Spert ial na... - - 'Straftraining' voor John Metgod Van Gaal is bang voor imago R 'Het is een soort oorlog, we vechten het gewoon uit' Nico Jalink had beter wel kunnen meedoen.., scoort en eet aan de lopende band Tuindersprotest; Spartanen zoeken ook steun elders Het laatste woord - „ToenikzetfachtjaaToudvxis.stondiknaGVAV-Ajaxookbijdeldeedr 5 kamer om: handtekeningen non: Johan Cruïjff en Johan Neeskens te pakkentekriigeTL Hettcosfersckrikkeiijfc als ze je die weigerden. Dat En de naam is... Wim Rijsbergen EL MALLORCA De affaire Rotterdams Dagblad Maandag 1? februari 1997 Molenaar Archieffoto Rotterdams Nederland heeft met afgrijzen de gebeurtenissen op de rijksweg A10 gevolgd, waar Feyenoord- en Ajax-fans elkaar massaal naar het leven stonden. Messen, honkbalknuppels, loden pijpen, molotov-cocktails, kortom alle wapens werden gereed gehouden. De vrees bestaat dat veel van wat Feyenoord op het veld opbouwt^ erbuiten door suppor ters weer wordt afgebroken. WILLEM VEENMAN, voor zitter supportersvereni ging Feyenoord.' „Ze zjjn nu echt te ver gegaan. Ik geef Jo- rien van den Herik gelijk als hij zegt dat justitie dit soort mensen maar eens keihard moet aanpak ken. Tegelijkertijd vraag ik me af of we nog wel over Feyenoord- supporters praten. We praten over een machtstrijd tussen Amster dam en Rotterdam. Die gasten bellen elkaar doordeweeks op en spreken een punt af waar ze iets willen uitvechten. Dat kunnen geen mensen zijn die het beste voor hebben met hun dub. Het gaat onder de noemer Feyenoord, maar het zijn gewoon gasten die het heerlijk vinden om een dagje te knokken. Wat me bovendien dwars zit is dat alleen de naam van Feyenoord door het slijk wordt gehaald. Bij Ajax zit men met net zo'n groot supporterspro bleem als in Rotterdam. Want het waren toch ook Ajax-fans die daar op de rijksweg hadden afgespro ken? Nee, ik ben er niet bij geweest. Maar de hele avond heeft de tele foon roodgloeiend gestaan. Alle maal emotionele supporters, De goeden moeten zoals vaak weer onder de kwaden lijden. Mensen die echt overal het elftal volgen en voor het voetbal komen. Die wa ren gisteren een hoop geld kwijt, konden de wedstrijd niet zien omdat ze als misdadigers werden aangehouden en op de dijk wer den teruggestuurd. Ik houd nu mijn hart vast voor Ajax-Feyenoord. Ik vind dat ik moet gaan, maar ik blijf liever thuis. Ik heb een vrouw en kinde ren en die willen niet dat papa in elkaar wordt geslagen. Ik hoop dat na dit weekeinde bij een hoop supporters de ogen zijn openge gaan en dat er zondag in Amster dam niks gebeurt" Keje Molenaar, ex-Feyenoor- der en jurist in Volendam: „Feyenoord heeft het mooi ste legioen van Nederland. Er zijn tienduizend supporters die hele maal gestoord zijn van bun club en die het elftal overal achterna reizen. Daarnaast heeft men te maken met tweehonderd idioten die helemaal de weg kwijt zijn. Als ik in het bestuur van Feye noord zou ritten, zou ik nu alles in het werk stellen om die paar hon derd man op te sporen en voor het leven te verbannen. Wat er gisteren is gebeurd, heeft zo'n negatief signaal Dat berok kent de dub verschrikkelijke schade. Die tienduizend echte supporters moeten er ook alles aan doen om die 200 'gekken' te weren. De rotte appels moeten uit het legioen. En als er inderdaad een zootje Rotterdammers en Am sterdammers elkaar de hersens wil inslaan, dan ben ik daar