14 Domino-plan valt zelf om Postsorteer- centrum draait op volle toeren Vaagheid over 'infiltratie' in Kobus-zaak Justitie en advocaat ruziën in rechtszaal Gouden tv-formule draait uit op financieel fiasco Afslanking van vliegveld duurt langer dan verwacht Rotterdam: proef met witte fietsen CP royeert raadslid Teijn Mensensmokkelaars al op eerste reis betrapt Celstraf voor Goudse agenten Invallen bij importeurs Van plastic-afval Rotterdams Dagblad Woensdag 18 december 1896 Rotterdam Het dagelijks bestuur van de Nationale Volkspartij/CP'86 heeft met ingang van de2e week het lidmaatschap beëindigd van het Rotterdamse ge meenteraadslid J. Teijn. „Het royement is in uw ge- val gebaseerd op het feit dat u willens en wetens par- fybeshriten naast u neerlegt en eigenhandig, zonder uw medebestuurders hierin te kennen, de leden van de NVP/CP '86 heeft benaderd voor een illegaal 'le dencongres', hierbfj niet de regels in acht nemend die ons door de statuten zijn opgelegd," schrijft par tijsecretaris M. V. de Boer in een aangetekende brief aan Teijn. „U hebt met uw acties de partij schade toegebracht en onze naam ten schande gemaakt," zegt De Boer, die het over Thijn heeft maar wel Teijn bedoelt. De Rotterdammer heeft de mogelijkheid in beroep te gaan. Het royement van Teijn drijft de ruzies binnen de CP '86 nog verder op de spits. Eerder al werd het Rot- '^terdamse raadslid M. Freling geroyeerd, vanwege -diens sympathie met het neo-nazisme. Frelings aan- „^lang organiseerde daarop een eigen ledenvergade ring om het royement af te weren. •Het partijbestuur gaat er op zijn beurt weer tegenin royeert nu ook Teijn als mede-initiatiefnemer tot Jjet illegaal genoemde ledencongres. Teijn werd eer- t>der al geroyeerd door CD-leider H. Janmaat, toen de- er lucht van kreeg dat Teijn zou overlopen naar de fractie van de CP '86 in de Rotterdamse raad. Burgemeester Peper omschreef Teijn enkele maan- den geleden als 'gemankeerde gabber', omdat deze er graag bij wil horen maar er toch telkens buiten valt. Rotterdam De twee mannen uit Enschede en "Haaksbergen, die vorige week in Rotterdam op he terdaad zijn betrapt op het smokkelen van illegalen naar Amerika en Canada, waren bezig met hun eer- "Sfe rit Voor zover de Rotterdamse politie heeft kun- nen nagaan heeft het duo zeifstadig geopereerd. iTfet oprollen van deze prille smokkellijn is een toe valstreffer. Vorige week dinsdagnacht werd door de "Verkeerspolitie op rijksweg A 20 de door de 27-jarige ^térdachte uit Enschede bestuurde vrachtwagen aan- gehouden voor een controle op naleving van de Rij- 'tydenwet. By toeval ontdekten de agenten in de in Duitsland gehuurde vrachtwagen een geheime berg plaats. Daarin zaten zeven Chinezen, een Irakees en een man waarvan de nationaliteit onbekend is. In de laadruimte van de truck zat verder een lading isola tiemateriaal die voor Engeland was besterad. De 27-jarige chauffeur, zo is uit onderzoek gebleken, had de vrachtwagen gehuurd in Duitsland. Hy had dat gedaan in opdracht van een 38-jarige man uit Haaksbergen die door de politie als hoofdverdachte wordt aangemerkt Vanuit Engeland zouden de iHe-' galen naar Amerika en Canada worden verscheept, zo hebben ze tegenover de politie verklaard. Beider - Opbet:momentvancontrole zaten de 'passagier^ pas enkele minuten uf&ffiTgeheime bergplaats. Zij waren met perser lauto's naar een bedrijventerrein aan de Veilingweg - gelegen aan de A 20 en vlakbij het Rotterdamse politiebureau Boezembocht- ge bracht De illegalen hebben voor hun reis bedragen van tussen de twintig- en dertigduizend gulden be taald. De verdachten uit Haaksbergen en Enschede heb ben tergenover de Rotterdamse politie een volledige bekentenis afgelegd. De negen illegalen worden nog vastgehouden in afwachting van hun uitwijzing. Den HaagDe Haagse rechtbank heeft twee agenten .cuü Gouda gisteren veroordeeld tot zes maanden on- -etfboiwaardelyke gevangenisstraf. De celstraf wordt ingezet in 240 uur onbetaalde arbeid. Het tweetal «jihad in februari een man in hulpeloze toestand ach tergelaten bij het verlaten buurtschap Oud-Verlaat 3wj Rotterdam waarna hij overleed. 