25 'Pollux is nog niet aan promotie toe' Hermes DVS pakt punt bij koploper ODC imponeert niet maar pakt wel winst SMC heeft iets met Amsterdam VFC eindigt met negen man Ursus blijft ongenaakbaar Eindelijk zege DWS Mannen blij met frommetgoaitje René Verhagen neemt VI) L op sleeptouw y WIK draait lekker MSV71 haalt flink uit Rotterdam.*-, Capiatt Maandag 2 december 1996 ÏMmW Amsterdam Trainer Paul de Roos gaf het stijlvol aan, „De Am sterdamse grond gedijt ons niet." Na aan het begin van het seizoen tegen het Amsterdamse ZPC te hebben verloren, lieten de Schiedammers gisteren drie pun ten bij KBV in de hoofdstad ach ter. Met 2-1 ging de promovendus ten onder. KBV was de rode lantaarndrager in de eerste klasse B met tot zon dag slechts vier punten. Op een vry slecht veld was SMC al in de beginfase dicht bij een treffer. Kopballen van Alberto Baptista de Lima en Kader Fares gingen echter rakelings voorlangs. Op slag van rust kreeg de thuisploeg een strafschop die onberispelijk langs John Bos werd gepegeld. Direct na de pauze namen de Schiedammers het heft weer in handen. Een afstandpegel van Jan Brokling—zyn specialiteit plofte als een granaat acher de KBV-sl uitpos t 1-1 SMC bleef doordrukken maar ver der dan een pegel van Joey Tava- res op de lat kwam men niet. Twintig minuten voor tijd werd verdediger Edwin Berveling met twee keer geel richting kleedka mers gezonden, SMC verloor het initiatief en moest vlak voor tijd ook nog eens een tweede tegen treffer incasseren (1-2). Door de nederlaag zakt SMC naar de tweede plaats op de ranglijst. Unites heeft drie punten meer, maar ook twee duels meer afge werkt Zondag komt Quick Den Haag op bezoek. Kwinstheul Met negen man heeft ftetVlaardmgseVFCeen2-3 overwinning op het Westfandse Quintus behaald. Omdat Cor Brouwer en Thomas Raeymae- kers beiden met twee maal geel werden weggestuurd, moesten de Vlaardingers tot op de bodem van hun kunnen gaan. De perfecte inzet en het grenzelo- se zelfvertrouwen leidde weder om tot drie punten. De Vlaardin gers kruipen vastberaden weg van de gevarenzone. Voor rust was het Cor Brouwer die een te rugspringende bal tot 1-0 ver werkte. Vlak daarna zorgde Ge rard Bakker met het hoofd voor de verdiende 2-0. In de eerste minuut na rust werd doelpuntenmaker Brouwer met twee maal geel op zak van het veld gezonden. Quintus rook zijn kans en bracht de stand op 1-2. Thomas Raeymaekers gaf de zwart-gelen weer wat lucht en bracht de stand op 1-3 met een knap afstandschot. Een penalty bracht de Westlan ders wederom terug in de wed strijd. Een tweede penalty werd door de uitsteke nd op dreef zijnde sluitpost RemcoBosveld gekeerd. Toen ook Tomas Raeymaekers uit het veld werd gezonden, restte er niets meer dan een verdedigend concept. Schiedam Koploper Ursus blijft in de vierde klasse G ongenaak baar. Ondanks het gemis van een vijftal basiskrachten werd Sport ing Lodewijk Pioniers met een 2-0 nederlaag huiswaarts gestuurd, Trainer Jan van de Velden moest door de personele problemen het spitsenduo Sander Vellinga en Ed de Groot opstellen. Beide aanval lers van het tweede elftal slaag den glansrijk voor deze test. Voor rust was het Edwin Ibrisimovic die een blunder van de Pioniers- sluitpost af wist te straffen. Zijn inzet met binnenkant voet bete kende tevens de 1-0 ruststand. Na rust bleef Ursus domineren. Toch liet de bevrijdende treffer vrij lang op zich wachten. Acht minu ten voor het eindsignaal was het