15 bm 'Overdek de Schiedamse Hoogstraat' Studie naar veranderingen in Holierhoeksepolder De ontzettende low profile-aanpak van de hondenpoep 'n Bibliotheek ont-hoofd Wandelen met Te Voet Jongeren en alcohol Opening verzorgingshuis Wereld Diabetes Dag Expositie Tavenu Veel aandacht voor binnenstad tijdens begrotingsbehandeling Schiedam Rotterdams Dagblad Woensdag 13 november 1996 Hoe komt het toch dat ik voorlichters en autoriteiten per definitie wantrouw? Trilt de Erasmusbrug als een espenblad, struikelen woordvoerders over elkaar om te verklaren dat er 'geen enkele reden voor paniek' is. Moet de directeur van de Vlaardingse bibliotheek het veld ruimen, verklaart de coördinator concern-communicatie (zo heet het hoofd voorlichting sinds de miljoenen verslindende reorga nisatie van het ambtenarenapparaat) dat er geen sprake van ontslag is'. Nu kun je mij veel wijsmaken, maar een man die zijn leven heeft ge sleten tussen Vestdijk, Marquez. Multatuli en Nescio gaat zich heus niet vrijwillig bezig houden met berichtjes over het ophalen van huis vuil op Teletekst. Als hij zich 's avonds na een welbestede dag thuis op de bank nestelt, neemt hij de hooggeprezen roman van een debu tant ter hand. Hooguit kijkt hij tv om te weten te komen of hij de vol gende dag een paraplu naar zijn werk moet meenemen. Boze tongen beweren dat hij weg moet omdat het personeel niet vriendelijk genoeg is en hij onvoldoende bezuinigt. En wie zeggen dat? Gemeenteraadsleden, die de godganse dag met hun neus in raadsstukken en ambtelijke nota's zitten. Nou, die zou ik niet eens 'Paulus en de toverhoed' van Jean Bulieu toevertrouwen, want dan beginnen ze vastte zeuren dat de karaktertekening van Eucalypta in strijd is met het gemeentelijk emancipatiebeleid. Het personeel niet vriendelijk genoeg? Ik zou het bibliofilie willen noemen. De bibliothecaressen die ik ken, koesteren hun bezit, dat al- fabetisch-Iexicografisch of op onderwerp, netjes opde plank staat. De analfabeet, die vraagt of 'ze ook dat boek van die man hebben, die pas op de televisie was - hoe heet hij ook al weer...' kijken ze meewarig aan. En terecht, zeg ik er stilletjes bij. En nu krijgt de gemeentebibliotheek een interim-hoofd. Een man die alleen van kasboeken verstand heeft, want hij komt van de Krediet bank. Volgens de coördinator concern-communicatie is dat geen pro bleem, want 'hij iseen algemeen manager'. Nou ja, dan kunnen weer ook wel de bedrij fsleï der van Albert Heyn neerzetten. Dan sla je zelfs twee vliegen in één klap, want volgens diezelfde raadsleden word je daar beter geholpen. Of; waarom verpatsen we de gemeentebibliotheek niet gelijk aan Al bert Heyn? Dat past toch uitstekend in de trend om gemeentedien sten te privatiseren? Zetten we Vestdijk bij de Pampers, Multatuli bij de Indische ingrediënten, Marquez bij het maandverband en Nescio bij de zoete snoepwaren. En de (niet) ontslagen bibliotheekdirecteur mag de openingstijden van de nieuwe boeken-AH op Teletekst zet ten. DICK VAN DEB LUGT Vlaardingen De belangenvereniging van wandelaars Te Voet gaat zondag stappen onder het motto wandelen met de makers. Gids is Steven van Schuppen, maker van wandelkaarten- en routes en kenner van landschap en natuur m Zuid-Holland. De wandeling begint om 11.00 uur bij NS-station Vlaardmgen-West en eindigt daar ook weer na een tocht van vijftien kilometer, Niet-leden betalen ƒ5 voor deelname, leden ƒ2.50. De Ge/.ondheidswijzer van de GGD Nieuwe Water weg Noord staat deze maand in het teken van jonge ren en alcohol. Voor ouders en opvoeders die meer willen weten over dit onderwerp is een informatie pakket samengesteld dat gratis ss af te halen bij de Gezondhcidswijzer aan de Van Hogendorplaan 501. Het maandpakket bevat feiten over alcohol, sugges