24 Sport Verzwakt UVG pakt punt CKC Maassluis doet nog mee voor kampioenschap fëdiifis-te Doelman Edwin Tonnon laat zich gaan en krijgt rood Paul de Leeuw in z'n element r 'Mooier dan Atlanta' Topdrukte mobiel telefoonverkeer WSMteSoteSWes- Ruime aandacht Siit buitenland Kwart mihoen in bus en trein a kontend de I WÊÊÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊM*- Badmintonners Refoba grijpen weer de titel Dramatisch verlies van KV Vlaardingen ODO Iaat onderuit tegen de koploper Attila Gültuna in topvorm DWS hondt zenuwen in bedwang Rotterdams Dagblad Maandag 6 januari 199? Fraoeker - De bekende Neder- - landers kwamen zaterdag als vlie gen op de stroop op Franeker ai Waai veel publiek is gedijen de te levisiepersoonlijkheden. Ursuide Geer, Paul de Leeuw, disejockty Tom Mulder en vooral Veronica- presentator Gijs Staverman pik ten bun graantje mee van de toe juichingen en het applaus. De redactie van het nieuwe televi sieprogramma 'Laat de Leeuw5 had donderdagavond meteen be sloten het programma van Paul de Leeuw rechtstreeks in Frane ker op te nemen, ift en rond de ^Iheetuin naast het Planetarium. ^«Normaal doen we het program- .;bma in Amsterdam maar als de ae- -<s dualiteit er aanleiding toe geeft -springen we daar op in," aldus l een lid van de televisieploeg. Leeuwarden De Olympische gouden medaille en het zilveren Elfstedenkruisje. Diederik Si mon, roeier uit de Holland Acht, heeft beide. Na elf uur en tien mi- ()1nuten finishte hij op de Bonke- i jvaart in Friesland. Simon had ge noten. „De Elfstedentocht is als evenement mooier dan de Olym pische Spelen." ?r£)e roeier had de tocht vrijwel in 13gen ruk afgelegd. „Ik heb onder- ,rcjweg een keer stilgestaan, maar 'n4®t beviel me slecht. Bovendien ^iiad ik haast, omdat ik met een .hfjaat startnummer vertrok. Ik heb onderweg wel duizenden mensen ingehaald. Sommigen konden nauwelijks meer vooruit" Den Haag De PTT heeft zater dag tijdens de Elfstedentocht tot zeven uur 's avonds zo'n 57.000 gebruikers van mobiele telefoons in Friesland genoteerd», Een woordvoerster spreekt ^van een 'enorm succes'. Al mëtalis er ge- Tduren'dedetocht 'gigantisch veel' 'inrfal&FnnliiiM' ■hlT'tV Hlfn laad gaf geen geMjzigi'gebmilj te zien tert opzichte van andere za terdagen. Alleen tijdens s|art en finisch was er sprake van een dip, toen belde er bijkans niemand. Het rriobiele telefoonverkeer daarentegen was zo'n tien keer hoger als normaal. Ook de firma Libertel is uitermate tevreden over het feit dat het mobiele net werk de grote toevloed aan tele foontjes aankon. Ubertel had oud-winnaar Evert van Benthem en schaatscoach Henk Gemser in gehuurd om zaterdag tijdens de reclameblokken op Radio 1 via de mobiele telefoon verslag te doen van hun erarjngen in de tocht. "^Rotterdam Veel aandacht voor tie Elfstedentocht in België en 'Duitsland, zelfs in Italië was er be langstelling voor de Tocht der Tochten. Twee van de grote Ame rikaanse televisiestations be steedden ruim aandacht aan de tocht Anderzijds was er nauwe lijks tot geen interësse in Grodt Brittannie en Frankrijk. Vooral de Duitse televisie pakte zaterdag fors uit. De Elfstedentocht was een onder werp in vrijwel alle journaals en bij zowel het eerste als het tweede net belangrijk genoeg voorde la ter op de avond uitgezonden ach tergrondprogramma's. Leeuwarden NS en