fV- 19, e Een sjekkie voor de arrestanten De Bruijn breekt door en bouwt buurten bij bosjes P. legenda Cellencomplex is 'bijzonder hotel voor bijzondere gasten' i - 1 MEmxmm ^Kardinaal ISimoms'jïaar;:;" ^Schiedam Geen Oraiye- buitenpolder Rotterdams Dagblad Zaterdag 1 februari 1997 Zeseneenhalf jaar geleden was de Schiedamsepolitie één van de eerste korpsen die een particu lier bedrijf inhuurde om de ar restanten te verzorgen die in af wachting van hun vrijlating of verhuizing naar een huis van be waring niet langer dan enkele dagen blijven. Zowel politie als arrestanten zijn het erover eens dat dit de kwaliteit van het werk ten goede is gekomen. In een on langs gehouden onderzoek scoor den de werknemers van Randon Beveiliging in het Schiedamse cellencomplex een 4,5 op een schaal van 5. Een verhaal over de arrestantenverzorger. En over het waarom van een kwaliteits onderzoek: de (bajes)klanten ko men toch wel, zou je zeggen. Of ze willen of niet. Door Jan Rozendaal Schiedam Fout. Helemaal fout. De vraag was: waarom wil je als arrestanten bewaarder zo graag weten of je klanten tevreden zijn, ais ze toch geen andere kant op kunnen? De inbrekers, vechters bazen en drugsdealers zullen echt niet in een kamertje in het Novo- tel worden ondergebracht. Trou wens: ooit een tevreden arrestant gesproken? Helemaal fout dus. Fout één: „Wij zijn geen arrestantenbewaarder, maar arrestantenverzorger." zegt Henk van Leeuwen, de groepslei der in het cellenblok van het Schiedamse politiebureau. En zjjn chef, M. L. N. van der Mark van Randon Beveiliging wijst meteen op fout twee: „De politie is onze klant. En wij verzorgen de klanten van de politie." En geen tevreden bajesklanten? Van Leeuwen rukt een ansicht kaart van het prikbord. Een voor malige gast schrijft opgewekt vanuit het huis van bewaring in Rotterdam, waar hij nu zit, dat hij helemaal 'clean' is. Met dank aan zijn gastheren in Schiedam: 'Be dankt voor jullie toffe behande ling.'schrijft hij. „Een hele stapel kaarten heb ik thuis," zegt Van Leeuwen trots. „Joh, als ik in de tram zit met mijn vrouw dan roept er weieens eentje naar me: 'hé, arrestantenverzor- ger! Alles goed?' Mijn vrouw schaamt zich dan een ongeluk. Maar die gasten reageren natuur lek niet zo als ze de pest aan je hebben." De positieve reacties van de arres tanten staan niet op zichzelf, blijkt uit een onlangs gehouden onderzoek. Behalve arrestanten, zijn ook politieagenten, advoca ten, oTicieren van justitie, hulp verleners en bezoekers geënquê teerd. De vriendelijkheid en onaf hankelijkheid van de verzorgers worden als heel positief ervaren. Klachten kwamen alleen over de samenstelling van het mertu ('Maar daar kunnen wij niets aan doen.') en de informatie die de verzorgers aan hun gasten geven. Speciale opleiding Van der Mark zegt dat er momen teel wordt bekeken of aanvullen- Arrestantenverzorger Henkvan Leeuwen: Als ikindetramzitmetmijnvrouw roept erweieens eent je naar me: hé, arrestantenverzorger! Alles goed?' Foto Den nes van der Wel/Roel Dijkstra de cursussen kunnen worden ge geven aan het personeel. Voordat Randon, marktleider op het ge bied van arrestantenverzorging bij de politie, mensen inzet in cel lencomplexen, krijgen zij al een speciale opleiding. Centraal