hele maal voor. Dan moeten we ko mende zondag gewoon twee wed strijden organiseren. Eerst eentje voor die vandalen van Feyenoord en Ajax en daarna eentje voor de voetbalelftallen van beide dubs. Bij die eerste wedstrijd leggen we dan honkbalknuppels op het veld, we doen er hekken omheen en we laten die 'hooligans' los in een kool Dan gaan we daar lekker met 50.000 man naar zitten kij ken. Een soort voorwedstrijd.,. Want waarom zouden wij, Neder landse burgers, het maar goed moeten vinden om miljoenen uit te geven aan politiekosten om die jongens ervan te weerhouden dat ze met elkaar op de vuist gaan? Als ze dat per se willen, laat ze dan maar." WOORDVOERDER F-side Ajax: „Noem mijn naam maar niet bij dit stulpje. Maar ik organiseer veel voor de F- side en maak dit soort taferelen al 20 jaar mee. Ach, wat er voor Vo- lendam-Feyenoord is gebeurd stelt niet eens veel voor. Er zijn geen zwaar gewonden gevallen. De mensen denken dat het een stel mongolen zijn die met slag en steekwapens op elkaar inhak ken. Maar het is een hoop uiterlijk vertoon. Grote groepen die schijn gevechten houden. Alleen als je valt en niet snel genoeg wegkomt, dan ben je de sigaar. Dan word je echt afgeslacht door de andere partij. Zondag, bij Ajax-Feyenoord wordt het niet al te rellerig. Van den Herik wil de trein niet eens laten vertrekken uit Rotterdam als er te veel rotzooi dreigt te ont staan. Maar dat maakt niet zoveel uit. Over twee weken heb je Spar- ta-Ajax, Feyenoord speelt op de avond ervoor tegen NEC. Dus wordt zondag 1 maart echt'heavy rond het Kasteel. De F-side en die harde kern van Feyenoord-fans liggen niet wakker van de nega tieve publiciteit. Het interesseert de jongens geen reet wat anderen er van vinden. We zoeken gewoon onderling contact en vechten het ook onderling uit. Het is een soort oorlog. Heeft verder niets met on ze clubs te maken." Moet kunnen Jkkanniettegerimijnverlks.Mijngedrug verandert dan. Ikworddan gewoon vervelendiïrritanl Daarom speelde ik als fctnd al nooit spelle- i^'dk^ietkoièvaïi^mf' -r-4 PSV-trainer Dick Adyoeaatm Panorama 7 „Misschien Uindie^énüjnenm werkelijkheid wel Europeanen. Die [zijnerin datléndria ï945 tensbttegenoeg Unnen gekomenS RKC-trainer Bert Jacobs over de Ztt1fl.AnierikH>wi<a» invasie bij .—ju—.: - - - - rF^enwmiefllönMÖKoemaninVI - ^WoriUMfö^^inkornén dit jaar geschat op ruim 250duizend gulr' £<fë»?23!£iiimbed^zou best hamen kloppen. Zelf praat ikdaar liever j7n^qm^êw^^^jkpntzett^fijn<mtopeeriszoveelgMtehel>- onafhankelijhMaar ik woon nog steeds i getoogngp mïjnflatjemHeererween.Daarben ikdik tevredenmee. WaX f^k'^^^'^doéinvergèü}kingmetvmeger?Meercd,skópen,', >Sehaaister Tonny de Jong in de Volkskrant John Metgod werd gistermid dag gesignaleerd in de Stadion- loop. Toeschouwer: „Zo, heeft de verliezende trainer zichzelf een straftraining opgelegd?" Nu Hans van der Zee trainer is geworden bij Sparta, zal Eric Gud- de niet vaak op Spangen te vin den zijn. De oud-trainer van Spij- kenisse en Excelsior M is bepaald geen fan van zijn toenmalige col lega van Kozakken Boys. Dat leid de tot een grote ruzie tussen beide heren toen Gudde Van der Zee 'snapte' terwijl hij met zijn oor aan de deur de taktische bespre king van Maassluis afluisterde... Sjoerd Conrad gaat binnenkort langs bij inspanningsfysioloog Harm Kuipers in Limburg. De Ex- celsior-speler moest dit seizoen vele keren