17, Maasland is over 15 jaar volgebouwd Zware tijden voor de laatste boer in de Broekpolder Akkerbouwer moet wijken voor groen en sportverenigingen Hoekse bevolking is tegen het streven naar zelfstandigheid ft genda De Toren van Babel Verkeersbrigadiers krijgen attentie Kerstfeest met het Deep River Quartet Laat Broekpolder tóch met rust Rotterdams Dagblad Woensdag 11 december 1996 Begin volgend jaar gaat de eerste paal de grond in voor een 24 verdie pingen tellende torenflat aan het liesveld Hoog en wit wordt het ge bouw; reden waarom de projectontwikkelaar in een opperste bui van creativiteit Vlaardings jongste statussymbool Hoogwitte heeft ge doopt. Ook in een paginagrote advertentie trekt de ontwikkelaar alle verba- le registers open. Zo wordt het uitzicht geroemd: niet op Vlaardingen 4 (zou, daar iets mis mee zijn maar 'bij helder weer zijn de zee by ifcHoek van Holland en het centrum van Rotterdam zichtbaar'. «Al even fantastisch schijnt het winkelcentrum aan de voet van deze Toren van Babel te zijn. Daar 'bruist het van winkelplezier' (afgezien van zaterdag lijkt me dit vrij overdreven}, de binnenstad is Verkeers luw' (nooit iets van gemerkt) en heeft 'groenvoorzieningen* (die paar armzalige boompjes langs de Spaanse Trappen Vlaardingen heeft 'theaters' (ik ken er maar één), 'musea' (alleen als je de uit de hand gelopen verzamelingen sigarenbandjes en triangels van resp, Jan Anderson en Ton Stolk 'meetelt, klopt dit), die zich alle *op loop- of fietsafstand' bevinden (welke afstand is niet te belopen of te befietsen?), het NS-station is Vlakbij' (ik schat tien minuten lopen) en zo reutelt het maar door. Wethouder Kees van der Windt, die zelf een optie heeft genomen op één van de 'riante appartementen', noemt de witte erectie „de kroon op het opknappen van het oude stadshart." Hij voorspelt „meer ge- zelligheid, meer omzet voor de winkeliers en meer sociale veilig heid". Dat van die sociale veiligheid begrijp ik niet zo goed. Krijgen alle Hoogwitters een politiepet, zodat ze vandalen die hun met televisie- T camera bewaakte voordeur besmeuren, kunnen aanhouden? En van die gezelligheid zal ook weinig terecht komen. Hoogwitters met uit zicht op het centrum van Rotterdam gaan heus niet winkelen op het Liesveld, maar scheuren in hun BMW linea recta naar de Beurstra- verse. Maar ja, U zult van mij geen lelijk woord over die toren horen. Mis- schien ga ik er zelf wel wonen met mijn Lieve Lidia, want onze hut (zie mijn column van 27 november) begint een beetje krap te worden. Soms tocht het behoorlijk als de luiken niet meer dicht kunnen omdat buurtbewoners ons nestje hebben volgegooid met vuilniszak ken. En de stank is zo nu en dan ondraaglijk. Dus op naar de Hoogwitte, waar de zon ook vanuit het noorden schijnt, als je de advertentietekst mag geloven. DICK VAN DER LUGT Vlaardingen De Vlaardingse ouder-verkeersbrigadiers knjgen morgenochtend om 9.45 uur een attentie aangeboden door C. Hoekstra, districtschef Waterweg van de re giopolitie Rotterdam-Rijnmond. De vrijwilligers krij gen het presentje 'omdat ze altijd in weer en wind het zo belangrijke werk uitvoeren'. Onder de titel Merry Christmas to all of you geeft het Deep River Quartet vanavond een kerstconcert in de Grote Kerk in Schiedam. Op het programma staan bekende traditionals en carols. Met het Christelijk gemengd koor Sanctus uitRotterdam en het Christe- lijk Mannenkoor De IJsselzangers uit Krimpen brengt het Deep River Quartet bekende kerstwerken ten gehore. De trompettisten De Gebroeders Brou wer zorgen voor de muzikale afwisseling. Everhard Zwart bespeelt het orgel. Daarnaast worden de koren begeleid door Gerard Breas aan het kerkorgel