Waterweg '15, 'Nutstaken zijn in goede handen bij energie-nv's' Grote verschuivingen in bezoekersaantallen musea jjés N I M C O Geachte heer Noordhuizen, Amusementsorkest viert zelf feestje Geldbijdrage voor Stichting Narcis -Plastic zakken ENECO en ONS in greep van ontvlechting, hergroepering en samengaan FULLTIME COMMERCIEEL ADMINISTRATIEF MEDEWERKER (m/v) Rotterdams Dagblad Woensdag 22 januari 1997 m U noemt mij in uw ingezonden brief d.d. 17 januari een 'notoire zwartkijker', die nimmer aan enig onderwerp positieve aandacht schenkt. U beticht mij van 'chronisch chagrijn', u iaaktmijn kroegbe zoek en betwijfelt of het'Utrechts Dagblad1 haar kolommen voor mij zou openstellen. Verder heeft u het over 'zwartkykerij', 'zwarte hu mor' en 'negatieve stukjes'. En dat alles omdat ik de euvele moed had de spot te drijven met de door u geëntameerde campagne Tflaardingen... Zó:! (zie mijn column d,d. ï5januari). Laat ik, in tegenstelling tot u,.Je bal spelen en niet de man. Wat zyn de feiten? 1. Het Utrechts Nieuwsblad (niet Utrechts Dagblad', zoals u schrijft) heeft op vrijdag 15 november 1996 een bijdrage van mij geplaatst on der de titel 'Krant en columnist leven in wankel verbond' (pagina 9). Ik heb dit stuk geschreven op verzoek van John Verhoeven, eindre dacteur van de opiniepagina. 2.1n mijn columns heb ik de Markt te Vlaardingen geroemd ombaar schoonheid, de keuken van het Theatercafé (Stadsgehoorzaal) een 'culinair orgasme1 genoemd, talloze malen een pleidooi gehouden y het groen houden van de Broekpolder, het Pannenkoekenhuis •tHof een juweeltje genoemd en Podium-X aan de KW-haven als iVheel genoeglijke disco omschreven, om maar eens enkele posi- tiéve columns te noemen. 3. U bent kennelijk benieuwd naar de reden waarom ik in Vlaardin- gen woon en niet in mijn werkplaats Utrecht. Dat" zal ik u vertellen. Utrecht heeft een buitengewone krappe woningmarkt en de huizen rijn peperduur. Verhuizen is derhalve financieel niet erg aantrekke lijk, Ik woon sinds 1989 (en niet 'sinds mensenheugenis', zoals u schrijft) in Vlaardingen en heb het hier inderdaad naar mijn zin: mijn woning bevalt mij en is niet al te duur, ik heb aardige en rustige bu ren, mijn kennissen wonen in de buurt (Vlaardingen, Schiedam, Maassluis; mijn dochter in Botterdam) en ik heb hier wat freelance werk. 4. In mijn column van 15 januari, 'Duimelot als mascotte', heb ik be toogd dat campagnes, zoals de uwe, nimmer tot zelden succes heb ben. Ik heb daarvan vier voorbeelden gegeven. Deze komen uit de li teratuur, die u als directeur van een bureau voor marketingcommu nicatie geacht wordt te kennen. Ik daag u dan ook gaarne uit mij voorbeelden te noemen van soortgelijke, geslaagde campagnes. Hoogachtend, DICK VAN DER LUGT Vlaardingen Van Dijks Amusementsorkest viert op 1 februari haar 55-jarig lustrum in de Stadsgehoorzaal. Dirigent Dick Borst heeft het programma een nostaligisch en symbolisch sfeertje gegeven uit de jaren veertig. In het eerste deel van het programma wordt licht klas siek concertrepertoire gespeeld, afgewisseld met me lodieuze marsmuziek. Het tweede deel wordt licht voetig met populaire muziek in verschillende genres. Ook worden bekende meezingers opgevoerd. Afwis selend zijn er optredens van hetVlaardings Musical Gezelschap. Eric van der Ende presenteert het geheel. Bekend musicus en muziekleraar Leen van Dijk uit Vlaardingen richtte op 19 januari 1942 het Van Dijks Amusementsorkest op. De oorspronkelijk als leerlin gen-orkest begonnen groep, groeide al snel uit tot een volwaardig amusementsorkest. Na de oorlogsja ren bloeide het orkest op.-Van Dijks Amusementsor kest bestond toen uit een A-orkest, een jeugdorkest 'en een dameskapel, Zy traden op in bejaardenhui zen, ziekenhuizen en op Hofconcerten, Het jeugdor kest en de dameskapel is op den duur verdwenen, al- deen het A-orkest is gebleven. Kaarten voor het jubileumconcert op 1 februari kim men bij de VW worden gekocht Telefonisch reserve ren kan ook via het nummer 4349721 of2341094. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Narcis in Schiedam een bijdrage toegekend van 'maximaal vijfduizend gulden in de kosten van de in- -richting van nieuwe kantoorruimte. Narcis is een j^'éhljhg die activiteiten organiseert voor de Marok- rkaanse inwoners van Schiedam. Vorige week ont ving de stichting al 3500 gulden van het VSB Fonds. De nieuwe ruimte van Narcis gaat volgende maand -open-aan de Albardastraat 71. Het Juliana Welzijn Fonds ondersteunt op zijn beurt projecten die mensen betrekken bij hun omgeving, zoals buurtverenigingen, sociëteiten van ouderen, dorpshuizen, buurtprojecten en projecten met en voor buitenlanders. Het Fonds steunt ook projecten die als doel hebben te voorkomen dat mensen geïso leerd raken, zoals vrijwillige hulpdiensten. Het Fonds verstrekt jaarlijks zo'n 1200 bijdragen voor totaal ruim twintig miljoen gulden. Bijdragen voor bijvoorbeeld voorlichtingsprojecten en investe ringen in inventaris en gebouwen. Het Fonds ont vangt zijn geld uit onder meer de BankGiroLoterij en Lotto. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van derVeideii Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 "Vlaardingers zijn en blijven een bijzonder soort volk, Dö'or de aanhoudende vrieskou hadden de watervo gels c.q. de meeuwen, mussen en spreeuwen hetmoer- Ujkerdanooit.Geennood.Wantzelfsdemeestarmlas- ti ge Vlaardinger reserveerde zijn of haar laatste boter ham voor hen. De waterkippen en eenden vraten zich letterlijk het ongans. Vaak liepen zy nog kokhalzend rond, ais de volgende gulle gever zich aandiende. Je zag ze per dag vetter en vetter worden. Daar is natuur lijk niets mis mee. Daar kunnen deze vogels weer we ken op teren. Maar waar deze vogels geen trek in heb ben, maar wel aan dood kunnen gaan, zyn de plastic- zakkendiemenigeeendenvoerster/derdaarquasiom zich heen kijkend achterlaat. De Gemeente Vlaardin gen heeft niet voor niets overal van die peperdure blauwe afvalbakken geplaatst. Daar kunt u uw lege broodzak zonder schroom in deponeren. Vele Vlaar dingers gingen u hierin al voor. Dus eendjes voeren oké, maar voert ze niet dood met uw overtollig plastic. Ook in de toekomst Ik hoor u meteen schreeuwen, netals al dievraatzuch- tige en hongerige meeuwen, dat wy als Vlaardingers, wat dat betreft, niet tegen de Westlanders op kunnen. De laatste weken hebber rij, als ijsrnoppenhalers en verkleumde dranklustigen, Vlaardingen overspoeld met lege plastic zakken, lege bierblikjes en patatbak- ken. Dat is de tol die wij als Vlaardingers, door de eeu wen heen, voor ij soret moeten betalen. Dirk Tempelaar, Vlaardingen Door Carel van der Velden Rotterdam/Schiedam Het gesprek vindt plaats in het penthouse van het Inntel in F "erdam. De gekozen plek is volgens kritische volgers van de snelle veranderingen in de regionale nutssector wellicht symbolisch. Was de directeur van het nutsbedrijf vroeger een eerbiedwaardig pleitbezorger van de publie ke zaak, tot zijn leedwezen wordt hij nu soms afgeschil derd als een kille manager die zich in een ivoren toren heeft afgewend van de ge meenschap. Aan tafel zitten Henk Eikenbroek en Bart Reijerkerk, beiden oude bekenden in de regionale energie wereld. Reijerkerk was tot voor kort regio-directeur van ENECO Waterweg-Noord, een business unit met 55.000 aansluitingen in Maassluis, Vlaardingen en Hoek van Holland. Hij vervult nu een andere taak bij het bedrijf. Het monopolie van ENECO in de energiedistributie langs de Nieu we Waterweg wordt onderbroken door Schiedam, een gemeente die tot op de dag vandaag een eigen energiebedrijf (ONS) heeft, ook al is het geprivatiseerd. Directeur is de