13 Plastische chirurgie niet alleen voor rijken Argwaan bij Vlaardings minimabeleid i mm genda Bijnamen 3 Frans Pointl signeert Stadskraan plaatst grote mast zeillogger Viool 50 festival in de Stadsgehoorzaal Stadspark wordt winterklaar gemaakt Geologie: kennis van de aarde 'Volgens de laatste rapporten lijden welzeker mensen min of meer honger' Pleidooi voor ondertunneling spoorlijn Rotterdams Dagblad Vrijdag 8 november 1996 m Mart van Jans deWaterhaaideV. Zo werd zijn grootmoeder genoemd, schrijft Pieter Borsboom. Hij is 77 jaar en al jaren bezig met het verle den van zijn Vlaardingen. Zijn herinneringen schrijft hij op en veel ervan zijn gepubliceerd in Tijdschrift, het orgaan van de Historische Vereniging Vlaardingen. Ook leverde hij bijdragen aan het streek museum van Jan Anderson. Pieters opoe, zoals oma's vroeger werden genoemd, had haar bij haam te danken aan haar moeder, mevrouw Van de Hoeven. Die haalde in de tijd dat Vlaardingen nog geen waterleiding had, nauwe lijks een eeuw geleden, tegen een geringe vergoeding voor velen em mers water bij de pomp naast de Visbank. Uit Maassluis herinnert hij zich nog bijnamen als Boeboe en Kluif, De boerderij Meewoning aan de Brockweg in Vlaardingen werd. meldt hij. bewoond door Jan de Krik en Zalige Pauw was de bijnaam van de zeer gelovige boer Dijkshoorn, die op de hoek van de Broekka de en Gedempte Biersloot woonde. Hannes de Hocpentrolder en Sien de Schillenlrolder waren afvalin- zamelaars. De een liep langs de haven op zoek naar oude hoepen: wil- genbanden die tot de komst van ijzeren banden de duigen van vaten bij elkaar hielden. De ander verzamelde schillen van aardappels en ander GFT-afval, zoals het tegenwoordig heet, om als veevoer aan de plaatselijke boeren te verkopen. Hannes had bakkers als klant, die van hem gebroken hoepen koch ten om het vuur in hun ovens te stoken. Die Hannes was volgens Piet Borsboom een linkmiegel. Hij vroeg aan jongens, die dromend van een stoer visser&bestaan op de havènkanten speelden, of zij een dub beltje wilden verdienen met het breken van de door hem bij natte en droge kuiperijen weggehaalde hoepen. „Thuis kreeg je de waarschu wing om je met deze mar. nooit in te laten," schrijft Borsboom. Hij zou het beloofde dubbeltje nooit betalen. De Koperen Muts is volgens de aan Plein Emaus bewaarde lijst van de vroegere stadsarchivaris Sigal de bijnaam van ene Van den Berg. „Dat klopt," schrijft Borsboom. „Het was Ary van den Berg, een statige man, een echte verschijning, net als rijn vrouw die altijd in Vlaardingse klederdracht liep. Hy werd zo genoemd sinds de Onafhankelijkheidsfessten van 1913. Toen (83 jaar geleden. BvII) beeldde hij Prins Willem V, de latere Ko ning Willem I uit en droeg daarvoor een koperen helm. Daaraan dankte hij zijn bijnaam. Ik heb hem goed gekend, want hij woonde tegenover ons in de Pieter Karei Drossaertstraat." Andere Vlaardingers. die in de burgerlijke stand ais Van den Berg in geschreven stonden, werden ook bekend onder h un bijnaam. Klaas Vlaring bijvoorbeeld. Die naam gebruikte ene Van den Berg, die goed bevriend was met de toenmalige wethouder Henk van Min nen, om voor het toen pas gestarte advertentieblad Groot Vlaardin gen een grote leesdiehtheid te verwerven door informatie uit het col lege van b en w te lekken. Harry Kwatta was de bijnaam van een andere Van den Berg, die aan de basis stond van voetbalvereniging Zwaluwen. Harry van den Berg. vader van NCRV-Gerard (Zo vader, zo z.oon) en Oranjecomité- Henk heeft volgens Borsboom zijn bijnaam te danken aan het feit dat hij als lid van het voormalige DOS in de zaterdagamateureompetitie een belangrijk doelpunt had gescoord. ,jMs je een goal maakt krijg je een reep Kwatta," was hem kortdaar- vooruit