20 Fusie SMC en SW op komst Coach Green Eagles blij als een kind 'Schiedamse Boys, Demos en GTB mogen er ook bij komen' VZC-trainer Ronald van Ontbergen viert debuut met elf medailles René Ruitenberg blijft heersen Hongaarse zege scherm-trofee Merckx houdt slag om arm Strobl eerste in Kitzbühel MarkMcNulty: vier uit vijf Favoriet wint Prix d'Amérique Ron Berveling spits van SW Ursus zakt door straf naar de vijfde plaats Spelers Excelsior'20 houden voet bij stuk Rotterdams Dagblad Maandag 27 januari 1997 Utrecht De despoot van het ma rathonschaatsers op kunstijs heeft nog altijd geen last van inzinkin gen. René Ruitenberg is de heer ser, die het kleine aantal leden van de oppositie geen mogelijk heid geeft tot welke opstand dan ook. Met winst van de veertiende competitiewedstrijd, zaterdag in Utrecht, heeft Ruitenberg zijn aanspraken op de KNSB-beker nog meer kracht bijgezet. De We- hkamp-ryder uit Elburg versloeg in de massasprint Rob yan Mcg- geJen en Yep Kramer, die respec tievelijk toeede en derde werden. In het algemeen klassement heeft Ruitenberg 22 punten voorsprong op de nummer twee. Yep Kramer. Bij de vrouwen vierde Klasina Seinstra haar rentree. De Elfste- denwinnares scheurde haar rech ter enkelbanden by de finish in Leeuwarden. De winst in Utrecht ging naar Gretha Smit. De schaatsster uit Rouveen had nog nooit een wedstrijd op kunstijs gewonnen. Zoetermeer De Hongaarse de- génsehermster Gyóngy Szaiay heeft zaterdag m Zoetermeer het achtste toernooi om de Neerland Trophée, tellend voor de wereld beker, gewonnen. In de finale ver sloeg zy haar landgenote Adrien- ne Hormay met 15-9. De gedeelde derde plaats was voor de Zwitser se Gianna Bürki en de Hongaarse 'ïïmea Nagy. Beste Nederlandse was de voormalige Rotterdamse Rebecca van Emden op de twin tigste plaats. Pemette Osinga werd als 24ste geklasseerd. BrusselEddy Merckx houdt een slag om de arm. Het is volgens de beste wielrenner aller tijden nog lang niet zeker dat hij als bonds coach aanblijft. Aan het begin dit jaar liet de Belgische Wielrijders- bond (BWB) weten dat Merckx ze ker nog een jaar als coach van de Belgische profs' optreedt tijdens het wereldkampioenschap. „Ik heb weliswaar met voorzitter De Vuyst gesproken over- verlen ging," zegt de Kannibaal'. „Maar ik heb nog geen overeenkomst be reikt" Merckx zegt tot 9 februari te wil len wachten voordat hy een defi nitieve beslissing neemt. Op die dag wordt de Algemene Vergade ring van de BWB gehouden. Tij dens die bijeenkomst wordt ook duidelijk of preses De Vuyst die zwaar onder vuur ligt, nog langer kan aanblijven. Kitzbühel Fritz Strobl heeft de wereldbekerwedstrijd afdaling van Kitzbühel gewonnen. De Oos tenrijker was zijn landgenoot Werner Franz te snel af, de derde plaats was voor Luc Alphand uit Frankrijk. De Oostenrijker Mario Reiter zegevierde cp de slalom om de wereldbeker in Kitzbühel. De toeede plaats was voor de Ita liaan Alberto Tomba, de Noor Christian Jagge finishte als derde. Deborah Compagooni. heeft tij dens wereldbekerwedstrijden in Cortina d'Ampezzo de reuzensla lom gewonnen. De toeede plaats was voor de Duitse Katja Seizin- ger, de Zwitserse Sonja Nef werd derde. Isolde Kostner was de rap ste tijdens de super G van Cortina d'Ampezzo gewonnen. De Itali aanse skister bleef in eigen land de Zweedse Pernilla Wiberg voor. De derde plaats was voor Katja Seizinger