Waterweg 15» 'Alles wat we nu hebben, wordt van ons afgenomen' Huurders Schubertlaan blijven tegen sloop flats STAATSLOTEN Duimelot als mascotte (2) Met Rode Kruis op vakantie Paranormale Manifestatie Lunchconcert Stedelijk Stilleven en gaatjescamera Oude foto's en ansichten VERKOOPADRESSEN GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT Informatieve bijeenkomst over suïcide en rouwverwerking Rotterdams Dagblad Woensdag 29 januan 1997 Wat je tegenwoordig niet allemaal ongevraagd voor rotzooi in je brie venbus krijgt. Zaterdag ontving ik een dikke envelop van Five P Communications, het bureau voor marketingcommunicatie dat de bespottelijke campagne "Vlaardingen... Zó!' heeft bedacht Een se conde of wat twijfelde ik of ik de envelop zou openen. Zou het een bombrief zijn, waarmee de directeur wraak wilde nemen op mijn co lumn van 15 januari, waarin ik de spot dreef met rijn pro-VIaardin- 'gen gedoe? Maar die man is slimmer dan ik dacht. Hij stuurde mij iets veel geme nere: een setje stickers en wenste mij 'veel plezier ermee'. Ik heb nu dus 180 stickers (winkelwaarde 10 gulden), die mij in de Vïaardingse kleuren toeschreeuwen dat Vlaardingen 'Zó!' is. Een vuist (de linker, zou onze Vlaardingen-freak misschien linkshandig zijn?) met de duim omhoog onderstreept die boodschap. En een klein c-tje in een rondje waarschuwt dat hij het alleenrecht op de opgeheven linker duim meent te hebben. Hij wil daarmee een Boodschap brengen. Van deze lokale goeroe mo gen we niet denken dat Vlaardingen een stinkstad is. Nee, we moeten positief denken, want Vlaardingen heeft ook een heleboel moois. Zegt hij. Wat een rare man. Dus als hij in een hoopje hondenstront stapt, zegt hij niet 'Gatverdamme', maar hij lacht breeduit, steekt rijn duim omhoog, en jubelt dat honden toch zulke lieve beestjes zijn, omdat ze kwispelen als je thuis komt na een lange dag marke- tmgconunuRiceren. Weet u trouwens wat zo grappig is. Op de dag dat mijn column over die bespottelijke campagne verscheen, belde mijn kroegbaas voor het eerst in zijn leven de DCMR met de mededeling dat het naar 'be dorven rookworst' stonk. En afgelopen vrijdag greep hij andermaal naar de telefoon. Toen stonk het volgens hem naar 'een vogelkooi dfe dagen lang niet is schoongemaakt'. Zo ziet u maar: soms is het nuttig om een kroeg te bezoeken, want beide dagen was ik in Utrecht Hoogachtend, DICK VAN DERLUGT P.S. Geachte heer Noordhuizen, Op uw ingezonden brief van giste ren krijgt u nog antwoord, maar ik heb nu even geen tijd want ik ben bezig Utrecht vol te plakken met uw stickers. Vlaardingen De Vïaardingse afdeling van het Nederlandse Rode Kruis biedt mensen die door een handicap of chroni sche ziekte niet zelfstandig op pad kunnen, een va kantie aan. Met haar vakanties geeft het Rode Kruis mensen de gelegenheid een week te genieten van een andere omgeving en een goede verzorging. Het Rode Kruis beschikt over hotels in onder meer Rbe- den en Wezep, maar ook het luxe vakantieschip 'J. Henry Dunant'. De vakantieservice van het Rode Kruis steunt goeddeels op de inbreng van vrijwilli gers. Mensen die graag eens een week met een Rode Kruis-vakantie meewillen, kunnen op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur contact nemen met het Rode Kruis Vlaardingen, tel (010) 4342700. Stichting De Kern houdt zondag een Paranormale Manifestatie in Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennestraat32. De bedoeling van deze manifes tatie is om mensen kennis te laten maken met een grote verscheidenheid van het aanbod op het para normale vlak. Paragnosten met disciplines als aura tekenen, tarot, magnetiseren en astrologie werken mee. Ook worden er lezingen gehouden