11^ Eigen huis voor bewoners De Tweeling »tbesteller stopt brieven in vuilniszak Begeleid wonen past in gedachte van integratie gehandicapten Wegwerkzaamheden Hoek van Holland in volle gang Cel geëist na teelt van hennep en wapenbezit Urine zw. ~-J *%J* Politie houdt inbreker aan Winkel mist fototoestellen Portier mishandelt bezoeker Dure advertentie Vernielingen in Vlaardingen Reijnhart Bokaal naar Bouwmeester Man bedreigt twee meisjes Man twee keer aangehouden Minder ja/nee stickers op brievenbus Maaslanders staan in de rij voor Afghaanse keuken Rotterdams Dagblad Maandag 17 februari 1997 V4 i Vlaardingen De politie heeft in een winkel aan de 's-Gravenzan- destraat in Vlaardingen een 23-ja- rige inbreker uit Vlaardingen aan gehouden. De man had een ruit vernield om binnen te komen; het inbraakalarm had hem daarbij verraden. Vlaardingen Uit een bedrijfs pand aan de Parallelweg in Vlaar dingen worden na een inbraak en kele fototoestellen vermist. De in brekers hadden een ruit inge gooid. Bij een bedrijf aan de Hoogstraat in Vlaardingen heeft een inbreker een koker met geld en een boormachine meegeno men. Maassluis De 25-jarige portier van een dancing aan de Gover van Wijnkade in Maassluis is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden wegens mishande ling. Hij had na onenigheid een 21-jarige inwoner van Maassluis mishandeld. Het slachtoffer is in het Holy-ziekenhuis behandeld aan een hoofdwond. Schiedam Een 41-jarige Schiedammer vroeg onlangs in een advertentieblad een bandre corder te koop. Helaas voor hem, werd dit door verkeerde personen gelezen. Toen de man in een flat gebouw aan de Rosestraat in Rot terdam arriveerde om een reeor der te bekijken, wachtte hem een onaangename verrassing. De Schiedammer werd in het trap portaal opgewacht door drie man nen. Het slachtoffer werd in het gezicht geschopt en bedreigd met een mes. Hij moest diverse be scheiden en zijn portemonnee af geven. Daarna verdween het trio. Vlaardingen—Van een bakkerij op de Westhavenplaats in Vlaardin gen is de ruit van de voordeur ver nield Van een woning aan de 2e Leyden Gaelstraat zyn twee ruiten ingegooid. Aan de Prins Alexanderlaan in Vlaardingen zijn twee banden van een perso nenauto lek gestoken. Vlaardingen De Reijnart Sound Bokaal is zaterdag tijdens het tiende Reijnart Sound, feest van het jaar uitgereikt aan Hendrik Bouwmeester en de meiden van zaal Middelhuyse. De eigenaar van de zaal was zeer verrast met de prijs. De wisselbokaal heeft met de uitreiking aan Bouwmees ter na tien jaar zijn eindbestem ming bereikt. De organisatie heeft besloten het feest van het jaar volgend jaar niet meer te or ganiseren, Tien maal zo'n avond is een mooi punt om af te sluiten, vindt de organisatie. Schiedam Een 14-jarige Vlaar- dingse en een 12-jarige Rotter damse zijn gistermiddag op de Nieuwe Danüaan bij het station Nieuwland mishandeld toen zij op de tram stonden te wachten. De meisjes stonden te spelen met pluisjes die uit de bomen vielen. Op een gegeven moment staken ze de pluisjes aan, waarna een on bekende man één van de meisjes een tik op de handen gaf. Direct daarna kreeg het andere meisje een schop en werd aan haar arm meegesleept. De man uitte daar bij bedreigingen. Zowel de man als de meisjes zijn daarna in de tram gestapt De meisjes deden daarna aangifte bij de politie. Vlaardingen Een 26-jarige man uit Maasdijk is gistermiddag aan gehouden op de Westlandseweg. Dc man had eerder die dag zijn rijbewijs moeten inleveren we gens rijden onder invloed. De au to werd later die middag opge haald door iemand met eën geldig rijbewijs maar