Wat» 9 Brigade wordt dakloos door nieuw zwembad PvdA raadpleegt haar achterban bij start van druk politiek jaar Schiedams college in kijkdoos te kijk gezet Kaarten niet uitverkocht na de Nacht van de Wacht WD pleit voor verdiepte aanleg van de A 4-Noord Leerlingen De Singel nog vrij g wp&m Inbraken in woningen Met fiets het water in Baas kwelt zijn hond Overval op een benzinestation Overval op snackbar mislukt Verwarde man loopt op snelweg Winkeldieven aangehouden Foto's van The Beatles Gemeente laat Vlaardingse redders aan lot over Abonnee Service Rotterdams Dagblad Rotterdams Dagblad Maandag 6 januari 1997 Maassluis In woningen aan de Havikstraat, Torenmolen. Lijn baan en Drijver in Maassluis is za terdag ingebroken. In twee hui zen werd videoapparatuur gesto len. In de woning aan de Lijnbaan werden de daders afgschrikt door het alarm, in die aan de Drijver stuitte de bewoner op de dieven, die op de vlucht sloegen. -Een 13-jarige jongen uit Rozenburg is zaterdagavond bij de steiger van de pont Maas sluis-Rozenburg met zijn fiets in het waterbeland. Personeel van de pont wist de on fortuinlijke knaap ongeschonden op het droge te krijgen. Hoe het ongeluk gebeurde is niet bekend. Maassluis Een 43-jarige inwo ner van Maassluis heeft drt week einde een proces-verbaal gekre gen omdat hij zijn hond bij een temperatuur van acht graden on der nul buiten liel De«hond was bovendien versto ken van eten en drinken. Het die renasiel heeft zich over de vier voeter ontfermd, Vlaardingen—Een benzinestation aan de Vlaardingse Hogendorp- laan is vrijdagavond door een on bekende man overvallen. De dader droeg een bivakmuts en bedreigde de pompbediende met een vuurwapen. Met een paar honderd gulden sloeg hij op de vlucht. Een personeelslid achter volgde de man tevergeefs. Schiedam Twee jongens heb ben gisteravond geprobeerd een snackbar aan de Snelliussingel te overvallen. By binnenkomst be stelde één van de jongens een blikje cola en legde daarvoor geld op de toonbank. Toen de 31-jarige medewerker van de snackbar wis selgeld aan de jongen wilde terug geven, spoot deze hem met traan gas in het gezicht. De medewer ker pakte daarop een ijzeren hulp stuk achter de toonbank vandaan en sloeg daarmee om zich heen.. De vitrine, de kassa en wat andere delen van de inventaris sneuvel den daarbij. De twee jongens zijn gevlucht. De medewerker van de snackbar had na afloop last van ^zynogen. -De recherche heeft een onderzoek jngsteld Schiedam Een 43-jarige Schiedammer is gistermiddag van de snelweg A 4 gehaald. De man liep in verwarde toestand bij de ingang van de Beneluxturmel. Hij was gekleed in nachtkleding en had pantoffels aan, Medewer- .kers van de politie hebben de man naar huis gebracht Schiedam Een 26-jarige Schiedamse is zaterdag op het Hof van Spaland aangehouden voor winkeldiefstal. De vrouw had crème gestolen bij een drogisterij. Bij het verlaten van de winkel ging het alarm af. De vrouw kreeg een' proces-verbaal. Later op de dag werd in een wa renhuis in de Passage een 30-jari- ge Schiedammer aangehouden, nadat hij een dekbedovertrek had gestolen. Hij werd betrapt door het beveiligingspersoneel. De Schiedammer heeft bekend. Hij kreeg een proces-verbaal Vlaardingen De aankomst op Schiphol, de persconferentie, de rondvaart door de Amsterdamse grachten en het optreden in Blok ker. In Let it be Recordstore is tot eind januari een foto-tentoonstel ling te zien van het bezoek dat The Beatles van 5 tot en met7 juni brachten aan Nederland. De expo sitie is afkomstig uit het archief van fotograaf Ben van Meeren- donk van het Algemeen Hollands Fotopersbureau. Vlaardingen De leden