BGS snijdt zich weer in de vingers met bonsaiboompjes Verlies van enkele tonnen door instorten van bomenmarkt 'Aannemer Stadserf had kunnen bouwen voor vastgestelde prijs' Ipgenda IIt§ #3 471 Kunst op kaart Burgemeester ontsteekt de kerstverlichting Rotary start actie tydens Kerstmarkt Onthulling gedenkteken v^or Indiëgangers Tweede cantatedienst in de Grote Kerk Kerstman wordt binnengehaald Rotterdams Dagblad "sp* Hl >5® ia» c/ - Vrijdag 13 december 1996 De Schiedamse kunstenaar Frits Henderickx ontwierp en vervaar- ■3digde in 1956 een gebrandschilderde ramenpartij voor de katholieke ^huishoudschool Liedewijde in zijn woonplaats. Een van de 24 ramen, 1 tan$t spelende kinderen, is dit jaar de kleurige kerstkaart van het 1 ^Maaseollege, dat zijn hoofdvestiging heeft in Maassluis. 1 sjflc* is ieder jaar een kunst voormensen die belastzijn methet kiezen de kerstkaart voor bedrijf of instelling, om metiets bijzonders te *;kffmen. De dertien in een dozijn-aanbiedingen van relatief eschen- - kenspedalisten en giftshops overheersen, maar iederjaarbhjkt toch dat er ook keuzedames en -heren zijn die er echt werk van maken. Bij het Maascollege at zo iemand. Hij (of zij?) brengt met de keuze - van het gebranschilderde raam behalve een Geurige afbeelding, ook jfeéfïbrok oniierwysgeschledenis inbeeld. Het Maaseollege is enkele jaren geleden in Maassluis ontstaan na fu- Sfevan een aantal scholen uit Maassluis en Hoek van Holland. Het is een instituut, dat zich niet beperkt tot algemeen vormend en voort»- f n richt Onder druk van de schaalvergroting kwam vorig jaar ;réen volgende ftisie tot stand met de Schiedamse scholengemeen- schap Brandersstad, die op haar beurt in 1986 is ontstaan door het Sa- ^méngaan van scholengemeenschap Nieuwiand met liedewijde, -Hiermee is niet alleen het verband gelegd met het kunstwerk van Hendrickx. Ook wordt duidelijk dat het draagvlak voor onderween "zeker voor beroepsonderwijs niet aan een geloofsrichting vast zit Al- ,Jle politieke discussies van het moment lopen achter de feiten aan, ;"wwit in het Maaseollege zijn nu reeds alle richtingen satnenge- Trtroomd, Terug naar de kunst op de kaart van het Maaseollege. ^Hendrickx kreeg in 1956 in het kader van de éénprocentsregelingon- rifcr meer opdracht om het als erker uitgebouwde trappenhuis van de v van Liedewijde in Groenoord op te sieren met gebran- >H.UUUfclVt IMIKil. WJJ 4" J y^WUl ^tóöd het rooms-katholieke huishoudond .ven koken, naaien/serveren, wassen en strijken, verpleging ênkïn- jiérverzorging weer. Ingrediënten zoals sinaasappelen, koren, vis, champignons en drank staan er ook op.Twee bijbelse voorstellingen - err panden over sport, spel en vrijetijdsbesteding omlijsten het fekglas tegen vandalisme van buitenaf In 1987'was toch restaura- 'TÜg, die Hendrickx zelf uitvoerde. In 1992 gihgbijüoópvan het Igebouw aan de Valeriusstraat een wandschildering over de iiedamse heilige Liduina, ook van Frits Hendrickx, verloren, T x de glas-in-loodramen werden veilig gesteld, totterdamse kunstenaar Henk van Kooij heeftze de afgelopen ja- P onder supervisie van Hendrickx gerestaureerd en herverdeeld ,(fover veertien ingelijste en twaalf kleinere ramen. Deze worden vol- m eenschap nu Maaseollege, op de hoek' van dë^Sgyv Nolenslaan en Pïarkweg. - Andere kunst op een kaart, een miniatuur met handgeschreven ge lukwens, ontving ik van de uit China afkomstige kunstenaar Üang ne Liang. Hij maakte van de gelegenheid gebruik me te laten weten, dat hij zaterdag en zondag open atelier houdt van 11.00 tot ITjOOuüt aan de 'Zuidbuurtseweg 89 in Vlaardingen (boven speelgoedwinkel De