even later zag de politie de Maasdijker weer achter het stuur zitten. Onder grote belangstel ling van be woners van het gezins vervangend tehuis De Tweeling werd de eer ste paal ge slagen voor nieuwbouw achter het Weeshuis in het centrum van Vlaardin gen. Foto Roei Dijkstra Door Ben van Haren VlaardingenAlle 29 bewoners van het gezinsvervangend te huis voor verstandelijk gehandicapten De Tweeling in Vlaar dingen krijgen een nieuwe woning. De helft verhuist naar ne gen van de 26 nieuwe woningen, die Patrimoniums Wo ningstichting (PW) laat bouwen achter het Weeshuis. De ande ren blijven in de Wesembekestraat in de Westwijk wonen, waar Stichting Woningbedrijf Vlaardingen voor hen nieuwe huurhuizen gaat bouwen. Anko Amelink, projectleider van De Tweeling, maakte dat vrijdag bekend op een bijeenkomst na af loop van het slaan van de feestelij ke laatste paal voor het nieuwe bouwproject van PW. „Het wach ten is nog slechts op de goedkeu ring van de minister, want met het woningbedrijf zijn we tot over eenstemming gekomen. Onze be woners hebben dan allemaal een eigen huis, dat ze net als andere Vlaardingers huren van organisa ties die volkshuisvesting tot taak hebben. Wij, van Philadelphia, kunnen ons dan volledige richten op onze taak: het begeleiden van de bewoners." De opvatting over de huisvesting van verstandelijk gehandicapten zijn sterk veranderd in de afgelo penjaren. De bouw van specifieke gezinsvervangende tehuizen, zo als ongeveer 25 jaar geleden bij voorbeeld De Tweeling aan de Wesembekestraat, is voorbij. Be geleid wonen in gangbare huizen past in de nieuwe gedachte van integratie van gehandicapten. De Stichting Philadelphia Zorg Nieuwe Waterweg Noord huurt straks negen woningen in het op de hoek van de Van Riebeeck- straat en Heemraadstraat te bouwen PW-complex. Daarin zijn ook ruimten gepland voor bege leiders. Zij leveren zorg op maat, met zoveel mogelijk privacy voor de mannen en vrouwen die zij be geleiden. Het betekent in het ene geval geheel alleen wonen met ei gen keuken en woonkamer en in andere gevallen het samenwonen in een groep met naast een eigen kamer ook gemeenschappelijke ruimten en bezigheden. Naar de nieuwbouw in het cen trum van Vlaardingen, die in to taal 26 woningen met een kale huurprijs van 775-gulden per maand bevat, verhuizen de jonge re bewoners van De Tweeling. De ouderen, van wie sommigen al meer dan twintig jaar aan de We sembekestraat wonen, krijgen straks een plekje in de nieuw bouw van SWV in de Westwijk. „Een gouden keus," noemde wet houder K van der Windt, die met het bestuurslid W. C. van Bree- Kreeft van PW de feestpaal sloeg, de beslissing van De Tweeling-be woners die naar het centrum ver huizen. PW-directeur B. C. Pluimer en A Meerman, directeur van aanne mingsbedrijf Wemer, dat het ont werp van de architecten Sitters en Van der Velden uit Botterdam realiseert, herinnerden aan de lange geschiedenis van het pro ject Patrimoniums Woningstich-~ ting bereikte al zeven jaar gele den met de gemeente overeen stemming om het in aansluiting op de renovatie van het Weeshuis uit te voeren. Het duurde echter lange tijd tot de gemeente de aan koop van het rijtje te slopen wo ningen rond kreeg. In het oorspronkelijke plan waren ook nog bedrijfsruimten op de be gane vloer opgenomen. Daar is vanaf gezien door PW, omdat het al geen kans ziet om dergelijke ruimten in het Weeshuis te verhu ren. Het project, dat ook een zoge noemde MIVA-woning voor een li chamelijk gehandicapte en tien garages bevat, valt als laatste in Vlaardingen onder het Besluit Woninggebonden Subsidies. Dit betekent dat de