Dick Advocaat: 'Van Ajax zijn we af Taument houdt 'lucky Feyenoord' op de been Blamage van Heerenveen in Kerkrade Veel werk voor nieuwe trainer van Vitesse FC Twente kan met goed gevoel overwinteren 'Verbeek, wordt eens wakker' PSV ziet na gelukkige zege in Arena (0-2) alleen Feyenoord nog als concurrent 'Flipperkastvoetbal' in Nijmegen. Ed de Goey: 'Dit niveau is ons onwaardig' Maandag 23 december 1996 Rotterdams Dagblad Volendam Leo Beenbakker heeft gisteren weinig stijlvol af scheid genomen van het trainer schap van Vitesse. De voormalige bondscoach zat in de wedstrijd te gen Volendam, naar hij hoopt, voor het laatst als oefenmeester van de Arnhemmers op de bank. 'Don Leo' moest in een gelijkspel (1-1) berusten. De nieuwe man heeft in Arnhem in ieder geval heel wat werk te doen. Ook tegen Volendam be leefde Vitesse een moeizame mid- ddfe. Gert Aandewiel bracht de thuisclub al na acht minuten op een 1-0 voorsprong. De Arnhem mers kregen wel kansen, maar de echte overtuiging ontbrak. „We hebben veel te weinig strijd gele verd," vond Eeo Beenhakker. „We speelden zonder beleving." In de tweede helft konden de Gel derlander zich op hel liarde veld enigszins herstellen. John van den Brom schoot tegen de paal. Pas tien minuten voor tijd zorgde Del Oimo voor de verdiende ge lijkmaker. De Mexicaan scoorde uit een voorzet van Sturing. Ook Frans Thïjssen zat voor het laatst op de bank van Vitesse. Bij zijn afscheid kreeg de nieuwe trainer van Malmö FF van voorzit ter Karei Aalbers bloemen en ging hij op de schouders bij de spelers. Enschede Eigenlijk had trainer Hans Meyer Arnold Bruggink al willen wisselen. Maar de Duitser lijkt zeker de laatste maanden gouden handjes te hebben by FC Twente. Hij kreeg er geen spijt van dat hij de aanvaller toch maar even Met staan. Zeventien minu ten voor tijd tekende de toekom stige PSVer voor het enige doel punt in het eenzijdige duel met AZ, dat voor de zevende keer dit seizoen met 1-6 verloor. Dat was volkomen terecht overi gens, want in de tweede helft was FC Twente heer en meester op het spekgladde veld. Aanwinst Max Huiberts, overgekomen van Bo- russia Mönchengladbach, kon in zijn eerste wedstrijd voor AZ nog niet imponeren. Hij werd iifdê1 67e minuut gewisseld voor Barry Opdam. FC Twente gaat de winterstop in als stevige nummer drie op de ranglijst. Dat is sinds AZ-trainer Theo Vonk er zelf de scepter zwaaide niet meer voorgekomen. Meyers team heeft nog maar acht punten minder verzameld dan in de gehele vorige jaargang, toen de ploeg na veel kommer en kwel moeizaam de tiende plek verover de. Hans Meyer heeft momenteel de wind mee in Enschede, waarde club weer leeft. Ruim zevendui zend toeschouwers trotseerden de ijzige kou. FC Twente heeft de juiste balans gevonden, een poging van Vonk onrust te zaaien door eerder in de week verdediger André Kar- nebeek te benaderen ten spijt. Ook het glibberige veld deerde FC Twente niet Net zo min als het warrige fluiten van arbiter Koop man, die onder andere een fraaie treffer van de subMem spelende Nico Jan Hoogma afkeurde. Opmerkelijk was dat FC Twente in de rust van hoofdsponsor en shirt wisselde. Oost-Nederland Zorgverzekeraar is de komende twee en een half jaar de belang rijkste geldschieter-als opvolger van de SNS-bank - met een be drag van 1,43 miljoen gulden per jaar. Sittard