131 D66 korzelig over referendumplan Maassluis verlangt naar groenten uit eigen tuin 'Schoenmakers gaat wel met onze goede ideeën aan de haal' In de la-la-ïa-Ja-Ia-la. Open dag bij uitvaartcentrum Ledenvergadering WD Beste Dick, j Hoekse VW tot de zomer open Rotterdams Dagblad Dinsdag 28 januari 1997 Hoewel voorzitter Lydia Verwaal ongetwijfeld het tegendeel zal be weren, moet ik constateren dat carnavalsvereniging De Rietzeilers stervende is. De 'feestneuzen' hebben De Blauwe Brug - waar de laatste jaren hun residentie was gevestigd - verlaten om hun heil te zoeken in een kleinere ruimte: De Vier Molens. Beide niet bepaald tot verbeelding sprekende feestzalen waar je niet hoeft te verwach ten dat de bladen schuimend bier boven de hossende menigte wor den doorgegeven. De Rietzeilers doen nog een stapje terug en daar ben ik blij om. De optocht is afgeblazen en het ziet er niet naar uit dat-ie ooit nog teru Et- komt. Wat een geluk. Nu is het al geen pretje om zaterdag met de au to via het Schiedamse centrum bij mijn woning te komen, maar de laatste jaren vergat ik telkens de dag van de optocht zodat ik soms wel een kwartier vastzat in het verkeer omdat een stel middenstan ders zo nodig met hun reclamewagens tussen vrolijk rondhuppelen de groepjes moest gaan rijden. Nee, hoe pijn het ook doet bij de car navalsclub, ik ben blij van die dwaze stoet te zijn verlost en heus mevrouw Verwaal, hier is geen sprake van leedvermaak. Natuurlijk ben ik verwend in het Krabbegat, maar carnaval is carnaval en dat moet je goed vieren. Niet half met een optocht die dat predikaat niet eens verdient. Ik wens De Rietzeilers veel succes en plezier tijdens hun festiviteiten in de verschillende verzorgingstehuizen en het Stekenbal. Maar om als alternatief te gaan 'dweilen' door de binnenstad, moet ik u afra den. De nuchtere Schiedammers op de Hoogstraat - met links een zak palaten rechts een blikje limonadeof een peuk- hebben de han den sowieso niet vrij om aan de sluiten in de polonaise al zouden die vele gekleurde camping-smokings natuurlijk wel een bont geheel vormen, Nee, u loopt het gevaar dat er een lange neus wordt getrok ken, dus stop die plannen voor het dweilen maar goed weg in de la-la- la-la-la-la. SANDERSONNEMANS Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desïreevan der Jagt, Martëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Het uitvaartcentrum Monuta aan de KorhoenJaan 12 opent zaterdag 1 februari de deuren voor het publiek. Tijdens deze open dag hebben belangstellenden van 10.00 tot 16.00 uur de gelegenheid het uitvaartcen trum te bezichtigen cn zich te laten informeren over zaken met betrekking tot uitvaartverzorging en uit vaartverzekeringen. Ook is notariskantoor Kroesen aanwezig om vragen met betrekking tot notariële za ken te beantwoorden, toont stalhouderij Wijnand Ha- zeleger een traditionele rouwkoets en laat grafkis tenfabriek P. van Wijk Zn. een deel van het assorti ment zien. Verder zijn er zaken te bezichtigen van Biocmenboetick Wim Poot en crematorium en be graafplaats Hofwijk. Monuta heeft in Nederland 65 uitvaartcentra, diverse crematoria en een begraaf plaats. Monuta is al ruim zeventig jaar actief als uit vaartverzorger en -verzekeraar. Per jaar verzorgt Mo nuta ongeveer 11.000 uitvaarten in heel Nederland. De Schiedamse afdeling van de WD houdt van avond in hel Proveniershuys een ledenvergadering. Na de gebruikelijke agendapunten geeft directeur Van Heemskerk van de Nieuwe Passage een toelich ting op de ontwikkelingen in en rond het overdekte winkelcentrum. De bijeenkomst is, ook voor niet-Ie- den, vrij toegankelijk. De fractie inde gemeenteraad van de liberalen houdt komende donderdag een spreekuur. De WD-raads- ieden zitten van 19.30 tot 20.30 uur in het stadhuis aan de Grote Markt klaar om vragen, kritiek en sug gesties te bespreken. Wie niet in staat is om naar het stadhuis te komen, kan ook bellen: 4264786. Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Is me dal even schrikken! Gun je me waarachtig tin het Rotterdams Dagblad van 22 januari) de eer op mijn empties in te gaan. Je epistel vraagt natuurlijk om een tegenreactie, maar laat ik gelijk melden dat dit wat mij betreft de laatste is. Van de weersomstuit blijk je het nodig te vinden om je te verdedigen deer zeer in detail te treden. Je schrijft over je columns, waarin je wa rempel iets positiefs te berde hebt gebracht. Opvallend is daarbij wél dat drie van de vier door jou genoemde voorbeelden boreca-etabüasemen- ten betreft. Op die manier ligt wat je beweert aardig op één lijn met mijn bewering 'datje het daar kennelijk zeer naar je zin hebt'. Van het door mij laken van je 'kroegbezoek', zoals je schrijft, is absoluut geen sprake. Integendeel: het lijkt me een prima zaak datje daar vindt watje zoekt. En dat vermoed ik, want anders hield je het niet zo lang vol. Dat je af en toe iets positiefs schrijft heb ik overigens niet ontkend. Ik schrijf over "Van der Lugt's stukjes - hoe negatief ze ook meestal zijn'. Wat het Utrechts Dagblad betreft: mijn bedoeling was een gefingeerde naam te gebruiken van een Utrechtse pendant van het Rotterdams Dag blad en niet zo zeer om te verwijzen naar een bestaande Utrechtse krant. Datje in het Utrechts Nieuwsblad eens een keer hebt mogen publiceren is prachtig, maar doet in dit verband niet zo ter zake. Mijn bewering be trof namelijk het - net als in het RD - regelmatig plaatsen van zwart gallige columns en niet een incidentele beschouwing over het wankele verbond tussen 'Krant en columnist'. Je wryft me ook nog aan dat ik 'be twijfel' of men de Utrechtse kolommen voor je zou openstellen. Dat klopt niet helemaal, ik schreef het 'zeer de vraag' te vinden. Dat je reactie het predikaat 'mierenneuken' verdient, zal zeker tot onze lezers zijn doorgedrongen toen die lazen hoe je het nodig vond om kond te doen van je buren, kennissen en dochter. Ik laat je beweringen daar over maar voor wat ze zijn. Evenmin lijkt me zinnig om in deze brief na der in te gaan op de verhouding tussen wooncomfort en de prijs daarvan in Utrecht, respectievelijk in Vlaardingcn. We zouden dan óók de kosten van regelmatig per trein heen en weer reizen tegenover het zich (in Utrecht, daar wonend) per fiets of wandelend verplaatsen in aanmer king moeten nemen. Al met al niet interessant voor mij, noch voor de le zers. Het slot van je liedje lijkt de impliciete bewering te zijn datje het in Vlaardingen naar je zin hebt. En dat was precies wat ik ook beweerde! Wat de waarde van de campagnes betreft het volgende: De resultaten van acties tegen vet, alcohol- of tabaksgebruik zijn niet simpelweg af te lezen aan de toe- of afname van dat gebruik. Als dat - ondanks de cam pagnes - gestegen is, kan de vraag worden gesteld wat er gebeurd zou zijn zonder de acties. In het geval van 'Vlaardingen... Zó!' kan overigens nog slechts worden gesproken van de aanzet tot een campagne. Het aardige is dat de reac ties van buiten de stad, bijvoorbeeld van mensen die post met een stick ertje of een fax met een logo ontvingen, nu al positief zijn. Men blijkt het erg leuk te vinden dat ie achter je stad staat én... dat ook laat merken. Jij hebt, zij het niet volmondig, al op verschillende manieren te kennen gegeven in Vlaardingen aardig te wonen en je ook anderszins te verma ken. De campagne onderschrijven gaatje kennelijk te ver. Wie niet ge looft in mogelijkheden tot verandering start zo'n actie niet. Ik blijf ook bij jou - haast tegen beter weten in - hopen op verandering. Ik zal je daarom per separate post een mapje met stickers sturen. Die kan je, mis schien vooralsnog stiekem, op je post gebruiken. JosG. P. Noordhuizen, Vlaardingen Door Carel van der Velden Schiedam Als bedenker van de referendumverorde ning kan D66 bijna niet age ren tegen het plan om de in richting van het