14 Hotter Plastic-afval terug naar Duitsland Kerstspel voor dementen wekt onvermoede emoties op Bijna-ramp door zinkende dragline in Botlek Rotterdamse politiek fluit de Roteb terug Rotterdamse bedrijven betrokken bij export van vermengd vuilnis Ook de 'oude' OZB terug Rechter heropent Rexaiie r 'Veiligheidswerkleuker dan achter de geraniums' Personeelsconflict bij brandweer opgelost Straks 'Hilton-service' bij Oude Havengebied Personeel van Atlanta bevreesd voor toekomst Lange files na ongeval f v Politie rolt drugsbende op Puzzelgeld voor Den Hoed Kliniek Rotterdam» Vrijdag 20 december 1996 /£7i PK U A t èC I Rotterdam 'De stad die wordt weer veilig en be trouwbaar bovendien, want veiligheidsassistenten rul je overal gaan zien', zong artiest Bart Wijtman gistermiddag uit volle borst bij de uitreiking van de eerste cd-single van de Rotterdamse veiligheidsas sistenten aan burgemeester Peper. De assistenten Els en Farley overhandigden de cd aan de burgemeester voor de ingang van het Service punt aan het Beursplein. De blonde Els en de Suri naamse Farley prijken in hun uniformen op de hoes van de cd. Zij staan symbool voor de multiculturele karakter van het veiligheidsteam. Op de cd, die 'Op straat' als titel heeft, staan vier lied jes van bekende Rotterdamse artiesten die over het werk van de veiligheidsassistenten zingen. De cd verschijnt in een oplage van vijfduizend exemplaren en moet het visitekaartje worden van deze toezicht houders; Rotterdammers met wie zij in contact ko men, krijgen gratis een exemplaar. „Dit project laat op een mooie manier zien waar we mee bezig zijn in Rotterdam," zei Peper. „Het brengt op een speelse en artistieke manier een nieuwe groep in onze stad in beeld." Peper vond het een goed moment om het werk van de veiligheidsassistenten te promoten. Vol gens hem brengen zij betekenis aan het veiligheids gevoel in de stad, een gevoel van thuis zijn. „Ik krijg vaak van winkeliers en burgers te horen hoe effectief het veiligheidsteam werkt. En de assistenten vinden het zelf ook erg plezierig; ze zijn erg gemotiveerd." Dat laatste werd door veiligheidsassistente Els be aamd: „Het is waanzinnig leuk werk, leuker dan thuis achter de geraniums te zitten." De veiligheidsassistenten zyn al sinds begin dit jaar in Rotterdam werkzaam als toezichthouders. Zij wor den gefinancieerd uit de Melkert-l-regeling en wor den ondersteund door medewerkers van de regiopo litie Rotterdam-Rijnmond. Op dit moment zijn er vierhonderd in dienst En volgend jaar komen er nog vierhonderd mensen by. Burgemeester Peper benadrukte het feit dat de poli tie de verantwoordelijkheid draagt over de veilig heidsassistenten. „Ze zijn een verlengde arm van de politie, die het erg druk heeft" Naast Bart Wijtman brachten ook Arie van der Krogt ehHany-Jan Bus hun nummer uit de cd ten hore. Voorbijgangers bleven in de regen staan om mee te zingen met de aanstekelijke liedjes. Peper was erg tevreden over wat hij hoorde; „Het is een fantasti sche cd. Prachtige muziek met verrassend goede tek sten. Je kunt er echt voor je plezier naar luisteren." RotterdamHet conflict over weekenddiensten tus sen de vierhonderd Rotterdamse brandweerlieden en hun werkgever, de gemeente, is opgelost. Een be- rmddelingscommissie heett een streep gehaald door de plannen van de brandweercommandant J.D. Berghuijs. De commandant wilde de roosters van zijn medewer kers herzien. Dat zou betekenen dat de spuitgasten hun lange vrije tteekeinüë.datze eens in de drie we ken hebben, zouden.kwijtraken. Het plan viel -in slechte aarde bij de brandweerlieden. Honderdvijftig spuitgasten overhandigden in november tijdens een demonstratie op de Coolsingel een petitie aan wet houder Van den Muzenberg. De AbvaKabo kaartte het conflict aan tijdens het overleg tussen de bonden en wethouder Van den Muijsenberg. Hier werd besloten een bemiddelings- commissie in te stellen. De