Wie kan Jeroen Piket stoppen? Rusland gloreert op ijs in Parijs FVT-trio in top-zes Oranje-hockeyers halen prijs na prijs Mark Huizinga vtraintweer Weeda beste injeugdteimis Transfers in zwemland Hoffmann pakt Europees record VZC sterk in competitie Leiderdorper boekt voor het eerst in carrière zege op Short en slaat aanval van Sokolov af Van der Poel heeft geen zorgen voor WK Talen: thuis best Carl Lewis: exit in juni in Houston Van Balkom denkt niet in zwart en wit Maandag 27 januari 1997 Rotterdams Dagblad Rotterdam Judoka Mark Hui zinga heeft gisteren voor het eerst getraind sinds hij in november in Tokyo een knieblessure opliep. De Vlaardinger mag echter nog niet voluit gaan. Waarschijnlijk maakt Huizinga tijdens de Open Nederlandse kampioenschappen in april zijn rentree op de talami. Het prestigieuze Toumai de Paris en de judowedstrijden in Mün- chen komen waarschijnlijk te vroeg voor hem. Al mere De tennissers Stefan Weeda uit Spijkenisse en Jasper Hunting uit Piershil hebben bij de nationale overdekte jeugdkam pioenschappen de lakens uitge deeld. De pupillen van de trainers Flip van Betuw en Ad Luttikhuis van tennisschool Approach be reikten in het Sportcentrum Cen tre Point in Aimere met grote overmacht de finale bij de jon gens tot en met zestien jaar. De 15-jarige Stefan Weeda liet er in die eindstrijd geen gras over groeien: 6-0,6-0. De speler van TV Halfweg uit Spijkenisse werkte een ijzersterk toernooi af, want Weeda verloor in vijf duels slechts één set. „Stefan speelde vlekkeloos," oordeelde coach Luttikhuis. „De kans is groot dat hij en Jasper in het Ne derlandse seiectieteam tot en met zestien jaar komen. Hunting staat vanaf vandaag al eerste op de na tionale jeugdranglyst." Eindhoven Ook in het Neder landse zwemwereldje zijn trans fers gemeengoed geworden, zij het met gesloten beurzen. Sprint ster Angela Postma heeft zich aangemeld bij PSV, De Friezin was op zoek naar een andere club omdat haar trainer Henk Tempel man is gestopt met zijn werk zaamheden bij DZ&PC in Drach ten. Schoolslagspecialist Ron Dekker heeft om zijn ambitie kracht bij te zetten zijn vereni ging De ÏJsel verruild voor DWK uit Bameveld, dat meer facilitei ten kan bieden. MalmÖ Jörg Hoffmann heeft bij de wereldbekerwedstrijd korte- baan in Malmö het Europees re cord op de 800 meter vrije slag verbeterd. De Duitse zwemmer tikte aan na 7 minuten en 36,24 minuten. De oude toptijd stond sinds 1985 met 7.38,75 op naam van zijn befaamde landgenoot Mi chael Gross. De Zweedse Louise Karlsson evenaarde haar Euro pees record op de 100 wissel dat op 1.01,30 staat. Hoffmann, die ko mende week 27 jaar wordt, hoopt de World Cup te veroveren op de vrije slag van de stayers. De winst is ruim 12.500 gulden waard. Mar cel Wouda, afwezig in Malmö, heeft zijn zinnen gezet op die pre mie voor de wisselslagzwemmers. Hij heeft rva zijn successen in Azië 37 punten In 1994 zegevierde Ron Dekker op de schoolslag. Wouda, niet aanwezig in Espoo en -Malmö, treft komend weekeinde zijn naaste rivaal Matthew Dunn in Gelsenkirehen. De Australiër won in Zweden alle drie de afstan den, goed voor dertig wereldbe- kerpunten. Hij verdrong daarmee Wouda van de eerste plaats. Bij het Arena-gala is Nederland vertegenwoordigd met Wouda, Madeion Baans en Brenda Sta rink (beiden