ffSÏ#IsW« Ad van Opstal zingt in de geest van Koopmans Minderheid legt wil op bij enquêtes naar openstellen van Vlaardingse busbanen Maaslander maakt eerste cd in de stijl van het 'rode-rozengebeuren' Rondje van 28 Lezing over Titiaan Muziek voor de ukkies Expositie in Zonnehuis Orgelconcert in Stedelijk Museum Rotterdams Dagblad Vrijdag 10 januari 1997 Ongetwijfeld zijn er nieuwe talenten gekweekt de laatste weken. Op het superijs van singels, vijvers, vaarten en vlieten hebben duizen den kinderen kennis kunnen maken met de oer-Hollandse schaats sport Anderen hebben de gelegenheid gehad hun vaardigheden uit te bouwen. Het prachtig mooie begin van de winter, met heerlijk schaatsïjs tij dens de vrije dagen rond kerstmis en nieuwjaar, heeft naast de BUf- stedenkoorts de warmte voor ander schaatsgenot opgewekt. Het bood vele kinderen de kans de eerste beginselen van het schaatsen op jonge leeftijd te leren van hun ouders of anderen. Tieners draai den romantische rondjes of sleurden sportief kilometers lang over het ijs. Onder de regelmatige bezoekers aan VHeizicht, het Jachthuis en de Krabbeplas zoek ik niet de opvolgers van Ret Kleine, Henk Ange- nent, de broers van Benthem, Sjoukje Dijkstra-of de matadoren, die komend weekend hun rondjes draaien op het kunstijs van Heeren veen. Net als Ritsma, Zandstra, Postma en andere Friezen meedoen in de internationale schaats top vereist een zekere onthouding. Het biedt geen ruimte voor uitspattingen. Regionale grootheden op de internationale schaatsbanen als Wïm de Graaff en Rudi Liebrechts hielden daarmee in hun tijd al rekening. Zij hebben in de omgeving van hun woonplaatsen Maassluis- en Vlaardingen bijna veertig jaar geleden heel wat trahingsarbeid moe ten verrichten om op Nederlandse, Europese of Wereldkampioeri- schappenwinnende rondjes te kunnen draaien. Zij kwamen overigens toen, op natuurijs, nietaan rondetijden van 33 zoals nu gebruikelijk is op de kunstmatig bevroren ovalen. De jonge lui, die de afgelopen tijd warm zijn gelopen voor de schaatesportko- men straks misschien nog wel lager uit Hoewelik de grens van 30 se conden niet snel gepasseerd riet worden. Een oude'Vlaardinger, gepensioneerd hoofd van de afdeling stads- ontwikkeling'van de gemeente, Marl Bot, heeft het pas geleden wel gepresteerd om een rondje van 28 te maken. Deze bezitter van acht leeftijdskruisjes kwam ik eind vorig jaar tegen in de Holyweg. Hy was toen bezig aan de herhaling van een wandeling, die hij in de der tiger jaren met zyn opa had gemaakt. M jkmaakeenrondjeomVlaardingen,"verteldehijmetoemOnlangs zag ik hem weer; „Het ts een rondje van28 geworden," zei hij bij die gelegenheid.' t 'Als geroutineerd wandelaar, voorzien van een passenmeter, had hij gemeten tijdens een wandeling vanaf het Oosterhoofd,-via Deltaweg, Uckebaert, Broekpolder, Holyweg, Park Nteuwelant, Vjjfsluizm.en ,r Vulcaanweg terug naar de Oude Haven, dat de stadsgrens van Vlaar dingen 28 kilometer lang is. r BEN VAN HAREN Vlaardingen De Vrije Academie houdt vrijdag 17 januari een le zing over de Venetiaanse Renaissance schilder Ti tiaan. Aan de hand van dia's belicht kunsthistorica Sylvia Hagers het leven van deze schilder wiens werk een weerspiegeling is van de kracht en schoon heid van Venetië op het toppunt van haar macht. Ti tiaan was niet alleen de officiële schilder van Ve netië, maar hij werd ook door invloedrijke vrienden geïntroduceerd aan het hof van Karei V en de paus. Zijn portretten vormen een serie van alle machtigen uit zijn tijd. Deze lezing is de tweede uit een reeks van vijf lezin gen over de Italiaanse kunst en cultuur. In de drie nog volgende leringen komen respectievelijk aan bod: Pompei en Herculaneura (2l-2-'97), het