13 Schiedamse huizen zijn niet geschikt voor ouderen Samenzang begeleidt vertrek van bestuur bij jubileum PW Rotterdams Dagblad Ylaardingen roept halt toe aan illegaal plakken Kritiek op duur zomerpaspoort Evenemententerrein aan Hoflaan wordt tijdelijk een parkeerplaats Pedofiele student poogt zijn daden te verbloemen Kunst bij Distanza Wehkamp-klanten storen Schiedamse brandweer Aantal aangepaste woningen moet voigens Seniorenscore worden uitgebreid Gepakt na vleesroof Agent redt Vlaardinger uit water Scholier mishandeld Illegaal vuurwerk afgestoken NIEUW! REST./BRA55ERIE "BREDERODE" in gebouw "SPES BONA" 419.03.16 Breeweg 40/Rotterdam, bij OE kÜIPi Woensdag 27 november 1996 Waterweg Wethouder De Leede krijgt de resultaten morgen overhandigd. ArchieffotoJaap RMemaRotterdams Dagblad Schiedam Het overgrote deel van de woningen in Schiedam is niet geschikt voor ouderen en mensen die slecht ter been zijn. Dat blijkt uit het onderzoek Seniorenscore waarvoor ze ventienduizend woningen werden onderzocht op onder meer bereikbaarheid voor 55-plussers. De resultaten van het onder zoek worden morgenmiddag aangeboden aan de wethouders De Leede en Reijnhout. De 'Seniorenscore' is een lande lijk inttialief van de Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting. Aan de hand van een puntcnscore worden woningen getoetst op de bereikbaarheid voor ouderen en mensen die slecht ter been zijn. De Stichting Ouderenwerk Schiedam/ woningstichting Noordvest, woningbouwvereni ging Schiedam, de ouderenorga- msaties en de gemeente hebben zich in 1995 aangesloten bij het landelijke experiment. Het afgelopen anderhalfjaar is in Schiedam de woningvoorraad van de woningbouwvereniging Schiedam en de woningstichting Noordvest bekeken. In totaal ging het om zeventienduizend huizen. Het particuliere woningbezit is niet in het onderzoek meegeno men. Bij een groot aantal wonin gen bleek al voor de inspectie voor de Seniorenscore dat ze sowieso niet geschikt zijn voor mensen die slecht ter been zijn. Zo werden woningen waarin op Schiedam Met als thema 'Ge mengd gecomponeerd' start op 30 november een nieuwe tentoon stelling in Galerie Distanza aan de Dam. Musicus/dichteres Es ther Blom opent de expositie om 16.00 uur. Exposanten zijn Nesrin During, Pauhen Ploeger, Ellen Rijsdorp en Jannie van der Wel. De vier kunstenaars tonen keramiek. Naast gebakken potten kunnen ook liefhebbers van glaskunst hun hart ophalen. de tekening al tc zien was dat er meer dan dertien treden in zaten, niet onderzocht. Aangepast Het onderzoek is gedaan door een grote groep vrijwilligers. Gewa pend met rolmaat en schrijfblok hebben zy de afgelopen anderhalf jaar de woningen opgemeten aan de hand van de lijst criteria. De nadruk in het onderzoek ligt voor al op de entree van een woning. „Een huis kan van binnen wel zijn aangepast, maar als het niet be reikbaar is door allerlei drempels dan heeft dat nog geen zin," ver telt Marjan van der Hoek van de gemeente Schiedam. In eerste in stantie is gekeken naar de toe gang, het soort deuren, de opstap jes, de bestrating en de aanwezig heid van een lift in het pand. Als dat in orde was, werd ook een on derzoek gedaan in de woningen. De resultaten van het onderzoek geven aan in hoeverre de bestaan de woningen in de toekomst zul len moeten worden aangepast, zo dat ouderen er kunnen wonen. De uitkomst van het onderzoek is voor de gemeente Schiedam en de woningbouwcorporaties niet gun stig. Slechts weinig woningen blijken geschikt voor ouderen en mensen die slecht ter been zijn. „Te weinig woningen voldoen aan de gestelde criteria," vertelt Van der Hoek, „en daar moet iets aan gebeuren." De onderzoekers ko men dan ook met een groot aantal aanbevelingen zoals het uitbrei den van het aantal aangepaste wo ningen. Het onderzoek wordt na de overhandiging aan de twee wethouders op brede schaal ver spreid in Schiedam. Naast ge meente en woningcorporatie gaat het rapport ook naar een aantal zorgorganisaties. