e 13i; 'J 'Oversteekplaats Scheepvaartweg aanpassen voor de schooljeugd' chiedams kinderkoor zoekt nieuw talent Breed en complex zebrapad is niet veilig voor kinderen Vol verwachting van verrassingen Heat in het filmhuis Darttoernooi in sportinstituut Expositie Nivon Speculaasrijden tijdens Schiespoordag De grote stille omloop Bankovervaller hoort driejaar tegen zich eisen Rotterdams Dagblad ,*4^ 5^3^ ST£ t;j K*^4 jjjf iH rS-vja?Ê I Vrijdag 22 november 1996 Sinterklaas Is binnengevaren en het 'gezellig avondje' nadert Mid denstanders, warenhuispersoneel en ketenwinkeliers houden het er op dat de 'kadomaand' voor de deur staat Koopadviezen krijgt u dus in alle vormen, soorten en maten toege- stopt Via overvolle reclame-blokken op radio en televisie, via tips in merchandising programma's, in brochures, folders of kranten. Het kan niet op. Oud-papierverzamelaars hebben heehvat te verstouwen. Er wordt in deze tyd van het jaar barder gevochten om de gunst van tde consument dan in andere maanden. Traditioneel is Sinterklaas de r patroonheilige van de neringdoenden in Nederland, maar al enige ja* -ren zetten deze aanbidders hem op de tocht. Immers, zij prober®! hvan meerdere walletjes te eten door een buitenlands staartje aan -Klaas' feestje te breien. 'Feit is (de cijfers wijzen bet uit), dat in de weken voor de geschenken- -feestjes velen de portemonnee opentrekken om iemand te verrassen. Want haast depakj es die op de avond van de kloppende hartjes uitde ^.zak komen, zijn er de kerstpakketten voor personeel en relaties of goedmakerijes aan het eind van het jaar. Surprises, m de; 5, m dezin van echte verrassingen, zijn dat vaak niet meer. Surprises, in de zin van creatieve verpakkingen van min of meer aar dige geschenken en vaak voorzien van rijmelarij, gaan ovér tafel in gezelschappen van ongelovige Sintvierders. Je ziet daar soms de fraaiste kunstwerken, die de ontvangers met pijn in het hart ontie- den om tot het werkelijke geschenk te geraken. Hetkostvelenhoqfdbrêkens ommetzulke surprises te komen, ande- 5 renhebben al moeiteom een verrassend geschenk te vinden. De Hls-. torisché Vereniging Vlaardingen is daartwin tig jaar geleden opinge-> s sprongen en komt sindsdien tegen december met een Historisch i l Jaarboek als geschenk voor zijn ledea De inhoud hiervan iszo inte- ''ressant, datniet-Ieden het in de boekwinkel'graag aanschaffen^ J De vereniging kwam vorig jaar met een extra verrassing vóórhaar le- den in de vorm van een boekje met een selectie van aan haar ge- schonken winterse foto's van karakteristieke Vlaardingsen plekjes van een bekwame amateur. Dit jaar presenteerde voorzitter Wouter5» - Oden Breems een maandkalender als surprise voorzynledén 'weer prachtige foto's, meest vahliefhebber-fotdgrafen. Overigens kreeg een beroepsfdtograaf op de presentatiebijeenkomst van de Historische Vereniging een echte surprise. Volkomen verrast was Roel Dijkstra toen hij ibhet zormeije.werd gezet omdat bij alja- 7 renlangfoto's gratis ter beschikking stelt voor hef jaarboek- - j-;' ^benvanha^; Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan derJagt, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carelvan der Velden In Filmhuis Schiedam wordt vanavond en morgen avond de film Heat van regisseur Michael Mann ge draaid. Het filmhuis is gevestigd in gebouw de Teer- stoof aan de Nieuwstraat 12. De film begint om 21.30 uur op vrijdag en 20.30 uur op zaterdag.,Kaarten kunnen worden gereserveerd via de Schiedamse Theaterkassa, (OIO) 4269563. In sportinstituut Peter Lagerwaard