Hemaplein te onderwerpen aan een volksraadpleging. Toch rea geert fractievoorzitter M. Houtkamp van deze partij opmerkelijk gereserveerd op het initiatief van Th, Schoen makers. Het is vermoedelijk niet het idee, maar de beden ker die hem korzelig maakt. „Het is opmerkelijk dat Schoenmakers alles doet om andere partijen te diskwalifi ceren. Maar hij gaat wel met onze goede ideeën aan de haal." Schoenmakers, na zijn vertrek uit hot CDA raadslid voor Platform Schiedam, maakte van één en één twee. Hij constateerde dat er in Schiedam grote weerstand be staat tegen de wijze waarop het college van b cn w op dit moment de ontwikkeling van het Hema plein ter hand neemt. Er gebeurt niets met de door Schiedammers gedane suggesties tijdens de vorig jaar gehouden Stadsgesprekken, luidt de kritiek in de stad. Wethouder L. A Haf kamp laat twee projectontwikke laars studeren op de toekomstige invulling van het plein. Het colle ge heeft 4,5 miljoen gulden aan erfpachtopbrengsten begroot, Dit betekent dat er flink moei worden gebouwd op het plein. In het pro gramma van eisen staat 4400 vier kante meter (een voetbalveld) aan kantoorruimte ingetekend. Er is geen Schiedammer die daarom heeft gevraagd, aldus de critici. Verder kent Schiedam sinds het najaar van 1994 een referendum verordening, redeneerde Schoen makers. Die biedt Schiedammers op papier de kans om zich in een directe verkiezing uit te spreken over voornemens van het ge meentebestuur. Tot dusver ge beurt er echter niks met die veror dening. „D66 heeft een auto gekocht zon der zelfs maar te weten waar we ermee heen willen," merkte Schoenmakers vorige week peste rig op. „Die auto staat nu al ruim twee jaar voor de deur zonder een kilometer op de teller." 1- - -jwnc.-* 1 j In Schiedam isnognooit een referendumgehouden. DelnvuIJlng van dekalevlakte,die in de Schiedamse volksbond bekend staatals het Hemaplein, is volgens raadslid Schoenmakers een geschikt onderwerp om daarin verandering te brengen. Foto Dennes ven der Wel/Roel Dijkstra Houtkamp is niet blij met deze op merking van Schoenmakers, die volgens de D66'er zelf allerminst een bijdrage levert aan het demo cratisch gehalte van de Schiedam se politiek. Toen Schoenmakers uit de CDA-fractie stapte, had hij volgens Houtkamp direct de raad moeten verlaten. De kiezers aan wie hij zijn zetel dankt, hebben in 1994 niet op Schoenmakers, maar op het CDA gestemd, meent de D66-voorman. Vreemd dat uitge rekend zo'n man het democra tisch gehalte van de besluitvor ming wil vergroten, aldus Hout kamp. Besluitvorming „Ik heb in zijn algemeenheid niet zo'n zin om op de plannen van Schoenmakers te reageren," zegt Houtkamp. „Zijn plan had ik zon der hem zelf kunnen bedenken. En meneer Schoenmakers heeft natuurlijk gemakkelijk praten, hij hoeft de stad niet te besturen." Los van de bedenkingen merkt Houtkamp toch iets positiefs over het initiatief op. „Het is altijd een goed idee om Schiedammers bij de besluitvorming te betrekken. Wat mij betreft kan het. De ver schillende opties zouden uitge werkt moeten worden." Een referendum over het He maplein zou wat Houtkamp be treft aan hoge eisen moeten vol doen. De D66'er kan zich voorstel len dat er op het Stadskantoor twee scenario's worden ontwik keld. Eén waarin het het Hema plein intensief wordt gebouwd, een ander waarin de plek in de binnenstad een meer parkachtige invulling krijgt. „Als we als gemeenteraad voor A kiezen, en de bevolking zegt bij een referendum massaal nee, dan kunnen we dat uitleggen als een keuze voor B," filosofeert Hout kamp. „Maar de Schiedammers moeten wel duidelijk op de conse quenties worden gewezen. De keuze voor een stadspark kan be tekenen dat het reeds armlastige grondbedrijf verder in de schul den belandt. Dat geld moet uitein delijk weer worden opgebracht door de Schiedamse belastingbe taler." CDA-fractievoorzitter G. Kaptein heeft aanmerkelijk minder reser ves by het