het publiek toegeroepen. Hij at bij latere doelpunten steevast chocola. BEN VAN HAKEN Vlaardingen De schrijver Frans Pointl is morgenmiddag bij boek huis Den Draak om zijn laatst verschenen boek 'De Hospita's' te signeren. De schrijver wijdde vijf van de veertien verhalen in het boek aan hospita's bij wie hij inwoonde. Pointl weed m 1989 bekend met 'De kip die over dl' soep vloog', waarin hij verhalen uit de oorlogstijd op tekende. De schrijver, over wie wordt gezegd dat hij alleen schrijft als hij wat op zijn hart heeft, is vanaf 13.00 uur aanwezig bij Den Draak aan het Veer plein. Op de Museumkade voor het Visserij museum is mor gen de onlangs in gebruik genomen Stadskraan weer werkend te zien. Om 13.00 uur wordt begonnen met het hijsen en plaatsen van de grote mast van de zeil logger VL 92 'Balder'. Deze in 1912 in Vlaardingen gebouwde logger kwam enkele weken geleden naar de Museuinkade om dc feestelijkheden rond de oplevering van de Stads kraan op te luisteren en voor onderhoud van de grote mast. Het schip zal maandag 11 november tussen 11.00 en 12.00 uur de Vlaardingse Oude Haven weer verlaten. De Viool groep geeft morgen acte de presence in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, Ze zorgen vanaf 20.15 uur voor een avond vol afwisseling, zang. mime en toneel. Het uitgangspunt van de avond is Scou ting. De vióolgroep, scoutinggroep 9 in Vlaardingen. viert namelijk het gouden jubileum. Alle leden en mede werkers hebben aan de feestavond meegewerkt. Kaarten kosten tien gulden voor volwassenen en de helft voor kinderen. Leden hoeven geen entree te be talen. Milieudefensie gaat morgen zaterdag het Stadspark (voormalig Hema-terrein) winterklaar maken. On kruid wordt gewied en eco-bloembollen worden ge plant, zodat hel terrein er in het voorjaar weer netjes uitziet. Mensen die mee willen helpen zijn van harte wel kom. De bloembollen worden tussen 11.00 en 13.00 uur geplant. Het Nivon in Schiedam houdt zondag een bijeen komst onder het motto Geologie^ kennis van de aar de. In natuurcentrum Dc Boshock worden mineralen, fossielen en stenen getoond. Aan de hand van dia's wordt informatie gegeven over uiteenlopende onder werpen. Als afsluiting kondigt het Nivon de onthulling van een verrassing uit de natuur aan. De deuren van het natuurcentrum gaan orn 9.30 uur open. Het program ma begint om 10.00 uur en kost ƒ2,50. Aanmelden kan bij C. vd Hoek. telefoon 4714442 of D. Jansen, telefoon 4704193. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van derJagt, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van derVelden Westhaven- plaats22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Daniëlle Hermans Schiedam De siliconen-borsten van Pamela Anderson, de talloze neusoperaties van Michael Jackson of dichter bij huis, de re cente facelift en kaakcorrectie van Viola Holt van de 5 Uur Show. Negentig procent van de Neder landers denkt bij plastische chi rurgie meteen aan genoemde cos metische ingrepen. Schoonheids operaties lijken bij Hollywood- sterren en miljonairs te horen. Om te laten zien dat het werkter rein van de plastisch chirurg veel meer omvat dan het 'nog mooier maken van mooie en rijke men sen', heeft de Nederlandse Ver eniging voor Plastische en Recon structieve Chirurgie een reizende tentoonstelling samengesteld. Onder de naam 'Wat is mooi?' kunnen bezoekers van het Schie- land Ziekenhuis in Schiedam'de tentoonstelling tot en met 25 no vember bezichtigen in de hal bij de hoofdingang. De panelen met daarop beschrij vingen en grote kleurenfoto's van operaties trekken de aandacht van menig argeloze ziekenhuisbe zoeker of patiënt. Sommigen ha ken al snel af. Zij vinden de con fronterende foto's van kinderen met ernstige misvormingen