daar in staan rechts- en wetskennis en sociale vaardigheden. Inmiddels is ook de politie zelf tot de overtuiging gekomen dat ar restantenverzorging niet iets is wat er zo maar even tussendoor kan worden gedaan. Binnen de politie-opleiding bestaan sinds kort mogelijkheden om aanvul lende cursussen te volgen op dit gebied. Bang dat Randon, dat bij de Schiedamse politie ook het perso neel voor de receptie levert, nu al zijn klanten gaat verliezen, is Van der Mark niet. „Er is bij de politie natuurlijk sprake van een capaci teitsprobleem. Men wil zoveel mo gelijk blauw op straat. Dat is het belangrijkste en dus is het handig om dit soort werk uit te beste den." Geheim Het geheim van de particuliere ar restantenverzorger is volgens Van Leeuwen dat het hun vak is. „Voor de politieagenten is het ver zorgen van de arrestanten natuur lijk al snel het stiefkindje. Meest al doen ze dat dan om de beurt. En als de één dan denkt dat zijn colle ga een arrestant heeft gelucht en hij dat dus nalaat, terwijl het eer der niet is gebeurd, dan gaat dat natuurlijk ten koste van de kwali teit van het werk. Bovendien is het in strijd met de belangen van de verdachte, die recht heeft op luchten." Voor Van Leeuwen en zijn colle ga's is het verzorgen van de arres tanten hun beroep. Wat boven dien als voordeel heeft dat zij door de arrestanten niet als de vijand worden gezien. „De politie heeft die gasten opgepakt; de politie is in hun ogen dus de boosdoener. En wij zorgen er voor dat ze op tijd te eten en te drinken krijgen. Dus ons kunnen ze beter te vriend houden." Toch moet je wel een dikke huid hebben als arrestantenverzorger, zegt Van Leeuwen. „Iedere arres tant is voor mij hetzelfde. Natuur lijk wil ik weten waarom ze hier zijn, omdat je mensen die van po ging doodslag of zware mishande ling worden verdacht toch iets voorzichtiger benadert. Maar voorop staat natuurlijk dat het verdachten zijn. Pas als de rechter het zegt, is het bewezen. Ik behan del onze gasten als verdachten, niet als criminelen." Bijzonder hotel „Een bijzonder hotel voor bijzon dere gasten", noemt Van Leeu wen het vijftien kamers tellende cellencomplex van het Schiedam se politiebureau liefkozend. Hij vindt dat zijn gasten het er niet slecht hebben. „Zeker niet als je het vergelijkt met andere landen. In Spanje of Duitsland ben ik wei eens in cellen wezen kijken. Ais je dat ziet, dan hebben ze het hier wel heel erg goed." Als een collega-arrestantenver zorger aan Van Leeuwen 'een sjekkie voor het luchten' vraagt, trekt de groepsleider de bovenste lade van zijn bureau open. „Zware of halfzware?" vraagt Van Leeu wen. „Maakt niet uit," zegt zijn collega en hij rolt een sigaret voor één van de arrestanten. „Ja," beantwoordt Van Leeuwen de vragende ogen, „de meesten die hier zitten zijn natuurlijk re delijk gestresst. En willen roken, maar hebben geen shag of sigaret ten bij ze. Daarom kopen wij dat voor ze. Als ze worden gelucht kunnen ze er eentje krijgen." Door Ben van Haren Vlaardingen Het nieuwe Lies veld in Vlaardingen is sinds kort met de Bloementrappen openlijk gekoppeld aan de oude Hoog straat. Ontwerpers spreken over een verbinding tussen Utopia en Nostalgia, die met verschillen in straatmeubiiair en plaveisel wor den benadrukt. De