'Rijksweg A4 kind van de rekening' Lawine aan moties kan onmacht van oppositie niet verbloemen Ministers hebben ook in Den Haag de strijd nog niet gewonnen Politiek toneelspel Vereniging kiest prins carnaval Tentoonstelling in kelder van Museum Nette straat? Rotterdams Dagblad Vrijdag 15 november 1996 De veertig jaar oude Westwijk in Vlaardingen gaat m. de komende tien jaar op de schop. Het gebied tussen Marathonweg, spoorlijn, Lickebaert en rijksweg wordt aangepast aan moderne normen. Het betekent verdichting met ruimere woningen en concentratie van voorzieningen. Maar ook wijziging van situaties en sloop van wonin gen. Het gaat om ingrijpende veranderingen waarmee lang niet iedereen gelukkig is. Anderzijds zijn er ook mensen die al jaren op verbeterin gen wachten. In het met systeembouw afgeraffelde laatste stuk van het internationaal bewonderde ontwerp van architect Wïm van Tijen, de Zuióbuurt bijvoorbeeld. Daar is de vernieuwing inmiddels ook Huisbaas Gemeentelijk Woningbedrijf en bewonersvereniging 720 PLN hebben daarvoor harde onderhandelingen moeten voeren met gemeente en aannemer. Ze zijn heel ver gekomen - vandaar de aan vang van de werkzaamheden - maar helemaal rond zijn ze nog niet De politiek moet de laatste (financiële) knopen nog doorhakken. Daarmee heeft men het in die kring echter moeilijk, zo bleek deze week. De commissie Stadsontwikkeling besprak het beslirit tot sloop van 212 woningen en de hoogte van de vergoeding aan wie gedwon gen wordt te verhuizen. Voor een volle en rumoerige .tribune werd het soms zelfs toneelspel. Jan Kolk genoot er van toen hij applaus kreeg na zijn opmerkingen, dat hij huizen met een huur van 800 gulden te duur voor sociale wo ningbouw vindt en dat hij tegen de sloop van PLN"-flats is. Even later overspeelde de onderwijzer van Groenlinks echter zijn hand door tegen waarnemend directeur André Rouwers van het Wo ningbedrijf Vlaardingen te zeggen: „Het gaat u als bedrijf om de wo ningen, maar ons gaat het om de mensen." En dat laatste herhaalde hij nog eens om zich tegen de voorstanders van sloop af te zetten. Woedend reageerde VVD'er Pol de Beer: „Dit is pure demagogie. Ons gaat het ook om de mensen. We verschillen van mening wathet beste voor die mensen is." Ook de bij deze mensen zeer gewaardeerde trekker van het verbete ringsplan voor de Zuidbuurt, woningbedrijfdirecteur Rouwers, pikte de opmerking van Kolk niet „Ook ons gaat het om de mensen. We zijn sociaal verhuurder en hebben als doelstelling de huisvesting van mensen. Daarom investeren we in de Zuidbuurt gemiddeld 80.000 gulden per huurwoning." De enige beslissing die de aanwezige politici die vergadering moes ten nemen, was ja of neen zeggen tegen het voorstel van burgemees ter en wethouders om de verhuisvergoeding vast te stellen op 4.500 gulden. Slechts twee gaven een duidelijk antwoord. Roovers (PvdA) was voor, Vugts (SP) tegen, zy eist een hogere vergoeding. Alle anderen schoven hun beslissing vooruit, hun toeschouwers in onzekerheid achterlatend. ■Na afloop van die vergadering was het info-centrum Westwijk 2005 de bühne voor een ander toneelspel Raadsleden werden als publiek in toom gehouden en tot applaus verlokt. Zij kregen daar te horen welke wijzigingen het gemeentebestuur in het stedenbouwkundig plan wil aanbrengen naar aanleiding van de inspraakreacties van af gelopen zomer. Pers en. publiek mochten hier niet bij zijn. „Om de insprekers niet voor