7 Vluchtroute ontbreekt bij veel bedrijven Eén directeur en twee leerkrachten voor drie leerlingen Toegang flats wordt afgesloten Consumentenbond komt met reeks aanbevelingen voor brandpreventie Vlaardingen krijgt Gouden Zak van VTM Kinderboerderij ontvangt verkleumde dieren liefdevol ygenda Geld voor aanleg badlift Warm wachten op nachtbus Gepakt met vuurwerk Handelaren vuurwerk gecontroleerd Slimme inbrekers omzeilen alarm Jonge dieven betrapt yjy Rotterdams Dagblad Maandag 30 december 1996 Waardingen Een 20-jange Rot terdamse koukleum heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in een RET-chauffeursruimte een ruit vernield. De man stond op de bus te wachten. Hij kreeg het koud en gooide een raam in om binnen in de ruimte aan het Geu- zenplein in Vlaardingen warm te kunnen zitten. Agenten die de man in het hokje zagen, namen hem mee naar het bureau. Daar mocht hij een nacht je in de warme cel doorbrengen. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft afgelopen weekeinde verschillende meldin gen van te vroeg afsteken van vuurwerk gehad. Op de Parallelweg in Vlaardingen namen de agenten zaterdagmid dag vuurwerk in beslag dat werd afgestoken door twee kindc-ren van vier en twaalf jaar. Aan de Reigerlaan in Vlaardingen verkocht een 43-jange Delftenaar vuurwerk. Aangezien er alleen op vandaag en morgen vuurwerk mag worden verkocht is proces verbaal tegen de handelaar opge maakt Vlaardingen Verkopers van vuurwerk m Vlaardingen zyn za terdag gecontroleerd op de ma nier waarop zij hun handelswaar opgeslagen hadden. Eén verkoper had 400 kilo teveel in voorraad. Inbeslagname en een proces-verbaal waren zijn deel. In Hoek van Holland had één ver koper zelfs 750 kilo teveel. Hij on derging dezelfde bestraffing. Maassluis In winkels en andere bedrijven zijn genoeg nood uitgangen. Maar hoe ze te bereiken zijn, is vaak onduidelijk. Dat is de belangrijkste conclusie uit het onderzoek dat de werkgroep Maassluis van de Consumentenbond deed naar nooduitgangen bij openbare gelegenheden als winkels en an dere bedrijven. De werkgroep deed in het najaar bij veertien bedrijven in Maas sluis onderzoek naar het risico dat de consument loopt bij brand of andere calamiteiten. Gekeken werd naar de aanwezigheid van nooduitgangen, verwijzingen er naar en de aanwezigheid van brandblusmateriaal. Ook werd ge let op het aantal nooddeuren en de zichtbaarheid van de verwij zingen, zoals pijlen. De werkgroep stuitte tijdens het onderzoek op een aantal tekortko mingen. Hoewei de meeste bedrij ven genoeg nooduitgangen heb ben, bleek sleehls bij éen bedrijf met pijlen te worden aangegeven hoe de nooduitgangen te bereiken zijn. Bij de overtge bedrijven ont breekt elke verwijzing naar een vluchtroute. Eenmaal aangeko men bij de nooddeur, bleek deze m een aantal bedrijven slecht toegankelijk omdat er spullen in dc weg staan Slechts bij de helft van de onderzochte bedrijven zijn de bordjes boven de nooduitgang verlicht. In één geval verbaasde de werkgroep zich over het feit dat er op de nooddeur een papier pnjkte met 'verboden toegang' er op. Blusmateriaal In tweederde van de winkelbe drijven zijn brandbestnjdmgs- middelen goed zichtbaar aanwe zig Merkwaardig genoeg bleek uit gesprekken echter dat het per soneel met altijd weel dat deze brandblusmiddelen aanwezig zijn of waar /e liggen. De helft van de bedrijven heeft een ontvluch- tingsplan Vaak is het personeel, dan wel alleen de chef, hiervan op de hoogte. Voor het onderzoek selecteerde de werkgroep wat grotere bedrij ven. In winkelcentrum Konings hoek werden drie supermarkten, een warenhuis, een drogisterij/ parfumerie, een kledingzaak, een doc-hel-zelf-zaak en een restau rant uitgekozen. Elders in Maassluis werden drie supermarkten, een meubel/aak. een zaak voor huishoudelijke arti kelen en een restaurant onder de loep genomen. De bedrijven vul den onder meer een vragenfor mulier in. Ook bracht de werk groep de deelnemende winkels een bezoek waarin werd gelet op de praktische mogelijkheden tot vluchten Naar de naleving van bouwkundige voorschriften werd met gekeken. Brandblusmiddelen Met de commandant van de Maas- si ui se brandweer besprak de werkgroep aan welke veiligheids eisen winkelbedrijven moeten voldoen. Zo moet het volgens het landelijk geldend Bouwbesluit mogelijk zijn op een veilige en snelle manier te vluchten. Over de aanwezigheid van brar.dblus- middel »n meldt het besluit dat bij oppervlakten groter dan 250 vier kante meter een brandslanghas pel verplicht is. In het rapjx>rt doet de werkgroep een aantal aanbevelingen. Rich ting bedrijfsleiding: maak een goed ontvluchtingsplan met een taakverdeling, zorg voor voldoen de blusmiddelen, plaats een bord met 'nooduitgang vrijhouden' bij alle vluchtdeuren en zorg voor pijlen die aangeven waar de nood uitgangen te vinden zijn. De Con sumentenbond raadt de gemeen te aan van tijd tot tijd onaange kondigde controles op de brand veiligheid te laten uitvoeren door de brandweer. Door Desiree van der Jagt Hoek van Holland Twee Amster damse vrouwen van 27 en 31 jaar zijn zaterdag in een zaak aan de Prins Hendrikstraat in Hoek van Holland betrapt op het stelen yan twaalf kledingstukken. De dievegges hadden zich wel de gelijk voorbereid. Ze hadden een geprepareerde tas om het alarm te omzeilen. Vlaardingen De politie heeft za: terdag vjjf jongens tussen de 12 en 14 jaar ojj heterdaad betrapt toen ze vanaf een bouwterrein aan de Lusthofstraat in Vlaardingen probeerden pallets te stelen, De jongens werden aangehouden en vervolgens aan hun ouders over gedragen. Schiedam Met de hele klas heb ben ze onlangs een kerstboom ge kocht. De afstand was niet echt groot, maar ook als dat wel het ge val zou zijn geweest had dat niet veel uitgemaakt. Het is voorde le rares van De Vlinder in Schiedam namelijk niet echt moeilijk om haar leerlingen in de gaten te hou den. De hele klas is meteen ook de hele school en bestaat uit welge teld drie leerlingen. De roomskatholieke school De Vlinder is de nieuwste school in de wijk Spaland, Het is ook de eni ge bijzondere onderwijsinstelling in de nieuwe kinderrijke wijk. Toch is de animo van de ouders nog met groot om hun kind naar De Vlinder te sturen. De directeur van de school, Ccrry Reimerink, houdt er net als de twee leer krachten de moed in. „Pas vlak voor de zomervakantie hoorden we dat we met deze school konden starten. Maar op dat moment hadden we de ouders echt nog niets te bieden. Er was geen gebouw. We wisten sowieso met waar we terecht zouden ko men. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat we bsj het begin van het schooljaar slechts één leerling hadden." vertelt ze, En die ene leerling was ook snel weer verdwenen. Welgeteld één dag heeft het meisje op De Vlin der gezeten. „Deschool zou eigen lijk met twee leerlingen starten, maar doordat het jongetje nog op vakantie was kwam de andere leerling alleen. Dat was voor het kind niet echt leuk, maar haar ou ders vonden het helemaal niets en hebben haar de volgende dag op een school gezet met veel leerlin gen:* De eerste zes weken van het nieu we schooljaar hebben de twee part-time leerkrachten en de di recteur daardoor geen leerlingen binnen gehad in het noodgebouw aan de Slimme Watering. „De