Bengel). - f Iedereen is welkom, BEN VAN HAREN Vlaardingen 1 In de Grote Kerk heeft vanavond een inloopconcert met samenzang plaats. Het concert is te beluisteren van 19.00 tot 20.30 uur. Daarna gaat het op de markt verder. Daar speelt onder meer de Vlaardingen Band van het Leger des Heils kerstmuziek en er is samen zang, Burgemeester LW. Stam ontsteekt rond 21.00 uur de kerstboomveriichting, De Rotaryclub Vlaardingen 80 start tijdens de Kerst markt een actie waarvan het grootste deel van de op- igst ten goede komt aan de Vlaardingse afdeling pe Zonnebloem, een vereniging die contacten houdt met langdurig zieken of hulpbehoeven* fejaarden. De Kerstmarkt wordt dit weekeinde juden rond de Grote Kerk. Deze zomer legden .achthonderd scholieren tijdens de opening van 'tfgjgjoementrap een waar bloementapyt opdeMarkt In samenwerking met Wilma Kuil, die de Bloemen- trappen ontwierp, zijn naar aanleiding van de seho- lierenactie drie bloemwensenkaarten gemaakt die voor het goede doel worden verkocht. De Kerstmarkt wordt georganiseerd door de Vereniging De Histori sche Markt en heeft plaats rond de Grote Kerk van avond van 18.00 tot 22.00 uur, morgen van 11 00 tot 21,00 uur en zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Teraagedachtems van elf inwoners van "Vlaardingen die tussen 1941 en 1950 in Nederlands Indië zijn overleden en begraven, wordt morgen om 10.45 uur een gedenkteken onthuld. Het gedenkteken staat op de Algemene Begraafplaats Emaus aan het Emaus 8 in Vlaardingen. De onthulling wordt verricht door burgemeester L. "W. Stam en J. van der Marei, Oud- Indieganger. Laatstgenoemde is binnen de vereni ging Oud Militairen Indiëgangers Zuid-Holland- Zuid één van de initiatiefnemers voor het gedenkte ken. De plechtigheid begint om 10.45 uur met koraal- muziek door het Muziekkorps Liberté. Na toespra- kenvan Stam en G. de Jong, de voorzitter van de Ver eniging Oud Militairen Indiëgangers Zuid-Hoiland- Zuid, wordt het gedenkteken onthuld. De tweede cantatedienst in de reeks van vier in de Grote Kerk is morgen om 19.00 uur. Uitgevoerd wordt de cantate 'Waohtet! betet! betet! wachtet! van Johann Sebastian Bach. De cantate wordt uitgevoerd door het kamerkoor Magister Cantat. De toegang is gratis en de kerkdeuren gaan om 18.30 uur open. De kerstman wordt morgen binnengehaald in het centrum van Schiedam. Hij zal rond 13.00 uur op de Koemarkt per arreslee arriveren. De kindervriend is de he'0 dag te vinden in het centrum. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslreevan derJagt, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Schiedam Voor de tweede maal binnen drie jaar leve ren bonsaiboompjes proble men op voor de sociale werk voorziening BGS in Schie dam. Opnieuw ziet de leiding van de BGS door de Oosterse boompjes het bos niet meer. Weigerde drie jaar geleden een klant te betalen voor de boompjes, ditmaal is de bui tenlandse markt ingestort en worden er veel minder van de in Schiedam opgekweekte planten afgenomen. Inmid dels heeft de BGS een kweekkas in Delfgauw afge stoten. Het verlies door de te ruggelopen export wordt ge schat op enkele tonnen. Het kweken van bonsaiboompjes door de BGS heeft in de afgelopen jaren heel wat voeten in de aarde gehad. De medewerkers van de sociale werkplaats knjgen de planten uit een aantal oosterse landen aangeleverd. De boompjes zijn verpakt en hebben tijdens de bootreis in het donker gestaan. Vaak komen ze bladloos en ver lept by de werkplaats aan. De medewerkers gaan vervolgens in de kas aan de Fokkerstraat in Schiedam aan de slag met de boompjes. Na ongeveer een jaar liefdevol te zijn