151 Hoogspanning in Oranjebuitenpolder? De Uitspraak' Waardevol oud receptenboekje voor jenevermuseum 'Elektriciteitscentrale komt er in elk geval niet meer in deze eeuw' Bye bye blues Vlaardingse künst in Hoilandia Galerie Cursus etsen Excursie Heem tuin Rietzeilers - Rotterdams Dagbtau Vrijdag 31 januari 1997 Het Delta-orkest speelt zaterdag zijn laatste tonen. Wie van dit af scheid getuige wil zijn moet zaterdagavond naar het jubileumconcert gaan van het 55-jarige Van Dijks Amusementsorkest onder de bezie lende leiding van Dick Borst. Voor de muziek op het bal, na afloop in de Harmonie, tekent namelijk het dansorkest, dat 29 jaar geleden werd opgericht Daarna gaat het Delta-orkest uiteen, Orkestleider Hans van den Berg worstelt nog wel met een verkoud heid, maar hij is ervan overtuigd dat hij zaterdag 'weer boven jan' is om met zijn twaalf collega's de dansmuziek te verzorgen. Kort na de oprichting in 1968 kwam hij bij het Delta. Met Jan van der Zwan (altsax en clarinet), Aad Steenbergen (piano), Wim Mersch (drums), Mick de Winter (altsax en clarinet) en oprichter Dick Borst (vibrafoon en leider) heeft Hans (trompet) jarenlang in de eerste sa menstelling gespeeld. Hij herinnert zich optredens in de Blauwe Zaal van HÜton. deftige maar oervervelende avonden en daverende feesten in de Harmonie. Hun eigen dansavonden verplaatsten ze la ter naar Triangel en de Lijnbaanhallen. Het orkest kwam voort uit het Real Dancing Combo, dat weer een vervolg was op de band de Dicksons. Populaire dansmuziek speelden zij, gelardeerd met show. Allemaal initiatieven van Dick Borst, de drager van de Vlaardingse Cultuurprijs, die volgens Hans behalve een voortreffelijk beroepsmusicus ook een fantastisch arrangeur is, die het maximale uit een amateur weet te halen. Hans van den Berg, die na acht jaar de orkestleiding van zijn vroege re buurjongen Dick Borst overnam, noemt ooknog Maap Stein (tenor sax) en Jan Roodenburg (trompet/tenor sax) als oudgedienden in het Delta-orkest. Als reden voor de opheffing van het orkest geeft hij aan het toenemende verloop onder de leden en de afname van de vraag naar hun ballroom- enlatijnsamerikaanse muziek. De oude kern, om en nabij de vut-leeftijd, heeft geen zin meer om weer op zoek te gaan naar nieuw bloed waarmee een programma van vier uur muziek kan worden ingestudeerd. Stuk voor stuk zullen de amateurmuzikanten hun instrumenten blij ven beroeren, maar voor het Delta-orkest is zaterdag het 'galgenbal'. Veel Vlaardingers vonden veelvuldig vertier en dansplezier dankzij dezeDeitaboys. Bedankt. Bye bye blues. BEN VAN HAREN Vlaardingen Elk jaar worden Vlaardingse kunstenaars door de commissie beeldende kunst uitgenodigd twee wer ken in te zenden, Uit alle inzendingen, variërend van schilderijen tot tekeningen, gouaches, etsen en ob jecten, maakt de commissie vervolgens een selectie voor twee exposities. De eerste tentoonstelling is vanaf vandaag tot en met 14 februari te zien in de Hoilandia Galerie aan de Oosthavenkade 42. De tweede expositie begint op 21 februari en duurt tot tot en met 14 maart. Het publiek mag dit jaar bepalen welke werken door de commissie worden aangekocht voor de kunstuit leen. Bij de expositie liggen formulieren waarop be zoekers hun voorkeur mogen uitspreken. Het meest gekozen werk krijgt een plaatsje in de artotheek. Op zaterdag 19 april, tijdens de open dag van de Vrije Academie, wordt bekend gemaakt welke twee kunst werken door het publiek zijn uitgekozen. Ook wordt dan bekend welke inzender de kunstwerken een jaar lang gratis mag lenen. De Vrije Academie start maandag 3 februari een cur sus etsen voor beginners en gevorderden. In veertien lessen van elk tweeëneenhalf uur wordt er kennis ge maakt met deze boeiende druktechniek. Etsen is één van de vrije grafische technieken waarmee afbeel dingen kunnen worden vermenigvuldigd. De