig was uit Curasao. De douane had de container geselecteerd voor controle. Het spul zat verstopt in zeven zakken, waarin volgens de vrachtpapieren rijst moest zitten. De drugs hadden een straatwaar de van circa veertig miljoen gul den. De cocaïne is vernietigd. Rotterdam De politie heeft gis teravond bij een inval in een drugspand op het Mathenesser- plein zevenhonderd gram hero ine, drie v,rwapens en zes bus jes cs-gas in beslag genomen. De 24-jarige bewoner annex dealer en een 26-jarige Duitser - hij was in het bezit van enkele tientallen grammen heroïne - zijn in verze kering gesteld. De hele dag door vers brood, éoms zelfs goedko per dan inde winkel. Aan deHesse- plaats In Om moord is voor Rotterdam de eerste proef meteen broodauto maat begon nen. Foto Peter de Jonjycorvos Rotterdam—Justitie en de Econo mische Controle Dienst (ECD) hebben gisteren een huiszoeking gedaan bij het assurantie-kantoor Gebroeders Sluyter BV in Rotter dam. Een van de directeuren van het kantoor wordt verdacht van betrokkenheid bij d«" ,-ermeende fraude van de voormalige Avéro- topman Th. Ringers. Persofficier van het arrondisse ment Haarlem, C. Hemmes-Boen der, bevestigde vanmorgen dat justitie een groot aantal documen ten bij de inval in beslag heeft ge nomen. Er zijn geen aanhoudin gen verricht. Het assurantiekan toor zelf wordt niet verdacht, wel een van de directeuren, een Ne derlander die in België woont. De moedermaatschappij van Avéro, Achmea, heeft een aantal weken geleden aangifte gedaan tegen Ringers wegens fraude met garantieverzekeringspolissen. Door toedoen van de in 1995 ver trokken Avéro-directeur zou 15 miljoen zoek zijn geraakt. Ach mea zegt de uiteindelijke schade dankzij enkele ingrepen te heb ben beperkt tot enkele duizenden guldens. Rotterdam Alle bewoners en ^gebruikers van buitendijkse gë- J'bieden krijgen de gelegenheid mee te praten over bij welke •-hoogwaterstand de stormvloed- - kering in de Nieuwe Waterweg ^zal worden gesloten. Vooralsnog - wordt er van uit gegaan dat de kering wordt gesloten bij een -verwachte hoogwaterstand van '*+3.20.meter NAPin Rotterdam- C Centrum.- Een 'definitief-sluit- peil' is echter nog niet vastge steld; "Bewoners en gebruikers van -buitendijkse gebieden, 'die bij r (extreem) hoogwater zullen on- r derlopen, hebben belang by een lagere'hoogwaterstand als ijk- "r punt voorde sluiting van de ke tting. .'Anderen, zoals Jrijvoor- "\'beeld het Gemeentelijk Haven- -bedrij f Rotterdam, hebben eral- C'lé belang by dat dg haven "zo langmogelyk bereikbaar blijft. Rijkswaterstaat houdt eind deze maand drie bijeenkomsten voor alle belanghebbenden. Aan de hand van deze hoorzittingen zal de minister van Verkeer en Wa terstaat over een sluitingsmo ment van de kering worden ge adviseerd. Rijkswaterstaat biedt vooralsnog drie hoogwaterstan den waarover kan worden ge sproken: 2.80,3.00 en 3.20 meter -f-NAP als verwachte maximaal stand in Rotterdam-Centrum, Naar verwachting neemt de mi nister komend voorjaar een be sluit De bijeenkomsten, die alle om 20.00 uur beginnen, worden ge houden in hef inghuis bij de stormvloedkering in Hoek van Holland (26 november), het stad huis in Rotterdam (27 novem ber) cn het stadskantoor in Dor- drecht (28 november). Rotterdam Om tien uur 's avonds of op zondag vers brood halen. Midden in de nacht koek jes of broodjes kopen. Ideaal voor nachtbrakers en mensen met een fulltime baan én sinds kort moge lijk bij Bakker Klootwijk. Het fili aal aan de Hesseplaats in Rotter dam-Ommoord heeft als eerste in de regio een broodautomaat, waar klanten 24 uur per dag en zeven dagen in de week terecht kunnen voor broodjes, halfjes gesneden brood en koek. Het fenomeen broodautomaat is niet nieuw. In België maken ze er al tien jaar gebruik van en staan 4700 automaten. Nu de machine