Italiaan- se design (21-3**97) en de stad Rome 184-*97), De lezing begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Kaarten kosten vijf gulden en rijn voor aanvang aan de zaal verkrijgbaar. DeVrijeAcademieis gehuisvest in het Hollandia gebouw aan de Oosthavenkade 42. In het hoofdgebouw van Muziekcentrum 'OpMaat' aan de Meidoomstraat 30 starten 23 januari weer de cursussen 'Muziek op schoot' en 'Klap eens in je handjes'. De cursus 'Muziek op schoot' is speciaal voor baby's van 4 tot 12 maanden. In acht lessen kun nen ouders hun liedjesrepertoire verrijken met slaap- en aankleedliedjes. Daarbij kunnen ramme laars, belletjes, knuffels en dergelijke worden ge bruikt. De lessen duren van 14.15 tot 15.00 uur. De cursus 'Klap eens in je handjes' is voor peuters van anderhalf tot tweeenhalfjaar. Tijdens deze cur sus gaan de kinderen zelf op allerlei liedjes bewegen, klappen en dansen. De peuters gaan geluiden na bootsen en er worden doe-liedjes gezongen. Daarbij spelen speelgoed en eenvoudige muziekinstrument- jes een belangrijke rol. Deze lessen duren van 15.00 tot 15.45 uur. De kasten bedragen 103 gulden per cur sus. De nieuwe tentoonstelling in het Zonnehuis van 15 januari tot en met 23 februari heeft een apart karak ter met kleuretsen, linosneden en raku-keramiek. Etsen kent men meest als afbeeldingen in één, meest zwarte of bruine tint, gedrukt van één zink of koper plaat. Het maken van een ets in meerdere levendige kleuren vereist echter bewerking van meerdere pla ten, één voor iedere kleur, die zorgvuldig over elkaar worden afgedrukt. Dit is een van oorsprong Japanse techniek, waarbij de vorm wordt gebakken en gegla zuurd direct in een open vuur om daarna in stro of zaagsel te worden gelegd en in water wordt afge koeld. De exposanten rijn Greet de Wijk uit Woerden en haar dochter Emmie uit Purmerend, die beiden ook een aantal jaren in Vlaardingen hebben gewoond. De tentoonstelling wordt 15 januari om 15.15 uur door beeldend kunstenaar Jan Vermaat geopend. Organist Geert Bierling speelt 18 januari op het Hess-orgel in de aula van het Stedelijk Museum. Het programma bevat bewerkingen van de organist van orkestmuziek voor orgelsolo, waaronder een concert voor orgel en orkest van Haydn. Tevens een bewer king van Mozart variaties over een Oudhollands volkslied 'Laat ons juichen, Batavieren', Mozart schreef deze variaties op 9-jarige leeftijd tijdens een verblijf in Holland. Bierling is als organist en stadsbeiaardier verbonden aan de Oude of Pelgrimsvaderskerk in Rotterdam Delfshaven. Als clavinist werkt hij regelmatig mee aan concerten van Concerto Rotterdam en het Rot terdams Philharmonisch Orkest Daarnaast is hij staösorganist van Rotterdam, Bij bijzondere gele genheden speelt hij dan in de Burgerzaal van het Stadhuis. Het concert wordt gehouden door de Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam. Het concert begint om 14.00 uur. Toegang alleen op vertoon van entree bewijs Museum. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Maiiëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Overde Veste 3 3116 AD Schiedam Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 C't-Ï Ad van Opstal: 'Ik blijf het Jantje Koopmans repertoire zingen. Als er 'ns iemand een nummer schrijft dui bij mij past, zeg ik daar geen nee tegen, maar ik blijf de stijl trouw. Ik ga ook voorlo pig nog geen eigen nummers schrijven.' Foto SythcTf Pers Door Victor Schildkamp Maasland Nog maar een jaar of twee geleden drong Maas lander Ad van Opstal met zijn imitatie van levenslied-zanger Jantje Koopmans bijna door tot de Soundmixshow van Hen- nie Huisman. Dat lukte uiteindelijk niet, maar het artiestenvi rus had Van Opstal te pakken. De producenten van het