voortijdig afhaken. Met een blessure, of omdat hij leeggespeeld was. Excelsior en Conrad willen nu nagaan of dat misschien een medische oorzaak heeft. Zaterdag ontbrak de oud- Feyenoorder in de uitwedstrijd te gen Cambuur Leeuwarden door een kuitblessure. Conrad, wiens contract aan het einde van het sei zoen afloopt, staat overigens in de belangstelling van het Belgische Kortrijk. „Daar kan ik zo tekenen, maar ik wacht nog even af." Maar kan hij de Conrad-fanclub, die elke thuiswedstrijd trouw op John Metgod, zaterdagavond in Leeuwarden nog de boot in met Excelsior, maar zondag alweer goedgeluimd in de benen voor de Stadionloop. FotoCorVos Woudestein achter het doel staat, weest en herstelt daarvan. Op de wel in de steek laten? Conrad, lachend: „Die jongens hebben al beloofd dat ze me overal achterna reizen." Ook Ben Spork deed niet mee in de Friese hoofdstad. Hij is ziek ge- tribune schudde hij vele beken den de hand. Spork speelde eer der bij Cambuur. Waarom hij niet op het veld stond, wilde iedereen weten. Spork: „Ik ben ziek geweest." Volgende vraag: „Iets verkeerd gegeten...?" De toehorende Björn Meeuwsse, tegen de aanstaande vader Spork: „Babyvoeding soms?" Peter van den Berg, net als Ma- rinus Dijkhuizen en Bram Mar- bus ooit uitkomend op Woude stein, zat zaterdagavond op de bank tegen zijn oude club. Cam- buur-trainer Han Berger: „Door de veie blessures, waaronder die van Van den Berg, is het gelegen heidskoppel Roy Hendnksen-Rt- chard Goulooze ontstaan in de de fensie. Maar dat draait nu zo goed dat ik niet van plan ben dat te wij zigen nu Peter weer fit is." Misschien dat het trio voormali ge Excelsior-spelers in Friesland wordt aangevuld met Leonard van Utrecht. Cambuur praat met de speler van het Italiaanse Pado- va, die aan het einde van het sei zoen transfervrij is. Probleem is dat de Friezen nog twee ton krij gen van Padova voor de transfer van Van Utrecht naar Italië. Han Berger: „En als ze denken dat we die twee ton kwijtscheiden om Le onard eerder naar Leeuwarden te halen, hebben ze het goed mis bij Padova. Cambuur wil die laatste betaling zien." Excelsior krijgt geld van Dor- drecht'90 voor de'invalbeurt van Meivin Leerdam, afgelopen zater dag tegen VW. Leerdam is af komstig uit de jeugdopleiding van Woudestein en speelt op ama teurbasis in Dordrecht. Daar wil de trainer Robert Verbeek hem in de eerste seizoenhelft al regelma tig inzetten, maar hij zag daarom financiële redenen steeds vanaf. Louis van Gaal en Patrick Klulvert (I) foioanp Louis van Gaal irriteert zich aan de berichtenstroom als zou hij met ingang van volgend seizoen de nieuwe trainer van Barcelona zijn. Volgens de directeur betaald voetbal, die afscheid neemt van Ajax, gaat zijn imago eraan op de ze manier. Van Gaal liet onlangs weten dat hij een nieuwe dub in het buitenland heeft, maar dat de naam nog een geheim moet blij ven. Onthulling zou vervelend zijn voor de huidige trainer in kwestie. Edoch: met name de Spaanse media gingen spitten. Ze hadden Van Gaal al gezien, op zoek naar een huis, enzovoorts. Van Gaal „Ik vind dit ongeloof lijk vervelend voor de collega die daar zit," Het gaat daarbij om Bobby Robson, die nog een con tract heeft tot medio 1998. „Bovendien kun je je afvragen of het de waarheid is. Mijn imago gaat eraan, Het is net of ik de rit tende trainer aan zijn stoelpoten zaag. En ik kan me niet