commissie - bestaande uit prof. dr. F. Leynse, drs. A. Annink en voorzitter prof. mr. P.F. van der Heyden- heeft geoordeeld dat de protesten van het personeel tegen het nieuwe rooster terecht zijn. De uitspraak van de commissie is bindend. RotterdamDe parkeerproblemen bij het uitgaans gebied Oude Haven zouden mogelijk voor een deel kunnen worden opgelost door de auto's van bezoe kers naar en van de nabijgelegen parkeergarages te laten rijden. „Noem het een soort Hilton-service," sprak wethouder J, van der Tak gisteren tijdens de vergadering van de raadscommissie milieu, buiten ruimten, verkeer en vervoer. Hij deed verslag van een recent gevoerd gesprek met horeca-exploitanten in het Oude Havengebied. De 'Hilton-service', uitgevoerd door personeelsleden van de horecabedrijven die door de autobezitters worden bezocht, zal samen met enkele andere sug gesties verder worden uitgewerkt Afgesproken is voorts de maximale parkeertijd in de directe nabij heid van de Oude Ha ven met een uur op te rekken. Rotterdam Het personeel van het deze week door Golden Tulip International overgenomen Atlanta- hotel vreest voor de toekomst De nieuwe eigenaar van het complex" op de hoek van de Aert van Nes straat en de Coolsingel is van plan een deel van het werk, in voornamelijk het restaurant, uit te besteden aan een Japanse restaurantketen. Dit heeft grote ge volgen voor de 24 medewerkers, stelt de Horecabond FNV". Een gesprek tussen de bond, de directie van Golden Tulip en huidige eigenaar, Nedotel, leverde niets op. „Men gaat anders werken. Dat betekent dat niet al leen de koks, maar ook de mensen in het restaurant en van de room- en ontbijtservice hun baan niet meer zeker zijn. Golden Tulip zegt dat ze mogelijk worden herplaatst, maar dat vind veelte vrijblijvend," zegt bestuurder D. Koerseknan van de Horecabond FNV". Het personeel en de bond zijn woedend over de hou ding van Golden Tulip, mede omdat er onder de me dewerkers relatief veel oudere personeelsleden zijn die ook nog eens een lang dienstverband by Atlanta hebben. De Horecabond heeft de hoteleigenaar een ultimatum gesteld. Voor 6 januari moet er een sociaal plan op tafel liggen. RotterdamEen ongeval met een vrachtwagen op de A13 (Ryswijk-Rotterdam) heeft gistermiddag tot een file van twaalf kilometer lange file geleid. Op de weg stond tegen vier uur een rij van twaalf kilometer en op de A4 nog eens drie tot vier kilometer. Door het ongeval was alleen de rechterrij strook te berijden. De vrachtwagen met aanhanger schoot kort na twee uur door nog onbekende oorzaak door de vangrail, Door Peter Louwerse Rotterdam Je zou zeggen dat er wel winstgevender branch es zjjn dan het illegaal verhandelen van plastic afval. Toch heeft justitie in Rotterdam deze week invallen gedaan bij twee Rotterdamse handelaren in verband met gesjoemel met de illegale opslag, transport, import en export van plastic af val. Wat maakt dat goedje toch zo gewild? De oorsprong van het spul ligt in Duitsland. Daar is de overheid al geruime tijd bezig met het inza melen van plastic-afval. 'Die grü- ne Punkt' heet die campagne. We zien de aanduiding ook regelma tig op verpakkingen in de Neder landse supermarkten. „Het probleem is," legt Mare Key- zer van Greenpeace Nederland uit „dat de Duitsers dat plastic niet allemaal kwijt kunnen." Een deel wordt gerecycled, in de shredder worden er balletjes van gemaakt die met toevoeging van nieuwe grondstoffen tot nieuwe plastic produkten worden ver werkt. Wat de Duitsers niet kwytkun- nen, wordt geëxporteerd," ver volgt Keijzer. Het plastic duikt overal ter wereld op, tot in China en Libanon toe. Voorzien van de juiste uitvoervergunning én ais de plastic afvalstoffen 'puur' wor den aangeboden is er juridisch niets aan de hand. Maar aan dat 'puur' aanbieden van het afval schort het nu juist. Het komt nog al eens voor dat malafide hande laars en transporteurs andere troep