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen hoopthet illegaal plakken een halt toe te roepen door op vijf plaatsen in de ge meente speciale aanplakbor den te plaatsen. De nu nog il legale plakkers kunnen dan op die borden legaal een pos ter plakken. Het plakken op andere objecten dan die bor den wordt streng aangepakt, kondigde burgemeester L W. Stam tijdens de raadscommis sie algemene zaken aan. Het plaatsen van de aanplak borden gebeurt op initiatief van Burgerbelangen. Die par tij kwam tijdens de begro- tingsraad met een motie om op deze manier het illegaal plakken tegen te gaan. Voorlo pig komen de borden in de Westwyk, Oostwijk, Bab- berspolder, Holy en Centrum. Burgerbelangen is een afsplit sing van de SP, de partij die tot de grootste illegale plak kers in Vlaardingen behoort. Een door deze partij geplakte cartoon met Kok op schoot bij Bolkestein is op dit moment overal in de stad te zien. De aanschafkosten van de nieuwe borden bedragen 2500 gulden per stuk en per jaar wordt gekeken of door de aan- plakborden het illegaal plak ken inderdaad minder is ge worden. Aan dit soort zaken moet een einde komen. Foto Denoea van dei WeVRcuH Dijkstra Vlaardingen GroenLinks is te gen de invoering van een zomer en een wintertarief bij het aan schaffen van een paspoort. „Een paspoort is in Vlaardingen al heel duur," zegt raadsnd B. E. van der Velde. „In de winter wordt het een heel klein beetje-goedkoper, ter- wijl het in dc zomer onevenredig duur wordt. Een paspoort is een paspoort en voor ons maakt het echt niet uit of het zomer of winter is." Een meerderheid van de raads commissie algemene zaken kan zich echter vinden in de nieuwe tarieven. In Vlaardingen moet een paspoort in de periode van 1 oktober tot en met 31 maart 96 gulden gaan kosten en in de rest van het jaar zal de Vlaardmger daarvoor 130 -gulden moeten - neertellen. Nu is zofn pas nog het hele jaar door voor 107,75 gulden te koop. Met de differentiatie van de kosten wil de gemeente de ver koop van paspoorten beter sprei den. Hierdoor zouden de wachttij den voor de aanvragers kunnen worden verkort. De meerderheid van de commis sie is tevreden over de invoering van de verschillende tarieven. „Het Is een goed idee om het op die manier te sturen," vond A. At- tema(PvdA). „We laten zo de keu ze aan de mensen zelf." Naast GroenLinks waren ook Burgerbelangen, de Socialisti sche Partij en de (SGP/RPF/GPV) tegen de nieuwe tarieven voor het Vlaardingse paspoort. Schiedam De meest vreemde mer als wij. Klanten van het be- telefoontjes komen de laatste drijf in 'deze regio vergeten 030 lijd binnen op de kazerne van de in te toetsen en. krijgen de Schiedamse brandweer. Bellers .„.Schiedamse brandweer aan de Of: „Die witte pantalon, heeft u avondséi 's nachts gebeld. Ge- Door Ben van Haren Vlaardingen Het evenementen terrein aan de Hoflaan krijgt bin nenkort een tijdelijke bestem ming als parkeerplaats. „We wil len deze proef nemen in de ko mende tijd met veel drukte in het centrum." Verkeerswethouder T. W. van der Steen maakte dit gisteren bekend m de raadscommissie voor ver keer, vervoer en groen. Hij deed het bij de bespreking van een se rie voorstellen op het gebied van parkeren in de binnenstad. M. Lensveit (SGP/GPV/RPF) wees op de recente afsluiting van het par keerterrein aan het Westmeuw- land in verband met de daaruit te voeren woning- en garagebouw. „De boel gaat vastlopen dus waar om zouden we het Veerplein met voorlopig weer openstellen? Dat ligt er nu elf maanden nutteloos bij," Van der Steen voelt daar niks voor. „Dat zou weer nadelig wer ken op het garagebezoek. Met het openstellen van het terrein aan de