uit Duitsland. Port Edward Mark McNulty blijft winnen. De golfer uit Zimba bwe, heersend Nederlands Open kampioen, boekte in Port Edward in de Wild Coast Challenge zijn vierde overwinning in vijf toer nooien van de Zuid-Afrikaanse Tour. Parijs Het favoriete paard Abo Volo heeft op de baan van Vincen- nes by Parijs de 76ste editie van de betaamde draverij om de Prix d'Amérique gewonnen. Gereden door de Belgische pikeur Jos Ver- beeck bleef de 9-jarige Franse hengst over een afstand van 2700 meter de Franse combinatie Capi- tole met Michel Lenoir in de sulky voor. De derde plaats was even- ééns voor een Frans paard, mede- favoriet Defi d'Aunou met Pierre Versjruysse. Door Sander Sonnemans Schiedam Als het aan het besturen van SW en SMC ligt. heeft Schiedam op korte termijn een club die in de top van het amateurvoetbal meedraait, De verenigingen zijn met elkaar in onderhandeling over een fusie en hopen dat uit het huwe lijk een gezonde hoofdklasser kan worden geboren. Frans de Vos Burchart, voorzitter van SW, heeft tijdens de recente bui tengewone ledenvergadering van zijn club het licht op groen zien springen en zit nog deze week bij SMC aan tafel om aan de plannen te gaan werken die binnen afzienbare tijd bij sportwethouder Luub Hafkamp op tafel moeten liggen. „Ik krijg onze ieden ook wel zo ver," reageert SMC-preses Henk Offenberg hoopvol. „En met SW komen we er wel uit, maar ailes hangt af van de gemeente.Als de gemeente mee wil werken, dan gaan we in Schiedam een hele leuke vereniging neerzetten. Zo hoog mogelijk voetballen en dat is hoofdklasse." Offenberg hoeft niet te twijfelen aan de inbreng van de lokale overheid want sport wethouder Luub Hafkamp is zeer te spreken over het initiatief. Haf kamp: „Omdat de verhuizing van SMC naar Spaland onbespreek baar was, heb ik de hint gegeven eens met een club te gaan praten. Dat bij SW het licht op groen is gezet voor een fusie, is een posi tief resultaat. Ik ben blij dat de handen ineen worden geslagen. De gemeente wil meewerken. Ik juieh dit alleen maar toe en sta er open voor." Volgens Frans de Vos Burchart, die wegens het vertrek van pen ningmeester Fred Wammjs en Rob Hoppe en het naderende af treden van Jaap Lodder zijn be stuur behoorlijk ziet slinken, is het bittere noodzaak dat de fusie er komt. „We hebben een aantal mensen benaderd voor een func tie in een van de commissies en in het bestuur, maar je krygt nie mand," aldus de de voorzitter an- nexhoofdsponsor. Dure huishouding „SW heeft een prachtig complex, dat niet verloren mag gaan voor Schiedam, maar in de huidige toe stand kan de club het niet blijven bespelen. We hebben te weinig bestuursleden en de kosten rijzen de pan uit We hebben een te dure huishouding. SW kan de finan ciële middelen niet op blijven hoesten. We missen al de inkom- Maassluis Hij verliet SMC eind vorig seizoen om het bij zijn oude club Excelsior Maas sluis wat rustiger aan te gaan doen. By de 'tricolores' werd hij aanvankelijk opgenomen in de B-selectie maar weldra speelde hij In een lager elftal Ron Berveling blijft zoals hij altijd als spits in het veld was; onnavolgbaar. Sinds afgfelopen week traint de Maassluizer op Harga met de selectie van SW. Het is de bedoeling dat hij daar het tweede competitie- deel in de hoofdmacht als spits opereert Berveling, werkzaam bij het GAK in Vlaardingen, heeft op verzoek