tussen vuilnis mengen. Daardoor wordt het onbruikbaar. Dat overkwam dit jaar een ge adresseerde in Hongkong die een partij zevenhonderd ton Duits plastic m ontvangst had geno men. Er bleek tussen het plastic allerlei rotzooi te 2itten: schoe nen, textiel en zakken met ondui delijk poeder. Justitie vermoedt dat de scheeps lading door tussenkomst van twee Rotterdamse bedrijven naar Hongkong is vervoerd. Het Open baar Ministerie wil met ingaan op de rol van de bedrijven bij de plas tic-transporten. Wel werd bekend gemaakt dat er geen verdachten zijn aangehouden. Het onderzoek richt zich ook op valsheid in ge schrifte en oplichting. „Dat er vermengd is, staat vast," zegt Greenpeace-woordvoerder Keijzer. Volgens het verdrag van Basel is het land van herkomst verplicht om het vermengde huis houdelijke en dus gevaarlijke af val terug te nemen. Greenpeace is een tegenstander van dit soort af- valtransporten. „In dit geval moet het schip ook weer terug," zegt Keijzer. „Dat is een verspilling. Verder zijn de omstandigheden waaronder het afval daar ver werkt wordt slechter dan in het land van herkomst." Europa moet zijn eigen afvalpro bleem oplossen, vindt Greenpea ce. Anders zal Europa nooit leren om de afvalberg rigoureus te ver minderen door schoon te gaan produceren. Volgens Greenpeace is bij de af faire een Rotterdams transportbe drijf betrokken. Dit bedrijf heeft het afval volgens een onderzoek van de milieu-organisatie via de Duitse inzamelaar Noack in Bochum en Oberhausen binnen- De invallen kwamen voor de be trokken Rotterdamse transpor teur volgens zijn raadsman mr. P. W, J. van der Spek als een vol slagen verrassing. „Mijn cliënt heeft er alles aan gedaan om met de overheid open kaart te spelen. Hij heeft bij herhaling informatie verstrekt over de transporten. Hij heeft zich enkele weken geleden nog schriftelyk gewend tot minis ter De Boer van VROM. Een reac tie op zijn brief heeft hij overigens niet gekregen," vertelt de Haagse advocaat, die net als justitie de na men van de betrokken bedrijven met wil noemen. Volgens mr. Van der Spek zit het Openbaar Ministerie op het ver keerde spoor. „Op het moment dat het afval hier was, is er overleg gevoerd met een ambtenaar van VROM om problemen waarover wij nu praten, te voorkomen. Mijn cliënt is er daarom steeds vanuit gegaan dat het materiaal dat hij vervoerde op de groene lijst stond." Rotterdam Sommigen liggen apathisch achterover in hun rol stoel, de mond wijdopen gesperd. Anderen zitten tevreden te knik kebollen of staren in het niets, monotone kauwbewegingen ma kend. Alsof ze tv kijken met een zak chips by de hand. Niets speelt zich af op hun gezicht, zelfs niet als een groepje mannen en vrou wen in vreemde gewaden zingend de trap afdaalt, met brandende sterretjes in de hand. „Die onbewogenheid is maar schijn hoor," verzekert een man nelijke vrijwilliger van Humani- tas-Akropolis, de patiënten obser verend. Heken maar dat niets hen ontgaat Die vrouw daar in bed, die is anders doodsbang voor de kleinste kleinigheid. In de lift moet je haar met twee man bege leiden, anders is ze totaal van slag. Nu ligt ze er ongewoon ont spannen bij. Knap, als je dat weet te bereiken." Compliment Dat is een duidelijk compliment voor de zeven acteurs van het Rot terdams Centrum voor Theater die het aandurfden om de demen te bewoners van het verpleeghuis in Schiebroek te trakteren op een kerstspel. Een zware opgave, want de samenstelling van het pu bliek vereist een heel bijzondere, intensieve speelwijze, waarbij ie dere toeschouwer individueel moet worden benaderd. Met een gebaar, een lied, een aanraking. Aanvankelijk lijkt dat maar moei zaam te lukken. Veel kijkers schijnen er de voorkeur aan te ge ven in hun onbereikbare sche merwereld te blijven en hun ein deloze middagdutje voort te zet ten. Maar bij de klanken van de herdertjes die als vanouds bij nacht in het veld lagen, leeft