verwe ren." Op de feiten wil hij niet vooruitlopen. Drie dagen nadat Patrick Hui vert onthulde naar Milaan te ver huizen, maakte hij zijn vijftigste doelpunt voor Ajax. Met zijn vijf de doelpunt in de competitie be sliste Kluivert, die dit seizoen langdurig geblesseerd was, zon dag het duel met De Graafschap. De vierde official bij Sparta- NAC, de man die aan een tafel tje langs het veld de boekhou ding bijhoudt, zorgde gisteren op Spangen voor een komische verwarring. De man stelde zich voor de wedstrijd netjes voor aan de begeleiders van beide ploegen. Zo kwam de afgevaardigde van de KNVB ook bij de techni sche staf van NAC terecht. Hij schudde Karei Bonsink de hand met de woorden: Wim Rijsbergen'. De assistent-trainer van NAC keek verbaasd op en antwoord de: „U bent abuis. Bonsink is mijn naam. Wim Rijsbergen staat dóór." De trainer van NAC liep inder daad een paar meter verderop, maar er stond ook een Wim Rijsbergen voor de neus van Bonsink. De vierde official gaat namelijk met dezelfde voor- en achternaam door het leven als de trainer van NAC. Ook de speaker op Spangen, Ruud van Os, ontging deze toe valligheid niet. „O, o, o als dat maar goed gaat, zei hij in rijn aankondiging.„De vierde offi cial is vandaag de heer Wim Rijsbergen." Het voorgevoel van Van Os kwam uit, want Sparta verloor zijn eerste duel na de winter stop met 2-4. Beide Wim Rijsbergens komen overigens uit Leiden. Nico Jalink was gisteren ge schorst. Charles van der Steene tegen de middenvelder van NAC: „Had maar meegedaan, mis schien dat we dan meer kans op de overwinning hadden gehad." De dit seizoen naar NAC ver trokken middenvelder is nog steeds populair op het Kasteel, blijkens een handtekeningenja ger, die hem een papiertje voor legde. „Er zit toch geen earbonne- tje onder, hè," vroeg Jalink argwa nend. „Je weet nooit wat je dan te kent." Nico Jalink wist trouwens ook nog een trainer voor Sparta: „Ka- rel Bonsink is een hele goeie." De assistent-trainer van NAC is op zoek naar een nieuwe dub. „Hij is van het niveau van Henk ten Ca- te," aldus Jalink. De traditionele voorwedstrijd bij Sparta-NAC (en andersom) tussen de supporters van beide clubs om de bij de vliegramp met het Kleurrijk Nederlands elftal omgekomen Andro Knel-bokaal, werd gisteren met 7-2 gewonnen door de Spuria fans Dolf Roks, Sparta's assistent trainer en geboren Zeeuw, noemt de Zeeuwse tweeling De Nooijer 'reserve Belgen'. De training van Sparta begon zaterdagochtend vijf minuten la ter dan normaal. Dennis Krijgs man, clubarts Casper van Eijck en Gérard de Nooijer wilden nog even het televisieprogramma Telekids'afkijken. Dolf Roks, Dave van der Meer, Rob Alflen en Alfons Groenendijk konden vorige week de school niet vinden, waar zij handteke ningen zouden gaan uitdelen. Ze belandden in een speeltuin. Elf talleider Puck de Vries: „Van der Meer ging van de glijbaan, terwijl Alfen en Groenendijk op de wip 2aten." Hans Doijee, de bondscoach van Jong Oranje, die enkele we ken geleden werd getroffen door een hartstilstand, is weer aan de beterende hand. Hij was gisteren op het Kasteel. Sparta houdt op 6 en 7 maart de jaarlijkse open dagen. Onder lei ding van een aantal selectiespe lers kunnen jeugdige talenten hun kunsten vertonen. Earnest Stewart zorgde giste ren op het Kasteel voor twee re cords. De aanvaller van NAC speelde zijn 250e competitiewed strijd cn maakte