Veonn heb ben zaterdag een topdrukte be reikt met het vervoer van Elfste- dengangers. De NS vervoerde naar schatting een kleine 100.000 -treinreizigers naar Leeuwarden, twee keer zoveel als bij de Elfste dentocht in 1986. Binnen het Elf stedengebied in Friesland, op de trajecten naar Harlingen en Sta voren, vervoerden NS zo'n 20.000 mensen. Busmaatschappij Veonn bracht met honderd pendelbus sen nog eens 120.000 buspassagi ers her en der naar plaatsen in Friesland. Favoriete bestemmin gen-waren Dokkum en Sart- lehiem. Tot laat in de zaterdag middag kwamen er per uur nog steeds zo'n duizend reizigers per uur naar de Friese hoofdstad. De duizenden die vanuit de rest van Nederland naar Bartlehiem wa ren getogen waren niet te spreken over de organisatie van het open baar vervoer. Er komen viel nog wel mee, maar terugreizen bleek 's middags een crime. Door Ton de Leede Schiedam Zonder vijf vaste krachten hebben de handbal lers van UVG tegen ASC'95 gisteren een zwaarbevochten ge lijkspel (16-16) uit het vuur gesleept. De prestatie was des te knapper omdat UVG-doelman Edwin Tonnon reeds na zeven minuten in de tweede helft een rode kaart kreeg en veldspeler Koert van Velzen de resterende speeltijd onder de lat plaats moest nemen. UVG is aan een heel wisselvallig seizoen in de zaal bezig. Prima partijen met flitsend samenspel worden afgewisseld door enorme knoeipotten. „We draaien redelijk mee," evalueerde UVG-coach Ed Brugman kort voor aanvang van het duel de tot op heden gespeel de wedstrijden waarin zes punten werden vergaard. „Een paar keer lukte het ons net niet om de punt jes te pakken. Tegen Were Di pak ten we een ruime overwinning. Van Tachos hadden we ook kun nen winnen. We stonden de hele wedstrijd voor, maar een inzin king kostte ons in de laatste mi nuut de zege. Het gelijkspel tegen GHV was een mooie uitslag. We hebben vier duels verloren maar dat hadden er zeker niet zo veel hoeven zijn. Het verlies tegen OSV was echt niet nodig geweest Wat we tegen Internos presteer den was niet om aan te zien. Voor al door dubieuze beslissingen van de scheidsrechter verloren we nipt van Witte Ster. Ook het hoge verlies (21-14) tegen Mountain Stars was niet nodig geweest" Ik speel met een vrij jonge ploeg," vervolgt Brugman. „Zo zijn zes ju nioren van vorig seizoen doorge stroomd naar het eerste en Vah de andere zes senioren is de oudste ook pas vijfentwintig jaar. Ifte hebben misschien iets te weinig ervaring om het direct op te pak ken. Ze kunnen het wel, het moet alleen nog tot ze doordringen. On der elkaar is het een toffe ploeg, dat is heel belangryk." In het enerverende treffen met ASC'95, een fusievereniging van Actief en Spartaan, kenden de Schiedammers een koude start De Rotterdamse gasten pakten voortdurend het initiatief en lie ten UVG achter de feiten aanhol len. Het was voornamelijk aan doelman Edwin Tonnon te dan ken dat UVG een uitzichtloze ach terstand bespaard bleef. Zo stopte hij bij een 2-3 achterstand eerst een straftvorp om daarna tot twee keer toe met prachtige reflexen redding te brengen. Toch kon ook Tonnon, die pas twee jaar als kee per actief bezig is, niet voorko men dat ASC'95 met 4-7 voor kwam. Bjj de les „Het is elke week hetzelfde lied je," uitte Brugman zijn onbegrip, „dat we in de eerste helft op een ruime achterstand komen. De doelpunten vliegen