Hoflaan krijgen de mensen de keus tussen betalen voor een plek in het centrum of gratis parkeren op loopafstand." Een voorstel tot verhoging van het dagtarief in de twee bestaande parkeergarages en uitbreiding en fiscalisering van het belangen- hebbendengebied waren gisteren aan de orde. Juwelier/horloger J. van Dorp uit de Vondelstraat vond geen gehoor met zyn betoog voor handhaving van het dagtarief op vijf gulden. „Verhoging naar 7,50 gulden in de Liesveldgarage werkt alleen maar negatief," hield hij de raadsleden voor. Hoewel W. Baris (CDA) en J. Bulva (WD) zijn standpunt on dersteunden, lieten ze uiteinde lijk weten dat hun fracties al met het collegevoorstel hadden inge stemd. Op een suggestie van Lensveit, dat het financieel beter gaat met de parkeergarages dan was be groot, reageerde Van der Steen dat de garages nog lang niet kos tendekkend zijn, B. van der Velde stelde voor het dagtarief naar een tientje te tillen. Van der Steen zei onvoldoende in zicht te hebben in de gevolgen van tariefswijzigingen en derhal ve terughoudend te zijn. „Daarom beperken we ons tot verhoging van het dagtarief en handhaven we het bestaande uurtarief." Middenstander Van Dorp, die vanuit zijn winkel het parkeerge- drag van centrumbczoekers gade slaat, merkt hierover op: „In die parkeergarage staat bijna nie mand langer dan drie uur. Dus heeft de verhoging van het dagta rief geen enkele zin. Personeel van zaken in het centrum zetten hun auto's op vrije parkeerplaat sen bij ons in de buurt of ze heb ben een abonnement." rpporMenno Haddeman -Rotterdam/Maassluis—De 23-jaxi- Maassluise student, die gister- middag wegens pedofilie voor de .Rotterdamse rechtbank moest .verschijnen, haalde tijdens de Zitting alles uit de kast zo even wichtig en sociaal wenselijk mo gelijk over te komen. De verdach te kraamde de ene na de andere, volzin uit, De rechter bleek niet erg onder de indruk van het op treden van de Maassluizer. „Vol gens de deskundige bent u nogal rigide, onrijp en erg belust op macht," zei zij confronterend- De zaak tegen de Maassluise stu dent aan de pedagogische acade mie werd eind juli dit jaar in eer ste termijn behandeld. Tijdens die zitting gaf de verdachte totaal onverwacht een aantal van de hem ten laste gelegde delicten toe. Hij bekende, tot schrik van zyn advocaat en zijn in de zaal aanwezige ouders, lange tyd zyn tien jaar jongere overbuuijongen seksueel te hebben misbruikt. Bij de politie had de verdachte deze feiten altijd ontkend. Het slachtoffer werd volgens de officier zwaar onder druk gezet door de verdachte. De mishande lingen begonnen toen het ventje zeven jaar oud was. De verdachte woonde recht tegenover het slachtoffer. De ouders van beide jongens kenden elkaar. De Maas sluizer was bevriend met de ou dere broers van het slachtoffer en was om die reden veel bij zyn overbuuijongen in huis. Tijdens de zitting in juli ontken de de verdachte dat hij het slacht offer had bedreigd of onder druk gezet. Hij zag wel in dat zijn ge drag fout was geweest De officier van justitie vond dat de Maasslui zer een gevangenisstraf van een jaar, waarvan een een half jaar voorwaardelijk, verdiende. De uiteindelijke straf zou kunnen worden omgezet in dienstverle ning op voorwaarde dat de ver dachte een cursus ging volgen. De rechtbank deed echter geen uitspraak omdat ze een psycholo gisch rapport van de man wilde laten maken. Na drie maanden in voorlopige hechtenis te hebben gezeten werd de Maassluizer vrij gelaten zodat hy volledig mee kon werken aan het psycholo gisch onderzoek. De uitkomsten van dit onderzoek werden gistermiddag tijdens de zitting gepresenteerd. Uit de be vindingen van de deskundige bleek dat er met de Maassluizer het één en ander mis is. De ver dachte probeerde de rechter er echter van te overtuigen dat zijn kwalijke gedrag