verzorgd, worden de planten 'opgekweekt' doorver kocht. Hel probleem is momenteel dat de afnemers het laten afwe ten. In Neder land was de af zetmarkt al niet groot. De meeste boom pjes werden geëxporteerd naar Frank rijk. Maar de Fransen hoeven de Schiedamse bonsaiboompjes niet meer. De prijzige bonsais worden slecht verkocht waardoor de Fran se groothandels de sociale werk voorziening m Schiedam links la ten Liggen en in zee gaan met goedkopere Japanse aanbieders. „Eig vei velend,' Adolfs, plaats teur van de BGS. „Op de Franse moederdag zijn zeer weinig bonsaiboompjes verkocht Die dag is toonaangevend voor ver koop van bloemen en planten. De Na ongeveer een jaar liefdevol te zijn verzorgd, worden de planten 'opgekweekt' doorverkocht. Maar er is vooralsnog geen markt meer voor. Foto Roel Dijkstra Adolfs. Na tussenkomst van de gemeente Schiedam heeft de BGS besloten de handel m bonsais zelf voort te zetten. Vanaf 1994 is, onder leiding van Adolfs het bedrijf bonsaiboompjes gaan inkopen, opkweken en weer ver kopen. Deze handel liep een tijd lang goed totdat er in het begin van dit jaar de klad in kwam. „ïk zie de bonsais nog niet als een ver loren zaak," vertelt Adolfs. „We hebben het opkweken en het ver kopen nu op een lager pitje gezet. Toch worden er nog steeds plan ten m onze kas verzorgd. We ge ven de moed niet op." trend van een slechte afzet heeft zich in de rest van het jaar voort gezet." De BGS bleef daardoor zitten met een flinke hoeveelheid boompjes Door het afstoten van de kas m Delfgauw staan alle bonsais nu weer in de plantenkas aan de Fok- worden ^vwllSoSffi^èsTeFkoeht, maar lang niet zoveel meer als een jaar geleden. Betalingen De BGS begon in 1992 met het be handelen van de bonsaiboompjes. Toenmalig directeur W, van Veen dacht met het opkweken van de boompjes de manier gevonden te hebben om de sociale werkvoor ziening zonder financiële hulp van buitenaf te laten draaien. De BGS, waar voornamelijk verstan- delijk-^l^wattnVrti^rt'cap- te Schieaammers'werkeh,' kreeg de bonsais aangeleverd via een bedrijf, Bonsai Beheer bv. De me dewerkers van de werkplaats kweekten de boompjes op en ga ven ze daarna, in ruil voor een ver goeding, weer terug aan het be drijf. Met deze gang van zaken was in eerste instantie mets mis totdat de betalingen van het bedrijf aan de BGS uitbleven. Het bedrijf raakte voor enkele tonnen m de schuld bij de sociale werkplaats. —Daarnaast- Heririirl993rtat-diree^ teur Van Veen een dubieuze rol had gespeeld m de totstandko- nung van de overeenkomst tus sen het bedrijf en de werkplaats. Hij werd op ziekteverlof naar huis gestuurd en vervangen door Hoe groot het verlies precies is, wij Adolfsjiiet zeggen. Volgens hem wordëner momenteel nog al lerlei berekeningen uitgevoerd. Toch is wel al duidelijk dat het be drag enkele tonnen zal bedragen. De kostenontwikkeling van het gemeentelijk Stadserfproject staat opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. De bouw van het nieuwe theater, archief, bibliotheek en bestuurscentrum was oorspronkelijk begroot op 45 miljoen gulden. Begin verleden jaar werd de gemeente Schiedam geconfronteerd met een tegenvaller van 7 miljoen gulden. Maandag wordt de raad gevraagd opnieuw 2,5 miljoen extra in de eigen behuizing te steken. Wetswijzigingen, verbeteringen in het programma van eisen en het onrealistisch laag begroten van sommige begrotingsposten noemt burgemeester R, Scheeres als oorzaken van de extra kosten. Scheeresnam het project in 1994 over van de terug getreden wethouder Zijdeveld, die samen met de inmiddels gepensioneerde directeur De Block van de Dienst