Nog dit jaar start bouw woningen in de Westwijk Bestemmingsplan zo goed als klaar J 'Oost moet van dat negatieve imago af Rotterdams Bagblaö I Q Brandstichting in Nun Quam Perfectum Vertraging bij bouwplannen in centrum van Vlaardingen Fusie SW en SMC komt dichterbij Toename parkeerdruk zorg in Brinkplan Dader (16) berovingen oude vrouwen aangehouden Voor het pinnen al beroofd Man onwel na beroving Hardrijdster zonder rijbewijs Man gewond na aanrijding Curiosa vernield Elf arrestaties j bij inval j GEEN GEZËlStV 31 M EE GEWOON WEER 'DE DIJK', DEEENDRACHTSHOEVE, ZUID-BEI JERLAND 0186-661S68 I A a m m j Donderdag 20 februari 1997 I Waterweg spronkelyke planning zouden er al vorig najaar knopen zijn door gehakt De wethouder zei dat het college nu werkt aan een kant en klaar bestemmingsplan voor de gehele Westwijk, behalve het centrumge bied dat by het Erasmuspletn is voorzien Daarover vindt nog overleg plaats met projectontwik kelaar Blaauwhoed Deze heeft wel een ontwerper aangewezen, maar werd in zijn activiteiten lang gehinderd door het ontbreken van overeenstemming over de verplaatsing van garage Auto Stelco Deze week heeft wethou der Royers met dat bedrijf zaken kunnen doen. De auto-dealer ver huist naar Hoogstad. Voorde ontwikkelingen in andere delen van de wijk formuleren bur gemeester en wethouders nu hun standpunt naar aanleiding van de reacties, die vorig jaar onder be woners en andere belanghebben den zijn verzameld. Volgens Van der Wmdt zijn er al drie bouw plannen zover gevorderd, dat ze mogelijk nog in dit jaar uitge voerd kunnen worden. Het gaat om de vervanging van de Planciusschool en scholenstrip aan de Lorentzlaan door 60 eenge zinswoningen. Dit plan is van het Bouwfonds, dat al enkele jaren geleden de Planciusschool aan kocht. Verder wil Woningbedrijf Vlaar- dmgen snel beginnen met de Een brand in Nun Quam Per fectum, het oude apparte mentencomplex aan de Maassluissedljk In Vlaardln- gen, heeft vannacht voor on geveer een ton schade opge leverd. Politie en brandweer hebben sterke aanwijzingen dat het vuur, dat even voor twee uur werd ontdekt, is aangestoken. Er waren brandhaarden voor en achter in de woonkamer en in de keuken. Zowel de brandweer, die twee uur met bluswerk zaamheden bezig is geweest, als de gemeente konden van morgen niet zeggen of de ge plande restauratie van het pand door de brand in gevaar Is gekomen. Foto Roe! Dijkstra Vlaardingen De woningbouw in het centrum van Vlaardingen is vertraagd. Een meningsverschil over de kleurstelling van de on derbouw houdt de start van de bouw van de Hoogwitte op. Een miniscule procedurefout treft het project Vlaerdmgerhout van ont wikkelaar Slokker. Directeur N. Steenbruggen van projectontwikkelaar IBCMuwi en wethouder K. van der Windt ver wachten dat de problemen over de Hoogwitte deze week uit de we reld worden geholpen Het gaat om een verschil van mening tus sen architect Peter Claessen, de welstandscommissie en Nationale Nederlanden, de eigenaar van de Liesveld-winkels, over de kleur van de onderbouw. De architect en de welstandscommissie had den overeenstemming bereikt over het gebruik van zwarte pane len. ING-dochter Nationale Ne derlanden, dat de vier wm- kelumts op Veerplem-mveau aan haar Liesveldbezit wil toevoegen, zag dat echter met zitten. Zij gaf de voorkeur aan het rood, dat ook by haar andere winkels is toege past. De verwachting is dat men het de ze week eens wordt over het ge bruik van met rood dooraderde beige panelen. In de kleurstelling van het 25 verdiepingen tellende appartementengebouw, dat op de winkels en het viaduct verrijst, komt geen wijziging. De naam blijft ook Hoogwitte. De vertraging in de procedure van Vlaerdmgerhout tussen Seiaaven- burg en Dijksteeg, hoopt het ge meentebestuur te beperken. „We voeren thans in goede harmonie overleg met de