en Piet Vliegenthart aan de vleugel. Hany de Vries presen- teert het geheel Aanvang: 20.00 uur. Kaarten a ƒ17,50 zijn verkrijgbaar bij de WV Schiedam. Al vele jaren is er via de media een discussie gaande over de voormalige Broekpolder. Het eens zo mooie polderlandschap aan weerszijden van de oude Broekweg is in de jaren vijftig en zestig onderdruk van de gemeente Rotterdam meteen knipoog van de toenmalige Vlaardingsegemeentebestuurders or.der een dikke laag ernstig vervuilde havensiib bedolven nadat de veehouders waren uitgekocht. Inmiddels is het gebied ingericht als recreatiegebied en kunnen vele Vlaardingse ingezetenen (ook rtiet- Vlaardingers) daar genieten van het landschap dat weliswaar nooit meer zo mooi is geworden dat het vredige landschap van het verleden maar toch een zekere rustplaats is bij de stad. Dat de grond sterk vervuild is, is misschien een geluk bij een toentertijd ontstaan groot ongeluk, want anders waren daar ze ker al woningen verrezen. Het is al erg genoeg dat er (voor een beperkt aantal mensen) een golfcourse Redactie (met bebouwing) is gerealiseerd, maar daardoor is Waterweg: gelukkig het Staelduinse Bos bewaard gebleven. Menno Er wordt echter steeds aan het gebied geknaagd Haddeman, {sportvelden met accommodaties en nu weer een ho- Ben van recabestemmïng etc.). Haren Steeds gaan deze voorzieningen weer ten koste van Danielle het zo kostbare buitengebied waar Vlaardingen nau- Hermans, ■welijks meer o -er beschikt. Ook de politie is hope- Desireevan loos verdeeld over de bestemming van het gebied. In der Jagt, een artikel in de Waterwegeditie van 28 november las Mariëtte ik dat nu de WD een deel van het thans voor natuur Olsthoorn, ■gereserveerde aan de sportstrook grenzende stuk Jan Broekpolder de bestemming intensieve recreatie wil Rozendaal, geven, zulks t.b.v het verdwijnende Shellpark. Carel van Het is voor het buitengebied te hopen dat in de der Velden Broekpolder nooit geen woningbouw zal plaatsvin den, want enkele honderden woningen zullen er la- Westhaven- ter enkele duizenden worden. Als een sneeuwbal plaats 22 eenmaal rolt wordt die steeds groter dat is algemeen 3131BT bekend. Tot nu toe heeft de plaatselijke politiek een Vlaardingen juist standpunt ingenomen, althans een meerder- Postbus 4008 heid daarvan. 3130 KA Bebouwing van de voormalige Broekpolder zou een Vlaardingen ramp zijn voor vele duizenden inwoners. Laat het duidelijk zijn dat het in deze tijd moeilijker is om Telefoon groen te behouden, dan woningbouw te plegen. De 2340055 roep uit het bedrijfsleven dat hun personeel zo nodig Telefax een woning nodig heeft, is onzin. Vele employees wo- 4349754 men veel liever in een randgemeente dan in een stad, zeker als daar nog vervuilde grond onder zit. En.. Sportredac- moet men in Vlaardingen net zo lang bouwen totdat tie: de laatste vierkante meter groen is opgeofferd? U Sander Son- denkt toch ook aan uw kinderen en kleinkinderen? nemans •Ook zij wandelen en fietsen graag in een rustig ge- Telefoon bied. 2340055 A. Koza, Maasland 4004310 Maasland Maasland staat aan de vooravond van wat de laatste 'bouwstroom' van het dorp kan worden genoemd. Want na de in vulling van het MOB-compIex. het Kluis hofcomplex en de Com- mandcurspolder-3. zijn alle be schikbare locaties voor woning bouw ingevuld. Wethouder D. Hanemaaijer van ruimtelijke or dening en volkshuisvesting wil nog niet zover op de toekomst vooruitlopen. Hij is wel blij dat de provincie het streekplan Zuid-Holland West heeft vastgesteld. Daardoor kan het bestemmingsplan Dorp-Oost, waarin het Kluishofcomplexen de Commandeurspoider-3 liggen, worden afgerond. Hanemaaijer: „Omdat er geen bezwaren zijn in