Fortuns Sittari heeft thuis alle krediet bij de eigen aan hang verspeeld. In de eigen Baan dert behaalde de ploeg zaterdag avond een schamel gelijkspel te gen een andere degradatiekandi daat RKC (0-0). De Limburgse aanhang zong minutenlang mas saal: Verbeek, wordt eens wak kert en TVïj willen voetbal zien'. Goed voetbal zagen de 4500 toe schouwers geenszins. Fortuna Sittard-KKC was diepbedroevend slechten slaapverwekkend saai. Fortune's nieuwe Noord-Ierse aanwinst en international Philip Gray, gekomen van het Franse Nancy, stond machteloos in de Sittardse voorhoede. In de tweede helft was Gray zelfs meer met ver dedigen bezig dan met aanvallen. Collega Robert van de Weert stond vrijwel de gehele wedstrijd moederziel alleen op een eilandje voorin, omringd door vier Waal- wijkse verdedigers. Pim Verbeek zei na afloop geen last te hebben gehad van het ge zang van de tribunes. Hij gaf geen gehoor aan de negatieve spreek koren, want hij wisselde niet, hoe wel in zijn ogen daar het halve elf tal voor in aanmerking kwam. D oor Piet Ocks Amsterdam Zelfs Diek Advocaat durfde na de toch gelukki ge overwinning van 0-2 te beweren 'dat Ajax ons niet meer kan inhalen.' PSVs trainer zegt nog slechts rekening te hou den met Feyenoord in de strijd om het landskampioenschap. „Ajax is te ver achter. Achttien punten haal je met nog maar veertien wedstrijden te spelen nooit meer in." Dick Advocaat ziet Feyenoord na gisteren derhalve als belangrijk ste concurrent. „Het blijft goed aanklampen. Dat valt me mee. En Twente? Dat gaat na de winter stop nog wel punten verspelen," Het kon gisteravond vriezen en dooien in de overdekte Arena, waar Ajax onstuimig begon, maar PSV het initiatief allengs naar zich toetrok. „Een hele open wed strijd," vond ook Advocaat, „waar bij wij het geluk hadden dat we vlak voor rust op één-nul kwa men." Ajax-PSV kon alle kanten op. Waar Phillip Cocu zich na een kwartier verslikte, waardoor Pa trick Kluivert vergeefs op Ronald Waterreus kon afgaan, daar trof Cocu even later Mare Overmars op de doellijn na een strakke kop bal. Zoals Overmars zich al voor bij PSVs doelman had geslin gerd, maar Jaap Stam nog kon op ruimen, terwijl Luc Niiis op aan geven van Zeljko Petrovie hard over schoot. Maar waar Kluivert na een trekbal van Babangida nog op Waterreus stuitte, daar trof Wim Jonk twee minuten voor rust na een prima pass van Luc Nilis wel doel: 0-1. „Een onnodige goal," vond Louis van Gaal, „die de verhoudingen niet goed weergaf. Tot dan waren we gelijkwaardig. Wij hadden al leen de pech dat Melchiot op dat moment op de grond lag, terwijl Arno Splinter beter om zich heen had moeten kijken." Het was dat scheidsrechter Dick Jol nog geen minuut later was ontgaan dat Arthur Numan de doorgebroken Babangida stevig had vastgegrepen, anders had niet Ajax, maar PSV de tweede helft met tien man moeten uitspe len. Dat was gisteravond het ver schil tussen Ajax en PSV. Want welgeteld 19 seconden nadat Mar- cio Santos de geblesseerde Mario Melchiot was komen vervangen, omklemde de Braziliaan met bei de armen de dreigende Luc Nilis. En dat had Dick Jol wèl waargeno men. Het betekende de tweede ro de kaart voor Santos in een week tijd, nadat hij vorige week maan dag tegen Sparta 2 ook al uit het veld was gestuurd. Marcio Santos, de trotse wereld kampioen, had