die voor ie dereen toegankelijk zijn. De manifestatie duurt van 11.00 tot 17.00 uur. De en tree kost/7,50. Pianiste Mirjam Rodrigues de Miranda geeft woens dag het eerste lunchconcert van 1997 in de aula van het Stedelijk Museum. Tijdens het concert brengt zij werken ten gehore van Rosy Wertheim en Franz Schubert. Het jaar 1997 is uitgeroepen tot 'Schubert- jaar', omdat hij tweehonderd jaar geleden werd gebo ren. Ook tijdens de concerten in het Stedelijk Mu seum zal regelmatig aandacht aan Schubert worden geschonken. Rodrigues de Miranda (1963) studeerde piano by Til ly Keessen aan het conservatorium van Maastricht. Momenteel geeft zij les en treedt op als soliste en be geleidster. Ze heeft in 1996 al een lunchconcert gege ven in de aula van het museum. Het concert duurt van 12.30 tot 13.00 uur. De toegang is gratis. In het Gemeentemuseum Maassluis is van 1 februari lot en met 31 maart de tentoonstelling 'Het stilleven en de gaatjeseamera' te zien. De tentoonstelling gaat over het stilleven in de beeldende kunst en de ba sisprincipes van de fotografie. Een gaatjescamera, of camera obscura, is eigenlijk een eenvoudige fotocamera: dit kan bijvoorbeeld een schoenendoos zijn. Wanneer in de voorzijde van de doos een klein gaatje wordt geprikt, dan zal datgene wat zich vóór de camera bevindt (omgekeerd) op de achterwand van de camera worden geprojecteerd. Wanneer hier fotopapier wordt bevestigd, kan door kortte belichten een foto worden gemaakt. Vier beeldend kunstenaars (Corrie Brands, Anna Pool, Maija de Raadt en Hans Kuyper) hebben de op dracht gekregen een stilleven samen te stellen dat zowel ruimtelijk als op een foto - gemaakt met de gaatjescamera- vastgelegd kan worden. Alle vier hebben zij deze opdracht op een eigen manier vorm gegeven. Het resultaat is te zien op de tentoonstel ling, die op 1 februari om 15.00 wordt geopend. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van der Velden In het pakhuis van Museum de Schilpen is een klei ne expositie ingericht over Maasland en omgeving in oude foto's en ansichten. Er is een serie oude ansich ten uit de jaren 20 en 30 van deze eeuwen een collec tie uit de periode na de Tweede Wereldoorlog. De foto's laten oude en soms bijna vergeten plekjes zien. Ook zijn erverschillende foto's van personen en gezinnen en groepen. Een schoolfoto laat een klas van 1902 zien, waarvan het moeilijk zal worden hier van nog personen te herkennen. Omdat de foto- en ansichtencollectie van het museum door schenkin gen nog steeds groeit, ligt het in de bedoeling hier van regelmatig een deel te exposeren. Het Maasland- se musuem is alleen op zaterdag geopend en wel van 10.00 tot 17.00 uur. Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Pieter Vermaas Maassluis Bewoners van de Schubertlaan in Maassluis blij ven zich in grote meerderheid verzetten tegen de sloop van twee Elementumflats. Een in het weekeinde gehouden enquê te heeft dat uitgewezen. „We stappen naar de rechter, en scha kelen tv en pers in," kondigt A. Mooijman-van der Burght haar strijdplan aan. De raadscommissie voor stads- en milieubeheer en sociale zaken stemde vorige week in met de sloop van de twee flats. Woning Stichting Maassluis (WSM) stelt dat de sloop, als onderdeel van een totaalplan voor de Elemen tumflats, noodzakelijk is om de renovatie van andere fiats finan cieel mogelijk te maken. Nieuwe peiling In de zomer van 1996 protesteer den 88 van de 108 huurders van de flats al tegen mogelijke sloop. Na dat de raadscommissie vorige week had ingestemd met sloop, heeft Mooijman in het weekeinde een nieuwe peiling op touw gezet. Die leert dat 72 huurders tegen zijn en blijven. Mooijman tekent daarbij aan