bebouwing van het viaduct krijgt in het voor jaar van 1998 zijn afronding met de oplevering van de zeventig me ter hoge appartemententoren Hoogwitte. Deze maand moet de eerste paal de grond in voor de bouw van woningen en een par keergarage tussen Maassluisse- dijk en Westnieuwland. Het is het laatste overgebleven stuk kaal slag, dat veertig jaar geleden ont stond in het kader van 'de sane ring' van de Vlaardingse binnen stad. Het initiatief voor de doorbraak van de historische gevelwand en het kaal slaan van de oude buur ten aan de voet van de Hoogstraat is van de socialistische voorman T. de Bruijn. Teun de Bruijn, zo als iedereen hem kende, is van Schiedam-— Kardinaal'A. J, Si- - moms ^bréngt maandag 3 fé- uopuitnodigingivan hetparo- IcMebestuiir -van -de ;Basüiek svwr der;H. Uduina en O. L. Vrouw ;f Rozenkrans - in p Schiedam èeninleiding. De kardinaal behandelt het on- derwerp 'Jezus Christus, onze leraar ten eeuwigen leven'.-De r lezing maaktdeel uiïyanèen serie - bezinmngsavonden waarvoor jiet parochiebestuur .het centrale,.thema „van de Paus heeft1 overgenomen: 'Je zus Christus, de enige redder vandewereld'. Volgens dé pastoor dateert de afspraak. met-Simonis al van 'enige tjjdjgefëdén.- De'jpastóör onderhoudt jeollegiale betrek kingen* inet de kardinaal zodat- een afspraak vrij gemakkelijk was gemaakt De beziimings- avond in De Wilgehburg achter de Basiliekbegint 'maandag om 20.00 uur. Schiedam Door een misver stand is er gisteren een verkeerde foto in de krant terechtgekomen bij het verhaal over de mogelijke komst van een elektriciteitscen trale in de Oranjebuitenpolder tussen Maassluis en Hoek van Holland. De luchtfoto gaf het kas- sengebied een stuk verderop rich ting Westerlee te zien, terwijl de Oranjebuitenpolder (nog) groen is. Onze excuses hiervoor. 1946 tot 1970 wethouder van stadsontwikkeling, In die periode verdubbelt het inwonertal van Vlaardingen tot ruim 80.000. Tien duizenden woningen laat hij bouwen in de weilanden van de Babberspolder, Zuidbuurt, West- wijk en Holy. Het (gemeentelijk) Woningbedrijf wordt veruit de grootste huisbaas, pas later vol gen de woningbouwverenigingen. Het Plan van de Arbeid, dat SDAP en NW gezamenlijk in 1935 pre senteren, is richtsnoer voor T. de- Bruijn bij zijn eerste grote optre den in de Vlaardingse gemeente raad. Als splinternieuwe voorzit ter van de grootste raadsfractie wijst de 29-jarige De Bruijn bij de behandeling van de begroting voor 1936 op de mogelijkheden die het bewuste plan de gemeente biedt. Een aantal stagnerende projecten in Vlaardingen is vol gens hem met rijkssteun te reali seren in het kader van werkver- ruimingsmaatregelea Al jaren wordt er gesproken over een doorbraak naai het westen, waar wijziging van de grens met Vlaardinger-Ambacht de gemeen te Vlaardingen nieuwe uitbrei dingsmogelijkheden biedt na het volbouwen van de Oostwijk. Die doorbraak van de historische noord-zuidbebouwing, maar met name de daarmee samenvallende sloop van krotwoningen in de om geving van de Fransenstraat, zal volgens De Bruijn een zegen zijn. Burgemeester en wethouders re deneren echter dat hij als 'een niet direct productieve uitgave' in deze tijd niet verantwoord is voor de gemeente. „Nodig is hij wel," reageert De