ties om gebruik van alcohol onder jongeren be spreekbaar te maken en een overzicht van de activi teiten rondom alcohol op het basis- en voortgezet on derwijs. Het pakket kan ook telefonisch worden be steld via het nummer 2488004. Deze hele week wordt er feest gevierd in verzorgings- huis Spaland. Aanleiding is niet alleen de officiële opening van het nieuwe huis. Het is ook precies der tig jaar geleden dat het oude Spaland werd geopend. Dat betekent tevens dat het vrijwilligerswerk in het verzorgingshuis dertig jaar bestaat. Burgemeester R. Scheeres heeft het nieuwe gebouw gisteren geopend, In het huis zijn allerlei technische snufjes te vinden, zoals een nieuw oproep- en communicatiesysteem, transport van warme maaltijden naar de andere loca tie en verzorging van dieetvoeding en catering. Ook is er een aparte afdeling voor bewoners die extra in tensieve zorg nodig hebben (Aanvullende Verpleeg huis Zorg). De nieuwe koers van Spaland is extramurale zorg verlenen: alle soorten van zorg (wonen, zorg en wel zijn) gericht op de ouderen in de wijk. Woensdag 13 en donderdag 14 november wordt in de recreatiezaal van het verzorgingshuis onder de noemer 'uit in ei gen huis' een feestdiner gegeven voor bewoners en gasten. Voor personeel van de Stichting De Harg- Spaland is er vrijdagavond een gala-feestavond. An tonio Duica sluit zaterdag de feestweek af met een klassiek pianoconcert. Voor de vijfde keer wordt in het kader van Wereld Diabetes Dag morgen aandacht gevraagd voor men sen met diabetes. In de polikliniek van het Scbieland Ziekenhuis is op die dag een stand ingericht met in formatie over diabetes mellitus, ook wel suikerziekte genoemd, Diabetesverpleegkundigen van het Schie- land Ziekenhuis zijn aanwezig om antwoord te geven op vragen als: Wat is diabetes? Hoe meet ik mijn bloedglucosegehalte? En waar kan ik een diabetes cursus volgen? 's Avonds geeft een van de internis ten van het Schieland Ziekenhuis in de hal van de polikliniek een lezing over retinopathie. Ook wordt aandacht besteed aan een nieuwe insuline (Huma- log), waarbij wordt ingegaan op de voordelen en de manier waarop dit gebruikt dient te worden. Marion van Leeuwen, Coby Lammers en Anneke Janse zijn de exposanten op de tweede tentoonstel ling van de Maaslandse stichting Tavenu. Van Leeu wen en Lammers zijn beiden lid van het Maassluis schilderseoUeetief en hebben een atelier aan de Prin sekade. Inspiratiebronnen voor Van Leeuwen zijn theater, ballet en landschappen. Lammers heeft zich in verschillende schilderstechnieken bekwaamd, zo als tekenen met pen, pastels, potlood, aquarelleren en schilderen met olieverf. Janse volgde lessen aan de kunstacademie in Den Bosch en Instituut Pieter Breughel waar zij zieh specialiseerde in de beeld houwkunst De expositie is tot en met 24 novemberte zien in gebouw Tavenu aan het Pynasplein 5 in Maas land. De openingstijden zijn op woensdag en vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariètte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Carel van der Velden Schiedam De bereikbaar heid van de Schiedamse bin nenstad moet worden verbe terd om de slag om de consu ment te winnen. Die bood schap klonk vanmiddag door in de bijdragen van verschil lende fracties tijdens de eer ste termijn van de behande ling van de gemeentebegro ting 1997. Het college werd ook opgeroepen de aantrek kelijkheid van het centrum verder te verbeteren. De WD ziet met name de gebrek kige parkeerfaciliteiten als een handicap voor de ontwikkeling van het winkelcircuit, dat vooral op de Hoogstraat met nogal wat leegstand kampt. „Mensen blij ven weg, winkels verdwijnen," somberde WD'er W. van Wijk vanmiddag. „Ondernemers pro beren het uiterste om hun nering in stand te houden." Kortparkeerders