Spijkenisse), Karin Brienesse, Sabrina Fortes, Manon Masseurs, Suze Valen, Kirsten Vlieghuis, Vlaardinger Stefan Aartsen. Bram van Haandel, Mar tin van der Spoel en Mark "Veens. Rotterdam In de eerste wed strijd van 1997 heeft VZC de lei dende positie in de competitie van de Zwembond voor Rotterdam en Omstreken verversterkt In Char- lois legde de Vlaardingse club za terdagavond beslag op vijf over winningen door Thamar Henne- ken, Eddy van Vliet, Chantal Ach terberg, Renee Snoek en de 4x100 meter wisselslagploeg. De Kempvis had Wesley Bijl (2x), Bente Flinterman en Madeion Baans als winnaars in het bad lig gen. Bij De Devel uit Zwijndrecht tekenden Suzanne de "Wit en Ro bin den Hoed voor een overwin ning. Merwede uit Dordrecht had in Jasper de Jong een winnaar en Theo Jan Tanis blonk uit bij De Gooye uit Dirksland. Ook Niels van der Hoek en Wouter van Randwijk van Nautilus pakten een eerste plaats. Door Hans Reismann Wijk aan Zee Jeroen Piket viert vandaag in dorpshuis De Moriaan in Wijk aan Zee zijn 28e verjaardag en niemand minder dan Viktor Kortsjnoi is 'uitverkoren' bij zijn jonge collega op de koffie te komen. De veteraan is Pikets tegenstander in de achtste ronde van het Hoogovens Schaaktoernooi, maar of hij in staat zal zijn de Leiderdorper een loer te draaien valt nog maar te bezien. Piket heeft dit weekeinde ten overvloede laten zien dat hij in een supervorm steekt. Vooral zijn overwmningzaterdag op Nigel Short, met zwart nog wel, spreekt tot de verbeelding. Het was in zekere zin een historische zege, want Piket heeft in zijn car rière nooit eerder van de Engels man kunnen winnen. Nu gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat hij ook nog nooit van Short heeft ver loren, want alle voorafgaande par tijen (zes) eindigden in remise. Pi ket verdedigde zijn prachtige koppositie zondagmiddag via een vlotte deling van het punt met zijn vriend Ivan Sokolov, de in Oegstgeest wonende Bosniër, die zich zaterdagavond 'plotseling' ais enige naaste belager meldde. Het verschil tussen de twee was, en bleef, een vol punt, met daarbij de aantekening dat Valeri Salov zich naast de oud-kampioen van Nederland op de tweede plaats heeft genesteld. Loek van Wely, die tot dusver een kleurloos toernooi speelde, deed gisteren van zich spreken met een spectaculaire zege op Jan Tim man, die na de zaterdagse zesde ronde nog (met Salov) gedeeld derde stond, maar nu alle aan spraken op een rol van betekenis op zijn buik lijkt te kunnen schrij ven. Timman is, niet toevallig, de laatste Nederlandse winnaar van de 'Hoogovens'. Hij schreef in 1985 editie 47 op zijn naam, na vier jaar eerder de eerste plaats in Wijk aan Zee te hebben gedeeld met Genna Sosonko. Van dag tot dag Sindsdien hebben de buitenlan ders (onder wie Kortsjnoi, Short, Karpov e.a.) in de Noordhollandse badplaats de toon aangegeven, maar als de voortekenen niet be driegen wordt met die traditie ge broken. Want wie kan Jeroen Pi ket nog stoppen? In principe ie dereen die nog zijn pad kruist, al dus de IGM in kwestie. „Er valt niks te plannen," aldus Piket na zijn succesvolle weekeinde. „De deelnemers zijn stuk voor stuk grootmeesters tegen wie je, als je slecht speelt, in moeilijkheden kunt komen. Ik bekyk de stand van zaken van dag tot dag en ik probeer de positie op de ranglijst uit mijn