Gemeentewerken in 1989 het initiatief van het project nam. Scheeres stelde een extern projectmanager aan, die constateerde dat de ge meente er tot op het moment van zijn aantreden een uiterst gebrekkige methode van kostenbeheer sing op na hield. In de kritiek hebben De Block en Zijdeveld het nu hard te verduren. Zy hebben de basis gelegd voor alle problemen, klinkt het in politiek-Schiedam. D66-raadslid M. Houtkamp noemde de gang van za ken rond de kostenbewaking onbegrijpelijk. „Het is jammer dat zij daar niet voor hoeven te bloeden. Ook als raadsleden moeten we ons afvragen waar om we destijds niet hebben doorgevraagd. Ieder een kun je daarover verwijten maken." Chris Zijdeveld ziet de zaken anders. Alle besluiten die hebben geleid tot kostenstijgingen zijn volgens de oud-wethouder pas na zijn vertrek genomen. Door Chris Zijdeveld Toen ik als wethouder afscheid nam, heb ik er in sommige gezel schappen wat grappen over ge maakt dat ik gedurende een pe riode van twintig jaar zoveel za ken onder handen heb gehad dat er vast wel een paar moeten zijn fout gegaan. Waar gehakt wordt, vallen nu eenmaal spaanders. Ik heb er verder geen geheim van gemaakt dat afscheid nemen voor mij ook in principe betekent 'weg zijn' en je niet meer met lopende zalen bemoeien. Gekscherend heb ik opgemerkt dat dit de mogelijkheid opende om mij af en toe wat zaken in de schoenen te schuiven, zolang het niet te gek werd. Ik was immers toch weg en er zijn in Schiedam wethouders geweest die minder hout hebben gehakt maar wel meer spaanders hebben gemaakt; een deukje ten onrechte is dan niet zo erg. Het recente artikel over kosten- overschiijdingen by het gemeen telijke Stadserfproject gaat echter wat te ver. Be zou verantwoorde lijk zijn voor daar kennelijk opge treden kostenverhogingen, Dat vraagt om een weerwoord. Een bouwproject begint met het opstellen van een programma van eisen. Als dit eisenpakket is vast gesteld, moet het door de archi tect in concrete onderwerpen wor den uitgewerkt. Meermaals heb ik dit proces beschreven ais 'reke nend tekenen en tekenend reke nen'. De architect begint met een blanco vel papier en moet zich steeds rekenschap geven van de kostenconsequenties v?~ de plan nen die hij op papier zet. In de be ginfase gaat het om heel grove re kensommen aan de hand van al gemene cijfers per kubieke meter gebouw. Naarmate het ontwerp proces verder gaat, kan exacter worden gerekend en met het voortschrijden van de detaillering worden ook de cyfers betrouw baarder. Het eerste moment van duidelijk heid ontstaat als het gedetailleer de bestek beschreven is. Dit be stek schnjft tot in het kleinste de tail voor hoe het gebouw moet worden gemaakt. Op dat moment kan ook de volledige aanvraag voor de bouwvergunning worden beoordeeld en de aannemer kan aan de hand van dit bestek zijn of ferte maken ten behoeve van de aanbesteding. Die aanbesteding is voor alle be trokkenen een spannend mo ment. Op dat moment blijkt of de bouwers willen bouwen voor een prijs in de buurt van de bereken de prijs of dat er grote verschillen zyn. Ook voor de aannemers is dit spannend omdat hij een bouw werk conform het bestek moet bouwen en opleveren voor zijn vooraf opgegeven prijs. „Hy zit er aan vast." Ais het bestek tydens de bouw niet wordt gewijzigd, kan dus ook geen sprake zyn van kostensty- gmgen tydens de bouw, behalve door vooraf afgesproken verreke ningen van eventuele loon- en prijsstijgingen tydens die bouw. Met de directeur Gemeentewer ken heb ik indertijd een. analyse gemaakt van kostenstijgingen tij dens de bouw bij grote gemeente lijke bouwwerken elders. Wij stel den