15 Delta-West loopt na zeven jaar vol Uniek servies in Stedelijk Museum Agenten wijzen scholieren op gevaren van vuurwerk Investering van dertig miljoen gulden op oude Stiell-terrein j jjpgenda Foto-expositie van rayon 12 Nieuwe werken in Artotheek Dertig mille voor steunpunt ouderen Bomenploeg start het winterwerk Beleggen in de bibliotheek Half werk Rotterdams Dagblad Dinsdag 10 december 1996 j Viaardingen Rayon 12 van de Fotobond heeft een fotowedstrijd onder de fotoclubs in Zuid-Holland-Zuid gehouden. De beste foto's worden de hele maand december ten toongesteld in de stadsbibliotheek aan de Waalstraat 100. Bij deze foto's is ook werk te zien van twee Vlaar dingse vnjetijdsfotografen: Sjoerd Dagniaux en Ane Gog. De rayon expositie kent een redelijke verschei denheid aan onderwerpen, zodat de bezoekers een aardig inzicht krijgen van wat er in de verschillende fotoclubs zoal wordt gefotografeerd. In de Galerie/Artotheek aan de Oosthavenkade is tol en met 20 december een overzicht te zien .van nieuw aangekocht werk, dat speciaal voor de Artotheek Viaardingen is aangeschaft. Abonnees van de Arto theek kunnen uit de2e werken reserveren en het na afloop van de tentoonstelling ophalen. De Stichting Ouderenwerk Schiedam knjgt vrijdag 30,000 gulden overhandigd van de plaatselijke afde ling Schiedam van het Fonds Zomerpostzegels. Het geld is bestemd voorde inrichting van het Steunpunt Schiedam Centrum/Oost aan de Marconiweg. Oude ren kunnen in het wooncomplex terecht voor hulp. diensten, recreatieve activiteiten enzovoorts. De overhandiging heeft plaatsom 11.30 uur in het kan toor van de Stichting Ouderenwerk Schiedam aan de Burgemeester Honnerlage Greteiaan 57. De Bomenploeg van de Plantsoenendienst voert de komende periode weer winterwerkzaamheden uit aan de bomen zoals snoeien, vervangen en verwijde ren van bomen. Hiermee probeert de Plantsoenen dienst het bomenbestand te verbeteren. In de ge meente Schiedam staan meer dan 30.000 bomen. Het bomenbestand vergt veel zorg en onderhoud. De stadsboom heeft het moeilyker dan zijn soortgeno ten buiten de stad. De zorg en het onderhoud ligt in handen van de Bomenploeg. Om de bomen in de stad gezond te houden, moeten ze regelmatig worden ge snoeid. Daardoor wordt een probleem van uitscheu ren voorkomen. Bovendien worden bomen die langs belangrijke verkeerswegen staan opgekroond, Het kappen van bomen gebeurt zeer kieskeurig. Alleen zieke bomen of bomen die overlast veroorzaken wor den gekapt. Voorde gekapte bomen plant de Plant soenendienst meestal nieuw terug. En wanneer eem boom zeer waardevol is. wordt hij verplant De betrokkenheid van de Schiedammers bij het verzor gen en onderhouden van bomen is groot Vooral wan neer het bomen die vlak by hun huis staan. Om de bewoners te informeren bezorgt de Plantsoenen dienst regelmatig nieuwsbrieven m buurten waar bomen Bink worden gesnoeid of moeten worden ge kapt. Naast de nieuwsbrieven wordt ook een folder 'Kieskeurig kappen' uitgebracht. Hierin staat be schreven hoe de bomen worden verzorgd en onder houden. De folder is te krijgen bij de Plantsoenen dienst. In de openbare bibliotheek aan de tliverlaan, gebouw Koningshof, wordt donderdag 12 december een avond gehouden over beleggen. Marcel Rila, schrij ver van twee belangrijke