Bruijn. Het onbewoonbaar verklaren van krotten, de bouw van een zwem bad en het versnellen van straat- aanleg en woningbouwplannen blijven steeds terugkerende actie punten van de nieuwe politicus. In 1939 spreekt hij tevens de hoop uit, dat de laatste 150 strontton- nen eindelijk vervangen zullen worden door waterclosets. De eer ste (bescheiden) doorbraak naar het-westen komt in dat jaar tot stand. Niet bij de Fransenstraat, maar tussen Westhavenplaats en Cronjéstraat, maar de krotten bij de Fransenstraat gaan toch ook onder de slopershamer. Woningnood Particuliere bouwers hebben de Vettenoordsepolder inmiddels ontwikkeld met onder meer wo ningen van voldoende klasse om 'de vlucht naar Vlaardinger-Am bacht' af te remmen. De woning voorraad groeit aanzienlijk in de jaren 1938 en 1939. Tegenover de sloop van 114 panden staat in die twee jaren een nieuwbouw van 577 woningen. Toch waarschuwt De Bruijn voor een oplopende woningnood Er staan weliswaar 425 woningen - vijf procent van de gehele Vlaar dingse voorraad- leeg, maar die zijn te rot of te duur. De huren van omstreeks 5,30 per week, die Pa trimonium en Samenwerking vragen, zyn te hoog voor het groeiend aantal steuntrekkers, stelt hy. De 410 noodwoningen in de Babberspolder, met een ge middelde huur van 4,25, zorgen in het tweede oorlogsjaar (1941) voor enige lucht. Staande op een dragline ineenweiland aan de Zuid- buurtseweg spreektTeun de Bruijn bij de start van de ontwikke lingvan de Westwijk in 1954 een ge zelschap toe waarin zich ook zijn colle ga-wethou ders Walstra en Van Min nen bevinden. Collectie Stadsarchief/Repro Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Als na de bevrijding de nieuwe ge meenteraad in 1946 wordt geko zen belandt De Bruijn naast zijn partijgenoot J. Buis en H. K van Minnen (CHU) en J.L. Jonker (AR) op een wethouderszetel. Hij krijgt de portefeuille openbare werken, waartoe stadsontwikke ling behoort. Een maand na zijn benoeming ontvouwt hij in de ge meenteraad zijn plannen. „We moeten snel woningen bouwen, die honderd jaar mee kunnen. Dus minstens van het peil van 1940 en voor gezinnen van man, vrouw en vijf kinderen. Zij hebben een grote woonkamer beneden nodig en boven twee gro te en twee kleine slaapkamers. De positie van de arbeiders laat huur verhogingen niet toe, het rijk draagt 75 procent van het exploi tatietekort van 450 gulden per jaar," De toegewezen bouwcontingen- ten van het ministerie van Weder opbouw vindt hij te laag. Voor 1945 20,1946 22 en 1947 75 wonin gen. De Bruijn kan daar niet mee werken en peutert in Den Haag voor 1947 een aanvulling tot 220 huizen los. Er staan op dat moment bijna 3000 gezinnen als woningzoeken den geregistreerd in het 43 000 in woners tellende Vlaardingen. Vrijwillig samenwonen, het inwo nen bij ouders of vreemden, wordt gestimuleerd. Nieuw hart De op 1 januari 1947 benoemde, jonge burgemeester mr, J. Heus- dens vraagt in de eerste college vergadering die hij voorzit aan al le wethouders op te schrijven wat zij vinden dat er in Vlaardingen moet gebeuren. De Bruijn no Volkshuisvesting in -ik. teert: „Weg met alle rotzooi en de stad een nieuw hart geven." In 1975 vertelde De Bruijn mij, dat Heusdens hem toen heeft geantwoord:Als je dat wil, moet je een Haussmann