1 De rechtbank achtte het tweetal schuldig aan onzorg- 1 vuldig handelen, de dood tot gevolg hebbend. Tegen het duo was negen maanden cel geëist De agenten zijn geschorst en wacht mogelijk een disciplinaire straf. De agenten haddebn de man op 16 februari opgepikt bij station Gouda omdat hij lastig was. De Gouwen aar N. Jaddoe (37) had onder meer een portaal en zichzelf vervuild met ontlasting en was dronken. Omdat de agenten er hun dienstwagen niet aan wil- den wagen vroegen ze om een politiebusje. Vervol gens reden ze met hem richting Rotterdam, om hem uiteindelijk in Oud-Verlaat uit het busje te zetten. De man kon nauwelijks lopen, maar de agenten dachten dèt hij zelf wel naar huis zou lopen. Een stevige wan deling zou hem goed doen en ontnuchteren. 'Jaddoe had ook kalmeringsmiddelen ingenomen en ihad alleen een zomeijack en een T-shirt aan. In de ^vrieskou overleed hij en werd pas de volgende dag gevonden. -Rotterdam Justitie in Rotterdam heeft gisteren in- yallen gedaan bij twee bedrijven en een administra tiekantoor in Rotterdam op veidenking van de illega le import, vervoer, opslag en export van plastic afval stoffen uit Duitsland Ook zijn er huiszoekingen ver richt in woningen van twee leidinggevenden van de bedrijven. Gelijktijdig zijn in Duitsland huiszoekingen verricht -by twee bedrijven die zich hadden ontdaan van het plastic. Verdachten 2yn er niet aangehouden. Volgens Greenpeace is bij de affaire een Rotterdams transportbedrijf betrokken. Dit bedrijf heeft het af val volgens een onderzoek van de milieu-organisatie via de Duitse inzamelaar Noaek in Bochum en Ober- hausen binnengehaald. Het onderzoek van Green peace strekte zich uit tot Hongkong waar in de haven zevenhonderd ton plastic afval, maar ook ander huis houdelijk afval in een schip werd aangetroffen. Deze lading is waarschijnlijk vanuit Rotterdam ver scheept De in- en uitvoer van het plastic is in strijd met de mi lieuwetgeving. De Nederlandse autoriteiten startten het onderzoek nadat ze in onder andere Rotterdam, Oud-Gastel, Woudenberg en Leusden stuitten op op slagplaatsen van het afval dat uit Duitsland afkom stig was. C Door Peter de Lange Rotterdam Geen spraakmakende televisie-uitzending, wel een schuld van ruim één miljoen gulden. Dat is de trieste ba lans die de stichting Domino heeft moeten opmaken. De stichting zou in oktober dit jaar in de Weenahal een evene ment presenteren rond twee miljoen dominosteentjes die in één lange reeks moesten omvallen. Maar het stichtingsbe stuur zag de financiële vooruitzichten te rooskleurig in en heeft surséance van betaling aangevraagd. Het draaiboek zag er prachtig uit. tot het voorjaar van 1997, nu voor De spetterende licht- en laser show in de Weenahal zou wereld wijd worden uitgezonden, tegelijk met impressies van de gala-avond in concertgebouw De Doelen met Roger Moore, Julia Roberts en Ju lio Iglesias. De miljoenenop brengst zou naar Unicef gaan. Maar op 19 oktober zaten er in De Doelen geen glunderende cap tains of industry aan VEP-tafel- tjes. En het gerikketik van tien duizenden omvallende domino steentjes viel nergens te beluiste ren. De show was uitgesteld. Eerst onbepaalde tijd, Verklaring Aanvankelijk was de verklaring dat een organisatie in Japan het initiatief had gefrustreerd door in de zomer een geslaagde recordpo ging met 1,9 miljoen steentjes uit te zenden. Nu kon Rotterdam na tuurlijk alleen nog met een pro gramma uit de bus komen dat het Japanse overtrof. Daarvoor