handboeken houdt daar een lezing en geeft informatie over het onderwerp. Rila is een expert op het gebied van beleggen en vermo gensbeheer, De avond begint om 20.00 uur en de toe gang is gratis. Ik reageer op de column Half Werk, die onlangs van de hand van Sander Sonnemans verscheen in het Rotterdams Dagblad. Ik was boos, of beter gezegd woedend over die column. Sonnemans schreef dat ik bij het gedwongen vertrek van mijn winkel uit de Lange Kerkstraat wel een bij zonder flinke oprotpremie moet hebben opgestre* Redactie ken. Dat was volgens hem de verklaring dat ik de Waterweg; prijs voor de mooiste gevel, gegeven voor mijn nieu- Menno we winkel in het Broersveld, in ontvangst heb geno- Haddeman, men. Die opmerking gaat mij te ver. Ben van Ik vertel iets over de motieven de prijs te aanvaar- Haren, den. Danlêlte Aanvankelijk had ik het idee de prijs te weigeren. Hermans, Het was een hele moeilijke tijd toen ik door de ge- Deslree van meen te werd weggeziekt uit de Lange Kerkstraat der Jagt, Voor de vergoeding voor de door mij geleden schade Marietta heb ik moeten knokken. Olsthoom, Vele jaren van arbeid waren door de gemeente in een Jan klap onderuit gehaald. Des te triester is het dat je op Rozendaal, de plek van mijn oude winkel nu nog moet aankijken Carel van tegen een lelijk gat. Ook het centrummanagement der Velden heeft vele steken laten vallen, daar moet ik Sonne mans gelijk in geven. Westhaven- In een gesprek met Chris Coppens, de voorzitter yan plaats 22 het Centrummanagement zijn we gezamenlijk tot 3131BT de conclusie gekomen dat het roerom moest. Dat ge- Viaardingen beurde nadat ik mijn grieven uiteen had gezet Postbus4008 Op 19 november waren de middenstanders, de ge- 3130 KA meente en het centrummanagement bijeen om te Viaardingen kijken waar de schoen wringt. De erkenning dat een aantal zaken niet goed lopen en dat daar iets aan Telefoon moet worden gedaan, gaf mij het inzicht de pnjs toch 2340055 te aanvaarden. Ondanks het feit dat de gemeente Telefax Schiedam en het centrummanagement grove fouten 4349754 hebben begaan, ben ik positief gebleven. Dat deed ik door mijn hobby uit te oefenen, het opknappen van Sportredac- oude pandjes. tie: Dat er mensen zijn die dat weten te waarderen, vind Sander Son- ik fijn. Met schelden alleen komen we er niet. Sander Remans had beter eerst by mij langs kunnen komen, dan had Telefoon hij mijn standpunt gekend. 2340055 Schiedam, Wim Tettero 4004310 Schiedam Ieder jaar weer stoer en opschepperig over het dervuurwerk. De scholieren we- Zwitserland," vertelt Wolthuis verminkte handen en ar un „„.„«In r1irirmwh- .Jn rtmafazin nmr U&t sttran hUwlcaMAt iv na afranf ie vU-Jt KMnöfan /lü Schiedam Ieder jaar weer breekt een periode aan waarin de meest rustige kinderen verande ren in baldadige donderstenen. Naarmate het eind van het jaar nadert en de dagen donkerder worden, gaan de harten van veel scholieren sneller kloppen. Som migen zijn niet meer te houden. Veroorzakers van dit onrustge voel zijn de zevenklappers, de voetzoekers, deliehtkogeis en de vuurpijlen. Al jarenlang heeft vuurwerk een magnetisch effect op kinderen (en sommige volwassenen). Op scholen vormen de rotjes en vuurfontijnen, tot ergernif van de meesters en juffen, het ge sprek van de dag. Sinds een aantal jaar