ons dan om de oren. Pas daarna gaat er een knop om en proberen we er een goede wedstrijd van te maken. Ik laat. de "spelers tegenwoordig al een langere warming-up nemen om ze eerder bij de les te krijgen." De ruststand van 8-9 werd door Koert van Velzen binnen de mi nuut veranderd in 9-9 en UVG leek inderdaad aan de beterende hand. Totdat keper Tonnon, die in de eerste helft ook al iets te makketijk met zijn knieën op een tegenstander landde, zich tiet gaan. Nadat een ASC-speler de stand op 9-11 bracht, schopte Ton non iets de duidelijk in de rich ting van de doelpuntenmaker. Het arbitrale duo Den Breejen- Stet kende geen pardon en stuur de Tonnon van het veld. Aange zien keepers volgens Brugman 'dungezaaid1 zijn bij UVG moest veldspeler Van Velzen, tot dan topscorer met drie treffers, de honneurs onder de lat waar nemen. ASC'95 profiteerde ver rassenderwijs niet van deze situ atie hoewel dit ook door het plot seling meer dan gemotiveerd spe lende UVG werd voorkomen. Met good-old Berry Rens (36) als inval ler in een verdedigende hoofdrol gelukte het UVG zelfs om in de slotfase op voorsprong te komen (15-14). ASC'95 herstelde zich en leek bij 15-16 aan de winnende hand. Een rake strafworp ver sierd door de vaak *handig'vallen de Mischa Hollander van Rob Krugten betekende 16-16. Net na dat Van Velzen een strafworp had gekeerd kreeg UVG, in ondertal, zelfs de kans op de volle buit. He laas liet Rens in kansrijke positie de bal door zijn handen glippen. „In de eerste helft," aldus Brug man, „tieten we verdedigend te veel gaatjes vallen. Daarna waren we warmgedraaid en ging het licht bij ons aan. Ik ben dan ook tevreden met het punt. Mijn doel stelling blijft om ons te handha ven in de derde divisie." Door Erwin van der Lee1 MaassluisDe handbalplöegvan Unitas'63 heeft de hoge positie op de ranglijst waarmee het jaar 1996 werd afgesloten, na de wedstrijd tegen Hellas 2 gehandhaafd. Zo doende ligt de Maassluise promo vendus nog altijd op koers voor een plekje bij de eerste vier ploe gen. Maar zoals het een echte handbaitopper betaamt, kwam de 21-21 deling tegen het Haagse schaduwteam van Hellas niet zon- def slag of stoot tot stand. Zeker de hectische slotfase zorgde voor de nodige opwinding op beide banken. Voor het eerste fluitsignaal vah het beladen duel in de derde divi sie was het eerste incident al een feit De aangestelde arbiters lie ten zonder reden van opgaaf ver stek gaan. Zowel Hellas-trainer Edwin Hofland als Unitas'63- coach Rob Mooij zag meer heil in uitstel aan zo vroeg in het jaar al om de tweede plek te strijden. Doch de scheidsrechters Kolet en Vermeulen waren bereid om na de jeugdwedstrijd Ürtitas'63-SOS/ Kwiek Sport de fluit opnieuw ter hand te nemen en dus moest er - g gewoon worden gespeeld. De bezoekers uit Den Haag be gonnen sterk maar hadden na de 2-2 van Simon Hammer, na een fout van voormalig Unitas'63- doelman Jules van di-r Donk geen grip meer op de aanvalsgolven van de thuisploeg. Vooral Ruud Beuman vond aan de rechterkant telkens een gaatje in de Hellas- verdediging. Soms duikend onder de defensie (3-2) of opspringend (7-5) vond de nummer acht het net Het was echter slechts aan de slordigheden van Unitas'63 te danken dat de achterstand nooit groter werd dan twee doelpunten. Tekenend waren de twee minuten tijdstraf die de geïrriteerde Bart