kunnen tegen woordig nauwelijks terecht op straat. Ze worden verwezen naar de garages bij de winkelcentra De Nieuwe Passage en ABC, maar volgens fractievoorzitter Van Wijk liggen die parkeerfariiiteiten te ver van de winkels op de Grote Markt en het 'achterste' deel van de Hoogstraat. Middenstanders klagen over deze situatie, die zij naar hun zeggen moeilijk kunnen uitleggen aan hun klanten. Op straten als de Lange Haven en de Lange Kerk straat bestaat een systeem van be- langenparkeren, waardoor alleen bewoners met een vergunning er hun auto mogen stallen. Veel be- CDA-fractievoorzrtter Kaptein wil fietsers tegemoet komen met een vrijliggendfietspad over het water van de Nieuwe Haven. Archieffoto Jaap Rozema/Rotterdams Dagblad woners werken overdag, waar door de parkeerplaatsen leeg zijn. Winkelklanten mogen niet op de ze plaatsen parkeren, ondanks de beschikbare ruimte. Parkeermeters De problemen kunnen volgens de WD worden opgelost door meer parkeermeters in de binnenstad te plaatsen. Vergunninghouders kunnen deze plekken ook benut ten, denkt de WD-fractie, die een herhaald pleidooi hield voor de opzet van een verkeerscirculatie plan m de binnenstad. Fractiege noot L.A. Hafkamp (verkeer en vervoer) wordt uitgenodigd dit plan verder uit te werken. GroenLinks en Platform Schie dam hebben een andere visie op het verbeteren van het onderne mersklimaat in de Schiedamse binnenstad. De toeristische ont wikkeling is volgens hen niet ge baat bij de komst van meer blik langs de historische grachten. Zij verwachten meer van het open baar vervoer en het stimuleren van het vervoer per fiets. Raadslid Schoenmakers (Plat form Schiedam)) kwam met een opvallend plan op de proppen. In een motie vroeg hij het college on derzoek te doen naar de bouw van een parkeergarage onder de Lan ge Haven. „Dat kan een wezenlij ke bedrage leveren aan een auto- luwe binnenstad,zonder dat groot ongemak ontstaat voor de bewo ners." Fietspad Het CDA bepleitte vanmiddag het permanente openstellen van de twee parkeergarages in de bin nenstad. Om fietsers tegemoet te komen wil de partij een einde ma ken aan de gevaarlijke verkeers situatie op de Nieuwe Haven, een belangrijke toegangsweg tot het centrum. Met een vrijliggend fietspad over het water kan de toe stand volgens fractievoorzitter B. Kaptein aanmerkelijk worden verbeterd. Veel raadsleden vroegen vanmid dag ook om fysieke verbeteringen in de binnenstad. Met de komst van de Nieuwe Passage en ABC is het centrum er volgens veel Schiedammers op vooruit gegaan, maar het winkelcircuit kampt nog met veel rotte plekken. Het CDA riep het college op snel werk te maken van de herbestrating van het Broersveld en de Grote Om loop, het winkelcircuit Broers- vest/Hoogstraat/Lange Kerk straat. Raadslid Schoenmakers pleitte in dit kader voor het verplaatsen van de vrijdagse weekmarkt van het Broersveld naar het Stadserf. De partij vindt verder dat Bas van der Heijden moet verdwijnen uit de smalle straat, in een poging het gebied verkeersluwer te maken. Het management van De Nieuwe Passage is daarentegen een warm pleitbezorger van 'Bas', die wordt gezien als een trekker voor het winkelcentrum. Schoenmakers, gesteund door de fractie Gemeentebelangen/Soli dair '93, lanceert verder het idee de Hoogstraat met een transpa rante kap wind- en watervrij te maken. Het plan kan volgens de plaatselijke partijen in samenwer king met de winkelpand-eigena ren worden ontwikkeld. Ze zien er een middel in om de deels zielto gende winkelstraat aantrekkelij ker te maken. Schiedam acht de historische om geving in het centrum als een be langrijke pre in de felle concur rentie met andere winkelcentra. Dat karakter moet verder worden versterkt, menen verschillende partijen. De PvdA pleit in dit ver band voor een snel herstel van de eerder dit jaar uitgebrande molen De Walviseh. De WD verwacht veel van het ontwikkelen van een historische route langs Nieuwe Haven en de Westerkade. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Hondenpoep. Er werd afgelopen .week -tijdens het begrotingsdebat - wéér ,<eens over gesproken rade görièdhti- raad van Vlaardingen. Deze keer waren het de christeri-democra-' ten di^er kun heus niet voor op-r haalden.1 "T? 1 „Verontreiniging van' het stads beeld door hondenuitwerpselen is velen een doom in het oog. Wij nodigen u dan ook. uit concrete plannen te presenteren voor de bestrijding van die overlast," zei fractievoorzitter K.W. van Net ten. Wethouder K. van der Windt (mi lieu) wist ondanks de wat verhul lende term 'uitwerpselen' mét een waarover het ging: .Maat schappelijk probleem nummer één." Het CDA 'had ook nog wel een suggestie. Of de wethouder eens kon nadenken over Verbodsge- bieden voor honden'? Van der Windt: „Tsja, verbodsgebieden moetje handhaven. Daar zit dus Er zijn van die onderwerpen in de politiek die steeds terugkomen. Neem de vergadering van de commissie milieu van 21 februari 1994. De raadsleden spraken toen - bijna driejaar geleden- over... hondenpoep. Over... drie ver schillende soorten gebieden waarin de stad moest worden ver deeld: gedoogzones waar honden los mogen lopen, gebieden waar een opruim- en toonplicht (bazen moeten een opruimmiddel - een plastic zakje volstaat - bij zich hebben voor 'ongelukjes') en... plaatsen waar het verboden is honden uit te laten. Daarbij werd gedacht aan winkelcentra als Het Liesveld en de Loper. Natuurlijk vroegen de politici ook toen al: *Wie gaat dat contro leren?' De toenmalige commissa ris van politie in Vlaardingen had pel Ijk pro bleem num mer één in volle glorie opeen VJaar stoep. Foto Roel Dlikstra 1 dat zijn agenten toezicht zouden houden. Boeven zouden voorgaan, maar er wórdt naar ge keken had hij het gemeentebe stuur verzekerd. nota te presenteren, die vooral Maar het is nooit zover gekomen, was gefixeerd op het beïnvloeden Vijftien jaar hadden de ambtena- van de mentaliteit van de hon- ren er voor nodig om in 1994 die denbezitter, Geen hondentoilet- ter^ geen zakkenautomaten en ook geen reusachtige stofzuigers, 'want. ervaringen* in andere ge- f 'meenten-hebben geleerd dat dat* !;%eggègooid geld is. In.Vlaardin- Tgèmzojheette heL',kreeg de hon- denpoep een Joiopro/ïle-aanpak. Behalve het creëren van de drie - gebieden-- kondigde Vander "Windfin februari 3994 een Heuse" honderikrant aan. Met informatie over wat, waar precies raag. Maar ook met handige tips over opvoe- ding van de viervoeter en menu- suggeEties omdestoelgang bij de hond te .reguleren. Inclusief de informatieborden en informatie- tegels en .een advertentiecam pagne reserveerde de raadscom missie dertig mille voor de cam pagne.; De commissie was tevreden, maar er gebeurde helemaal niets. De eerste editie van de hon denkrant moet nog verschijnen. En daarom legde het CDA afgelo pen week de hondenpoep maar weer eens als onderwerp neer in de raadszaal Deze keer tijken het cdeanteam -vijf langdurig werk lozen die helpen de stad schoon te houden- en het wijkbeheer de toverwoorden. Maar of er nu echt wat gaat ge beuren? Ongetwijfeld zal over een kleine drie jaar -laten we zeggen augustus 1999 - weer een politieke party zijn die het op de agenda zet „Mijnheer de wet houder, wij verzoeken u om voor de volgende eeuween nieuwhon-, denpoepbeleid te ontwikkelen. Welke concrete maatregelen denkt u te nemen om de straten van dit maatschappelijk pro bleem nummer één -43 procent van de inwoners noemt het pro bleem dan al als grote ergernis in de Omnibusenquête - te verlos sen." En de wethouder? De wethouder zal de hondenpoep wel weer low profile vallen houden. Ontzet tend lowprofile. Woensdag 13 november V[AARDINGEN Dc West. Informatie-ochtend Thuis zorg NWN, lO.OOu. Dc West. Dag avond, 19,30u. De Groene Luiken. Were'dmaaStyd, lfi.OOu. Stadsge hoorzaal. 