aan het gelaat, afgerukte ledematen, borstreconstrueties en iiposueties een beetje te veel van het goede. Gelukkig is ook het eindresultaat van elke in beeld gebrachte opera tie te zien. En dat wekt bij een ou dere mevrouw, die wel over een sterke maag beschikt, een kreet van bewondering op. „Wat is het toch knap wat die chirurgen te genwoordig allemaal voor elkaar krijgen. Die mensen kunnen ten minste weer normaal de straat op." zegt 7.e goedkeurend. Sommige staaltjes van plastische chirurgie hebben inderdaad veel weg van kunst, vindt ook plas tisch chirurg dr. E. Lommen (36). Sinds 1 september is hij in het Schieland Ziekenhuis werkzaam. Hij haalde de tentoonstelling in huis in de hoop dat er meer be kendheid komt voor zijn vak. Als beginnend chirurg probeert hij bovendien een bloeiende praktijk in het Schieland Ziekenhuis op te bouwen. Beeldhouwen Lommen koos het specialisme omdat hij graag iets met zijn han den wilde doen. „Mijn vader is kunstschilder, mijn broer beeld houwer en mijn zusje restaura- i De tentoonstelling "Wat is mooi?'in de hal van de hoofdingang van het Schieland Ziekenhuis geeft een beter beeld van het volledige werkterrein van de plastisch chirurg. Foto Dennis van der Wel/Roel Dijkstra teur. Ik koos voor de plastische chirurgie omdat het me leuk leek om lichamelijke afwijkingen te herstellen. Vooral de reconstruc tieve chirurgie trok me aan," licht Lommen toe. Naast de herstellende (reconstructieve) chirurgie be staat het werkterrein van een plastisch chirurg ook uit vormge vende (plastische) en vormverbe- terende (cosmetische) chirurgie. De tentoonstelling laat zo'n vijf tien facetten van het vak zien. Zo als het verkleinen of vergroten van borsten, het herplaatsen van lichaamsdelen, huidtransplanta tie, reconstructie van oorschel pen, neus, oogleden en mond. „Vooral de vraag naar cosmeti sche chirurgie neemt toe. Er rust geen taboe meer op. Al die ingre pen worden openlijk in damesbla den belicht. De meeste cosmeti sche ingrepen gebeuren overi gens voor eigen rekening in privé- klinieken," vertelt Lommen. Zelf heeft hij geen moeite met de groeiende populariteit van schoonheidsoperaties. ,AIs een meisje echt geen borsten heeft en daar psychische problemen van ondervind, moet je haar helpen. Ook vrouwen met te zware bor sten die hierdoor rug- en nek- klachten hebben, komen in aan merking voor een behandeling. Dat laatste valt onder de noemer cosmetische chirurgie, maar ik vind dat eerder functioneel." Dat geldt, volgens Lommen, ook voor mensen met enorme wallen onder hun ogen. In de praktijk blijkt dat zij carrièrekansen mis lopen omdat hun omgeving denkt dat ze altijd moe zijn. De jonge chirurg zou daarentegen nooit meewerken aan een verzoek van iemand om zijn/haar gezicht hele maal te veranderen. Verwachtingspatroon „Een belangrijk criterium is toch of een ingreep zinvol en reëel is. Een probleem van een patiënt moet invoelbaar zijn. Soms is het verwachtingspatroon van iemand te groot. Een persoon die zich voor dc vierde keer aan zijn neus wil la ten helpen omdat hij nog steeds onzeker is. help ik niet. Daar schiet die persoon niets mee op. Hetzelfde geldt voor een vrouw die een mooi, strak gezicht heeft en een facelift wil omdat ze een paar rimpeltjes heeft." Deze ingrepen zijn eigenlijk pe anuts in vergelijking met het werk dat de chirurg te wachten staat in Uganda. Hij vertrekt van daag voor de vijfde keer naar het Afrikaanse land in opdracht van de Stichting Interplast Neder land. Met nog een andere chirurg zal hij -uit idealisme - zo'n hon derddertig operaties verrichten in twee weken tijd. Vergroeiing Lommen: ..Het gaat vooral om kinderen met verwaarloosde brandwonden. Ais reactie krijg je dan een vergroeiing van de ver brande