andere gesprekspartner, Henk Eikenbroek. Maar kyk, sinds 1 ja nuari heeft hy de taken van Reij erkerk erbij genomen. Voor bui tenstaanders is één en één twee: het kan niet lang meer duren voordat bedrijven één vlag voe ren. Maar zo eenvoudig werkt het niet, zeggen de directeuren. Er worden nog vele miljoenen kubieke me ters. gas door het leidingnet ge perst voordat het zover is. Als zo'n samengaan er al van komt. Beslis singen over dit soort ingrijpende stappen worden genomen door de aandeelhouders) en de gemeen teraad van Schiedam. Als nederig dienaar heeft Eikenbroek slechts de taak hen te adviseren over wat goed zou zijn voor de toekomst van de nutssector. Onmenselijk Het gesprek gaat over dit toe komstperspectief. Maar toch wil Reijerkerk in het kort iets kwijt over het imago van zyn bedrijf. "Wanbetalers worden door ENE CO in de diepvrieskou gezet!' kop ten kranten toen de winter twee weken geleden op z'n strengst was. Zelfs premier Kok noemde het onmenselijk dat mensen met schulden hun broodnodige aan sluiting op het gasnet kwijtraak ten. Critici hadden hun oordeel snel klaar. In plaats van het algemeen nut dienen asociale managers van de inmiddels geprivatiseerde be drijven tegenwoordig slechts de winstcijfers, stelden zij. Reijer kerk reageert fel: „Bij geprivati seerde bedrijven werken ook mensen. Alsof wy alle bijstands moeders zomaar in de kou zetten! Zo werkt het natuurlijk niet. Het geschetste beeld is volstrekte flauwekul." Aan de hand van een dossier Iaat Reijerkerk zien hoe zijn bedrijf met wanbetalers omgaat. Wie niet betaalt, krijgt vier aanmaningen. Na zes weken wordt bij zo'n debi teur de kabel-tv afgesloten. Wie volhardt, raakt op den duur gas danwel elektra kwijt. De abonnee die de rekeningen nog steeds ne geert, is pas na anderhalf jaar ver stoken van gas en licht. „Wy hebben honderden klanten met schulden," zegt Reijerkerk. „Sommigen staan vijfduizend gulden in het krijt. Met de mees ten wordt een betalingsregeling getroffen. Mensen lossen soms tien of 25 gulden per maand af. Wie deze afspraak nakomt, wordt nooit afgesloten. Die garantie geef ik." In Maassluis, Vlaardingen en Rot terdam-West werden in de vorst periode drie adressen afgesloten, zegt Reijerkerk. „Er waren twee hennepkwekerijen bij, de eigena ren tapten illegaal energie af. Het derde geval ismogin onderzoek." Aandeelhouders Het recente praktijkvoorbeeld is ook met het oog op de toekomst interessant. De meeste energiebe drijven zyn reeds geprivatiseerd. Pratend over de toekomst rollen begrippen als fusie, schaalvergro ting, efficiencyverbetering en ontvlechting over tafel. Het is al lemaal echter slechts haalbaar als de aandeelhouders het goed vin den. In hoeverre heeft zo'n groot be drijf nog een sociaal hart en oog voor het algemeen nut? Juist op die vragen zal de Schiedamse ge meenteraad een bevredigend ant woord willen hebben als er wordt beslist overeen eventuele samen gaan tussen ONS en ENECO, Vandaar dat Reijerkerk graag de kritiek op het sociale gezicht van het bedrijf wil ontzenuwen. Aan veranderingen ontkomt het ONS echter met, zegt Eiken broek. De recent aangenomen Wet Energiedistributie dwingt tot verandering Nu verenigt het ONS diverse nutstaken onder de zelfde vlag, maar dat mag in de toekomst met meer. Het energiebedrijf, de vuilnisop haal, de kabeltelevisie en het ser vicebedrijf -in de toekomst moe ten de verschillende taken in ver schillende bv's worden onderge bracht. ENECO staat voor een ver gelijkbare operatie. Ook dit be drijf ontkomt met aan ontvlech ting. Tempo In theorie is het denkbaar dat het ONS en ENECO los van elkaar aparte energie-bv's, kabel-bv's en Vuilnisophaal-bv's oprichten. Vol gens Eikenbroek is er echter veel voor te zepen regionaal opere rende bedrijven op te richten. „Voor de toekomst lijkt de schaal van Schiedam