moest het oorspronkelijke scenario wor den aangepast. Die tijd had de stichting niet. Er was geen geld, er waren alleen maar schulden. Het bestuur was er al veel eerier dat jaar op gewezen dat de ver wachtingen misschien wel eens te hoog gespannen konden zijn. Die waarschuwing had bijvoorbeeld bestuurslid R. Wunderink laten boren. Wunderink, hoofd public relations van de KLM, was in 1986 betrokken geweest bij de allereer ste succesvolle recordpoging do minosteentjes omgooien op de Nederlandse televisie. Die uitzen ding had een recordaantal kijkers opgeleverd. Hij vond het 'interessant' om mee te werken aan een nieuwe poging, maar zijn bemoeienissen waren van korte duur „Ik vond de plan nen toch wel wat veelomvattend. Ze vergden een financiële draag kracht die er op dat moment on voldoende was. Het was allemaal te ambitieus. Ik vond dat we het plan moesten uitstellen tot we meer sponsorgelden hadden. Het bestuur wilde gewoon doorgaan. Toen ben ik er uitgestapt." Wunderink werd gevolgd door an dere bestuursleden, die ook niet meer in het concept geloofden en hoofdschuddend reageerden op de enthousiaste verhalen van voorzitter P. Hulstaert Ook ver schillende commerciële partners gooiden de handdoek. Een van hen, die liever anoniem blijft: „Het bestuur was veel te ongedul dig. Die haast heeft veel betrokke nen kopschuw gemaakt Verschil lende bestuursleden waren zien de blind en horende doof. Ze joe gen luchtkastelen na." Een ondernemer die betrokken was by de sponsorwerving, be klaagde zich vergeefs over het ontbreken van documenten die de geldschieters over de streep moesten trekken. „Ik heb vele malen gevraagd: laat nou 's zien wie julie zendgemachtigde is." Deze ondernemer heeft nog dik tienduizend gulden van de stich ting tegoed. „Ik denk niet dat ik daar ooit een cent van zie," zegt hij nuchter." m Het ia dezer dagen Mak doorpezen voor de medewerker* van PTT Poet Sinda vorige week draait het sorteefcentnim Testoregge in Rot terdam, net ais de tlen andere üorteorcofilro in Nederiand, niet alleen op voISe toeren, op wordt ook tot het eind van het Jaar continu' doorgewerkt, zeven dagen per week. Per dag worden op dit moment 2,5 miljoen {particuliere) poststukken verwerkt, tegen op een 'gewone' dag ongeveer 650.000, naast natuurlijk een enorme hoeveelheid zakelijke post Voor die verwerking wordt eon beroep gedaan op niet minder dan 650 uitzendkrach ten die de ruim twaalfhonderd PTT-medewer- kers van het Rotterdamse sorteercerrtnim de ze dagen een handje moeten heipen. landelijk verwerkt PTT Post dit jaar ongeveer tweehonderd miljoen wenskaarten, naast de gewone post Daarom worden deze weken de rode brievenbussen extra vaak geleegd en staan er in postkantoren extra bussan voor de kerstpost De laatste jaren probeert PTT Post de kerstpost van de gewone post te scheiden. Daarvoor worden elk Jaar voor wenskaarten speciale kerstpostzegels uitgegeven, zodat aan de normaal gefrankeerde post voorrang kan worden gegeven. Morgenavond brengen prinses Margriet en mr. pleter van Vollenhoven een werkbezoek aan hetsorteercentrum. Hetsxpeditleknoop- punt Terbregge wordt overigens flink uitge breid om nog meer {en nieuwe) sorteermachl- nes te kunnen plaatsen. PTT Post streeft er naar om over ruim een jaar 98 procent van alle post automatisch te sorteren. Nu gebeurt dat met ongeveer veertig procent van de postzen- dingen. Behalve in Rotterdam worden daar voor ook in Amsterdam, 's-Hertcgenbosch, Leldschendam, Nieuwegc en Zwolle zeer grote sorteercentra Ingericht met modems lees- en sorteerapparatuur. Er wordt op dit moment nog gewerkt aan de ontwikkeling van machines die ook grote, ongelijke poststuk ken kunnen sorteren. fou> Nieu van ds hwwbv Rotterdams Dagblad Door Marcel Potters Den Haag Is er door de politie werkelijk geïnfiltreerd tijdens het onderzoek naar de handel en wan del van Kobus L., of bleef het slechts bij een poging? Al talloze malen eerder klonk deze nijpende vraag in het Haagse gerechtshof, zonder dat er door de getuigen - opgetrommeld in het kader van het hoger beroep in de zaak-Ko- bus L.