aan d*> Lange Ha ven 41 wordt zaterdag het 501 Darttoernooi gehou den. Er wordt op acht dartbanen gespeeld. De op brengst van dit toernooi wordt geschonken aan de Stichting Sport voor Kinderen. Inschrijven kan van af 19.00 uur en de eerste darts worden rond 20.00 uur gegooid. Voor meer informatie: Karei de Vos (010) 4264649, of Edward Sparreboom (010)4735345. Op de Nivon-boerderij 'De Hoogkamer' aan de Van Baerlestraat hebben tijdens dit weekeinde allerlei activiteiten plaats. Vijf Nivon-leden exposeren hun verzameling speelgoed, blikjes, oud gereedschap, ou de kranen en lidmaatschapsbewijzen van socialisti sche organsiaties vanaf 1920. De tekengroep van de Nivon maakt van de gelegenheid gebruik om naar buiten te treden met een tentoonstelling van hun werkstukken. Ook is er een boekenmarkt waar voor een vriendelijk prijsje boeken kunnen worden ge kocht. De activiteiten beginnen op zaterdag om 13.00 uur eL op zondag om 10.00 uur. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son-' nemans Telefoon 2340055 4004310 Modelspooiyereniging Schiespoor houdt zaterdag "'haar Schiespoordag onder het motto: speculaasrij den. Alle jeugdige bezoekers worden verrast met een gratis speculaaspop als ze naar de treinen komen kij ken. Gelijktijdig houdt Schiespoor een Sinterklaas- mirs in de kleine zaal. De Schiespoordag wordt ge- Hiden in het clubhuis aan de Westerkade 21 van 10 tot 16.00 uur. De toegangkost één gulden, kin deren betalen 50 cent. Ikbenblij dat steeds meer duidelijk wordt dat mijn standpunten over de hiaten in de grote omloop juist zijn. De manager van de Nieuv e Passage kwamlaatstin het niéuws door in feite testellen watik aiin maartsteldein mijn notitie over het Stadsparkplein. Hetleek wel of hij hetstukhad gele den. Ik ben ook blij dat het bestuur nu dan inziet dat het een enander niet lekker loopt. Maar wat nu? Ik denk dathetverstandigis te onderzoeken of het juist zou zijn deHema in de Otterbuurt te situeren. Boven de Hema zouden twee a drie woonla gen kunnen komen. Dat zou het publiek richting ABC kunnen trekken via de Froersveld en Broersvest De Koemarkt moet worden aangepakt zodat gesproken kan worden van een hoogwaardig stedenbouwkundig aanzien. Maar wat misschien toch hetallerbelangrijkste is, is de omgang met de bewoners van onze stad dus ook de ondernemers. Dat geeft aan dat dc politiek moet stoppen met het geneuzel en moet werken aan een situ atie waar het bestuur en het ter beschikking staande ambtenarenappa- raatdienstbaarenvoorwaardenscheppendzichinzetomereenbruisende zaak van te maken. Zoals hetnufunctioneert, moet het niet Van alle kan ten wordtgeklaagd in de stad of hetin de Van Markenstraatis ofhetHofje van Belois of de bewoners in Oost. Stijve harken zijn het, meneer Zwart Er valt niet met die mensen te pra ten meneer Zwart Zekomenhun beloftes niet na, meneer Zwart. Je kan lullen als Brugman maarze doen toch waar zezelfzininhebben. Een onsa menhangend geheel is het daarin het stadskantoor, meneer Zwart Datis niet de schuld van het ambtenarenkorps hoor, maar het geneuzel van de politiek. Wil je marktgericht kunnen werken, moet er wel een open en vooralefficiënt ambtenarenapparaatzijn. Haast is geboden, want weheb- ben al zo'n grote achterstand ten aanzien van onze omgeving. Pas als we erkennen dat we vanuit alle disciplines of geledingen van de samenleving de ideeén moeten oppakken om tekomen tot een goed func tionerende leefgemeenschap zijn we op de goede weg en zal de 'zweer' vanzelf positie f worden. Zolang dat er niet is, kan er niets, mag