te klein," zegt Ei kenbroek voorzichtig. „Is het ONS in de toekomst nog in staat de ontwikkelingen in energieland te volgen? Die vragen stellen we ons. Voorop staat dat de betrok kenheid bij de lokale gemeen schap behouden blijft. Maar dat kan ook op een wat verdere af stand, met een klantenraad en een foium. In mijn onderzoek doe ik voorstellen over de juiste wijze en het juiste tempo." De directeur van ONS en ENECO baseert zich met zijn stelling on dermeer op onderzoeksgegevens, die leren dat een energiebedrijf in de toekomst minimaal 120.000 aansluitingen nodig heeft om bOed te kunnen renderen. Het ONS heeft 37.000 aansluitingen, het district Waterweg-Noord van ENECO heefter 73,000. Gezamen lijk komen ze met 110.000 aanslui tingen redelijk in de buurt van het streefgetal. „Het gebied Iykt te klein, maar er zitten flink wat tuinders onder on ze klanten," zegt Reijerkerk. „In een grotere schaal zijn er efficien- cyvoordelen te halen. We zoeken een bedrijfsmatig optimum bij het beheersbaar houden van de tarieven. Dat moet, zeker met het oog op de toekomstige liberalise ring van de energiemarkt." Inspelend op de nieuwe wetge ving heeft ENECO in rap tempo BartReijerkerk...'in een grotere schaal zijn effictencyvoordelen te halen.' Foto'sEneco Henk Eikenbroek...'Voor de toekomst lijkt de schaal van Schiedam te klein.' een serie bv's opgericht. Te noe men zyn Energielease (huur van cv's en andere apparatuur) en O tytee, een bedrijf dat alle openba re verlichting, straatreclame en verkeershchtinstallaties in Rijn mond en Den Haag en omstreken wil beheren en exploiteren. Bart Reijerkerk is hier de eerste direc teur. Na de ontvlechtingen kunnen ONS-onderdelen zich hierby aan sluiten. Of niet. „De gemeente raad neemt de beslissing," zegt Eikenbroek, De discussie belooft interessant te worden, want in de tarievensfeer heeft ENECO Wa terweg-Noord in Vlaardingen en Maassluis ten opzichte van het ONS de schijn een beetje tegen. Ondanks de veei kleinere schaal betalen de Schiedamse klanten zo'n twintig gulden minder voor energie dan Vlaardingers, die een rekening van ENECO krygen. Ook de Schiedamse kabel biedt van oudsher meer waar voor z'n geld dan het kabelbedrijf van ENECO, dat 550.000 aansluitin gen heeft. De verschillen duiden volgens Ei kenbroek echter niet op een bete re bedrijfsvoering by het ONS. „Die pryzen zijn het gevolg van politieke beslissingen m het ver leden. Kykcnd naar de toekomst spelen die echter geen doorslag gevende rol." Woensdag 22 januari ROTTERDAM Alliance Franqaise. Soirée, 19u. De Buurman. Jamsessie, 2Qu. Blauwe Vis. Talent Scout, 22u. Nïgbttown. Come de Brokken, n.nb. RO Theater. Kermis in de hei, 20.15u, Rotterdamse Schouw burg Gr.z. De wilde eend, 20.15u. De Rotonde. Keet op de Kaap, 20.30u. Lantaren 2. Onrust/Cnt- kalmt, 21u. Zaal De Unie. NCRV Volgspot Live, 20.30U. Donderdag 23 januari VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45.-. 13.15u. Stadsgehoorzaal. Youp" van 't Hek met Scherven, 20.00uLI! ROTTERDAM Luxor Theater. Dl Gojim, 20.15u:v Theater Zuidplein Gr.z. Intermezzo1 Group 'Poetiy', 20.15u. De Doelen^ Kl.z. Muziek en dans uit Turkije, 20.15u. Zaal De Unie. Niks boos, 20.30u. RO Theater. Kermis in de hei, 2G.15u. Rotterdamse Schouwburg Grx De wilde eend, 20.15u. Bibliotheektheater. De Linkerhand van Meyerhold, 20.30U. Lantaren 2. Onrust/Ontkalmt, 21u, Ned.Architectuurinstituut Vorm geven aan infrastructuur, 19.30u. Goethe institüt Hedda Kalshoven en Willem Brugsma vertellen over hun ervanngentussen '33-'49,20u. Popular. Open Podium, 20.15u. ROTTERDAM Calypso 1: The Leopard Son' (alk dag. 1.15-4. 'Sleepers' (16)dag.