durven zijn." (Georges E. Haussmann was de prefect van Parijs, die in de twee de helft van de vorige eeuw de Franse hoofdstad plat gooide voor de aanleg van de lange en brede, overzichtelijke boulevards, BvH). De Bruijn: „Het was de wil van de partij. Alle krotten moesten ver vangen worden door moderne wo ningen. Ik stond daar pal achter, want ik wist uit eigen ervaring wat een rotzooi het in de binnen stad was." De Bmijn kent zijn stad goed als voormalig broodbezorger en melkboer, maar test zijn kennis bij een adviesraad van burgers uit verschillende richtingen. Als be drijven laten blijken zelf wonin gen te willen bouwen om vaklui te lokken, staat de Vlaardingse wet houder klaar om bouwgrond aan te bieden. Met Marshallhulp komt op Rotterdams grondgebied nieu we industrie tot ontwikkeling met personeel, waarvoor Vlaardingen nieuwe buurten bouwt. Na de omgeving van het Mendels- ohnplein en de Indische Buurt komt Spoorwijk, nabij NS-station Vlaardingen-Oost, tot ontwikke ling. Flats, duplexwoningen (in tweeën gesplitste eengezinshui zen) en snelbouwwoningen wor den in hoog tempo neergezet. Een tekort aan vaklieden in de bouw en de propaganda van rijks wege voor verhoging van de wo ningproductie leiden tot de ont wikkeling van systemen voor fa brieksmatige woningbouw. Pui en, muren, vloeren, trappen en daken komen als losse elementen op de bouwplaats en worden daar in elkaar gezet. William Pont, Ele- mentum, Panagro Larsen Nielsen, Tramonta, Dura-Coignet en Muwi zijn namen van syste men die in Vlaardingen zijn toe gepast. Westwijk De Bruijn ergert zich aan conces sies op de kwaliteit van de wonin gen. Manco's moeten vermeden worden, maar terwille van een snelle bouwproductie legt hij zich in die eerste jaren neer bij een krappe maatvoering. In 1955 lan ceert hij een tienjarenplan met een programma voor de bouw van duizend woningen per jaar in het gebied rond de Maasboulevard en in de Westwijk. De binnenstad (het gebied tussen Maassluisse- dijk, Burgemeester Pruissingel en Westlandseweg) moet tegelij kertijd worden 'gesaneerd'. Met die 'gezondmaking' bedoelt hij sloop van de oude 'downtown' en de bouw van een modem stadscentrum met winkelgalerij en en tot dan ontbrekende groot warenhuizen als trekkers. Zijn voorstel voor het Liesveldviaduct krijgt een enthousiast onthaal in de gemeenteraad. De twintig jaar eerder opgevoerde actiepunten van De Bruijn (door braak naar het westen, sloop van de krotten en een echt zwembad) worden bereikt. Behalve het Kol- pabad wordt ook een Stadsge hoorzaal gebouwd en volgen een nieuw ziekenhuis en politiebu reau, Vlaardingen trekt met De Bruijns voortvarendheid nationa le en internationale aandacht. Tussen 1956 en 1963 wordt de nieuwe Westwijk gebouwd, waar in bijna zesduizend huizen onge veer 20.000 mensen gaan wonen. Aan de Dr. Wiardi Beckmansingel is het feest op 12 november 1962 als een echtpaar de sleutel krijgt uitgereikt van de tienduizendste naoorlogse woning. De Bruijn werkt dan al enige tijd aan plan nen voor de ontwikkeling van twee nieuwe woonwijken (Holy en Broekpolder) ten noorden van de in aanleg genomen rijksweg 20. Holy-Zuid, met bijvoorbeeld een goudkust voor specialisten en buurten van premiekoopwonin gen, komt onder zijn bewind