tv-pro- gramma zagen het niet zo in de Maaslander zitten, maar zijn held Jantje Koopmans zag dat anders. Koopmans is nu tekstschrijver van de 32-jarige Van Opstal, die steeds meer onder rijn eigen naam werkt. Maar hij blijft het Koopmans-repertoire trouw.Al leen, als ik nu in de Soundmix- show zou mogen optreden, zou ik het niet doen. Omdat ik dan toch teveel het Janlje Koopmans-stem- pel opgeplakt zou krijgen." De inmiddels 72-jarige Brabantse zanger Jantje Koopmans loopt als een rode draad door de loopbaan van de ook in Brabant geboren Ad van Opstal. „Meer dan tien jaar geleden ben ik met een maat van mij een café begonnen in Val- kenswaard. Oriënt Express heette dat. Daar zong ik wel 'ns Het Dorpscafeetje van Jantje Koop mans. Zo is het begonnen. Ik zong ook Rode rozen tijdens het carna val bij mij in de zaak of op een bruiloft of zo. Puur voor de lol. Ik hou van het Nederlandse levens lied, van. het 'rode-rozengebeu ren'. Ik vind dat de teksten van Jantje Koopmans vrolijk zijn en dat er toch iets mee wordt ver teld." Van Opstal woont inmiddels al weer zo'n tien jaar in Maasland, waar zijn vrouw vandaan komt. Twee jaar geleden begon hij met zijn Koopmans-aet naar het ar tiestenleven te lonken. Van Op stal werd tweede in de karaoke- show van Maasdy kerEeft van der Ende. Iedereen raadde hem aan door te gaan, Van Qpstals vrouw schreef Ad in voor de Hennie Huisman- soundmixshow. Van 1300 arties- ten-in-de-dop drong Van Opstal door tot de laatste 23. Daar viel hij af. „In mijn voorronde zat bijvoor beeld een André van Duin-imita tor. Mijn nadeel was dat Jantje Koopmans niet meer zo bekend is. Hij is jaren geleden al gestopt met live-optredens. Commercieel gezien is het niet zo aantrekke lijk. Ik weet dat dat ook meespeelt bij de uiteindelijke keuze." Opnieuw kreeg Van Opstal wei het advies om door te gaan. „Ik woon inmiddels hier in het West- land, dus vandaar dat ik de West- landse Jantje Koopmans wordt genoemd. Wat ik doe is uniek. Ik heb het recht om het hele reper toire van Jantje Koopmans te zin gen. Niet zomaar een liedje, maar een half uur lang. Ik heb hem dat gevraagd. Dat is nu zo'n jaar gele den. Hij moest wel eerst wat band jes horen want je moet weten: Jantje Koopmans is één van de meest geïmiteerde artiesten die er is." „Ik spreek hem nu heel vaak, eens per maand. Vorig jaar is hij helemaal gestopt als Jantje Koop mans. Als je hem nu belt neemt hij op met Jan van Eersel, dat is rijn oorspronkelijke naam. Ik zet als hei ware rijn stijl voort. Ik vind ook dat de Jantje Koopmans-stijl live te zien moet blijven. Hij schrijft nu ook teksten voor mij. Er komen Jantje Koopmans-lied- jes die nog nooit vertolkt zijn. En hij krijgt nog steeds optredens aangeboden. Die sluist hij alle maal door naar mij en dat vinden de mensen prima. Ik heb vorig jaar 61 optredens gehad. Daaraan kun je zien dat ik gewild ben." Naam Vorig jaar zette Van Opstal de vol gende stap in zijn carrière. In ok tober deed hij mee aan een talen tenjacht in Rotterdam. Van Op stal werd vierde. Na drie En gelstalige imitators. Jurylid Ton- ny Eijk vond dat Van Opstal on der zijn eigen naam verder moest gaan. „Hij zei dat ik gek was dat ik als Westlandse Jantje Koopmans optrad. Hij vond dat ik ondermijn eigen naam verder moest gaan. Geen artiestennaam, gewoon Ad van Opstal, dat is mooi genoeg. Ik kreeg de aanmoedigingsprijs." In december lanceerde Ad van Opstal zyn eigen cd: 'Als de zon schijnt'. Stuk voor stuk Jantje Koopmans-liedjes, maar Van Op stal staaA er met zijn eigen naam op. Een speciaal dankwoord gaat op de achterkant van de cd uit naar Jantje Koopmans, „Ik ben met lood in mijn schoenen naar Jantje Koopmans gegaan om het te laten horen. Waarom? Omdat ik