Rijnmond aan de beterende hand Oranje Nassau klopt 'irritante boeren' Schiedamse volleyballers hebben de subtop in zicht De eredivisie als spookbeeld Don Poeder bokst tegen Lenzie Morgan Kenyanen baas in Egmond Maborpkan.vak buiten medailles S jTweede plaats Keen/Heister Remco Otten beste ijssurfer kob Bouva weg bij De Bermen NAC haalt Arambasic mmmm mmW Refoba blijft ongeslagen ODO in de problemen, simpele zege Maassluis Bassant verlaat ODC Frans Plevsier onttroond Rotterdams Dag:. Maandag 13 januari 1997 Rotterdam Don Diego Poeder verdedigt op 4 februari in Rotter dam voor de eerste keer zijn WBU International-titel in het cruiser gewicht. De Rotterdamse prof bokst in het World Trade Center aan de Coolsingel tegen de gerou tineerde Amerikaan Lenzie Mor gan. Deze heeft in zijn professio nele loopbaan meer verloren dan gewonnen: negentien nederla gen, veertien overwinningen en drie keer onbeslist. Poeder, ze vende op de Europese ranglijst, is nog ongeslagen in zestien prof partijen. Zwaarwelter Orhan Deiibas ver dedigt tijdens het tweede Future Champions-gala zijn Benelux-ti- tel tegen de Belg Youcef Bakhou- ce. Lucia Rijker bokst om de Eu ropese titel in het superliehtge- wicht tegen Irma Verhoef uit Krommenie. In het bijprogramma komen onder anderen Nordin Ben-Salah, Franklin Lopes, Art hur Santana, Hubert Martie en Antonio Medina in actie. Bruno Fusu bokst niet. Hij fun geert in Virginia als sparringpart- ner voor wereldkampioen Arturo Gatti, die op 21 februari in Atlan tic City zijn IBF-titel in het super- vedergewicht moet verdedigen te gen Tracey Patterson. Fusu, een in;Rotterdam woonachtige Afri kaan, maakt op hetzelfde gala zijn Amerikaanse debuut. Egmond aan ZeeTwee Kenyaan- se atleten hebben de halve mara thon van Egmond aan Zee gewon nen. Bij de mannen kwam John Kiprono als eerste over de finish. Bij de vrouwen zegevierde Tegla Loroupe voor de vijfde opeenvol gende keer. Kiprono bleef zijn landgenoot Elija Lagat, de win naar van vorig jaar, en de Engels man Paul Evans voor. Robert Smits was op de zesde plaats de beste Nederlander. Loroupe ver sloeg Marleen Renders uit België en Suzan Chepkemei uit Kenia. Bert van Vlaanderen viel uit met een enkelblessure. Den BoschJudovereniging Ryu uit Nijmegen is verrassend de nieuwe landskampioen. De ploeg van voormalig bondscoach Wil lem Visser versloeg zaterdag in Den Bosch in de eindstrijd grote rivaal en favoriet Kenamju met 4- 3. De club uit Haarlem veroverde de nationale titel de afgelopen vy f jaar en was vorig jaar finalist in het Europacuptoemooi. De strijd om de derde plaats lever de een zege op voor de Matten- jtlctppers. De club uit Groningen yersloeg Mahorokan uit Maas- el uis met 4-3. Kettering—- Trinko Keen en Dan- fiy Heister zijn, er niet in geslaagd tie Open Engelse kampioenschap pen in Kettering te winnen. Het |lederlandse tafeltennisdubbel verloor in de finale met 21-10 21- ■13 van het Franse koppel Patrick Cnila/Christophe Legout. Bergen op ZoomRemco Otten is zaterdag op de Binnenschelde bij Bergen op Zoom Nederlands kampioen ijssurfen geworden. De Schiedammer bleef Gert Jan Nieuwenkamp (Veere) en Alexan der Hoekstra (Almere) voor. Rotterdam—Rob Bouva neemt na §it seizoen als trainer afscheid van de Capelse korfbalvereniging Pe Bermen. De Rotterdammer is bezig aan zijn eerste jaar als