het hoofd te stoten en om te voorkomen dat het zou uitlopen," werd mij van voorlichtingszijde duidelijk gemaakt Ervaring heeft immers geleerd, dat veel plaatselijke politici geneigd zijn een toneel spel op te voeren als de tribunes bevolkt zyn. Raadsleden vergeten te snel, dat ze maandelijks een aardig bedrag gemeen schapsgeld op de giro gestort krijgen om knopen door te hak ken. BEN VAN HAREN Vlaardingen De carnavalsvereniging De Leutloggers maken mor gen bekend wie dit jaar hun prins is. Dat gaat gebeu ren tijdens een dansavond in zaal Buytenlant. De prins van het Buizengat zal op originele wijze om 21.11 uur aan de Vlaardingers worden getoond. Ook niet onbelangrijk is dat De Leutloggers zaterdag het thema voor 1997 bekend maken. Naast de officiële handelingen wordt er zaterdag vooral gefeest De muziek wordt verzorgd door het duo ACT. Deze band speelt populaire dansmuziek van een afwisselend genre. Ook zijn er optredens van De Vrolijke Dauw trappers. De zaal Buytenlant ligt aan de Derde Indus triestraat 12 en het feest begint om 20.00 uur. Voor le den van de caranavalsvereniging is de toegang gra tis. Het grote carnavalsfeest heeft zaterdag 8 februari plaats in zaal Triangel aan de Fransenstraat. De kelder van het voormalige Sint Jacobs Gasthuis waarin nu het Stedelijk Museum Schiedam is geves tigd, wordt morgen opnieuw als tentoonstellings ruimte in gebruik genomen met de presentatie HEL (SIC) van de de Nederlandse beeldhouwer Mare Ruygrok. In de kelder toont Ruygrok twee nog niet eerder geëxposeerde beelden die in nevelen worden gehuld en een onvermoede 'genius loei' oproepen. Centraal in de vrijwel geheel verduisterde ruimte staat de sculpture HEL, een massief en overzettelijk blok van gepatineerd messing dat op de kopse kan ten doorsneden wordt door de letters H-E-L. In het werk van Ruygrok spelen geometnscvhe vormen en volumes naast letters en woorden een hoofdrol. De dubbelzinnigheid van vorm en betekenis wordt op elementair niveau uitgespeeld. De tentoonstelling is tot 12 januari te zien. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslreevan derJagt, Marlëtte Olsthoom, Jan Rozendaai, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 De Marconistraat in Schiedam is zogenaamd een nette straat. De meeste mensen hebben een goede job. Niets aan de hand zou je denken. Niets is minder waar. In deze straat wonen mensen die denken dat zij de rest van de bewoners kunnen vertellen hoe zij moeten wonen en leven. Ook vertellen zij wie hier wel of niet mogen wonen, Er is al tegen iemand verteld dat hij moet gaan verhuizen, want 'hij hoort hier niet'. Dit omdat hij 'a-sociaal' zou zijn. De klagers kunnen natuurlijk ook zelfverhuizen, dan hebben zij meteen geen last van deze 'a-sociale' lieden. Er zijn twee gezinnen die een invalideparkeerplaats hebben, Deze par keerplaats krijg je pas na een vrij strenge keuring en kost ook nog eens bijna achthonderd gulden. Bij de één stond de paal nog geen twee dagen of iemand had hem al uit nijd scheef getrokken. Ik weet wie het gedaan heeft, maar bewijs het maar eens. Bij de ander heeft men 27 bezwaar schriften tegen deze verstrekking bij de gemeente ingediend. Men vindt dat deze familie er geen recht op heeft De bewoners gaan dus op de stoel van de arts zitten. Dit is natuurlijk van de gekke. Ik vraag me af of deze mensen zelf geen dokter nodig hebben. Wat bezielen deze mensen toch om zoiets te doen? Deze lieden verpes