weer op de bank moeten plaatsnemen. De voor keur van Louis van Gaal betrof de 18-jarige, rechtsbenige Ghanees Kofey Mensah, rechtstreeks uit het tweede elftal, als linksback. Na 54 minuten mocht Santos als nog opdraven voor de geblesseer de Melchiot. De ingooi kwam uit gerekend van Mensah, de debu tant die hem uit de basis had ge houden. Santos reageerde te laat, vergreep zich aan Nilis om even later met gebogen hoofd te moe ten afdruipen. „Vaker speel je met tien man nog beter dan met elf," had Louis van Gaal zich nog moed ingesproken. „Je gooit er als ploeg een schepje bovenop." Ruimere marge Ook daarin stelde zijn ploeg hem Jarl Litmanen, terug van weggeweest, wordt achtervolgd door de RSV'ers Marciano Vink en Jaap Stam (I). FotoCorMuMer/ANP niet teleur. He t noopte Dick Advo caat zelfs de na rust voor Marcelo ingebrachte René Eijkelkamp weer in te ruilen voor de veel snel lere Boudewijn Zenden, die het lustig counterende PSV naar een ruimere marge had moeten stu ren. „Ik wilde na rust de voor sprong meteen uitbouwen en dacht met een balvaste Eijkel kamp meer rust in de aanvallen te brengen. Maar op het moment dat Santos werd weggestuurd, kwa men wij zelf in de moeilijkhe den," had PSVs trainer moeten constateren. Het kon vriezen en het kon dooi en in de Arena, waar René Eijkel kamp, Luc Nilis Marciano Vink, Zeljko Petrovie en Arthur Numan verzuimden de score op te voeren, terwijl Mare Overmars. Jary Lit manen en Kiki Musampa de ge lijkmaker bijkans voor het inleg gen hadden. „Komt PSV eerder op twee-nul, dan loopt het zo uit naar zes-nul," had Louis van Gaal gevreesd. „Maar maken wij één één, dan moet ik het nog zien," Het werd op de valreep nog Ö-2 op de manier zoals Advocaat zich die had voorgesteld. Een counteren de Zenden en een koelbloedig af makende Nilis. Louis van Gaal zei teleurgesteld te zijn, „maar het geluk is altijd met de winnende ploeg. Terwijl ik moet zeggen dat wij toch één van onze betere wedstrijden van het seizoen hebben gespeeld. Maar dan zie je ook," verweet Ajax' trai ner scheidsrechter Jol, „dat hij ging lopen marchanderen nadat hij Santos uit het veld had ge stuurd. Alle dubieuze momenten blies hij in ons voordeel. Een per soonlijkheid zou dat niet doen. Advocaat stond niet voor niets heetgebakerd aan de zijlijn." Instemmend PSVs trainer knikte instem mend. De winst'h* hij rook, wilde hij maar wat gra» binnenhalen. „Want zo vlak voor de winterstop winnen bij Ajax, dat overkomt je niet zo vaak. Dat is een lekker ge voel, want anders ga je tijdens die vrije weken toch lopen piekeren waar het nou fout is gegaan." Dick Advocaat straalde, schudde uitbundig handen en herhaalde nog maar eens dat PSV zich na de winterstop op Feyenoord zal moe ten richten. „Ja," beaamde hij, „Feyenoord speelt op kracht. Maar het krijgt straks ook drie we ken rust. En dan hoeft het óók nog maar veertien wedstrijden." Slechts Ajax heeft nog Europese beslommeringen, ook al een voor deel voor de beide titelpretenden- ten. Door Marcel van der Kraan Nijmegen Zelden of nooit heeft men in Rotterdam aanspraak mo gen maken op de titel 'lucky Feye noord', maar dit seizoen hebben ze in de Kuip kennelijk gevonden wat ze in Amsterdam zijn kwijtge raakt. Want zonder een flinke por tie geluk zou Feyenoord gister middag nooit de volle bult (2-1) hebben meegepikt