ff* 17, Goedwillende lieden aan de wieg van het vakonderwijs Winkeliers duiken en masse Gouden Eeuw in Ipgen# Bezorgers gezocht Nacht van de wacht Politie houdt verkopers van rotjes in de gaten Rotterdampas weer te koop Abonnement bibliotheek duurder Laatste Schiespoordag a Rotterdams Dagblad fjfftfc 0$ Zaterdag 28 december 1996 m Vlaardingen Stichting Oude renwerk Vlaardingen 7^fct nieuwe bezorgers voor de war me maaltijdvoorziening voor ouderen die niet in staat zijn zelf hun eten te verzorgen. Dankzij een groep enthousias te vrijwilligers krijgt deze groep momenteel van maan dag tot en met vrijdag warm eten thuisbezorgd. De stich ting wil deze voorziening uit breiden naar zeven dagen per week en de feestdagen. Stu denten en scholieren die in Vlaardingen wonen, in het be zit zijn van een auto en affini teit met ouderen hebben, kun nen vanaf maandag 6 januari van 09.00 tot 12.30 uur contact opnemen met de stichting, te lefoon 010-2486888. Zij krijgen behalve een kilometervergoe ding ook een weekeindetoe- slag. VlaardingenDe Rotterdampas is weer in Vlaardingen te koop. Bij de Dienst Welzijn, afdeling socia le zaken, is de pas, die gratis toe gang en korting geeft op allerlei activiteiten in Rotterdam, Vlaar dingen en omgeving, te krijgen. De verkooptijden zijn 's morgens van 9.00 tot 12.30 uur. Vlaardin- gers met een uitkering betalen slechts tien gulden voor de kor tingspas, anderen ƒ120,-. Nieuw in 1997 is dat pashouders in het eerste kwartaal van vol gend jaar tegen een, gereduceerd tarief bij ENECO een Energie- Zuinig-Wonen-Advies kunnen aanvragen. Een adviseur van het energiebedrijf komt dan thuis kij ken en geeft advies over het ge bruik van apparatuur, verwar ming, koeling, verlichting en iso latie. Maassluis De openbare biblio theek in Maassluis ziet zich ge noodzaakt haar tarieven te verho gen. Reden is de verdubbeling per 1 januari 1997 van de vergoeding die uitgevers van de openbare bi bliotheken ontvangen voor het uitlenen van boeken. Ook krijgen producenten van video's en ed's voortaan standaard een vaste ver goeding per uitleen. Abonnementen gaan met vijf gul den omhoog. De tarieven voor cd's gaan met een gulden om hoog. Voor de video's wordt voor het eerst een gulden leengeld in rekening gebracht. De abonne menten voor de jeugd tot zestien jaar worden door de bibliotheek ontzien. Zij mogen gratis blijven lezen. Schiedam Modelspoorvereni ging Schiespoor houdt vandaag tot 16.00 uur haar laatste Schiespoordag van dit jaar. Te zien zijn de drie verschillende mo delspoorbanen in aanbouw. Te vens is te zien hoe het kopstation eruit gaat zien. Ook kunnen, zoals gewoonlijk, de bezoekers hun eigen treintjes na laten kijken door deskundigen. Het clubhuis van Schiespoor is gevestigd aan de Westerkade 21 in Schiedam. i Vlaardlngeh —'In. dé nacht vaÜV - zaterdag 4 op zondag 5 januari begintdèkaartvérkoop voor de - voorstellingen., van Heiman Fmkers' enToup van. t Hek. .-Hettheatercafé opent om 24.Ö(k puurde deuren. Er worden dan ook'volgnummers uitgedeeld.-'. In deiEarmöme treden om de tijd té doden beroemde én tie- ruehte Vlaardingers op.peac-L cordeonvereniging, Harry van Wezèl -spééltschlagers, '"zingers en smartlappen. Biek van der Lugt leest zijn beste' columns 'uit het Rotterdams Dagblad. Ook het cabaretduo Chique Apart (Mirjam Kro- nenburg en Eric van derEnde) jen Mare en Lotte geven een op treden weg. 