van de Vlaardingse Reddingsbrigade voelen zich door de gemeente in hun hemd gezet. In de steek gelaten en miskend door dezelfde instantie als waar de redders zich regelmatig geheel belangeloos voor inzetten. De leden van de brigade zijn, als dit jaar het nieuwe zwembad gereed komt, dakloos. Nu hebben de redders nog een ruimte onder het Kol- pabad, maar met de sloop van dit zwembad verdwijnt ook hun clubhuis. Al meerdere malen hebben de waterratten de gemeente Vlaardingen gevraagd te zorgen voor vervangende ruimte maar telkens kreeg men nul op rekest. De reden voor de gemeente om de redders niet te helpen is dat de Vlaardingse Reddingsbrigade als een zwemvereniging wordt ge zien en niet als club van mensen redders. Iedere zwemvereniging in Vlaardingen kan in het nieuwe zwembad De Kulk een ruimte hu ren, In deze ruimte kunnen ze hun spullen opslaan. Ook mogen ze tegen betaling gebruik maken van een instructielokaal in het nieuwe bad. Voor een clubhuis is echter geen plaats. Zelfs voor de Reddingsbrigade is geen ruimte beschikbaar. „Wij zijn niet blij met de manier waarop alles nu gaat," vertelt J. Spijkerman van de Vlaardingse Reddingsbrigade. „Ons clubhuis gebruiken we voor vergaderingen en voor het geven van cursussen. Wij zijn er regelmatig te vinden en een clubruimte is voor ons van grootbelang." De Vlaardingse Reddingsbrigade is niet een vereniging met veel geld. Het is voor de 340 leden dus niet erg makkelijk een vervan gende clubruimte te vinden. Ze hadden gehoopt op wat hulp van de gemeente maar die heeft tot nu toe nog niets ondernomen. „Ik begrijp dat niet," vertelt red der Spijkerman. „Wij doen als reddingsbrigade heel veel voor de gemeente. Zo staan we elk jaar tij dens de intocht van Sinterklaas Schiedam Het college van bur gemeester en wethouders van Schiedam heeft zaterdag tijdens de nieuwjaarsreceptie een kijk doos gekregen van leden van Groenlinks. In de kijkdoos was ondermeer een grote foto van het huidige stadskantoor, een berg versnipperd papier en de verschil lende wethouders en de burge meester te zien. Met het aanbie den van de kijkdoos protesteert GrocnLinks tegen de manier waarop de politiek met de Schiedamse bewoners omgaat. De woede van GroenLinks is aan gewakkerd door het uitblyven van antwoord op een brief die de partij eind augustus van het vorig jaar al stuurde. In die brief vroeg de partij om een vervolg te geven aan de zogenoemde Stadsge sprekken die vorig jaar werden gehouden. Groenlinks vond dat de gemeente creatiever en wervender kon gaan communice ren met de burgers, zodat ook de opvattingen over de invulling van het Hemaplein konden worden meegenomen in de besluitvor ming. Het college heeft niets met die suggestie gedaan. „Dat is het goed recht van het college vond ook de werkgroep Hemaplein van GroenLinks Schiedam. „Toegege ven, onze voorstellen waren tame lijk gedurfd. Maar we verkeerden sinds die tijd in de veronderstel ling dat het college blijkbaar nog niet toe was aan een dergelijk aanpak." De verbazing was daardoor bij de werkgroep zeer groot toen bleek dat er al een hele tijd een plan van eisen op tafel lag. „Het college legt daarmee de reeds getoonde inzet van veel Schiedammers om met bruikbare voorstellen te ko men naast zich neer. Kennelijk kan dat het college niet veel sche len." In het plan van eisen is tot grote schrik van GroenLinks 4400 vier kante meter kantoorruimte opge nomen. Na bekomen te zijn van de verbijstering is Groenlinks nu vooral boos op het college. Alleen wethouder Bart de Leede (Groen Links) is tegen de plannen voor de kantoorruimte. 