'Ego-Trip', door RobertJan Stips, Roy Martin Bakker, 20.00U. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. De Buurman. Jamsession, 19u. Theater Zuidplein Gr.z. La 113- vrata, 20.15u. Dodorama. Steve Buchanan, 20.30u, Zaal De Unie. Jan van de Putte Festival, 20.30u. The Act Jamsessie, 21u. Goethe Institut. Bnef aan Genrca, n.n.b. Luxor Theater. Robert Long, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Courage, 20.15u, Kl.z. De Doorspeler, 20.30u, Romeynshof. Kijk Haar Nou, 14u, Museum Böij- mans Van Beuningen. Kieutëf- kunstklgssen: Kees van Dongen, 14u. C Donderdag 14 november l'j SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Bingo, 13.3Cly. Podium. Oorsmeer, Grass unplug ged, 21.00u. o,, VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Troje Trilogie', doorTheaterMatpertuis,20.00u. - HOEK VAN HOLLAND .1' De Hoekstee. Schnjfevond Amr nesty International, 19.30u. ROTTERDAM Ahoy. Gloria Estefan, 20u. Wereld- muziekcentrum Matrix. NoitêBrs- sileira, 20u. Theater Zuidplein Kl.z. Astnd van Helden, 20.30u. Zaal Dé Unie. Jan van de Putte Festival, 20.30u. De Vlerk. Rebellencfl#, 22u. De Twijfelaar. SkunkfunkSes- sie, 22.30u. Goethe Institut. Brief aan Gemca, n.n.b. Luxor Theater. Robert Long, 2Q.15uRotterdamse Schouwburg Gr.z, Conolanus, 19.30u. Kl.z. Watikgraagzouzijnals ik met was wie ik ben, 20.30u. Thea ter Zuidplein Gr.z. Lebbisen Jansen, 20.15u. De Larenkamp John Buijs- man, 2Q,15u. Museum Boijmans Van Beuningen. Kleuterkunstklas- sen: Kees van Dongen, 14u. Ned. Architectuurinstituut Openbare Debatten, 14 en 19.30u,/Corporèa- lities, 19u, Popular. Open Podium, 20.15u. De Evehaar. Lezing: Made in the Pacific, 2Q.15u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Fargo' (16) 4-6.45- 9.30. Calypso 2: Trainspotting' (al) 6.45-9.30. Calypso 3: 'Phenome non' (al) 6.45-9.30. Cinerama 1: The Fan' (12) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The nutty professor' (al) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Independance Day' (12) 12.15- 3.15-6.15-9.15. Cinerama 4: The Quest' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: Tne Rock' (16) 6.15- 9.15. Corso: The Nutty Professor' (al) 1.15-4-6.45-9.30. Imax Thea ter: 'Special Effects' dag. 2-4-8.15. 'Survival Island' (af) 3. '2-m-l shpw' '(al) 12. 'Independence Day' (12) 5.15-9.15. Venster 1: 'Chacun cherche son chat' (16) 8-10. Ven ster 2: 'De grote stilte' (16) 7.30- 2.30.Venster 3: 'Breaking' the waves' (16) 7.30. 'A couch in New York' (a!) 1Q.30-2.30. Vensterjk* 'Global Village' (al) 7.30. Lumière It 'Cham reaction' (16) 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Escape from L. A' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Indepedence Day' (12) 6-9.15. Lu mière 4: 'Mission: Impossible' (12) 6.45-9.30. Pathé 1: 'Independence Day' (12) 11.50-2.50-6-9.10. Pa thé 2: 'Lehuitiemejour' (16) 11.45- 2.25-6.30-9.25. Pathé 3: Last man standing' (16) 5.15-7.30,- 9.45. Pathé 4: Twister' (12) 11.10- 1.45-4.20-6.55-9.30. Pathé 5: The nutty professor' (al) 11.40- 2.25-5.50-7.15-9.50. Pathé 6: 'A time to kill' (16) 11.35-2.50-5.55- 9. Pathé 7: Tin Cup' (al) 11.30- 2.20-6.20-9.20. 