eer ste twee weken hadden we alle drie nog wel wat klusjes te doen. Het lokaal en het kantoor moest Vtaanfingen—Dat een gemeente echt nietó doet aan gescheiden inzamelen van afval komt de laatste jaren bijna niét voor. De Vereniging Tegen Milieubederf, heeft' de bijbehorende zwarte zak de laatste jaren dan ook niet meer toegekend. De gemeente Vlaardingen is dit jaar de winbaar geworden van de-tegenhanger van de zwarte zak, de Gouden Zak. Deze prijs wordt toegekend, aan.een ge meentedie zich wél goed heeft Vlaaidmgen is overgegaan op, een systeem van gescheiden in zameling van huisvuil, waarbij groente-, fruit- en tuinafval' apart wordt opgehaald. Het vuil wordt door de Viaardingers ixt blokcontainers gedeponeerd; Aanvankelijk waren hiertegen nog bedenkingen. Maar het sys teem werkt naar tevredenheid. Een bijkomstigheid is dat bewo ners nu vaker hun stoep vegen en bladeren van de straat in de containers deponeren. Hierdoor is het aanzien van de straten be ter geworden. Ook ia het afgelopen jaar het aantal glasbakken uitgebreid. ■Het is mogelijk om glas op drie kleuren te scheiden. Voor het in leveren van oud papier zijn ook containers op straat geplaatst Oud papier kan ook worden in geleverd bij scholen en verschil lende organisaties De organisa ties krijgen een garantieprijs. Het systeem voor gescheiden in zamelen Is in bijna alle wijken ingevoerd. Voor enkele oude wijken is het plaatsen van blok containers nog een probleem. Het is ook nog mogelijk om te gen gereduceerde prijs compost- vaten te verkrijgen. Deze rege- ling geldt voor bezitters van een tuin. Het systeem van geschei den inzamelen wordt regelmatig geëvalueerd. Ook de Consumen tenbond heeft kritisch naar het systeem gekeken en enkele ver beteringen voorgesteld. Kringloopcentrum .Daarnaast heeft Vlaardingen een groot kringloopcentrum in gesteld waar huisraad kan wor den ingeleverd. Het centrum verkoopt de meubeltjes na een opknapbeurt weer. Dit project - loopt nu goed. Hiermee wordt voorkomen dat de huisraad in j de verbrandingsovens belandt. Voor de Vereniging Tegen Mi lieubederf rijn al deze maatrege len redenen genoeg om Vlaar dingen de Gouden Zak toe te kennen. Toch kunnen in Vlaar dingen ook nog verbeteringen worden aangebracht, vindt de VTM. Papier wordt regelmatig in de gewone containers gedepo neerd. Datzelfde geldt ook voor gft-afVal, omdat sommige bewo ners nog steeds niet weten waar dit afval thuishoort De voorlich ting moet volgens de VTM dan ook worden verbeterd. De Gouden Zak is niet slechts een prijs, maar vooral ook een aanmoediging om door te gaan metverbeteringen. DrieleerilngeneneenpaarpeutersdiealvastkunnenwennenheeftdekatlioMekebasisschoolirTSpalancf.Deleerkrachtenhoudencie moed or echter in. Volgens hen heeft de onderwijsinstelling een goede toekomst voor de boeg. Foto Roei Dijkstra worden ingericht. Op een gege ven moment houdt dat ook op. Dan is er echt niets meer te doen en was het écht wachten op de kinderen." De eerste kinderen kwamen uit eindelijk in oktober. Drie in to taal- De leerkrachten konden ein delijk echt aan de slag. „De kinde ren krijgen alle aandacht die ze nodig hebben en gelukkig kun nen ze alledrie goed met elkaar overweg," vertelt Reimennk. De leerkracht vult haar aan. „De kin deren lopen echt voor op hun leef tijdgenoten doordatje heel indivi dueel met ze bezig bent," vertelt ze. Dat is tegelijkertijd ook een nadeel. „Ik zie alles. De klas heeft continu je aandacht en als daar maar drie leerlingen in zitten, zie je dus alles. En dat is ook niet al tijd goed." Combinatieklassen Doordat de plannen voor de nieu we school pas