ten de sfeer in de straat, alleen omdat zy de boventoon vriüen voeren. Men gunt elkaar het licht in de ogen niet. Ik raad deze mensen dan ook aan om na te denken watzij nu eigenlijk aan het doen zijn. Doe normaal, dan doe je gek genoeg. Jan Klijn, Schiedam Door Jan Rozendaai Vlaardingen Met het ak koord van de ministers De Boer (Milieu) en Jorritsma (Verkeer) over een boven grondse aanleg van de rijks weg A 4 door Midden-Delf land is de weg nog niet aan gelegd. „Minister Jorritsma zal aan ons een kwaaie tegen stander hebben als zij hier mee wil doorgaan," stelt een strijdvaardige D66-wethou- der T.W. van der Steen, in Vlaardingen verantwoorde lijk voor verkeer en vervoer. Gisteren is duidelijk geworden dat De Boer haar collega van Ver keer en Waterstaat tegemoet is gekomen. Nadat vorige maand een beslissing werd uitgesteld voor 'nader overleg', verdedigen beide ministers vandaag of vol gende week in het kabinet hun brief waarin een bovengrondse aanleg van de rijksweg tussen Ke- thelplein en Delft wordt bepleit. Langs de weg komen dan ruim vier meter hoge wallen om de her rie van de tienduizenden dage lijks passerende auto's in de te dammen. De A 4 wordt waar schijnlijk de drukste rijksweg van Nederland. Als tegemoetkoming willen de ministers wel wat extra geld investeren in de natuur. Wethouder Van der Steen vindt dat het kabinet beter meer geld kan steken in een milieu-vriende lijke aanleg van de weg 'als die er dan toch moet komen'. Maar Jor ritsma vindt een verdiepte aanleg (780 miljoen) te duur. En zelfs zo'n verdiepte aanleg gaat de Water weggemeenten nog niet ver ge noeg, want die willen een tunnel. En die kost meer dan twee miljard gulden. Van der Steen zegt signalen van uit Den Haag te hebben ontvan gen die erop duiden dat de A 4 'het kind van de rekening' is ge worden in de discussie tussen De Boer en Jorritsma. „Er zijn zoveel heikele punten. De nachtvluchten in Beek, de HSL, de uitbreiding van Schiphol. Het is waarschijn lijk zo gegaan van 'jij dit en ik dat'. Dat is natuurlyk heel kwa lijk, want wij worden daarvan het slachtoffer," aldus Van der Steen. PvdA-Kamerlid P. van Heemst heeft 'niet de indruk dat die rede nering klopt'; „Ik ken de minister niet als iemand die zo redeneert. Volgens mij probeert ze juist al tijd weg te blijven van dat soort koppelingen en zet ze zich maxi maal in om per beslissing er het beste uit te halen." Van der Steen is in elk geval van plan om 'alle juridische mogelijk heden' aan te grijpen om een bo vengrondse aanleg tegen te gaan. Het belang van het milieu zal daarbij voorop staan. „Maar er ligt natuurlijk ook nog de motie die (op 3 juli van dit jaar, red.) una niem door de gemeenteraad is aangenomen. Daarin staat dat als alle juridische mogelijkheden om aanleg tegen te gaan zijn uitgeput, de gemeen te Vlaardingen er bij de rijksover- HetatmeerdantwintlgiaargeledenaangelegdezandfichaamvoordeA4vanhetKethelpleinnaar Delft hoeft wat de ministers De Boe ren Jorritsma niet te worden weggehaald: de rijksweg komt bo vengronds. Luchtfoto Roel Dijkslra heid op moet aandringen dat een volledige ondertunneling gereali seerd wordt." Van der Steen zegt verder dat hij had verwacht dat Jorritsma de tegenstanders ver der tegemoet zou komen. „Maar misschien is het wel strategie. Met de bedoeling om later bij het kabinet aan te kloppen dat ze meer geld nodig heeft om de weg te kunnen aanleggen." Het Schiedamse regioraadslid, dat twee