er niets en gebeurt er ook niets. J. Zwart, Schiedam De oversteekplaats op de Scheepvaartweg. De schoolgaande jeugd moet ruim 24 meter met allerlei obstakels overbruggen om de overkant te halen. Foto Roei Dijkstra Schiedam Een handtekeningenactie hadden de leerlingen van de openbare basisschool De Klinker in Schiedam vorig jaar nodig om een bel te krijgen bij de tramovergang die on derdeel is van de oversteekplaats op de Scheepvaartweg. De actie kwam nadat een leerling van de school was geschept door de tram. En daar bleef het bij, wat betreft de maatregelen van de gemeente Schiedam. De ouders van De Klinker laten net daar echter niet bij zitten. Om verdere maatregelen af te dwin gen heeft de medezeggenschaps raad van de school nu eigenhan dig een verkeersadviesbureau in geschakeld. En ook dat adviesbu reau vindt net als ouders, school en leerlingen, de situatie op de oversteekplaats by het Frans Rietveldpad veel te gevaarlijk. Voor veel van de 550 leerlingen van De Klinker "is* de oversteek plaats een dagelijkse onderdeel in de schoolroute. Eerst maar eens de dwarsprofiel van de oversteek: een trambaan (breedte zes meter), een tussenberm (drie meter), een rijbaan (3,50 meter), een midden steunpunt (3,50 meter), een rij baan (3,5 meter), een tussenberm (drie meter) en uiteindelijk een fietspad (2 meter). De totaal over te steken breedte bedraagt 24 me ter en bevat vier oversteekpun- ten. Slecht zicht Het grote probleem van de over steekplaats is daarmee eigenlijk meteen geschetst Door de breed te is het zebrapad onoverzichte lijk. En ook de ventwegen aan bei de zijden van de Scheepvaartweg dragen alleen maar by aan de complexiteit. Beide ventwegen hebben op dit moment onduidelij ke kruisingen waardoor het ge voel van onveiligheid nog verder .wordt versterkt. Ook de drempel bij de Boeier is te laag. De ver keerssituatie is daardoor ondui delijk. Daarnaast staat op de hoek met de A. Koplaan ook nog een hoge massieve plantenbak, waar door kinderen aan het zicht wor den onttrokken terwijl zy zelf ook slecht zicht hebben op het ver keer. Vooral voor kinderen is de breed te een probleem. Uit onderzoek blijkt dat kinderen anders reage ren in het verkeer dan volwasse nen. Eén van de opvallendste ver schillen is de geringe lengte van kinderen. Hierdoor hebben ze een klein ziehtsveld, wat hen hindert bij het uitkijken. Zelfs als er geen obstakels zijn is het voor een kind moeilijk om zich een goed beeld te vormen. Bovendien zijn ze door hun geringe lengte zelf ook slecht zichtbaar. Voor kinderen is het oversteken daardoor een zware opgave, Een zebrapad voor schoolgaande kinderen moet volgens het onder zoeksbureau aan andere eisen voldoen. Zo moet er onder meer vrij uitzicht zijn, een zo kort mo gelijke oversteekafstand en een voudige verkeersbewegingen. En daaraan voldoet de oversteek plaats op de Scheepvaartweg geenszins. Ongevallen Om te kijken of die onveiligheid ook in cijfers uit te drukken is, heeft het verkeersadviesbureau een analyse gemaakt van de onge vallen op de kruising. De laatste drie jaar hadden vier ongevallen plaats waarbij een kind gewond raakte. Hoewel de verkeerssitu atie niet heeft geleid tot veel on gelukken, concludeert het bureau wel dat het zebrapad niet geschikt is voor schoolgaande kinderen. De medezeggenschapsraad wil dat de gemeente maatregelen neemt om de kans op ongevallen te verkleinen. Dat kan volgens het adviesbureau op een vrij sim-, pele manier door bijvoorbeeld ni veauverschillen in de oversteekte, maken. Het aanbrengen van een