vele mogelijkheden van deze techniek bieden ook beginners, ook als zij niet over veel tekenvaardigheid beschikken, de gelegenheid aantrekkelijke prenten te maken. Voor beginners zijn de lessen op de basis technieken gericht. Lijn-ets, diverse toontechnie- ken, droge naald en blinddruk komen hierbij aan bod. Bij gevorderden wordt dieper ingegaan op het ontwerp, kleurdrukken met meerdere platen, aquatint en andere bijzondere werkwijzen. De bege leiding is individueel De cursus heeft plaats van 19.30 tot 22.00 uur in de grafische werkplaats van de Vrije Academie aan de Oosthavenkade 42. Gastdocent is Rinné Mervel, beeldend kunstenaar met als specialisatie grafische technieken. De kosten voor deelname bedragen 164 gulden. Voor inschrijving of informatie kan er wor den gebeld naar de Vrije Academie (4356225). Bij de ingang van van de Heemtuin in het Prinses Beatrixpark start zondag voor het hele gezin de eer ste heemtuinexeursie van het nieuwe jaar. Het the ma is 'Bomen in de winter'. De excursie wordt begeleid door de heemtuingids Siert Gerritsen. Hij vertelt tijdens de wandeling al lerlei bijzonderheden over bomen in winterxust. Ook komt het leven onder en in bomen aan de orde. Daar naast gaan de deelnemers actief aan de slag. Zeieren onder andere bomen herkennen via knoppen en bast en gaan hoogte van bomen meten. De deelname is gratis. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslreevan der Jagt, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carelvan der Velden Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373» 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Mijnheer Sonnemans, met teleurstelling hebben wij kennis genomen van uw negatieve berichtgeving betreffende de carnavalsvereniging 'De Rietzeilers' in uw krant van 28 januari. Uw opmerking dat De Rietzeilers stervende zijn is een zeer nare opmer king. Wij verzoeken u dan ook met feiten aan te tonen waarop u baseert dat dit zo is of uw woorden terug te nemen. Hoe vaak zien we met name in het bedrijfsleven dat een bedrijf reorganiseert om gezond te blijven. Ook De Rietzeilers hebben gereorganiseerd om gezond te blijven. U stelt in uw artikel dat De Rietzeilers stervende zijn. Hoe kwalijk is het dan dat u als journalist door uw negatieve opstelling de laatste dood steek toe zou brengen. Waarom schrijft u derhalve over De Rietzeilers? Opnieuw weet u onze enthousiaste club vrijwilligers de grond in te bo ren. Komt dit wellicht door uw lidmaatschap van de camavalstak van Excelsior'20? Wij weten het niet. U bent tenslotte sportredacteur. Schrijf toch eens over belangrijke zaken. Er speelt zien zoveel af in de gemeente of in de regio. Of worden daar alleen journalisten van niveau op af gestuurd? Het verbaast ons overigens dat u nog inwoner bent van Schiedam aangezien u een niet mis te verstane verachting uitspreekt voor de stad en zijn bewoners als u spreekt over de 'nuchtere Schiedam mers op de Hoogstraat, met links een zak patat en rechts een blikje limo nade of peuk in hun gekleurde camping-smokings'. Hoe dan ook, laat De Rietzeilers toch carnaval vieren met en voor de Schiedammers, want De Rietzeilers zijn zo gezond als een vis. Lydia en Arie Verwaai, Schiedam Door Danielle Hermans Maassluis Een grote elek triciteitscentrale in de Oran jebuitenpolder, tussen Maas sluis en Hoek van Holland, langs de Nieuwe Waterweg? Volgens een woordvoerder van de Samenwerkende Elektrieiteits Producenten (SEP) zeker niet meer in de ze eeuw. Maar goed, over minder dan drie jaar is deze eeuw afgelopen. Een elektriciteitscentrale in de Oranjebuitenpolder, In het stad huis van Maasssluis schrok de voorlichter zich een hoedje. „Er zijn wel vijftien opties op de Oran jebuitenpolder geweest. Maar een elektriciteitscentrale? Nee, die hebben wij hier nog niet ge hoord." Desondanks rolde gisteren op eens het bericht