gedachten te bannen. Die zorgt er niet voor datje beter gaat spelen. Het is veel te voorbarig om al hoera te roepen. Voor aanvang van het toernooi, na de afzeggin gen van Kamsky en Ivantsjoek, was er geen favoriet aan te wijzen. Voor mij is dat nu nog zo." Maar ook Piket kan moeilijk ont kennen dat hij in het bezit is van 'een hele mooie score'. Het ge heim van zijn succes? „Dat is moeilijk te zeggen. Ik heb voor dit toernooi ruim een maand rust ge nomen en dat is me goed beval len. Da', is ook het enige verschil met vroeger. Toen nam ik de ene uitnodiging na de andere aan en rolde ik van het ene toernooi in het andere." Maar ook Wijk aan Zee '97 vergt het nodige van Piket, zo bleek in ieder geval deze zaterdag na zijn marathonpartij van bijna zesen eenhalf uur tegen Nigel Short „Het was heel vermoeiend," be aamde Piket later, „vooral de twee tijdnoodfases waren slopend. Dat moet je niet iedere dag meema ken." Het zal de Leiderdorper ex tra deugd hebben gedaan dat hij Short, toch niet de eerste de beste, op diens eigen terrein heeft ver slagen. De Brit speelde in een Spaanse partij zoals voor hem ge bruikelijk 6. De2 (ipv Tel), maar wist niets te bereiken. Het was juist Piket die het initiatief nam. De zwart speler creëerde een dijk van een vrije a-pion en toen Short minder nauwkeurig voortzette, sloeg Piket vernietigend toe. Een tweede vry-pion op de f-lijn was te veel voor de Engelsman, die overigens geen schaduw meer is van de man die vorige maand 'Groningen' op zijn naam schreef. Dat bleek in de zondagse ronde eens te meer, toen Short een stuk wegblunderde tegen de Peruaan Julio" Granda Zuniga en ander maal kon opgeven. Met 2 uit 7 staat de man, die nog maar zo kort geleden PCA-wereldkampioen Gary Kasparov 'mocht' uitdagen, op de voorlaatste plaats. Spannend Granda Zuniga was de grote win naar van het weekeinde, want za terdag had hij in een spannende Dame-ïndiër Loek van Wely ver slagen. De Brabander koos voor dezelfde variant als Piket in de eerste ronde tegen Valeri Salov, maar de Peruaan had een verster king gevonden. Van Wely moest op de 20e zet vrijwel geforceerd een stuk geven en het eindspel van twee lichte stukken tegen een toren was Granda wel toever trouwd. Timman was die zaterdag hard op weg om Alexander Onitsjoek op te knopen, maar de Amsterdammer Parijs De Europese titelstrijd kunstrijden heeft Rusland een Grand Stam opgeleverd: op alle vier onderdelen ging het goud naar Russische deelnemers. Irina Sloetskaja maakte dat kwartèt za terdag vol in Parijs, Zy behield haar vorig jaar veroverde kampi- oenskroon bij de vrouwen. Het zil ver was voor de Hongaarse Krisz- tina Czako, het brons ging naar Julia Lavrentsjoek uit de Oekraï ne. Eerder in het toernooi zege vierde Alexej Oermanov in het sportpaleis Bercy bij de mannen, Marina Eltsova/Andrej Boesjkov op het paarryden en Oksana Grit- sjoek/Jevgeni Platov in het ijs- dansen. De 17-jarige Sloetskaja leverde voor 4500 toeschouwers een solide prestatie. Alleen in het begin van haar vrije kür was ze even wat on zeker met als resultaat een paar rommelige landingen op de ijs vloer. Daarna groeide ze en toon de ze zich een ware ijskoningin, De inwoonster van Moskou, met als trainster Zhanna Gromova en als choreografe Elena Sjakovska- ja, voltooide zes drievoudige sprongen. Czako