vast dat die kostenstygingen altijd een gevolg waren van wijzi gingen van de bestekken tudens het bouwproces. Dit soort wijzi gingen moesten in Schiedam wor den vermeden. Daarom moest voldoende tijd worden genomen voor het besteksklaar maken van het project Stadserf, zodat aan passingen tijdens de bouw nooit nodig zouden zyn Verder moest het voor de toekomstige gebrui kers onmogelijk worden om nog tijdens de bouw gewyzigde wen sen tri te brengen. Juist ook daar om heb ik in myn laatste jaar de roep om sneller te werken (en dus risico's te nemen) steeds weer staan. Bij de beschreven procedure kan worden gegarandeerd dat de aan nemer het gebouw oplevert voor de vooraf bij de aanbesteding vastgestelde prijs. Alleen vertra gingen buiten zyn schuld of niet voor zyn nsisco kunnen clan nog voor onverwachte tegenvallers zorgen. Toen ik als wethouder m Schiedam afscheid nam, werd nog aan de bestekken gewerkt. De laatste calculaties aan de hand van het finale bestek waren nog met gemaakt (Het is overigens met ongebruikelijk dat deze cal culaties nog tot bezuinigingsron des leiden); de bouwvergunning was nog niet afgegeven en de aan besteding had nog niet plaats ge vonden. Na ae aanbesteding ilang na myn afscheid) is het projectaan de aan nemer gegund. Die had het, met uitzondering van de extra kosten die door hem gemaakt zyn omdat Oud-wethouder Zijdeveld:'Hetlijktmezovotdoendeduidelijkdat ik part nog deel kan hebben gehad aan de kostenstijgingen.' Archieffoto Jaap RozemaJRotterdamsDagblad de bouwvergunning met geheel conform de geldende regels sehynt te zyn afgegeven, conform bestek kunnen en moeten bouwen voor de gunnmgspnjs Een hogere prys kan alleen zyn ontstaan door wijzigingen tydens het bouwproces. Als dat soort wij zigingen, zoals ik uit de geciteer de opmerkingen van een raadslid concludeer, ook nog uit brand- technische overwegingen hebben plaats gevonden zyn kennelyk nog wal steekjes gevdllen tijdens de afgifte van de bouwvergun ning Niet voor mets gaat de aan vraag immers ook naar de brand weer' Het lykt me zo voldoende duide lijk dat ik part nog deel kan heb ben gehad aan de in het artikel be schreven kostenstijgingen. De be sluiten die daartoe hebben geleid moeten alle na mijn afscheid zyn genomen. De aannemer had in principe kunnen bouwen voor de by de aanbesteding vastgestelde prys. En ter voorkoming van mis verstand: ook deze aanbesteding vond na mijn afscheid als wethou der plaats. Deze interventie in de actuele Schiedamse gemeentepolitiek smaakt overigens op geen enkele wijze naar meer' Vrijdag 13 december VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Dnft', door Hes ter Macrander, 20.00u. SCHIEDAM Filmhuis Schiedam, CyclovanTran Afin Hung, 2l.3Qu. ROTTERDAM Breepleinkerk. Martin Mans, 20,00u. Theater Zuidplein. Hair, 20.15u.KU Kik-Heessels,20.30U. De Doelen. KI z. Meesters aan het klavier, 20.15u. Gr.z. Rotterdams Philharmomsch Orkest, 19.15u. Zaterdag 14 december SCHIEDAM Stedelijk Museum. Kerstconcert, 15.00u. Road Houz. Reume de Uit braak, 21O0u. Podium. Peter de Vnes* All Star Band, 22.00u. Film huis. Cyclo Tran Ahn Hung, 2Q.30u. VLAARDINGEN Wlliborduskerk. Adventsd lenst, 16.00u. Grote Kerk. Cantatedienst, 19.00-20.00uEben Haêzer Kerk. Adventskoor- en samenzangavond, 19.30u. Wijkgebouw De Deel. Kerstbal, 20.15u. Stadsgehoor zaal. 'Lach Vegas', door Tineke Schouten, 20.