Uijtdebroek kreeg, maar waarvan Unitas'63 niet profiteerde. De ju nior Paul de Snayer zorgde pal voor de rust voor de 11-11. Remmo Niezem tekende voor de verdien de 12-11 voorsprong. „Op basis van de eerste helft dacht ik ook dat wij de wedstrijd zouden winnen," sprak de na af loop tevreden coach Rob Mooij. Die tevredenheid was vooral ge baseerd op het punt dat met hand en tand moest worden verdedigd. Want Unitas'63 liep wel uit naar 15-12 maar verloor die drie punten voorsprong weer even gemakke lijk. Te slordig en te gehaast wïd het garen achter HeUa%Keper Jules van der Donk gezocht. En na de twee minuten-straf voor Ruud Beuman kwam Hellas dankzij de eerste benutte straf worp van Eelco Overkleeft op ge lijke hoogte (15-15). Maar de Maassluizers hebben Michel Mooij in de gelederen. De speler die de afgelopen drie seizoenen de ploeg uit de tweede afdetings- klasse haalde en in de derde divi sie loodste, viel heel mooi over het been van Bart Uijtdebroek die op nieuw voor twee minuten naar de kant moest. Tot grote ergernis van Uijtdebroek scoorde Michel Moofi vervolgens 16-15. Patrick van Hal bracht het ver schil tot tweemaal toe op twee doelpunten maar straftrcrpen brachten de 'runner-up' uit Den Haag weer op gelijke hoogte. Met nog drie minuten op de klok Door Cor Visser RtódefkerkDe korfbalkraker in de derde klasse I tussen Sagitta en CKC Maassluis eindigde na een uitermate spannend slot in een 20-21 overwinning voor de ploeg uit Maassluis. Door deze ze ge naderde de ploeg van Brits Broers Sagitta tot op één punt De stand op kop: Sagitta 7-12, Maas sluis 7-11. „We hebben de spanning in de competitie weer teruggebracht," blikte Broers terug. „Bij verlies van ons had Sagitta de kampi- oensvlag al kunnen hijsen- Nu hebben wij alles weer volledig in eigen hand" En het commentaar van Sagitta-coaeh Bram Chau- dron: JDe onderbreking van twee weken door de feestdagen heeft ons geen goed gedaan. We hebben ons op dit topduei nauwelijks goed voor kunnen bereiden- CKC Maassluis zat veel beter in zijn rit me." In een bomvolle sporthal De Fak kel ontspon zich een uitermate boeiend korfbalduel. De thuisclub moest het veelal hebben van de individuele kwaliteiten van Enk Geene (acht treffers) en straf- worpspecialist Peter van der Steen (zes doelpunten). Maar het jeugdige CKC Maassluis stelde daar een hecht collectief tegen over. De ploeg van Frits Broers kende geen echte uitblinkers, maar had aanvallend veel succes met een superieur vrouwenkwar- f lor ErikGoene (midden) pro- CKC Maas sluis te verij- (rochts) toe kijkt. De actie van Geene re- een strafworp voor de be zoekers. Foto Ad Molendijk tet. Vooral uit de 'dode momen ten' wisten Sandra Le Cluse en Chantal Soekra wel raad met de mogelijkheden. Daardoor raakte CKC Maassluis ook geen moment onder de indruk van de vaak ge niale akties van Erik Geene. Na dat de Ridderkerkse storm was uitgeraasd nam CKC Maassluis via 5-5 en 8-6 het heft in handen. Gedecideerd nam de ploeg van Frits Broers kort voor de pauze een 9-13 voorsprong. Soepel scorend Jk wist dat Sagitta in Erik Geene een soepel scorende speler had- Een paar treffers van hem hadden we gewoon ingecalculeerd," ana lyseerde Broers. „Wat ik ook wist was dat Sagitta bij een achter stand mentaal niet zo sterk is. Het 'was voor ons dan ook noodzaak om vroeg in de partij een