werken de politie en het Buro Halt in Schiedam daar hard aan mee. Wordt er door de leerlingen vaak stoer en opschepperig over het vuurwerk gepraat, de insteek van de deskundigen is juist het te genovergestelde. Hun boodschap luidt: 'Pas op met vuurwerk, voor jezelf en voor een ander'. Gisterochtend gaf politieman Kok Wolthuis op basisschool de Regenboog in Schiedam het startschot voor de vuurwerkcam pagne van dit jaar. Met allerlei voorlichtingsmateriaal en een vi deoband kwam hij langs om de oudste kinderen van de school (groep zeven en acht) iets te ver tellen over vuurwerk. Vanaf deze week krijgen alle Sehiedamse ba sis- en middelbare scholen be zoek van een deskundige. De ongeveer veertig leerlingen van de Regenboog hangen aan de lippen van de Sehiedamse agent. Wolthuis begint zijn verhaal met uitleg over het zogenaamde kin- dervuurwerk. De scholieren we ten meteen waar hij het over heeft. „Trektouwtjes, sterretjes en Bengaalse potten," roepen ze. „Ook dat spui is gevaarlijk," meent Wolthuis. „Koud vuur be staat niet en zelfs by een onge vaarlijk ogend trektouwtje ont staat een explosie. Met alle gevol gen van dien." Deze ontboezeming is echter met nieuw voor de scholieren. Bij een vriendje van de één is zo'n touw tje al een keer in de hand ont ploft. De ander heeft zich wel eens aan een sterretje gebrand. „En met alle gevolgen van dien," reageert Wolthuis. Lawineopwekker Van het kindervuurwerk maakt Wolthuis een sprongetje naar het wat zwaardere werk. „Met deze pijlen wekken ze lawines op in Zwitserland," vertelt Wolthuis bloedserieus. De agent is zich waarschijnlijk niet bewust van de wel erg grote overste.j van sterre tje naar lawineopwekker. Met een raket van bijna een meter lang in zijn hand zegt hij: „Deze zijn erg gevaarlijk. Als zo'n pijl omvalt kan hij alle kanten uit vliegen. Met alle gevolgen van dien." De scholieren vinden het prach tig en zijn één en al oor. Voor de agent is het echter de serieuste zaak van de wereld Zeker met al le gevolgen die er aan het afste ken van vuurwerk verbonden kunnen zijn. Aan het eind van de bijeenkomst toont Wolthuis een videoband waarop te zien is wat je niet moet doen met vuurwerk. Ook zijn de gevolgen van verkeerd gebruik van vuurwerk te zien. Foto's van verminkte handen en arme a moeten de scholieren afschrik ken met vuurwerk te experimen teren. Na d» videofilm geeft Wolthuis de leerlingen nog een aantal tips. Zo wijst de agent de leerlingen erop dat er alleen op oudjaarsdag tussen tien uur 's ochtends en twee uur 's nachts vuurwerk mag worden afgestoken. „Wie dat voor die tijd doet, wordt opgepakt en aan het werk gezet bij Buro Halt." Ook wijst de agent de scholieren op de Nederlandse gebruiksaan wijzing die op het vuurwerk moet staan en dat ze die overdag en niet 's nachts in het donker lezen. De leerlingen knikken braaf. „Ik hoop dat ik jullie binnenkort weer zie. Maar dan wel op school en niet op het politiebureau," zegt Wolthuis lachend. Op het nieuwe bedrijfster rein Delta momenteel volop ge bouwd. Waar voorheen op slagtanks stonden van Shell, verrij zen nu een mega-tuin centrum.be drijfshallen en een be drljfsverza- gas meigebouw. Foto Roel Dijkstra Door Ben van Haren Viaardingen De 'artist impression' in de folder en op het eer ste verkoopbord langs de