'Zondagmorgen Ö4.00 üur begint de kassaver-" koop. - Het. maximum aantal1" kaarten per persoon per artiest is vier. Vanaf 06.00 uur kan er •worden.ontbeten in het thea- tercafé. Maassluis— Het bijbrengen .an kennis en vaardigheden maakt tegenwoordig deel uit van het onderwijs aan kinderen van 4 tot 16 jaar. De basisvorming in alle soorten voortgezet onderwijs bevat sinds enkele jaren ook de vakken verzorging, techniek en handvaardigheid. Hieruit vloeide voort dat uitslui tend algemeen, vormende scholen samengingen met scholen die zich alleen met ambachtelijk, huishoudelijk en industrie-onder wijs bezighielden. De aanpassing kwam voort uit klachten over het te hoge theoriegehalte van het on derwijs. Rond de laatste eeuwwisseling wordt in Nederland hierover ook geklaagd. Er komt dan een voor stel ter sprake om op de lagere scholen in vissersplaatsen les te gaan geven in kennis en vaardig heden die voor het val; fan visser man nuttig zijn. Het idee komt uit Frankrijk. Maassluizers zijn nauw betrok ken bij de landelijke discussie over het opleiden van vaklui voor de visserijsector. Reder G. Dirk zwager Mz. is secretaris van de commissie die zich hier rond de eeuwwisseling mee bezighoudt. Havenmeester K. Ebes, die dat onderwijs in Maassluis verzorgt, adviseert het hoofdbestuur van de Vereenïging ter bevordering van de Nederlandsche Visschery (VBNV) in een rapport en een toe lichting op de algemene vergade ring van 13 mei 1901 in Amster dam. Een jaar later komen de mi nister van Binnenlandse Zaken en gedeputeerde staten van Zuid- Holland met toezeggingen voor fi- nancële steun aan dit vakonder wijs. De eerste discussie over de nood zaak om vïsserlieden op scholen op te leiden voor de uitoefening van hun vak voeren de werkge-" vers uit de bedrijfstak vele jaren eerder. Al in 1895 staat het punt op de agenda van de jaarlijks in Amsterdam te houden algemene vergadering van de VBNV, waar bij ook Zuiderzee- en riviervissers zijn aangesloten. Punt 9 - 'Bevor dering van onderwijs ten behoeve van het vissersbedrijf en het uit schrijven van een prijsvraag voor een goed leerboek' - komt echter op de negende algemene vergade ring van 2 mei 1895 niet aan de or de. Het wordt 'wegens het late uur' aangehouden tot de volgende algemene vergadering. Als de visserijnotabelen van ons land echter in 1896 bijeenkomen, staat het onderwijspunt niet ge agendeerd. Pas na de eeuwwisse ling komt het in behandeling, naar aanleiding van een opmer king tijdens de rondvraag van 1899 van het Haagse hoofdbe stuurslid G. E. K. L. van Zuijlen. Hij wil dat bij de voorbereiding van het eerste Nationaal Visserij Congres de uitreiking van certifi caten van bekwaamheid aan schippers, stuurlieden en machi nisten ter visserij én de bevorde ring van het visserij-onderwijs wordt betrokken. De voorzitter zegt een snelle bespreking in het hoofdbestuur en de benoeming van een onderzoekscommissie toe. Slecht Van Zuijlen wordt voorzitter en Maassluizer Dirkzwager secreta ris van die commissie, die op haar eerste bijeenkomst in december 1899 constateert dat het slecht ge steld is met het visserij-onderwijs in ons land. Gemeentebesturen en andere belanghebbenden ge ven niet veel steun aan dergelijke initiatieven, terwijl de Staat en provincies zich geheel afzijdig houden. Daarnaast tonen de vis sers zelf weinig lust om zich op ge regelde studie toe te leggen. Hier voor heeft de commissie een dui delijke verklaring 'omdat hij daarin direct geen practisch voor deel ziet, zolang het bewijs, "dat de wetenschappelijke en practische kennis op de school opgedaan, hem bij plaatsing of emplooi geen voorrecht geeft boven anderen'. Goed onderwijs is nodig, rede neert Dirkzwager in 1900, omdat het vak intemationaler wordt Visserlui zijn actief geworden in ruimer water dan