oe- fenmeester van de tweedeklasser. Ronald Pieck verruilt na twee seizoenen het Zwyndrecbtse Al batros voor het Albranöswaardse RWA. Roosendaal De naar Japan ver trokken Australische aanvaller Graham Arnold wordt bij NAC op gevolgd door zijn landgenoot Zladko Arambasic (27). Trainer Rijsbergen haalde hem bij Beer schot vandaan, waar Barry Huls- hoff trainer is. Arambasic speelde in België eerder bij KV Mechelen en Oostende. Door Sander Sonnemans Schiedam De 'winterstop' heeft de volleyballers van Rijn mond duidelijk goed gedaan. Tijdens het kerst- en nieuw jaarsreces werd door trainer-coach Dinco van der Stoep een stevig woordje gewisseld met zijn ploeg teneinde zijn team weer in optima forma in het veld te krijgen en het leek zater dagmiddag in Sporthal Groenoord alsof Rijnmond helemaal geen mindere periode achter de rug heeft. Met flair, een ge zonde dosis bluf en de nodige spelvreugde werd Sehovoeomca met een duidelijke 3-1 nederlaag terug naar Capelle aan den IJssel gestuurd. Niets wees er op dat Rijnmond uit balans was geweest, al viel het wel op dat de Schiedamse eerste divi sionist telkens weer eerst op een achterstand gezet moest worden om tot aansprekende resultaten te komen. ïn de eerste en tweede set was Rijnmond op tijd bij de les om de setwinst te pakken (15-8 en 15-11), maar in deel drie ging het toch fout en kwamen de bezoe kers terug tot 2-1 (14-16). De blauw-witte gastheren, met Jur- gen Nielsen als onstuitbare ka nonnier, stelden in het vervolg di rect orde op zaken en maakten met 17-7 In set nummer vier su biet een einde aan de Capelse illu sies (3-1). Rijnmond deelde tot zaterdag middag de zesde plaats met Seho voeomca dat eveneens in acht wedstrijden twaalf punten ver gaarde. Beiden ploegen draaien mee in de middenmoot en van Rijnmond, dat inmiddels al acht jaar in de eerste divisie opereert, mag worden afgevraagd of het niet eens tijd wordt op het hoogste niveau te gaan acteren. Met het aantrekken van trainer-eoach Dinco van der Stoep een oude rot in het vak en nog altijd een 'winner' leek het erop alsof de Schiedammers een serieuze po ging zouden gaan ondernemen om een treetje hoger te klimmen op de volleyballadder. Vooral omdat de fusieclub dit seizoen het tweede lustrum viert, zou een titel natuurlijk een aardig jubileumge schenk zijn geweest. Rijnmond moet echter genoegen nemen met een anonieme rol. Aan promotie hoeft het niet te denken, maar aan de andere kant is de angst voor degradatie volledig overbodig. Kortom, Rijnmond speelt nergens meer om, maar weet desondanks het publiek te amuseren met aar dige staaltjes volleybal. Hééé... samba* Hoogstaand was het zaterdag te gen Schovocomca niet bepaald, doch de wijze waarop Rijnmond telkens weer een achterstand goedmaakte en met groot machts vertoon over de tegenstander heen walste, was het aankijken waard. In de eerste set werd eerst een 0-3 achterstand weggewerkt om vervolgens via 4-4 uit te lopen naar 7-4. Schovocomca scoorde zo nu en dan wei tegen maar kon de Schiedammers niet by houden. In de tweede set het zelfde verhaal. Rij nmond leek met 3-8 averij op te lopen totdat Van der Stoep de langste Rijnmonder Jorg van Eerten de plaats liet innemen van René Valstar. Het eerste blok van de reus betekende gelijk een punt en voor de zoveelste maal klonk het luidkeels 'Hééé... sam