25 VDL zakt naar degradatieplaats 'Excelsior'20 laat langs hekkensluiter Matig Evergreen boekt toch zege Pollux dankt puntje aan jeugdspeler 'Eagles' moet schipperen Jos Houweling genoemd als opvolger Bruys Teruggekeer doelman John van der Meij kan Maassluizers niet extra motiveren Dutina: 'Het komt weer goed bij DRGS' kritische kijker zal ongetwij feld opgemerkt hebben dat Steeds Volharden een ploeg is dat het predikaat zwak mag dra gen. De Rotterdammers beperk ten zich tot hard werken en had den alleen in middenvelder Ste ven Termijn iemand met spelin zicht en een goede techniek. Ter mijn moet zich echter een roe pende in de woestijn hebben ge voeld, want veel steun van zijn ploeggenoten kreeg hij niet Het was dus geen uitzonderlijke prestatie van de thuisclub. Voor Alles of niets Oranje Nassau blijft fier overeind in 'stevige' pot Barisic topscoorder Juventus Trieste aftocht 'Jongeneeltjes' ODO gaat kansloos onderuit Hattricks Smajic en Waterreus De Walrus/Shell grijpt de macht Rotterdams Dagblad Maandag 25 november 1996 Vlaardingen De mannenploeg van Pollux is er gisteren in de Broekpolder met in geslaagd zich steviger te nestelen in de top van de derde klasse A. De Vlaardmgse hockeyers kwamen met verder dan een 1-1 puntendeling tegen de nummer twee Pynacker. Trainer-coach Ben Hoftyzer be treurde het dat zijn ploeg het 'm de eerste helft had laten liggen'. Pollux keek al na een minuut te gen een 0-1 aehterdstand aan maar herstelde zich snel van deze domper. In een zucht en een vloek rondde de sterk optredende Al- jumor Jons van Neerbos een mooie aanval doeltreffend af. De rest van de tweede helft werd dui delijk door Pollux gedicteerd. Het kreeg nog twee levensgrote kan sen maar beide keren stond het vizier met scherp. Het tweede bedrijf bood een ande re aanblik met daarin voor beide ploegen kansen. Hoftijzer: „In de tweede helft kregen wij meer strafeomers en kreeg Pijnacker meerveldkansen. Wij slaagden er niet in om die te verzilveren, maar zij gelukkig ook niet." Ondanks de uitslag en de huidige stand in de competitie ziet Hoftij zer perspectieven voor zijn team. ..Technisch zijn wy het beste team in deze klasse, maar tot nu toe heeft het nog niet gebracht wat wy ervan verwacht hadden." De vTOuwenformatie van Pollux kreeg een pak slaag van Dopie. In Delft gingen de Vlaardingsen kansloos met 4-0 ten onder. In de openingsfase had PoLiux het heft in handen en leek het gelijkwaar dig aan de Deiftse studenten. Na een tiental minuten was het ech ter alleen Dopie dat de klok sloeg. Met gevaarlijke combinaties en goed kaatswerk speelden de con ditioneel en fysiek sterkere stu denten de Vlaardingsen compleet van de mat. Maassluis De basketbalsters van Green Eagles kampen met personele problemen. Dat brak de formatie uit Maassluis afgelopen weekeinde zwaar op: de 'Eagles' kregen een 65-50 nederlaag te ver werken. Spelend coach Jenneke van Loon, zelf door een knieblessure uitge schakeld, vulde de selectie metde 16-jange Laura Kraayeveld en routinier Anja Schipper aan tot zeven vrouwen, Het septet kon Goba aanvankelijk aardig bybe- nen, maar moest in de tweede helft steeds meer terrein pnjsge- Kloetinge Hoewel iedereen overtuigd is van de beperkte kwa liteiten van Heeijansdams smalle selectie, lijken de dagen van trai ner Ger Bruys geteld. Want met de resultaten blijft het tobben en daar draait het om. De vraag is hoever voorzitter Janus van Peen- en wü gaan: een stapje