uit de Goffert en zou de race om de landstitel een stuk minder interessant zijn geworden. Nu mag Feyenoord zich bij het in gaan van de winterstop verlekke ren met het idee dat het ondanks alle kritieken op de speelwijze en het gebrek aan kwaliteit nog mee doet om het landskampioenschap en als enige in staat is de miljoe- nenformatie van PSV naar de kroon te steken, Feyenoord is kansloos, zeggen de meesten. Als je zo armoedig de punten bijeen sprokkelt als tegen Rod a JC en NEC, krijg je vroeg of laat de rekening gepresenteerd. Maar die rekening had in dat ge val al weken geleden moeten ko men en is er nog steeds niet. „En dus heeft Feyenoord blijkbaar toch meer kwaliteit dan de meeste mensen geloven," zegt Gaston Taument, die in Nijmegen hoogst persoonlijk voor de winst zorgde. Effectief Taument scoorde beide Rotter damse treffers en is misschien wel synonkm voor het succes van Feyenoora. Door het grote pu bliek wordt wei eens betwijfeld of hij de 'power' en de klasse voor de absolute top bezit". Zijn assists en doelpunten bij elkaar opgeteld maken hem echter de meest pro- duktieve speler in de Kuip. De ve le strafschoppen die hij heeft ver oorzaakt en die Koeman heeft mo gen binnenschieten nog buiten beschouwing gelaten. Kortom, de klasse druipt er net als bij Feye noord niet altijd vanaf, maar ef fectief is het allemaal wel. Om de titelasprraties meer gestal te te geven moet Feyenoord in de ogen van Taument gauw het elftal op een paar plaatsen versterken. „En niet met noodaankopen alsje blieft," zegt de aanvaller in de richting van het bestuur. „Het moeten jongens zijn die werkelijk iets betekenen voor Feyenoord." Van Hooidonk Dat vindt ook Ed de Goey, die met formidabele reddingen zijn elftal in de moeilijkste periode van het seizoen op de been heeft gehou den. „Ik kan wel begrijpen dat de voorzitter nog steeds achter Pier re van Hooijdonk aanzit Zo'n ty pe heeft Feyenoord op dit mo ment hard nodig. Ik zou het mooi Gaston Tau ment, hier het middelpunt van Feyen en met Koe man, Larsson en van Won deren om zich heen, had een grote bijdrage aan de over winning op NEC.Taument van briljant maar op de belangrijke stond hij er. Fato Cees Kuiper/ Rotterdams vinden als ze die transfer in de wintermaanden kunnen rond breien. Ik ken Pierre van het Ne derlands elftal en verzeker je dat hij een prima versterking voor ons zou zijn." De Goey erkent dat Feyenoord met veel geluk een positie in de top van de eredivise heeft bereikt. „We hebben in elk geval niks te klagen. Vraagt er na de wedstrijd een journalist aan my of ik hoop dat v. e na de winstertop op dezelf de voet verder gaan. Nou, ik hoop wel dat het voetbal een stuk beter wordt, ha, ha. Anders komt er geen mens meer kijken..." Hij vond het produkt dat Feye noord in de Goffert aan 7.400 kleu mende toeschouwers voorschotel de om te huilen. „Feyenoord on waardig. Eigenlijk verdien je niet te winnen als je tegen een ploeg als NEC zo onder druk komt te staan." Schade Door zich op de betonnen grasmat met armen en benen voor de aan vallers van de thuisclub te gooien hield de lange Gouwenaar de schade voor Feyenoord in het tweede bedrijf beperkt. De Rotter dammers hadden dank zij een mi raculeuze goal van Taument kort voor rust de leiding genomen. In valler Maurice Graef (trainer Wim Koevermans: 'Wat moet ik