ba' ten teken dat de Rijnmond- wals weer op toeren kwam. Scho vocomca werd volledig lamgesla gen (van 4-9 naar 9-9 en tenslotte 15-11), spartelde in de daaropvol gende set nog even dapper tegen (16-14 winst) om vervolgens met 17-7 de sporthal uitgemept te wor den. Achterstand „De zwakte van Rijnmond," rea geerde trainer-coach Dinco van der Stoep na afloop op het feit dat zijn ploeg eerst op achterstand moest komen voordat er aan vaardbaar werd gepresteerd, „is dat men het spelletje te makkelijk wil spelen. En dat kan op dit ni veau niet We hadden de mazzel dat die jongens achterin behoor lijk wat foutjes maakten, anders was het misschien allemaal an dersgelopen." De vrouwenhoofdmacht van Rijn mond boekte zaterdag winst te gen hekkensluiter Peelpush uit Meïjel. De formatie van trainer Hans van Setten kwam met een duidelijke 3-i zege naar huis. De eerste set verliep probleemloos(6- 15) waarna Peelpush iets terugd eed (15-12). Daarmee hadden de gastvrouwen ook gelyk hun krachten verspeeld, want de Schiedamsen sloegen keihard te rug met 10-15 en 8-15, „We staan nu op de zevende plaats en dat is een veilige plaats," reageerde Van Setten. „We hoeven geen angst te hebben voor degradatie en ik denk zelfs dat we ook gevrijwaard blijven van de promotie-degrada tiewedstrijden aan het eind van de competitie. Door Mikos Gouka Vlaardlngen De handballers van WIK moeten een Elfsteden-^ tocht-gevoel hebbe n gehad- Waar - bluste schaatseTSi: steuntje:gaf^lïelpfB^I dingse handbalpubliek gisteren de mters langs het moegestre- deriifttintus. Door de'oriverwach te,'madrhietminder welkome 22- 20 zege doen de blauw-wittcn plotseling weer mee voor de pro motie. Aalsmeer 2 blijft welis waar onaantastbaar bovenaan staan in de eerste divisie, maar mag omdat het vlaggenschip van die club al in de eredivisie speelt, niet promoveren naar dat niveau en dat zou WIK de nodige per spectieven moeten bieden. Het publiek hielp WIKgistermid- dag over het dode punt heen. Quintus leek na de gelijkopgaan- de eerste helft op een simpele overwinning af te stevenen. De formatie van 'handbal-godfather' Jan Alma, vorig jaar nog coach van Aalsmeer 1, verhoogde in de kreeg naast dé steun vandetoe- schouwere échter ook stem mt'j onverwachte hóefc Het arbitrale duo strooide zo kwistig met gele kaarten en tijdstraCfen dat Quin- tus op een gegeven moment nog maar met drie veldspelers acteer de. „In'die periode verloren we de wedstrijd," mopperde Jan Alma. „De arbitrage was opzo'o manier bezig dat ik er na 42 jaar handbal geen drol meer aan vind. Beide 'ploegen waren heel sportief, maar omdat er een rapporteur op de tribune zat, werd voor elk din getje gefloten. Die mensen heb ben de partij gewoon naar de gal- lemiezen gefloten. Andere woor den heb ik er niet voor," WIK- trainer Wil Plugge gaf zijn colle ga enigszins gelijk. „De twee i!dëlcriidal§,|^(yah'hêfduel een belangrijke roi. Quinhis had nog maar drie spelers én' raakte in een dip. Dat gaf ons de kans te rug te komen in de wedstrijd Onstuitbaar Met name GenTrins bleek on stuitbaar. Het linkshandigeka non gooide er driftig op los en kwam uiteindelijk op negen tref fers. Toch leek maar één man voor de titel 'speler van dé wed strijd' in aanmerking te komen. WIK-doelman André Olsthoom pareerde niet alleen de nodige op hem afgevuurde., kogels; maar kon