gemeente een jaarlijkse bijdrage per woning verstrekt. Pas in het najaar wil PW de in schrijving voor de nieuwe twee- 1 en driekamerwoningen openen. Vlaardingen Het aantal Vlaar dingers dat een ja/nee-sticker op de brievenbus plakt is de afgelo pen driejaar bijna gehalveerd tot zes procent. Dat heeft een woord voerder van de gemeente beves tigd. In een poging om op de kos ten van de afvalverwerking te be sparen hield de gemeente Vlaar dingen in het voorjaar van 1994 samen met Schiedam een actie om de ja/nee-sticker te promoten. Mensen die geen ongeadresseer de reclamefolders en/of huls-aan- huiskranten op de deurmat wil den, konden gratis een ja/nee- of nee/nee-sticker aanschaffen. De actie had tot gevolg dat het aantal brievenbussen in Vlaardin gen waar een sticker werd aange bracht steeg van twee tot elf pro cent. Dat staat voor zo'n drieën- halfduizend deurmatten waar jaarlijks zo'n vijfentwintig kilo minder papier op valt - by elkaar voor heel Vlaardingen bijna ne gentigduizend kilogram papier in één jaar. Maar uit tellingen van de PTT blijkt dat nog maar op zes procent van de brievenbussen een ja/nee sticker zit. Dat is voor de gemeen te een tegenvaller omdat uit on derzoek bleek dat 38 procent van de Vlaardingers bereid was een sticker aan te schaffen. Volgens een woordvoerder van de gemeente ligt de achteruitgang niet aan de mate waarin de stick ers bereikbaar zijn. Op diverse plekken in de stad - onder meer bij de Dienst Milieu aan de Hoflaan, het stadhuis en de biblio theek- worden jaarlijks meer dan duizend stickers opgehaald. Dat komt omdat steeds vaker mensen de sticker alleen maar tij dens vakanties opplakken. In elk geval hebben alle Vlaar- dingse huishoudens de afgelopen weken met de nieuwe gemeente- gids weer een sticker in huis. Of daarmee nu het aantal stickers is gestegen, zegt de gemeente woordvoerder niet te kunnen zeg gen. Daarvoor moet de jaarlijkse telling van de PTT worden afge wacht. In Schiedam is niet bekend of het aantal stickers terugloopt, vertelt een woordvoerder. Zij zegt wel dat dit een landelyke trend is. „We verspreiden in elk geval nog wel regelmatig nieuwe stickers." ft^Éoirijtfêlijkdóör de,, kracht beeft in Zuid. De medewerker, die eentij: wist men daar,van niks. Ik ont plofte zowat Bovendietvje jveet natuurlijk nooit of je alle post hebt gehad want je weet niet wie 'je allemaal iets heeft gestuurd." - De PTT-woordvoerder vindt het 'een, heel correct' briefje, maar betreurt het dat de bewoner van. de IJsselmondestraat door de klantendienstnietnetjesis be-. handeld. „Dat had beter gemoe ten." 1 - Verder refereert ze eraan dat er dagelijks.-25.099 postbodesop pad'gaan om 21 miljoen poststuk-, ken te bezorgen. „Daar kan dus weieens iets mis gaan." - tenheeffde Iri^lachtórgebouden. feèf|[§aan Ketü&tma* .paarivufc-^* - ^v^ metde nlet bezorgde post - ^'OhsvGenoegeri in het dsmJ- - vanPTTPost? ongeveer hori-.r dja^ressen ging in en rond de' •'ïmëndestraat In Schiedam- "f\ r; ■l cembeidiukte weg te werken, zal volgens de woordvoerder-'nooit ,meer een contract krijgen'. e jküri'hët niet bolwerken," aldus de woordvoeder. Volgens de PTT, die de zaak met deeigen bedrijfs- recherche verder 'heeft onder zocht, is alle post inmiddels wéér r bezorgd. Dat laatste wordt tegen- gesproken door een bewoner van delJsselmondestrflat.-diezegtdi-.' r- versebrieven vanindkgeraihet •ziekenfonds niette hebberiont- vangen.