tot ontwikkeling. Opnieuw doet hij zaken met bedrijven (onder meer Wilton-Fijenoord) om snel huur- flats te realiseren voor hun perso neel. Nieuw Links Maar die 'roaring sixties' leiden ook in Vlaardingen tot verzet te gen het gezag van die tijd. De Bruijn ziet geen heil in nieuwig heden binnen zijn partij als Tien over Rood', evenmin in een 'Openbaar Lichaam Rijnmond' waar hij bestuurder (gecommit teerde) kan worden. Hij, 64 jaar dan, stapt uit de PvdA en laat zich later inschrijven bij DS'70, de par tij die Drees junior had opgericht. Na enige tijd verhuist hij naar Zeeland. In 1995 overlijdt hij op 89-jarige leeftijd en wordt in Vlaardingen begraven. In 1975 vertelde De Bruijn me over zijn abrupte vertrek uit de Vlaardingse politiek: „Voor mij ging de deur dicht toen mjjn ei gen partij een verklaring uitgaf waarin stond dat de houding van het college ten opzichte van de ac tiegroepen in de raadzaal (waarbij iemand van de publieke tribune in de raadzaal sprong) werd be treurd. Men schreeuwde in onze partij toen om openheid. Ik had altijd opengestaan voor iedereen. Ik wilde geen nieuw links, maar ik wilde oud links." De Bmijn kwam in dat jaar naar Holy-Noord voor het slaan van een eerste paal voor koopwonin gen, op uitnodiging van de Stich ting Personeelsbouw. Hij had toen een ontmoeting met Bas Goudriaan, de volgende PvdA- wethouder voor stadsontwikke ling die ook als sloper en bouwer is bestempeld. Volgende aflevering: Goudriaan regelt de stadsvernieuwing De serie Volkshuisvesting in Vlaardingen is gebaseerd op drie recente publicaties 'Bouwen aan de stad van morgen, 85 jaar Patri moniums Woningstichting Vlaar dingen' (Klaas Komaat), 'Histo risch Jaarboek Vlaardingen 1996, Teun de Bruijn, onbetwiste bouwer van Vlaardingen' (Her man van der Lee) en 'Uit nood ge boren' Stichting Woningbedrijf Vlaardingen. verschijnt in maart 1997 (Frans W. Assenberg) en ei gen archiefonderzoek. Zaterdag 1 februari SCHIEDAM Theater De Teerstoof. Bram Ver meulen met Polonaise, 20.30u. Filmhuis. 12 Monkeys, 20.30. Dc 4 Molens. Senioren middag. Wc Wi- bautplein. 12 uurs koppel klaverjas- marathon, 10.00-22.00u. Café Baumann. Vakantiereünie,20.00u. Podium. Blond Ambition, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Lustrumconcert'^ Van Dijks Amusementsorkest Het'" Reedershuys. Presentatie nieuwe"^ bundel Eva Timmermans, 16.00u. jlc, MAASSLUIS ,f Gemeentemuseum. Tentoonstel- ling'Hetstilleven en degaatiescame- ra\ 15.00u. Theater Schuurkerk., El Tango, 20.30u. Groote Kerk. Op- f treden MustcaVocahs, 19.00u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Vijfde gekostumeerd zaalvoetbal toernooi. ROTTERDAM Dansateliers. Stonewater, 2Xu. Jeugdtheater Hofplein. Alleen op- de wereld, 19u. De Doelen Gr.z,The f Glory of Gospel, 20.15u. Kl.z. Afrïcart Roots, 20.15u. Maxlmus. Ted Robv- mson, 17u. Popular. Denzda Denz; 24u. Ritmo Tropical. Musical Muc-, der-Party Time II, 23-05u. AhoyYSj. André Rieu, 20u. RO Theater. Ker-fvi mismdehel,20.15u. Rotterdamse Schouwburg, Pathé, Lantaren/- Venster, Zaal De Unie, Luxor. Film-jJ festival Rotterdam 1997. Theater,^ Zuidplein Gr.z. De stille kracht,^ 20.15u. Kl.z. Schudden voor ge-il bruik, 20,30u. Musica Overschiet Jules Deelder, 20.15u. Academie van Beeldende