dat een aantal huur ders reeds is verhuisd en dus geen mening meer kan geven. Slapeloos De actievoerster zegt verdriet, sla peloosheid en wanhoop bij de huurders geconstateerd te heb ben. jDie mensen, gezinnen en ouderen, vragen zich af waar zy nu naar toe moeten. De WSM be weert dat we in een gelijkwaardi ge woning terug zullen keren, maar dat bestaat gewoon niet. Bouwplannen voor de nieuwe wo ningen zijn nog niet eens bekend. Het is een in en intrieste zaak ge worden. mede omdat ze het hele proces zo onduidelijk begonnen zijn." De WSM heeft volgens haar de huurders geadviseerd alvast de woonbonnen in de gaten te hou den. Maar op dit moment verhui zen is volgens Mooijman onver standig, omdat de huurders dan een verbuisvergoeding mislopen. In een brief van 21 januari 1997 van de Nederlandse Woonbond ziet Mooijman steun voor haar strijd. Een consulent van de Woonbond schrijft erin dat de Schubertlaan-bewoners meer res pect verdienen. 'De bedreiging die sloop oplevert voor veel men sen is zo groot dat ze jullie situatie serieus zouden moeten nemen en op zijn minst zouden moeten rea geren op jullie protesten en hand tekeningen.' valt in de brief te le zen. Mooijman heeft het idee dat de Huurdersraad (HRM) en WSM aan 'handjeklap' hebben gedaan. „Dat zijn geen verzonnen verha len: ik kan dat bevestigen met een map papieren. Er is wel een bewo nerscommissie in de Componis- tenwijk, maar daarin zit niemand van de Schubertlaan, Afgevaar digden van die commissie hebben in de Huurdersraad wel gepleit voor behoud van de Schubertlaan, maar toen is er gedreigd dat dan de hele renovatie niet door zou gaan. Zelf heb ik als bezoeker zo'n zes keer het woord genomen tij dens vergaderingen van de Huur dersraad. Ik heb nu spijt dat ik er destijds geen bestuurslid van ge worden ben." Verwarring Volgens de HRM is het onjuist dat de Schubertlaan niet is vertegen woordigd in een bewonerscom missie. „Er bestaat een bewoners commissie Mozartiaan-Sehubert- laan en daarin zitten wel degelijk mensen van de Schubertlaan." Ook het verwijt van 'handjeklap' snijdt volgens de HRM geen hout. Volgens een woordvoerder is dat niet eens mogelijk, omdat de HRM niet over sloop kan beslis sen. „De gemeente neemt het sloopbesluit, op verzoek van de WSM. Als Huurdersraad kunnen we alleen maar proberen om een zo goed mogelijke herhuisves- tingsregeling voor elkaar te krij gen." Verwarring De woordvoerdef, die net als Mooijman de bewoners adviseert 'niet nu' te verhuizen, zegt het overigens jammer te vinden dat de raadscommissie voor stads- en milieubeheer vorige week de sloopplannen op een hoop heeft gegooid met een discussie over een convenant tussen gemeente, WSM en HRM over prestatie-af spraken. Twee verschillende voorstellen werden in één agen dapunt behandeld. En dat heeft volgens de Huurdersraad voor veel verwarring onder de huur ders gezorgd. „De HRM staat ach ter het convenant, maar dat staat los van de sloop. Het is dus niet zo dat de HRM het sloopbesluit on derschrijft." Vïaardingse ouderen zijn boos vanwege de gemeente lijke bezuinigingen op het ouderenwerk. Ze voelen zich tekort gedaan ten opzichte van andere groepen uit de sa menleving. „Geld wordt zo gemakkelijk aan anderen uitgegeven." Maar vooral voelen ze zich bestolen omdat ze wéér moeten inle veren. „Iedereen roept: oude ren moeten meer bewegen. Ga wat doen, zoek een hobby. Maar wat we hebben, wordt ons nu weer afgepakt." Wethouder A Kool (CDA, welzijn) van Vlaardingen vindt echter dat ook de oude ren fors moeten bijdragen aan de bezuinigingen op sub sidies van totaal twee mil joen gulden. Vorige week praatte de raadscommissie over zijn voorstellen. Daarbij moeten vooral de diensten