lager be ginnen met de opbouw van een nieuw team óf koste wat kost trachten zijn club voor de hoofd klasse te behouden? De eerste optie ligt het meest voor de hand gezien de manier waarop Heeriansdam voor schut ging in Kloetinge (0-6). De tweede optie heeft te maken met de verworven status en het dreigende prestige verlies. In dat geval is het niet uit gesloten datHeerjansdam binnen afzienbare tijd afscheid neemt van Bruys. Zijn opvolger zou best eens Jos Houweling kunnen zijn. De Strij- enaar redde Heerjansdam vorig seizoen van de 'verdrinkings dood', toen de ploeg - onder Ar nold Lobman - ook al moeite had om het hoofd boven water te hou den, Houweling werd tijdelijk Verhuurd' door HBSS. De Schiedamse club hield hem aan zijn doorlopende contract op het moment dat Heeijansdam hem voor een langere termijn wilde vastleggen. Waar Houweling er nog een eindsprint wist uit te per sen, daar kreeg de met personele problemen opgezadelde Bruys de toch al verzwakte formatie nim mer op de rails. Het toeval wil dat Houweling de laatste weken laat blijken niet meer zo lekker in zijn vel te zitten bij HBSS. De trainer rekent zich zelf de tegenvallende resultaten aan. Daarmee reikte hij het be stuur de zaag aan om zijn stoelpo ten te bewerken, Vooralsnog be weert de HBSS-leiding het volste vertrouwen te hebben in de kwak kelende groep en de trainer. In de wandelgangen wordt de naam van Jos Houweling al ge noemd als een eventuele opvolger ter sprake komt. Houweling was zaterdag ook aandachtig toe schouwerbij Heersjansdam. Door Sander Sonnemans Maassluis De plotselinge terugkeer van doelman John van der Meij heeft hekkenslui ter VDL gisteren tegen Naaldwijk niet extra kunnen motiveren. In Maassluis werd stille tjes gehoopt dat de onverwachte rentree van de rountinier misschien de ommekeer zou kunnen betekenen, maar vooralsnog werd de vierdeklasser niets wijzer met Van der Meij weer onder de lat. De ploeg van trainer Joop Mom, die onlangs zijn contract met een seizoen verlengde, bakte er tegen mede-degradatiekandidaat niks van en kreeg op eigen terrein met 2-1 klop. Van der Mey, acterend met een flink ingepakte knie, zal zich naar alle waarschijnlijkheid een andere terugkeer hebben voorgesteld. Zonder dat hij ook maar één keer in actie had hoeven komen, lag de 0-1 al achter hem m het doel Nadien trad de dertiger nog wel een aantal malen hande lend op, maar de van Maasdijk te ruggekeerde doelman slaagde er met m VDL's nederlaag te voorko men. Van der Meij was enige tijd gele den uit onvrede over het functio neren van trainer Peter van Vel- zen gestopt bij Maasdijk en zag zijn verzoek tot tussentijdse over schrijving van de zaterdag- naar de zondagclub afgelopen week ge honoreerd door de KNVB. De voetbalbond zette niet zonder slag of stoot het licht voor de verhui zing naar Maassluis op groen. Van der Mey, van beroep postbode, moest aantonen door zyn werk met meer op zaterdag te kunnen voetballen. .John had er slechts een summier briefje van zijn baas bijgedaan,'' legt voorzitter Bas Bouter uit. „Dat vond de KNVB met voldoende. Het briefje moest duidelijker gespecificeerd wor- detr. Dat heeft John vervolgens m orde gemaakt en ik ben het per soonlijk gaan brengen om te voor komen dat er ruets fout zou gaan. Ik vind het leuk dat hy terug is. John van der Meij aan het werk in dienst van VDL De doelman kon niet voorko men dat de Maassluizers de onderste piek overna men van Naaldwijk. Foto Peter