verkeerslichteninstallatie, daar is het onderzoeksbureau op deze plek geen voorstander van. Naast de hoge kosten zouden de wacht tijden van zowel voetgangers als automobilisten veel -langer wor den. Met het aanbieden van het onder zoek, vanmorgen aan wethouder Hafkamp, hoopt de medezeggen schapsraad dat de gemeente zich toch opnieuw wil gaan buigen over de verkeerssituatie. Dordrecht/Schiedam Tegen de 35-jarige J.D. is donderdag m Dor drecht drie jaar cel waarvan één jaar voorwaardelijk geëist en een verplichte behandeling voor zyn verslavingsproblemen. De man stond terecht voor een overval op de VSB-bank in Dordrecht op 2 augustus van dit jaar. D., ten tijde van de overval woonachtig in Schiedam, maakte door met een nep-bom te dreigen vijfduizend gulden buit, geld dat binnen elf dagen opging aan drank en coca- ine. De verdachte heeft de overval be kend. Hij had in die tijd financiële problemen. Na een langdurige be handeling in klinieken om van zijn verslavingsproblemen af te komen, had hij een lening van tienduizend gulden afgesloten by een bank voor het inrichten van zijn huis: In die periode leefde D. geschei den van zijn vrouw en kinderen, die in Dordrecht wonen. De le ning ging echter in een ijltempo op aan drank en drugs. In een op welling besloot D. toen maar een bank te overvallen. „Ik was onder weg naar Dordrecht toen het idee in me opkwam. Ik ben naar een bank gereden, heb in de auto een tv-tje met tape afgeplakt zodat het op een bom leek en ben toen de bank binnengestapt." D. wachtte wel eerst tot er geen klanten meer binnen waren. „Ik wilde niemand letsel toebrengen of gijzelen," zei hij. Binnen een paar minuten had D. van één van bciuc personeelsleden van de bank twintig biljetten van 250 gul den afgeperst en was er in zijn au to vandoor gegaan. Na de overval was hy bij een tankstation gaan tanken. De pompbediende had daarop de politie ingelicht. Op 13 augustus kon D. worden aange houden in zijn woning. Van de buit werden nog twee biljetten van 250 gulden teruggevonden. Volgens officier van justitie mr. C. Straek was er wel degelijk sprake van enige professionaliteit, hoe wel D. zei in een opwelling te heb ben gehandeld. „U heeft bijvoor beeld een kleine bank gekozen. Die zijn extra kwetsbaar," zei Strack. Amateur Raadsman mr. M. R. Dill noemde de verdachte een amateur, die wel degelijk in een impuls had gehan deld: „D. schaa de zich voor de schulden die by nad en zag die dag geen andere oplossing.. Tij dens de overval heeft hij ook'echi niemand kwaad willen doen." De raadsman bepleitte een kortere straf met een forser voorwaarde lijk deel. De rechtbank doet op 5 december uitspraak. Kinderkoorjong Begin repeteert onder leiding van Elty Vroom. 'De react! jn spontaniteit maken elke repetitie weer verrassend.' Foto Roei Dijkstra Door Anke van Bree 8 Schiedam Het zijn slechts een kleine twintig jongens en meisjes, maar het is een drukte van jewelste als zij hun repeti tielokaal in kerkgebouw De Ark binnen stormen. Diligente Elly Vroom merkt dan ook op dat de kinderen op deze repetitieav ond wel uitzonderlijk druk zijn. Maar, zegt ze relativerend, „daar zyn het kinderen voor". Kinderkoor Jong Begin heeft sinds septem ber een vakmusicus als Elly Vroom voor het koor staan en het vergt tijd om aan elkaar te wennen. „Zijn we zover," roept zy de kinde ren tot de orde. „HVe hebben allemaal wat' kenn°" iuliie uit je hoofd, dus zingen maar." Hét enthousiasme spettert er bij de ze kinderen vanaf en al zingend swingen ze er lustig op los. .Normaal laatik ze eerst in zingen door wat