tik uit te delen. Ik moet toegeven dat het geweldig is gelukt." „We hebben de partij kort voor het rustsignaal helemaal uit han den gegeven," mopperde Bram Chaudron. „We gingen verkrampt spelen toen het even niet lukte. Op dat moment verdedigden wij wel heel erg slap." Na de pauze had de Maassluise équipe de wedstrijd lange tijd he lemaal onder controle. Het pu bliek genoot volop maar zag ook hoe de jeugdige overmoed van CKC Maassluis in de slotfase nog bijna afgestraft werd. Na 14-18 zette de thuisclub nog eens aan voor een slotoffensief. CKC Maas sluis probeerde de gelederen ge sloten te houden. Vanaf de kant maande een onrustige Frits Broers zijn spelers tot kalmte. Balbezit was nu het belangrijkste wapen vond de coach. Met ge kromde tenen zag hy echter dat Sagitta steeds dichterbij sloop. Nadat invalster Andrea Edels- chaap de 20-20 liet aantekenen verzoende iedereen zich al met een deling. Maar niet Sandra Le- duse. De Maassluisse bezorgde haar ploeg in de laatste minuut met een fraaie treffer alsnog de volle winst 20-21. Onnodig balverlies „Ik schrok me rot in die slotfase," erkende Frits Broers. „We ver speelden zomaar een zeker lijken de marge. Ik wijt dat toch aan de jeugdige onervarenheid in de ploeg. In plaats van rustig op onze kansen te wachten speelden we Sagitta helemaal in de kaart door maar als gekken te blijven aanval len. We leden veel onnodig balver lies en in die slotfase maakte Sagitta het ons nog knap lastig. Gelukkig voor ons liep het goed af. Mijn vier vrouwen verdienen vandaag een extra compliment. Ze hebben het tegen de gerouti neerde Sagitta-vTouwen uitste kend gedaan". „Verliezen is natuurlijk nooit leuk," erkende Bram Chaudron. „Maar ik kan mij toch wel met de uitslag verenigen. Maassluis is gewoon een goede jonge ploeg met veel mogelijkheden. Het was alleen zo vreselijk jammer dat tel kens als wij in de buurt kwamen van Maassluis, wij telkens een te gentreffer moesten incasseren. Als Sagitta in die slotfase wat scherper had verdedigd, had de uitslag wellicht in ons voordeel uit kunnen vallen. Trouwens dit Maassluis was voor ons deze com petitie de eerste echte kracht proef." Felle strik! op de cirkel. Het tijdens net van gastheer UVG tegen ASC'95 Inde Margriethal. mere sleep- zwaarbevoch ten punt In de wacht. Foto Roel ob ï.ïc tem tebntn wierp Michel Mooij dé 21-20 op het bold. Een minuut later zorgde Fred van Dongen met zijn 21-21 voor een hectische Slotfase. Want slordigheden aan beide kanten zorgden voor grote spanning. Doelman Oscar Benne hield zijn ploeg in de race maar zocht ver volgens met een lange bal en slechts veertig seconden op de klok te snel de aanval. Maar ook Hellas kon niet profiteren van de fout en leed knullig balverlies. Met nog zeven tellen en balbezit voor Unitas'63 schoot Eelco Over kleeft de bal weg en bleef de klok doortikken tot twee seconden. Daarna grepen scheidsrechters Kolet en Vermeulen in. De vrije worp werd vervolgens snel geno men zonder dat de klok doorliep. Alles en iedereen van Hellas stormde daarop het veld in om ie dereen daarop te attenderen. Maar zelfs na de zoemer was het nog niet gedaan. Opnieuw werd een vrije worp toegekend Peter Hartman kreeg de bal wel langs de muur, maar ook tegen het klimrek naast het doel. Oosterhoui—Zonder problemen heeft de badmmton- ploeg van Refoba de zesde titel op