gediend. staat het licht nu op groen." Toch duurt het nog tot 1999 eer er op het voormalige volkstuincom plex Kluishof gaat worden ge bouwd. Eerste prioriteit voor wo ningbouw is het MOB-komplex aan de Hofsingel. Daar worden door de Algemene Woningstich ting Maasland (AWM) ruim tach tig huizen in de huur- en vrije sec tor gebouwd. Maasland kocht het vrijkomende defensiecompiex eind vong jaar van de dienst Do meinen, om het bijna drie hectare grootte perceel door te verkopen aan de AWM. Binnenkort wordt een begin ge maakt met de sloop van de opstal len op het MOB-complex. Hane maaijer verwacht dat de eerste paai in april of mei kan worden geslagen. Het terrein wordt niet in één keer volgezet, maar de bouw verloopt in twee fasen. Er blijkt veel belangstelling voor dit complex te bestaan, wa..t een stroom van aspirant-kopers en - huurders heeft zich bij de wo ningstichting gemeld. De Maaslandse bouwstroom wordt ongeveer in 1999 voortgezet met de invulling van het plan Küuishof. Hoeveel huizen er op dit voormalige volkstuincomplex worden gezet is nog niet bekend. Hanemaaijer: „Er zijn wel wat schetsplannen, maar de invulling is nog volledig open."' Hetis de be doeling dat het plan Kluishof in een keer wordt volgebouwd. De voikstuinders zijn daarvoor dit jaar verhuisd naar hun nieuwe complex in het sport- en recreatie park Commandeurspolder. In aansluiting op het Kluishof- complex volgt de bebouwing van het plan Commandeurspolder-3. Dat is het gebied dat wordt be grensd door de Burgemeester Groot Enzerinksingel, de vliet en het scoutmggebouw. Behalve hui zen wordt daar ook het enkele hectare grootte Maaslandse Bos aangelegd. „Ook wij kiezen soms voor verstedelijking ten koste van de open ruimte," zegt wethouder Hanemaaijer. „Mensen moeten tenslotte kunnen wonen. Als we verstandig omgaan met deze mo gelijkheden, kan zeker tot het jaar 2010 worden gebouwd. Dat is hart stikke mooi, en betekent ook Maaslands financiële redding. Als er niet gebouwd had mogen wor den, hadden we een miljoenen- strop gehad. De grond is immers al geruime tijd eigendom van de gemeente en ligt daar duur te worden door de hoge rentelast." Omdat Maasland de afgelopen ja ren weinig heeft gebouwd, kan er nu worden ingehaald. Hanemaaij er denkt aan een programma van tussen de 20 en 45 woningen per jaar. „Voor de komende tien tot vijftien jaar is dal perfect gere geld. Maar het betekent wei dat we over vijftien jaar zijn uitge bouwd, want dan zijn er geen lo- katies meer beschikbaar. Dan is Maasland, op wat snipperlocaties na, vol. Maar wie weet wat er ge beurt als in 2095 de wet Midden- Delfland afloopt, misschien ko men er dan weer mogelijkheden." Hanemaaijer ziet dat afknabbelen van Midden-Delfland, zoals dat nu hier en daar al gebeurt (in Maasland zelf werd de grens ook al verlegd ten behoeve van de komst van het transportcentrum), wel zorgelijk in. „Tussen de ver stedelijking wordt het groenge bied steeds kleiner. En daar moet je uiterst zuinig op zijn." Van Woerden: Tussen mijn vaderen de gemeente zat het al scheef.' Foto Roei Dijkstra Een boerderij zonder land en land zonder boerderij. Het is het bedrijf van akkerbouwer Hugo van Woerden. Hij woont in Zoe- termeer en zijn land, zestig hec tare groot, is nu nog te vinden in de Vlaardingse Broekpolder. Nu nog, want zijn pachtcontract loopt in maart 2000 af. En Van Woerden wil ook na die tijd als enige boer in de Broekpolder blijven. Het liefst met een boer derij bij zijn grond. Maar de ge meente wil de Broekpolder groen houden en daarin past het akkerbouwbedrijf van Van Woer den niet. Door Desiree van der Jagt Vlaardingen Precies een week geleden werd in de "Vlaardingse gemeenteraad