initiatief van de afvalli ge van zijn partij. „Het idee van Theo (Schoenmakers, red.) is niet nieuw, wij van het CDA hebben dit ook al eens geopperd. Maar ik beschuldig Schoenmakers niet van diefstal, hGor. Het is een pri ma initiatief. De tijd lijkt er rijp voor, na de door GroenLinks geui te kritiek op de wijze waarop het college dit probleem aanpakt." Oordeel De Schiedamse referendumveror dening stelt dat de bevolking pas in een laat stadium een oordeel over de plannen mag vellen, op het moment dat het voorstel rijp is om naar de gemeenteraad te worden gestuurd. Het CDA vindt dat de Schiedammers er eerder bij betrokken moeten worden. „In ons idee bepalen Schiedam mers eerst de ideale invulling van de Otterbuurt (de officiële naam van het Hemaplein, red). Hoe dat moet? Daar zijn wel plannen voor te bedenken. Aan de hand van die uitspraak zou er een architecten prijsvraag moeten worden uitge schreven Met de uitspraak van de bevolking in de hand zouden die het ideale plein kunnen beden ken. Een jury kan daarna de defi nitieve keuze maken." Belronde De grootste twijfels in de belronde langs gemeenteraadsleden leven bij P. Groeneweg, fractievoorzit ter van de PvdA in Schiedam. „Zoals bekend zijn wij niet de grootste enthousiastelingen over referenda. Hoe leg je een eerlijke keuze voor aan de bevolking? Voor zover ik het heb begrepen, is het college behoorlijk ver met haar plannen. Het is in de eerste plaats het pakkie aan van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Daarna komt de ge meenteraad aan bod, Ik sluit niet dat daar een volksraadpleging achteraan wordt geplakt, maar ik zie het niet helemaal voor mij. Maar misschien is dit tegelijker tijd wel het onderwerp dat de meeste Schiedammers kan aan spreken voor een referendum. En wellicht kan het de kwaliteit van de besluitvorming verhogen." Door Pieter Vermaas Maassluis Het is een wat grau we, mistige winterdag. De aanblik vanaf het dakterras van het stad huis op de nabije Noord Nieuw- landsepolder Zuid (NNPZ) is daardoor wat treurig. Maar voor de sterk verontreinigde woonwijk lijkt beter weer op komst. De pro vincie heeft de NNPZ als vijfde geplaatst op een ranglijst van te saneren locaties. D66-wethouder Jan Storm is blij met die erkenning. „Een sanering is nu eindelijk binnen bereik," ge looft hij. Storm heeft goede hoop dat minister De Boer van Milieu nog in 1997 een definitief besluit neemt over een sanering van de NNPZ. De polder met de rare naam - een contradictio in terminis- telt vijftienhonderd inwoners in 420 laagbouwwoningcn en 200 flatwo ningen. In de jaren zestig is de polder met toestemming van Maassluis in drie fasen opgespo ten met een vier meter dikke laag baggerspecie uit de Rotterdamse havens. In 1986 werd echter dui delijk dat de bodemlaag sterk ver ontreinigd is. Zware metalen, in sectenbestrijdingsmiddelen, PAK's en PCB's: de NNPZ ligt er vol mee. bleek uit onderzoeken. Aansprakelijk Maassluis probeerde aanvanke lijk vervuiler Rotterdam aanspra kelijk te stellen; zowel voor de verontreinigde grond in de Steen- dijkpolder -waar afgelopen zo mer met de sanering is begon nen - als die in de NNPZ. Maar Maassluis verloor die juridische strijd van de machtige havenstad. Het 'vuiltje' lag er nu eenmaal en Maassluis had het maar weg te poetsen, blikt Storm nu terug op de uitkomst van die strijd. In tal van onderzoeken en metin gen is de omvang en ernst van dat vuiltje inmiddels in kaart ge bracht De opgespoten grond wordt ruwweg begrensd door de rechthoek Mozartlaan, NS-spoor, de IJsvogelstraat, Lepelaarplant- soen/Haydnlaan. De grenslijn van het vervuilde gebied loopt dwars door het stadhuis, blijkt uit de ambtelijke schetsen. Wethouder Jan Storm met de rug naar Noord Nieuwlandse- polder Zuid (NNPZ):'Een sanering is nu eindelijk bin nen bereik.' Foto Dennes van da? Wel/Roel Dijkstra Er is een lange tijd verstreken sinds de vervuiling aan het licht