- een eensluidend ant woord werd gegeven. En ook gis teren kwam de onderste steen niet boven. Voor CIDofflcier van Justitie mr. R. de Groot, voor de tweede keer door de advocaten van de twee hoofdverdachten aan de tand ge voeld, is het echter zo klaar als een klontje. Zijn boodschap: hetis de politiemensen destijds niet ge lukt om voldoende door te drei gen tot Kobus, verdacht van grootschalige handel in drugs. „Er is dus geen sprake geweest van binnendringing in het mi lieu," zo herhaalde hij nog maar eens. In het hoger beroep in de 'zaak Kobus L.' is het bijna tijd voor het re quisitoir eu de pleidooien. Het eerste deel van het proces in het Haag se gerechtshof kende tot nu toe slechts een handjevol hoogtepunten, onder meer het bekend worden van het feit dat de politie in 1993 heeft getracht middels infiltratie dichtbij de van grootschalige drugshan del verdachte Kobus te komen. Gisteren werden de hiervoor verant woordelijke personen bij politie en justitie nogmaals door de advoca ten ondervraagd. De Rotterdamse aanklager had het kringetje van personen die wetenschap hadden van de -in zijn ogen- poging tot infiltratie bewust klein gehouden. Zo wist de leider van het onderzoek van niets en zelfs officier van Justitie mr. A. van Wijk, de zogeheten 'zaaks-officier', werd hierover niet bijgepraat door zijn collega. Vreemd, vonden de raadslieden mr. Tj. van der Spoel en mr. H. van Dijk. Mr. De Groot haalde de schouders op: „Niet iedereen hoeft van alles op de hoogte te zijn. Juist om te voorkomen dat dit soort dingen uitlekken. Al dan niet via de wacht van de politie, of op familie feestjes. Mensen zijn geneigd om ongewild toch hierover te gaan vertellen." En: „Er zijn zo veel dingen dieVan Wijk niet weet Hij was niet op de hoogte, en dat hoef de hij ook niet te zijn." Cryptisch De leider van het onderzoek - co denaam Laundry - drukte zich iets omslachtiger uit. Al eerder noemde hij het 'niet slim' buiten deze actie te zijn gehouden, omdat er door deze recherche techniek uiteindelijk toch geen informatie over de Kobus-clan bo ven water kwam. „Ik was met op de hoogte dat het kan voorkomen dat buiten de teamleider om een dergelijke actie worden opge start," klonk het enigszins cryp tisch. De derde getuige, een politie-in- specteur van de Criminele Inlich tingendienst (CID), kreeg eerst de officiële definitie van de term in- filtre om de oren. En daarna, op de vrdug of het er in het Kobus-on- derzoek werkelijk van was geko men: „Dat weet ik niet 20 goed. Ik neig ernaar om te zeggen dat er wei degelijk is geïnfiltreerd. Het ultieme doel was bewijs te verza melen, alleen zijn we daar niet aan toegekomen." Het venijn zat in de staart. Op ver zoek van procureur-generaal mr. C. M. P. Plint-van Noort werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens meineed tegen de voormalig poli- tie-infütrant Rob van S. Die hield vol eind 1990 in opdracht van de CID in Dordrecht drie kilogram hasj bij Kobus te hebben gekocht, kosten: 12.500 gulden. Verklarin gen van degenen die hem destyds begeleidden, staan echter haaks op deze uitlatingen, zo vond de aanklaagster. Het hoger beroep tegen Kobus en de andere verdachten gaat vrijdag verder. Rotterdam Het proces om Rot terdam Airport om te vormen tot een bescheiden zakenvliegveld verloopt zo langzaam dat de streefdatum van 1 mei 1997 waar schijnlijk niet zal worden ge haald. Dat betekent dat er een tij delijke overeenkomst met Schiphol moet worden gesloten om de oude situatie nog even te handhaven. In het