Jerry van Schijndel die met een mislukte voorzet de 2-0 tegen de netten schoot. In de slotminuten, kwamen de Schiedammers geen moment meer in gevaar. Het sportieve tref fen werd uitstekend geleid door arbiter Don uit Vlaardingen. Door de overwinning blijft Ursus ruim aan de leiding. Op 15 december is er de derby tegen Exceisior'20, dat na een uiterst povere start met een sterke serie terug in het zadel kruipt SchiedamDe vrouwen van DWS hebben eindelijk een overwin ning in huis gehaald. De Schiedamsen bleven in Sporthal Groenoord het bezoekende West- land met een doelpunt] e voor: 18- 17{1M1). De zege haalde de blauw-wiiten eindelijk ook van de laatste plaats af. 'Good old' Christa Boer en Ni cole Grandazzi scoorden respec tievelijk zes en zeven treffers. Door Bas van den Berg Vlaardingen Het debacle te gen Westland en Dopie moest hoe dan ook recht wor den gezet. Trainster Nicolien de Rond besefte als geen an der dat door de nederlagen de afgelopen weken de titelk- ansen van Pollux tot een mi nimum beperkt waren en ze verlangde herstel van haar ploeg. Hoewel de Vlaar- dingse vrouwen na de 2-0 overwinning op Te Werve de cyclus van nederlagen door braken, was niemand tevre den over het vertoonde spel. Het elftal bleek duidelijk de klap nog niet te boven. Er werd slecht gecombineerd, de ploeg was geen eenheid en was niet in staat het zwakke Te Werve haar wil op te .leggen. Coach Nicolien de Rond zag de confrontatie stil in een hoekje van de dug-out op de ijs koude Broekpolder met lede ogen aan. „Aan de instelling van de speelsters lag het niet," reageerde ze na afloop. „Ze willen allemaal graag spelen en in de top van de ranglijst blijven, alleen is het elf tal nog niet aan promotie toe. Op beslissende momenten schieten we gewoon nog tekort. Toen ik dit seizoen bij Pollux trainster werd, heb ik gezegd dat we mee gingen doen in de top. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat een titel binnen bereik lag, maar vergeet niet dat we de eerste vijf wedstrij den alleen maar van zwakke te genstanders hebben gewonnen." Vorderingen „Ik ben nu, vrijwel halverwege de competitie, zo ver dat de speel sters hebben leren combineren. In het begin werden de ballen al leen maar naar voren geslagen in de hoop dat er een doelpunt uit kwam. In dat opzicht heeft Pollux vorderingen gemaakt, maar we zijn er nog lang niet. Van dit elftal is best nog veel te maken, alleen heb ik tijd nodig. Ik heb het best naar m'n zin bij Pollux, alleen is er nog niet over gesproken dat ik volgend jaar blijf." En terug naar Carlton van de Borden (rechts) wordt afgestopt door een speelster van Te Werve. Later was ze ongrijpbaar en sloeg ze de openingstreffer fn het doel. Foto Peter Molenboer de wedstrijd: „Door allerlei oorza ken kwamen we nauwelijks voor het doel. De bal werd te veel rond gespeeld en daardoor was het niet vreemd dat het bij rust nog 0-0 was. Te Werve had geen ploeg die Pol lux inspireerde. De gedachte overheerste dat de doelpunten toch wel zouden komen, alleen bleven die veel te lang uit." Strafcomers De meeste strafcomers waren ge doemd te mislukken. Annemiek van Steen sloeg de ballen hard in, maar in vrijwel alle gevallen wierp de keepster van Te Werve zich met veel verve op de bal. Pas na rust speelde Pollux wat meer op de helft van de tegenstander. De Rijswijkse ploeg, die vorige week nog met 11-0 van koploper Westland klop kreeg, toonde na de brilstand stand bij rust steeds meer