kwam. De verschillende overhe den zijn niet over één nacht ij s ge gaan, In de aanloop naar een eventuele sanering zijn veel on derzoeken verricht: hoe erg «s de vervuiling op de verschillende plekken nu precies en wat is een aanvaardbare oplossing? De belangrijkste vertragende fac tor vormt echter de financiering. Vervuilde locaties genoeg in Ne derland, maar de grenzen van het budget voor peperdure sanerin gen zijn snel bereikt. Een kans maken alleen de echte rampge- vailen. Plekken waarvoor sanerin gen nodig zijn die minder dan tien miljoen kosten, vallen bij lan ge na niet onder die noemer. Zij halen de prioriteitenlijst van pro vincie niet eens. Jojo-effect Bestuurlijk overleg tussen ge meente en provincie speelt ook een rol in het tijdschema. Voor de hoogte van de plaats op de priori teitenlijst bodemsanering is het voor gemeenten van groot belang om de provincie de noodzaak van de sanering te doen inzien. Vooral nu er naar meer wordt gekeken dan de bodemgesteldheid alleen. Bijvoorbeeld naar de vraag of er woningbouw is gepland op de be treffende locatie. Een jojobewe ging kan het gevolg zijn. Is de pro vincie niet onder de indruk van de gemeentelijke problemen, dan daalt de locatie. Laat de provincie zich echter overtuigen, dan stij gen de kansen weer met stip. De NNPZ kan meepraten over dat jo jo-effect. Maakte de polder in 1995 nog een vrije val op de sanenngs- rangiijst (een kansloze 22ste plek) eind 1996 herrees de NNPZ als een phoenix uit zijn as (5de). Wethouder Storm is zeer blij dat de Zuid-Hollandse gedeputeerde G. Brouwer het belang van de NNPZ-locatie heeft willen inzien. „Onze teleurstelling was eerst heel groot toen we in 1995 daal den. Er lag toen een afgerond sa neringsonderzoek, dat het afgra ven van 1,20 meter grond in de di recte leefomgeving aanbeval. Maar na de teleurstelling beloofde de provincie wel dat zij de discus sie wilde aangaan of zij het mis schien verkeerd zag. Die toezeg ging is geen wassen neus geble ken." Met de steun van Brouwer in de rug denkt Storm nu goede kaarten te hebben om met succes bij minister De Boer aan te klop pen. Volksgezondheid Storm zou zeer content zijn met een spoedige sanering. Hij ver wijst naar de Steendijkpolder, de grootste bewoonde gijfwijk van Nederland. „We hebben de NNPZ altijd als 'trendvolger' van de Steendijkpolder gezien. We kun nen het dan niet maken om de be woners van de NNPZ te iaten zit ten. Zjj rekenen terecht op het principe 'gelijke monniken, gelij ke kappen'. Daarnaast kent de wijk het probleem van achterstal lig onderhoud, zoals verzakkin gen. Tijdens alle onderzoeken van de laatste jaren pleeg je natuurlijk geen grootschalig onderhoud. En tenslotte zijn er in de wijk wat po tentiële Vinex-bouwlocaties. „Maar dat laatste is hier niet zo van belang. Het eerste criterium is voor my de volksgezondheid. Aan bewoners van dit gebied is tenslotte ooit het advies 'eet geen groenten uit je eigen tuin' gege ven." Komt het binnenkort daadwerke lijk tot een sanering, dan behaalt Storm één van de belangrijkste doelen die hij zichzelf bij aanvang van zijn tweede wethoudersperio de had gesteld. „Het volgende klinkt misschien wat pathetisch. Maar veel mensen in Nederland die Maassluis kennen, denken au tomatisch: o ja, daar ligt die ver vuilde Steendijkpolder. Maar nu halen we dat stempel van die wijk af. Dat willen we ook bij de NNPZ, al heeft die nooit zo'n massale aandacht gehad als de Steendijk polder. De provincie, waarmee we een goede band hebben, heeft de NNPZ nu gelukkig opgepikt." Dinsdag 28 januari VLAARDINGEN Dienstencentrum Soenda.Toneel, 14.00u. MAASSLUIS De Hoogkamer. Presentatie duur zame energie, 20.00u. ROTTERDAM Rotown. Eindpresentatie SKVR, 19.30u. Theater ZuMplefn Gr.z. Langlevede Opera, 20.15u. Dizzy. De Geboorgangsters, 22u. RO Thea ter. Kermis in de hel, 20.15u. Rot terdamse Schouwburg, Pathé, Lantaren/Venster, Zaal De