Deltaweg lijkt niet op het nakende resultaat. De kopers zijn ook anderen dan was gepland, maar na zeven jaar ziet de Vlaardingse KMV-groep de door haar ontwikkelde zes hectaren particulier bedrijventerrein toch vollopen. Grote trekkers zijn het in het voorjaar te openen tuincentrum van Staelduinsebos uit 's Graven- zande en het er reeds werkzame Van Vliet Containers uit Rotter dam. Samen hebben zy zeventig procent van het halve kilometer lange terrein tussen Nieuwe Wa terweg en Deltaweg aangekocht. Staelduinsebos laat aan de toe gang van bedrijventerrein Delta- West achtduizend vierkante me ter overdekte winkelruimte bouwen en net zoveel buitenruim te plus een parkeerplaats voor zeshonderd auto's aanleggen. De bedoeling is dat deze tweede ves tiging van het bedrijf, genoemd naar het bos in 's Gravenzande, in april de deuren opent. Van Vliet Containers begon met de aankoop van één hectare van de grond, die aan de rivier ligt en waarbij een aanlegsteiger in de Nieuwe Waterweg behoort. In middels heeft dit Rotterdamse be drijf voor de opslag van haar ver- huurcontainers en van zeefzand ook de aansluitende, ai direct in optie genomen tweede hectare in bezit en een nieuwe optie voor de laatst overgebleven halve hectare. Eigen grond De letters KMV van de groep, die het project Delta-West ontwikkel de, staan voer de namen Kanters, Meerman en Verwater. Het zijn drie Vlaardingse ondernemers die begin 1990 de oostelijke helft kochten van het vijftien hectare tellende, voormalige tankopslag terrein dat tien jaar eerder buurman Hydro Agri (voorheen ENCK) van Shell had overgeno men. A Verwater kende het terrein goed omdat hij als aannemer is gespecialiseerd in vijzeling en verplaatsing van opslagtanks en al jaren voor Shell werkt. Zijn Rotterdamse bedrijf heeft hier mee een internationale naam op gebouwd. Het bedrijf telt nu een aantal spe cialistische ondernemingen, die worden geleid door de drie zoons van Aad Verwater sr. Eind jaren tachtig was het aannemingsbe drijf betrokken by de herinrich ting van een deel van het voorma lige Shell-terrein voor Mostert Adsorbents, dat nu langs de Del taweg per boot aangevoerd kat tenbakvulsel in oude tanks op slaat en overpakt in handzame zakken. Op spectaculaire wijze hebben de specialisten van Ver water de toen overbodig gewor den, maar nog bruikbare tanks van de ene naar de andere kant van de rivier verplaatst. L. Meerman staat aan het hoofd van de in bouwtechniek en -ma chines gespecialiseerde bedrijven die zijn voortgekomen uit het door zijn vader, de enkele jaren geleden overleden oud-wethou der H. Meerman, opgerichte aan nemingsbedrijf. Zijn Meerman Konstruktie bv, nu gevestigd aan de Energieweg in het industriege bied Vettenoord, laat op vijfdui zend vierkante meter van Delta- West nieuwe kantoren en be drijfshallen voor eigen gebruik bouwen. J. Kanters heeft in Vlaardinger- Ambacht een architecten- en ad viesbureau, dat zich onder meer bezighoudt met bouwactiviteiten en milieuzaken. Hij heeft zyn aandelen overigens al enige tijd geleden overgedragen aan het Brabantse aannemingsbedrijf Van Schijndel. De opzet van Kanters, Meerman en Verwater was Vlaardingse on dernemers de kans bieden op ei gen grond het plaatselijke bedrijf te vernieuwen. Zij hadden de in druk gekregen dat vele