maanden geleden met haar drie collega's voor nogal wat opschudding zorgde door een brief van de stadsregio aan Jor ritsma te ondertekenen waarin de A 4 'cruciaal' en 'noodzakelijk' wordt genoemd, zegt alleen maar te kunnen gissen naar de overwe gingen van de beide ministers. „De reden dat wij instemden met de brief was juist het punt dat de stadsregio zich zo hard maakte voor ondertunnelde aanleg. Als ik dat doortrek, dan ga ik ervan uit dat de stadregio de rug recht houdt en niet meewerkt aan een bovengrondse aanleg. AJs ze dat wei doen, dan zijn wij tegen." Haar PvdA-eollega M. R. Reude- rink zegt dat het 'mij in eerste in stantie ook zo is verteld'. „Maar als ik alles nog eens goed nalees en op me laat inwerken, denk ik dat de conclusie dat de stadsregio riet meewerkt aan een boven grondse aanleg wat te optimis tisch is. Maar ik hoop wel dat ze gelijk heeft." Tegen Wat Schiedam betreft is het vol gens Reuderink 'heel simpel': „De PvdA in Schiedam is met een meerderheid van de gemeente raad tegen. Hartstikke tegen. Wij betwijfelen het nut. Dat de ge meenten tenzuiden van de Water weg de A 4 door Midden-Delfland zien als aansluiting op een extra ontsluiting van hun gebied, kan ik inkomen. Maar laat ze dan in zetten op de Oranjetunnel (by Maassluis, red.)." Collenburg waarschuwt nog dat het 'een heel ongelukkig moment is waarop dit nu speelt'. Zij doelt daarmee op 'het eigenaardige sfeertje' dat er hangt tussen Rot terdam en regiogemeenten naar aanleiding van het advies van de commissie Andrïessen, „Het is heel moeilijk in te schatten hoe hard de regionale samenwerking op dit moment is," aldus het Schiedamse WD-(regio)raadslid. Behalve verzet vanuit de Rijn mond - in elk geval van de Water weggemeenten - hebben Jorrits ma en De Boer ook in Den Haag de strijd nog niet gewonnen. PvdA-Kamerlid Van Heemst vindt het nog 'een beetje voorba rig in te gaan op een brief die ik nog niet heb'. „Maar wij zullen ze ker de draad van de discussie weer oppakken. Het mag bekend zijn dat de PvdA nooit erg warm is gelopen voor een rijksweg door Midden-Delfland. In het debat zal de minister eerst het nut en de noodzaak moeten aantonen. En dan, als blijkt dat de aanleg mo'et worden doorgezet, volgt de dis cussie op welke wijze dat dient te worden uitgevoerd." Van Heemst wil over het stand punt van zijn fractie wat dat be treft niet vooruit lopen op de dis cussie. Zijn D66-collega mevrouw N. G. van 't Riet was deze week tij dens een werkbezoek bij partijge! noten in Vlaardingen duidelijker. D66 is van oudsher altijd tegen geweest, maar na overleg met fractievoorzitter G.J. Wolffens- perger is dat gewijzigd, bleek de ze week. „Van 't Riet heeft gezegd dat D66 niet tegen zal stemmen als de aan leg doorgaat, maar dan moet de weg wel verdiept worden aange legd. Anders zal D66 tegen stera men," aldus Van der Steen. Door Desiree van der Jagt en Carel van der Velden Schiedam De kopieermachines in het Stedelijk Museum draaiden tijdens de begrotingsraad over uren. De ene motie volgde op de andere, bodes konden het tempo nauwelijks bijhouden en de toner in de kopieermachine was al te gen het einde van de woensdag middag aan vervanging toe. De bulk van de moties moest toen nog komen. Bijna eenderde van alle ingediende voorstellen was toe te schrijven aan oppositiepar tij Platform Schiedam. Voor het eerst deed de nog officieuze verte genwoordiger van deze partij zelf standig mee aan de