oorspronkelijke plan van aanpak was erin voorzien dat op I mei, de datum waarop het con tract tussen de gemeente en ex ploitant Schiphol afloopt, de voor bereidingen voor het afgeslankte vliegveld zover zouden zijn gevor derd, dat er op die datum een nieuw contract kon ingaan. Maar er blijkt in de procedures veel meer tijd te gaan zitten dan ver wacht. Gisteren kon na een langdurig wegen van zinsneden en tekstpas sages de startnotitie worden vast gesteld voor de milieu effect rap portage (MER), die aan de af slanking van het vliegveld vooraf dient te gaan. In deze rapportage wordt onderzocht wat de gevolgen zijn van vliegbewegingen van vliegtuigen die zwaarder zijn dan zes ton. Bovendien wordt beke ken of een afgeslankt vliegveld past binnen de geluidscontouren zoals die in 1977 voor Rotterdam Airport zijn gesteld. De geluidhin der van het zakenvliegveld wordt onderzocht en de gevolgen van de nieuwe opzet van het vliegveld in bijvoorbeeld een toename van de automobiliteit en mogelijke aan tasting van het landschap. Wethouder Kombrink heeft giste ren de raadscommissie ruimte lijke ordening gemeld dat het on derbrengen van de kleine lucht vaart op andere vliegvelden, zoals de bedoeling was, moeilijk ver loopt Doordat de richtlijnen voor vliegvelden die kleine luchtvaart kunnen herbergen inmiddels weer zijn aangescherpt, is het voor Rotterdam Airport moeilijk zich van deze kleine luchtvaart te ontdoen. De Rotterdamse gemeenteraad heeft zich eerder dit jaar uitge sproken voor de afslanking van Rotterdam Airport tot bescheiden zakenvliegveld. Aan het aantal vliegbewegingen werd een maxi mum gesteld van twintigduizend. Afgesproken werd eveneens dat de sport-, les- en reclamevluchten van het vliegveld zouden worden geweerd. Wanneer de MER is af gerond moeten Rotterdam en Schiphol het overleg in over de toekomstige opzet van de lucht haven. Het plan wat daaruit te voorschijn komt, moet warier, voorgelegd aan de minister van Verkeer en Waterstaat, die een nieuw aanwijzingsbesluit voor de luchthaven moet nemen. Rotterdam Rotterdam krijgt zijn eigen witte fietsenplan. Na lang aandringen van de Stadspar tij stelt het college van burge meester en wethouders voor om onder de naam 'Stadsfietsen' met een beperkte proef te starten in het centrum van Rotterdam. Er komen drie fietsenstallingen op de Meent, de Nieuwe Binnenweg en in het Museumpark. Daar-zul- len in totaal 25 fietsen staan. De kern van het plan is dat ieder een in de binnenstad tegen beta ling een fiets kan gebruiken.''De fietsen staan in fietsenstallingen die worden bewaakt door 'Meike- teers'. De berijder moet zichlëfei- timeren bij de bewakers. Hij heeft een chipkaart nodig om 0 ver-het rijwiel te kunnen beschikkën. Voor dit systeem is gekozen om het risico van diefstal ze klein mo gelijk te houden. Bijhetwitte-fiet- senplan in Amsterdam in de jaren zestig en onlangs bij een variant in Kopenhagen is gebleken dat diefstal de zwakke schakel is in witte fietsenplannen. De uitvoering van het plan kost de gemeente 250.000 gulden. Ge hoopt wordt op een bijdrage van de rijksoverheid. De drijvende kracht achter het Stadsfietsen- plan, mr. M. Kneepkens van de Stadspartij, was niet bereikbaar voor commentaar» Hij verblijft in Parijs. De commissie milieu, bui tenruimte, yerkeer en vervoer.; Door Donald Bax diging van Van der W. neer nadat deze alsnog een volledige beken tenis had afgelegd. De officier van justitie verklaarde voorts dat Van der W. tijdens de schorsing van een eerdere rechtszitting was be dreigd door E. die hem zoubeb- ben uitgemaakt voor een verrader en hem toegebeten zou hebben dat de door de politie toegezegde bescherming zijn vrouw erf "kind niet zou helpen. „We hebben tele foontaps die de inhoud van dafrïh- cident op de rechtbank beVeSti- gen," sprak mr. Van