oefeningetjes voor de stem te doen, maar ze zijn zo druk dat het weinig zin heeft." De 32-jarige Vroom zingt zelf at vanaf haar vierde jaar en studeerde in 1992 af aan het Rotterdams conservatorium. Ze heeft ook in het begeleiden en dirigeren v m koren al heel wat ervaring opgedaan. leukste van koordireetie vind ik de variatie in het soort zanggezelschappen en de verschillen de leeftijden van de leden. Van dit kinder koor vind ik de reacties en spontaniteit leuk die elke repetitie weer verrassend maakt." De kinderen snappen van het in het latijn gezongen 'Hodie' uit de Ceremony of Carols van Benjamin Britten nog niets. De 10-jari- ge Linda vraagt dan ook aan de dirigente of ze dat liedje ook in het Nederlands kent. Ze belooft het meisje dat ze volgende week de vertaling mee zal nemen. Omdat de kinderen niet goed geconcen treerd zijn om het moeilijke lied in te stude ren, stapt Elly over op 'Zonnetje'. Dat geeft wat hilariteit als de kinderen buiten de eer ste sneeuwvlokken naar beneden zien dwarrelen. „Ik vind de loi in het zingen heel belangrijk. Maar aan de uitvoering, concen tratie en discipline van de jonge zangertjes moet nog heel wat worden gedaan," conclu deert de dingente. „Zaterdag doen we het uit het hoofd, dames en heren, en kan het wat zachter en beter uitgesproken worden 'Goed je best ge daan,' klinkt het als het koor haar instruc ties goed opvolgt Vroom streeft ernaar wat meer tweestemmig te gaan zingen met de kinderen. Zij vindt het opvallend dat dit kinderkoor al zo hoog en zuiver kan zingen, want een hoge g is voor kinderen een mooi resultaat. Elly Vroom werkt hard aan stemvorming en neemt ook het hogere zingen onder de loep. Het repertoire van dit kinderkoor va rieert van kindvriendelijke muziek voor kerkdiensten tot het vrolijke, lichtere re pertoire. De leeftijd van de kinderen vari eert van zes tot twaalf jaar. „We willen het liefst een groep van ongeveer dertig kinde ren. Het is niet beslist nodig dat kinderen tid zijn van een kerk, maar het vraagt wel wat extra aanpassing bij het meewerken aan kerkdiensten," aldus de dirigente. Openbare les Het Schiedamse koor treedt ongeveer eens in de drie weken op in kerken, bejaarden centra en in andere instellingen. Het koor wordt dan begeleid door Pieter de Ruiter aan de piano. Enkele Schiedamse kerken sponsoren Jong Begin, met als stok achter de deur dat het aantal leden van het koor groeit. Eén van de activiteiten om nieuwe talenten te vmden is een openbare les op dinsdagavond 10 december. De repetitie in De Ark begint om 18.45 uur en duurt een uur. Vrijdag 22 november SCHIEDAM Grote Kerk. JubileumeoncertToon- kunstkoor, 2Q.00u. De Teerstoof. Comedy Explosion, 20.30u. Film huis. Heat, 21.30u. VLAARDINGEN Dc De Bijenkorf. Diamtddag over oud-Vlaardmgen, 14.00-16.00u. Jc VAJO. Turkse Mega Party, 19.30- 23.00u. Grote Kerk. Orgelconcert Henk Verboef, 20.00 uur. Stadsge hoorzaal. 'De vier jaargetijden', Hansübergf20.00u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. JoJo Swing band, 20.15u, Zaterdag 23 november SCHIEDAM Westerkade. Schiespoordag, 10.00-16.00u. Tafeltennisvereni ging De Reling. Rommelmarkt, 10.00-14.00u. Dc De 4 Molens. Postzegelbeurs, 10.00-16.30u. Stedelijk Museum. RuitkwartetTe- genwmd, 14.30u, Grote Kerk. In loopconcert o.l.v. E. Zwart, 15.00u. De Teerstoof. 