begrotingsbe handeling in de Schiedamse ge meenteraad. Onder de moties stond de handtekening van oud- CDA-raadslid Theo Schoenma kers. Hoe dikker de stapel moties -verd, hoe groter het ongenoegen in de raad werd over haar eigen geldingsdrang. In de loop van de avond werd zelfs nog geprobeerd een discussie te beginnen over de veelheid aan moties, maar zo'n gesprek werd snel de kop in gedrukt. Het indie nen van motie 35 bleef daar door uit In deze motie had kun nen sl dat het aantal in te die nen n.uues tijdens een begro tingsraad aan banden moet wor den gelegd. Al was het alleen maar om de bossen te sparen. Wat een wijsheid, het uitblijven van motie 35. Het zou by uitstek een initiatief zyn geweest waarmee het omgekeerde van de bedoeling wordt bereikt. De grootste 'boosdoener' op het motietoneel was dus raadslid Theo Schoenmakers. Van de 34 moties waren er negen afkomstig van zijn Platform Schiedam. Ter vergelijking: de grote partijen dienden gemiddeld vier moties in en daarna volgden Solidair '93/ Gemeentebelangen (3) en Groen Li nks (2). Extreem rechts onthield zich van moties. Een kleine bloemlezing uit de voorstellen van Schoenmakers: Platform Schiedam wil dat Radio Schiedam beter onder de aan dacht komt. dat het Nationaal Co- operatiemuseum wordt uitge breid met hel buurpandje, dat de Hoogstraat transparant wordt overkapt en dat op het terrein achter het NS-station Schiedam Rotterdam-West ook woontoiens kunnen korfien. Van deze voor stellen kon er geen één op steun rekenen. Het merendeel van zijn voorstel len werd bovendien honend van tafel geveegd. De grootste criti casters van Schoenmakers waren natuurlijk zijn voormalige 'oude maatjes' van het CDA. De raadsle den van het CDA lieten geen gelegenheid onbenut om de plan nen van het Platform Schiedam („Is dat trouwens een officiële partij m deze raad?" vroeg CDA'er Lepedis zich af nr,g "oordat Schoenmakers een woord gespro ken had.) onderuit te halen En ook dit was met bevordelijk voor het niveau van de discussies. Schoenmakers liet zich al die be langstelling met gepaste trots welgevallen tot het moment dat CDA-fraetievooratter Bert Kapi tein in zijn ogen te ver ging en de aanval opende. „Schoenmakers is vaak afwezig tijdens commissies. Waarschijnlijk heeft hij het druk ker gehad met het vervaardigen van zijn clubblaadje,zei Kapi tein. Een woedende Schoenma kers draaide zich meteen om. „Ik ben er altijd, alleen was ik vorige week ziek. Dit neem ik u kwalijk." Het gekissebis of geneuzel in de ruimte tussen raadsleden die elkaar met meer liggen, kon niet vei bloemen dat van een kwalita tief debat geen sprake was. Van oppositie voeren was mede daar door ook geen sprake meer. Zon der een plekje in het college wor den het CDA en Platform Schiedam geacht dit te doen. maar er kwam weinig van terecht. Het CDA kreeg steun voor een motie waarin het fietsgebruik wordt gestimuleerd. Schoenma kers kreeg ook nog een kruimel tje toegeworpen door de opper machtige collegepartijen. Zijn motie om de mogelijkheid te be zien of Schiedamse informatie op teletekst is te krijgen, werd aan genomen Het enige, overigens verworpen amendement "*erd doorD66 ingediend. De oppositie diende m het geheel geen amendementen in. Dat was merkwaardig, want het amende ment is bij uitstek een instrument om te pogen de door het college voorgekookte begroting te veran deren. Meer geld voor stadsver nieuwing, meer geld voor kinder opvang of meer geld