Molken boer Overigens wil ik wel duidelijk stellen dat het initiatief tot over schrijving naar VDL niet van het bestuur, maar van John zelf is ge komen Degradatiespook Nu de vierdeklasser al m een vroeg stadium op de hielen wordt gezeten door het degrada tiespook, is de komst van een be trouwbare en geroutineerde sluit post een welkome versterking voor VDL. Aanvoerder René Ver hagen, een collega van Van der Mey, heeft een zekere rol ge speeld in de terugkeer van de sluitpost. Verhagen wist hoe de vlag erbij hing m Maasdijk en vroeg zijn oude ploegmaat terug naar Maassluis te komen. Van der Mey kon pa afloop terug zien op een redelijk geslaagde rentree Want hij kreeg dan welis waar twee treffers om zy oren. hij hield Naaldwijk ook van meerde re successen af. Kort na de 0-1 ver scheen, om maar een voorbeeld te noemen, Arie Frans Middelburg oog in oog met de keeper dje zijn inzet stijlvol pareerde. Maar hoe zeer Van der Meij zijn best ook deed. de defensie van de Maas sluizers bleef de grote zwakte. VDL kwam enkele malen met de schrik vrij en mocht zelfs de ge lijkmaker vieren. Een halve om haal van Raymond Remmerswaal kwam tegen de handen van Marco de Roo met het gevolg dat René Verhagen vanaf elf meter zijn twaalfde seizoenstreffer kon sco ren. Lang dachten beide ploegen met een puntendeling uit elkaar te zullen gaan, maar daar wilde Naaldwijker Hans Middelburg kennelijk niets van weten. De aanvaller legde in het laatste kwartier eenvoudig Hennie Brinkman in de luren en joeg de winnende treffer onhoudbaar achter Van der Meij. VDL-N'aaldwijk 1-2 (1-t). 4 Raymond de CierO 1 3D Rene Verhagen 1-1 (strafschop) 76 Hans Middelburg 1-2 Bijzonderhe den: Geel was ervoor Raymond Remmers waal Jan Ouwendijk (beiden VDL) en Naaldwijker Gert Brouwer VDL- Vdn der Mei], Nederveen. de Roo, Ou- vrendyk, Heeneman (40 Jansen), Smit, Brinkman, Verhagen, Mohunlol, Rem mersuaal. Roest Naaldwijk: Malestem, Brouwer. Knoppert, De Roo, Nieuwenhuizen, De Bie, Hans Middelburg, Kemmers, DeGier. Ane Frans Middelburg, Boon Schiedam Na een goede periode van drie duels op ry zonder nederlaag heeft het Schiedamse DRGS gisteren weer verloren. DHZ was in sportpark Harga met 0-2 spekkoper en kroop wat verder weg van de gevarenzone. DRGS, zonder John Michielsen, Ri chard Lecker en Raymon Verspuy (allen gebles seerd), begon het treffen veel te slap. Een fout van Baptista Lima, die de bal in de voeten schoof van de DHZ-spits, leverde een 0-1 ruststand op. Na de thee pauze zocht de fusieclub furieus de aanval. Henny van Dam, door de personele problemen in de spits spelend in plaats van op de libero-plek, was dicht bij een treffer. Willem Michielsen kopte de bal tegen de binnenkant van de paal en Marco Verspuy faalde oog in oog met de DHZ-sluitpost. In de slotfase kwam DHZ er gevaarlijk uit en in de slotminuut van het duel werd het zelfs 0-2 voor de bezoekers. Trainer Slobodan Dutina geeft de moed niet op. De hekkens luiter van de derde klasse D staat er weliswaar slecht op, maar als alle geblesseerden en geschorsten terug keren heeft DRGS voldoende potentie om er in te blijven. „We zullen blijven knokken en dan komt het allemaal weer goed bij DRGS," aldus de oefenmees- ter. De Schiedammers nemen de laatste plaats in met vijf punten. Tegenstander DHZ is door de zege op een puntenaantal van tien gekomen. Ook vorig jaar werd de fusieclub gekweld door het degradatiespook. Dat werd nadat vice-voorzitter Wamaar het