centra het ontzien: diensten centrum West moet de grote wal afstoten en het drie jaar geleden geopende diensten centrum Babberspolder moet eenderde van de ruimte inleveren. Dat moet bij elkaar 114.000 gulden opleve- - c- ran voor de gemeentekas. Op :12Tebruari staat een nieuwe vergadering van de raads- -/ commissie gepland. Het defi nitieve besluit neemt de ge- meenteraad in juni dit jaar. De ouderen In dienstencen trum Babberspolderzljn abso luut niet blij met de bezuini gingsplannen van wethouder Kool. Foto Roel Dijkstra- Door Mariëtte Olsthoom Vlaardingen De heren van het biljart staan soms al voor ope ningstijd voor de deur van het dienstencentrum. Neem nou me neer Schreuder (73): drie midda gen biljarten en twee ochtenden Schiedam Tabakshop Gonneke de Bot Winkelcentrum Hof van Spaland 6. Tel. 010-4714083 Schiedam Tabaksspeciaalzaak 6 TH. Janse Broersvest 8A. Tel. 010-4268804 Schiedam De Blockshop Groenelaan 103. Tel. 010-2730720 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80. Tel, 010-4265513 Schiedam Primera Wil van Veizen Geuzenplein 17, W.C. de Woudhoek. Tel. 010-4705470 Maassluis Jan Boosler-Lederwaren Koningshoek 923-14. Tel010-5913243 Vlaardingen Mullishop Boden Dr. W. Beckmansingel 53. Tel. 010-4359164 Schiedam Tabakshop Jacqueline SI. Liduinastraat 55. Tel. 010-4267613 biljartclub. „Je kunt wel zeggen dat ik bij het meubilair hoor." M. Schreuder komt al sinds de opening driejaar geleden in dien stencentrum Babberspolder aan de Rotterdamseweg. Daarvoor was hij regelmatig te vinden in voormalig dienstencentrum Em ma in de Oosterstraat. Hij komt er 'gewoon voor de gezelligheid', om wat te drinken en 'een beetje te mekkeren, wat Hollanders eigen is'. „En om die man te zien," zegt hij, terwijl hij z'n buurman een vriendschappelijke por geeft. „En hij komt weer om mij te zien. Ge woon elkaar een beetje jennen." De twee vrienden weten van de bezuinigingen op het ouderen werk. „Dat er moet worden bezui nigd is een duidelijke zaak." Al leen de manier waarop zit hen dwars. „De gemeente zet hier drie jaar geleden een nieuw gebouw- neer om vervolgens tot de conclu sie te komen dat ze het niet kun nen betalen," zegt de één. Hij heeft een kant en klaar idee voor de gemeente: gebouwen met on bestemde ruimten sluiten en die onderbrengen in het centrum aan de Rotterdamseweg. De ander knikt instemmend. Er niet hier en daar een zaal wegkapen. Het duurder maken van activitei ten of consumpties zien de man nen al helemaal niet zitten. J. Hekkema: „Er zitten hier mensen tussen met een AOWtje die een kop koffie nemen en verder niks meer. Als je de prijzen verhoogt, wordt er automatisch minder ver kocht." Zomaar een vrijdagmiddag in dienstencentrum Babberspolder. In de ontmoetingsruimte heerst een gezellige drukte. De twee bil- jardtafels zijn bezet door de man nen van de biljartclub. Elke dag vaste prik. Een stukje verderop zitten de kaartere. Vierentwintig mannen en vrouwen zijn aan het klaverjassen, zoals ze dat elke vrijdag doen. De twee gastvrouwen zorgen op z'n tijd voor een consumptie. Een enkeling zit aan de bar, drinkt, een kopje koffie of een borrel. Aan een tafel leest iemand de krant. „Veel alleenstaanden komen hier een middagje verpozen," weten de vrouwen. Voor de gezelligheid. De activiteiten in het dienstencen trum zjjn vaak het enige uilje dat ze hebben. „Ouderen moeten al ik weet niet hoeveel inleveren," vindt een 71- jarige bezoeker van het centrum. Zijn vrouw staat hier achter de bar, zelf is hij meestal te vinden in dienstencentrum West, waar hij vrijwilligerswerk doet voor bewo ners van De Valkenhof. „Als ze thuis blijven gaan ze dood," weet hij zeker. „Je kunt toch niet ach ter de