voor het op knappen van de Schiedamse bin nenstad. Het zijn zaken die je bij amende ment kunt regelen. Pas als de raad geld binnensleept, heb je een voet tussen de deur. Dan zijn er mogelijkheden om het beleid van het college te veranderen. Nu ble ven ideeen om bijvoorbeeld het overkappen van dc Hoogstraat te onderzoeken in het luchtledige hangen. Argumenten Waarom moet dat? Hoeveel kost het? En wie betaalt het? Schoen makers had weinig argumenten om de coalitie van het nut van zijn ideeen te overtuigen. Zo verging het bijvoorbeeld ook de motie van het CDA om een fietspad over de Nieuwe Haven aan te leggen. Suc cessen boekje pas als je het coali tie overtuigt van de wenselijk heid. In het politieke ambacht gaat daar het nodige lobbywerk aan vooraf. Op deze punten sco ren de oppositiepartijen een on voldoende. Maar gaat het dan zo goed met Schiedam? Hebben de huidige bestuurders hun zaakjes zo goed voor elkaar? Of hebben we hier, om de woorden van een columnist van het Rotterdams Dagblad te herhalen, toch te maken met de luiste raad uit de naoorlogse ge schiedenis? Vast staat dat het college vrij ge makkelijk wegkwam bij de begro tingsbehandeling. Dat is deels haar eigen verdienste, want in de afgelopen maanden hebben de wethouders goed geluisterd naar de wensen van de coalitiepartijen. Een eendrachtige oppositie had echter best wat bressen in het bas tion kunnen slaan. Bekend is dat de wethouders De Leede en Reijnhout de komende jaren weinig speelruimte is ge gund voor nieuw beleid. De stads vernieuwing zit in het slop, maar het schaarse geld uit dit fonds wordt gebruikt om tekorten op de jaarrekening af te lossen. Het be trof een 'lening' van Reijnhout aan de algemene dienst, maar toch. Hij is nog steeds niet afge lost. De begrotingen van wethouder Wiegman sluiten vooraf altijd, maar achteraf treden in Schiedam de laatste jaren steevast tegenval lers aan het licht. Hoe realistisch is die begroting eigenlijk nog? Het zijn zo maar wat zaken die als ammunitie dienen om de boel uit elkaar te spelen. Het kwam zelfs niet tot een poging. Wonden zat, maar de onderling verdeelde op positie vergat er zout in te strooi en. Uiteindelijk is vooral de inza melaar van oud papier blij met de opbrengst van de begrotingsraad. Wethouder De Leede mag dan nog niet helemaal tevreden zijn over de inzameling van het gft-af- val, voor het inzamelen van oud papier was dit een topweek. Vrijdag 15 november SCHIEDAM Magnalia Dei Kerk. Najaarsconcert Schiedams Christelijk Mannenkoor, 20.00u. De Teerstoof. Annie De Formicas, 20.30u. Podium. Schiedamse pop-pnjs, 21.00. Film huis. Sense Sensibility, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Kranige kunst', door Samenwerkingsverband Kunst vlam, 19.30u, MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Waterworld met Kevin Costner, 20.3Qu. ROTTERDAM Ahoy'.Jamiroquai,2Ö.OOu. De Doe len. Kl.z. Marokkaanse muziek, 20.15u. Zaal De Unie. Jan van de Putte Festival, 20.30u. LuxorThea ter. Robert Long, 20.15u. ROThea ter. Bedrog, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Conotanus, 19,30u, Kl.z. Lay, Carmela, 20.30u. Theater Zuidplein. Pieter de Rijk, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Sneeuwwitje, 19.00u. Zaterdag 16 november SCHIEDAM Spaland. Pianoconcert, 14.00u. Stedelijk Museum. A. Bergwerff (orgel) en I. Kleinjan (sopraan), 15-OOu. De Teerstoof. Annie De Formicas, 20.3Qu, Magnalia Deï- kerk. Najaarsconcert, Schted. Chr. Mannenkoor, 20.00u. Filmhuis. Sense Sensibility, 20.30u. Po dium. Sugar 'n Spice (soul en rock), 22.00u. De Rank. Feestavond,me- unseTamboer-, Trompetter-, &Majo- rettenkorps Juliana. VLAARDINGEN Grote Kerk. Inloopconcert Holy- koor, 15-OOu. Cantatedienst, 19.00-20.00u. De Triangel. Open dag, computerclub CCT, 10.00- 16.Q0u. Wijkgebouw De Deel. Bingo Dansant, 20.15u. Ichtus- kerk. Bazar, 10.00-16.00u. Stads gehoorzaal. 