werk van de zelf opgestapte trainer Van den Bosch had overge nomen, ternauwernood van het lijf geschud. Door Mikos Gouka -Trainer Hans de Ro ver gunde hem een publiekswis- sel. De kleine Ersin Kaplan werd beloond voor zijn beweren dien sten. Waar Excelsior'20 wanho pig naar een treffer zocht, bracht de lichtgewicht uitkomst Zijn loepzuivere vrije trap bracht de thuisclub op bet goede spoor en ogenschijnlijk zeer. eenvoudig werd opponent Steeds Volharden meteen 6-0 nederlaag huiswaarts gestuurd. De kritisch de pauze werd er traag en inspi ratieloos gespeeld. De Rover had vlak voor de wedstrijd libero Emile Smits af zien vallen en liet in zijn plaats de reeds bij het eer ste gestopte Dennis Gouka op draven. Hoewel Gouka al weken niet meer had getraind, speelde hij een goede wedstrijd Na ruim een half uur kon De Rover het niet meer aanzien. Rechtsachter Remco Zuydam werd naar de kant gehaald en A-junior Danny Koevermans kwam binnen de lij nen. De Rover over die wissel. „Ik wilde niet wachten tot de rust. Zuydam speelde niet slecht maar er moest voorin wat veran deren. Ik haalde Jurgen Van Dun terug naar het middenveld en liet Gouka libero spelen. Koever mans moest voorin gaan spelen om een beter aanspeelpunt te hebben," De gewijzigde tactiek verander de echter bitter weinig aan het spelbeeld. Excelsior'20 bleef zich keer op keer stuklopen op de stugge defensie en als er dan eens een goede voorzet kwam, werd die doorgaans verprutst. Na rust stak Steeds Volharden ech ter onverwachts dé helpende hand toe. De ploeg ging jagen en liet een enorme hoeveelheid ruimte achter de laatste linie. Een kolfje naar de hand voor de snelle voorhoede van de zwart- witten, die zo lang naar ruimte had lopen zoeken. Rechtsbuiten Kaplan ontpopte zich tot de man van de wedstrijd. Eerst krulde hij een vrije schop tegen de paal waarna het voor Stefan Bosdijk een koud kunstje was om de sco re te openen. Vervolgens stelde hij Erik Ruts in staat de tweede treffer in het lege doel te schui ven. Het derde doelpunt was er een van uitzonderlijke schoonheid. Kaplan nam de bal in volle vaart in een keer op de pantoffel en liet het leer in de kruising ploffen. De kleine aanvaller was dolge lukkig. „fk voelde me lekker en dacht 'laat ik het eens proberen'. Natuurlijk is het alles of niets bij zon baL Het publiek gunde het mij, dat bleek wel uit de reactie." Na de derde treffer was het ver zet van de bezoekers definitief gebroken. Spelverdeler Termyn liet zich wisselen en de Schiedammers konden op zoek naar meer treffers. En die kwa men. Danny Koevermans bracht de vierde en vijfde treffer op het bord en de razendsnelle Erik Ruts bekroonde een prima wed strijd met zyn tweede doelpunt (6-0). Na afloop verdween bezoe kend trainer Aart Trees, met zijn gezicht op onweer, als een dief in de nacht Als blikken konden do den zou Steeds Volharden vol gende week elf nieuwe spelers nodig hebben. Eic«lsiort2ö-Stced» Volharden 64 (0-0). 