langs de kust en in de Noordzee. Hij wijst er bij voorbeeld op dat in Duitsland, En geland en Frankrijk niemand als schipper of stuurmansmaat kan optreden op 'diepzeevisschers- Visserlui in Vlaardingen leerden van de directeur van de visserijschool A. Vermeulen (met hoed) hoe ze met apparaten zoals een sex tant moesten omgaan. Foto Vlsserijmuseum/Repro Roel Dijkstra vaartuigen' zonder een behoorlijk examen. „De wet verbiedt daar dat schepen met ongeëxamineer de hoofden uitvaren." „In Frankrijk is het onderwijs ze ker wel het best geregeld, want behalve dat ene speciaal daarvoor opgerichte vereniging de 'Société pour l'enseignement professionel et technique des pêches mariti- mes' zorg draagt dat door particu liere krachten en met belangrijke subsidie van den Staat en hulp der gemeente degelijke scholen voor verder onderwijs worden op gericht, heeft de Staatzelf het eer ste onderwijs in de kennis van schip en zee op de lagere scholen van alle vissehersplaatsen inge voerd." Dirkzwage" voegt eraan toe, dat hij al gunstige rapporten van Franse onderwijsinspecteurs in zijn bezit heeft maar dat zijn com missie informatie van het Inter nationale Visscherij Congres tij dens de Wereldtentoonstelling in Parijs afwacht alvorens met defi nitieve voorstellen te komen. 'Goedwillend' Een jaar later volgt de definitieve rapportage van de commissie, waarin overigens ook de Vlaardin- ger Louis IJzermans zitting heeft. In het rapport wordt gewag ge maakt van het al bestaan van en kele visserijseholen, die 'goedwil lende' vissers, reders en gemeen tebesturen hier en daar oprichten. Scheveningen had de eerste Ne derlandse visserijschool in 1878, Vlaardingen volgde in 1889 dank zij een initiatief van kapitein Ja cob Verweij, in Maassluis begon havenmeester Ebes in 1898 en Vo- lendam ging in 1900 van start. Ieder vult zijn. eigen lesprogram ma in. Rekenen en nautische vak ken, zoals plaatsbepaling op zee, gebruik van kompas, octant, sex tant, barometer en dieplood en re gels over het gebruik van lichten en over het uitwijken van zeil- en stoomschepen vormen de hoofd moot. Pas in 1902 beslist de algemene vergadering van de VBNV het vakonderwijs in de vissector over al in den lande te gaan bepleiten. In de daarmee belaste commissie krijgt naast Dirkzwager nog een Maassluizer zitting, W. Jansen. Het voorstel om bij de regering aan te dringen op voorbereidend visserijonderwijs op de lagere scholen in vissersplaatsen, krijgt onvoldoende steun. Het-leerplan van de lagere school biedt er geen ruimte voor, is de algemen me ning. De nieuwe Vlaardingse reder Le- vie van Gelderen voegt eraan toe: „Bovendien, als de kinderen nog zo jong zijn, weten zij nog niet of ze zeeman zullen worden, en ook is de vraag of zij in staat zullen zijn het onderwijs te volgen en te begrijpen. Het beste ware mis schien avondonderwijs. Een an dere moeilijkheid is, dat wie met zijn twaalfde jaar naar zee wil, het om het visserij-onderwijs niet zal laten en dit zouden juist de leer lingen moeten zjjn." Het compromis luidt, dat de rege ring zal worden verzocht bij de re geling van het vakonderwijs het visserij-onderwijs niet uit het oog wordt verloren. Pas in 1907 ko men er rijksregels voor examens in visserij-onderwijs, dat buiten het haringseizoen wordt gegeven. Tekenen Andere scholen voor beroepson- derwij s zijn in die tijd: De Teeken en Vakschool StiJoseph te Schiedam met als lesvakken handtekenen, decoratie-, hout- en marmerschilderen, bouwkundig tekenen, timmeren, machine-te kenen en rekenen; de Gemeente lijke Ambachtsteeken school, Kor te Boonenstraat, Maassluis