met die jongen, hij wil hier niet eens meer trainen!') kopte de gelijkma ker binnen, maar meer zat er dank zij het kunst- en vliegwerk van De Goey voor de potentiële degradant niet in. Feyenoord kon daardoor tot de laatste minuut blijven loeren op de winnende goal en die mogelijk heid diende zich dank zij Tau ment en Henrik Larsson, die voor de assist zorgde, in de slotsecon den aan. Taument prikte via de binnenkant van de paal 1-2 achter de kansloze Wilfried Brookhuis. Onverantwoord Arie Haan lag van het teleurstel lende spel niet wakker. Feye noord heeft zich met hangen en wurgen naar de winterstop ge sleept. „Deze overwinning moest er ten koste van alles nog bij. Na tuurlijk zyn er veel dingen die be ter kunnen, maar daarover kon ik me vandaag niet druk maken. Op een totaal bevroren veld kan nie mand normaal voetballen Het was bijna onverantwoord om de spelers hierop aan de slag te laten gaan." Haan vroeg zich af wat de zin was van eredivisiewedstrijden bij temperaturen ver onder nul. „We hebben ook nog een ooodscbap aan het publiek. De mensen zitten zich te verbyten in de vrieskou en krijgen dan ook nog flipperkast- voetbal te zien Mac at brom ik? De punten zm en en Feye noord heeft na rste helft van het seizoen ee- prachtige resul taat neergezet Kerkrade Schaatsweer in Lim burg en toch wonnen de Friezen niet. Integendeel, ze blameerden zich. Roda JC-Heerenveen (6-1) was een gekke wedstrijd met ho ge amusementswaarde. De thuis club domineerde de eerste helft, stond na een dik kwartier met 2-0 voor. Van Hoogdalem en Doomer- nik sneden ongehinderd door de vijandelijke verdediging. Heeren veen presteer de 45 minuten bitter weinig, eigenlijk niets, maar kreeg twee minuten extra voor de rust van scheidsrechter Bossen. Roda JC speelde op dat moment met tien man omdat Ger- rie Senden buiten de lijnen een - naar later bleek - gebroken neus Het behandelen en trainer Martin Jol nog geen invaller van de bank haalde omdat hij eik moment het rustsignaal verwachtte. In die minimale extra tijdspanne gebeurde van alles. Ooijer kopte een inzet Tomasson van dc Iijr.. Uit de corner van Komejev scoor de Tomasson toch tegen. L de resterende blessuretijd voor kwam Trost op de lyn de gelijk maker door Wouden en vloog een schot van Talan via doelman Hesp tegen de lat. Spectaculairder kon een eenzijdige helft niet eindigen. Heerenveen klampte zich vast aan de treffer van Jon Dahl To masson, diens tiende. In de 68e minuut kwam de ommekeer en viel gelijk de beslissing. By een massale aanval liet Alex Pastoor zich in de lucht aftroeven. Roda counterde met Peter van Houdt. De Belgische spits draafde drie kwart veld in de lengte over, had links en rechts afspeelmogelijk- heden maar besloot zelf te schieten. Hij ver schalkte doelman Hans Vonk in de bene denhoek. Met 3-1 was alles over en uit, gin gen de hoofden naar beneden en kon de Friese ploeg alleen nog af gaan. Dat gebeurde ook. Bmnen acht minuten ging de stand naar 6-1. Sibon, Martens en Doomernik gaven het demonstratievoetbal van Roda JC glans met doelpun ten, de een nog mooier dan de an dere. Trainer Martin Jol ontdekte in het tweede de 'ideale' libero in de per soon van Maarten Schops, type Jol vroeger „Jammer dat we u oensdag de punten onnodig aan Feyenoord lieten, anders hadden we voor de winter een droomsene gehad." Ajax-PSV 0-2 (0-1). 