2ijn portret in de kykdoos heeft dan ook een tekstvlagggetje met daarop het woord tegen. Met de kijkdoos heeft Groen links vorm gegeven aan haar boosheid. „Veel mensen waren niet op de hoogte van het plan van eisen. Men verkeerde in de veron derstelling dat de invulling nog steeds open was." De kijkdoos werd zaterdag aangeboden aan verantwoordelijk wethouder Haf kamp. langs de haven. Bij de zwemvier- daagse houden we de boel in de gaten en tijdens Koninginnedag geven we demonstraties in de ha ven. Als de gemeente ons nodig heeft staan we paraat, maar ais wij wat nodig hebben staan we in de kou." De ruimte in het nieuwe zwembad die door alle verenigingen kan worden gebruikt is te klein voor de redders. Zij moeten al hun persluchtflessen kunnen stallen. Daarnaast moeten ze al hun ande re apparatuur kwijt. Het belang rijkste is de compressor die de lucht in de flessen blaast Deze moet ook een plaatsje krijgen en daar is in de gemeenschappelijke ruimte geen plek voor, „We zouden ook graag onze boot in Vlaardingen stallen," zegt Spij kerman. „Dat ding ligt nu in een garage in Maasland. Dat is na tuurlijk idioot. Dat ding zou ei genlijk in Vlaardingen moeten liggen, maar opnieuw geldt dat daar geen ruimte voor is." Spijkerman hoopt nog steeds dat de gemeente over de brug komt met een nieuw clubhuis. In het zwembad is dat niet mogelijk meer omdat daar tijdens het ont werpen van het bad geen reke ning mee is gehouden. Wel zou den de ambtenaren volgens Spij kerman voor een ruimte in de buurt van het zwembad kunnen zorgen. „Ik blijf in ieder geval ho pen op een nieuw clubhuis." De leden van de reddingsbrigade voelen zich in hun hemd gezet door de gemeente. In het nieuwe Vlaardingse zwembad is geen aparte ruimte meer voor de redders. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen De eerste fanaten stonden zaterdagavond al om tien1 uur voor de toen nog gesloten deuren van de Stadsgehoorzaal in- Vlaardingen. Om precies midder nacht zou de Wacht van de Wacht' van start gaan. Een hele nacht wakker blijven om precies om vier uur als eerste (of in ieder ge val een van de eersten) een kaart je voor een voorstelling van Youp van 't Hek of Herman Finkers te kopen. Maar door de koude begon de wacht al om tien uur. „We kon den die mensen toch niet buiten in de kou laten staan," vertelt di recteur SóndorGórt, Het idee voor de Nacht van de Wacht ontstond vorig jaar april toen duidelijk werd dat de onder handelingen met de artiesten Van 't Hek en Finkers langer zouden duren. ,,De kaarten konden niet tijdens de open dag in september in de verkoop. Dat haalden we niet," vertelt Góra. Met Finkers werd voor zijn optredens op vrij dag 10 en zaterdag 11 januari bij voorbeeld nog vorige maand fiks onderhandeld. Toch was alles op tijd rond om in de nacht van zaterdag op zondag de in totaal 2400 kaarten te verko pen. Om de nacht door te komen werd de Harmonie ingericht voor de 'gezelligheid'. „We moesten iets doen. Bij de kaartverkoop in september kim je de mensen ge woon buiten laten staan. Dan lig gen ze ook voor de deur. Maar dat kan met deze temperaturen echt niet," vertelt Góra. Do Kaarten voor Fin kers en Van 'tHekzijn na de Nachtvan de Wacht nognlet uitverkocht. Voordat de kassa's open gingen werden de kaartkopers In de Harmonie vermaakt met muziek en vermaakten ze zichzelf met spelletjes. Foto Roel Dijkstra Het idee om dan maar een infor mele muzikale en culturele nacht te houden is voortgekomen uit de breinen van alie medewerkers van de Stadsgehoorzaal. „Ik wilde eerst entree vragen, maar dat von den de anderen weer niets," zegt Góra. Uiteindelijk hebben zo'n 200 mensen de nacht hier doorge bracht Zü werden vermaakt door