ledematen. In ons land komt dit nooit voor omdat slacht offers met brandwonden meteen worden geholpen. Gelukkig is er Plastisch chirurg dr. E. Lom men. Foto Roel Dijkstra inmiddels voldoende geid ingeza meld om in de hoofdstad Kampala een brandwondencentrum op te richten.. Een initiatief waar ik he lemaal achtersta." Door Jan Rozendaal Vlaardingen Armoede is in bij politici. Ook bij de algemene be schouwingen van de Vlaardingse gemeentebegroting gisteren was het een hot item. Van Socialisti sche Partij PWe rnogen al blij zijn dat het college hun bestaan er kent') tot WD CWij voelen als ons liberalen mede verantwoordelijk voor deze mensen') en SGP/RPF/ GPV (Lucas 1.0) spraken over 'de arme Vlaardingers'.GroenLinks had zelfs 95 procent van de alge mene beschouwingen ingeruimd, voor 'de armoede' en 'de tweede ling'. Fractievoorzitter B, E. van der Velde schetste in een bevlo gen verhaal 'de keerzijde van een groeiend economisch optimisme': Armoede betekent in Vlaardin gen niet dat mensen dood gaan van de honger, maar volgens de laatste rapporten lijden welzeker mensen min of meer honger. En het betekent wel dat grote groe pen mensen - naar schatting vierduizend huishoudens in Vlaardingen - verstoken zijn van zaken die voor een goed functio neren, voor een goede opvoeding, maar ook voor zelfrespect nodig zijn." Het gaat daarbij bijvoor beeld voor gezinnen die voor zich zelf en hun kinderen zich geen lidmaatschap van een (sport)ver- eniging kunnen veroorloven. „Arm zijn," ging Van der Velde verder, „betekent ook voortdu rend wantrouwend bejegend wor den, intensief gecontroleerd, overladen met plichten en uitein delijk geminacht worden. Bij standsgerechtigden worden nog steeds gestigmatiseerd. Elke aan vragervan de schaarse collectieve voorzieningen is een potentiële oplichter en wordt daarom met achterdocht, argwaan en bureau cratische onverschilligheid be handeld. Hij of zij zal zich geheel bloot moeten geven en bij gebrek aan kamertjes komt het in Vlaar dingen ook voor dat dat in het openbaar gebeurt. GroenLinks bestrijdt dan ook dat het gemeentebestuur geen in vloed kan hebben op het minima beleid en daarvoor helelmaal af hankelijk is van de rijksoverheid. „Behalve iets uoen aan lastenver* De door veel automobilisten en truckers gewraakte spoorwegovergang. Foto rmi Dijkstra Vlaardingen De WD heeft gisteren een pleidooi gehouden voor het ondertunnelen van de spoorlijn bij de Marathonweg in Vlaardingen. Door de weg onder het spoor door te laten lopen zou het (vracht) autoverkeer niet langer hinder ondervinden van het drukke treinverkeer. De achterliggende ge dachte van de VVD is dat de bedrijfsterreinen langs de Maassluissedijk (Deltagebied, Vergulde Hand en Het Scheur) beter bereikbaar zijn. Ook al met het oog op de uitbreiding (in westelijke richting) van de Vergulde Hand, waardoor het daar nog drukker dreigt te worden. Ook het CDA pleitte gis teren in de algemene beschouwingen voor een 'rechtstreekse, onbelemmerde verbinding naar de Vergulde Hand en Het Scheur'. Wethouder T. W. van der Steen (verkeer en vervoer) zegde de WD toe het plan mee te nemen in een breder onderzoek naar de ontwikkeling van de rivierzone. lichting, kunnen wij natuurlijk wat doen aan de benadering en behandeling, aan de stigmatise ring." Geen weet Van der Velde wees er verder op dat veel minima geen weet heb ben van de voorzieningen waar voor zij in aanmerking komen. Dat geldt volgens de GroenLinks- fractievoorzitter vooral voor oude ren. Hij diende daarom een motie in om in Vlaardingen een zoge noemd 'ouderenwij zerteam' in te stellen. Zo'n team benadert de ou deren en wijst hen op de mogelijk heden van hel minimabeleid. Een dergelijk team in Arnhem zou goed functioneren. Ook wees Van der