het bestemmings plan voor de Broekpolder aange nomen. Het gebied moet groen blijven en er is ruimte gemaakt voor sportverenigingen. Voor het akkerbouwbedrijf van Van Woer den is in het bestemmingsplan geen plaats meer. Zijn pachtcon tract loopt nog tot maart 2000. Wat er daarna met zijn bedrijf gaat ge beuren, is nog onzeker. Vast staat dat Hugo van Woerden net als in 1988 opnieuw naar de Schiedamse Pachtkamer stapt om een verlenging van het pachtcon tract te krijgen. Destijds kreeg hy in hoger beroep een verlenging van twaalf jaar, waardoor zyn be drijf tot het jaar 2000 verzekerd is van een plek in de Broekpolder. Dat de gemeente Vlaardingen hem daarna graag kwyt wil, is voor Van Woerden niets nieuws. Al vanaf het moment dat zijn va der in het begin van de jaren ze ventig het akkerbouwbedrijf be gon in de Broekpolder, is het moeilijk geweest om de pachtcon- tracten te verlengen. „Tussen mijn vader en de gemeente zat het al scheef. Ik heb destijds ge zegd en gedacht dat het anders moest en kon. Maar dat standpunt bleek slechts van één kant te ko men. Daarna is de verhouding met de gemeente Vlaardingen weer verhard." Ondanks de voorgeschiedenis verbaast het hem dat akkerbouw volgens de gemeente niet in de groene Broekpolder past „Het vreemde is dat nu gekozen is om de Broekpolder groen te houden zonder akkerbouw, terwijl dat perfect daarin past. Wat is er voor een natuurliefhebber nou mooier dan uit te kijken over uitgestrekte vlaktes, waarin hazen en fazanten lopen. Dat kan niet in een bos." Onsportief Het boerenbedrijf van Van Woer den is gespecialiseerd in het telen van granen en koolzaad. „Hier voor verbouwden we ook pootaardappelen, bietjes en maïs, maar in maïs is een beetje de klad gekomen en bij de aardappelen hadden we last van luizen," ver- lelt de boer. Van zijn bedrijf kan Van Woerden redelijk rondkomen. „Het gaat natuurlijk niet florissant in de agrarische sector, maar voor mij is het het mooiste beroep dat ik mij kan voorstellen." Dat is ook één van de voornaamste redenen waarom Van Woerden nog steeds boert in de Broekpolder. „Want naast allerlei regels van de over heid die het boeren steeds moeilij ker maken, zit ik ook met de pachtkwestie. Zolang de toe komst onzeker is, kan ik niet in mijn bedrjjf investeren. Normaal gesproken bouw je iets op, maar hier wordt toch iets moois afge broken," vertelt hij. Hugo van Woerden heeft zich in de loop der tijd echt vastgebeten Hoek van Holland Een grote meerderheid van de bevolking van Hoek van Holland is tegen het plan van de deelgemeente- raad om te streven naar zelfstan digheid in de toekomst Maar liefst 72 procent van de bevol king vindt dat de deelgemeente- raad zich moet houden aan de uitslag van het referendum dat vorig jaar werd gehouden. Hierin sprak 53 procent zich uit tegen de zelfstandigheid. Slechts ze ventien procent van de bevol king van Hoek van Holland staat achter het streven van de deelge- meenteraad. Dat blijkt uit een mini-enquête die D66 onlangs heeft gehouden. De Democraten, met één zetel vertegenwoordigd in de Hoekse raad, hebben zich steeds gecon formeerd aan de uitslag van het referendum. „Maar 93 procent van de Hoekse deelgemeente raad, dus twaalf van de dertien leden, geeft prioriteit aan de per soonlijke mening boven de wens van de bevolking die rij zeggen te vertegenwoordigen," consta teert D66-fractieleider Aard Lan- genberg. Hij heeft met een aan tal parijgenoten de enquête uit gevoerd op straat en bij de win kels. Daarbij zyn ongeveer 350 inwoners van Hoek van Holland ondervraagd Veel ondervraagden hadden voor de zelfstandigheid van Hoek van Holland gestemd, maar aan de band van de uitslag vinden zjj nu dat