uitsluitend Vlaardingse artiesten en nieuw Vlaardings talent, Voor Góra was het optreden van Mare Lotte het absolute hoogtepunt. Naast de zang- en muziekacts was ook nog een rol weggelegd voor columnist Dick van der Lugt, die zijn beste columns ten gehore bracht Volgnummers Direct na middernacht werden aan de deelnemers volgnummers uitgedeeld. Een gevolg hiervan was dat een groot deel van de mensen direct na het verkrijgen van dat nummer weer de warmte van hun eigen huis of bed opzoch ten. Voor Góra is dat reden om - mocht er ooit een tweede Nacht van de Wacht komen - bij voor baat de spelregels te veranderen. „De tijden moeten dan anders. Wellicht moeten we het dan kop pelen aan een ontbijt," mijmert hij na een nacht zonder slaap. „Ik zou dan zeker de deuren pas om 4.00 uur open laten gaan en om 8,00 uur de volgnummers uitde len en tegelijkertijd een ontbijt houden." Het uitdelen van de volgnum mers is volgens Góra pure nood zaak om de sfeer goed te houden, „Iedereen weet gewoon wanneer hy aan de beurt is." Wel jammer vindt Góra het dat hij bijna geen abonnementshouders in de Nacht van de Wacht heeft gezien. „We hebben als theater geprobeerd om voor hen toch wat te regelen, maar dat is niet gelukt. Van 't Hek en Finkers willen vooral een nieuw jonger publiek en daarom geen abonnementshouders. Ik had de abonnementshouders nu wel ver wacht, maar heb ze niet gezien. Ik denk dat ze er gewoon geen zin meer in hebben, dat vind ik heel jammer." Door heel weinig publiciteit te ge ven aan de Nacht van de Wacht heeft Góra het publiek zoveel mo gelijk Vlaardings proberen te hou den. „Als ik in Rotterdam had ge roepen dat we hier kaarten voor Youp hadden, waren ze heel wat sneller weg geweest. En mis schien heeft ook de Elfsteden tocht nog wat effect gehad cp de verkoop," Om vijf voor twaalf op zondag morgen waren er dan ook nog kaarten voor alle voorstellingen. De resterende kaarten zijn vanaf woensdag tijdens de gebruikelij ke kassatijden aan het loket te ko pen. Vlaardingen/Maassluls De WD- fracties in Maassluis en Vlaardin gen zijn voor de aanleg van de rijksweg A4 tussen Schiedam en Delft. Alleen door de komst van het verlengde deel van de rijks weg kan volgens de plaatselijke li beralen worden gewerkt aan de verbetering van de infrastructuur in deze regio. Maar de nieuwe snelweg moet volgens de libera len wel in een milieuvriendelijke variant worden aangelegd. De mening van de WD staat in schril contrast met de rest van de plaatselijke politici, die pertinent tegen de snelweg zijn, en daar door hebben de liberalen in Vlaar dingen en Maassluis zich genood zaakt gevoeld om een brief met hun afwijkende mening aan de vaste Kamercommissie voor ver keer en waterstaat te sturen. Minister Jorritsma (ouk WD) maakte eind vorig jaar bekend dat de verlenging van de snelweg A 4 er komt. Na wat onenigheid met milieuminister De Boer werd be sloten om de weg bovengronds aan te leggen. Dit tot grote woede van een ieder die de afgelopen ja ren tegen de aanleg van de snel weg heeft geprotesteerd. Maar ook de plaatselijke liberalen zijn niet gelukkig met deze va riant „Hoewel wij beseffen dat de door de Rijkswaterstaat ontwik kelde verdiepte aanlegvariant duurder is, vinden wij dat de be langen van bewoners in de omge ving en het belang van dit essen tiële natuurgebied een extra in vestering zullen rechtvaardigen." De commissieleden moeten daar volgens de WD rekening mee houden. .Aanleg op maaiveldni veau zal gepaard gaan met om vangrijke geluidwerende voorzie ningen die ernstige visuele hin der zullen opleveren. Ook zal de natuur in het recreatiegebied Midden-Delfland ingrijpende