zijn nummers toch een eigen be werking heb gegeven. Dat had ik nog niet gedaan. Ik heb de stijl toch wat meer van deze tijd ge maakt. Omdat ik de muziek ook toegankelijk wil maken voor jon gere mensen. Dus is de bas bij voorbeeld hier en daar wat zwaar der. Ik wist alleen niet wat hij er van vond. Maar hij vond het fan tastisch." Van Opstal heeft in eigen beheer, op eigen kosten, de duizend cd's uitgebracht. Hij is bezig met radio Noordzee en kwam onlangs live op televisie bij Veronica's Call-tv. Bang dat zijn carrière op den duur onder het Jantje Koopmans-ima- go gebukt zal gaan, is Van Opstal met. „Zeker ouderen en gehandi capten zien mij graag als Jantje Koopmans. Dan doe ik dat. Op bruiloften en zo ben ik meer me zelf. Ik hoop nu dat het met carna val goed zal gaan. Ik heb al heel wat optredens op de rol staan. Ik blijf het Jantje Koopmans-reper toire zingen. Als er 'ns iemand een nummer schrijft dat by mij past, zeg ik daar geen nee tegen, maar ik blijf de stijl trouw. Ik ga ook voorlopig nog geen eigen nummers schrijven. Ik wil niet dat mensen op den duur zeggen dat ik misbruik van Jantje Koop mans heb gemaakt." Door Jan Rozendaal Vlaardingen - Verkeer is in Vlaar dingen zo'n onderwerp waarover niemand raakt uitgepraat. En dus zeker niet de gemeenteraadsle den. Woensdagavond was het weer prijs, toen-er een besluit moest vallen over het wel of niet uittrekken van 225.000 gulden om te bekijken óf, en hoe de Dillen- burgsingel, Anthony Knottenbelt singel en Schiedamseweg (weer) voor het autoverkeer moeten wor den opengesteld. Nou ja, dat er nog een besluit moest vallen, was natuurlijk niet waar. De kaarten waren voor de feestdagen al geschud: de onder zoeken (hoe?) en enquêtes (ja of nee?) moesten er komen. Koste wat 't kost. Maar een toneelstuk hoeft niet al tijd ergensoverte gaan omhetka- rakter van de spelers bloot te leg gen. Zonder het misschien zelf door te hebben, werden de (onder huidse) krachten zoals die deze collegeperiode in Vlaardingen gelden, haarfijn duidelijk. De dis cussie over de afsluitingen, scha kels, busbanen of de nek omdraai en van het Verkeers Circulatie Plan (VCP), hoe je het ook wilt noemen, legde de verhoudingen bloot zoals ze bij alle belangrijke discussies van de afgelopen jaren in Vlaardingen liggen. Het begint -als burgemeester Stam bij het noteren van de spre kers tenminste eerst naar rechts kijkt- met een gloedvol pleidooi van Groenlinks. Woensdagavond lardeerde fractievoorzitter B. E. van der Velde zijn verhaal zelfs met een persoonlijke oproep naar PvdA-raadslid P. Roovers ('Peter, ik weet dat...') en een onbewust niet al te handig uitgekozen beeldspraak, om zijn verhaal kracht bij te zetten. Het wijkt al tijd af van wat anderen zeggen en meestal krijgt hij van voor- en te genstanders waardering ('Mooi verhaal, Ben.'), om vervolgens in het stof te moeten bijten. De SP - en ook Burger Belangen heeft daar een houtje van - vindt dat het geld naar de mensen moet die het nodig hebben, in plaats DeAmhonyKnottenbeltsingelinAmbachtlséénvandedriebusbaneninVlaardingenwaarovernog voor dezomereen besluit moet vallen of deze wel of niet moeten worden opengesteld voor hetauto- Verkeer. Aiehleffoto Roel Dijkstra van naar zulke nodeloze zaken. En als slot van de (echte) oppositie komt dan de doorgaans zakelijke, financieel stevig onderbouwde, maar o zo pinnige kritiek van W2000. Puntje En de SGP/RPF/GPV dan? Die hoort toch ook bij de oppositie? Ja. in feite wel. Maar woensdag avond demonstreerde fractievoor zitter M. W. Lensvelt zich weer een meester in het zoeken naar een gaatje om te proberen een puntje te scoren. Lensvelt riep op om in de onderzoeken en enquê tes ook de mogelijkheden van eenrichtingverkeer (Knottenbelt- singel) en het weren van vracht verkeer (Knottenbeltsingel en Schiedamseweg) te betrekken. Na wat tegenstribbelen door verant woordelijk wethouder T.W. van der Steen en de WD, legde Lens velt uit: „Ik probeer jullie alleen maar te helpen. Ik kan mij bij voorbeeld voorstellen dat er in Ambacht eerder een positieve uit slag uil de enquête komt ais hel verkeer in één richting over de Knottenbeltsingel mag en vracht wagens er helemaal met mogen komen." Van der Steen zei dat hij de sug gesties van Lensvelt 'mee zou ne men'. Maar veel intrigerender was wat hy daarvoor zei: ..Mijn heer Lensvelt weet helemaal met wat ik wil." De wethouder van verkeer en vervoer geeft met die opmerking voer aan het vermoe den dat hij eigenlijk helemaal die drie onderzoeken en enquêtes niet wil uitvoeren. Dat hij als D66- wethouder natuurlijk inwoners heel graag naar hun mening vraagt, maar stel je voor dat uit die enquêtes blijkt dat zowel de Dillenburgsingel, Knottenbeltsin- gel en Schiedamseweg open moe ten. Wat dan? Want er is maar geld voor één. Dat krijgt hy over een jaar in de verkiezingsstrijd natuurlijk om de oren. De term volksverlakkerij is in deze discus sie al meerdere keren gevallen. Beslist Natuurlijk is het niet zo bijzonder dat een wethouder iets uit moet voeren waar hij niet achter staat. De meerderheid van de gemeen teraad, het hoogste bestuursor gaan van de gemeente, beslist tenslotte wat er gebeurt. Maar is er dan een raadsmeerder- heid op dit punt? Ja en nee. In stemmen wel Gemeentesecre taris J. Brinkman telde 22 voor stemmers en 12 tegen. Maar in werkelijkheid was er bij lange na geen meerderheid. Want de enige twee partyen die echt willen dat de busbanen opengaan voor het autoverkeer zijn WD en SGP/ RPF/GPV, bij elkaar toch niet meer dan acht van de 35 stem men. Zodra het over zo'n heikel punt gaat als het opheffen van verkeersafsluitingen, spelen er andere krachten mee. Het was niet voor niets dat in de eerste termijn geen van de coali tiepartijen het woord nam. PvdA, CDA en D66 niet omdat ze met al les wat ze zouden zeggen alleen maar hun verlies zouden bena drukken en de WD kon tevreden achterover leunen omdat de buit binnen was. Lang voor de openba re raadsvergadering, ergens ach ter gesloten deuren geregeld. Pas in tweede termyn kon Roovers niet achterblijven, nadat hy zo persoonlijk was toegespro ken door Groenlinks. Hij nam zijn verlies ('Ik heb het pleit bin nen de coalitie verloren'), maar probeerde ook nog een winstpunt je te scoren: „Slechts de helft van de acht in het eoaiitïeprogramma afgesproken schakels wordt nu ter discussie gesteld." De WD-fractie hoorde het ge noegzaam achterover leunend aan. De liberalen genieten nog steeds na van de zo succesvol ver lopen coalitie-besprekingen van drie jaar geleden. Die bepalen de verhoudingen en daarom is het mogelijk dat een minderheid haar wil op kan leggen bij zo'n heikel onderwerp. Vrijdag 10 januari SCHIEDAM Theater De TeerstoofHans Dorre- stetn met Dorrestein viert Oud en Nieuw, 2Ü.30u. Entree 19,50 gul den. Filmhuis. Immortal Beloved, 21.30u. Podium. Delirium, Kurp Status Officium Tnste, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Geen spatader veranderd', Herman Finkers, 20.00u. 1c Europe. Tienerdisco, 19.00-23.00u, Hollandia Galerie. Open mgtentoonstelfmgJan vanRee- ven,20,00u. ROTTERDAM Theater Zuidplein. Gr.z.La Gran Scena Opera Company di New York, 20.15u. Ni Geet Hautekiet, 20.30u. Popular. MmiJazz-Festival, 21u. De Doelen. Gr.z. Rotterdams Philharmonisch Orkest, 20.15u. In leiding 19.15u. t Kapelletje. Op weg naarTar, 14.30u. Uxor Thea ter, Youp van 'tHek, 20.15u, uitver kocht. Rotterdamse Schouwburg. Gri. Ion, 2Q.15u. Ki.z. Parijs in de XXe eeuw, 20.30u. De