het 500c doel punt van dit seizoen in de eredivi sie. Die treffer (59e minuut) was de tweede die Stewart maakte te gen Sparta. De Amerikaanse in ternational maakte zijn debuut in het betaalde voetbal op 25 septem ber 1988 in de wedstrijd FC Utrecht-WV. Hij speelde in rijn loopbaan voor WV, Willem II en NAC. El Barqa sucumbc U&yaCioe1 pu-ifOj' Zate' .'o^s ss s!US139, en e! #fb? Catalan decisive a Espsnaj prinér Irunfo i?e la carr.peïn oe y ei Madrid 33na ca Ccpa Davis ïsmporaoa en ras Espars Intsjuü öc enAficaale a n te-A Ic rraa A ven das' nrtacich - pags. 25-27 - - pegs. '44' a 47 - psg. 48 a 5C pig. $2 - is de meest populaire voetballer van het vakantie-eiland. Ook de president van de club is helemaal weg van hem De Nigeriaanse spits, die bij Feyenoord nimmer tot topscorer werd gekroond, scoort in Spanje aan de lopende band. Obiku: „Na elke wedstrijd komt de president even bij ons in de kleedkamer of hij maakt een praatje. Voor de speler die in zijn ogen het beste heeft gepresteerd, heeft hij altijd een levensgrote ham onder zijn arm. Die overhan digt hij dan. Nou, de laatste maan den word ik gratis gevoed. Ik kqjg elke keer zo'n enorme ham van hem. Het past nauwelijks in mijn koelkast. Het is maar goed dat ik al die extra kilo's er op de training weer afloop." Mike Obiku voelt zich op Mal- lorca de koning te rijk. Hij woont in een schitterend appartement, springt naar zijn zeggen van de ontbijttafel zo in het zwembad en De volkstuinders protesteer den gisteren voor het Kasteel voor aanvang van het duel met NAC te gen de mogelijke nieuwbouw van Sparta op het complex in de Alexanderpolder. Voorzitter Koos Littel (r) voerde het woord na mens de volkstuinverenigingen, die niet willen wijken voor een nieuw stadion. Een aantal tuin ders had spandoeken meege bracht. Sparta wil weg uit de wijk Span gen. B en W van Rotterdam den ken dat er donderdag vanuit de gemeenteraad voldoende steun zal zijn om het plan voor de bouw van een nieuw stadion te verwe zenlijken. In een pamflet riep het bestuur van de Vereniging De Sparta Sup porter gisteren de bezoekers op de gemeenteraadsvergadering van donderdag massaal hij te wo nen. Tevens vraagt de supporters club de aanhangers van andere voetbalclubs om steun voor het nieuwe stadion. Secretaris Jaap van't Hof wil dat supportersverenigingen van alle betaald voetbalclubs een fax stu ren naar de pclitiekc partijen in Rotterdam. Bij de brief heeft Van 't Hof de faxnummers van alle po litieke partijen in Rotterdam ge voegd. Ook is een schrijven van de lande lijke federatie supportersvereni gingen (FSV) bijgevoegd. De FSV steunt de verhuizing van Sparta naar het complex in Alexander polder. Jan D. Swart DE AFFAIRELENS- GERARDS wordt nu ver der opgelost met juridisch recherchewerk en met aan de ta fel bij Barend Van Dorp. Dat is een goed uitgangspunt, want ik kon afgelopen donderdag enig mededogen met de voorzitter van de WCS niet onderdrukken. Hij lijkt me honderd procent be trouwbaar, maar kan 't met onder woorden brengen. Het is dat ik Frits Barend en Henk van Dorp privé erg aardig vind en het me zodoende zwaar valt om hun amateurrechtspraak knoeiwerk te vinden, maar ik kan er met de beste wil van de wereld geen andere omschrijving voor vinden. Het enige waar ze wel volledig in slaagden was het maken van spannende tv. Ik zag de beste Baantjer Vledder tot nu toe. Maar het