en onherstelbare schade oplopen." De gemeenteraden in de omge ving gaan veel verder dan de plaatselijke WD-politiri en heb ben er bij de Kamercommissie op aangedrongen om de komst van de snelweg A 4 tegen te houden. Door Ben van Haren Vlaardingen—Voor de plaatselijke politici wordt 1997 een belangrijk jaar. De Tweede Kamer gaat bepa len welke invloed raadsleden in het Rijnmondgebied nog zullen hebben op de gang van zaken bin nen hun gemeente. Daarnaast zullen de partijen dit jaar moeten beslissen met welke mensen en strijdpunten zij volgend jaar de gunst van de kiezer hopen te ver werven. Burgemeester L W, Stam meldde op de matig bezochte nieuwjaars receptie in het Vlaardingse stad huis, dat hij versvacht binnenkort duidelijkheid uit Den Haag te krijgen over de toekomst van het regionale bestuur. Hij, zeer actief in het bestuur van de stadsregio Rotterdam, voegde er overigens aan toe dat de behartiging van de plaatselijke belangen uiteraard voorop staat bij het gemeentebe stuur. Tegelijkertijd stelde hy vast, dat de doelen, die de politici en ambtenarij zich vooraf hadden gesteld voor 1996, niet zijn be reikt. Tussen de uitwisseling van goede wensen door vertelde de met te korten worstelende wethouder van financiën H. Royers (WD) te hopen op resultaten van zyn tot nog toe gevoerde beleid. „Zo'n laatste volle jaar voor de verkie zingen wordt ook wei oogstjaar genoemd, maar het belangrijkste is natuurlijk dat wij gewoon door gaan met besturen." De woordvoerder van de dissiden ten binnen D66, J. Knieriem, ver telde ook optimistisch te zijn. Hij is mede-schrijver van het zwart boek, dat heeft geleid tot de crisis binnen degelederen van de Vlaar dingse democraten en ingrijpen van hogerhand. Het bestuur trad af en de fractie kreeg verwijten over arrogantie. „We hebben nu een nieuw bestuur en dat ziet er goed uit," aldus Knieriem, De Partij van de Arbeid, die kort voor de vorige raadsverkiezingen werd geconfronteerd met de af splitsing van enkele kopstukken (ex-wethouder J. Ranshuijsen en ex-raadsleden L. ten Have, H. Pe- tray en K Blumenstoek) die later zijn geroyeerd en W2000 opricht ten, doet er alles aan om nu moei lijkheden te vermijden. De PvdA is zelfs al begonnen met de voor bereiding op de volgende raads verkiezingen, Binnenkort vinden alle byna 300 Vlaardingse leden van de PvdA een brief in de bus met de mededeling, dat ze op kor te termijn een telefoontje kunnen verwachten van plaatseli, .e kop stukken. In overleg met het landelijk par tijbureau wordteen enquête voor bereid. De vragen zijn nog niet ge formuleerd, maar ze moeten de basis leggen voor het nieuwe ver kiezingsprogramma. Fractievoorzitter A. Attema: „We willen van alle leden weten waar aan zij prioriteiten geven. Zijn we goed op weg met de armoedebe strijding of moeten we er meer aan doen? Zyn er andere zaken, die aandacht moeten krijgen? Hoe denken ze over ons functio neren als fractie?" Het gaat volgens Attema niet uit sluitend om het vragen van een oordeel over de afgelopen perio de. „Ook zal er gevraagd worden welke bijdrage leden individueel kunnen en willen leveren. Ik denk dan bijvoorbeeld aan het meeschrijven van het programma en de kandidaatstelling. Zo zal er een vraag bij ritten welke sugges ties het lid zelf heeft op dit ge bied." De enquête zal eind deze maand of begin februari worden gehou den. Het resultaat wordt in het partij-orgaan Achterban gepubli ceerd. „Met inachtneming van anonimiteit voor alle deelne mers," zegt Attema. Maandags januari VLAARDINGEN Dienstencentrum De Bijenkorf. Nieuwjaar-inloop, 14.00-lG.OOu. MAASSLUIS Stadhuis. Nieuwjaarsreceptie voor inwoners, 