nj in de wacht ge sleept. De kampioenswedstrijd tegen Improba in de sporthal van Oosterhout werd met duidelijke cyfers (7-1) door de Vlaardingers gewonnen. Na afloop werd een klein feestje gevierd dat Remco Hakhoff (vakantie) moest missen. Paul Mennen ma nifesteerde zich als een bekwaam vervanger. Refoba staat ondanks de zesde titel m zes jaar met te trappe len door te stoten naar de top van Nederland. „We zijn dan wel voor de zesde keer kampioen geworden, maar we staren ons met blind op de eredivisie," aldus voorzitter Alex Hakhoff. „Ook in de derde klasse, die nu bereikt is, zullen we een keer in de week blyvin trainen. Financieel zitten we gewoon aan onze.ttop Hoe hoger dat je speelt, des te meer komt de nood zaak spelers aan te trekken. Wij hebben daar het.geld niet voor en bovendien is het beleid er met opge richt. De enige manier om Refoba verder te ontwik kelen is zoveel mogelijk talentvolle jeugd door te la ten stromen. In dat verband zou het ons goed van pas komen als de vijf badmintonclubs m VIaardingen nauwer gaan samenwerken. Gelukkig hebben we al een samenwerkingsverband met Vijfsluizen." Nitte van Landschoot was kansloos tegën Kees Kerk hof en verloor met 15-10 en 15-9. Paul Mennen (9-15 en 8-15) trok de stand gelijk waarna ook Christa Boers en Dana Kuil wonnen. Door de winst van Peet en Nitte van Landschoot was de titel al een feit. 's-Gravezande—De jaarwisseling heeft de korfballers van Vlaardingen geen goed gedaan. Na het verlies te gen Deto, in de laatste thuiswedstrijd van hetjaar, hoopte Vlaardingen-coach Jan de Jager dat zyn jfioeg zich in de verplichte rustweek volledig zou opladen Alle hoop werd door ONDO, dat Vlaardmgen meböen 14-12 nederlaag naar huis stuurde, hardhandig inde grond geboord. „Zo'n week niet trainen," znöit Vlaardingen-speelsters Astrid van Huët naatfhex- cuses, „bevalt ons nooit zo goed. Ons spel wasaseht van derde klas-niveau. We speelden ongeconcen treerd, kregen allerlei domme doelpunten tegèn en schoten ongelooflijk slecht." De openingsfase was overduidelijk voor de thuisploeg en Vlaardingen stond erbij en keek er naar. Toch liep de achterstand voor Vlaardingen niet al te hoog op zodat het zelfs lukte de rust met een 5-8 voorsprong in te gaan. „Alles wat maar fout kon gaan," baalde Van Huët hardop, „ging helemaal mis in de tweede helft. We speelden de ballen in de handen van de tegenstander en onze schoten bleven misgaan. Wat onze coach na afloop tegen ons zei? Hem heb ik met eens meer ge zien. Ik denk dat hij diep teleurgesteld was en met een naar huis is vertrokken." DriebergenDe korfballers van ODOmissen nog al tijd dat kleine beetje gelukdm aan de positieve kant van de score te blijven. Ook tegen, lijstaanvoerder Daito speelden de volgelingen van coach Rob Siemer zeker niet slecht maar trok Dalto na de 10-14 rust stand in de slotfase de punten naar zich toe: 22-17. Vooral in het eerste deel van het spannende én harde treffen toonde ODO zich meer dan gelijkwaardig aan de koploper. „We speelden heel goed," keek ODO- speler Lennard van der Vaart, die al na enkele minu ten spelen tegen een bloedneus aanliep, met gepaste trots terug, „en kwamen gemakkelijk tot scoren, Het liep gewoon, het hele team draaide en van enig krachtsverschil was geen sprake. In de tweede helft gooide Dalto er een schepje bovenop. Toen kwamen