geschikt is gemaakt voor ka detjes, croissants en andere broodprodukten, toont ook de Ne derlandse markt belangstelling. In één jaartijd heeft PDC Interna tional B.V. - deleverancier- on geveer twintig automaten ge plaatst in onder meer Leeuwar den, Amsterdam, Hengelo en nu in Rotterdam. Automaat De 'broodjestapper' aan de Hesse plaats staat daar al zes weken, maar is pas vorige week otficieel in gebruik genomen. „Bij de ver bouwing van de winkel is de pui vernieuwd. Daarin zit nu een uit sparing voor de automaat, zodat die mooi weggewerkt is," vertelt filiaal-cheffin M. Bouter. De reac ties zyn tot nu toe positief, „Het is handig voor de' klanten dat ze 's avonds bijvoorbeeld nog een half je brood kunnen halen als ze dat overdag zijn vergeten," zegt ze. De automaat is gevuld met drie soorten brood: wit, lichtbruin en volkoren. Daarnaast zijn er zak ken broodjes te verkrijgen en di verse koeken. „Op dit moment zitten er stroopwafels in," vertelt Bouter, „Maar dat wisselt regel matig, zodat iedereen wat naar zijn smaak vindt." Alles in de au tomaat kost een gulden vijftig. Soms krijgt de klant voor dat geld zelfs meer waar voor zijn geld dan binnen, in de winkel. Aan het ein de dag W' 5 gevuld r immers gevuld met het beschik bare brood. En dat kan ook een halfje Polderbruin van 1,80 zijn. Het brood is iedere dag vers. 's Morgens wordt het brood van de vorige dag vervangen door een nieuwe voorraad, 's Avonds kij ken de werknemers van het filiaal de inhoud na en vullen die even tueel bij, zodat de automaat niet leeg raakt en de late klant alsnog achter het net vist. De broodautomaat werkt net als een snoep- of btikjesautomaat. De klant gooit er geld in en haalt het gewenste product uit een soort luik. Begin volgend jaar worden de automaten in Nederland omge bouwd, zodat klanten ook kunnen betalen met de chipknip. Test Of er bij andere Klootwijk-filialen ook broodautomaten komen, is nog niet duidelijk. Volgens het hoofd verkoop J. Verkade van de bakkersketen hangt dat af van de resultaten van dit exemplaar. „Het is een test," vertelt hij. „Zo dra we weten wat de consument doet, plaatsen we er misschien meer." Door Peter de Lange Rotterdam Discriminatie en pesterijen van allochtonen op de werkvloer zijn geen fabeltjes, ze komen dagelijks voor. En zorgen soms voor schrijnende situaties. Bijvoorbeeld: het voltallig perso neel van een bijenkwekerij loopt met maskers op. Alleen de 'buitenlandse' werknemers krij gen zo'n masker niet. Dus worden deze werknemers geregeld gesto ken, Als straf voor het feit dat ze uit een ander land komen. Alina Cuartas van Radar, het Rot terdamse anti-discriminatiebu reau, vertelde dit uit de praktijk gegrepen verhaal gisteravond tij dens een drukbezochte hoorzit ting over allochtonen en werkge legenheid. En Radar ontvangt dit soort klachten elke dag, voegde zij er aan toe. Het voor een niet onbelangrijk deel zwarte publiek in de conferentiezaal van hotel At lanta reageerde verontwaardigd. Niet voor het eerst tijdens de bij eenkomst. En ook niet voor het laatst. Discriminatie is maar één oorzaak van dc massale werkloosheid on der Rotterdamse allochtonen, die voor sommige bevolkingsgroepen meer dan veertig procent be draagt. De misère begint al in de laatste klas van de basisschool, bij de adviezen van de schoolleiding over de vervolgopleiding. Buitenlandse leerlingen, vertel den verschillende Rotterdamse immigranten die dit persoonlijk was overkomen, worden per defi nitie naar een laaggekwalificeer- de opleiding gestuurd. Naar de mavo of het vbo, „want allochto nen zijn goed in techniek". En kele docenten erkenden dat dit verschijnsel zich voordoet. Zo blij ven havo en vwo vrijwel exclusief het domein van blanke scholie ren.' Een jonge Marokkaanse: „Je gaat niet tegen zo'n advies in, je ver trouwt op