54. Stefan Bosdijk 14, 08. Enk Ruts 24, 74. Ersin Kaplan 3-0,76 en 83. Danny Koe vermans 44 en 54,85. Enk Ruts 64. Excelsior *20: Maglajac, Zuydam (35. Koe vermans), Van Deventer, Bakboord, Haie- plioglu, Bosdijk, Eikra ans, Gouka (89. Van Schouten), Kaplan (85, Eikenbroek), Van Dun, Ruts. Steeds Volharden: Werff, Zwier, Bouw meester, Waltz, Van Boeruro, Termijn (70.Thcmas), Spiering, Gerritsen de Hoop, Posthoorn, Van Essen, Knjgb (46 Jansen), Door Bas van den Berg Maassluis—Voor Marlou Booster, de debuterende hockey-coach van Evergreen, is het seizoen na de l-Ö overwinning op Leïdse Studenten al geslaagd. De 36-jarigeroutinier, die zelf ook nog een balletje slaat in de vrouwen-hoofdmacht, smeedde van het jeugdigde elftal een collectief en laat de vrouwen vanuit een gesloten verdediging spelen. Ook tegen het laag in de tweede klasse geplaatste Leidse Studen ten zag het er aanvankelijk zon nig uit voor de Maasstuise gast vrouwen. Esther Maas versnelde in het begin enkele malen op het middenveld en iedereen dacht dat zij ging scoren. Het gebeurde niet en dat tekende gelyk de onmacht van Evergreen. De ploeg hinkte in dit duel op twee gedachten: snel scoren en de verdediging gesloten houden of wachten op het beslis sende foutje van de Leidse ploeg. In beide gevallen ging de vlieger met op, waardoor Evergreen tot een onevenwichtig geheel terug viel. „Het was inderdaad niet een van onze beste wedstrijden," vat te Marlou Booster de totstandko ming van povere 1-0 overwinning samen," Alle vijf strafeomers van Ever green in de eerste helft leverden weinig op. Het enige gevaar kwam nog van Laura Dossin die uit een strafcomer rakelings naast schoot. Vrijwel alle acties van de Maassluissen waren tot mislukken gedoemd. Naast het feit dat het elftal geen eenheid was, bleven ook enkele vrouwen ver beneden hun vorm. Mede daardoor waren de aanspeelmo- gelijkheden beperkt en hoefde de verdediging van Leidse Studen ten zich nauwelijks ongerust te maken. Invaller De ploeg dacht echter te vroeg on geschonden de rust in te gaan. Na een halfuur plaatste Laura Dossin de bal op de stick van Karen van Voorthuizen die van dichtbij raak schoot: 1-0. De thuisclub dacht daarna de buit binnen te hebben en liet de teugels vieren. Dat had tot gevolg dat de gasten het initia- Choas in de defensie van Evergreen. De ploeg uit Maassluis speelde niet best, maar niemand die daar na af loop over klaagde. Er werd immers gewonnen. Foto Peter Molkenboer tief grepen en keepster Daphne Uyterlmden regelmatig op de proef stelden. De invalster voor Mareva Steehouwer die last van haar rug heeft, moest enkele ma len handelend optreden en deed dat op bekwame wijze. Voordat de scheidsrechters Arle- man en Van Zaningen de tweede helft aankondigden, kregen de speelsters van Leidse Studenten eerst opdracht voor een juiste rug- nummering te zorgen Het bleek dat twee vrouwen met het rug nummer 18 in het veid liepen en twee met het rugnummer acht. Reserveshirts waren er niet zodat rugnummer 18 werd afgeplakt tot nummer 13 en van een acht een nul werd gemaakt Vee! maakte dat allemaal met uit omdat het ni veau steeds verder daalde. Inval ster Marlou Booster de huis vrouw met de hockeyende kinde ren Elsemieke en Geert, zorgde nog voor enige opleving toen zy in het veld kwam. Zij was nadrukke lijk betrokken bij acties cn had enkele keren een tweede treffer op haar stick. „Zo nu en dan val ik nog in als het nodig is. Een hele wedstnjd mee spelen doe ik met meer, want dat gaat ten koste van de coaching." Esther Maas liet tn deel twee de kans voorbij gaan haar ploeg op definitieve winst te zetten en een solo op links van Brigitte Dossin verdiende een beter lot. Vlaardingen In een uitermate hectische vertoning wist Oranje Nassau tegenstander Luctor maar net onder zich te houden. De 12-10 -overwinning (5-6) kwam zeker met letterlijk en figuurlijk zonder slag of stoot tot stand. „Het was een keiharde wedstrijd," keek