„Omeendeel van. de ri te ontvangen is niet leuk, maar het ziekenfonds had; mijn zoon - uitgeschreven zonderdat hij dat wist omdat die post niet is be-" zorgd," aldus de gedupeerde be woner,'die vooral 'ontevreden is over de 'onpersoonlijke' benade ring van de PTT. Zij vindt dat de /PTT -'Ze rijden.fe continue mét van die rode autoótfes Moor de straat7 - best even uitleg had kunnen'geven. „Nu krijgen we A een- briefje 'aan de bewoneffs) l - van dit pand'' dat er geen post is -^vernietigd en dat we bij vragen, een nummer kunnen bellen. Maar toen ik dat nummer belde Hoek van Holland Niet alleen voor vreemdelingen, maar ook voor inwoners van Hoek van Hol land is het soms weieens even zoeken in het dorp. De doorgaan de route vanaf de Harwichweg tot aan de Lichttorenstraat moet wor den vernieuwd. Dat heeft een aan tal omleidingen tot gevolg en de lange vorstperiode heeft niet bij gedragen tot een snel verloop van het karwei. Het aanbrengen van de toplaag op het asfalt van de De Cordesstraat liep vertraging op, maar deson danks wordt de weg al door veel mensen gebruikt als 'sluipweg' naar de Bontekoestraat en de Co- lumbusstraat, In de De Cordes straat zelf wordt alweer volop ge parkeerd, al moeten daar de trot toirs nog worden aangelegd. Inmiddels is ook een begin ge maakt met de volgende fase. Het kruispunt De Cordesstraat/ Sehoolstraat/Mahustraat is volle dig opgebroken. In de Midden- scheepvaartstraat moeten nog buizen en leidingen worden ver nieuwd. Het trottoir voor de nieu we huizen aan de Schoolstraat, dat onlangs door de aannemer is gelegd, moest daarvoor weer wor den opgebroken. Om de overlast voor de bewoners zoveel mogelijk te beperken, lig gen er op de trottoirs planken. Wanneer het voorbereidende werk klaar is, begint de herbestra ting weer. De aannemer heeft ex tra mensen ingezet om de achter stand door de vorst zoveel moge lijk te kunnen inhalen. Het blijft de bedoeling begin mei volgens de planning het gehele karwei af te ronden. Of dat lukt hangt ook af van het werk dat door ENECO wordt uitgevoerd. Het energiebe drijf heeft namelijk onverwacht besloten alle huisaansluitingen en meterkasten in een deel van het werkgebied te vervangen. Maandag 17 februari ROTTERDAM Nfghttown. Biohazard, 2Gu. Dtey. Rem de Graaff Too, 22u. Popular. Rim: De Uvm, 21.30u. SKVR Ca- landstraat LezingencyciusVenetie, 20-22u. Zaal De Unie. De nieuwe directeur: Els van den Bent,20.30u. Dinsdag 18 februari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 2L30u. VLAARDINGEN Muziekcentrum OpMaat Voor speelavond piano en dwarsfluit, 19.30 uur. ROTTERDAM Luxor Theater. West Side Story, 20.15u. Dizzy. The Monk Legacy Guitar Out of Space, 22u. Theater Zuldpleln Gr.z. Bat-Trap, 20.15u. Lantaren 2. In de eenzaamheid van de katoenvelden, 21u. Venster 2. Achter de Schermen, 20u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Microcosmos' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Ca lypso 2: The portrait of a lady' (16) dag. 15.30-18.15-21.15, ma.di. ook 12.45. Calypso 3: 'Secrets and Lies' (al) dag. 18.15-21.15, ma.di- .ook 12.45-15.30. Cinerama JU The first Wives Club' (a!) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 2: 'Space Jam' (al) dag. 13,15-16- 18.45. 'Sleepers' (16) dag. 21. Ci nerama 3: 'Extreme Measures' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4: The long kiss goodnight' (16) dag.18.45-21.30, ma.di.ook 13.15-16. Cinerama 5: The nutty professor" (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Corso: 'Fjrst Strike' (16) dag.16-18.45-21.30, ma.dl. ook 13.15. Imax Theater 'Special Effects' (al) di.wo.15. 'Ringoffire' (al) di.16, wo.14-16. 'Star Trek: First contact' (12) dag. 18.30-22. 'Micro cosmos' (16) dag. 17-20.45. Ven ster JU 'Un air de familie' (al) 19.30- 22, (beh.ma.22), wo. ook 14.30. 