het oordeel van de le raar." Een andere Marokkaanse, die nu Arabisch studeert, kreeg ook een mavo-advies, terwijl zij heel goed meekon en arts wilde worden. Met heel veel moeite wist ze tenslotte tot de universiteit door te dringen. Voor Nederland se jongeren is het wetenschappe lijk onderwijs veel toegankelijker, verklaarde zij. Schoonmaker Zet door, neem geen genoegen met een baantje als schoonmaker of winkelbediende, dat was het advies dat beide Marokkaansen hun leeftijdgenoten voorhielden. Maar dat is in veel gevallen mak kelijker gezegd dan gedaan. Veel migranten van de tweede genera tie slepen als loden last met zich mee dat hun ouders analfabeet zijn of nauwelijks een opleiding hebben genoten. Zij kunnen hun kinderen niet helpen by het huis werk, tonen geen belangstelling voor school, laten hun gezicht niet zien op ouderavonden. Prof. dr. J. Veenman van de Erasmus Uni versiteit haalt dit in een recent on derzoek ook aan als een belangrij ke oorzaak van de problemen die jongeren ondervinden als ze een opleiding kiezen en op zoek gaan naar een baan. De Turk Koroglu, die 25 jaar gele den naar Nederland kwam en zijn kinderen hier op school zag mis lukken, had een andere verkla ring voor die verschillende ouders deed knikken van herkenning: het ondoorgrondelijke Neder landse onderwijssysteem met zijn vele afkortingen en mogelijkhe den, De praktijk wijst uit dat het ook anders kan, vertelde een do cent van het internaat dat Turkse ouders in Rotterdam hebben ge sticht om 'uitval1 van hun kinde ren te voorkomen. 96 procent van de leerlingen behaalde vong jaar een goed resultaat. Maar goede papieren helpen je nog niet altijd aan een goede baan. Werkgevers weigeren soms gekleurd personeel aan te nemen, en dikwijls struikelt de kandidaat over culturele barrières. Ook hier is succes alleen weggelegd voor de volhouders. De uit Suriname afkomstige Ben Beckers vertelde hoe hij door een uitzendbureau naar Zeeuws-Vlaanderen werd ge stuurd ais controleur varkens pest. „De eerste boer die ik aan de telefoon kreeg sprak Zeeuws... Ik verstond er geen woord van." Antoinette Limon, ook Suri naamse van origine, volgde een andere tactiek om een baan te be machtigen. Ze nam haar toe vlucht tot brutaliteit. „Ik was het zat om van een uitkering televen. Ik ben naar Nieuwe Banen Rot terdam Werkt gestapt en heb ge zegd: geen gezeur, ik wil voor eind van dit jaar een baan. Anders kom ik terug met m'n kinderen. Nou, dat hielp. Ik ben nu toezicht- houdster op een school." Ondernemer Souifi, die een Turks badhuis wilde opzetten omdat hij genoeg had van leven van een uilkering, had daarente gen de grootste moeite zijn plan erdoor te krijgen. Hij moest zeven jaar vechten tegen 'allerlei bu reaucratische regeltjes' voordat hij van de banken en de gemeente het groene licht kreeg. Ondertus sen draait zyn badhuis met suc ces. Hy heeft dertien mensen op de loonlijst staan, onder wie acht allochtonen. Gespreksleider Ahmed Aboutaleb wilde aan het slot van de hoorzit ting weten of werkgevers ver plicht zouden moeten worden al lochtonen in dienst te nemen, een suggestie die prof. Veenman doet in zijn onderzoeksrapport 'Als de toekomst naar je toekomt'. Veen man voorspelt dat de Rotterdam se beroepsbevolkï ng al binnen en kele jaren voor meer dan de helft uit allochtonen zal bestaan. Dat rechtvaardigt volgens hem in grijpen van de overheid: de ge meente zou alleen nog opdrach ten moeten verstrekken aan be drijven die bereid zijn ook buiten lands personeel aan te nemen. De zaal stemde hier van harte mee in. Inclusief wethouder Herman Meijer, die blij was dat op de hoor zitting eindelijk weer eens 'heel veel beestjes bij hun ware naam waren genoemd.' „Want we hante ren in Nederland te veel versluie rend taalgebruik, vooral als het gaat over grote problemen. De