bewoners van de woningen aan de Maassluisse dljk, Als zij hun bezwaarschrift in trekken, kunnen wij tijdwinst boeken," aldus een topambte naar. Wethouder Van der Windt ver wacht met aannemingsbedrijf Werner overeenstemming te be reiken over een plan voor restau ratie van Nun Quam Perfectum en de drie authentieke dijkwonin gen. De randvoorwaarden hier voor zijn in overleg met de Histo rische Vereniging bepaald. Daar bij is rekening gehouden met de mogelijkheid om in de toekomst deze panden als monumenten er kend te krijgen. Met het plaatsen van de schuttingen door de bewoners zelf wordt geld bespaard. De schuttingen werden gistermiddag gebracht. Foto Roei Dyhstra Schiedam Met de aanhou ding van een 16-jarige Schiedammer heeft de politie .vee berovingen op oude vrou wen opgelost. De jongen had op 5 februari een 38-jarige vtouw in de hal van een flatge bouw aan de Burgemeester Stulemeijerlaan van haar handtas beroofd. Hij was in de afgesloten hal gekomen door aan te bellen en was naast het slachtoffer gaan zitten die op een vriendin stond te wachten. Toen de vrouw opstond werd zij door de jongen op haar hoofd geslagen. Later op de avond heeft de jon gen ook nog een 82-jarige vrouw van haar handtas be roofd op de VlaaTdingerdijk. De jongen kon worden aange houden aan de hand van ver klaringen van getuigen. Ook een 15-jarige Schiedammer is aangehouden omdat hy be trokken was bij de overvallen. Schiedam Een 24-jarige Schiedammer is gisteravond op de Monseigneur Nolenslaan be roofd van honderd guiden, Het slachtoffer was op weg naar een pinautomaat toen hij werd over vallen door twee mannen. Eén van hen zette hem daarbij een mes op zijn kleel. Door een wor steling viel het mes op de grond en zag het slachtoffer kans om een van de daders op zijn gezicht te slaan. De twee mannen gingen er daarop vandoor. Schiedam Een 44-jarige Schiedammer is gisteravond op de Jozef Oreliosmgel beroofd door twee mannen. Het slachtoffer werd van achteren aangevallen met een hard voorwerp. Onder be dreiging van een mes op zijn keel werd hij gedwongen zijn porte monnee af te staan. Op weg naar huis werd het slacht offer onwel en kwam in een sloot terecht. Hij kon daar op eigen kracht uitkomen. Een bewoner van de Jozef Oreliosingel trof de man later aan in het gras. Hij is voor behandeling van zijn ver wondingen overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis. Vlaardingen—De politie heeft gis- terfmddag op dë Burgemeester Heusdenslaan een 36-jarige Vlaardingse vrouw aangehouden, omdat ze te hard reed. De vrouw bleek niet te beschikken over een geldig rijbewijs en haar auto was niet verzekerd. Een 33-jarige Rotterdammer bleek vannacht op de Philips de Goedestraat in zijn auto te rijden zonder een geldig rijbwijs. Hoek van Holland Bij een aanrij ding op de Dirk van de Burgweg is gistermiddag een 27-jarige man uit Warmond gewond geraakt. De man werd aangereden door een automobiliste uit Den Haag die had voorgesorteerd om rechtsaf te slaan, maar zich plotseling be dacht. Zij botste tegen de wagen van de man uit Warmond. Zijn au to sloeg door de botsing over de kop. Hy is voor behandeling over gebracht naar het ziekenhuis. Maassluis Een 39-jarige auto mobilist uit Maassluis heeft gis termiddag de gevel van een an tiekhandel op de Zuiddijk ge ramd. By het wegrijden zag de man een bromfietser over het hoofd, waardoor een aanryding ontstond. Tegen de gevel kwam de auto tot stilstand. De wagen vernielde voor ongeveer 1200 gulden aan curiosa. Door Ben van Haren Vlaardingen—Het nieuwe be stemmingsplan voor de Westwijk nadert zijn afron ding. Dat heeft wethouder K. van der Windt gisteravond meegedeeld. „Het college houdt zich er momenteel we kelijks mee bezig. Over een maand verwacht ik, dat we de zaak afgerond hebben. In clusief de financiële para graaf." Van der Wmdt