Kunst. Open Dag, 10-16u. Bibliotheektheater. Ute- rairprogramma,20u. Museum Bolj- mans. Grafieksymposium, 14-18u. Zondag 2 februari SCHIEDAM WC De Erker.ParanormaleManifes- tatie, ll.OOu. Theater De Teer stoof. Jacobus Wieman metHetbet- overdesprookjesboek, 14.00u.DC4.A Molens. Jeugdcarnaval. Prinses Beatrixpark. Excursie Heemtuin, 14.00u.Podium. Dezondaganders, 21.3Qu. VLAARDINGEN De Bijenkorf. Klaverjaszondagfj- lO.OOu. Dc Babberspolder. The-^ dansant, 14.00u. ROTTERDAM Dansateliers. Stonewater, 17u. Doelen Kl.z. Kamermuziek op zq$v?q dagmorgen, llu ./Kamermuziek van'o de20steeeuw, 20.15u. Inf.19.30u.j0 Schfe!andshuis.Gezinsrondfeidlng|C 15u. Jeugdtheater Hofplein. Al leen opde wereld, 14u, De Evenaar^ Raja Balaat, 15u. ('Esprit. Jamses-c sie, 20u. CSJazz. New Orleans Syn»'o copators, 15u. De Twijfelaar. Twij-C feljazz Sessie, 22.30u. Dizzy. Klaus Renter 'so much guitar', 16u. Do- dorama. Koch/Schutz/Studer, 15u. Doelencafé. Jazzatthe Doelencafé, h 15.30u. Immanuelkerk. Che-2 .Mannenkoor Scheveningen, De Buurman. Jamsession, I9i£0| Nighttown/Basement Pototype 02% - Network 23 Distribution, 22u. Pd-,g pular. Daylight Dancing, 14-18u.'jg Proeflokaal De Ridder. Live Jazz,'? 16u. Ritmo Tropical. ArgentinaTan^T go, 22u. Rotown. Bntpop Sessie?/. 22u. Romeynshof. Theeconcertj-v 14u. Kapelletje. De droom varrv Amerika/Serenade, 14.30u. Thea ter Zuidplein Gr.z. De stille kracht 20.15u. Bibliotheektheater. Rei-v zende vrouwen, 14u. >'<<z c ROTTERDAM Calypso 1: 'Extreme measures' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: The portrait of a lady' (16) dag. 6.15- 9.15, ma.di. ook 12.45-3.30. Ca lypso 3: 'Secrets and bes' (al) dag. 6.15-9.15, ma.di.ook 12.45-3.30. Cinerama 1: ThefirstWivesClub' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama - 2: The nutty professor" (al) dag. 1.15-4-6.45. The island of dr. Mo- reau' (16) dag. 9.30. Cinerama 3£ 'Evita' (al) dag. 12.15-3.15-6.15- 9.15. Cinerama 4: The long ktss goodnight' (16) dag.6.45-9.30, ma- d i. ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Coura ge under fire' (16) dag. 6.45-9.30; r ma.di. ook 1.15-4. Corso: t/m9/2; L 26e Filmfestival Rotterdam. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag 1 (beh.ma.) 2-4. 'Survival Island' (al},' dag.(beh.ma.) 3, za.zo. ook 1. 'Ran-' som' (16) dag.7-9,30. Lantaren/-, Venster: t/m 8/2: 26e Filmfestival"/ Rotterdam. Lumière 1: 'Ransom' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu- mlère 2: 'Dragonhead' (al) dag.,j 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: A 'Daylight' (12) dag. 6.45-9.30, ma-- .di. ook 1.15-4. Lumière 4: The, Glimmerman' (16) dag. 1.15-4-"* 6.^5-9 30. Rexane: 'Memphis Cat- thouse Blues* (16) za.zo. 'Jossefine Mutzenbacher' (des! 1) (16^ ma.t'm wo. doorl.voorst. Pathé: t/m 9/2: 26e Filmfestival Rotterdam. Kindermatinees: Calypso 2: 'De klokkenluidervandeNotreDame'za- .zo.wo. 1.15-4. Calypso 3; The Leo pard Son' za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 4: 'De Klokkenluider van de No tre Dame' za.zo.wo. 1.15-4. Cine-", rama 5: 'Matilda' za.zo.wo. 1.15-4." imax: 'De kiokkeniuidervan deNotre Dame' (al) za.zo. 5, zo.ook 11. Lu- mière3: 'DeavonturenvanPinokkio' za.zo.wo. 1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1