Velde op de problemen bij het invullen van een aanvraagformulier voor kwijtscheldingsbeleid: „Daar heb je minstens een hbo-opleiding voor nodig." Van der Velde: „Zonder hulp lukt dat veel mensen niet. In Vlaardin gen mag je wel onduidelijke for mulieren terugsturen, maar stuur je die folder terug die nodig is om te berekenen of je in aanmerking komt voor kwijtschelding - of om in het jargon van de gemeente te spreken: of je tachtig procent van je betaling sca pariteit en dat maal twaalf groter of kleiner is dan de belasting dieje betaalt - kan je de kwijtschelding helemaal verge ten." Ook andere partijen hadden wei nig goede woorden over voor het minimabeleid van wethouder A. Kool. die inmiddels wel weer de vrede met de PvdA heeft gete kend. „Ik ben ervan overtuigd dat de wethouder alles op alles zet om het minimabeleid tot eei> goed einde te brengen," aldus PvdA- fractievoorzitter A. Attema, die vorige week botste met de wet houder maar dat inmiddels heeft uitgesproken. Maar de oppositie heeft er niet zo veel vertrouwen in. „Voorlopig blijft het alleen bij mooie woor den." aldus de SP. W200Q typeer de die 'mooie woorden' als 'volks verlakkerij'. Het ging daarbij om een passage over de kinderop vang in de brief die Kool gisteren bij de raadsleden had laten zorgen. Daarin meldde de wet houderonder meer onder het kop je 'Nieuwe instrumenten' dat hij tien opvangplaatsen inkoopt van de Stichting Kinderopvang voor kinderen van alleenstaande ou ders met een minium-inkomen. „En dat noemt u een nieuw in strument. Nou vergeet het maar. U koopt tien plaatsen in, maar be zuinigt eerst een half miljoen op do kinderopvang waardoor er honderd gesubsidieerde plaatsen verdwijnen. Dat noem ik volks verlakkerij." aldus een woeste fractievoorzitter J. Ranshuijsen, die vervolgens de wethouder uit daagde om „nu eens aan te geven wat de Vlaardingers mei een mi nimum-inkomen aan ronde gul dens van uw beleid kunnen ver wachten". Kool liet die handschoen liggen. Hij ging liever in op de resultaten die de afgelopen jaren zijn be reikt. Zoals de toename van het gebruik maken van de bijzondere bijstand en het sociaal cultureel reductiefonds (beide jaarlijks plus vijftien procent). Ook gaf hij toe dat formulieren vaak te ingewik keld zijn. goede voorlichting ont breekt en het moeilijk is om in contact te komen met alle mini ma. Maar Kool beloofde in decem ber met nadere voorstellen te ko men. Moties In totaal werden er gisteren vier moties over het minimabeleid in gediend door de fracties. Behalve het ouderen wij zerteam van GroenLinks, bepleitte de- SGPI RPF/GPV-fractie een 'minima-ef fect-rapportage' bij voorstellen aan de gemeenteraad. Daarmee zou inzicht moeten worden ver kregen wat de voorstellen voor ge volg hebben op de koopkracht van de minima. Kool stelde voor deze motie in pre-advies te nemen om de mogelijkheden verder te on derzoeken. Vrijdag 8 november SCHIEDAM De Teerstoof. "Op verzoek', Mrs. Einstein, 20.30u. Filmhuis, Krava (de koe), 21.30u. VLAARDINGEN Galerie-artoteek. Opening ten toonstel ing Joop van *t Hoenderdaal 20.00u. ROTTERDAM Luxor Theater. Sacco Vanzetti, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.zJo- see Koning Grupo, 20.15u. Kl.z. Colette! 2O.30u, Dc Doelen Kl.z- .Meesters aan het klavier, 20.l5u. Gr.z. RotterdamsPhliharmonisch Or kest. 20.15u. ini.19.15u. Baroeg. PsychoMania 1,21u. Nighttown. Ira- kere, 21u. De Vlerk. Mr.T.Experien ce/Queers, 22u. Onafhankelijk To neel. Heden Toekomstmuziek, 20u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Het Zwanenmeer, 20.15u. Kl.z. Ka- tha rina van Heil bron of de Vuu rproef 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Sneeuwwitje, 19u. Zaterdag 9 november SCHIEDAM Moestuin Prinses Beatrixpark. Werkdag voor jongeren, 9.30- 16.30a Sociëteit de Vonk. Reünie CJV. Grote Kerk. Inloopconcert, 15.00u, De Ark. Sing-sn concert, 16.15a De Teerstoof. 