'Kranige kunst', door Samenwerkingsverband Kunstvlam, 19.30u. Emauskerk. Najaarscon cert Sursum Corda, 20.00u. MAASSLUIS Stadhuiskade. AankomstSintNico- laas, lO.OOu. Theater Schuurkerk. Jules Deelder.20.3Qu (uitverkocht). HOEK VAN HOLLAND Hoekse Berghaven. intochtSintNi- colaas, 13.30u. Hoekstee. Voor- stellingCircusRigolo, 15.30u. ROTTERDAM De Doelen. KIz. Nederlands koor festival Klassieke Muziek, 9.30u. Feestzaal. Inloopconcert, 15.00u. Ahoy. BZN, 20.00u. NJghttown, Is rael Vibration, 21.00u. De Doelen. Gr.z. Rotterdams Philharmomsch Or kest, 20,15u. LuxorTheater. Robert Long, 20.15u, RO Theater. Bedróg, 20.l5u, Rotterdamse Schouw burg. Gr.z. Conolanus, 19.30u, Ki.z. Lay, Carmela, 20.30u. Theajer Zufdplein. Kl.z. Pieter de Rijk, 20.30u. Museum Boijmans Van Beuningen. Kinderkunstklassen: Kees van Dongen, 14.00u. Jeugd theater Hofplein. Sneeuwwitje, 19.00u. ,r Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Cable Guy' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Le Huitieme jour' (al) dag. 6.45-940, vr.ma.di.ook 1.15-4. Calypso 3: Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30, vr.ma.di.ook 1.15-4. Cinerama 1: The Nutty professor' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'A time to kill' (16) dag. 12.15-3.15-6.15- 9.15. Cinerama 3: 'Fargo' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Independence day' (12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cinerama 5: 'Last man standing' (16) dag. 6.45-9.30, vr.ma.di.ook 1.15-.4. Corso: 'Naar de klote!' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater 'Special Effects' (al) dag. 2-4-8.15, ma.alleen 8.15. 'Survival Island' (al) dag. (beh.ma.) 3, za.zo. ook 1. '2-ln- 1 show' (al) vr.di.wo. 12. 'Indepen dence Day' (12) dag. 5.15-9.15, zo.ook 10.15. Venster 1: 'Beautiful Thing' (16) dag. (beh.ma. 10) 8-10. 'Snea k preview' ma. 10. Venster 2: 'Mamma Roma' (16) ma.di.wo. 7.30, ook matinee, vr,zo.wo. 2.30. Antomoni-retrospectief: 'I V/ntivr.za. 7.30. 'Le Amiche' vr.za. 9.30. 'II Gndo' zo. 7.30, ma. 9.30. 'L'Awentura' zo.di. 9.30. 'La Notte' wo. 9.30. Venster 3: 'Breaking the waves' (16) dag.7.30. matinee vr. 2. 'A couch in New Vork' (al) cfag. 10.30. Venster 4: 'Chacun cherche son chat' (16) dag. 8-10. ook matinee vr.zo.wo .2.30. Lumière 1: 'Cham re action' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Sleepers* (16) dag. 8.30. vr. ma.dr. ookl.15-5, Lumière 3: 'Escapefrom LA.' (16) dag. 6.45- 9.30, vr.ma.di.ook 1.15-4, Lumière 4: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Pathé 1: 'Slee pers' (16) dag. 11.20-2.30-5.50-9. Pathé 2: Tin Cup' (ai) dag. 6.20- 9.20.vr.ma.di.ookll.30-2.20.Pa- thè 3: Twister' (12) dag. 11.10- I.45-4.20-6.55-9.30. wo. alleen II.10-1.45. Pathé 4: 'Naar de klo te!' (16) dag. 11,55-2.15-4.45- 7.15-9.45, Pathé 5: The nutty pro fessor' (a!) dag. 11.40 2.25 4.50- 7.15-9.50. Pathé 6: The fan' (12) dag. 11,15-1.45-4.15-6.45-9.25. Pathé 7: 'independence day' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3