waar rechtlijnig, hand- en vaktekenen en wiskunde wordt gedoceerd; Voortgezette cursus aan de ge meentelijke burgeravondschool in Vlaardingen voor lijn-Jiand-, vaktekenen, vaktheorie, projec tie, rekenen, wiskunde, Neder landse taal, natuurkunde en werktuigbouw en de Ambachts school voor Schiedam en Omstre ken. Voor kantoorlieden geeft de rooms-katholieke middenstands bond De Hanze in de openbare la gere school aan de Singel in Schiedam een avondopleiding in handelsrekenen, boekhouden, handelscorrespondentie, handels- aardrijkskunde, Duits, Engels, schrijven, stenografie, handels recht, coöperatie en gildewezen. In Vlaardingen doet dat Kennis Is Macht in schooi E aan de Prins Hendrikstraat. Hier zijn de vak ken boekhouden, handelsreke nen, lezen, aardrijkskunde, Ne derlandse taal en corresponden tie, Duits, Engels, steno, machine- schrijven, handelsrecht, staats huishoudkunde en algemene handelskennis. Voor meisjes is er de" Huishoud en industrieschool voor Schiedam en Omstreken, een dagschool met als vakken koken, voedingsleer, huishoudkunde, strijken en was- behandeling, lager enderwijs, handwerken, costuumnaaien en tekenen. Bronnen: Historisch Jaarboek Vlaardingen 1988, Visserijonder wijs in Nederland, J.P. van de Voort; verslagen algemene verga deringen VBNV 1895-1902,verslag Provincie Zuid-Holland, gesubsi- dieerdvakonderwijs.1919. Schiedam De binnenstad van Schiedam staat volgend jaar in het teken van de Gouden Eeuw. Winkeliers in het centrum van de stad spelen in op de expositie 'De Gouden Eeuw van Schiedam. 1598-1795' in het Stedelijk Mu seum. Etalages van de winkels worden ingericht met voor de bloeiperiode kenmerkende voor werpen en afbeeldingen daarvan. Ook op straat staan allerlei activi teiten uit die tijd gepland. De on dernemers hopen door een geza menlijk thema te kiezen de sa menwerking te bevorderen en op die manier voor meer klandizie te zorgen. „De verwachting is dat er zo'n 40.000 bezoekers afkomen op de expositie in het museum," vertelt H. Keemink. manager bij het Cen trummanagement van Schiedam. „De winkeliers in het centrum zien natuurlijk graag dat die be zoekers ook even de stad in gaan, Het gaat dan om Schiedammers maar ook om inwoners van ande re gemeenten die in Schiedam een kijkje komen nemen." Over een periode van negen maanden hebben er in verschil lende gebieden in de binnenstad allerlei activiteiten plaats. De the ma's tijdens die activiteiten zijn religie, stedenbouw, economie, kunst en muziek. Het Centrummanagement, waar bij veel winkeliers in de binnen stad zijn aangesloten, coördineert de actie. „We doen natuurlijk va ker iets met thema's," vertelt Kee mink, „Sinterklaas, kerst en het voorjaar zjjn daar voorbeelden van. Nu pakken we het iets anders aan. Een samenwerking met het museum levert een historische en educatieve actie op." Het is de bedoeling de binnenstad optimaal te benutten door de acti viteit aan de plaats in het centrum af te stemmen. Zo zal er -over dekt- in de Nieuwe Passage een modeshow worden gegeven waar het verband tussen hedendaagse kleding en dat uit de Gouden Eeuw wordt getoond. Op straat spelen verschillende Schiedamse muziekgroepen regelmatig mu ziekstukken uit de Gouden Eeuw. Het is tijdens de actie niet de be doeling alleen het winkelcentrum te promoten. Ook de tentoonstel ling in het museum krijgt de volle aandacht. Zo worden er prijsvra gen uitgeschreven waar deelne mers kaartjes voor het Stedelijk mee kunnen, winnen. Daarnaast kan bij besteding van een bepaald bedrag een toegangsbewijs wor den verdiend. „De winkeliers zijn enorm en