stond by lange na niet in haar schaduw, maar wist nog net de zilveren positie vast te houden Dat was niet zo zeer aan haar ei gen prestatie te danken als wel aan het falen van de concurrentie, Lavrentsjoek steeg ondanks een val van de vijfde naar de derde plaats. De Franeaise Vanessa Gusmeroli zakte van drie naar zes. De voormalige Europese kampioene Surya Bonaly, even eens uit Frankrijk, kwam niet ver der dan de negende positie. Er heerste in Parijs grote ontevre denheid over het gevolgde pun tensysteem, dat voor het publiek moeilijk te volgen was. Voorzitter Ottavio Cinquanta van de Inter nationale Schaats Unie (ISU) be loofde tijdens een persconferentie dat er een onderzoek wordt ge houden naar vereenvoudiging. „Er zijn zoveel klachten ontvan gen dat we wei gedwongen zijn iets te doen," 2ei hij. „Er moeteen nieuw systeem komen of er moe ten zodanige wijzigingen worden aangebracht dat de toeschouwers niet in het onzekere blijven." Oksana Grit sjoek en Jev geril Platov (r) geven een laatste de monstratie voordat het EK kunstrij den op de ten einde Is en de 4500 toeschou wers m Parijs naar huis kun nen. Met hun ploeggenoten waren zij de afgelopen week de gouddelvers van het EK. Foto Hean-Loup Gautreau/EPA De ISÜ heeft inmiddels van de Franse schaatsbond voorstellen ontvangen ter verbetering van het waaideringssysteem. Sally- Ann Stapleford, voorzitster van de technische commissie van de ISU, was daar niet van onder de indruk. „De huidige jurering is het best en het eerlijkst." beging vlak voor de tijdcontrole een volgens eigen zeggen 'vreselijke vergissing' en daarna moest hij alle zeilen bijzetten om het balije te redden. Dat lukte nog net. Piket-Sokolov, de zondagse strijd tussen de nummers een en twee, bloedde al snel dood en daar wa ren beiden niet rouwig om. De koploper vond het logisch dat zijn tegenstander geen grote risico's had genomen.Als je er zo goed voorstaat, zou je wel gek zijn om voor een soort kamikaze-schaak te kiezen. Ivan speelt zijn eigen toernooi en hij staat er toch ook heel goed voor," aldus debijna-ja- rige, alvorens hij zich met echtge note en familie uit de voeten maakte. Veel aandacht ging dit weekeinde natuurlijk ook uit naar het vader landse onderonsje tussen Tim man en Van Wely, een Konings indiër waarin Timman met een nieuwtje kwam op de 12e zet (Dg5). Van Wely zei later wel eens 'te willen zien' wat wit van plan was en hy trok onvervaard ten aanval de 'andere' kant, de damevleugel. Van Wely: „Volgens de Russische leerschool moet je op remise spelen als je twee keer achter elkaar verloren hebt. Dat heeft vanmiddag wel door mijn hoofd gespookt, maar ik besloot toch maar op winst te spelen." Dat lukte hem, nadat hij remise door herhaling van zetten uit de weg was gegaan, mede doordat Tim man de zaken te optimistisch aan pakte. Jeroen Piket (I) kan wel la chen om de opmerking van Ivan So kolov, wiens 'aanval op de koppositie vandeLe der- dorpergiste- ren in de kiem gesmoord. Foto Cor Mulder/ Hoogovens schaaktoernooi, 7e ronde. Wit Jan Timman (Ned) Zwart: Loek van Wely (Ned) 1d4 Pf6,2. c4 g6,3. Pc3 Lg7,4. e4 dC, 5. f3 0-0.6. Pge2 a6.7. Lg5 c6,8. Dd2 b5,9. Lh6 e5,10. 