#~ 9. Calypso 2: 'Secretsand Lies' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Ca lypso 3: TheHunchbackoftheNotre Dame' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: The first Wives Club' (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Daylight'(12)dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: The Long kissgoodnight' (16) dag6.45-9.30. Cinerama 4: 'Jingle all the way' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Sutvtvtng Picasso' (ai) dag 6.45- 9.30. Corso: 'Courage under fire' (16) dag 4-6.45-9.30. Imax Thea ter. 'Special Effects' (al) dag 2-4. 'Survival Island' (al)dagX'Ransom' (16) dag.7-9.30, Venster 1: 'Se crets and lies' dag. 7.30. 'Cold Fever' dag. 10.15. Venster 2: Tokyo Drif ter' wo. 7.30. 'Memory of the un- knowifwq. 9,30. Venster 3: "Walla ce and'Grórait are backV "dag 8, wo. ook2-'ZeroKfilvin'dag. 10. Venster 4: Terra estrangetra (Foreign Land) dag 8-10. Lumfère Ir 'Ransom' (16) dag 1.15-4-6,45-9.30. Lu mière 2: 'Oayiight' (12}dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: The nutty professor' (al) dag 1.15-4-6.45- 9.30, Lumière 4: 'Independence Day' (12) dag 6.15-9,15. Rexane: 'Pussy m boots' (16) t/m wo. doorl- .voorst. Pathé 1: 'Ransom' (16) dag 11.50-2.40-6.40-9.30. Pathé 2: The long kiss goodnight' (16) dag. 6.30-9.20. Rathe 'Sleepers' (16) dag 5.50-9, Pathé 4: 'Courage un- derfire' (16) dag. 11.25 2.15-6.20- 9.10. Pathé 5: The First Wives Club- (al) dag 11.40-2.10-4.45-7.15- 9.45. Pathé 6:'Jack* (al) dag, 6.40-, 9.30. Pathé 7: 'Evita' (al) dag""* 11,55-2.45-6.35-9.25. 7- Schiedam De meeste musea in de regio hebben vorig jaar grote veranderingen in hun bezoekers aantal zien optreden. Met forse dalingen en even forse stijgingen doen de bezoekerscijfers van de verscmllende musea denken aan de instabiele noteringen op de hit parade. Elk museum heeft een verklaring voor de schommelen de cyfers. Zo begroette het Stedelijk Mu seum Schiedam aan de Hoog straat vong jaar flink wat minder bezoekers: 15.000 in plaats van 23.000 in 1995. Als reden voor die daling wordt aangevoerd dat het Nederlands Gedistilleerd Mu seum De Gekroonde Branderske tel, vroeger gehuisvest in het Ste delijk Museum, sinds 1 juni een eigen onderkomen heeft gevon den en daardoor bezoekers bij het Stedelijk Museum weghoudt. Di rectrice D, Wind ziet het daarom meer als een verschuiving van het aantal bezoekers, dan als een da ling, „Die zevenduizend mensen minder- was het aantal dat het Ge distilleerd Museum normaal in ons museum trok," aldus Wind. Voor dit jaar verwacht Wind ech ter weer wat groei. Die groei zou met name moeten komen van de tentoonstelling 'De Gouden Eeuw van Schiedam' die in februan van start gaat. .Alleen al met die ten toonstelling denken vrij het be zoekersaantal van een heel jaar te bereiken," zegt Wind. Het nieuwe Gedistilleerd Mu seum heeft het jaar bijzonder goed afgesloten: in de maanden na de opening in juni trok het mu seum maar liefst tienduizend be zoekers. Maar volgens woordvoer- TRADING BV Nlmco Tradingb.v., groothandel in borstels, bezems, kwasten en aanverwante artikelen is een jong, dynamisch bedrijf en zoekt met spoed een: De werkzaamheden zullen o.a. bestaan uit: uitwerken van pakbonnen, bijhouden van de voorraadadministratie, faktureren, archiveren en telefonisch contact met klanten. Wij vragen voor deze veelzijdige baan van onze medewerker (m/v) dat hij/zij beschikt over: MEAO-diploma (of vergelijkbare opleiding), minimaal 2 jaar werkervaring met computer- administratie, flexibele werkinstellmg, eerlijkheid. Ben je enthousiast en vind je het fijn om er flink tegenaan te gaan, reageer dan schriftelijk binnen 8 dagen naar. Nlmco Trading b.v,, Postbus 41,3100 AA Schiedam t.a.v. dhr. N. van Willigen. ster I. Timmermans zal het ïeker nog,wel een jaar of vijf duren voor het museum haar maximale po tentie heeft bereikt „Voor het komende jaar staan di verse activiteiten op het program ma om de bekendheid van het Ne derlands Gedistilleerd Museum te vergroten." Tot