moed. De ploeg Meld in ver dedigend op-zicht goed stand, maar was na tien minuten niet op gewassen tegen een treffer van Carlien van der Borden. De middenvelder tikte uit een on overzichtelijke situatie de bal ach ter de keepster van Te Werve: 1-0. Opluchting maakte zich toen meester van de Poliux-vrouwen die direct beter gingen spelen. De tweede treffer was een kwestie van tijd en die kwam tot stand dankzij Annemiek van der Steen. Uit de derde strafcomer na de wisseling van speelhelften sloeg zij de bal hard, laag en oudhoud baar binnen: 2J3. Het was één van de weinige keren dat een goede handeling tot suc ces leidde. Vanaf dat moment speelde Pollux een gewonnen wedstrijd en zorgden de Vlaar- dingsen ervoor dat de afstand tot Westlanden Dopie niet groter werd. Mjjrtfterensland De mannen-équipe van Pollux slaagde er "ternauwernood in aan de goede kant van de score,;te blijven. Tegenstander Hoekse - Waard, dit jaar danig verzwakt na het vertrek van een vijftalspelers, had duidelijk gekozen voor een verdedigend concept eh gol/die op de counter. Cap-T tain Bart-Jeroen Petri kon in de eerste helft vanaf 6,40 meter de score «penen maar faalde. Na_de rust bleef Pollux drukken maar beet de ploeg zich ti k op ie stugge - iediging van Hoekse Waard. Tien imnuten vodritijd- vond ,Barry vande.Berg. een gaatje in' de' defensie en frommelde dé win-., maar haalde wel de winst in huls. Jose Rodrluques (tweede van links) krijgt een aai over zijn bol als beloning voor zijn tref fer. Foto Peter Mol ken boer Schiedam De thuisblijvers kregen ge lijk. ODC en RDM konden in hun con frontatie niet aantonen waarom het pu bliek sportpark Kethel met een bezoek moest vereren. Het handjevol verkleum de toeschouwers dat wel de moeite had genomen het onaangename weer te trot seren, moet ontevreden huiswaarts zyn gekeerd. De 3-0 overwinning van de thuisformatie op het nietige RDM was niettemin verdiend. Al had, met name in de slotfase, een ruimere score behaald moeien worden. Trainer Hans Bassant van ODC vatte het misschien wel het best samen. „Deze wedstrijd zeer snel vergeten en de punten bij ons totaal optellen." Het scorebord stond voor het eerste fluitsignaal al op 3-0. Men was er in Ke thel blijkbaar van overtuigd dat het een makkelijke zege zou worden. RDM staat immers niet bekend als een hoogvlieger in de rijfde klasse, al is het onderlinge verschil met ODC op de ranglijst slechts één punt. De eerste helft hadden de 22 acteurs op de spekgladde grasmat beter over kunnen slaan. Eén van de weinige momenten van opwinding leidde dan toch de openingstreffer in. Een combi natie tussen Raymond de Koning en Ro berto Dijkstra bracht de eerstgenoemde oog in oog met RDM-sluitpost Van Izer- loo. Met zyn bekeken schuiver zette de Koning de Schiedammers in ccn vroeg stadium op een 1-0 voorsprong. De wedstrijd kabbelde vervolgens rustig voort tot de blessuretijd van de eerste helft Aanvaller Roberto Dijkstra draai de zich vast in de 'zestien meter' maar kwam er met enig kunst en vliegwerk toch uit. RDM-verdediger Joris Brasker greep naar het shirtje en Dijkstra ging gewillig onderuit. De beloning was een strafschop. Raymond de Koning ver kwanselde het buitenkansje echter door de bal tegen de paal te poeieren. Na de pauze kwam er eindelijk wat le ven in de brouwerij. José Rodriques, bij afwezigheid van de geschorste Patrick Wohler aan het front jn plaats van op het middenveld spelend, was attent bij een