0-0-0 Lxh6,11. Dxh6 Da5, 12. Dg5 Pbd7,13. Pg3 b4,14. Pbl Dxa2, 15. Pf5 exd4,16. Pxd6 h6,17. Dxh6 Pc5, 18. h4 Pb3+, 19. Kc2 Pal+, 20. Kcl Pb3+, 21. Kc2 Pal+, 22. Kcl Da4, 23. Ld3 Pb3+, 24. Kc2 Pc5+, 25. Kcl Pb3+, 26. Kc2 Pc5+, 27. Kcl Db3, 28. Dd2 Pfd7, 29. f4 Pb6,30. f5 Pba4,31. Th3 Da2,32, Le2 Td8,33. Dxb4 a5,34. Da3 Dxa3, 35. Txa3 Txd6, 36. eö Td8, 37. Lf3 Tb8, 36. Lxc6 Pxb2. Wit geeft op. Op de nationale ranglijst heeft Jörg de Cock de top-drie bereikt. De tafeltennisser van FVT/VIsser steeg van de "zesde naar de derde plaats, achter lijstaanvoerder Danny Heister en Trinko Keen, Michel de Boer staat vierde, terwijl Ronald Vijverberg de Chinees Chen Sung voor zich moet dulden en naar de zesde plaats is ge- zakt In de competitie gaat het goed met FVT, want in de tweede wedstrijd van de voorronde won bet ruim van Pecos (5-2). Jörg de, Cock en Michel de Boer wonnen ieder hun twee partyen, maar verlo ren het dubbelspel met 23-25 in de derde game. -Het tweede Rotterdamse verliespunt kwam van. Vijverberg, die in de derde game tegen Pastoors een 20-17 voorsprong niet kon verzilveren: 20-22, Met 12 punten uit twee wedstrijden is FVT koplo per. In de vierde divisie hield Twenty One Up in de eerste wedstrijd DOV aan de Van Alkemadehof op 5-5. Onno Trip en Niels van der Wal wonnen twee keer, Rob Bron één keer. Een kleine overwinning was mogelijk geweest, maar Trip en Van der Wal verloren het dubbelspel Durban De Nederlands hockey ers pakken prijs na prijs. Gisteren schreef de Olympische kampioen het drielandentoernooi in Zuid- Afrika op zijn naam door het gast land in de finale met l-ö te Hop pen. Oranje bleef in de dubbele serie wedstrijden tegen Zuid-Afri- ka en Argentinië ongeslagen. Bram Lomans was topschutter van het toernooi met vijf treffers. Remco van Wijk werd in het bloedhete Durban tot beste speler uitgeroepen. Zyn winnende doel punt tegen Zuid-AMka sprak ech ter niet tot de verbeelding. Hij kon van dichtbij de bal in een leeg doel schuiven, na goed voorberei dend werk van Teun de Nooijer en Sander van Heeswijk. Oranje liet tien strafcomers onbenut. Bondscoach Roelant Oltmans was niettemin dik tevreden met het spel in de vierde en laatste wed strijd, die 'toevallig' de status had van een heuse eindstrijd. Alleen met de uitslag was hij minder con tent „We hadden met tenminste 5-0 kunnen en moeten winnen," zei Oltmans, sinds kort in vaste dienst bij de hockeybond. „We zijn 85 procent van de wedstrijd in balbezit geweest. Daarbij steekt de eindscore dan een beetje schril af." Nederland was in Zuid-Afrika lang niet op volle sterkte. Om uit eenlopende redenen ontbraken zeven spelers van de selectie, die eind vorig jaar in India de Cham pions Trophy won. Onder hen de aanvoerder, Rotterdammer Step- han Veen. Toch sprak Oltmans van een nuttige oefenstage. „Ik ben weer wijzer geworden over het spel van enkele vaste en losse internationals," stelde hij. Oltmans, die in de finale links back Peter Windt (lichte zonne steek) moest missen, was vooral te spreken over de prestatie van zijn aanvalslime. Het trio Buma/ De Nooij er/Van Wijk was een klas se apart in Durban. Ook nieuwko mers als Rogier van 't Hek en Dirk Loots konden Oltmans beko ren. Het optreden van aanvoerder Jeroen Delmee als centrale mid denvelder was volgens de bonds coach een openbaring. „Als Brinkman over een paar jaar stopt, ken ik zijn opvolger al," lachte Oltmans. Nederland is nu 22 interlands op rij zonder