hierover niet meer gesproken dient te worden omdat het een aanfluiting is van de democratie. „Als er zo wordt omgesprongen met mijn stem in Hoek van Holland, dan zie je mij niet meer bij de stembus," was een meermalen gehoorde kreet en ook de opmerking 'dat het geen moer uitmaakt wat de bur ger ervan vindt' omdat de politici toch hun eigen gang gaan, kwam een aantal keren voor. D66 heeft de cijfers van de en quête ter kennis gebracht van het deelraadsbestuur met de vraag waarom 93 procent van de deelgemeenteraad het democra tisch referendum meent te kun nen negeren. „Eerst de mening van de bevolking vragen en dan deze negeren, dat is je reinste volksverlakkerjj," meent de De mocratische afgevaardigde. „Wij zijn hierdoor echt verontrust. Het doet de politiek in ons dorp bepaald geen goed, vooral omdat er nauwelijks iets tegen de kri tiek van de burgers in te brengen is. De bevolking begrijpt het vol gens een meerderheid in de raad kennelijk niet en dus moeten de wijze politici maar voor ze beslui- in zijn zaak. En hij zal ook tot het einde toe volhouden, maar dan wel op een sportieve manier. „Ik vind dat het nu op een zeer on sportieve manier gaat. Ik sta nog steeds open om de pachtkwestie samen met de gemeente op te los sen en zo tot een akkoord te ko men." Als Van Woerden over het verlen gen van zijn pachtcontract praat, is hij wisselend boos, verbitterd, maar even later weer hoopvol en verzoenend in de richting van de gemeente. „Ik snap het echt niet dat ze me weg willen hebben. Het is alsof ze me een schop willen ge ven, zo voelt het weieens." Met een daarna klinkt het weer hoop vol: „Eén jaar voor het aflopen van het pachtcontract zal ik weer naar de pachtkamer gaan. Ik blijf erg optimistisch. Uiteindelijk is toch het woord aan de rechter en in 1988 heb ik in hoger beroep ook gelijk gekregen." Maar met die onzekere toekomst in het vooruitzicht is het niet lek ker werken. „Het kost veel geld om te boeren. Investeringen kan ik nu niet doen. Dat is allemaal weggegooid geld. Het is geen ge zonde manier van boeren, omdat je niet aan je bedrijf kan bouwen." En aan de toekomst van dat be drijf zou hy graag verder bouwen. Plannen rijn er genoeg. „Het lief ste zou ik hier in de Broekpolder een boerderij bij het land hebben. Dat is echt een ideaal. Dan kun je je oogst ook opslaan. Nu gebeurt dat elders en dat kost weer extra geld." De toekomst van rijn bedrijf gaat hem aan het harten als het bedrf jf geen toekomst meer heeft in Vlaardingen -iets waar Van Woerden nog niet echt aan wil - dan moet de gemeente wel voor goede vervanging zorgen. In Vlaardingen zijn volgens Van Woerden geen plekken meer vrij waar hij een nieuw bedrijf op kan zetten. „Ik wil niet met een kluitje m het riet worden gestuurd. Ik ga het liefst bij mijn land wonen, maar als dat niet mogelijk is, dan moet er een goede financiële ver goeding tegenover staan." Met dat geld zou hij dan ergens anders een nieuw bedrijf opzetten. „Ik heb mijn leven gestoken in het boeren en het blijft gewoon het mooiste beroep dat er is." Woensdag 11 december SCHIEDAM Woon- en zorgcentrum Thurlede. Kerstbingo, 14.00u. Stedelijk Mu seum. Lunchconcert, 12.30- 13.00u. Grote Kerk. Kerstconcert Deep River Quartet, 20.00u. VLAARDINGEN Wijkcentrum Holy. Kerststukjes maken, 9,3ü-12.00u. Wijkgetouw De Deel. Senioren-bingo, 14.00- 16.00u, MAASSLUIS Moriaan. Finale talentenjacht, 20,00 uur. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Film Babe, 14.00u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Rotterdams Phil- harmomsch Orkest, 20.15u. de Buurman. Jamsession, 19.00u. Ahoy. Backstreet Boys, 19.30u. Luxor Theater, jeans, 20.15u.The Act. Jamsessie, 21.00u. RO Thea ter. Het Cryptogram, 20.15u. Rot terdamse Schouwburg. Gr.z. Celi ne, 20.15u. Kl.z. leed der Gevoello zen i: Zomergasten, 20.30u. Thea ter Zuidplein. Boudewijn Buch, 20.15u. Droomtheater. Minos van Knossos, 15.00u. Zaal De Unie. NCRV Volgsport Live, 2Q.30u. Donderdag 12 december SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Bingo, 13.30u, Jerry's Corner. Wijkfeest Bewoners VerenigingSchiedam-Zuid, 20.00u. Podium. Oorsmeer Ron Meerhof Arno van den Wijngaard, 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45- 13.15u. Stadsgehoorzaal. Johan nes Kemkens met De lof der zotheid van Erasmus, 20.00u. MAASSLUIS Koningshof. Kerstmarkt, 15.00- 22.30u. Bibliotheek Maassluis. Informatie-avond over beleggen, 20.00u. ROTTERDAM Landhuis de Oliphant, Christmas Carol, 16.0ÜU. Grote-of St. Lau- renskerk. Kerstzang en orgelavond, 20.00u. Theater Zuidplein. Hair, 2Q.15U. De Doelen. Gr.z. Rotter dams Philharmomsch Orkest, 19.15u.Zaal De Unie.TomokoPius, 20.30u. Popular. Hoover, 21.00u. De Twijfelaar. Skunkfunk sessie, 22.30u. Onafhankelijk Toneel. On- afriankelijkloneefspeeltHeden Toe komstmuziek, 20.00u. Lux or Thea ter. Urbanus, 20.15U. RO Theater. Het Cryptogram, 20.15u. Rotter damse Schouwburg. Gr.z. Celine, 20.15u. K1.Z. Leed der Gevoellozen I; Zomergasten, 20.30u. de Scheg. OpZoek, 20.15u. Bibliotheekthea ter. Schnjversdiner, 19.30u. de Evenaar. Made in the Pacific, 20.15u. Popular. Open Podium, 20.15U. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: The Cable Guy' (12) 1,15-4-6.45-9.30.Calypso 2: The Hunchbackof Notre Dame' (al) 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso 3: 'Emma' (al) 4-6.45-9.30, Cinerama 1: The Nutty professor' (al) 1,15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'F L E D* (16) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: Twister* (12) 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Independence day' (12) 2-6.15- 9.15. Cinerama 5: Tin Cup' (al) 6.45-9.30. Corso: 'Naar de klote!' (16) 6.45-9.30. Imax Theater: 'Special Effects' (al) 2-4. 'Survival Is land' (al)3. '2-m-lshow' (al): 'Speed &The journey inside*, 12, 'Indepen dence Day' (12) 9. 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (N) 5.30-7.15. Venster 1: 'Secretsand Lies' (al) 2- 7.30. 'AH things fair'(al) 10. Venster 2: 'Otto E Mezo (8 1/2)' (al) 2.30- 7.30. Shakespeare-verfilming; 'O Amor Natural' (al) 2.30-10. Venster 3: 'Like grams of sand' (al) 7.30. 'Chacun cherche son chat' (16) 10, Venster 4: 'Beautiful thing' (16) 8- 10. Lumière 1: 'Cham reaction' (16) I.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: The nutty professor' (al) 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Escape from LA' (16) 6.45-9.30. Lumière 4: 'Slee pers' (16) 8.30. Pathé 1: The Hunchbackof NotreDame' (al) 7.15- 9.50. Pathé 2: 'Secretsand ües' (al) II.25-2.20-6.45-9.10. Pathé 3: 'Naar de klote!' (16) 11.55-2.15- 4,45-7.15-9.45. Pathé 4: The nut ty professor' (ai) 11.40-2.25-4.50- 7.15-9.50. Pathé 5: 'Sleepers' (16) 11.20-2.30-5.50-9. Pathé 6: The Fan* (12) 11.15-1.45-4.15-6.45- 9.25. Pathé 7: 'Independence day" (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Kindermatinees: Calypso 3: 'Lang leve de Koningin' (al) 1.15. Cine rama 3: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) 1.15-4. Cinerama 5: Toy story' (N) 1.15-4. Corso: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) 1.15-4. Lumière 3: 'Babe een buitengewone big' (al) 1.15-4. Lu mière 4: Tom and Jerry' the movie (al) 1.15-4. Pathé: 'De Klokkenlui der van de Notre Dame' (al) wo. 11.30-2.05-4.40. 'Pmokkio' (al) 2.30. Venster 4: 'Lotta loopt weg' (al) 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3