voorzet van Tonny Dijkshoorn. Zijn in zet bracht de bevrijdende treffer, al bleef het scorebord hardnekkig 3-0 aan geven. Nummer drie liet echter niet lang op zich wachten. Een strakke uit trap van doelman Richard de Bruin kwam via De Koning bij Rodriques. Zijn rollertje belandde via de paal tegen het netzodat het scorebord uiteindelijk toch gelijk kreeg. Onbesuisd Alle ruimte die de voorhoede in de slot fase kreeg, was niet aan hen besteed. Roberto Dijkstra scoorde weliswaar nog maar zijn doelpunt werd wegens buiten spel afgekeurd. Even leek de partij nog te escaleren door enkele onbesuisde overtredingen op de moeilijk bespeelba re grasmat. Zo nam José Rodriques wraak voor dc talloze keren dat hij ste vig aangepakt was. Zijn natrappende beweging vond echter genade by arbiter Linger. Linger begon de wedstrijd goed, maar raakte naarmate de wedstrijd vor derde, de greep op het spel kwijt. Toen zijn laatste fluitsignaal had ge klonken kon er bij Bassant toch wel een flauw glimlachje af. „Natuurlijk was het voor rust bar en boos. Toch pakken we weer drie punten en daar gaat het ge woon om, Het is bijna onmogelijk om in deze afdeling goed voetbal te spelen. Het niveau is gewoon hul komma nul. SVDPW, DCL en wij staan daar gewoon onder. We gaan toch langzaam naar bo ven en we komen er echt wel Het gemis van iïenny Rigters (werk) en Patrick Wohler had geen invloed op het matige spel volgens de oefenmeester. „Peter de Hey speelde op de positie van Rigters en was een van de betere spelers vandaag. Rodriques maakt zelfs twee goals als plaatsvervanger van Wohler. Daar heeft het dus absoluut niet aan ge legen. Ik heb een ruime selectie en daar ligt het probleem dus niet. Als de scheidsrechter de wedstrijd normaal blijft leiden, lopen we trouwens uit naar 7-0 en dan is het ineens wel een wereld- wedstrijd." Hat was Bassant echter allemaal een zorg. De punten waren binnen en die zyn toch echt heel hard nodig om de vierde klasse weer te bereiken, ODC-RDM 3-0(1-4». 16. Raymond de Koning 1-0.51. en 56. Jose Rodriques 2-0 en 3-0. Bijzonderheden: Scheidsrechter Linger had gele prenten voor Joris Brasker, Jerry Dits (RDM) en William Boensma (ODC): ODC: Dc Grain. MastBncï, Dc Key. Cundhch, Boensma, Dijkshoorn, Korver (77, Van Hoek), De Koning (65. Van Dijk), De wit, Rodriques, Dijkstra. RDM: Van Izerloo, Klein, Van Schaik (75. Trouw- zus), Van de Wal, Poel (46. Vogelzang), De Jong, Landman, Brasker, Verbaas, Dits, Van Wynen. DoorTondeLeede Rotterdam De voetballers van Hermes DVS hoopten stilletjes een puntje weg te kapen by koplo per Spartaan'20. In die opzet slaagden de volgelingen van Frans Schaap cum laude (uitslag 0-0), dat het schouwspel nauwe lijks het aanzien waard was kon de Schiedammers nauwelijks de ren. Vooraf sprak Arie Cats, de elftal leider van Spartaan'20, in de be stuurskamer zijn angst uit over het resultaat: „De wedstrijden tussen Spartaan'20 en Hermes DVS zijn altijd saai_ en eindigen meestal in 0-0. Ook in Schiedam, de eerste wedstrijd van de compe titie, gebeurde er bijna niks en werd er niet gescoord." De woor den van de Rotterdammer wer den helaas bewaarheid. Hoewel beide ploegen de aanval niet schuwden ontstonden slechts zel den doelrijpe kansen. De thuisploeg was nog duidelijk uit haar doen na het kaartenfesti- val én het eerste verlies van vori ge week in de thuiswedstrijd te gen PFC. Niet alleen ging de Geervlietse tegenstander met de winst (1-3) aan de haal, ook