over het ANP- net. De mogelijke komst van de centrale in de polder kwam tij dens een zitting van de Raad van State in Den Haag ter sprake. De plek langs de Nieuwe Waterweg is samen met een dertigtal andere locaties in Nederland 'gereser veerd' als mogelijke vestigings plaats vooreen centrale. De lijst is opgenomen in een planologische kernbeslissing naar aanleiding van de Tweede Structuurschema Elektriciteitsvoorziening. Het kabinet keurde dit plan al op 1 februari 1994 goed, zo blijkt uit navraag bjj het ministerie van Economische Zaken. Waarom de bezwaren die tegen het plan bin nenkwamen, pas ruim twee jaar later door de Raad van State zijn behandeld, is niet duidelijk. Zorgen De enige die zich overigens echt zorgen lijkt te maken over een elektriciteitscentrale in de polder is Stichting Het Zuidhollands Landschap. De stichting kwam als enige in het geweer tegen de plannen door een bezwaarschrift in te dienen. Een centrale hoort volgens woordvoerder H. Smits van de stichting niet thuis in een groene polder. En zeker niet in de Een deel vandeOranjebuitenpoldertu ssen Hoek van Hollanden Maassluis waarmogelijk inde volgende eeuw een elektriciteitscen trale komt. Luchtfoto Roei Dijkstra Oranjebuitenpolder. Smits: „In de westhoek valt niets meer te halen, dus blijft de Oran jebuitenpolder als enige beschik bare ruimte voor een centrale over. Onze stichting heeft echter duidelijke plannen met dit gebied dat nu nog akkerland is. Wij wil len gronden aankopen voor de aanleg van moerasstroken. Bo vendien heeft de polder een groenbestemm ing." Hij vmdt het niet vreemd dat de planologische kernbeslissing slechts bij weinig mensen bekend is. „Het gaat om een droog rijks- plan waaraan allerlei procedures voorafgaan. Wij hebben toenter tijd ook bezwaar gemaakt tegen het ontwerp-plan waar de locatie tussen Maassluis en Hoek van Holland werd genoemd. Dat heeft niet geholpen, vandaar dat we verder zijn gegaan, aldus Smits. De stichting heeft geen mede standers gezocht omdat daarvoor de tijd ontbrak. Smits: „Tegen dit soort plannen heb je meestal maar een maand de tijd om be zwaar in te dienen. We waren al blij dat we onze argumenten op tijd op een rijtje hadden." Of er ooit een centrale in de pol der komt, blijft voorlopig een raadsel. De woordvoerder van Het Zuidhollands Landschap meent dat in Nederland meer behoefte is aan elektriciteit, terwijl de SEP spreekt van een overcapaciteit. Volgens een woordvoerder van de elektriciteitsproducenten bestaan er geen concrete plannen om de komende driejaar nieuwe centra les in Nederland te bouwen. Uitbreiden Het reserveren van locaties is ech ter nodig om de capaciteit als dat nodig is, te kunnen uitbreiden. „Het neerzetten van een centrale gaat niet zomaar, Dat vereist be paalde aanpassingen in het ge bied. Vandaar datje er niet onder uit komt om ruimschoots op tijd bruikbare plekken te reserveren. Concrete plannen worden pas ge maakt als er een nieuwe eenheid nodig is," verklaart de zegsper- soon. De ligging van een centrale langs de Nieuwe Waterweg is aantrek kelijk gezien de aanwezigheid van koelwater. Bovendien kan de restwarmte nuttig zijn voor de glastuinbouw in het Westland. In het betreffende plan wordt de kanttekening geplaatst dat bij de exacte locatie rekening moet wor den gehouden met de ruimte claims van de glastuinbouw en aanverwante bedrijven die al in het gebied liggen. Vestiging op een industrieterrein heeft de voorkeur. Geen reden voor Stichting Het Zuidhollands Landschap om de inspraakprocedure aan haar neus voorbij te laten gaan. Op de vraag of de gemeente Rotterdam als grondeigenaar van de Oranjebui tenpolder blij is met een mogelij ke elektriciteitscentrale in de pol der, kon niemhrid gisteren een antwoord geven. Schiedam Het Nederlands Ge distilleerd Museum De Gekroon de Brandersketel in Schiedam maakt het niet