bleef RTL. De psycholo gie van de 5-uursbow. Wie het overtuigendst sprak was winnaar. Dus kwam de zege toe aan Sigi Lens, die heel erg verongelijkt volhield onschuldig te zyn, zon der overigens één keer door Ba rend Van Dorp onder stroom te zijn gezet. Dat kon ook niet, want daartoe ontbrak het tv-duo belastend ma teriaal. Lens en Gerards wilden laf niet met Van Seggelen live in de uitzending. Ze kwamen een paar uur eerder en waren alweer vertrokken toen de WCS-voorzit- ter kwam vertellen dat ze de zaak hadden geflest. Zodoende hadden Barend Van Dorp bij de opna men alleen de beschikking over het tegenovergestelde, namelijk de verklaringen van de voormali ge Ajax-spelers dat Lens en Ger ards in elk geval hun portemon nee met rust hadden gelaten. Wel zei Henk van Dorp tegen Pe ter Gerards het opmerkelijk te vinden dat er zoveel spelers via zijn bemiddeling bij AZ en Roda JC terecht gekomen waren. Maar toen de schichtig ogende Gerards antwoordde dat die clubs nu een maal het geld hebben om spelers te betalen, viel Van Dorp stil bij gebrek aan bewijs. Het kan best zijn dat Barend Van Dorp in de week voorafgaan de aan de uitzending pogingen hebben ondernomen om bij Roda JC en AZ te weten te komen of Pe ter Gerards is gestiekt. Maar het is wel erg naïef om te verwachten dat wannéér dit gebeurd zou zijn, dat die clubs dat ook inderdaad toegeven. Ze hebben maar één be lang en dat is dat ze bij interessan te aanbiedingen met voorrang worden behandeld. Ik ga nog een stapje verder in de onmach t van het opsporingsteam. Stel voor dat het waar is dat Lens en Gerards buiten de WCS om bij clubs om een douceurtje vragen en stel voor dat er clubs zijn die dit geweigerd hebben en daardoor transfers aan hun neus voorbij hebben zien gaan, dan nog hou den ook die clubs vooralsnog wys hun mond. Er komt namelijk na de WCS een nieuw tijdperk Lens Gerards. Met nieuwe mogelijk heden, nieuwe aanbiedingen, In de mistige wereld van miljoenen transfers waar niemand iemand vertrouwt zijn het niet de spelers, niet de clubs, maar de makelaars en adviseurs die de touwtjes in handen hebben. Frits Barend wil geen kwaad woord horen van de zwarte mede mens, ook niet als hij fraudeert of steelt, dus had hij de week tevo ren al stad en land afgelopen om een voetballer te vinden die hem een brief zou kunnen laten lezen, waaruit moest blijken dat Sigi Lens dus niet fraudeerde en niet stal, maar gewoon met permissie een grijpstuivertje meepikte. Uit eindelijk was Patrick Kluivert be reid om hem die brief te tonen. De Ajax-spits hield hem op veilige af stand van de camera. Bovendien op eigen borsthoogte, zodat Ba rend bjjna z'n nek verrekte om ons de regeltjes te kunnen voorle zen. Het was net Hans Klok met Hans Kazan. Frits kwam zelfs heel even van de grond, en ja hoor, daar zag hij de passage waarom het ging. En hij citeerde.' ook inzake Huivert heeft u, ge achte heer Lens, de vrijheid om een heel klein beetje aan uzelf te denken - was getekend Theo van Seggelen, voorzitter van de spe lersvakbond. Dat blijkt nu weer niet waar te rijn. Er kwam donderdag zó'n sta pel documenten op de tv-tafeL Er was geen touw aan vastte kno pen. Het enige wat is blijven han gen is de mededeling dat de WCS naar de rechter stapt en dat Lens en Gerards dat initiatief niet na men. Toen wist ik voorlopig ge noeg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6