plaatselij ke bedrijven hun bestaande vesti gingen op erfpachtgrond van de gemeente zouden willen verlaten. Een nieuw modem bedrijfspand op eigen grond werd, volgens hun informatie uit Vlaardingse onder nemerskring, door velen geambi eerd. Van de plaatselijke politiek, met de PvdA nog aan het hoofd, had den die ondernemers weinig uit zicht gekregen op de mogelijk heid om grond van de gemeente aan te kopen. De socialisten hiel den toen nog vast aan hun stand punt dat grond aan de gemeen schap moet toebehoren en geen particulier eigendom mag zijn. Er zat wel al enige rek in die opstel ling, maar veel zekerheid kregen de plaatselijke ondernemers niet. De KMV-groep zou hen wel van dienst kunnen zijn. Zij had name lijk particulier bedrijventerrein in eigendom gekregen op een gun stige plek: langs de rivier, de Zui delijke Randwegen het spoor. De Shell, die er sinds 1911 tankop slag had, liet in 1999 het terrein saneren onder toezicht van de provincie. Infrastructuur De makelaarskantoren DTZ Za- delhoff en Pare Makelaars uit Rot terdam werden ingeschakeld om de nieuwe bedrijfsgrond aan de man te brengen. Met het gemeen tebestuur vond overleg plaats over de ontsluiting en het te ver nieuwen bestemmingsplan. „Veel inspanning is gaan zitten in het overleg met de gemeente. Dat verliep niet zo snel," vertellen de makelaars M. Tilro en H. van Hamburg, die vanaf het begin na mens hun kantoren bij de zaak betrokken zijn. „Met name het maken van afspraken over de aanleg van de infrastructuur vergde veel tijd. Het was ook een gecompliceerde zaak, want door het terrein lopen leidingen waar voor rechten van anderen gelden maar daarnaast ontbraken nuts- leidingen voor electriciteit, water en gas. Bovendien moest er een openbare ontsluitingsweg aange legd worden en was overeenstem ming nodig over de bepalingen in het bestemmingsplan. Een van de eerste kandidaten, een betonfa- briek, viel af omdat de gemeente net als op bedrijventerrein Het Scheur geen bedrijven in de (mi- Ucujcatcgoric 5 wil toelaten." Dalende markt „Onze doelgroep bestond uit Vlaardingse bedrijven die veel meters nodig hebben. De ge meente Viaardingen heeft im mers verouderde terreinen, waar op bedrijven zitten die hun huis vesting willen moderniseren of uitbreiden. Het gaat om relatief kleine investeerders, die er be lang bij hebben in hun vertrouw de omgeving te blijven. Zij zou den hechten aan het hebben van eigen grond. „Dat is overigens vooral een psy chologische kwestie, die in Viaar dingen een belangrijke rol speelt. Elders in deze regio en zeker in Rotterdam en alle havengebieden is dat veel minder een probleem. Daar zijn bedrijven inmiddels ge wend aan erfpacht en zien zij in, dat het financieel best interres- sant kan zijn grond in erfpacht te nemen. De rentestand speelt ui teraard hierbij ook een rol." Tilro en Van Hamburg kregen vervolgens te maken met de alge mene daling op de markt van be drijfsterreinen en gebouwen. Pas in de loop van dit jaar kwam de verkoop goed op gang, maar niet dankzij een toeloop van Vlaar dingse bedrijven. Volgens de ma kelaars kan dat zeker niet hebben gelegen aan de grondprijs, die tweehonderd gulden per vierkan te meter is. R. Verwater, algemeen directeur in het door zijn vader opgerichte bedrijf, constateert: „Ja, vanuit