vaak mee: twee grote donaties van museumstuk ken op dezelfde dag. Dat was woensdag echter het geval. Toen kreeg het museum binnen een half uur van twee donateurs tal van objecten die toebehoorden aan niet meer bestaande distil leerderijen in Schiedam. J. Gunneweg, directeur van het museum, noemt de giften 'zeer waardevol'. Vooral een recepten boekje uit eindjaren twintig vindt hij erg interessant. Het boekje is met de hand geschreven en be waart de ooit oh zo geheime recep ten van firma A. van den Eelaart. Deze firma werd na de Tweede Wereldoorlog opgekocht door de distilleerderij van Houtman. Toen hij eind jaren zeventig overleed werd de boel gesloten. De weduwe Houtman (72), die van de spullen af moet omdat ze naar een klei nere woning gaat verhuizen, heeft het merendeel van de nieuwe do naties aan het museum op haar naam staan. Zo heeft ze het museum een doos vol met bestelkaarten cadeau ge geven; met postzegel en al erop. De meeste van deze kaarten, een soort briefkaarten, dateren uit het begin van deze eeuw. Ze werden door caféhouders en slijters ge bruikt wanneer zij per post bij de distilleerderij een bestelling de den. Maar de documentatie, die de pe riode eind zeventiende eeuw tot 1966 beslaat, bevat ook tal van portretfoto's van directeuren uit het begin deze eeuw. En officiële papieren, zoals een bewijs dat de gemeentelijke belasting van fir ma A. van den Eelaart op 27 april 1694 is voldaan. Ook kreeg het museum een filter- vat van mevrouw Houtman. Dit vat moet volgens Gunneweg zo'n honderd jaar oud zijn. Maar het geval moet nog wel in elkaar wor den gezet, want het ligt nu nog in zo'n vijftien stukken in een bood schappentas opgeborgen. 'Roeistokken' De andere donateur is de heer Companus, wiens schoonvader procuratiehouder was bij distil leerderij Duys en Co. Dit bedrijf heeft ondermeer aan de Vismarkt in Schiedam gezeten. Companus' donatie is welliswaar minder om vangrijk dan die van Houtman, maar Gunneweg vmdt ook deze spullen waardevol. Met name de twee 'roeistokken'. Deze stokken werden gebruikt om de drankpeil in vaten zowel verticaal als hori zontaal te kunnen meten. 'Roei stokken' zijn kleiner en fijner ver vaardigd dan gewone peilstok ken. Over de precieze bestemming van de nieuwe aanwinsten in het mu seum moet nog worden nage dacht. Het kan zijn dat enkele spullen worden meegenomen in 'Schiedam, voorheen Zwart Naza reth', de nieuwe tentoonstelling die volgende week vrijdag in De Gekroonde Brandersketel van start gaat, „Maar dat is nog niet zeker," zegt Gunneweg. „De sa mensteller van de tentoonstelling moet bekijken of daar nog plaats voor is in de bestaande collectie." Wel heeft de donatie van mevrouw Houtman Gunneweg op het idee gebracht om in de toe komst een aparte tentoonstelling aan haar familie te wijden. Want die familie heeft een rijk verleden wat het vervaardigen van jenever betreft. Hij deukt erover na haar stamboom in kaart te laten bren gen. Gunneweg is blij dat zijn museum door deze en andere schenkingen steeds meer een gedetailleerd beeld kan geven van de Schiedamse jenevercultuur. „Het is fijn dat mensen aan ons den ken." Het Nederlands Gedistilleerd Museum De Gekroonde Bran dersketel is gevestigd aan de Lange Haven 74-76. De openings tijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00-17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Meesterknecht branderij/distilleerderij J. van der Leun ontving uit handen van donateur mevrouw Houtman het oude recepten boekje. Foto Roel Dyhstra Wijze, originele, typerende, dwaze en opvallende uitspraken van be kende en onbekende streekgeno ten, in januari gehoord door ver slaggevers van het Rotterdam Dagblad. Student van de School voor Jour nalistiek beklaagt zich over de be labberde bereikbaarheid van de "Vlaardingse politievoorlichtster Cristel Wiliems. Na het zoveelste mislukt