thousiast," vertelt Keemink. „Met deze actie proberen we te concur reren met het nieuwe winkelcen trum in Vlaardingen en het Beursplein in Rotterdam. De Schiedamse winkeliers hebben ontdekt dat samenwerken veel meer vruchten afwerpt dan je als individu op te stellen." Keemink die nu een paar maan den als manager in dienst is bij het Centrummanagement, wil the samenwerking tussen onderne mers nog verder uitbreiden. „Winkeliers moeten elkaar niet koste wat kost bestrijden. Onder nemers van de Dam hebben in middels laten weten zich te willen aansluiten en met de winkeliers op de Rotterdamsedijk wordt ge praat." De actie van de winkeliers begint vrijdag 7 februari en duurt tot 26 oktober. Schiedam De Schiedamse poli tie heeft gisteren de hele dag vuurwerkverkopers gecontro leerd. Samen met een medewer ker van de DCMR Milieudienst Rijnmond bezochten de agenten zestien winkels waar vanaf aan staande maandag rotjes, pijlen en zevenklappers worden verkocht. De agenten namen gisteren in to taal 400 kilo vuurwerk in beslag. Tegen twee winkeliers is proces verbaal opgemaakt. De controle wordt uitgevoerd om er voor te zorgen dat het vuur werk op de juiste manier is opge slagen. Ook wordt door de agen ten bekeken of de handelaren niet meer dan de toegestane hoeveel heid kruit in bezit hebben. Het vuurwerk moet in een kluis of bunker worden bewaard. De hoe veelheid die een handelaar in zijn bezit mag hebben, hangt af van de beschikbare brandveilige ruimte en de plaats waar de winkel is ge* Schiedamse agenten sjouwen dozen met vuurwerk uit een winkelpand aan het Broers- veld in ScRledam. FotoRoefDijkstra legen. Is dit in een woonwijk dan mag hij minder vuurwerk in voor raad hebben dan bijvoorbeeld in een dunbevolkt gebied. De handelaar mag alleen legaal vuurwerk in bezit hebben. Strij kers, mortieren en ander gevaar lijk materiaal mogen niet worden verkocht. Treffen de agenten dat aan, dan worden de spullen direct in beslag genomen. Het ingeno men vuurwerk wordt op profes sionele wijze vernietigd. Ook controleerde de politie of er stiekem al niet werd verkocht. De winkeliers mogen alleen maan dag en dinsdag hun waar aan de man brengen. Wie dat voor die tijd doet is strafbaar en wordt on middellijk op de bon geslingerd. Schiedamse agenten haalden gis teren een partij van 240 kilo vuur werk uit een winkelpand aan het Broersveld. De verkoper mocht niet meer dan tweehonderd Mlo in zijn pand opslaan. Het teveel aan vuurwerk werd meteen in be slag genomen en vernietigd. De winkelier kreeg een proces-ver baal. -Xv Zaterdag28 december SCHIEDAM Schiespoor. Schiespoordag, lO.OOu. Dc de 4 Molens. Dans avond, 19.30u. Podium. Cindy Pe- ressand band,22.00u. Grote Kerk. Inloopconcert, 15.00u. VLAARDINGEN VOJ Clubhuis 't Trimpad. Kinder bingo, 14.00u. Kinderdisco, 19-OOu. MAASSLUIS Schuurkerk. Film Pocahontas/ 14.00u. ROTTERDAM Dizzy. Oostenwind, lö.OOu. Thea ter Zuidplein. Singin'in the rain, 20.15u. De Doelen. Gr.z. Silvester -\ Nieuwjaarsconcert, 20,15u. KJ.Z. De Rotterdamse Strijkersdagen, 22.30U. Zondag 29 december VLAARDINGEN DC West The-dansant, 14.00u. C SCHIEDAM Podium. Dezondaganders,21.30ui ROTTERDAM De Doelen. KI.z. Kamermuziek op zondagmorgen, ll.OOu. Gr.z. Slot- Z concert van De Rotterdamse StnJ:'^§ kersdagen, lö.OOu. Café Floor. Floor op Zondag, 11.30u. £5 ROTTERDAM 24dec. t/m 1 jan. Calypso 1: The Hunchback of Nolfe0 Dame' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, di.31/121.15, wo.l/l vervalt 1.15f*£ Calypso 2: 'Sleepers' (16) dag. beh. 31/12. Calypso 3: 'Secretsand Lies' (al) dag. 12.45-3.30-6.15- 9.15. di.31/12 alleen 