43. Jonk 0-1 (assist Nilis), 90. Nilis (ass. Zenden) 0-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 50.000. Rode kaart: 54. Santos (Ajax). Gele kaart: Juan (Ajax), Valckx, Stam (PSV). Ajax: Van der Sar; Melchiot (53. Santos), FrankdeBoer, Splinter (60. Juan) Mensah; Ronald de Boer, Litmanen, Musampa; Babangida (46. Wooter), Kluivert, Overmars. PSV: Waterreus; Vampeta, Stam, Valckx,Numan; Vmk(82. Van der Weer den), Jonk, Petrovie, Cocu; Marcelo (46. Eijkelkamp, 73. Zenden), Nilis. NEC-Feyeuoord 1-2 (0-1). 38. Taument 0-1 (ass. Vos), 70. Graef 1-1 (ass. Po- etilo), 97. Taument 1-2 (ass. Larsson). Scheidsrechter: Van Huiten. Toe schouwers: 7401. Gele kaart: Sanchez (Feyenoord). NEC: Brookhuis; Verhoeven (68. Graef),Maes, Kemble, Sobiech; Pothui zen (35, Poetilo), Koning, Langerak, Janssen; Sumiala, Van Eijkeren. Feyenoord: De Goey; Boateng, Koeman, Schuiteman; Van Wonderen, Sanchez, Larsson, Van.Bronckh.orst, Claeys; Taument, Vos. Fortuna S-RKC 0-0. Scheidsrechter: Wegerpef.Toeschouwers:4500. Gele kaart: Streppel (RKC). FortunaS: Van Zwam; Lee, Roest, Dirkx,Loontjes; Paauwe, Usta, Burke, Ricksen; Gray, Van der Weert. RKC: Van Dijk; Hutten (42. Streppel), Bogers, Brands, Hill; Van Diemen, A Schreuder, Kalezic, Van der Leegte; Wijnhard (62. Lammers), Van Arum (78. Dos Santos). Roda JC-Heerenveen 6-1 (2-1). 7. Van Hoogdalem 1-0 (ass. Van Houdt), 19. Doomernik 2-0 (ass. Van Houdt), 45. Tomasson 2-1,68. Van Houdt 3-1,72. Sibon 4-1 (ass. Van deLuer), 77.Martens 5-1 (ass.Doomemik),78. Doomer nik 6-1 (ass. Van Hoogdalem). Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Doomernik (Roda JC), Roelofsen, Meinseth, Pastoor (Heerenveen}. Roda JC: Hesp; Senden (46. Van de Luer), Vrede, Schops, Trost; Van Hoogdalem, Ooijer, Doomernik; Van Houdt (74. Van der Heijden), Sibon (80. Roelofsen), Martens. Heerenveen: Vonk; Roelofsen (71. Venema),Tobiasen, Hansma, Sier; Ta lan (71. Echield), De Visser (46. Meinseth), Komejev, Pastoor, Tomasson, Wouden. FC Volendam-Vitesse 1-1 (1-0). 8. Aandewiel 1-Q(ass. Tumani), 79. Del Oi mo 1-1 (ass. Sturing). Scheidsrechter: Temmink.Toeschouwers:3354. Ge le kaart: Molenaar, Govedarica (Volendam). FC Volendam: Zoetebier; Persijn, Binken, Molenas, Plugboer; Aande wiel, Steur (83, De Bruijn), Govedarica, Matthsei (89. Leeflang); Tumani (72. Jongsma), Samardzic. Vitesse: Westerveld; Sturing, Van de Looi, Vierklau, Van Wanrooij; Jochermen (56. Machlas), Del Olmo, Van den Brom, Laros (62. Sjoekov); Curovic(88. Bloeming), Makaay. FC Twente-AZ 1-0 (0-0). 73. Bruggink 1-0 (ass.Ten Hag). Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Bosvelt (FC Twente), Snij ders, Bociek(AZ). FC T\vente: Boschker; Oude Kamphuis, Hoogma, Kamebeek,Ter Avest (62. VanHalst);Bosvelt,Ten Hag(78.Elzinga), Bruggink, TenCaat;Petrov (82. Ajoepov), Bosman. AZ: Moens; Doesburg, Snijders (76. Huysen), Wïjker, Fortes Rodrigues; Verhagen (79. Inia),DurmusogIu, Buskermolen; Latuheru, Bociek,Huib erts (67. Opdam). Stand Topscorers PSV20 15 3 2 48 60-14 1. Nilis (PSV) Feyenoord20 14 3 3 45 36-21 15; FCTwente20 12 4 4 40 31-15 2. Makaay (Vi- Titesse2D 9 6 5 33 32-23 tesse) 12; RodaJC20 9 6 5 33 27-23 3. Bosman (FC De Graafschap19 9 3 7 30 29-26 Twente), Mar- Ajax20 7 9 4 30 24-19 celo (PSV), To- Heerenveen20 7 8 5 29 33-28 masson (Heer- NAC20 