kreeg Spartaan'20 door de gretig uitge deelde rode en gele kaarten met twee geschorste spelers (Ricardo Willemse en Veli Ersoy) te kam pen. Ook Hermes DVS, dat dit sei zoen al zes keer een gelijkspel met de tegenstander over eenkwam en met twaalf punten uit tien partijen een grauwe mid denmoter is, kampte met perso nele problemen waarvan vooral de aanval de dupe was. In de beginfase was de thuis ploeg, de koploper in de derde klasse die met 21 punten uit 11 wedstrijden aan het duel begon, vooral gevaarlijk bij de vele hoek schoppen die het te nemen kreeg. Met de vele spelers voor zich had Hermes-doelman Mike de Vette soms moeite met adequaat ingrij pen. Net nadat Ali Develi namens zyn ploeg op de vuisten van De Vette had gepegeld, had Arthur Kempen, de sluitpost van Spar taan'20, voor het leukste moment van de eerste rondgang gezorgd. Een hoog opstuitende terugspeel bal nam hij op zijn borst aan waar na hij tot afgrijzen van 'heel' Spar taan'20 de storende Roy Roelofs koeltjes uitspeelde en de bal in de voeten van Frank Schilders speel de. Omdat De Vette knap reageer de op een inzet van Develi, die van dichtbij vrij mocht uithalen, en Kempen een mislukte voorzet van Hermes-aanvaller Fedja Met- tus onder de lat vandaan tikte ging de rust met een 0-0 stand in. Verrassing Ook in de tweede episode waren de kansen op de vingers van één hand te teilen. Spartaan'20 drong wel aan maar was niet bij machte de defensie van Hermes ook maar enigszins in verlegenheid te bren gen. Eigenlijk kregen de Schiedamse gasten nog de beste kansen op een verrassing. Tot twee maal was was Roy Roelofs, de meestentijds eenzame spits, bij het gevaar betrokken. Roelofs, niet bepaald een speler die uit blinkt door technisch vernuft of inzicht, bracht met een onver wacht handige actie de bal voor hét doel waar Kevin Stiefel de bal onvoldoende schampte om doel treffend te zijn. Ook toen Roelofs alleen op doelman Kempen mocht afgaan, bleek zijn balbehandeling van dien aard dat hij een zielig rollertje produceerde. „Uit tegen de koploper," zag Frans Schaap, de oefenmeester van Hermes DVS, alle reden tot tevredenheid, „een puntje pak ken is heel knap. "We misten de grip op het middenveld maar we hebben Spartaan'20 nooit echt ge vaarlijk laten worden. We zijn ge woon een moeilijke tegenstander voor elke club uit deze afdeling. Voor ons spelletje moet iedereen conditioneel ijzerslerk zijn, daar om wordt er ook keihard getraind. Het uitgangspunt voor mij is om Hermes dit jaar te handhaven in de derde klasse. Na het vertrek van zo'n negen spelers staat er by- na een geheel nieuw elftal. Negen van de tien verenigingen, kijk maar naar Coal, staan na zo'n leegloop onderaan. Daarom ben ik blij met elk puntje dat we halen en we verder van de onderste plekken vandaan blijven." Spartaan'20-Hermes DVS 0-0. Bijzonder heden: Scheidsrechter C.G. Bremer, die de partij keurig in het gareel hield, gaf geel aan de Spartaan'20-speiers Robin van Rijs wijk en Ëduard Booms. Spartaan'20: Kempen, Schaerlaeckens, Rosinda, Kok. Schilders, Brouwer. Pfahi, Van Rijswijk (55. Braafhart), Kapli, Booms en Develi. Hemes DVS: De Vette, Hadzic, Mosso, Van Dijk, Ramos (75. Heuchemen), Arslan (80. Costa), Berenschot, Stiefel, Mettus, dumper (56. Lecluse) en Roelofs. Maassluis Langham maar zeker gloort er weer licht in de duisternis voor het Maassluise VDL In hef thuisduel tegen Delfla werd het 2-2. VDL speelde een van haar beste wedstrijden