van trainer Henk Safa ri overschrijving aangevraagd naar SW omdat hij een nieu we studie heeft opgepakt en soms ook op zaterdag naar school moet Het verzoek is in middels bij de KNVB inge diend en SW kijkt uit naar het antwoord. Want Salari kan wel een koelbloedige spits gebrui ken. t HdeV0SBÜfïCHAH7 HflMfNISfRAOE- S w-y. SW-voorzitter Frans de Vos Burchart toont een elftalfoto van de Harga-club. Als het aan hem en SMC-collega Henk Offenberg ligt, staan daar volgend seizoen ook gezichten uitThurlede op. Archieffoto Roel Dijkstra sten van de gokkastenzo'n der tigduizend gulden per sefeoen en nu in de winterperiode missen we ook nog eens kantine-op brengsten. Ik ben de enige spon sor en verder brengt Gerrit Sut- torp met zijn bingo's een leuk centje binnen. Ais we die man niet hadden gehad, hadden we de hekken al kunnen sluiten. Hy is goud waar voor de dub. Het kerst- klaverjassen liep niet en ook de nieuwjaarsreceptie werd maar matig bezocht. Kortom: de vereni ging is dood." Met de fusie voor ogen wil De Vos Burchart met nieuw elan aan de slag. ,Als de fusie er inderdaad komt, dan gaan we een topdub maken. We zetten een sponsor home neer, bouwen er kleedka mers bij en verplaatsen de ingang naar de overkant.-SW en SMC zijn eikaars rivalen ja, maar wel in positief opzicht. De verstandhou ding tussen beide besturen is fan tastisch en dat is inderdaad wel eens anders geweest Dat is verle den tijd, We moeten denken aan de toekomst Over betaald voetbal wordt niet gedacht Aan mee draaien in de top van de amateurs wel. Overigens, als je het mij per soonlijk vraagt mogen dubs als Schiedamse Boys, GTB en Demos ook partidperen in de fusie. Geen probleem." „Ja hoor," vult SMC-voorzitter Henk Offenberg aan. „Van mij mogen ze er ook bij komen, De ac commodatie van SW moet wel iets worden aangepast, maar dan kan er ook een top-amateur aan de slag. En dan nog één grote za terdagclub in Schiedam, dat lijkt me helemaal ideaal." Ook wethouder Hafkamp is posi tief over het idee enkele kleinere dubs te benaderen voor de fusie. „Een bundeling van krachten kan een goed product opleveren." Als het lukt moet de fusie uiterlijk half mei al helemaal rond zijn, zo dat het komend seizoen met een nieuwe fusiedub kan worden be gonnen. De leden kunnen zich dus alvast bezinnen op een naam voor de nieuwe vereniging. Roland van Wageningen Maassluis—Meteen strak gezicht gezicht en de armen over elkaar volgt basketbalcoach Karei Ver- wer doorgaans de westrijden van Green Eagles. Maar zaterdag avond tijdens de overwinning (67- 51) op de reseves van Van Bern* melen/Leiden toonde de stoïcijn se Schiedammer zijn emoties. Verwer keek glimlachend toe hoe zijn jonge centers de rebound be heersten en deelde 'high-lives' uit bij een time-out, Met de zege (Eagles' derde dit seizoen) was de oefenmeesterzo blij als een kind. „Dit hadden we echt even nodig," vertelde Verwer opgelucht „Ik ga nu naar de kantine, want dit moe ten we vieren. Het is maanden ge- Schiedam Ursus is de kopposi tie in de vierde klasse G kwijtge raakt als gevolg van de door de bond opgelegde straf. Naar aanlei ding van de ongeregeldheden tij dens de gestaakte wedstrijd (2-2) tegen EDS kreeg het drie punten in mindering, evenals de Rotter dammers overigens. Door die maatregel is Ursus (10* 19) op de ranglijst gezakt naar de vijfde plaats en heeft stadgenoot Exce!sior'20 (11-21) de koppositie overgenomen. Het Vlaardingse RKWIR (10-20) volgt op de tweede plaats, VOC (11-20) is derde. Het duel tussen Ursus en EDS werd gestaakt nadat Arjan van der Lee door een EDS'er tegen het gras was geslagen. EDS voerde aan dat Van der Lee iemand in het gezicht zou hebben gespuugd, maar hij werd vrijgesproken. De stand van 2-2, met nog drie minuten op de klok, is door dc bond als einduit slag gehandhaafd. „Een vreemde situatie," reageert Ürsus-voorzitter Beny Anthonis- sen. ,Aijan van der Lee was in staat van beschuldiging gesteld, wordt na ons verweer vrijgespro ken en dan lezen we in de officiële dat we drie punten moeten inleve ren. Het mag dus duidelijk zijn dat we hiertegen in beroep gaan." Ieden dat we hebben gewonnen." Het laatste succes dateerde van begin november vorig jaar. Maar dit weekeinde roken de Maasslui- zers hun kans. Leiden stond er immers slechts twee punten beter voor dan Green Eagles en Team Dreamers, de voornaamste degra datiekandidaten. „Van Leiden moesten we kunnen winnen," verklaarde aanvoerder Poul Boe laars na afloop. „In de uitwed strijd hadden we dan wel verlo ren, maar toen speelden we met een zeer incomplete ploeg." En dit keer was de opponent niet compleet. Met negen man kwam Green Eag les zaterdag goed voor de dag. De Maassluizen tieten de bal goed rondgaan en kozen de juiste scho ten, Toch nam de thuisploeg in de eerste helft (28-25) niet echt af standvan de bezoekers. Daarvoor ging er te veel fout. Kansen op 'fast-breaks' werden om zeep ge holpen door slordige passes van Justin Corcho en routinier Kees Brugman en schutter Sander Sch- effers toonden zich een ongedul dig. Na rust trok Green Eagles op nieuw het initiatief naar zich toe. Een 36-28 voorsprong werd door Leiden nog ongedaan gemaakt (44-45), maar in de laatste acht mi nuten liet de ploeg van Karei Ver wer over het krachtsverschil geen misverstand bestaan. De thuis club domineerde de 'rebound', niet in de laatste plaats dankzij de aanwezigheid van de jonge cen ters Marco Robben en Remco Maat. Robben maakte bovendien vier punten tijdens een beslissen de ll-2tussensprint. Ook in verdedigend opzicht had Green Eagles de zaakjes redelijk op orde. De Maassluizers werkten hard en kenden eigenlijk alleen met center Aijen Severijn (15 punten) de nodige problemen. „Onze inzet was vandaag ons be langrijkste wapen," vond Poul Boelaars, die na Kees Brugman (15 punten) voor Green Eagles het produktiefst was (13 punten). Met iets meer precisie vanaf de vrije worplyn zou de overwinning gro te vormen hebben aangenomen. Green Eagles miste er 20 van de 30. Hoofdschuldige was Robben (0 op 6), guard Ivo Vtijmincx gaf het goede voorbeeld (4 op 4). Ronald van Ombergen de opvolger bij vze van de opgestap Chris AartSQn.had zaterdag re den tot la chen. Zfjn zwemploeg domineerde in sportfond senbad Char iots op alle fronten. Van de elf be haalde me dailles waren er vijf van goud. Foto Peter Molkenboer Door Bas van den Berg Vlaardingen Het was even wen nen om VZC zonder het vertrouw de gezicht van trainer Chris Aartsen en de drie Olympische Spelen-gangers aan het werk te zien tijdens de 2R0-A competitie wedstrijd in Rotterdam. Aan de kant van het bassin stond Ronald van Ombergen om zyn pupillen de eerste plaats in de regionale competitie te zien verdedigen. De nieuwe trainer, die in een later stadium deel moet