antwoordde opvra gen van leden van de raadscom missie voor stadsontwikkeling. Zijn partijgenoot P. Roovers had gevraagd om een maandelijkse rapportage over de stand vamza- ken en andere commissieleden sloten hierop aan. Volgens de oor- Door Desiree van der Jagt Schiedam Bij de vrijwilligers moet ze 's morgens wel aanbellen om ze uit bed te krijgen, maar dat vindt buurtcoördinator Liset van Berkel ook wel weer wat hebben. Een jaar geleden is ze begonnen in Schiedam-Oost. „Het heeft zo zijn eigen charme en het tekent heei duidelijk het karakter van de buurt. De mensen moetje dan wel van hun bed lichten, maar als ze helpen gaan ze er helemaal voor." De vrijwilligers zijn bezig met de aanleg van een speeltuin op het grasveld achter de Daltonflat in Oost. Nog geen jaar geleden was het terrein één grote vuilnisbelt. Tussen de verwaarloosde strui ken lagen vuilniszakken, bank stellen en allerlei andere rotzooi die niet meer te herkennen was. Schoonmaken gebeurde niet, de tuin werd ook niet meer onder houden. Het ging van kwaad tot erger. „De bewoners hadden over al lelijke schuttingen neergezet. Dat was puur uit zelfbescher ming, omdat anderen het vuil dan niet meer in de tuin donderden." Met de komst van Van Berkel naar Oost -hiervoor werkte ze vijfjaar m Groenoord- werd het opknappen van het terrein moge lijk. „Toen ik hier kwam heb ik een buurtonderzoek gehouden en daaruit bleek dat er behoefte was aan een speelgelegenheid voor kinderen. Samen met de bewo ners heb ik die wens in verband gebracht met dit terrein." Eerste voorwaarde was wel dat het zwaar vervuilde terrein schoongemaakt moest worden „Dat was niet alleen een zaak voor de bewoners. Ook de reiniging en de groenvoorziening moesten daar aan mee willen werken. An ders was dat nooit gelukt." En dan komt Van Berkel meteen weer te rug op het 'slechte' imago van Oost. „Ook binnen die gemeente lijke diensten staat Oost niet goed bekend. Niet alleen by bewoners moet je binnen zien te komen. Ook die mensen moeten anders gaan denken over dit deel van Schiedam." Paleisje De bewoners van Schiedam-Oost wonen daar hun hele leven. Het overgrote deel wordt er geboren en gaat er ook dood Doordat'de meerderheid in de wijk rond moet komen van een uitkering zijn de sociale problemen groot. „Dat heeft zowel een negatieve als een positieve uitwerking," vertelt Van Berkel. „De mensen zitten de hele dag thuis en letten op elkaar. Maar ze komen ook voor eikaar op." Toch staat Oost bekend als 'asociale buurt' en van dat predi kaat zal de wijk niet snel afko men. „Ik heb hier huizen gezien die zijn zó schoon, daar kunnen ze in andere wijken een puntje aan zuigen. Dat verwacht je toch niet in een buurt met asoeialen. Veel mensen hebben echt een paleisje van hun huis gemaakt. Dat ge beurt dan meestal niet volgens de regels, maar daar zou men bij bij voorbeeld een woningstichting flexibel mee om kunnen gaan. De mensen wonen hier hun hele le ven. Vaak gaat een woning over naar de kinderen. Daar moet je dan op inspelen." Het negatieve kdi dkter zft Van Berkel echt dwars. „Natuurlijk gebeurt hier weieens wat, maar dat kan niet anders m een wijk met sociale problemen. De na druk moet van dat asociale af. De buurtbewoners zijn onderling heel sociaal en daar moeten ze trots op zijn." "Want ook de bewo ners beseffen het stempel dat ze als Oostbewoner meekrijgen. „Mensen komen niet graag bui ten de vvyk, omdat ze worden aan gekeken op hun afkomst. Van daar ook dat je in de wijk zelf voorzieningen moet maken." Ondenkbaar Met de aanleg van het speelveldje is de eer> te stap gezet. De bewo ners zyn m hun eigen wijk aan het werk, samen met de gemeen telijke diensten. Nog niet zo heel lang geleden was dat ondenkbaar in Oost „Het kost heel veel tijd, maar ik zie steeds kleine dingen waarvan ik denk dat het de goede kant op