ook zijn ploeg op de cirkel de vesting, dicht laten1 metselen. Daarnaast: beschikte hij bij de 'break out' over een loepzuivere pass. Het maakte de Westlanders moedeloos. Naast Prins en Olst- hoom roemde Plugge ook Ron BergemrDe^jongcr Maassin dit seizoen - overgekomen van Unitas'63, iéed weliswaar nog wel eens slordig balverlies maar toonde vooral in de slotfase dat in hem veel talent schuilt. Zijn schitterende treffer (17-17) was dan ook zeker geen toeval. Ber gen groeit met de week meer in zijn rol en van hem mag in de be langrijke eindfase van de compe titie nog wat worden verwacht Nu de strijd om de tweede plek. weer volledig open is, rijst na tuurlijk de vraag wat te doen bij een eventuele promotie naar het walhalla van het vaderlandse handbal. Trainer Wil Plugge: „Mijn ploeg is absoluut niet aan de eredivisie toe. Eigenlijk is geen enkele ploeg in deze afdeling klaar voor het hoogste niveau. Als je promo veert, zullen er spelers bij moe ten komen maar daar is absoluut Door Ton de Leede Vlaardlngen De korfballers van Oranje Nassau hebben gedaan wat ze moesten doen om in de race te blijven voor het kampioen schap. Het bezoekende ACKC werd naar een regelmatige neder laag (10-7) gespeeld. Waren de Vlaardingers iets minder op het irritante gedrag van de tegenstan der ingegaan dan had ACKC wer kelijk 'afgeschoten' kunnen wor den. Vooraf stelde Oranje Nassau- coach Ed Mayer nadrukkelijk dat alleen de volle winst zou tellen voor zijn ploeg. „We moeten in de race blijven," draaide Mayer niet om de hete brij heen, „voor het kampioenschap. En we blijven natuurlijk hopen op een misstap van RWA, dat twee punten boven ons staat. Die achterstand had ze ker niet nodig geweest als we zelf gewoon van RWA hadden gewon nen. Tegen RWA verdienden wij om te winnen maar pakten zij ge woon de punten. Het grote verlies tegen De Dijkvogels blijft voor mij een raadsel. De Dijkvogels is voor ons een Angstgegner, altijd verspelen we punten tegen hen. In die partij namen we constant een voorsprong maar bewaarden we bij een 7-6 voorsprong niet de rust die dan nodig is. We lieten De Dijkvogels naast ons komen en vervolgens werden we afgescho ten met 23-12." Met ACKC had Oranje Nassau ook nog een appeltje te schillen. Op bezoek in Almkerk werd ëen zeer teleurstellende prestatie ge leverd tegen een ploeg die op het veld zelfs nog in de afdeling speelt, Er moest nota bene een 7-1 achterstand ongedaan gemaakt worden tegen de lastige tegen stander. „Uit bij ACKC," was het commentaar van Mayer, „Hepen we tegen een verliespunt op dat nooit had mogen gebeuren. ACKC is maar een simpele middenmo ter, dat een ontzettend vervelend spelletje laat zien. Niet zij maar wij moeten hen waar nodig irrite ren. We moeten eens een overtre- dig durven begaan. Laten mijn spelers een voorbeeld nemen aan Marcio Santos van Ajax. Nog maar net in het veld maakt hy een nuttige overtreding en krijgt rood. Dat moet dan maar, want het was in het belang van de ploeg." Prachtige 'doorlopers' De spelers van de derdeklasser hadden echter geen 'nuttige' overtredingen nodig om het ar metierige ACKC op de knieën te krijgen. Hoewel Debby Goed- knegt de score pas in de achtste minuut opende liet Oranje Nassau de tegenstander geen en kele kans om in de buurt te blij ven. De Almkerkers, spelend met opvallend kleine dames