hier en daar een gelaat op en begint een gerimpelde mond te bewegen op de maat van het overbekende kerstlied. Daarna komen langzaam en soms bijna onmerkbaar andere reacties los. Een glimp van herkenning glijdt over een gezicht bij de drie koningen die de weg naar BeÜe- hem ^ragen. Een gemompeld kooswoord klinkt op als het kerst kind even in de armen mag wor den gehouden. Ook is telkens het geblaat van een schaap hoorbaar, maar niemand weet uit te maken of dit by het spel hoort dan dat het wordt voortgebracht door een van de patiënten. Het verzorgend personeel volgt de verrichtingen van de acteurs met stijgende verbazing. Bege leidster Mar Koppenol is met stomheid geslagen: „Werkelijk heel bijzonder, dat deze mensen zo enthousiast reageren." Een vrijwillige verzorger: „Normaal moet je vreselijk oppassen met verkleedpartijen. Van Sint en zwarte piet schrikken ze zich een hoedje. Maar dit doet hen alleen maargoed." Pauline van Wageningen, die als activiteitenbegeleidster het kerst spel helpt organiseren, is achteraf zeer tevreden.J)e bedoeling was eens op een andere manier probe ren onze patiënten te bereiken. Ik denk dat we daar heel goed in zyn geslaagd. Zelf kunnen we ook heel veel van deze ervaring leren. Dit komt de verzorging zeker ten goede." Biy De acteurs zyn blij dat hun spel voor zo voel positieve reacties heeft gezorgd. Eén van de spelers: „Het was voor ons ook een experi ment, want voor zover wij weten is dit nooit eerder geprobeerd. Het vergt veel van je, ja; het is heel confronterend. Een oud vrouwtje zo'n kerstkind in de armen leg gen, dat is voor iemand op zo'n ho ge leeftijd natuurlijk een enorme belevenis. Ook al kunnen deze mensen hun emoties niet op de gebruikelijke manier uiten, toch zie je de herkenning. Een flits die misschien twee, drie seconden aanhoudt. Dat is voor ons genoeg. Ik hoor dat we reacties hebben ontlokt die het verplegend perso neel helemaal niet kende van hun patiënten. Dan heb je niet voor niets gespeeld." Het duurde even, maar langzaam kwamen er de reacties. Deze vrouw mompelde van geluk toen ze even het kerstkind mocht vasthouden. De demente bewoners van hetHumanitas-verpleeghuis in Schiebroek werden gisteren getrakteerd op een heus kerstspel. Foto jaapRozema/Hotterdams Dagblad Rotterdam Een fontein van wa ter en bagger spuit omhoog, als de gele, zestig ton zware dragline zich knarsend in beweging zet. Weg uit die poel des verderfs, weg uit dat zompige moeras, daar langs de Prof. Gerbrandyweg in de Botlek, tegenover het hek van de Afvalverwerking Rijnmond. „Rijden Rein, doorrijden," schreeuwen wat gele en witte hel men in de richting van het man netje in de cabine, teiwiji de rups banden door het zand ploegen. De bevrijding van de gekantelde kraan was een klein uurtje na middernacht het sluitstuk van wat bijna een ramp was gewor den. De betreffende machine - eén rupsJcraan volgens een ken- ner-'was in een natte put gezakt, nadat een lekkende waterleiding hem de grond onder de banden had weggespoeld. Langzaam maar zeker zonk'ie af; het risico dat de daar aanwezige gas- of chloorleidingen zouden worden geraakt, was groot. Angst En wat dan? Met Rozenburg om de hoek, met het bedrijf Kemira Pigments een eindje verderop? Haastig werd een zogeheten geco ördineerde regionale incidenten procedure (GRIP) opgestart, wat een nauwe samenwerking tussen de diverse hulpdiensten mogelijk maakte. Volgens reserve-officier van dienst F. Blaauw van de brandweer zou in het ergste geval iedereen binnen een straal van een kilometer het risico lopen ge wond te raken. „Rozenburg niet," voegde hij eraan toe, „want dat ligt niet in de windrichting. Geen enkele woonwijk, trouwens. Wèl een aantal bedrijven." Terwijl een kleine, hydraulische graafmachine moedig stand hield aan de voorkant van de dragline, trokken twee telescoop-kranen de achterkant boven water. Strak stonden de kettingen, waarmee