7 4 9 25 22-31 enveenHO; FCUtrecht20 4 10 6 22 26-29 6. Mols (FC Volendam20 5 7 8 22 21-30 Utrecht), Ai- WiUemlI20 6 4 10 22 22-32 nold{NAC)9; Sparta20 6 3 11 21 22-27 8. Gorré (FC FortunaS20 3 10 7 19 18-32* Groningen) 8; FC Groningen19 4 6 9 18 20-33 9. Sibon (Roda AZ20 5 3 12 18 17-25 JQ, Koeman NEC20 3 7 10 16 20-37 (Feyenoord) 7. RKC20 3 6 11 15 18-33 Programma Zat. 15 feb: Roda JC-FC Twente, Heerenveen-AZ, Willem II-NEC; zon. 16 feb: Utrecht-Fortuna S, De Graafschap-Ajax, RKC-FC Groningen, Vi- tes.se-PSV,Voiendam-Feyenoord,Sparta-NAC. Eerste djvisiè RBC-Go Ahead Eagles 3-0 (2-0). 9. Dorst 1-0,34, Hopstaken 2-0,61. Van der Linden 3-0. Scheidsrechten Van Vliet. Toeschouwers: 1650. Gele kaart: Hofstede (Go Ahead Eagles), FC Den Bosch-Veendam 0-1 (0-0). 46. Wiekens 0-1. Scheidsrechter: De Graaf, Toeschouwers: 2125. Gele kaart: Meulendyk (Den Bosch), Zutir- man, Wiekens (Veendamj. Telstar-Dordrecht'901-0 (0-0). 57. Van Roon 1-0. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 675. Rode kaart: 71. Lems (Dordrecht, 2x geel), 81. Nok (Telstar). Gele kaart: Baven (Dordrecht). Excelsior-MW 0-1 (0-0). 90. VriesdeO-1. Scheidsrechter. Zuidema. Toe schouwers: 350.' VW-Cambuur 0-3 (0-1). 31. Arts 0-1, 65. Arts 0-2, 88. Berghuis 0-3. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 2755. Gele kaart: Van der Roer (VW), Keizer (Cambuur). Eindhoven-Haarlem 1-0 (1-0). 27. Thijsbaert 1-0. Scheidsrechter: Karre- mans. Toeschouwers: 2300. Gele kaart: Promes, Pronk, Keur (Haarlem). ADO Den Haag-Heracles 4-2 (3-i/. 11. Hendriks 0-1,13. Heesen 1-1 (strafschop), 30. John de Jong 2-1, 34. Price 3-1, 53. Smeets 3-2 (straf schop), 80. Grünholz 4-2. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschouwers; 3855. Rode kaart: 81, Rutten (ADO). Gele kaart: W. Faerber (ADO Deri Haag), De Visscher, Kolmschot, Vink, Nijhuis (Heracles). Stand ADODenHaag.. 18 Emmen.....18 Cambuur L18 GA Eagles18 MW18 Veendam18 TOP18 FC Zwolle18 VW18 Eindhoven18 FC Den Bosch18 RBC18 Dordrecht'9018 Heracles18 Telr+ar18 Helmond Sport.. 18 Haarlem18 Excelsior18 5 6 4 3 3 3 2g_15 Derde periode 35-21 RBC2-6(8-0) 31-20 Cambuur L.2-6(5-1) 30-24 ADODenHaag....2-6(6-3) 28-22 PC Zwolle2-6 (5-2) 22-14 Eindhoven2-6(3-1) 28-24 Veendam2-4(3-2) 30-22 TOP2-4(3-2) 24-18 Haarlem2-3(5-1) 29-24 Telstar2-3(2-2) 26-23 FC Den Bosch2-3(1-1) 25-26 VW2-3(2-3) 18-24 MW2-3(1-2) 27-26 Emmen2-0(24) 23-35 Helm. Sport2-0(1-3) 16-40 Heracles2-0(3-6) 15-32 Dordrecht'902-0 (04) 11-34 GAEagles2-0(0-5) Excelsior2-0 (0-6) Emmen, ADO Den Haag periodekampioen Topscorers 1. Van Oostrum (Emmen) 19,2. Tammer (Go Ahead Eagles) 14,3. Taihut- tu (Top Oss) 11,4. Van Roon (Telstar) 10,5. Bruin (FC Zwolle) 9,6. Plat voet (MW) 8, 7. Van der Linden (RBC). Vroomans (Eindhoven), Arts (Cambuur), Joordens (MW) 7. Programma Don. 13 feb: GA Eagles-Telstar, vrij, 14 feb: Dordrecht'90-VW; zat. 15 feb: FC Den Bosch-FC Zwolle, Emmen-RBC, Cambuur-Excelsior, MVV- Eindhoven, Haarlem-ADO Den Haag, Heracles-TOP Oss, Helmond Sport-Veendam, Lotto 51:5-17-22-23-30-38. Reservegetal: 28. Cyferspel: 600985. Toto 51:2-2-1-1-3-3-1-1-2-1-1-2. Duitse lotto: 10-11-13-32-3949. Reservegetal: 1. Supergetal: 6. Spel 77:2 4 31316. Super 0:197701. Belgische lotto; 8-11-22-28-30-33. Reservegetal: 41, Joker:4430589.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7