gaan uitmaken van een begeleidingstrio voor de A-selectie, merkte op dat het alle maal niet gepland was om met zijn 24 jaar al trainer te zijn. In navolging van Jacco Verhaeren van PSV, die ook uit het niets op dook en op jonge leeftijd van de Eindhovense zwemploeg een top- formatie maakte, heeft ook VZC dat voor ogen. Van Ombergen:Al die jaren heeft Chris Aartsen gro tendeels een ploeg van tachtig zwemmers getraind. Ik denk dat het alleen niet meer op te brengen is en daarom is VZC van plan om voor elke categorie éen of meer trainers te hebben. Het lijkt me een goed plan om de continuïteit bij het topzwemmen te garande ren," De nieuwe trainer zelf een bege nadigd schooisiagzwemmer bij de Vlaardingse Zwem Club. Maar de Zeeuw, die zijn carrière bij De Stormvogel in Vlissingen begon, zal daar weinig tijd meer voor hebben. Zijn eerste kennisma king in de Rotterdamse competi tie leverde weinig problemen op. Een van de eerste zwemmers die hij feliciteerde was Martijn van den Maagdenburg die met een hoopgevende tijd (100 meter rug slag in 2.06.2) uit het water stapte. De 25-jarige Vlaardinger stond echter in de schaduw van Theo Jan Tanis van De Gooye die in 59.6 voor het eerst onder de mi nuut dook. Invitaties Bij De Kempvis ontbrak Stefan Aartsen die tot september nog niet aan de competitie mag deel nemen. „Ik probeer hem daarom zoveel mogelijk aan alle invitatie wedstrijden te laten meedoen," aldus zijn nieuwe trainer Dick Bergsma. „Stefan heeft door al die problemen met zijn vader (Chris Aartsen) een trainingsach terstand opgelopen. Hij moet zo snel mogelyk weer aan zestien uur training per week komen. Hij traint al met de dub mee, verder doet hij de regiotrainingen in Dor drecht en dit weekeinde is hij naar het toernooi om de wereld cup in Gelsenkirchen." De trainer van De Kempvis heeft ook met Brenda Starink een ge- d, maar gelooft niet dat zij terugkeert bij De Kempvis. „Twee jaar geleden vertrok zy naar VZC omdat zij onvoldoende aandacht kreeg. Dat probleem is nu nog groter geworden omdat er uit de jeugd veel talenten naar vo ren zijn gekomen dié mijn aan dacht opeisen," Saillant detail is dat Brenda Starink, die per 1 ja nuari haar lidmaatschap heeft op gezegd bij VZC, afgelopen week toch weer in het Kolpabad mee- trainde. De Vlaardingse zwemmers domi neerden in sportfondsenbad Charlois op alle fronten. Van de elf behaalde medailles waren er vijf van goud. Het eerste goud schreef Thamer Henneken op haar naam na een snelle 100 me ter vlinderslag in 1.06.5. Eddy van Vliet duldde geen tegenstand op de 100 meter Vlinder' en zegevier de in 1.00.9. Chantai Achterberg beheerste de 100 meter vrije slag in 1.07.4. Kort daarop revancheer de Rcr.ce Snoek zich door op de 100 meter schoolslag in 1.16.5 als eerste te eindigen. Verder greep VZC ook op de 4x100 meter wis selslag het goud in 4.50.6. Verant woordelijk daarvoor waren Annie Buitelaar, Mignon Henneken, Re- nee Snoek en Amanda Elfers. Bij de mannen werd de Vlaardingse club twegde in 4.13.8. Schiedam De donkere lucht boven Thurlede is nog altijd niet opgeklaard. Het bestuur en de stakende speler* van ExcclsiorTOzijn gisteren by elkaar geko men om tot een oplossing te komen, maar er kringel de na de gesprekken geen witte rook boven het club huis. De spelers blijven by hun besluit; het bestuur bepaalt vanavond of de beslissing met verder te gaan met