1 Kindermatinees: Calypso 1: Ja mes and the giant peach 1.15. Ca lypso 2: 'Lang leve de koningin' 1.15-4. Calypso 3: 'My life as a dog" 1.15-4. Cinerama 5: 'Babe' (N) 1.15-4. Lumière 3: Tom and Jerry The Movie' (N) 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) 1.15-4. Pathé: Toy Story'(N)11.30-1.10-2.50. Venster 1: 'James and the giant peach' 2. n Door Henk de Kat VlaardingenHet karakteristieke smalle schelpenpad langs de Vlaardingse Vaart, tussen café Vhetzïeht en de Trambrug in Schipluiden, wordt niet vervan gen door een modern breed fiets pad. „Ik heb de neiging om het pad, dat eigenlijk juist heel aardig is, zo te laten. Mochten er proble men ontstaan met de veiligheid, dan denk ik eerder aan de aanleg van uitwijkplaatsen dan aan een nieuw pad". Dat heeft gedeputeerde J. Heij- koop (CDA, groenbeleid) in Den Haag gezegd tijdens een vergade ring van de groen- en milieueom- missie van Provinciale Staten over het miljoenenplan voor 'Abtswoude', het kerngedeelte van buffergebied Midden-Delf land. De politieke woordvoerders toonden zich akkoord met de hoofdlijnen uit de toekomstvisie op Abtswoude. Dit betekent dat hier ruim negentig miljoen gul den gaat worden gestoken in de ontwikkeling van recreatiezones (duizend hectare), de omvorming van weiland tot pure natuurgebie den {honderdvijftig hectare) en de herinrichting van landbouwge bied (eveneens duizend hectare). De plannen betreffen het open landschap tussen Schiedam, Vlaardingen, de Scme, Schiplui den, Delft en rijksweg A13, Con creet wordt onder meer gedacht aan een golfbaan tussen Den Hoorn en Schipluiden. Verder moet aan Delftse kant een fors re creatiegebied komen bij Tanthof- Oost, met bosschages, kreek-aan leg en zonnestrandjes. Deze veranderingen zijn bedoeld, overeenkomstig een al uit de ja ren zeventig daterende wet, om de recreatie en het groen in Mid den-Delfland zó sterk te maken dat het gebied geen prooi meer kan worden van grootschalige wo ningbouw, Met die opzet waren al le Statenfracties het eens. De dis cussiepunten betroffen alleen nog betrekkelijke 'details', zoals het al vele jaren ter discussie staande schelpenpad. PvdA, D66 en GroenLiitits/De Groenen pleitten ervoor die route langs de vaart te houden zoals ze nu is. Tamelijk verrassend was het, gezien de steun van de provincie in het ver leden aan plannen voor een breed modern pad, dat gedeputeerde Heijkoop daarmee instemde. Bijna alle partijen gingen ook in op de plannen voor een fiets- en voetverbinding over de Vlaardin- ger Vaart, ter hoogte van de vlie ten naar Maasland. Die verbin ding moet gaan bestaan uit een pontje, vond iedereen, het mag geen brug worden. „Want dat wordt een vloek in het land schap," aldus de WD. Het groot ste deel van de negentig miljoen die nodig is voor het totale 'Abts- woude'-plan (nog exclusief grond verwerving) moet komen van het rijk. Maar ook de provincie en om ringende gemeenten dienen een percentage bij te dragen. Die fi nanciering is bemoeilijkt doordat wordt afgezien van een vuilstort plaats in het Vlaardingse gebied Liekebaert, in een ander deel van Midden-Delfland. De winst uit die stortplaats, die op tientallen mil joenen guldens werd geschat, zou worden gebruikt voor de betaling van diverse groenprojecten. Door het wegvallen van die gelden moet nu worden overgegaan tot een soberder aanpak, her en der in het Abtswoude-gebied. Zo wordt gedacht aan een minder in grijpende herstructurering van de Holierhoeksepolder, aan de kant van Schiedam/Vlaardingen. Dat stukje historisch boerenland zou eigenlijk grotendeels worden vervangen door bossen en moe rassen. Maar nu wordt eerst nog een stu die ingesteld naar de werkelijke behoefte aan zo'n drastische om vorming. In de Staten klonk al door dat diverse partijen er niet rouwig om zouden zijn als de Ho- lierhoekse plannen uit geldbespa ring worden teruggeschroefd, z<^- dat boeren er kunnen blijven functioneren. „Dan kunnen de stadskinderen uit Schiedam'.en Vlaardingen tenminste ook rmg eens zien hoe een koe er in Set echt uitziet," aldus GroenLinks/ De Groenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3