'Sneak Preview' ma.22. Venster 3: Trees Lounge' (ai) dag. 20-22 wo.ook 14.30. Venster 4: 'Bound' (al) dag. 19.30-22. "Wallace and Gromitare back (al) wo.14.30. Ven ster 2:'De kleurvan de granaatappel (al) ma.di.wo.19.30, wo. 1430. ^Herinneringen aan het gele huis' (al) ma.di. 21.30. 'De laatste duik' (a!) wo. 21.30. Lumlère 1: 'Ransom' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumlère 2: 'Dragonheart' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumlère 3: 'Daylight* (12) dag. 18.45-21.30 ma.di.ook 13.15-16. Lumlère 4: The Glimmerman' (16) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Rexane: 'Erotiek in de fitnessclub' t/m wo. doort- voorst, Pathé 1: 'Star Trek; First contact' (12) dag.ll.25-14-I6.30- 19-21.30. Pathé 2: 'Evita' (al) dag.11.10-13,55-18.30-21.15. Pathé 3: 'Ransom' (16) dag.16,25- 19-21.40, ma.di.ookll. 15-13.50, Pathé 4: The first wives club" (al) dag.16.20-18.40-21, ma.di. ook 11.40-14. Pathé 5: 'Space Jam' (al) dag.11.35-13.35-15.35-17.35- 19.35-21.45. Pathé 6: 'Shine' (al) dag. 11.20-13.40-16-18.50- 21.10. Pathé 7: The minor has two faces' (16) dag. 11-13.35-16.15- 18.55-21.35. Kindermatinees: Calypso 2: 'De klokkenluider van de Notre Dame' wo. 13.15. Ca!yp5o3: Hie Leopard Son' wo.13.15-16. Cinerama 4; 'Matilda' wo.13.15-16. Corso: 'De klokkenluider van de Notre Dame' wo. 13.15. Lumlère 3: 'De avontu ren van Pmokkio'wo. 13.15-16. Pa thé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (al) wo.11.30-13.45. 'De avonturen van Pinokkio' wo. 11.40- 13.50. Den Haag/Maassluis Een 23-jari- ge Maassluizer heeft voor de Haagse rechtbank anderhalf jaar cel, waarvan een half jaar voor waardelijk, horen eisen wegens het kweken van hennep, verbo den wapenbezit en het voorhan den hebben van vals geld en valse documenten. De Maassluizer kwam volgens zijn raadsman, mr. A Westen dorp, uit een 'goed Wassenaars milieu'. Maar de man was 'afgegleden' nadat hij vorig jaar bij een reorganisatie zijn baan als restaurantbeheerder bij het Euro pese ruimtevaartcentrum in Noordwijk verloor. Hij kwam in fi nanciële problemen. Daarom zou hij zijn toenmalige woning aan de Haagse Bierkade beschikbaar hebben gesteld aan een hennep- kweker, van wie de verdachte de naam niet wil noemen. .Anders doet die mij wat aan," zei de ver dachte in de rechtszaal. De verdachte beweert dat hij ver der alleen maar voor de planten zorgde, waarvoor hij van zijn op drachtgever duizend gulden per maand kreeg, Ook zou de op drachtgever de huur van de wo ning hebben betaald. De politie trof de hennepkwekerij aan na klachten van de onderbu ren over wateroverlast. In de wo ning vond de politie behalve zes honderd hennepplanten twee pistolen met geluiddempers, een aantal paspoorten en een vals rij bewijs, Daarnaast lagen er valse dollarbiljetten en vier XTC-pilIen. De Maassluizer ontkende alleen dat de pistolen van hem waren: „Die waren van mijn opdrachtge ver. Ik was het er ook niet mee eens dat hij ze daar liet liggen, maar ik durfde er niets aan te doen." Officier van justitie mr, E, Harderwijk hekelde het feit dat de Maassluizer de naam van de opdrachtgever niet wilde zeggen. „Als u werkelijk wilt breken met dit soort lieden, zoals u hier met een blij gezicht probeert voor te doen, dan moet u open kaart spe len." Waarop de verdachte ant woordde: „Breken of gebroken worden?" Naast de celstraf eiste de officier ook een geldboete van 8500 gul den. De advocaat van de Maas sluizer noemde de eis 'buitenpro portioneel'. De rechtbank doet 27 februari uit spraak. Door Simon van Zuilen Maasland „Ik had er geen voor stelling van, maar