hoofdtrainer Hans de Rover opnieuw tn stem ming moet worden gebracht Het oefenduel van gisteren werd geschrapt en daar voor m de plaats werd zo'n vier uur lang gediscussi eerd. „De klacht was dat het hoofdbestuur op ver keerde wijze is geïnformeerd door het voelbalbe- stuur," zegt voorzitter Frans Burekson. „We hebben alle partijen gehoord, hebben er een nachtje over kunnen slapen en bepalen vanavond ons stand punt." Speler Dennis Gouka haalde tijdens een uitzending van de lokale radio flink uit naar het bestuur. „Het wordt tijd dat het bestuur eens naar de leden luistert Zo kan het absoluut met langer." Winst voor vrouwen Juventus Prisma College (mMuventus "55-67 132-31). Tegen de koploper sloeg Juventus geen slecht figuur De Schiedammers bleven tot in de tweede helft in het spoot maar pakten te weinig rebounds en speelden te statisch Juventus (v)-ldélrading 2 76-64 (39-38). Zoals gebruike lijk keek Juventus vroeg in de wedstrijd tegen een ach terstand aan (11-23) Voor rust herstelde de ploeg van coach Martin van Dijk rich Green Eagles (v)-Ncw Elephants 62-17 (34-17). De thuis ploeg kende een vliegende start 18-4 »n de tiende mi nuut Green Eagles wist de voorsprong vast te houden en revancheerde zich voor het gelijkspel m de uitwedstrijd tegen de t3ag geklasseerde opponent uit Heen vliet Ynes Veigas lekker op dreef PSV-DYVS (v)*21-10 (9-8), Net als vorige week kwam DWS er na de rust niet meer aan te pas Omdat er veel kansen gemist werden durfde niemand meer te gooien DWS mist iemand die m het veld leiding kan geven en de pjnog over dode momenten heen k an ti tie n Gemini-HVC tv) 14-15 (5-5). Even leek liet erop dat de drie tegentreffers in het begin van deel twee IIVC de d.is om zouden doen. maar door terug tc knokken werd de achterstand omgezet in een 8-9 voorsprong, in plaats dal WC tn het slot profiteerde van do ruimte die Gemmi bood, werd door foutjes de winst bijna nog weggegeven Wings-HVC (m) 31-14 (15-9). Ook stand-in-coach Leo Meijer kon er mets aan doen dat HVC een hole slechte wedstrijd speelde. In het begin was er neg wel motivatie maar later lukte by Wings alles en by HVC mets Unitas'63 (in)-EHC 21-IB (11-5). De thuisploeg speelde met vier invallers en had met een ruimere voorsprong moeten gaan rusten. Na de rust kende Umtas een slechte fase waarin EHC terug kan komen tot 16-15. Toen de Maassluizers zichzelf hervonden, liepen ze uit naar 20-15 Tachos-UVG (zn) 22-17 (13-8), 8iJ de 0-4 achterstand deed Tachos er een schepje bovenop en hep weg naar 7-4 Na tien minuten in de tweede helft werd tegen een achter stand van acht doelpunten aangekeken. De marge werd wel verkleind, maar meer eer viel er met te behalen. ÜVG (v)-Verbureh 21-20 (10-7). Al vrij snel stond een 5-! voorsprong op het scorebord In het slot werd het span nend toen Verbureh terugkwam tot 20-19 maar niet good old Ingnd Dulfer in hun midden bleef UVG aan de juiste kant van de score Ynes Vetgas scoorde zes maat Achilles-DlK(r) 12-11 (7-3). Mede door het uitstekende keeperswerk van Linda Olsthoom kieeg WIK de eerste tien minuten geen treffer tegen Na de rust namen de gastvrouwen verder afstand <9-4). WIK kwam nog wel langszij, maar bleef tenslotte met lege handen Giscla Vermeulen was topscored met zes doelpunten EDH-WIK (m) I5-1C 19-9). Omdat de Vlaardmgers by overtalsituaties niet scoorden en EDH dat wel deed, kon den