Ö0u MAASSLUIS Koningshof. Kerstmarkt, 10.00- 17.00u. Theater de Schuurkerk. André Manuel met Krang??? ,2ö.30u. ROTTERDAM De Blokhut Helloise. De Doelen. Kl.z. Inloopconcert, 15.00u. Voices of the world, 20,15u, Gr.2, Kerstcon cert, 20-OOu. Grote-of St Laurens- kerk, Christmas Carols, 20.15u. de Evenaar. Ensemble Noujoum Al Ve- ne (Mauretame), 20.15u. The Little Cave. Kerstbal, 21.0ÖU, De Buurman. Jamsession, 21.0ÖU. Po pular. Jazz in Popular, 21.00u. L'Esprlt El Fish, 22.00u. Podium Café. Peter de Vnes' All Starr Band, 22.00a ROTTERDAM Calypso 1: 'Secrets and Lies' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Ca lypso 2: The Hunchback of Notre Dame' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Calypso 3;Emma' (al) dag. 4-6.45- 9.30. vr.ma.di. ook 1.15. Cinerama r.Thelongkissgoodnight'(16)dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'F L E D^^dag^4&59,30tvr,ma.(Ji ook i.15-4." Cinerama 3f Twister' (12) dagr6.45-9.30;/vr.ma.di, o&k 115-4. Cinerama 4: 'Independen ce day' (12) dag. 9.15. vr.ma.di.wo. ook 2. "The adventures of Pmocchio' (al) dag. 6.45. C!narama5: Thenut- ty professor" (al) dag. 115-4-6.45- 9.30. Corso: The nutty professor' (al) dag. 6.45-9,30. vr.ma.di. ook I.15-4. Imax Theater: 'Special Ef fects' (al) dag.(beh.ma.) 2-4, vr.za. ook 8.30. 'Survival Island' (al) dag. (beh.ma.) 3. za.zo. ook 1. '2-in-l show' (al):Totheiimit&Thedreamis alive'.vr. 12. 'Speed &Thejoumey In side', di.wo, 12. 'Independence Day' (12) dag, (beh. vr.za.) 9. vr.za. 9.30. 'De Klokkenluider van de Notre Da me' (N) dag. (beh.vr.za.) 5.30-7.15. vr.za. 5-6.45. zo. ook 11.15. Ven ster 1: 'Secrets and Lies' (al) dag. 7.30 ook matinee vr.zo.wo. 2. "All things fair' (al) dag. (beh.ma.) 10. 'Sneak Preview' ma. 22. Venster 2: Shakespeare-verfilmingen: 'Hamlet' do. 9.30. ma.di.wo. 7.30 ook mati nee vr.zo.wo. 2.30. 'Hamlet' do. 8. 'King Lear'vr. 7.30, 'HentyV'za.zo. 7.30. '0 Amor Natural' (ai) dag. 10. ook matinee vr.zo.wo. 2.30. Venster 3: 'Les affinités Electives' (at) dag. 8- 10. Venster 4: 'Chacunchercheson chat' (16) dag 8. 'Beautiful thing' (16) dag, 10. ook matinee vr. 2.30. Lumière 1: 'Jingle a!! the way' (3!} dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumlère 2: 'Naarde klote!' (16)dag.6.45-9.30, vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 3: 'Chain reaction' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: 'Cable guy' (12) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Pathé 1: The Hunchback of Notre Dame' (al) dag. 7.15-9.50, vr. ook 11.30- 2.05-4,40. ma.di. ook 2.05-4.40. Pathé 2: "The nutty professor' (él) dag. 11,40-2.10-4.45-7.10-9.45, wo. alleen 11.40-2.10. Pathé 3: 'In dependence day' (12) dag. 11,50- 2.50-6-9.10. Pathé 4: 'Sleepefs' (al) dag. 11.20-2.30-5.50-9, Patbé 5: The longkiss goodnight' (16)dag. II.35-2.35-6.30-9.20. zo. vervalt 11.35. Pathé 6: The Fan' (12) dag. 6.50-9.30. vr.ma.di. ook 11.15- 1.45-4.20. Pathé 7: 'Jingle alt the way' (al) dag. 11.45-2.15-5-7.20- 9.30. za. vervalt 11.45. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Daylight' (16)vr,za. 00.15. Lumière 2: The long kiss goodnight' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Cham re action' (16) vr.za.0G.15. Lumière4: 'Escapefrom LA.'{16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Caiypso 3: 'Lang leve de Koningin' (al)za.zo.wo. 1.15. Cinerama 2: 'De avonturen van P,- nokkio' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 3: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Corso: 'De Klokkenluidervande Not re Dame' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Lu- mière2: 'DeavonturenvanPinokkio' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (aOza.zc.wo.11.30 2.05 4.40 .di. 11.30. De avonturen van Pmok- kio' (al) za.zo.wo. 11.15-1.45-4.15. Venster 4: 'Lotta loopt weg' (al) zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3