de diverse apparaten met elkaar waren verbonden. Plots ontstond er een oploopje, waarbij zeker tien helmen -brandweer, mensen van omliggende bedrijven, tech neuten - waren betrokken. „Het gaat niet helemaal goed," mom pelde iemand bezorgd. Vol gas Al te veel tijd was er niet Warm water borrelde op onder de dragli ne, het sinister dampende vijver tje leek het staal te willen opvre ten. De giek werd neergelaten om zo het zwaartepunt naar voren te verplaatsen, en vol gas ging het vooruit. Dat een belendende boom tijdens de reddingsoperatie van bijna al z'n takken werd ont daan, was van ondergeschikt be lang. Vrij vlotjes werd het droge gehaald. Tot opluchting van on der anderen hoofdofficier van dienst W.A. Oudshoom van de brandweer. „Het moest nu gebeu ren," luidde zijn mening, „het gat werd alleen maar groter, waar door het risico bestond dat de an dere leidingen'ook lek zouden ra ken." Wellicht, vervolgde hij, zou alleen Rozenburg-oost iets van een eventuele lekkage hebben meegekregen. „En bij Kemira hadden ze dan het advies gekre gen binnen te blijven." Rotterdam Een unanieme ge meenteraad vindt dat huurders van zeker vijf woningcorporaties moeten worden geïnformeerd dat ze aanspraak kunnen maken op terugbetaling van onroerende- zaakbelasting (OZB) over de pe riode van 1992 tot en met 1995. Burgemeester en wethouders van Rotterdam zullen hierbij uitdruk kelijk aangeven dat het ook gaat om OZB-aansIagen, waartegen geen bezwaarschriften zijn inge diend. Het gaat om een onbekend aantal gevallen, waarbij is geble ken dat de waarde van de wonin gen achteraf lager is vastgesteld. Een motie hierover van raadslid M.A.A. van Grunsven (Rotter dams Belang) is gisteren door alle partijen ondersteund. Volgens Van Grunsven blijkt uit het feit, dat de gemeentelijke Belasting dienst?^ miljoen gulden terugbe taalt aan enkele corporaties, dat dus ook de bewoners van de be doelde complexen te veel OZB hebben betaald. Het gaat om huurders van onder meer het Wo ningbedrijf Rotterdam, Tuinstad Zuidwyk, Vreewijk-Lombardijen, Usselmonde en de stichting Maasoevers. De raad is het met Van Grunsven eens dat het niet wenselijk is dat eigenaren wel de te veel betaalde 'oude' OZB terug krijgen en de huurders van de-, zelfde complexen niet Het is vol-v. gens haar ook niet in het belang van de Belastingdienst als alle- Rotterdammers ieder jaar een be- - zwaarschrift moeten indienen te gen de waardebepaling van hun huis. De raad steunde ook met al gemene stemmen een motie van CDA-fractievoorzitter D.C. Dek-, ker om een situatie te bereiken waarin de totale lastendruk in^ Rotterdam wordt 'gestabiliseerd'. Dekker rekende voor dat de las ten in 1998 in verhouding dan la- ger kunnen zyn dan in 1994 het geval was. Rotterdam De politie heeft een drugsbende opgerold, die zich be zighield met de invoer van grote partijen hasj uit Pakistan, Met de aanhouding van de twee hoofd verdachten -een 4B-jarige man uit Den Briel en een 46-jarige man uit Poortugaal - zetten recherche en justitie de kroon op een ruim 2,5 jaar durend onderzoek. Er werden in Rotterdam en omge ving zeven huiszoekingen ge daan, waaronder een bij een advo catenkantoor in Rotterdam. Ook werden invallen gedaan in België en Zwitserland. Bij de zoekingen in deze regio werden omvangrijke bedrijfsadministraties in beslag genomen, alsmede drie vuurwa pens en 10.000 Engelse Fondei£~ In oktober en december vorig jaar werden respectievelijk 7,6 en' 10 ton uit Pakistan afkomstige hasj onderschept in de Rotterdamse haven. In verband met de invoer van deze partijen werden in fe bruari van dit jaar ais zes verdach ten aangehouden. Het nog niet af geronde onderzoek speelde zich ook af in Pakistan, de Verenigde Arabische Amiraten, Engeland, Zwitserland en Portugal. Rotterdam De Dr. Daniel den Hoed Kliniek krijgt voor het Thuiskamerproject niet zoals gis teren abusievelijk gemeld vijftig, maar vijftigduizend