en stevi ge lange heren, lieten de bal wel snel rondgaan, tot een gevaarlijke doelgerichte actie kwamen ze zel den. Oranje Nassau legde veel meer venijn in haar acties en liet herhaaldelijk prachtige 'doorlo pers* zien. ACKC kon niet voorkomen dat de thuisploeg middels indrukwek kende afstandsschoten van John van Pelt en Debby Goedknegt naar een 5-1 voorsprong uitliep, alvorens Monique Doomink de ruststand op 6-2 bepaalde. Na de verplichte pauze viel er wei nig meer te genieten in de West- wykhal. Hoewel Mayer, op het eerste gezicht losjes coachend met zijn handen in zijn broekzak en zijn overhemd uit zijn broek maar zonodig zeer fel om zijn troepen op scherp te houden, van af de kant liet weten dat de score uitgebouwd moest worden zonder geforceerd spel kon Oranje Nassau niet aan dat verzoek vol doen. Het provocerende gedrag van ACKC. naar de opponent én de scheidsrechter toe, had zijn weerslag op het spel van de Vlaar dingers. Er werd meer op de tegenstander dan op de bal gelet en het lukte ACKC zelfs om de 9-3 achterstand een nog redelijk aanzien te geven: 9-6. Uiteindelijk zorgde invaller Arjen Meijer met een simpele handbeweging voor het slotak koord (10-7). „Wat een ploeg is dat ACKC," spuide Mayer zijn ongenoegen. „Niet om aan te zien. De eerste helft ging het allemaal nog wel. We speelden zonder paalbezef- ting, vooral op de doorbraak en dat ging prima. Het is dat het dan nog drie keer mislukt, anders is ACKC helemaal nergens. Dan gaan we het onszelf moeilijk ma ken en laten we ons irriteren. Dan verlies je gelyk alle zuiverheid. Helaas moet ik het zeggen, maar die boeren van ACKC waren ma teloos irritant. Oranje Nassau heeft gifkikkertjes die er nog in trappen ook. Je moet je juist niet druk maken en de wedstrijd uit spelen, dat moet Oranje Nassau nog leren. We by ven hopen op een Rijnmond-ka non Jurgen Nielsen (6) heeft de schijnbewe ging gemaakt en teamge noot Rene Valstar 33 s aatde ba door het Ca pelseblok. Op de achter grond kijkt Ar jan van Trigt geconcen treerd toe. Foto Peter Motkenboer geen geld voor in deze regio. Dat verhaal geldt uiteraard ook voor WIK Toch zal er een ploeg moe- tgn promoveren. Diejrioeg^jai ^darTeerTja^vonS^ Kwef- kansje nietaan zijn rieUs vporbij laten gaan,„Als we 'tweede wor den, ziülen we toch moeten. Er zullen dan gewóóii hele góede af- spraken moeten worden gemaakt om dat jaar door te komen. Het is dan voor negentig procent zeker dat het seizoen daarna weer ge woon in de eerste divisie wordt gehandbald." Het spookbeeld van promotie is niettemin nog een heel eind weg. De tweede helft van de competi tie is net begonnen. Toch moet het voor WIK-spelers tot op he den een belevenis zijn. Ongetwij feld dromen ze nu al van het Elf stedentocht-gevoel in april wan neer de competitie wordt beslist. Volgend weekeinde wacht Atomi- um, een ploeg uit de onderste re gionen. Een Vlaar- dingse treffer in de maak. Oranje Nassau scoorde er tien In de ge wonnen wed strijd tegen ACKC en blijft in de race voor het kam pioenschap. Foto Peter Molkenboer Vlaardingen Ondanks de afwezigheid van Christa Boeters (blessure) en Remco Hakhoff (vakantie) heeft Refoba kans gezien de ongeslagen status zon-, der problemen te behouden. Blauw Wit zag geen kans in de Westwijkhai te stunten tegen de Vlaar- dingse badmintonners die vorige week week