inmiddels tot het verleden behoort. „Ikschaam me voor wat ik heb gedaan maar probeer nu te doen zoals ieder een." Rechter mr. S. B. de Pauw Ger- lings-Dörhn vond dat de Maas sluizer wel erg makkelijk praatte over wat hij heeft uitgehaald. „U moet goed begrijpen dat u niet bent zoals iedereen." De rechter achtte het raadzaam dat de verdachte na zijn studie aan de vroegere kweekschool niet op een basisschool les zou gaan geven. De Maassluizer had dat zelf ook al bedacht. „Ik wil na dat ik de Pabo heb gedaan psy chologie gaan studeren. Ik vind het wel interessant te onderzoe ken wat mensen beweegt dingen te doen ofte zeggen," vertelde hij de rechtbank. De officier bleef gistermiddag on danks de nieuwe informatie uit het psychologisch rapport bij haar eerdere eis. Ook de raads man van de verdachte mr. M. J. Bekkering kon zich vinden in de eis van de officier. De rechtbank doet over dertien dagen uit spraak. die ook in het rood?" De bediener van de telefooncen trale van de Schiedamse brand weer wordt er gek van. De brandweerlui, toch niet voor een kleintje vervaard en altyd be reid de handen uit de mouwen te steken om de burger bij te staan, kunnen de bellers niet helpen. Hun verzoeken zijn aan het ver keerde adres gericht. Om daar een einde aan te ma ken is in arren moede maar be sloten het lokale alarmnummer 4264264 te laten vervallen. „Het probleem is," vertelt een mede werker van de brandweer, „dat mensen het telefoonnummer van het postorderbedrijf Web kamp verwarren met dat van de kazerne. Het bedrijf is gevestigd in Utrecht en heeft op het ken getal na precies hetzelfde num- lukkig-voor de telefoonbedien des komt daar binnenkort een' einde aan. „Sinds een aantal jaar is 06-11 het landelijke alar mnummer, In Schiedam hebben we ook nog een lokaal alarm nummer. Heel af en toe doen in woners van de gemeente nog een melding op dit nummer. Het vervalt per 1 december. Spoedei sende meldingen kunnen vanaf die datum dus alleen op het lan delijke 06-11 nummer worden gedaan," legt de medewerker uit De kazerne blijft voor minder spoedeisende te bereiken op een ander nummer. Informatie over allerlei campagnes en andere dingen kan worden opgevraagd op nummer 0104260128. Het te lefoonnummer blijft 030- 4264264. Schiedam Een 30-jarige Schiedammer is gisteravond om streeks half acht aangehouden wegens diefstal van vlees uit een supermarkt aan de Lange Kerk straat in Schiedam. Medewerkers van de supermarkt spraken de man buiten aan toen hij de winkel had verlaten. Er ontstond een ruzie waarbij het winkelpersoneel werd bedreigd met een mes. De dief rende weg, maar werd later na een zoekactie door politieagenten aangehou den. Schiedam Een 68-jarige Vlaar dinger is gistermiddag rond drie uur m een sloot aan de Jozef Ore- liosïngel in Schiedam gereden. De man werd tijdens het rijden onwel waardoor hij de macht over het stuur verloor. Een agent Is in het water gespron gen om de man te redden. Het slachtoffer is uit het voertuig ge haald en naar het Holy Zieken- huisvervoerd. Vlaardingen Een 15-jarige jon gen uit Schiedam is gistermiddag op de Willem de Zwijgerlaan in Vlaardingen ter hoogte van het schoolplein mishandeld. Het slachtoffer kreeg van een jongen zonder enige aanleiding een kop stoot en enkele klappen in het ge zicht Het slachtoffer moest zich met een hoofdwond in het zieken huis laten behandelen. Vlaardingen Drie Vlaardingers (14 en 15 jaar) zijn gistermiddag aangehouden omdat zij vuurwerk hadden afgestoken. De jongens hadden enkele tientallen strijkers op zak. Eén jongen werd op de Es- doomdreef in Vlaardingen in de kraag gegrepen, waar hij de rotjes afstak. Hij wordt doorverwezen naar het Buro Halt De twee anderen gooiden vuur werk bij het dierenasiel aan de Van Linden van den Heuvetlweg. Een getuige die dat zag, hield hen aan en