gulden. Dit bedrag is het resultaat van een ge- zamerüijke puzzelactie met lezers van het Rotterdams Dagblad en de MaasstaD Weekbladen, aange vuld met een bijdrage van Ahoy' Rotterdam en de ING Bank Ne derland. Het bedrag wordt mor gen overhandigd. Rotterdam De Rotterdamse po litiek is het beu dat de reinigings dienst Roteb door de gemeente raad aangenomen moties niet uit voert. Tijdens de raadscommissie milieu, buitenruimten, verkeer en vervoer dolf de Roteb tweemaal het onderspit Stadsdelen, waar geen containers kunnen worden geplaatst zullen nu toch echt bin nen enkele maanden tweemaal per week een vuilnisophaalwagen kunnen verwachten. Daarnaast moet opnieuw worden gekeken of het toch niei mogelijk is de stra ten in de binnenstad schoon te spuiten. De Roteb voelde er aanvankelijk niets voor om in oude wijken met beperkte ruimte, de zogeheten hot spots, weer twee keer per week huisvuil op te halen. Eerst zou een experiment met diverse verschillende kleinere containers in Spangen moeten worden afge wacht. Zo'n klein model zou bij voorbeeld in de Afrikaanderwijk soelaas kunnen bieden, opperde de Roteb gisteren. Het aanwijzen van hot spots zou voorts ais pro bleem meebrengen, dat er altijd aan de randen straten zijn waar de vuilniswagen maar eenmaal blijft komen. Waar houdt de hot spot op? PvdA-raadslid P.J. Aubert meen de dat daar niet op kon worden ge wacht en zijn breed gesteunde motie nu maargewoonmoest wor den uitgevoerd. Desnoods zouden er maar 'very hot spots' moeten worden aangewezen. Afgespro ken werd nog een rondje langs de deelgemeenten te maken om de gebieden aan te wijzen, die voor deze betiteling in aanmerking ko men. In dezelfde commissievergade ring slaagde ook WD-raadslïd MD. Teenstra-Verhaar enn dc Roteb enigszins in de door haar gewenste richting te krijgen. Ruim twee jaar geleden diende zij met succes een motie in met het verzoek de spoelwagens te ge bruiken om de straten schoon te spuiten. De reinigingsdienst bleek daar weinig voor te voelen. Teenstra: „De stad is niet op heu vels gebouwd, werd gezegd. En er waren veel keien die los zouden gaan zitten. Bovendien kon het toch niet, want de twee spoelwa gens waren buiten bedrijf," Volgens haar was er niet de be reidheid constructief mee te den ken. „Ik wil de Roteb niet in een kwaad daglicht stellen, maar er is daar duidelijk niet vanuit een po sitieve grondhouding naar de mo tie gekeken." Afgesproken werd nu te bekijken of het ook zonder spoelwagens mogelijk is sommige plekken met water schoon te houden. Be staand materieel, bijvoorbeeld veegmachines, zou wellicht sim pel zijn aan te passen. De Roteb beloofde daar nogeens naar te kij ken. Rotterdam Seksbfoscöop Rex aan de le Middellandstraat is weer open. Eigenaar A. van Kuyk, die Rex in september van dit jaar overnamen hettotRexa- ne omgedoopte' theater- korte tijd later weer moest sluiten, heeft de voorstellingen. in-Ne derlands laatste pornobioscoop dezeweek hervat Van Kuijk js met succes in He- roep gegaan tegen het sluitings bevel van burgemeester en wet-- - houdërs. Rex moest in septem ber dicht omdat de nieuwe eigè- - naar nietrin het bezit was van, een exploitetievergunnmg.- Ook had Van Kuijk geen drankwet- „vergunning en, viel volgens de; :_plaatselyke'autoriteiten het dige aan té merken op defrrand-v 'veiligheid van het gebouw^,,, - De rechter heeft bepaald dat dif| besluit van hetpoïlege onrecht-/-? - matig was omdat Van-Kuijk dëf gelegenheid 'moet kragen deze vergunningen in orde te maken. De pigenanr fc daar mee bezig. - Be v? brandveiligheid - zegt hij inmiddels te hebben verbeterd Rexane zet de.forinulejvan Rex gewoon voort, Van Kuyk; „Dat betekent het vertonen van por nofilmsineen sfeer van vrijheid «blijheid; Nadrukkelijk zonder rjdaté^agresae heersten zonder ~ldater drugs wordenyerhandeld. Bij ons staat depretvoorop"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2