de titel j n de vierde klasse veroverden en verloor met 5-3, Nitte van Landschoot verloor zijn single in twee sets: 11-15 en 4-15, Paul Mennen zorgde voor het herstel 15-11 en 15-3) waarna Dana Kuil won 12-10,11-2) en Helene van den Dungen onderuit ging (11-8,5-11 en 6-11). De beide dubbels ontpopten zich als echte kra: kers. Peet en Nitte van Landschoot realiseerden winst: 15-10,19-15 en 15-11 evenals Dana Kuilen He lene van den Dungen (18-14,7-15 en 15-13). Peet van Landschoot en Dana Kuil schoten echter in de mix-, dubbel tekort (11-15,7-15.) en pas in de laatste party stelde Refoba de overwinning veilig dankzij de winst van Paul Mennen en Helene van den Dungen (15-12,. 15-7). '7 Middelburg Zorgelijke tijden breken aan in Maas land nadat ODO tegen Swift tegen een nieuwe neder laag (21-18) aanliep. Wekelijks toont de overgangs- klasser aan wel degelijk mee te kunnen, de punten moeten echter keer op keer aan de tegenstander wor- den gelaten. Zo ook tegen Swift dat in een grimmig duel de punten in eigen huis wist te houden. Zonder" Martine de Jong en nog enkele gammele spelers wist ODO de partij niet naar haar hand te zetten. „We speelden weer niet slecht," aldus ODO-speler Lennard van der Vaart, „maar persoonlijke fouten ey, onachtzaamheden kostten ons de kop." ODO staat moederziel alleen onderaan met twee punten. CKC Maassluis liet zich in Geldermalsen door Ani mo, de nummer laatst van de ranglijst, niet foppen' en boekte een ruime 14-23 overwinning. „We kondèrf heel simpel," wist Maassluis-speler Edwin ZeegersJ;' „van de tegenstander weglopen. Het is dat we op laatst gingen dollen anders hadden we met veel gro tere cijfers gewonnen." '"^j Schiedam Trainer Hans Bassant verlaat na dit sei-a zoen zijn club ODC. Hy is bij de Schiedamse vijfde-t klasser bezig aan zijn tweede seizoen. „We gaan op goede voet uit elkaar," zegt voorzitter., Dick de Jong. „We z.ien geen aanleiding om met; elkaar door te gaan." .r', Bij MSV71de Maassluise club die in de zesde klasse C rechtstreeks op de titel afstevent, heeft trainer Han van Leeuwen zijn contract verlengd. Van Leeuwen is- al vier seizoenen actief bij MSV71 en was er in een.', eerder stadium al drie seizoen werkzaam. Cor van Hoeven spreekt het bericht in een huis-aan-i. huisblad waarin wordt gemeld dat hij een jaar door- gaat bij MW27tegen. „Ik heb vanavond pas een ge sprek met het bestuur," aldus de interim-trainer. „Het staat helemaal nog niet vast datik,ookhet vol gend seizoen bij MW27 weer voor de groep sta." MaassluisIvar Westerholt is de nieuwe clubkampi oen van tafeltennisvereniging TOG uit Maassluis. Westerholt onttroonde in de halve finale regerend kampioen Frans Pleysier en versloeg in de finale Ferry Baretta i n drie games. De 32 deelnemers bonden in drie groepen van ver-**" schillende sterkte de stryd met elkaar aan. In de twee 'zwakste' poules kwamen Stefan de Winteren Sven Westerholt, de broer van de algemeen clubkam pioen, als winnaars uit de bus. Van Ooijen wacht schorsing Juventus (m)-Novilon/Unlimited 57-65 (30-33). Door bles sures, ziekte en een matige trainingsopkomst begon Ju ventus slecht voorbereid aan het duel. De Schiedammers speelden een matte partij en lagen voortdurend in de ciinche met de arbitrage met als resultaat: vier techni sche fouten en een diskwalificatie (plus schorsing).voor