Oranje Nassau-speeister Debby Goedknegt met gemengde gevoelens terug op de bijna uit de hand gelopen par ty, „met een scheidsrechter die moeite had om alles m de hand te houden. Wy speelden op het blok en daar kon Luctor helemaal met tegen. Zy begonnen steeds meer te schreeuwen als wij weer een straf- worp kregen. Helaas misten we vier strafworpen zo dat het öns niet lukte van Luctor weg te lopen. Ook zaterdag hadden we weer last van het bekende euvel: met kunnen scoren uit hele grote mogelijkheden." Nadat René Kooiman in de ploeg was gekomen voor Martin de Kruyk, die voor vermeend slaan naar de tegenstander met een gele kaart was bestraft, zag Oranje Nassau kans om een bres te slaan in de Zeeuwse verdediging. In de zinderende slotfase kreeg een Luctor-speler nog geel voor herhaald mek keren en gooide een gewisselde Zeeuwse speler een volle waterfles in de nek van Oranje Nassau-coach Ed Mayer. Door alle hecriek zag de scheidsrechter geen andere uitweg dan het duel zeker een minuut eerder dan reglementair af te fluiten. Doelpuntenmakers Oranje Nassau: Henk Poot (5x), Monique Doomink (2x), Marco van der Harst (2), Debby Goedkengt, Sandra Doomink en Martin de Kruyk. Juventus (m)-Celeri tas/Do nar 2 74-79 (4147). Juventus begon het duel slapjes en kreeg een achterstand van 19 punten aan de broek. De Schiedamse promotie-divisionist vocht zich terug in de wedstnjd en verdedigde in de slot fase van het duel een voorsprong van een punt. Maar de reserves van Celeritas/Donar herstelden zich tijdig. De- jan Barisic werd met 18 punten wederom topscorer. Juventus (vpWaddinxveen Flyers 48-56 (25-27). Aanval lend kunnen de Schiedamsen geen potten breken, maar verdedigend hebben ze de zaken aardig op orde. Door fa natiek te verdedigen hield de hekkensluiter in de eerste klasse rayon lange tijd stand, getuige de 48-51 tussen stand in de slotfase. Kann van de Woesüjne en Elles de Jong scoorden allebei 10 punten. Green Eagles (m)-BZ'72 52-89 (22-39). Binnen de kortste keren keek Green Eagles in de Wethouder Smithal tegen een 27-15 achterstand aan. Met sïechts zes spelers-Nico Wannga, Justin Corcho en Sander Scheffers waren niet van de partij - hadden de Maassluizers dan ook weinig in te brengen tegen het hoog geklasseerde BZ. Onder de borden verloor de ploeg van coach Karei Verwer de slag. Asvion (m)-Dopie 3-2(1-1). Ronald Jacobs opende de sco re met een spijkerhard ingeslagen strafcomer. Direct daarna egaliseerde het conditioneel sterke Dopie. Vol gens coach Ene Braam s was Asvion op dat moment 'slachtrijp' maar de Delftenaren verzuimden de klus te klaren. Asvion kreeg daardoor de kans zich te recupere ren en slaagde erin na een prachtige treffer van Remco van Staveren door te stomen naar de zege. Enk Zwaans scoorde de winnende treffer. Spirit (mi-Ommoord 1-0 (1-4). 'Een terechte overwin ning' volgens coach Frans Fiers. Matthys Qomen benutte halverwege de eerste helft een strafcomer. Daarna ere- eerde Spint nog genoeg mogelijkheden maar met de kans op een eventuele gelijkmaker verkrampte het te veel om de drang naar het doei te verzilveren. Reeuwijk-Evergreen (m) 04 (04). Het moment waarop de broers Wouter (gekneusde enke!) en Sander Jonge- neel (lichte hersenschudding) het veld moesten ruimen, werkte ais een rode lap op een stier voor de Maassluizers. De tegenstander werd goed partij geboden en pas in de laatste fase van de wedstnjd, kreeg Evergreen het be nauwd toen Reeuwijk de zege