telefoontje: .Als ik Bill Clinton wil spreken, is dat een stuk gemakkelijker." Dat de grond in Spaland snel zakt, dat is bekend. Maar de tijd gaat daar in Schiedam-Noord ook snel. Op 14 januari (poststempel 13.1.97) komt De Spalander, het officiële verenigingsblad van de wijk- en bewonersvereniging, op onze redactie. De eerste zin: 'Op het moment dat U dit leest, loopt het jaar weer ten einde.' Tsja, en dan is het natuurlijk ook met bij zonder dat er in het blad alvast aandacht wordt gevraagd voor de vuurwerkopruimactie. Een raadscommissie van Maas sluis praat over aangebrachte la mellen m het stadhuis. Volgens de commissie zijn die lamellen een gevolg van een rapport van de Arbodienst Rotterdam. Op de pu blieke tribune houdt vaste inspre ker Mulder rekening met een an dere oorzaak. „Komt dat, omdat er zaken zijn die het daglicht niet kunnen verdragen?" Wethouder Jan Storm ("Wij roeien momenteel onderzoeken van de kant') kent zo zijn eigen vocabu laire. Maar als wethouder van communicatie kan hij niet helder genoeg zijn. „Let wel, ik zeg dit dus met een dik onderstreept 'als'. U ziet het niet. maar het staat er wel." Een bewoner van Vlaardingen- Holy wil na de problemen met de mistsignalering minister Jorrits- ma de helpende hand bieden: .Als ze die A4 nu alvast eens on der de grond aanlegt, dan hoeft ze hier met bang te zijn voor proble men met de mistsignalering." In een lang betoog stipt wethou der Jan Storm even de financiële positie van de Woning Stichting Maassluis (WSM) aan. ..Kan Bruin - en dat is in dit geval directeur Hans Ploeg van de WSM - dat wel trekken," waagt hij zich af. PvdA- raadslid J.M. de Bruin heeft die verduidelijking gemist. Hij voelt zich aangesproken. „Ik hoop dat die tijd nog eens komt," reageert het lid van de oppositie. Nadat wethouder Storm zich al een keer heeft verontschuldigd voor het uitblijven van de Struc tuurvisie. vindt hij het welletjes als hij het hetzelfde verwijt even later weer hoort: „Twee keer de hand in eigen boezem steken wordt onoorbaar gedrag. Daar kun je voor worden opgepakt." „Dóen!" adviseert een raadslid di rect. PvdA-fractievoorzitter Pieter Krom dijk vult de lijst met afwezi ge raadsleden aan. „Voorzitter, ik kan eraan toevoegen dat de heer Van Baaien in het buitenland is." „En dus afwezig is?" vraagt bur gemeester Sterkenburg-Versluis van Maassluis na enig denkwerk. CDA-raadslid A Keizerwaard merkt aan het eind van de raads vergadering op dat hij de ambts keten van burgemeester Ster- kenburg heeft gemist. Hy wil het sieraad alsnog omgehangen zien, tenminste als het er nog is. „Het gaat financieel niet zo goed met Maassluis. Misschien is ie wel be leend." De burgemeester: „Nee hoor, hij is met verkocht of beleend. Hij ligt hier gewoon achter me, ik ben het vergeten. Maar ik schrok wel van uw opmerking, 'moeten we nu de hele vergadering overdoen? '.dacht ik even." „Het Schiedamse college luistert kennelijk slecht naar de bevol king." verzucht een presentator van Radio Schiedam. „Is daar een medicijn voor?" Raadslid Theo Schoenmakers weet een oplossing. „Vier jaar rust." Vrijdag 31 januari SCHIEDAM Zaal De Noord. Ensemble-avond, 19,30u. Openbare Bibliotheek. Lezing Kees van Beijnum, 20.15u. Theater De Teerstoof. Bram Ver meulen met Polonaise, 20.30u. Filmhuis. 12 Monkeys, 21.30ü. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal, jan Rct Hans Breetveld,20.00u, MAASSLUIS Immanuelkerk. Fluitconcert Jac ques Jbert, 20.15u. Theater Schuurkerk. Als ik het niet dacht, 20.30u. ROTTERDAM De Vlerk. Mr.Review, 22u. 't Kapel letje. De droom van Amerika/Sere nade, 14.30u. RO Theater. Kermis in de hel. 20.15u. Rotterdamse Schouwburg, Pathé, Lantaren/ Venster,Zaal DeUnie, Luxor.Film- festival Rotterdam 1997. Theater Zuidplein Kl.z. Schudden voor ge bruik, 20.30u. Dansateliers. Sto- newater. 