die activiteiten behoren onder meer een landelij ke publieksactie via alle Neder landse slijters in maart. En de Spi rituele zondagmiddag, een maan delijks terugkerend evenement met steeds andere thema's. Ook werkt men met de Rotterdampas om bekendheid te verwerven en bezoek aan te moedigen. De Schiedamse Museummolen De Nieuwe Palmboom trekt sinds de opening van het Nederlands Gedistilleerd Museum meer be zoekers. Dit omdat beide musea nauw met elkaar samenwerken en bezoekers naar elkaar doorver wijzen. Maar ook via de VW kan een tocht langs Schiedam worden geboekt, waarbij beide musea worden aangedaan. „We krijgen vooral meer sehoolgroepen," zegt een woordvoerder van De Nieuwe Palmboom. „Ze combineren het bezoek aan ons museum vaak met die aan het Nederlands Gedisti- leerd Museum." Visserijmuseum Minder goed ging het met het Vis serijmuseum m Vlaardingen. Dit museum werd vong jaar 18200 keer bezocht, tegen 20.665 keer in 1995. Echt een oorzaak voor die daling kan het museum niet ge ven Volgens conservatrice D. Horbach zou de daling te wijten kunnen zijn aan 'het matig ten- toonstellingsprogramma van het afgelopen jaar', „Dat programma was erg lokaal gericht en mis schien daarom minder aantrekke lijk voor de rest van de regio. Maar het blijft toch gissen," aldus Horbach. Het museum aan de Westhavenkade verwacht dit jaar meer mensen te trekken. Vooral by een expositie over visserij en archeologie heeft men hoge ver wachtingen. Ook het Streekmuseum Jan An derson in Vlaardingen deed het met zo best. Dit museum zag afge lopen jaar haar bezoekersaantal zakken en wel van 290Ö in 1995 naar 2324 vorig jaar Volgens be heerder J Anderson komt dat door de grote verbouwing die het museum heeft ondergaan. „Daar door hebben we eer. halfjaar lang geen nieuwe tentoonstellingen gehad en daar komen veel men sen toch voor." Maar echt mislukt wil Anderson het afgelopen jaar niet noemen. Hij heeft immers veel succes ge boekt door twee dagen m het Stadhuis van Vlaardingen spullen uit zyn museum ten toon te stel len Dat was met Koninginnedag en met het Haring- en bierfeest. Op die dagen trok zijn tentoon stelling respectievelyk zeshon derd en vijfhonderd bezoekers En voor dit jaar heeft hij goede hoop: „In februari starten we met een nieuwe tentoonstelling m het museum, die zai weet veel men sen trekken/' Sleepvaart Het Nationaal Sleepvaart Mu seum m Maassluis zag voor het eerst sinds 1993 hot aantal bezoe kers stygen: 3437- mensen kwa men er in 1995 naar het musuem, 196 meer dan het jaar ervoor. Maar piekjaar 1993 met maar liefst 4800 bezoekers zal daarmee Adeldom verplicht. Van de vier nog le vende burgemees ters van Schiedam hebben er Inmid dels drie het nieuwe Nederlands Gedis tilleerd Museum aan de Lange Haven bezocht. Het Illuste re trio trof elkaar bij de afscheidsrecep tie van col lege-se cretaresse Stoffe- len. Mede dankzij komst van Arie Lems (jenever), John te Loo (wijn) en ReinierScheeres (bier) heeft het mu- seum tot dusver 10.000 bezoekers getrokken. Foto loo van Gelder f niet gauw worden geëvenaard. „Die stijging is voornamelijk te danken aan een tentoonstelling over flesscheepjes," zegt mu seum-secretaris C. Alers.Alleen al in septembervkwamen daarzes- honderd mensen op af." Het Gemeentemuseum. Maassluis heeft vorig jaar evenveel bezoe kers over de vloer gehad als in 1995: achtduizend. Volgens con servatrice E. Banki is dit aantal voldoende. Zij constateert boven dien een groeiende belangstelling onder scholieren. Dat zou groten deels komen door de educatieve programma's die het museum heeft. „We hebben al jaren rond de achtduizend bezoekers," zegt ze. „In 1994 hadden we tiendui zend bezoekers, maar dat had te maken met de tentoonstelling 'Kwartet van Tijdgenoten', die erg goed is bezocht"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3