dit sei zoen. In de openingsfase was het Rob Visser die de- bal bij René Verhagen bracht, 1-0. Delfia kwam terug in de wedstrijd en scoorde de ge lijkmaker. Vlak daarna was het weer Verhagen die, zijn ploeg aan de leiding bracht. Twee minuten later kwamen de bezoekers weer langszij. Rob Smit kreeg - de bal niet weg en opnieuw was sluitpost Van de Mey geklopt. De Maassluizers blijven ondanks het gelijke spel in de gevarenzone bivakkeren. Alleen Schiplui* i den staat nog onder de formatie van Joop Mom. Vlaardingen Ondanks dat WIK een zware dobber had aan EMZ werd toch de volle buit (25-20) gepakt. In de beginfase bleek dat als WIK zich mee had laten slepen door de agressieve tegenstander, het met ze gedaan zou zijn. Maar door hun eigen spel te blijven1 spelen bleven de punten in Vlaardingen. Het verschil tussen de twee ploegen was de keepen Door de fouten van de verdediging goed te maken hield hij WIK op de verdiende voorsprong. Met één wedstrijd meer gespeeld staan de heren één pufi voor op Quintus. Coach Wil Plugge: „Aan het begin van dit seizoen hadden we niet gedacht dat we nu al net zoveel punten zouden hebben als eind vorig sei zoen. Maar pas halverwege het seizoen gaan we dëB balans op maken. We hebben nog geen droombeeL den van de ere-divisie." SchiedamMet een 10-0 zege heeft MSV71 fors uit gehaald op sportpark Harga. Gastheer Schiedamsé" Boys keek bij rust nog tegen een 4-0 achterstand aan,« maar kon het na de thee helemaal niet meer bolwer ken. Alleen Hircham Khayale was een keer in kansel rijke positie, maar hij kn aide hoog over. «7. De Maassluise treffers werden verzorgd door Sabaft' Dutar (3x), Jeremy Kolmus, Raymond van Baaienv, (3x), Chris Kolmus en Ronald Bolijn (2x). Elles de Jong toont topvorm Wyba (m)-Juventus 95-74 (51-28). In de wedstrijd tegqg;. middenmoter Wyba maakte Juventus eerr lamlendige ip.-, druk. Het gebrek aan strijdlust vertaalde zich in een "uit- ziehtloze achterstand: 40-22. De thuisploeg profiteerde van de ruimte die de Schiedammers toestonden en scoor-, de soepel. Bij de ploeg van coach Aij an de Bruin daareftC tegen haperde de baleirculatie. BOB (v)-Juventus 51-59 (24-30). Juventus boekte de twee de zege door een vroege 6-2 achterstand om te buigen m een 10-22 voorsprong. Elles de Jong leverde een belangd-' rijke bijdrage in het succes. De center scoorde 17 punten j en beheerste de verdedingsrebound. r Green Eagles (m)-Punch 62-65 (33-24). Met een driepun ter trachtte Ivo Vlijm incx (17 punten) het verschil véfr drie weg te werken, maai zijn schot ketste in dö.slqtsi. éconden af op de ring. Zo bleef GreenEagles met lege v handen achter,- terwijl het de wedstrijdtegen,PuQch(vKn - coach Jan Sikking) lange tijd had gedicteerd. UVG heeft slechte dag la ms (m)-HEC 17-26 f7-13). Een duel dat de Schiedar# mers hadden moeten winnen maar die om onbekende re- den dik verloren werd. Vooral fysiek kwam de ploeg te kort Coach Simon Weerdenburg: ,Jk weet wel wat er moet gebeuren maar het komt niet over op de ploeg." PSV-UVG (v) 20-13 (10-3). Er kwam vry snel een 5-1 ach- terstand op het scorebord en die kloof kon niet meer WOF—, den gedicht. De met faalangst kampende jeugdspeelste» werden pas in de tweede helft wakker. - UVG (m)-Internos 17-21 (8-12). Zonder twee afwezige Offe.. bouwers kwamen demannen vanUVGernietaan tepast Volgende week tegen GHV uit Gooirle moet er veel beter gepresteerd kunnen worden. 