Viaardingen hebben we weinig response gekregen en dat be vreemdt ons een beetje." Zijn bedrijf bouwt momenteel een bedrijvencentrum van veertien units op één van de kavels. Het bedrijfsverzamelgebouw wordt neergezet voor rekening van een maatschappij, waarin Verwater samenwerkt met Rogavast, een onderdeel van Bokx Bouw BV. Eer. project var. ruim acht miljoen gulden, waarin de bedrijfshallen met kantoorruimte gekocht of ge huurd kunnen worden. De belangstelling voor dit onder deel van het gehele project komt lot nog toe wel alleen uit Viaardin gen. Haring- en vishandel Hoo- gendijk (voortgekomen uit de Doggermaatschappij) heeft in middels twee units gekocht en ook de Alarm Centrale Viaardin gen kocht er één. Verder vinden nog besprekingen met andere ge gadigden plaats. Eén van de andere partners van de KMV-groep, Meerman, iaat momenteel ook bedrijfshallen en kantoren neerzetten. Die zijn be stemd voor het eigen bedrijf Meerman Konstruktie bv, dat nu nog is gevestigd in het industrie gebied Groot Vettenoord. De makelaars Tilro en Van Ham burg schatten globaal dat de ont wikkeling van het gehele bedrij venterrein Delta-West een inves tering behelst van dertig miljoen gulden. Dinsdag 10 december SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Kunst- en cultuurmid dag Tussen Sinterklaas en Kerst, 14.00 ROTTERDAM Ahoy. Kiss, 20.00u. De Doelen. Gr.z. Kerstconcert, 20.00u uitver kocht. KI.z. Strijkkwartetten20.15u. Luxor Theater. Jeans, 20.15u. Theater Zuidplein. Romeo et Juliet te, 20.15u. Dizzy. Qnno Witte Sex tet, 22.00u. Rotown. Aivm Young- blood Heart, 22.0ÖU. RO Theater. Het Cryptogram, 20.15u. Rotter damse Schouwburg. KLz. Aan Ta fel, 20.30u. Gr.z. De Rotterdamse Dansgroep, 20.15u, SKVR Foto en Videoschool. Achter de Schermen, 20.00U. Zaal De Unie. Stad-Zon- der-Efgenschappen-Show, 20.30u. Woensdag 11 december SCHIEDAM Woon- en zorgcentrum Thurlede. Kerstbingo, 14.00u. Stedelijk Mu seum. Lunchconcert, 12.30- 13.00u. VIAARDINGEN Wijkcentrum Holy. Kerststukjes maken, 9.30-12.00u. Wijkgebouw De Deel. Senioren-bingo, 14,00- le.oou. MAASSLUIS Moriaan. Finale talentenjacht, 20.00 uur. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Film Babe, 14.00u, ROTTERDAM De Doelen. Gr.2. üinchcüncert, 12.45u,RotterdamsPhitharmonisch Orkest, 20.15u. de Buurman. Jam session, 19.00u. Ahoy. Backstreet Boys, 19.30u. Luxor Theater. Jeans, 20.15u. The Act Jamsessie, 21.00u. RO Theater. Het Crypto gram, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Celine, 2Q,15u. KI.z. Leed der Gevoellozen I: Zomer gasten, 20,30u.TheaterZuldplein. Boutiewijn Buch, 20.15u. Droom theater. Minos van Knossos, 15.00u. Zaal De Unie. NCRVVolgs- portüve, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1; 'TheCabteGuy' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: The Hunchback of Notre Dame' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30.Calypso 3*. 'Em ma' (al) dag 4-6.45-9.30, di. ook 1.15. Cinerama 1: The Nutty pro fessor' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Cinerama2: 'FL£D'(16/ dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 3: Twister' (12) dag. 6.45-9.30, di. ookl.15-4. Cinerama 4: 'Independence day' (12) dag, 6.15-9.15, di.wo. ook2. Cinerama 5: Tin Cup' (ai) dag. 6.45- 9.30, di.ook 1.15-4, Corso: 'Naar de klote!' (16) dag 6.45-9.30, di. ook 1.15-4. Imax Theater: 'Special Effects'(al) dag. 2-4. 