gaat." Zo hebben de be woners in de Fultonstraat zelf twee afvalbakken geplaatst en wordt er nagedacht over deaanleg van verkeersdrempels op de schoolroute. Het speelterrein moet voor de zo mer klaar zyn. Gisteren is begon nen met het plaatsen van de schuttingen. De woningstichting Noordvest staat garant voor de kosten van de schuttingen. „Doordat de bewoners de schut tingen zelf plaatsen was het voor de woningstichting ook gunstiger toestemming voor zoiets te ge ven." Het speelterrein wordt inge richt met een gedeelte voor de kleintjes en het plaatsen van een groot spcelelement voor de wat oudere kinderen. .Als het klaar is, zal er heus commentaar op wor den geleverd. Maar we gaan hier gewoon door." bouw van 60 terrasfiats op het Val- kenhofterrein. Ook staat een spoedige bouw van 28 woningen op en bij het terrein van korfbal club Spirit aan de Geert Grotelaan geprogrammeerd. Alvorens een bouwvergunning af te kunnen geven moet het be stemmingsplan worden vastge steld. Het college-ontwerp wordt, na een nieuwe inspraakprocedu re, uiteindelijk aan de gemeente raad voorgelegd. Daarna is pro vinciale instemming nodig om met de uitvoering van deelplan- nen te kunnen beginnen. Alle raadsfracties lieten gisteren blyken sympathiek te staan te genover een amendement van de WD om de op 4500 gulden vast te stellen gemeentelijke tegemoet koming in verhuiskosten voor mensen uit te slopen woningen vanaf 1 januari 199? met een infla tiecorrectie te verhogen. Door Sander Sonnemans SchiedamDe storm die enkele weken geleden op Harga de kop opstak nadat bekend werd dat SW en SMC hadden gesproken over een fusie, is gisteravond tij dens de extra algemene leden vergadering van SW weer gaan liggen. Op verzoek van het be stuur hebben de leden van SW het licht alsnog op groen gezet om de fileplannen van de voet balclubs verder uit te werken. Een gisteren geformeerde com missie bestaande uit Huib Zand wijk, Frans Eikenbroek, Rob Hoppe en Koos de Haas, gaat de haalbaarheid van de fusie on derzoeken en dat is voor SMC het sein eveneens aan het werk te gaan. De ambitieuze Thurle- declub heeft inmiddels een le denvergadering uitgeschreven (11 maart) om van de leden toe stemming voor de.fusie te krij gen. „Ook wij ""zegt SMC-be- stuurslid Luc Franken, „hebben een aantal leden bereid gevon den die zitting wil nemen in de begeleidingscommissie," „Het verstand heeft gezege vierd," reageerde SW-secreta- ris Jaap Lodder. „Mede dankzij I leden die hier al vele jaren actief zijn en zyn opgestaan om een toespraak te houden. Daardoor hebben de verontruste leden zo gezegd hun keutel ingetrokken. De vergadering is nog wel even geschorst geweest om die leden opnieuw hun standpunt te laten Hoek van Holland Het plan om op de Hoekse Brink vijftien win kels te bouwen met een totale op pervlakte van ongeveer tweedui zend vierkante meter, is in Hoek van Holland positief ontvangen Een bron van zorg voor de omwo nenden is wel de toenemende par keerdruk, Door de bouw van win kels zullen de ongeveer veertig tijdelijke parkeerplaatsen bij het Herman Visserhuis verdwijnen. Ter compensatie worden langs de Harwichweg en de Planeiusstraat meuwe parkeerplaatsen aange legd en ook het parkeerterrein achter Albert Heyn wordt ver groot. Het uitbreidingsplan Hoekse Brink, een onderdeel van het Wa terwegcentrum, bestaat overigens niet alleen uit de winkels die een oppervlakte hebben tussen hon derd en honderdvyftig vierkante meter. Ook het Herman Visser huis zal aan de zijde van de Prins Hendrikstraat worden uitgebreid met negen woningen. Deze ser viceflat voor ouderen zal via Hu- manitas een complete renovatie ondergaan. De winkels die op een of andere manier geurtjes produceren, zul len worden aangesloten op de af voer via het Herman Visserhuis. Door de bouw van een nieuwe lift aan de Prins Hendrikstraat, wordt