het is heel lek ker." Een spontane reactie van één van de bezoekers van het in ternationaal eetcafé in het Maas- landse dienstencentrum, dat za terdagavond geheel in het teken stond van de Afghaanse keuken. De in Maasland wonende familie Hakimï uit Afghanistan hanteer de de pollepel voor dit nieuwe ini tiatief, dat door Lydia van der Kieft en Carien Vermaas was ge organiseerd. Medewerking werd verleend door Adrie Tinbergen, de coördinatrice van het vluchte lingenwerk in Maasland. Tinber gen helpt en begeleidt de asielzoe kers in Maasland. Vluchtelingen Het gezin Hakimi - man, vrouw, twee dochters en twee zoons in de leeftijd van 6 tot en met 15 jaar- woont al bijna drie jaar in Neder land. Zij kwamen als vluchtelin gen uit de Afghaanse hoofdstad Kabul via het opvangcentrum in Luttelgeest en het asielzoekers centrum in Westerhork in Maas land terecht, waar zij al bijna twee jaar wonen. De vier kinderen zit ten allemaal in Maasland op school, drie op 't Spreeuwenest en de oudste op het Holland College. Het initiatief van Carien Vermaas en Lydia van der Kieft kreeg in Maasland veel bijval. Er was plaats voor zestig deelnemers, ter wijl het aantal belangstellenden bijna het dubbele was. „Het be stek van het dienstencentrum was daartoe ontoereikend," grin nikte Vermaas, die met Van der Kieft het echtpaar Hakimi in de keuken assisteerde. Twee meisjes en twee jongens van jongerensociéteit Trap-op hielpen bij de bediening. Zij had den het heel druk om het uit drie gangen bestaande Afghaanse maaltijd te serveren. Met op de Afghaans/Nederlands uitgevoer de menukaart een bieten-gem- bersalade als voorgerecht, een rijstschotel met noten, gekruid lamsvlees en spinazie dumpling salade als hoofdgerecht, en Af ghaanse vruchten als nagerecht. Lekker „Ik hoop dat ze net lekker vin den," keek Hakimi vanuit de keu ken afwachtend de zaal in. Om even later bij navraag te constate ren, dat men de Kabaliy, de tradi tionele maaltijd in de Afghaanse keuken, wel kon waarderen. „Ze vinden het heel lekker," genoot hij. Hakimi en zijn echtgenote wa ren meteen enthousiast, toen Ver maas en Van der Kieft hen voor deelname hadden gevraagd. Het is de bedoeling het eetcafé te her halen, maar dan met gerechten uit de keukens van de andere in Maasland verblijvende nationali teiten. In Maasland wonen momenteel 28 asielzoekers. Behalve de fami lie Hakimi zijn dat gezinnen uit Irak, Bosnië en Somalië. „We zijn uit Afghanistan gevlucht voor de oorlog," zegt Hakimi. „Ook de rest van de familie, die zit alle maal in Pakistan. We hebben elkaar sinds die tijd niet meer ge zien. Af en toe hebben we telefo nisch contact, maar de verbinding is meestal heel slecht." Hakimi was leraar in Afghanistan en zijn echtgenote werkte bij de overheid. Via een uitzendbureau werkt hij nu op de bloemenveiling in Hon- selersdijk. Met een verblijfsver gunning inmiddels op zak pro beert Hakimi een vaste baan te krijgen, „Misschien lukt dat, want ik heb gesolliciteerd bü een tomalenbe- drijf in Maasland." Over de op vang in Maasland is het gezin vol lof. Hakimi: „De mensen zyn voor ons heel aardig. We worden hier heel goed opgevangen, daar zijn we erg blij mee." moeders in iéts regio inet tekort aan urtóe,vvia ;zwangere vrouwen."!!» de urine^ö i^bsSsWweinfet lang^honmoo'öjotgtrïéoir'i'jï^qja Opt moeders opmerkdiiE' C';" „Tien" jaar- gdedèn'wJnc'ijySïSiiÓÈSöiSL. "reidheid (1 weBommeêtew«ten3iógm'it?ï-l^araiê: ■zestig procent datma£ireeBfe«^"a!aiBRÓ!^iöij^ta'«S! denbucgr - ILlMf buitenriidis;^k^^;:i3&l<^|ri^^ Lr)- 'v 4ï y iïjjij

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1