laat rond kwamen, heeft de school volgens Reime nnk eigenlijk een valse start ge maakt. „Het zou al anders ge weest zijn ais we met die twee leerlingen begonnen waren. Dan hadden we vanaf het begin een klas gehad." Aan de nieuwe schooi wordt hard gewerkt. Ouders worden aange schreven en geïnformeerd over al le mogelijkheden. Inmiddels heeft de school ook al enkele aspi rant-leerlingen: peuters die bin nenkort vier jaar worden en dus naar school mogen. Deze leerlin gen zullen in de maanden februa ri en maart de klas gaan vullen. Een volle klas verwacht Reime rink dit schooljaar niet meer. Het volgend schooljaar ziet zij veel rooskleuriger in. „We hebben nu wat te bieden. Kunnen ouders iets tastbaars laten zien. Voor het vol gend schooljaar hebben we zeker twee verschillende leergroepen. Naast een groep 1/2 komt er dan ook een groep 3, eventueel in combinatie met groep 4." In het noodgebouw aan de Slim me Watering is ruimte voor twee lokalen en eeri speelzaal. Bij de start van de school is door de ge meente toegezegd dat daar nog twee lokalen kunnen worden bij gebouwd. Door combinatiegroe pen te maken kunnen alle leer gangen van de bassisschool uit eindelijk een plek krijgen m het noodgebouw. Uiteindelijk is het de bedoeling dat in Spaland-Oost een nieuw ge bouw wordt neergezet, waarin de leerlingen van De Vlinder en die van De Notenkraker aan het Sachpiein worden ondergebracht. Die nieuwbouw staat er op z'n vroegst over vier jaar, maar het kan volgens Reimerink ook nog acht jaar duren. Pionieren Ondanks de valse start is het en thousiasme over de nieuwe school nog steeds heel erg groot. „Het komt niet vaak voor dat je een school helemaal van de grond af aan kunt opbouwen. Dat is een echte uitdaging. Met de aanmel dingen is het in het begin niet goed gegaan en ook nu hebben we nog te weinig leerlingen. Maar de overtuiging is er by mij en ook bij de leerkrachten. Dit is echt pio nieren." Voor die leerkrachten is het af en toe echt afzien geweest. Zij waren bijvoorbeeld blij als ze op één van de andere scholen die onder de katholieke stichting vallen wel voor een volle klas stonden. „Ik heb weer eens echt gewerkt, hoor ik dan," vertelt Reimerink, „En ik kan me daar ook wel wat bij voor stellen." Reimerink is directeur van vier scholen in het katholiek onderwijs in Schiedam. „Als ik al leen voor De Vlinder zou zijn aan gesteld dan was het voor mij heel wat moeilijker geweest." Toch hebben de drie werknemers van De Vlinder geen seconde de moed laten zakken. „We hebben geen moment gedacht dat het niet van de grond zou komen. Die overtuiging hebben we echt alle maal. Bovendien is dit de enige kans om bijzonder onderwijs in Spaland te krijgen en dat gaat ge woon lukken." De pony's en hebben een warm onder komengevon den bij de kin derboerderij in de Slacht huisbuurt. Dg verzorgen de beesten Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Schiedam Twee pony's en vier geiten ?.ijn zaterdagavond uit de barre kou gehaald en onderge bracht in de stal van de kinder boerderij aan de Slachthuislaan in Schiedam. De dieren stonden bij een temperatuur van dik tien graden onder nul onbeschut op een veldje aan de Sehuttevaer- weg. Hun drinken en voedsel wa ren bevroren. De dieren stonden op een afgeslo ten veldje, maar hadden over de bevroren sloot eenvoudig op de vlucht kunnen slaan. De politie besloot daarop de dieren weg te halen van het terrein. Beheerder C. Beljaars van de kinderboederij hoorde de tijding over de beesten in de vrieskou op zijn scanner. Hij reisde direct af naar de Schutte* vaerweg en bood de agenten aan de dieren een warme stal te