'Survival Island' (al) dag. (beh.ma.) 3. '2-in*l show' (al): 'Speed &Thejoumeymside', di- .wo. 12. 'Independence Day' (12) dag. 9. 'De Klokkenluider van de Not re Dame' (N) dag. 5.30-7,15. Ven ster 1: 'Secrets and Lies' (al) dag. 7.30, wo. ook 2. 'All things fair' (al) dag. (beh.ma.) 10. Venster 2: 'Otto E Mezo (8172)' (al) di.wo. 7.30, wo. ook 2.30. Shakespeare-verfifmmg: 'OAmorNaturaf'(al)dag. 10,wo.ook 2.30. Venster 3: 'like grains of sand' (al) dag 7.30. 'Chacun cfter- che son chat' (16) dag. 10. Venster 4: 'Beautiful thing' (16) dag. 8-10. Lumière 1: 'Cham react/on' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30.Lum!èfe2: The nutty professor* (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Escape from LA.' (16) dag. 6.45-9.30, di- .öok 1.15-4. Lüiiïicfe 4; 'Sleeper?* (16) dag. 8.30, di. ook 115-5. Pa- thé 1: The Hunchback of Notre Da me' (ai) dag 7,15-9,50, dt, ook 2.05-4.40. Pathé 2: 'Secrets and bes' (al) dag. 11.25-2.20-6.45- 9.10. Pathé 3: 'Naardeklotenie) dag. 11.55-2.15-4.45-7.15-9.45. Pathé 4: The nutty professor' (al) dag. 11.40-2.25-4.50-7.15-9.50. Pathé 5: 'Sleepers'(16)dag 11.20- 2.30-5.50-9. Pathé 6: The Fan' (12) dag 11.15-1.45-4.15-6.45- 9.25. Pathé 7: 'Independenceday' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Kindermatinees: Calypso 3: 'Lang levede Koningin'(al) wo. 1.15. Cine rama 3: 'De Klokkenluider van de Notre Dairte' (al) wo. 1.15-4. Cine rama 5: Toy story' (N) wo. 1.15-4. Corso: 'DeKlokkenluidervandeNot- reDame' (al)wo.l.l5*4, Lumière 3: 'Babe een buitengewone big' (ai) wo. 1.15-4. Lumière 4: Tom and Jerry' the movie (al) wo. 1.15-4. Pathé: 'De Klokkenluider van de Notre Da me' (al) di. wo. 11.30, wo. ook 2.05- 4.40. 'Pmokkio' (al) wo. 2.30. Ven ster 4: 'Lotta loopt weg* (al) wo, 2. Schiedam Het Stedelijk Mu seum Schiedam is sinds kort een bijzonder gelegenheidsservies van eierschaal-porselein rijker. Op de najaarsvelling van het Venduhuis Zwolle heeft het mu seum met steun van de Vereni ging Rembrandt het servies kun nen bemachtigen. Binnen cte pro ductie van de Haagse Koninklij ke Porcelein- en Aardewerkfa- briek Rozenburg wordt het ser vies als uniek aangemerkt. Maar ook in de Sehiedamse ge schiedenis speelt het 28-delige servies een speciale roL In 1902 werd het op bestelling van het Sehiedamse gemeentebestuur vervaardigd als gelegenheidsge schenk voor het raadslid Julius J. VürtheiïT! In hst decor vsn paar se papegaaiebektulpen en bleek groene bladmotieven, ontworpen door Samuel Schellink, prijkt het Sehiedamse gemeentewapen, het monogran JJV en de datum 17 september 1902. Op deze werd de eerste Sehiedamse tram lijn geopend. De nieuwste aanwinst van het museum bestaat uit twaalf kop en schotels, een melkkannetje, een suikerpot een theekan met pluimdeksels en een ovalen dien blad. Op dit moment rijn slechts twee andere (en kleinere) gelegen- heidssemezen in eierschaal-por selein in openbare verzamelin gen te bewonderen. In het Haags Gemeentemuseum en het Rijks museum zijn exemplaren te zien van een zevendelig servies. Pa leis Het Loc herberd sszs acktdo lig servies dat zij in bruikleen heeft van prinses Juliana.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3