21u. De Scheg. De Tover doos, 16u. JeugdtfieaterHofplein. Alleen op de wereld, 19u. De Doelen Gr.z. Familieserie in de Grote Zaal: Symfonieorkest van Odense, 19.30u. Zaterdag 1 februari SCHIEDAM Theater De Teerstoof. Bram Ver- meulen met Polonaise, 20.30u. Filmhuis. 12 Monkeys, 20.30. Dc 4 Molens. Seniorenmiddag. Wc Wi* bautplein. 12 uurs koppel klaverjas- marathon, 10.00-22.00u. Café Baumann. Vakantiereünie, 20.00u. Podium. Blond Ambition, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Lustrumconcert Van Dyks Amusementsorkest. Het Reedershuys. Presentatie nieuwe bundel Eva Timmermans, 16.00u. MAASSLUIS Gemeentemuseum. Tentoonstel- ling'Hetstillevenendegaatjescame- ra', 15.00u. Theater Schuurkerk. El Tango, 20.30u HOEK VAN HOLiAND De Hoekstee. Vijfde gekostumeerd zaalvoetbal toernooi. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein. Alleen op de wereld, 19u.MuseumBolJmans. Kinderkunstklassen: Lof der Zee vaart, 10.30-12u. De Doelen Gr.z. The Glory of Gospel, 20.15u. Kl.z. Af rican Roots;-20.15u." Oude Kerk Delfshaven. Mendelssohn Orgelcy- c/ós,'ï5b. Max/mus. Ted Robinson, l?u. Popular. Denz da Denz, 24u. Ritmo Tropical. Musical Murder- Party Time II, 23-05u. Ahoy'. André Rieu, 2üu. Theatercafé Floor. Floorshow, 16u/Rumbanana( 23u. Castagnet. Korendag, 10.3ÖU. Ka pelletje. De droom van Amen ka/Se renade, 20.30U. RO Theater. Ker mis m de hef, 20,15u. Rotterdamse Schouwburg» Pathé, Lantaren/ Venster,Zaal De Unie, Luxor. Film festival Rotterdam 1997. Theater Zuidplein Gr.z. De stille kracht, 20.15u. Kl.z. Schudden voor ge bruik, 20.30u. Muslca Overschle. Jules Deelder, 20.15u. Academie van Beeldende Kunst. Open Dag, 10-16u. Bibliotheektheater. Lite- rairprogramma,20u. Museum Bolj- mans. Grafieksymposium, 14-18u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Extreme measures'(16) L15-4-6.45-9.30.Calypso 2: The Dortrait of a lady' (16) dag. 6.15- 9.15,vr.imdi. oók12.45-3.30, Ca lypso 3: 'Secrets and Lies' (a!) dag. 6.15-9.15, vr.ma.di.ook 12,45- 3.30. Cinerama 1: The first Wives Club' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'The nutty professor" (al) dag. 1,15-4-6.45. The island of dr. Moreau' (16) dag. 9.30. Cine ramas: 'Evita'(al)dag. 12.15-3.15- 6.15-9.15. Cinerama 4: The long kissgoodmght' (16) dag. 6.45-9.30, vr.ma.di.ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Courage under fire' (16) dag. 6.45- 9.3ö,vr.ma.tii.ookl,15-4.CoFso:t/ m S/2:26e Filmfestival Rotterdam. Imax Theater: Special Effects' (al) dag. (beh.ma.) 2-4. 'Survival Island" (al) dag.(beh.ma.) 3, za.zo. ook 1. 'Ransom' (16) dag.7-9.30. Lanta ren/Venster: t/m 8/2:26e Filmfesti val Rotterdam. Lumlère 1: 'Ransom' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mlère 2: 'Dragonheart' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Daylight' (12) dag. 6.45-9.30, vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumlère 4: The Glimmerman" (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Rexane: 'Memphis Cat- thouseB(ues'(16)vr.Vmzo. 'Jossefi- ne Mutzenbacher' (dee! 1) (16) ma.V m wo. doori.voorst. Pathé: t/m 9/2: 26e Filmfestival Rotterdam. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: "Ransom" (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: 'Independence Day' (16)vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Daylight' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: The Glim merman' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2; 'De kfokkenluidervandeNotreDame'za- .zo.wo. 1.15-4. Calypso 3: The Leo pard Son' za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 4: 'De Klokkenluidervande No tre Dame' za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 5: 'Matilda'za.zo.wo. 1.15-4. Imax: 'De klokkeniuidervan de Notre Dame' (al) za,zo. 5,20.00k 11. Lu mière 3: 'De avonturen van Pmokkio' za.zo. wo. 1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3