bie den. Volgens Beljaars waren de „.eren flink aangeslagen door de kou. De schapen hadden wonden in hun Schiedam De woningbouwver eniging Noordvest gaat de en trees van twee flats aan het Schu bert- en Lisztplein in de wijk Groenoord afsluiten. Ruim 75 pro cent van de bewoners van de flats gaat akkoord met afsluiting van de entree voor onbevoegden en de daarbij horende huurverhoging van ruim vijf guiden per maand. Met het afsluiten van de ingang van de flats hoopt de woning bouwvereniging dat de overlast van ongewenste bezoekers af neemt, waardoor de sociale veilig heid kan verbeteren. Op dit mo ment loopt in Groenoord een ex periment waarbij drie huismees ters van de woningstichting zich intensief bezighouden met toe zicht op en om de flats. Daarnaast zijn in oktober bij de centrale kel deringangen van de twee flats 54 anti-inbraakstrips aangebracht. Het afsluiten van de centrale por tieken wordt gecombineerd met de al geplande opknapbeurt van de trappenhuizen Deze start in januari 1997 en zal als alles goed gaat in april klaar zijn. Om de afsluiting van de entrees mogelijk te maken wordt de pui aangepast en komt het paneel voor het aanbellen naast de cen trale toegang. Op verzoek van de bewoners blijven de brievenbus sen op de oude plaats, op de eigen verdieping. Dit wordt gedaan om veel geloop naar beneden te voor komen. In de flat wonen veel ou deren. Het opknappen van het trappen huis: bpcfaat uit het schilderen van de wanden, deuren, kozijnen, trapleuningen- en hekken, ver vangen van de plafonds en ver nieuwen van wand- en vloerte gels. De plannen voor zowel de portiekafsluiting als de opknap beurt van de trappenhuizen zijn in overleg met de onlangs opge richte bewonersvereniging tot stand gekomen. In combinatie met de pas geschil derde galerijbeplating -m de vorm van abstracte muziekno ten - en een aantal andere onder houdswerkzaamheden cr.de: gaan deze flats een behoorlijke gedaantewisseling. nek, als gevolg van een vastgevro ren touw. Volgens een politie woordvoerder zijn de beesten vooral uit voorzorg naar de kin derboerderij overgebracht. Van daag wordt vastgesteld of dit ras pony's tegen de barre kou bestand is. De geiten zijn dit in principe wel. De eigenaar van dc door de kou bevangen beesten is inmiddels achterhaald. In overleg met hem wordt beke ken wat er met de dieren moet ge beuren. Maandag 30 december VLAARDINGEN VOJ Clubhuis 'tTrimpad. Klaverjas sen, 20.0öu. ROTTERDAM Onafhankelijk Toneel. Onafhanke lijk Toneel speelt Heden Toekomst muziek, 20.Q0u. Jeugdtheater Hofplein. Alleen op de wereld, lÖ.OOu. Rotterdamse Schouw burg. Gr.z. Lord of thefhes, 20.15u. Dinsdag 31 december SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Oudejaarsbal, 19.30u. VLAARDINGEN Dienstencentrum Soenda. Qude- jaarsvienng (met oliebollen), lO.OOu. Ujnbaanhalien. Jeugd- stad, lO.OOu. VOJ Clubhuis 'tTrim pad. Oudejaars instuif, 13.30u. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein. Alleen op de wereld, 14.00u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Lord of the flies, 14.30u. Bioscopen ROTTERDAM 24 dec. t/m 1 jan. Calypso 1: The Hunchback of Notre Dame' (af) dag. 1.15-4-6.45-9.30, di.31/121.15, wo,l/l vervalt 1.15, Calypso 2: 'Sleepers' (16) dag. 6-9 beh. 31/12. Calypso 3: 'Secretsand bes' (al) dag. 12.45-3.30-6.15- 9.15. di.31/12 alleen 12.45, wo.1/1 vervaft 12.45. Cinerama 1: 'Day light' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. di.31/12 alfeen 1.15, wo.1/1 vervalt 1.15. Cinerama 2: 'Matilda' (al) dag. 1.15-4-6.45. di.31/12 alleen 1.15wo. 1/1 vervaft 115 The nutty professor' (al) dag. 9.30. beh. di,31/ 12. Cinerama 3: The Long kiss goodnight' (16) dag. 6.45-9.30. be- h.di.31/12. Cinerama 4: The Fan' (12) dag. 6.45-9.30. beh. di.31/12. Cinerama 5: 'Surviving Picasso' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. di.31/12 alleen 1.15 wo.1/1 vervalt 1.15. Corso: 'Daylight' (12) dag. 6.45- 9.30. beh.di.31/12. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag. 2-4. 'Survi val Island' (ai) dag. 1-3. beh.di.31/ 12. 'Evita' (at) dag.T-9.30. beh- .di.31/12. Venster 1: 'Secrets and bes' (al) dag. beh.di.31/12 7.30- 10.15 ma. metom 10.15, ook mati nee ma. 2. 'Sneak Preview' ma. 10. Venster 2: 'Le journal d'une femme de chambre' (al) ma.wo.7.30. Sha- kespeare-verfiimingen: 'Richard Ui' ma 2.30. 'Beautiful thing1 (al) dag. 10beh.di.31/12.Venster3: 'LesAf- finités Electees' (al) dag. 8-10 beh- .di.31/12. Venster 4: 'Chacuncher- che son chat' (al) dag. 8 beh.di.31/ 12. 'Oamornatural'{al)dag. lObeh- .di .31/12, ma, ook2,30. Lumlère 1: 'Jingle all the way' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30 di.31/12 alleen 1.15 wo.l/lvervaltl. 15. Lumière2: 'Evi ta' (al) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15 di.31/12aifeen 12.15 wo.1/1 vervalt 12.15. Lumlère 3: 'Independence day' (12) dag. (beh.di.31/12) 6.15- 9.15. Lumlère 4; The nutty profes sor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, dl.31/12 alleen 1,15, wo.1/1 vervalt I.15. Pathé 1: 'Evita' (ai) dag. II.55-2.45-6.35-9.25, di.31/12 alleen 11.55, wo.1/1 3.13-6.35- 9,25. Pathé 2: 'Sleepers' (16) dag, (beh.di.31/12) 5.50-9. Pathé 3: 'Mathilda' (al) dag. 11.15-1.40- 4.15-6.55-9.10, di.31/12 alleen 11.55-1.40, wo.1/1 vervalt 11.15- I.40. Pathé 4: The long kiss good night' (16) dag. 11,35-2.35-6.30- 9.20, di.31/12alleen 11.35, wo. VI 3,30-6.30-9.20. Pathé 5: The hunchback of Notre Dame' (al) dag. (beh,dw31/12)7.15-9.5Q, Pathé6: 'JACK' (a!) dag. 11.10-1.55-6.40- 9.30, di.31/12 alleen 11.10-13.55, wo.1/13.45-6.40-9.30. Pathé 7: 'Jingle all the way' (al) dag. 11.45- 2.15-5-7.20-9.40, dt.31/12 alleen II.45-2.15, wo. VI vervalt 11.45- 2.15. Kindermatinees: Calypso 2: The Leopard son' (al) dag. 1.15-4, di.31/ 12 alleen 1.15, wo. 1/1 vervalt 1.15. Cinerama 3: 'De Klokkenluider van de Notre Dame* (al) dag. 2-4.30, di.31/12 alleen 2, wo.1/1 vervalt 2. Cinerama 4: 'De avonturen van Pi- nokkio' (al) dag. 1.15-4, di.31/12 al leen 1.15, wo.1/1 vervalt 1.15. Cor so: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) dag. 1.15-4. Imax: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (al) dag. 11-5, dr .31/12 alleen 11, wo.1/1 alleen 5. Lumlère 3: 'De avonturen van Pmokkio' (al) dag. 1.15-4, dt.31/12 alleen 1.15, wo.l/ 1 vervalt 1.15. Pathé: 'De Klokken luider van de Notre Dame' (al) dag. 11-1.35-4.10, di.31/12 alleen 11- 1.35, wo. 1/1 alleen 4.10. 'De avon turen van Pmokkio' (al) dag. 11.05- 1.20-3.35, di.31/12 alteen 11.05- 1.20, wo.1/1 alleen 3.35. Lantaren 1: 'De avonturen van Pmocchio' (al) ma. 2 Venster 3: 'Kleine Nemo: avonturen in dromenland' (al) ma.2. Vlaardingen Het Vlaardings Overleg Revalidatie (VOR) heeft bijna 19.000 gulden subsidie ge kregen van het VSB Sehiedam- Vlaardingen Fonds om een badlift aan te schaffen. De lift, bedoeld voor gehandicapten, moet in het in aanbouw zijnde nieuwe zwem bad De Kulk in Vlaardingen ko men. Het VOR is een platform dat de belangen van gehandicapten behartigt. Het VOR tracht door haar werk invloed op het gehandi captenbeleid van de gemeente uit te oefenen zodat er verbeteringen komen up hel gebied van toegankelijkheid, vervoer, rol stoelroutes en parkeerplaatsen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1