Wijk. mma Aanval Mr. Le Cocq d'Armandville zag in de uitleg van het Openbaar Minis terie een puur persoonlijke aan val. „Maar ik blijf er bij dat er in mijn brief geen woord staat dat verkeewrd is. Er is ook geen spra ke geweest van belangenverstren geling. De vind die uitspraak be schadigend voor mijn kantoorge noot." De terechtwijzende tussen komst van rechtbankpresident mr. L C, P. Goossens Haalde slechts eventjes de druk vanrie ketel. Ondanks de afkeurende blik van de rechter kon mr, Van Wijk het niet nalaten te zeggen dat hij door de verdediging-voor leugenaar werd uitgemaakt. De rechtszaak tegen de vijf (ver dachten in de RegenwoudTzaak wordt deze week voortgezet 1 met de échte inhoudelijke behande ling. De komende dagen wordt,op verzoek van de verdediging een tiental getuigen gehoord. Onder hen bevinden zich de recher cheurs die regelmatig Van der W. en Abraham van D. (48) hébben verhoord. Naast Van der W. fs'vot- gens zijn advocaat mr. P. J. Silvis ook Van D. op intimiderende"vdj- ze door de politie verhoord. Daar bij zou zelfs zijn gedreigd de ver dachte met een lat te slaan als hij geen verklaring wenste af te leg gen. Meer advocaten kwamen tot die conclusie. Sommigen hadden de indruk dat de Regenwoud-zaak wordt aangegerepen om E. ook voor andere misdrijven te laten opdraaien door de andere ver dachten te horen over zaken die niets met de eigenlijke aanklacht te maken hebben. Officier van justitie mr. Van Wijk gaf, zy het ietwat korzelig toe, dat het niet is uitgesloten dat een onlangs on derschepte container met soft drugs ook onder de regie van de toen al geruime tijd vastzittende E. was ingevoerd. Rotterdam Het ging in eerste aanleg niet of nauwelijks om de beschuldigingen en de mogelijke ontzenuwingen daarvan. De uit voer van xtc-pillen en amfetamine en de vervaardiging van vervalste merkkleding, waarvan de door Rotterdammer Henk E. (44) gelei de bende wordt beticht, had in we zen geen enkel raakvlak met de ongekend felle woordenwisseling tussen het Openbaar Ministerie en de verdediging. De almaar ho ger oplopende ruzie behelsde en kel en alleen de mogelijke rede nen achter de zelfmoord van Koos van der W.t een andere verdachte in de zogenoemde Regenwoud zaak. Raadsman mr. J.LA.M. le Cocq d'Armandville van hoofdverdach te E had gesuggereerd dat de po litie rich had bediend van ontoe laatbare verhoortechnieken, die indirect tot Van der W.'s fatale daad hadden geleid. De advocaat had in dat schrijven zelfs de ver gelijking getrokken met de be ruchte en inmiddels officieel afge keurde Zaanse methode. „Is er geen ontoelaatbare druk op die man uitgeoefend?" vroeg Mr. Le Cocq d'Armandville aan de rechtbank.„Is men over grenzen gestapt die eigenlijk niet over schreden hadden mogen worden? Volgens de verdediging had de politieook getracht op illegalewij- ze informatie te verkrijgen over een andere grote (moord)zaak waarin" E. - zo zei de raadsman - 'als de grote slechterik wordt afge schilderd'. Officier van justitie mr. A-EL van Wijk verwierp deze argumenten met akelige accuratesse. Kort ge zegd kwam het er op neer dat de toenmalige advocaat mr, J.C. Spigt van Van der W. zijn cliënt had opgedragen geen bekentenis af te leggen. Mr. Van Wijk consta teerde aan de hand van de bevin dingen van diverse verbalisanten dat Van der W. op een gegeven al leen maar iets volde verklaren als zijn advcocaat er niet bij was. Van der W. had, zo betoogde het Open baar Ministerie, al in een eerder stadium zelfmoord willen plegen. Dat zou hij'zelfs al hebben aange kondigd in een afscheidsbrief aan zijn echtgenote. Mr. Van Wijk sprak van een belan genverstrengeling op het kantoor van mr. Le Cocq d'Armandville waar zijn confrère mr. Spigt werk zaam is. De laatste legde de verde-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2