nederlaag. Oranje ver loor meteen na aankomst in Zuid- Afrika weliswaar een keer van het gastland (3-1), maar daarbij ging het om niet meer dan een trai ningsparty. Op 12 maart vertrekt de Nederlandse selectie naar Pa kistan voor een sterk bezet ze- slandentoernooi. Oltmans hoopt dit keer wel met zijn beste spelers op reis te gaan.Alleen Brinkman ontbreekt opnieuw. Hij wordt in maart voor de tweede keer vader." Wetzikon Na de wereldbeker heeft Adrie van der Poel gisteren ook beslag gelegd op de Super Presti- ge-trofee. De wereldkampioen veldrijden kwam in Wetzikon ten val en finishte als zevende. Maar die klassering was voldoende om verzekerd te zijn van de eindzege, omdat zijn naaste concurrent Mario De- clercq (Bel) pas op de twaalfde plek finishte. De Italiaan Luca Bramati won de wedstrijd in Zwit serland, de voorlaatste, voor de Zwitser Thomas Frischknecht en de Belg Marc Janssens. Richard Groenendaal en Wïm de Vos vielen uit. De Nederlandse hegemonie in het veldrijden begint echter de laatste weken aardig te slinken en dat is een week voor hetWKgeen geruststellende gedachte voor Adrie van der Poel en de zijnen. Volgende week in München lonkt de derde hoofdprijs voor Van der Poel, Rond het Olympisch Stadion verdedigt de 37- jarige Rabobank-renner zijn regenboogtrui. Twaalf jaar geleden viel Van der Poel in München het zilver ten deel achter de Duitser Klaus Peter Thaler. Vrijwel onherkenbaar door de modder, bibberend van de kou passeerde hij de finish. Bevroren handen noemde hij de oorzaak van zijn tuimelpartij. De be nen waren echter goed, meende hij. Zorgen voor vol gende week maakte hij zich niet. „Ik kon niet meer sturen," steunde 'Poeleke'. „Het lukte me niet de handen warm te krijgen. En dat is funest op zo'n par cours en onder deze extreme omstandigheden. De vorm is nog steeds goed. Ik heb op het laatst geen en kel risico meer genomen. Ook al is dat tegen mijn na tuur, want ik wü altijd winnen. Maar ik ben wel met een goed gevoel uit de wedstrijd gekomen. Dat is be langrijk met het oog op München." Het tegengestelde gold voor zijn ploeggenoot Groe nendaal. De Brabander moest halverwege afhaken. „Misschien heb ik nog last van de naweeën van een griepje. Ingehouden heb ik mij zeker niet en daar door is mijn vertrouwen in mijn vorm wel op een ver keerd moment afgenomen." SpijkenisseJohn Talen heeft ook de afsluitende rit van de Bezemer Veldrit-competitie op zijn naam ge schreven. In zijn woonplaats Spijkenisse stond de renner van Foreldorado/Golff weer op eenzame hoog te. Zelfs een lekke band en een val deerden hem niet. Emile Maas werd de eindwinnaar van de Bezemer Veldriteompetitie. In Spijkenisse reed hy enige tijd met Peter Voshol aan de leiding, maar zakte later toch terug. De Dordtenaar eindigde als vijfde en dat was genoeg voor de eindzege in het klassement Sydney Carl Lewis zet in juni in zijn woonplaats Houston een punt achter zijn atletieldoopbaan. Dat kondigde de man van negen gouden Olympische me dailles gisteren aan in Sydney, „Fysiek zou ik er nog wel drie of vier jaar aan vast kunnen plakken, men taal kan ik dat niet meer opbrengen," zei Lewis. Katrin Dörre-Heinig heeft gisteren de 16e mara thon van Osaka gewonnen. De Duitse won haar vier de marathon in 2.25.57. De Amerikaanse Stacy Dragila heeft tijdens een gala