12.45,vvo.1/1 vervalt 12.45. Cinerama lj 'Day- light' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. j di.31/12 alleen 1.15, wo. 1/1 ven/alt - 1.15. Cinerama 2: 'Matilda' (al) dag. 1.15-4-6.45. di.31/12 alleen 1.15, wo.l/l vervalt 1,15 The nutty professor' (al) dag. 9.30. beh, di.31/ 12. Cinerama 3: The Long kiss goodnight' (16) dag. 6.45-9.30. be- h.di.31/12. Cinerama 4: The Fan' (12) dag. 6.45-9.30. beh. di.31/12. Cinerama 5: 'Surviving Picasso' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. di.31/12 alleen 1.15 wo.l/l vervalt 1.15. Corso: 'Daylight' (12) dag. 6,45- 9.30. beh.di,31/12. imax Theater: 'Special Effects' (ai) dag. 2-4. 'Survi val Island' (al) dag.-3. za.zo.ma.wo. ook 1'. 'Evita' (al) dag.7-9.30. bfeti- .di.31/12. Venster 1: 'Secrets and Lies' (al) dag: beh.diV33/12' 7.30- 10.15jrra. nietojn 10.15 ook mati nee zo.rna. 21 'Snèak Prewew*ma..„ 10. Venster 2: 'Le journal d'une fem me de cham bfé(ai) ma wo. 7/30 matinee zo.230. Shakespeare-ver- filmingen: 'Richard lil' za.zo.7.30, matinee ma 2.30. 'Beautiful thing' (ai) dag. 10 beh,di.31/12. Venster 6 3:'LesAffinrtésElectives'(al)dag.8- 3 10 beh.di.31/12. Venster 4: 'Cha- r' cun cherge son chat' (al) dag. 8 beh- .di.31/12. 'O amor natural' (al) dag. 10 beh.di.31/12,20.ma. ook 2.30. Lumière 1: 'Jingle all the way' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30di.31/12 al leen 1.15 wo.l/l vervalt 1.15. Lu mière 2: 'Evita' (al) dag. 12.15- 3.15-6.15-9.15 di.31/12 alleen 12.15 wo.l/l vervalt 12.15. Lumiè- re 3: 'Independence da/ (12) dag. (beh.di.31/12) 6.15-9.15. Lumière 4: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.4S9.30, di.31/12 alleen I.15,wo.l/lvervattl.l5. PathélS^^ 'Evita' (al) dag. 11.55-2.45-6.35!^ 9.25,di.31/12alleen 11.55, wo.l/ÉLV 3.13-6.35-9,25. Pathé 2: 'Sle^ pers' (16) dag. (beh.di.31/12) 5.5(fó r,- 9. Pathé 3: 'Mathilda' (al) dag?^ II.15-1.40-4,15-6.55-9.10, di.31/12 alleen 11.55-1.40, wo. l/ir vervalt 11.15-1.40. Pathé 4: ItC" longkïssgoodmght' (16) dag. 11.35-j 2.35-6.30-9.20, di.31/12 alleen"'- 11.35,wo.1/13.30-6.30-9.20. Pa-' 1 thé 5: The hunchback of Notre Da-' me' (al) dag. (beh.di.31/12) 7.15- I 9.50. Pathé 6: 'JACK' (al) dag.* - 11.10-1.55-6.40-9.30, di.31/12 alleen 11.10-13.55, wo.l/l 3.45- 6.40-9.30. Pathé 7: 'Jingle all the way' (al) dag. 11.45-2.15-5-7.20-. 9.40, di.31/12 alleen 11.45-2.15, - wo. 1/1 vervalt 11.45-2.15. Nachtvoorstellingen: Lumière 'Ransom' (16) za. 00.15. Lumière-' 2: 'Evita' (16)za,00.15. Iumïère3: v"> 'Dayi ight' (16) za. 00.15. Lumière4ip The long kiss goodnight' (16) za.-.,, 00.15. i «li- Kindermatinees: Calypso 2: The*1"" Leopard son' (al) dag. 1.15-4, di,3l£ 12 alleen 1.15, wo.l/l veivaltl.15.--l; Cinerama 3: 'De Klokkenluider vari/ff de Notre Dame' (al) dag. 2-4.30, - di.31/12 alleen 2, wo.l/l vervalt 2. Cinerama 4: 'De avonturen van Pi- nokkio' (al) dag. 1.15-4, di.31/12 al leen 1.15, wo.l/l vervaltl.15. Cor so: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) dag. 1.15-4, za.zo. ook 11.15. Imax: 'De klokkenluider van de Notre Dame'(al) dag. ll-5,dt.31/ 12 alleen 11, wo.l/l alleen 5. Lu mière 3: 'De avonturenvan Pinokkio' (a!) dag. 1.15-4, di.31/12 alleen 1.15, wo.l/l vervalt 1.15. Pathé: 'De Klokkenluider van de Notre Da me' (al) dag, 11-1.35-4.10, di.31/ - 12 alleen 11-1.35, wo.l/l alleen 1 4.10. 'De avonturen van Pinokkio' (al)dag. 11.Q5-1.20-3.35,di.31/12 alleen 11.05-1.20, wo.l/l alleen 3.35. Lantarenl:'Deavonturenvan Pinocchio' (al) zo.ma.2. Venster 3: 'Kleine Nemo: avonturen in dromen- - land'(al) zo.ma.2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1