een van de liften m het midden overbodig. Deze zal zowel voor de flat zelf als voor de omringende winkels gaan dienen als leidin genstraat met onder meer afvoer buizen. Volgens het dagelijks bestuur van de deeigemeenteraad heeft het centrum van Hoek van Holland een nieuwe stimulans nodig voor het winkelend publiek. De be staande negatieve spiraal dient te worden doorbroken door een effi- Schiedam Bij een inval in een I pand aan de Boterstraat in j Schiedam zijn gistermiddag elf j mensen aangehouden. De arres- j tanten waren bezig met het oog- I sten van de hermepkweek. Uit de j hennepkwekerij werden honderd 1 planten, duizend net geoogste planten en bij de hennepkweek J gebruikte apparatuur in beslag genomen. Ook werd een vuurwa pen in beslag genomen. In een naastgelegen pand werd eveneens een hennepkwekerij aangetroffen. Hier waren zo'n vijfhonderd planten aanwezig. Van de elf arrestanten mochten I acht weer het politiebureau verla ten. bepalen. We wilden de gelede ren immers zo goed mogelijk sluiten. Nu het Heht op groen staat, moet er een plan op tafel komen dat financieel en organi satorisch haalbaar is." Bij SVV had zich de afgelopen weken een groep van verontrus te leden gevormd, waartoe ook het jeugdbestuur gerekend kon worden, die absoluut geen heil zag in een samensmelting met SMC. Gevreesd werd dat de jeugdopleiding het slachtoffer zou worden van de ambities om de nieuwe vereniging tot een amateur-topper te smeden. Het jeugdbestuur was van mening dat getalenteerde spelers moe ten kunnen doorstromen naar het eerste elftal, maar was bang dat voetballers die van buitenaf op de centen afkomen dat zon den dwarsbomen. Die angst is tijdens de druk bezochte verga dering kennelijk weggenomen. SWs vergadering leverde ove rigens nog meer winstpunten i op. Voor het danig ..uitgeholde bestuur stelden lid René Onver wacht en jeugdcommissielid Leen de Bruyn zich beschik baar. Jaap Lodder: „We beraden ons ero ver wie Frans de Vos Bur- chart als voorzitter gaat opvol gen. Ikzelf leg mijn functie na dit seizoen wegens drukke werkzaamheden neer. Dat stond al vast Maar voorlopig ga ik me nog drie maanden keihard inzet ten om deze zaak tot een goed einde te brengen." eient boodschappeneentrum te maken voor de eigen inwoners. Vooral bij de Hoekse winkeliers, die in een aparte vergadering wer den ingelicht, bestaat verschil van m ening over de plannen. Een aan tal winkeliers dat nu in de Prins Hendrikstraat in huurpanden is gevestigd, voelt wel voor de nieu we winkels. Maar zakenmensen die in een eigen pand zitten, vre zen een toenemende leegstand in de Prins Hendrikstraat. De kwaliteit van het winkelcen trum moet goed zijn, maar zonder overdreven luxe. De verbinding met de bejaardenhuizen van Hu- manitas verloopt via een brede corridor. Het binnenplein bij het Herman Visserhuis en de senio rentoren krijgt een langgerekte vijver en wordt overdekt door een glazen luifel. Tijdens de bijeenkomsten, waar onder ook één met de bewoners van de huizen van Humanitas, bleek er tegen het plan als zoda nig niet echt veel weerstand te be staan. De vragen waren voorna melijk gericht op details en vooral het parkeerprobleem en de over last werden breed uitgemeten. Het dagelijks bestuur van de deei gemeenteraad heeft de afgelopen week een uitgebreide ronde ge maakt langs alle betrokkenen. De winkeliers zijn apart ingelicht, ook de bewoners van de bejaar denhuizen kregen hun eigen voorlichting. In de commissie ruimtelijke orde ning van 24 februari de commis sie bestuurszaken van 3 maart en tenslotte in de deeigemeenteraad zullen de beslissingen moeten vallen. Het deelraadsbestuur lijkt 'er op uit om snel tot uitvoering van het plan te komen om aan sluiting te houden met de ontwik keling van het Waterwegcentrum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1