hun kwaliteiten boven, ze staan natuurlijk niet voor niets bovenaan in de overgangsklasse. Tot 16-16 hiel den we alle kans op een goed resultaat Na 19-17 was het echter gebeurd als is de eindstand vertekend." Het verlies én het uitvallen van Martine de Joriffwi- kelblessure) en Lennard van der Vaart (knieprOMe- men)zal Rob Siemer nogde nodige hoofdbrekejfêöe- zorgen. „Met onze twee behaalde punten,, aldusj&n der Vaart, „staan we gelijk met Nieuwerkerk onder aan. We hopen toch nog punten te pakken. Hetzöl^e- kenen worden want er degraderen er twee." Bené Col tof 2 <m)-Jirventus 80-107 (42-53). De basketbal lers van Juventus zijn bezig aan een goede reeks. Zottfiag tegen de reserves van René Coltof/Den Helder won de Schiedam se promotiedivisionist voor de derde keer op rij. Attila Gültuna was bij Juventus de onbetwiste uitblin ker, De cenler mikte 17 van zijn 18 doelpogingen raak voor 43 punten. Dtyan Barisic droeg 22 punten bij aan de knappe overwinning. Juventus (v)-Jump 54-73 (28-44). Voor de tweede keer dit seizoen gingen de vrouwen van Juventus tegen Jump de kattenbak in. De thuisploeg miste center Nancv Middeld orp (vakantie) node en had geen antwoord op de aanvals- drang van bezoeksters. Al na elf minuutjes stond een uit zichtloze achterstand op het bord: 11-29, Red Stars (mhGreen Eagles 94-54 (44-26). In de slotfase van de eerste helft gaf Red Stars gas en liep het verschil op van 28-22 naar 44-26. Onder de borden verloren^ Maassluizers de slag en tot overmaat van ramp wilde het afstandsschot maar niet vallen. Kees Brugman (14) en Poul Boelaars (11) zorgden voor de meeste punten. Animo-HVC (v) &4 (3-0). Wat er in de eerste helttrpok werd geprobeerd, de bal ging er niet in. Verdedigend werd er goed gewerkt maar aanvallend ging heFnret goed. Pas na veertig minuten werd er eindelijk gescoord. Btj een stand van 7-1 ging coach Theo van Geene oviefop een 3-3 verdediging, werd er nog wel drie maal gescqord worden maar kon een nederlaag niet meer voorkomen worden. Theo van Geene:Als ik zie wat er op de training allemaal voor ballen het doel in gaan, kan ik niet geloven dat het in de wedstrijd niet wil lukken." EHC-HVC (m) 17-27 (10-10). Juist omdat EHC onderaan de ranglijst bungelt, was het zaak om scherp te blijven. Maar in deel een liepen de Schiedammers meer tegen zichzelf en de scheidsrechters te handballen dan tegen EHC. Na de rust kon EHC nog wel bijblijven tot 11-15. Daarna liep HVC makkelijk weg. Erik Buskens en Guido Jurresen scoorden beiden zesmaal. Herle-WIK(v) 23-12 (8-7). In het begin werd er redely* ge speeld, doch lat en paal stonden een voorsprong m de weg. In de tweede helft had Heerle het geluk aan de zyde en WIK absoluut niet Niets lukte. De gastvrouwen profi teerden ruimschoots van het slechte Vlaardmgse spel en stuurde de opponent met een flinke nederlaag naar huis Roda-DWS (m) 17-27 (lO-ll).Heteerste gedeelte werd ge tekend door Sehiedamse zenuwen omdat het tijd was te presteren. Na de hervatting kon er zelfs by ondertalsitu- aties van vier tegen zes gescord worden door de Schiedammers wat een extra stimulans was. Na een kwartier stond DWS zes doelpunten voor en kon de wed strijd lekker uitgespeeld worden. Er was een hoofdrol weggelegd voor Elkan de Kraay die aan de cirkel goed werk verrichtte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4