1 ■■h». Unitas (m)-Snelwiek 218-19 (11-10). Er werd werd veel te, y lauw gestart. Zodoende keek Unitas al snel tegen een IjS» achterstand aan. Vrij snel werd deze omgezet in een voor sprong maar kon Snehviek door knullige fouten nog' langszij komen. Na de rust ging het tot het einde toe gé-' lijk op. De gasten hadden de langste adem. 'ND WIK (v)-HVT 12-14 (6-6). WIK stond de eerste helft coi stant op voorsprong, maar kon niet voorkomen dat er met een gelijke stand gerust ging worden. Na de hervatting* wist HVT een 12-10 achterstand om te zetten in een 12-13'* voorsprong. Een gewaagde mandekking pakte verkeerd uit en kwam ds einduitslag nog gemakkelijk tot stand.; uw Meeuwen-Unitas (v) 9-10 (7-6). Het vele raken van hei- houtwerk heeft een duidelijkere overwinning in de wég gestaan. Cirkelspeelster Bianca Gielesen was aanvallend lekker op dreef. Samen met keepster Ilse van Dijk stond- - zij aan de basis van deze overwinning hik Asvion-mannen rukken op Asvion (m)-Were Di 5-0 (0-0). Na een matte eerste helftf bracht de inbreng van Bart-Jan van Collenburg het nodi-' ge vuur in de Schiedamse gelederen. Amper twee minpj B ten in het veld tikte hij 1-0 binnen. Daarna kwam de geel zwarte combinatie goed op gang. Frenk HortensiUs, Ro» nald Jacobs en Amaud Wanders (2x) maakten de vijf vol Spirit (m)-Forcial 0-0 (0-0). In een povere wedstrijd lukte,'! het Spirit niet de hinderlijke nul van het scorebord té krijgen. Niet dat de weerstand van de hekkesluiter zo groot was, maar meer omdat de Schiedammers simpel" "f weg faalden in de afwerking. Evergreen (m)-De Ussel 0-8 (0-2). Het gemis van dèK1 broers Jongeneel trok een aanzienlijke wissel op het spel van de Maassluizers. Tot de rust kon Evergreen het spel - van de tegenstander redelijk weerstaan en bleef de scha de beperkt tot twee tegentreffers. Na de pauze liep Dje. Ussel soepeitjes naar 8-0. Spirit (v)-Ring Pass 1-2 (0-2). Spirit overklaste op alle' fronten de opponent. Toch vielen de doelpunten aart*1' Schiedamse zijde. Ring Pass kreeg slechts twee künséfl'T en haalde daar het volle rendement uit. In de tweede. helft bracht Annet Hengst de ploeg terug in de race, r,*w Bennebroek-Evergreen (v) 4-1 (2-1). De blessure van keepster Mareva Steehouwer dwong trainer-coach Mar-" lou Booster een noodgreep te maken. Speelster Desirge Korpel werd 'omgeschoold' tot doelverdedigster en deed dat ondanks de vier tegentreffers naar behoren. Ever green bracht vlak voorrust de stand op 2-1maar kon niet voorkomen dat Bennebroek naar 4-1 koerste. Dopi e-Asvitm(v) 6-0 (3-0). Volgens coach Ronald Jacob^A gaf de routine de doorslag. Asvion kreeg wel mogelijkhe den, maar stuitte continu op de meer ervaren Delftse stu- - denten. Daarnaast was Dopie simpelweg agressiever dijT Asvion. Jacobs: „Over twee, driejaar staat er gewoon een goede ploeg die hoog moet kunnen komen in de tweede-!., klasse. We moeten geduld hebben." TOG blijft met lege handen ,sin Pecos 6-TOG 6-4. Ook na elf van de twaalf wedstrijden' wacht TOG nog steeds op de eerste zege. Een gelijkspel was tot dusver het beste resultaat voor het MaassluiseJ1, trio, dat het in januari weer in de afdeling moet proberenr Tegen Pecos wasJTOG wel dichtbij de eerste overwin- Pieijsier en Ivsr Westerholt net iets teko.^Ch^Ies'van der Hoeven deed het goed met twee keer winst. Pleysiéi: bleef op één keer winstpartij steken,terwijl Westerholt in zijn drie partyen op nul bleef staan. - uu

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5