belde de politie. Zij hebben een proces-verbaal gekregen. De jongens hadden de strijkers bij een vriend gekocht. Die kreeg vervolgens thuis be zoek van de politie. Er werd een doos met een onbekende hoeveel heid vuurwerk in beslag geno men. Het spul kwam uit België. Ook tegen de vriend is proces-vér- baal opgemaakt. j Door Ben van Haren Vlaardingen—Het bestuur van Pa trimoniums Woningstichting treedt in april af. Voorzitter W. A. Kwakkelstem heeft dat gister middag meegedeeld bij de ope ning van het jubileumfeest van Vlaardings oudste woningcorpo ratie in de Stadsgehoorzaal. Het besturen wordt de taak van directeur B. C. Pluimer, die vanaf dat moment meer handelingsvrij heid heeft en alleen te maken krijgt met commissarissen in een Raad van Toezicht, Pluimer zelf maakte in zyn slotwoord nog eens duidelyk dat hy niet gelooft in een zelfstandig voortbestaan van de 85-jarig corporatie. In 1911 werd de 'Vereemging tot verbete ring der volkshuisvesting Patri- monium's Woningen' vanuit het Christelijk Werkliedenverbond opgericht. Gisteren werd op fees telijke wijze haar einde aange kondigd. 'De opera van de volkshuisves ting' werd, onder regie van orga nisatiedeskundige D. Visser van de KVA Groep uit Gouda, opge voerd voor medewerkers, oud-me dewerkers, bestuursleden, oud- bestuursleden en vele relaties. Burgemeester L. W. Stam, tevens viee-voorzitter van het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotter dam, had er een rol in. Hij legde de unieke regionale samenwer king in het Rijnmondgebied uit, waardoor bijvoorbeeld de ge meente HeUevoetsluis meebe taalt aan woningbouw in het Vlaardingse Buizengat. Hy wees op de 60.000 gulden subsidie per woning, die hierin aan rij ks- en re- giogeld zal worden gestoken. Hij vroeg zich af hoe lang deze vorm van financiering nog kan door gaan en noemde het aantal van 53 corporaties m het Rotterdamse samenwerkingsgebied te groot. Eeuweling Directeur drs.D, Hamersma van de Nationale Woningraad (NWR), net als Stam geen operaliefheb ber, plaatste zijn rol vijftien jaar later in de tijd en sprak Patrimo nium optimistisch als eeuweling toe. Hij hennnerde aan de mo menten in 1996 toen corporaties gemeentegebonden waren, „In de Randstad staan nu (2011) huizen leeg en het via HSL goed bereik bare Zandstad (Brabant en Gel derland) groeit tomeloos. De hu ren zijn terecht blijven stijgen, want zeventig procent van de huurders kunnen het immers be talen." Acrobaten en een zangduo doop ten inmiddels de titel om in 'Ope ra van de Samenwerking' en de gehele zaal werd spelenderwijs verleidt tot samenzang met tek sten waarin de woorden fusie en samenwerking de hoofdmoot vormden, De laatste speler in de opera was prof. ing. A. F, Thomsen van de TU in Delft. Hij zei het niet eens te zijn met Hamersma van de NWR en noemde de huurstijgin- gen onrealistisch hoog. „Ze staan niet in verhouding tot de inflatie en de loonstijgingen. De prijs- kwaliteitsverhouding van het be zit van de corporaties is boven dien niet geweldig." Hij waar schuwde de uit vele gemeenten aanwezige volkshuisvesters om met te snel naar de slopershamer te grijpen en keuzemogelijkhe den aan te bieden. „Het marktge- loof is veel te ver doorgeschoten." Sinterklaas deelde aan alle aan wezigen het boekje uit, waarin historicus Klaas Komaat de ge schiedenis van Patrimoniums Woningen puntig beschrijft Het is rijk geïllustreerd met foto's en tekeningen. In interviews halen markante personeelsleden, huur ders, bestuursleden en gemeente bestuurders opvallende ervarin gen op. Het boekje is te koop bij Boekhuis den Draak, prijs 19.50. Het jubileumcadeau van PW be stond uit een schenking van 10.000 gulden aan de Stichting Maaszicht, die zich in de regio Rijnmond inspant voor dak- en thuisloze jongeren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1