Ronald van Ooijen. Attiia Gültuna maakte 14 punten. De- jan Barisic en Vladan Jankovic beiden 13. DAS (v)-Juventus 69-64 (38-24). Juventus kwam al snel op grote achterstand: 17-5. In het vervolg beet de ploeg van coach Martin van Dijk knap van zich af. Het verschil liep terug tot 66-64, maar verder kwam Juventus niet Center Roelie van der Zouwen is uitgeschakeld (knieblessure). Green Eagles (v>-Alexandria 47-19 (24-23). In een veel te harde wedstrijd moest Green Eagles de punten laten aan Alexandria. Een lichtpuntje was ae rentree van Annema- rieVaissier. De 17-forward kwam door een slepend knieb lessure anderhalf jaar lang niet in actie. misstap van RWA Oranje Nassau en RWA gaan uitmaken wie er kampioen wordt, de rest speelt geen rol meer." UVG en DWS in degradatienood Ancora-HVC (v) 13-5 (4-21. Aanvallend wil het nog steeds niet lukken, ook tegen de lijstaanvoerder gingen de bal len er niet in. Verdedigend ging het uitstekend maar er zou meer initiatief genomen moeten worden. Jolanda Hoogeveen stopte drie strafworpen. Unitas'63 (ro)-Geraini 22-20 (10-8). Geen fraaie westrijd. Unitas bleef steeds aan de goede kant van de score, Te gen het einde werd een voorsprong van vier punten nog wel uit handen gegeven, maar de zege kwam niet in ge vaar, Ruud Beuman (ex-WIK) lijkt over zijn zenuwen heen te zijn en speelde een prima partij. OSV Breda-UVG (ra) 21-17 (11-9). Zes spelers waren om diverse redenen afwezig en zodoende moest er geschip- pered worden. Desondanks kwam er zelfs een 2-6 voor sprong op het bord. maar die werd voor de rust al weer weggegeven (11-9). In de tweede helft liep het minder en werd er te geforceerd gespeeld. UDSV-UVG (v) 25-17 (12-9). Een gehavend UVG kon geen vuist maken tegen het vorig jaar gedegradeerde UDSV. Al vrij snel keken de Schiedamsen tegen een 4-0 achter stand aan maar ze kwamen knap terug (9-8). De gebles seerde Martine Menses werd duidelijk gemist. Met elf treffers kon Nicole van Boles terugkijken op een produk- tieve wedstrijd. DWS (v)-BLauw Wit 14-24 (5-13). De afwezige Zsigmond Makay werd vervangen door Geraldine van Dijk die zich een beter debuut had kunnen wensen. Het was duidelijk dat het jonge DWS niet opgewassen was tegen het uitge kookte spel van de nummer twee. Dom balverlies en ge miste kansen waren debet aan de grote uitslag. Westlandia-DWS (m) 17-12 (8-3), De keeper van Westian- dia had alle geluk van de wereld en in de tweede helft: kwam DWS nog wel terug tot 8-5. Daarna handbalde de ploeg meer tegen de arbiters dan tegen de tegenstanders. Daardoor liepen de gastheren ongemerkt uit naar een riante voorsprong. Ancora-HVC (m) 20-21 (8-12). Tegen de gebroeders Schaap was het leuk voor HVC om twee punten te pak ken. Tot drie minuten vw tijd viel niet te zeggen wie er met de winst naar huis zou gaan. Guido Jeurissen was topscorer met negen rake worpen. Keeper Frank Bus- kens hield met een wereldredding vlak voor het einde zijn ploeg in de wedstrijd en zijn broer Erik zorgde op be langrijke momenten dat de aansluiting behouden bleef. Were Di-WIK (v) 9-9 (3-4). De Vlaardingsen misten in het eerste gedeelte veel kansen. De tweede helft ging gelijk op en vlak voor tijd kreeg Were Di een strafworp mee. Die werd gestopt, maar in de rebound was het alsnog raak. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3