enorme werkloosheid onder al lochtonen is daar een typisch voorbeeld van." Rotterdam Koningin Eeatrix en minister Bor: t van Volksgezond heid hebben gistermiddag een werkbezoek gebracht aan ver pleeghuis Antoiuis IJsselmonde te Rotterdam Aan het bezoek j.s. op verzoek van Beatrix, vooraf geen bekendheid gegeven Het dne uur durende werkbezoek heeft grote indruk gemaakt op pa- tienten en personeel, vertelt di rectie-woordvoerster M. dc Klerk. „Voor veel van de patiënten was het de dag van hun leven. Hun re acties waren warm en soms ook emotioneel." En: „De koningin was uitermate goed voorbereid, stelde gericht vragen en maakte vee! aanteke ningen. Dat geeft ons het gevoel dat ze daarmee nog iels gaat doen. dat haar komst niet zomaar een beleefhetdsbezoek is geweest In derdaad. wij zijn heel trots dat de koningin, en natuurlijk ook mi nister Borst, nader hebben willen kennismaken met ook on/c in stelling." De koningin laat zich dit naiaar uitgebreid voorlichten over de pijnverlichtende geneeskunde (palliatieve zorg) en terminale hulp, In het kader hiervan legt ze samen met dc minister een aantal werkbezoeken af by instellingen en personen die betrokken /yn bij dc palliatieve zorg voor mensen in hun laatste levensfase. Enkele weken terug bracht het tweetal in Rotterdam al een be/oek aan dc Dr. Daniel den Hoedkliniek. Rotterdam De 46-jange Rotter dammer die gisteren /yn 43-jan- ge vriendin heeft vermoord, heeft een volledige bekentenis afge legd. In de woning van de dader aan de Steven Hoogen.dykstraat m Feijenoord leidde hun relatie problemen eerst tol een handge meen. Dat liep dusdanig uit de hand, dat de vrouw de onenigheid niet overleefde. Sectie op het li chaam van het slachtoffer moet uitwyzen hoe de vrouw precies om het leven is gebracht. Beneden- en bovenburen -dit deel van du Steven Hoogendyk* straat telt per portiek acht wonin gen- hadden geen enkel benul van hetgeen zich in de woning van de man had afgespeeld. Som mige bewoners konden zich niet eens goed voor dc geest halen wie hun buurman was. De bewoners die op het tijdstip van de moord thuis waren, is niets bijzondeis opgevallen. Amsterdam —Het grootste zeestuk uit de zeventiende eeuw zal verhuizers komende maandag een lastige klus bezorgen. De Zee slag bij Gibraltar verhuist van het Scheepvaartmuseum in Amster dam naar Boijmans van Beunin- gen. Het werk van Cornells Claesz van Wieringen gaat deel uitma ken van de tentoonstelling 'Lof der Zeevaart' die 21 december be gint. Het betreft een van de ingewik keldste transporten voor het Scheepvaartmuseum. Het schil derij is bijna vijf meter lang. twee meter hoog en "kan nauwelijks via de nauwe gangen en het trappen huis. In eerste instantie is overwo gen een kozijn uit de gevel te slo pen. N_ gaat het schilderij uit de lijst en hoopt men met passen en meten de klus te klaren. Het werk van Van Wieringen is een weergave van de slag by Gi braltar op 25 april 1607. Een ge combineerde vloot van Zeeuwse en Hollandse schepen zocht de Spaanse zeemacht in eigen wate ren op en sloeg vernietigend toe. Het was de eerste grote zeeslag uit de Tachtigjarige Oorlog (1568- 1648). Den Haag De Haagse hoofdoffi cier van justitie mr. Blok heeft de brief van Kamervoorzitter Deel man over de uitlatingen van de extreem-rechtse Hagenaars J. Glimmerveen en S. Mordaunt doorgestuurd naar zyn Rotter damse collega mr. De Wit. Deelman had als Kamervoorzitter gevraagd om optreden van justi tie tegen de Hagenaars naar aan leiding van uitlatingen die zijn ge daan op een bijeenkomst in Rot terdam van de Nederlandse Voikspartij/CP'86. Blok: ,Jk ben hel eens met de opvatting dat ac tie moet worden ondernomen. Maar de zaak heeft gespeeld in Rotterdam en valt dus onder het Openbaar Ministerie daar."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2