voor polsstokhoogspringers in Reno het wereld record bij de vrouwen geëvenaard met een hoogte van 4,30 m. Drie dagen eerder ging de Tsjechische Daniela Bartova in Praag eveneens over deze hoogte. Olimpiada Ivanova heeft by de Russische militaire indoor-kampioenschappen een wereldrecord op de 5000 meter snelwandelen gevestigd. De Russische atlete snelde naar20.50,6 minuten en was 17,9 secon den rapper dan het oude record van landgenote Ta mara Kovalenko. Zwolle Het klinkt wat bizar om een Nederlandse sprinter te horen praten over Olympische finales, mogelijk zelfs ereplaatsen. In het meestal 'zwarte' geweld van Bailey, Fredericks, Johnson of Boldon spelen de snelste atleten van de Lage Landen door gaans geen rol. Patrick van Balkom, alleen bruin vanwege de zon van Lanzarote, baarde vorige week opzien door in Gent het acht jaar oude 200 meterrecord van Van de Klundert van 21,27 te verbeteren naar 21,00. Zater dag keek hij tevreden terug cp een optreden in Zwol le, waar de naam 'gala' wel wat ambitieus is voor de instuif in een veehal. Op de 50 en 60 meter, te korte nummers om tot zijn favoriete oeuvre te rekenen, snelde hij naar behoor lijke tijden van 5,93 en 6,81. Alleen de gerenommeer de Raymond Stewart bleef hem voor. De speaker be deelde Stewart na de 50 meter zelfs met een natio naal record, waarop hij pas terugkwam nadat iemand hem influisterde dat Stewart Jamaicaan is en één van de weinige buitenlanders in Zwolle. Van Balkom wil niet veel weten van verhalen dat donkere mensen nou eenmaal meer talent hebben voor de sprint. ,Als ik daarvan uitga, zet ik mezelf al op een achterstand. Misschien ben ik wel degene om de situatie te veranderen. Waarom zou ik dat niet kunnen zijn?" Hij houdt zich vast een bij voorbeeld Patrick Stevens, de Belg die de 200 meter-finale van Atlanta haalde (zevende). „Ik streef nou eenmaal naar het allerhoogste. Sydney dus, de finale. Mis schien wel een ereplaats." Waarbij zijn voorkeur vooralsnog uitgaat naar de 200 meter. Op korte termijn gloort het WK indoor in Parijs, waarvoor de atleet van Hellas al is geplaatst Hij ziet kansen op een goede klassering, mede omdat veel sprintkanonnen zich richten op het buitenseizoen en zullen ontbreken in sportpaleis Bercy. Een ander Nederlands talent, Robin Korving, verbe terde het nationale record op de incourante 50 meter horden van 6,82 (James Sharpe, 1991) naar 6,80. La ter, op de 60 meter met obstakels, had hij wat last van zijn dijbeen en snelde hij naar 7,99. De Hanzebokaal, de prys voor de beste prestatie van de avond, ging naar Monique de Wilt. Op het moment dat vrijwel alle toeschouwers huiswaarts waren ge keerd, haalde zij een hoogte van 3,61 met de polsstok. Een centimeter meer dan vorige week in Gent. Maar het onderdeel is nieuw voor vrouwen en de progres sie gaat nog snel De Wilts 3,61 is nog altijd negentien centimeter verwijderd van de WK-lmviet. Maarten Klaver en Ester Goossens hebben in Zwolle de nationale meerkamptitels indoor gewonnen. Kla ver haalde in de zevenkamp 5386 punten, Goossens eindigde met 3925. De kampioenschappen waren zwaar gedevalueerd. Christoph Kempen heeft tijdens indoorwedstry- den in Gent (Belgie) het nationale juniorenrecord op de 200 meter aangescherpt tot 21,85 seconden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1