geraniums gaan zitten." Sociale functie Het dienstencentrum, dat zo'n duizend ouderen per week over de vloer krijgt, heeft volgens be roepskracht Maria Weerwag een grote sociale functie in de wyk. „Er zjjn mensen die elke dag even een kopje koffie komen drinken en een praatje maken. Vooral voor mensen die achter de Van Hogen- dorplaan wonen -toch al niet de meest kapitaalkrachtigen - is het handig dat het centrum in de buurt ligt. Vlaardingen heeft in vergelijking met andere steden een hoog per centage ouderen," weet de mede werkster. „Omdat mensen steeds langer zelfstandig blijven wonen, is het belangrijk dat er diensten centra zijn waar ze naartoe kun nen." Weerwag zegt vrij nuchter te blij ven onder de aankomende bezui nigingen. Er is immers nog niets beslist. Maar wat gebeurt er ais de plannen werkelijk worden uitge voerd? „De grote zaal inleveren betekent dat we geen grote groe pen meer kunnen huisvesten. Het betekent niet meer gymnen, niet meer bridgen en niet meer volks dansen. Je kunt wel zeggen: dan ga je ergens anders naartoe, maar dat is natuurlijk van de gekke." Ze heeft zo haar twijfels over hei beleid van de gemeente. „Dit cen trum is het paradepaardje ge weest van de gemeente. De huur is idioot hoog. Ook al zouden we elk uur van de dag volzitten is het nog niet op te brengen. De derde etage waar de kraamzorg zat, staat al drie maanden leeg, daar vind je nooit iemand voor." Straf Een straf zou het zijn voor de bezi ge B. van Huilt (67) om thuis te moeten blijven. Ze is actief bij de Katholieke Bond voor Ouderen, de Stichting Ouderenwerk en de visiteclub. Op maandagmiddag kreeg ze tijdens de repetitie van het operettekoor in de grote zaal van De Valkenhof te horen dat de zaal moet worden ingeleverd. 'Dat kunnen ze niet maken', was haar eerste reactie. „We hebben zo ge probeerd om mensen uit huis te krijgen. Het koor is gegroeid van veertig naar bijna tachtig leden. Uit heel Vlaardingen komen men sen met de bus of de teletax naar de repetitie. En nu alles loopt en de zalen in De Valkenhof renda bel zijn, moeten we eruit." Ze zou niet weten waar ze anders met het tachtig leden tellende koor terecht kunnen. Maar ook voor de visiteclub is het volgens mevrouw Van Huut van belang dat de grote zaal wordt behouden. Die is nodig om bijvoorbeeld een spel te doen. En de zestig mensen die op het maandelijkse koffie- uurtje in dienstencentrum West afkomen, kunnen toch ook niet in een kleine zaal. In totaal bezoeken wekelijks 1300 mensen het dienstencentrum aan de Frank van Borselenstraat „En daarmee is het dienstencentrum een onmisbare schakel voor veel ouderen in de Westwijk," be pleitte bezoeker H. Notens vorige week bij de gemeenteraadscom missie die op 12 februari verder praat over de bezuinigingen op (onder meer) het ouderenwerk. Maar de 67-jarige Van Huut denkt niet alleen aan de gedupeerde ou deren. Ook om de vele vrijwilli gers die binnen het ouderenwerk actief zijn, maakt ze zich zorgen. „We hebben moeten knokken om ze te krijgen. Nu we een leuk be stand hebben met mensen die de zalen runnen, moeten we ze weg sturen. Waar moeten die dan weer heen, achter de gordijnen gaan zitten?" Woensdag 29 januari SCHIEDAM Woon- Zorgcentrum Thuriede. sjoelcompetitie, aanvang 14.00 uur, entree 2,50 gulden. ROTTERDAM De Doelen Hal Gr.z. lunchconcert, 12.45u. De Buurman. Jamsessie, 20u. Rotown. RLBumside,22u. RO Theater. Kermis in de hel, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg, Pa- thé, Lantaren/Venster, Zaal De Unie, Luxor. Filmfestival Rotterdam 1997, Bibliotheektheater. Dfe Kommandeuse, 20.30u, Theater Zuldplein KI.2. Mare Scheepmaker, 20.30u. Museum Boijmans Van Beuningen. Kinderkunstklassen: LofderZeevaart, 14u. Zaal De Unie. NCRV Volgspot Ljve,20.30u. Donderdag 30 januari vlaardingen Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45- 13.15u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Symfonie-orkest van het Rotterdams Conservatorium, 20.15U. RO Theater. Kermis in de hel, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg, Pathé, Lantaren/ Venster, Zaal De Unie, Luxor. Film festival Rotterdam 1997. Popular. Open Podium, 20,15u. Theater Zuidplein Kl.z. Mare Scheepmaker, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: The portrait of a lady' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Secrets and Lies' (al) dag. 6.15-9.15. Calypso 3: The Hunchback of the Notre Dame' (al) dag. 1.15-4-6.45-9,30. Cinerama lx The first Wives Club' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Daylight' (12) dag. 6.45-9.30. Ci nerama 3: The Long kiss goodnight' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 4: 'MeetWallySparks'(al)dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Surviving Picasso' (al) dag. 6.45-9,30.Corso: 'Courage under fire' (16) .dag. 4- 6.45-9.30. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag. 'Survival Island' (al) dag. 3. 'Ransom' (16) dag.7-9.30. Venster 1: 'Secrets and lies' dag. 7.30, wo.ook 2. 'Cold Fever' dag. 10.15. Venster 2: 'Decommissans' wo.7.30,wo.ook2.30. 'Onthe beat' dag. 9.30. Venster 3: 'De kersen pluk' dag. 8. 'Zero Keivin' dag. 10. Venster 4: Terra estrangeira (Fo reign Land) dag. 8, wo. ook2.3Q. 'Lo aded' dag. 10. Lumière 1: 'Ransom' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 2; 'Daylight' (12) dag.(be- h.wo.)1.15-4-6.45-9.30. 'Evita* wo.12.15-3.15-6.15-9.15. Lumiè- re 3: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'In dependence Day' (12) dag. 6.15- 9.15. Rexane: 'Het heetste hoertje allertijden' (16) t/mwo. doori.voorst. Pathé 1: "Ransom' (16) dag.(be- h.wo11.10-3.40-6.20-9.10. Pa thé 2: The long kiss goodnight' (16) dag.(beh.wo,)6.40-9.20. Pathe 'Steepers' (16) dag.(beh.wo.)5.50- 9. Pathé 4: 'Courage underfire' (16) dag.(beh.wo,)1120-4.10-6.50- 9.30. Pathé 5: The First Wives Club' (al) dag, (be h .wo.)11-1.25-350-y 7.15-9.50. Pathé 6: 'Jack' (al) dag. {beh.wo,)7.05-9.40. Pathé 7: 'Evi ta' (al) dag. (beh.wo.)11.50-3.30- 6.30-9.20. Kindermatinees: Calypso 2: The Leopard Son) wo, 1.15-4. Cinerama 2: 'Jingle all the way' wo. 1.15-4. Ci nerama 3: 'De Klokkenluider van de Notre Dame'wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Matilda' wo. 1.15-4. Corso: 'De Klokkenluider van de Notre Dame* wo. 1.15. Lumière 4: 'De avonturen van Pmokkio'wo. 1.15-4. Pathé:'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) wo. 11-1.35-4.10. Venster 3: "Wallace andGromitare back!'wo. 2. Vlaardingen Riagg Rijnmond Noord-West en het algemeen maatschappelijk werk houden sa men met enkele cliëntenorganisa ties (Labyrint, Ypsilon, In Per spectief) op maandag 10 februari een informatieavond over suïcide en het verwerken van rouw. Tijdens de bijeenkomst vertelt een vrouw die zelf suïcide in haar omgeving heeft meegemaakt haar verhaal. Ook houdt de heer Polspoel, publicist en verbonden aan de Theologische Faculteit in Tilburg, een inleiding over de oor zaken van suïcide en over het ver werken van rouw. Naast deze in leiding is er gelegenheid voor vra gen en discusie. De informatieavond wordt gehou den bij de GGD Nieuwe Water weg-Noord aan de Van Hogendor- plaan 501 (bij het NS-station Gaardingen-Oost). De bijeen komst duurt van 19.30 tot 22.00 uur en staat voor iedereen open. Voor meer informatie kan er op werkdagen worden gebeld met Denny Kayser, telefoonnummer (010)4453497.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3