probeerde te forceren. Spirit (v)-Breda 1-2 (0-2). Door de twee treffers van Breda m de eerste helft gingen de 'koppies' van de Schiedam sen hangen Toch pakte Spirit ffi de tweede helft de draad weer op en bracht Femke Ouwerkerk haar team dichter bij Ondanks de overdaad aan kansen kon geen Schiedamse het broodnodige gelijkspel bewerkstelligen. Asvion (v)-Capelle 04 (04). Winst op het lager geklas seerde Capelle zou de vrouwen van Asvion aansluiting met de top geven. Na zeventig minuten stond de begin- stand echter nog op het scorebord en mocht Asvion de handen dichtknijpen dat het toch nog een puntje op Sportpark Thurlede mocht houden. DVO-ODO 20-12 (10-5). ODO ging volgens coach Rob Sie- mer kansloos ten onder by het Wagemngse DVQ. „ODO speelde heel slecht," sipte Siemer, „iedereen was gewoon bagger Het baltempo in de aanval was te laag, er werd veel te stenel gespeeld zonder emge spreiding. Dat Erik Passchter met meespeelde, was m elk geval m de eerste aanval te merken." Na de rust liep DVO binnen tien mi nuten naar 14-5 en was de party voor ODO gespeeld. Tilburg-KV Vlaardingen 16-17 (13-11). Bijna werden de korfballers van Vlaardingen in Tilburg op hun eerste puntverlies getracteerd Het was in de laatste minuut aan IJsbrand der. Brecms ér. aan een deer Tilburg gemiste strafworp te danken dat Vlaardingen de volle winst greep. „Tilburg speelde onverwacht goed," aldus Vlaar- dingen-eoach Jan de Jager. „Vlaardingen, dat gelukkig wel keihard werkte, was aanvallend met scherp genoeg en het voorverdedigen was slecht." Tafeltennis Never Despair-De Korenbeurs 7-3, Het was de laatste wedstnjd waann voor De Korenbeurs niets meer op het spel stond. Nermin Smajtc scoorde zyn zesde hattnek. Mark Heemskerk en de voorde zieke Hans Lmgen inval lende René Waterreus bleven met lege handen. NOAD-Quick'32 4-6. In Hilversum won NOAD destijds nog met 44, maar nu verloren Peter Heystek (2x), Rondald van Kampen (lx), Richard Kalmeyer (9) met de zelfde cijfers. NOAD heeft zich m de vierde divisie weten te handhaven. TOG-TOP 2-8. Het al gedegradeerde TOG speelt de com petitie plichtmatig uit. Frans Pleijzier en Charles van der Hoeven wonnen ieder één partij. ATV-De Korenbeurs (v) 5-5. De vrouwen van De Koren beurs hebben zich in de derde divisie gehandhaafd. In de laatste wedstnjd verraste Sylvia Waterreus opnieuw met een hattnek. Danielle Maas won één partij, terwijl Carola Thalen met tot scoren kwam. Waterpolo De Walrus,'ShelI-DSZ 3-3, De y/aterpoloploeg van De Wal rus/Shell is door de nederlagen van Hieronymus en Po- seidon'56 alleen aan de leiding in de derde klasse geko men. Zelf speelden de Vlaardingers geen overtuigende wedstrijd tegen DSZ die in 3-3 eindigde. De Walrus/Shell, met vier spelers die ziek waren geweest, kwam nauwelijks aan een aanval toe. In alle perioden had de Vlaardmgse ploeg een voorsprong. In de vierde en laatste periode leidde De Walrus/Shell zelfs nog met 3-2, maar kort voor tijd sloeg DSZ toe SZC-ZDHC 54. Hoewel SZC steeds beter gaat spelen, komt dat nog niet tot uitdrukking in de resultaten. Zater dag was de Schiedamse ploeg dicht bij de gelijkmaker te gen ZDHC. maar verspeelde die twaalf wenden voor het einde de bal aan de tegenpartij: 54. In de eerste twee pe rioden had SZC weimg in te brengen: 0-1 en 0-3. Daarna nchtte de Schiedamse ploeg zich op (3-5) en kwam in de vierde periode dicht bij de gelijkmaker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5