Unie, Luxor, Filmfestival Rotterdam 1997. Zaal De Unie. NCRV Vofgspot Live, 20.30u. Woensdag 29 januari SCHIEDAM Woon- Zorgcentrum Thurlede. sjoeicompetitie, l4.0öu. ROTTERDAM De Doelen Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. De Buurman. Jamsessie, 20u. Rotown. RLBumside, 22u. RO Theater. Kermis in de bei, 20.15u, Rotterdamse Schouwburg, Pa thé, LarrtarerVVenster, Zaal De Unie, Luxor. Filmfestival Rotterdam 1997. Bibliotheektheater. Die Kommandeuse, 20.30u. Theater Zuidplein Kl.z. Mare Scheepmaker, 20.30u. Museum Boijmans Van Beuningen. Kinderkunstklassen: Lof derZeevaart, 14u. Zaal De Unie. NCRV Volgspot Live, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: The portrait of a lady' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Secrets and Lies' (al) dag. 6.15-9.15,di.ookl2.45-3.30. Calypso 3: The Hunchback of the Notre Dame' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: The first Wives Club' (at) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2i 'Daylight' (12) dag. 6.45-9.30, di. ook 1.15-4. Cine rama 3: The Long kiss goodnight' (16) dag.6.45-9.30, dl. ook 1.15-4. Cinerama 4: 'MeetWallySparks' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'SuiwingPicasso' (al) dag. 6.45- 9.30, diook 1,15-4. Corso: 'Coura- geunderfire'(16)dag.4-6.45-9.30. di. ook 1.15. ImaxTheater 'Special Effects' (ai) dag. 2-4. 'Survival Island (al) dag. 3. 'Ransom' (16) dag,7- 9.30. Venster 1: 'Secrets and hes' dag. 7.30, wo.ook 2. 'Cold Fever* dag. 10.15. Venster 2: 'Decommis- sans'di.wo. 7.30,wo.ook2.30. 'On the beat' dag. 9.30. Venster 3: 'De kersenpluk'dag. 8, Zero Keivin'dag. 10. Venster 4: Terra estrangeira (Foreign Land) dag. 8, wo. ook 2.30. 'Loaded' dag. 10. Lumière 1: 'Ran som' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Daylight' (12) dagdbe- h. wo.)115-4-6.45-9.30. 'Evita' wo.12.15-3.15-6.15-9.15. Lumiè re 3: The nutty professor' (ai) dag. I.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'In dependence Day' (12) dag. 6.15- 9.15, du ook 12,15-3.15. Rexane: 'Het heetste hoertje allertijden' (16) t/m wo, doorf.voorst. Pathé 1: 'Ran som' (16) dag,(beh.wo.)li.lO- 3.40-6.20-9.10. Pathé 2: The long kiss goodnight' (16) dag.(beh.wo.) 6.40-9.20, tii.ook 11.40-4. Pathe 'Sleepers* (16) dag.(beh.wo.)5.50- 9. di. ook 11.30-2.40. Pathé 4; 'Courage under fire' (16) dag.(be- h.wo.)11.20-4.10-6,50-9.30. Pa: thé 5: The Rrst Wives Club' (al) dag. (bertwo.)ll-1.25-3.50-7,15- 9.50. Pathé 6: 'Jack' (al) dag.(be rt wo.) 7.05-9.40, di.ook 12-4.20. Pathé 7: 'Evita' (al) dag.(beh,wc.) II.50-3.30-6.30-9.20. Kinder matinees: Calypso 2: The Leopa rd Son) wo. 1.15-4. Cinerama 2: 'Jingle all the way' wo. 1.15-4. Ci nerama 3: 'De Klokkenluidervan de Notre Dame* wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Matilda'wo. 1,15-4. Corso: 'De Klokkenluider van de Notre Dame* wo. 1.15. Lumière 4: 'De avonturen van Pi nokkiowo. 1.15-4. Pathé: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) wo. 11-1.35-4.10. Venster 3: Wallace andGromitareback!'wo. 2, Hoek van Holland De VW in Hoek van Holland is in elk geval nog tot I juli in vol bedrijf. Discus sies over het verdwijnen van het toeristenbureau van de stek aan de Rietdijkstraat hebben tot ge volg gehad dat het VW in de bad plaats verstoken blijft van infor matie van diverse organisaties die evenementen en andere activitei ten organiseren. Het is de bedoeling dat in de zo mer de service aan toeristen wordt ondergebracht bij het nieu we GrensWisseiKantoor in het NS-station van Hoek van Holland. Het deelgemeentebestuur heeft hiertoe vorig jaar besloten wegens de hoog oplopende kosten. Eén van de taken die de WV tot ddu uc öl uiting büjft uitvoeren, is het verzamelen en verwerken van gegevens omtrent de te organise ren evenementen in Hoek van Holland. Ook is het de bedoeling dit jaar wederom het evenemen tenblad uit te geven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3