'Drift', Hester Ma- crander, 20.30u. Scholengemeen schap Spieringshoek. Jaarconcert' St. Radboud, 19.30u. Filmhuis. Heat, 21.30u. Podium. Seven (pop) 2 2.0Ou. VLAARDINGEN Zaal Triangel. Film De Boefjes, 10.30 en 13.30u. Vredeskerk. Goofy Movie, 11,00 en 14.00u. Ichtuskerk. Goofy Movie, 13.00u. Nivon-boerderij. Activiteitendag, 13.00u. Leger des Hells. Film De Boefjes, I4.30u. Stadsgehopr- zaal. Klucht 'Schuif 's op schat' door toneelgroepHetMasker. ZaalTrian- gel. Film Duston Checks in, 19.|Qu. MAASSLUIS Immanuelkerk. Kamerkoor Magis ter Cantat, 20.00u. Theater Schuurkerk. Wurre Wurre met Tahi ti. HOEK VAN HOLLAND Stationsgebouw. Open dag van modelspoorvereniging De Hoekse Ljn, 10.00-16.00 uur. ROTTERDAM Calypso 1: 'Cable Guy* (12) dag. I.15-4-6.45-9.30.Calypso 2: 'Em ma' (al) dag. 4-6,45-9.30,do.vr,ma- .di. ook 1.15. Calypso 3: 'Le Huitie- me jour' (al) dag 6.45-9.30, do- .vr.ma.di.ook 1.15-4. Cinerama 1: The Nutty professor' (al) dag 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 'Fear' (16) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: 'Fargo'; (16>-dag. 6.45- 9.30. do.vr.ma.di.ookl.15-4. Cine rama 4: 'Independence day' (12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cine rama 5: 'A time to kill' (16) dag 6.15-9.15, do.vr.ma.di.ook 12.15- 15.15. Corso; 'Naar de klote!' (16) dagl.15-4-6.45-9.30. Imax Thea ter 'Special Effects' (al) dagfbeh- .ma.) 2-4-8.15, ma.alleen 8.15. 'Survival Island' (af) dag (beh.ma.) 3. za jo. ook 1, '2-m-lsbow* (al) do- .vr.di.wo. 12. 'Independence Day" (12) dag 5.15-9.15. zo.ook 10.15. Venster 1: 'Beautiful Thing" (16) dag (beh.ma. 10) 8-10. do- .vr.zo.wo. 2.30. Venster 2: Tkwan del door Moskou' (al) ma.dr.wo. 7.30, ook matinee, do.vr.zo:wo. 2.30. Antoniom-retrospectief: „la Notte' do. 7.30. 'L'Eclisse' doivr. 9.45. 'I! deserto rosso' vr.za. 7.30. 'Blow up' za.9.45. zo. 7.30. Tabris- kie point' zo.ma. 9.30. 'Professione: Reporter' di.9.30. 'II mistero di Ober- wald' wo. 9.30. Venster 3: 'Like grams of sand' (al) dag, 7.30. 'Cha- cun cherche son chat' (16) dag 8- 10. ook matineedo.vr.zo.wo. 2.30. Venster 4: 'Breakingthe waves'(16) dag 7.30. 'Lap Rouge"Kutzoot' (al) dag 10.30. Trust' (al) do.vr. mati nee 2.30. Lumïère 1: 'Chain reac tion* (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière2: The nutty professor' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Escape from LA.' (16) dag, 6.45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Lu mière 4: 'Sleepers' (16) dag. 8.30. do.w.ma.di. ook 1.15-5. Pathé 1: 'Naar de klote!' (16) dag 9.45. Üo. ook 11.45-2.05. vr.ma.di.wo. ook II.45. Pathé 2: Tin Cup' (al) dag 9.20. do.ook 11.25-2.15. vr.ma.di- .wo. ook 11.25. Pathé 3: Twister' (12) dag. 11.10-1.45-4.20-6.55- 9.30. Pathé 4: The nutty professor* (al) dag. 11.40-2.25-4.50-7.15- 9.50. di. alleen 4.50-7.15-9.50. Pathé 5: 'Sleepers'(16) dag 11.20- 2.30-5.50-9. Pathé 6: The fan' (12) dag. 11.15-1.45-4.15-6.45- 9.25. wo. vervalt 11.15. Pathé 7: 'Independence day' (12) dag 11.50-2.50-6-9.10. Nachtvoorsteliingen: Lumière 1: 'Chain reaction' (16) vr7a.00.15. Lumière 2: 'F L E D' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: The nutty professor* (16) vr.za.00.15. Lumiè re 4: 'Last man standing' (16) vnza. 00.15. Corso: 'Naar de klote!' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: 'Lang leve de Koningin' (al)za^o.wo. 1.15. Calypso 3: 'James and the Giant Peach' (al) za,zo.wo. 1.15-4. Cine rama 3: 'Babe een buitengwone big" (N) za.zo.wo.1.15-4. Cinerama 5: Toy story' (N) za.zo.wo. 1.15-4, Lu mière 3: Tom and Jerry The Movie' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A goofy movie' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Venster 4: 'My life as a dog (al) ZO.WQ, 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3