'Hartstikke Mietersch!', Ajuinen en Look, 20.30a Filmhuis. Jan Wolkers, 20,00a Wc. Blauwe Brug, Concert Harmonie Harpe Davids. Podium. Vlaszaty (moonfunk), 22.00u. Dc. de 4 Molens. Openingsbal, Carna valsvereniging DeRietzeilers, 19.30- 23.30u. VLAARDINGEN Wijkgebouw De Deel. Rommel markt, 10.00-16.00u, Grote Kerk. Vlaardings Korenfestival, 13.30- 22.15a Stadsgehoorzaal. Optre den Vioolgroep, scoutinggroep 9, 20.15a MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Vincent Bijlo met 'Nietzeiken, gewoon doen'. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. RET-Mannenkoor, 20.15u. Kl.z. Nederlands Koorfesti val Klassieke Muziek, 9.30u. Bree- pleinkerk. Syntroduction, 20u. Luxor Theater. Sacco Vanzetti, 20.15a Theater Zuidplein Gr.z. Moordscenano, 20.15u. Kl.z. Colet te! 20.30u. De Evenaar. Lagrimase Risos, 20.15u. C5 Jaz2. QnenlCom- bo, 21u. ('Esprit. Gelegenheidsfor matie, 22u. Rotown. Mad Dog Loo se, 22u. Sensi Café. Afterthe Party, 22u. Café Floor. Frutta Bomba, 23a RO Theater. Bedrog, 2Ö,15u. Rotterdams Centrum voor Thea ter. Camal Knowledge, 20.30a Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Spoken, 20.l5u. Kl.z. Katharine van Heilbron of de Vuurproef, 20,30a Lantaren 2. DeGeraus'chmacher& Aqua Noque Noque, 2 la 't Kapelle tje. Woyzeck, 20.30u. Jeugdthea ter Hofplein. Sneeuwwitje, 19u. ROTTERDAM Calypso 1:'Fargo'(16) dag. 4-6.45- 9.30,vr.ma.di.ookl.l5. Calypso 2: Trainspotting' (a!) dag. 6.45*9.30, vr.ma.di.ook 1.15-4, Calypso 3: 'Phenomenon' (al) dag. 6.45-9.30, vr.ma.di.ook 1.15-4. Cinerama 1: The Fan' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9,30. Cinerama 2: Thenuttyprofes- sor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 3: 'lndependanceDay'(12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cine rama 4: The Quest' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: The Rock' 16) dag. 6.15-9.15vr. ma .d i- .ook 12.45-3.30. Corso: TheNutty Professor' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Imax Theater: 'Special Ef fects' (al) dag.(beh.ma.) 2-4-8.15, ms.süsen S.15. 'Survival !$!and' 'a!1 dag. (beh.ma.) 3, za.zo. ook 1. '2-in- 1 show' (al) vr.di.wo. 12. 'Indepen dence Day' (12) dag. 5.15-9.15, zo.ook 10.15. Venster 1: 'Beautiful Thing" (lórzo.2'Chacunchercheson chat' (16) dag.(beh.ma. 10) 8-10. Sneak Preview, ma.10. Venster 2: 'De grote stilte' (16) ma.wo.7.30, vr.zo.wo.ook 2.30. 'Anna-Boleyn' vr.8. 'Das Weib des Pharao' en 'Die AugenderMumieMa'za.8. 'Kohlhie- seis Töchter' en 'Als Ich tot war' 20.2.30-8. 'Cronica di un amore' vr.za.10.15. 'Lasignora senzacame- liezo. ma10, wo9.30. 'Grote Klaas, kleineKlaas'en'Wildgroei'di.8. Ven ster 3: 'Breaking the waves'' (16) dag. 7.30. 'A couch in New York' (al) dag,10,30,vr.wo.ook2,30. Venster 4: 'Global Village' (al) dag.7.30. Lu- mière 1: 'Chain reaction' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Es cape from L.A' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Lumière 3: "indepeden- ce Day' (12) dag. 6-9.15, vr.ma.di .ook 2. Lumière 4: 'Mission: Impos sible' (12) dag. 6.45-9.30, vr.ma.di .ook 1.15-4. Pathé 1: 'Independen ce Day' (12) dag. 11.50-2.50-6- 9.10, Pathé 2: 'Le huitieme jour' (16) dag.11.45-2.25-6.30-9.25. Pathé 3: 'Last man standing' (16) dag,5.15-7.30-9.45, vr.ma.di.ook II.30-1.45. Pathé 4: Twister' (12) dag, 11.10-1.45-4.20-6.55-9.30. Pathé 5: The nutty professor' (al) dag. 11.40-2.25-5.50-7.15-9.50, zo.nietom9.50. Pathé 6: 'A time to kill' (16) dag.11.35-2.50-5.55-9, zo. niet om 9. Pathé 7: Tin Cup' (at) dag. 1130-2*20-6,20-9.20."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3