19.3Q-21.30u.k ROTTERDAM Rotown. Ezjo.22.00u. Dinsdag 7 januari VLAARDINGEN Ichthuskerk, Gespreksknng over verzoening, 20.00 uur. ROTTERDAM Dizzy. Amina Rgarova-BartPiatteau, 22.00u. Luxor Theater. Youp van 't Hek, 20.15u, uitverkocht Rotter damse Schouwburg. Gnz, Snakes- ong Trilogie: deel 3 Le Desir, 20.15u.Kl.z. Anouk van Dijk, 20.3Qu. Zaal De Unie. Stad-Zon- der-Eigenschappen-Show, 2O.30u. ROTTERDAM Calypso 1: TheHunchbackofNotre Dame' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Sleepers' (16) dag. dr. ook 1.15. Calypso 3: 'Secrets and Lies' (al) dag 12.45-3.30-6.15- 9.15. Cinerama 1: 'Daylight' (12) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Matilda' (al) dag 1.15-4-6.45. The nutty professor' (al) dag 9.30. Cinerama 3: The long kiss good night' (16) dag. 6.45-9.30. Cine rama 4: The Fan' (12) dag 6.45- 9.30. di. ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Surviving Picasso' (al) dag 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: 'Daylight' (12) dag 6.45-930. di. ook 1,15-4. Imax Theater 'Special Effects' (ai) dag (beh,ma.) 2-4. 'Survival Island' (al) (beh.ma.) dag. 3. 'E VIT A' (al) dag7-9.30. Lantaren 1: 'L'Uomo Delle Stelle' (al) dag. (beh.wo.) 8. 'All things fair' (al) dag (beh.wo.) 10. Venster 1: 'Secrets and Lies' (al) dag 7.30-10.15 ma.metom 10.15. Venster 2: 'Subamarekha' (al) ma- .di.wo. 7.30 ook matinee wo. 2.30. 'Out of the present' (al) dag. 10. Ven ster 3: 'Les Affmités Eiectives' (al) dag 8-10. Venster 4: 'Chacuncher- ge son chat' (al) dag 8. 'Oamornatu- rat' (al) dag 10. Lumièrel: 'Jingleali theway'(al)dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière2: 'EVITA' (al) dag 12.15- 3.15-6.15-9.15. üimlère 3: "Inde pendence day' (12) dag. 8.15-9.15. dl. ook 12.15-3.15. Lumlère4: The nutty professor' (al) dag 1.15-4- 6.45-9.30. Rejfariér'Hatéêrtd fofce' (16) i/m wo. Pathé 1: 'E V f T A' (al) dag. 11,55-2.45-6.35-9.25. Pathé 2: 'Sleepers' (16) dag 5.50-9. di. ook 11.15-2.25. Pathé 3: 'Ma thilda' (al) dag. 11.15-1.40-4.15- 6.55-9.10. Pathé 4: The long kiss goodnight' (16) dag 11.35-2.35- 6.30-9.20. Pathé 5: The Hunch back of Notre Dame' (al) dag 7.15- 9.50. Pathé 6: 'J A C K' (al) dag 11.10-1.55-6.40-9.30. Pathé 7: 'Jingle all the way' (al) dag 11.45- 2.15-5-7.20-9.40. Kindermatinees: Calypso 2: The Leopard son' (al) wo. 1.15-4. Cine rama 3*. 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) dag 2-4.30, Cine rama 4: 'Deavonturen van Pirtckkio' (al) wo. 1.15-4. Corso: 'De Klokken luider van de Notre Dame' (al) wo. 1.15-4. imax: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (al) dag 5. Lumière 3: 'De avonturen van Pinokkio' (al) wo. 1,15-4. Pathé: 'De Klokkenlui der van de Notre Dame' (al) wo. 11- 1.35-4.10.'De avonturen van Pinok kio' (al) wo. 1105-1.20-3.35. Ven ster 3: 'Kleine Nemo: avonturen in dromenland' (ai) wo. 2. Vlaardingen De 340 leerlingen van de openbare basisschool De Singel in Vlaardingen-Holy heb ben voorlopig nog tot woensdag vrij. Na een felle brand werd het schoolgebouw op nieuwjaarsoch tend grotendeels in de as gelegd. Eerst werd gedacht dat het ge bouw aan het Kruidenpad nqg voor een deel te gebruiken was, maar dat is niet het geval. De gemeente en het schoolbe stuur hebben vanmorgen over legd hoe het nu verder moet. Voor de 340 leerlingen moet op korte termijn vervangende schoolruim te worden gevonden. Volgens een gemeentewoordvoerder worden de verschillende opties momen teel op een rijtje gezet. Hij hoopt dat daarna de knoop snel kan wor den doorgehakt. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010 -4004 444

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1