de gastheren in de wedstrijd blijven In deel twee was niet duidelijk wie met de winst naur huis zou gaan Vlak voor tijd werd de kans op 15-17 gemist, maar de punten gingen toch met WIK naar huis EMM-DYV'S (m) 20-13 (10-2). In tegenstelling lot vorige week kon DWS geen vuist maken tegen de nieuwe koplo per. Na tien minuten stond het nog wel 2-2, maar de ster ke Zeeuwse verdediging stond met toe dat er nog meer gescoord werd In de tweede helft kon DWS nog wel iets terug doen, echter tevergeefs. ODO hangt aan zijden draadje Nieuwerkerk-ODO 15-13 (9-7). „Het is zo goed als over," was de treurige conclusie van ODO-speler Lennard van der Vaart na het verlies by Nieuwerkerk. „We behouden nog wel een theoretische kans om de degradatie uit de overgangsklasse te ontlopen, maar ik zie ons niet drie van de resterende vier wedstrijden winnen." KV Vtaardingen-Bolnes 24-8 (12-5). Vlaardingen kende geen enkele genade met het bezoekende Bolnes De kers verse winnaar van de Rotterdams Dagblad-bokaal was ontzettend scherp en schminkte Bolnes met de alleszeg gende cijfers van 24-8 af. „Het stak verdedigend heet goed in eikaar," keek Vlaardingen-speler Roel van Leeu wen terug op de 'veegparty'. Zondag wacht het cruciale duel met Wior, dat één punt voorsprong heeft DVS169-Oranje Nassau 16-12 (9-5). De titelaspiraties van Oranje Nassau zijn na het verlies by DVS'69 definitief in de ijskast gezet. In Hendrik-Ido-Ambacht vergooiden de Vlaardmgers hun kansen in de eerste helft, waarin DVS'69 bij 4-4 een gat sloeg. CKC Maassluis-Fortis'75 22-6 (12-2), Maassluis lijkt met gezwinde spoed op de titel af te gaan Aan Fortis, dat haai enige twee punten in het thuisduel tegen Maassluis had vergaard, had het geen kind. Tweede nederlaag De Korenbeurs Integer Groep-De Korenbeurs (m) 64. In Krommenie verraste Nenrun Smajic weliswaar met een hattrick, maar daar kwam nog Slechts één punt van Mark Heems kerk bij. Arjan Karbaat scoorde met. NOAD (m)-Disnierats 64. NOAD's eerste duel leverde zes punten op dankzij de hattrick van Ronald van Kam pen. André Eerland won twee partijen. Peter Heystek, die met Van Kampen de 'dubbel'won, verloor het enkel. ZTTC-De Korenbeurs (v) 4-6. De Korenbeurs-vrouwen wonnen ook hun tweede wedstrijd met 64. Sylvia Water reus leidde de dans met driemaal winst. waterpolo Onverwacht pak slaag SZC De Walrus/Shell-Spartaan 10-O, De Walrus/Sheii is in zijn streven kampioen te worden niet meer af te remmen. Zonder Jerty Doumenis kwam de Vlaardingse waterpolo- ploeg tegen Spartaan geen moment m gevaar. De perio- destanden waren 1-0,5-0,8-0,10-0 Uitblinker bij De Wal rus/Shell was Memdert Prins. Poseidon'56-SZC 11-5. SZC hield Poseidon tot de derde periode aardig bij. Daarna kwamen de Schiedammers on der grote druk en verloren onverwacht met grote cijfers- 11-5. De tussenstanden waren 3-1,5-3, lö-a en 11-5. Volleybal Rijnmond-vrouwen kansloos Rentokil/ZVH-Rijnmond 3-0. De vrouwen van Rijnmond waren kansloos tegen de nummer twee van de eerste di visie B. „Mijn team speelde een van de beste wedstrijden van het seizoen," verklaarde Rijnmond-coach Hans van Setten, „maar dit ZVH is gewoon een klasse te sterk voor ons. Die kracht bewees de ploeg vooral in de eerste twee sets door via 154 en 15-9 op 2-0 te komen. In de derde set gaf Rijnmond het verzet pas bij 16-16 op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2