Scheg. Keet op de Kaap, 20.15u. lantaren 2. Ti tel onbekend, 21.00u. Lantaren 1. The Rogue Tool, 20.30u. Zaterdag 11 januari VLAARDINGEN Oosterkerk.Boeken markt,O9.30u. Triangel. FilmPlatvoet enz'n vriend jes 4, 13.30u en in het Leger om 14.30u. Triangel. Film: The Rock, 19.30u. Pandemonium. Concert: Hugo Remmelt en Thijs Muus, 23.00u. Grote Kerk. Cantatedienst, 19.00u. SCHIEDAM Grote Kerk. Inloopconcerten. Aan vang 15.00U. De Teerstoof. Hans Dorrestein met Dorrestein viert Oud en Nieuw, 20.30u. Filmhuis. Im mortal Beloved, 20.30u. ROTTERDAM De Buurman. Jamsessie, 20,00u. Popular. Minüazz-Festivai,21.00u. C5Jazz. All Generation Band, 2l.30u. ('Esprit iuke Joints, 22.00u. Sensi Café. Totaal Verlept, 22.00u.Café Floor.FinalistKleumjk Talent, 23.0Qu. 't Kapelletje. Op weg naar Tar,14.30u. ROTTERDAM Calypso 1: The Hunchback of Notre Dame' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: The leopard Son' (a!) dag. 1.15-4. 'Sleepers' (16) dag. 6- 9. Calypso 3: 'Secretsand Lies'(al) dag 12.45-3.30-6,15-9.15. Cine rama 1: 'Daylight' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Matilda' (al) dag. 1.15-4-6.45. The nutty professor" (al) dag. 9,30. Cinerama 3: The Dngkissgoodmght' (16)dag, 6.45-9.30, vr.ma.di.öokl.l5-4.CI- nerama 4: The Hunchback of the Notre Dame' (al) dag. 6.45-9.30. vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Surviving Picasso' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: 'Daylight' (12) dag. 6.45-9,30. vr.ma.di. ookl.15- 4. (max Theaten 'Special Effects' (al) dag. (beh.ma.) 2-4. 'Survival Is land' (al) dag (beh.ma.)3,za.zo. ook 1. 'Evita'(al) dag.7-9.30. Venster 1: Terra Estrangeira' (al) dag.(beh.ma. 8-10, vr.zo.wd.ook 2. Rm Festival Rotterdam Sneak Preview met 'Basqutat' ma.10. Venster2: 'II me mento deüa ventè' (al) ma.di.wo. 7.30,do.vr,zo.wo.ook2.30. 'Bocca ccio '70' (al) do.vr.za.zo. 7.30- 10.15, ma.di.wo. ook9.30. Venster 3: Wallace and Gromttareoack('(al) vr.zo.wo. 2. 'Les affimtés électives' (al) dag. 8. 'Zero Keivin* (al) dag.10. Venster 4: 'Secrets and lies' (al) dag. 7.30-10.15, do.w.wo. ook 2. 'Schijnsel' (al) zo.2.30. Lumière 1: 'hansom' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Jingle all the way' (af) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Lumiè re 3: 'The nutty professor' (ai) dag. I.15-4-6,45-9.30. Lumière 4: 'In dependence Day' (12) dag. 6.15- 9.15, do.vr.ma.dt. ook 12.15-3.15. Rexane: 'Seduction of Cindy' (16) do.t/mzo. 'Princess Seka' (16) ma.t/ m wo. doori.voorst Pathé 1: 'Ran som' (16) dag. 11.50-2.40-6.45- 9.35. Pathé 2: 'Sleepers' (15) dag. 5.50-9. do.vr.ma.di. ook 11.20- 2,30. Pathé 3: 'Matilda' (al) dag. II.15-1.40-4.15-6.55-9.10. Pa thé 4: 'Evita' (al) dag. 11.55-2.45- 6.35-9.25. Pathé 5: The tong Kiss goodnight' (16) dag. 6.30-9.20, do- .vr.ma.di.ookll,35-2.35. Pathé 6: 'Jack' (ai) dag. 11.10-1.55-6.40- 9,30, Pathé 7:'Jmgleal!theway' (al) dag. 11.45-2.15-5-7.20-9.40. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Ransom' (16) vr.za. 00.15, Lumiè re 2: 'Daylight' (16)vr.za. 00.15. Lu- mière3: The Fan' (16)vr.za.00.15. Lumière 4: The long kiss good night' (16) vr.za. 00.15, Kindermatinees: Cinerama 3: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 4: 'De avonturen van Pmokkio' za.zo.wo. 1.15-4. Corso: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' za.zo.wo. 1.15- 4. Imax: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (al)za. 5,20.11-5. Lu mière 4: 'De avonturen van Pinokkicj' za.zo.wo. 1.154. Pathé: 'De Klok kenluider van de Notre Dame' (al) za .zo.wo. 11-1.35-4.10. 'De avontu ren van Pmokkio' za.zo.wo. 11.05- 1.20-3.35. Venster 3: "Waüaceand Gromit are back!'vr.zo.wo, 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3