23 Karlijn Petri en HC zijn er klaar voor Kans op plaats bij bovenste vier nog alleszins aanwezig m Idétrading kansloos ten onder Bolnes overrompelt Het Zuiden Ancora incasseert laatste nederlaag in eredivisie Chariois kent voorspoedig slot Alcazar-vrouwen op hun knapst Pijp leeg bij de rugbyers Breyer Trofee: Basje van Dijk Dennis Heij ontsnapt en zegeviert Superliga badminton in de maak Michel de Boer is 100 procent score kwijt Rotterdam waterpolo pakt kostbare punten Groothoofd door Peng niet bij te benen Ronald Kloppert tweede Rotterdams Dagblad Maandag 24 februari 1997 Rotterdam De voorlaatste ron de van de damcompetitie is voor 'Chariois' voorspoedig verlopen. Met een overwinning op Schaes- berg (12-8) hebben de Rotterdam mers de degradatie 'naar de pro vincie' definitief voorkomen. Het zag er lange tijd naar uit dat Chariois met een gelijkspel ge noegen zou moeten nemen. Pas in het vijfde en zesde speeluur kon men orde op zaken stellen. Van de vier gestroomlijnde winst partijen was die van Joop de Vries het spectaculairst. In het midden spel offerde de oud.-voorzitter een schijf; hij kreeg op de linkervleu gel een doorbraak naar dam, of ferde opnieuw en liet zijn tegen stander met lege handen achter. Ashok Bhajan presteerde het om in een theoretisch verloren '5 om 2' dammeneindspel gewoon door te spelen. De partij werd door zijn murw gespeelde tegenstander na 98 zetten en bijna 7 uur ploeteren - op het moment dat deze nog één zet van de winst was verwij derd was - remise gegeven. In de voorlaatste ronde van de nationale competitie heeft Con stant met 7-13 verloren van Am- stelland. De Rotterdammers had den twee seizoenen geen thuisne derlaag geleden, maar daar kwam dus een einde aan. Tegen het team met de hoogste rating werd Constant gedecideerd van het bord getikt. Teamleider Jaap Riesenkamp en Ben Smeenk wonnen voor de thuis ploeg en kunnen nog een hoge po sitie op de topscorerslijst behalen. Grote hilariteit ontstond er toen de zieke maar trouwe 76-jarige Acca Bizot opgaf in een stand waarin hij nog op verrassende wy- ze door middel van een offer remi se had kunnen maken. Constant speelt in de laatste ronde nog te gen Hiltex 2 die nu al kampioen van deze afdeling is geworden. Door Bas van den Berg Rotterdam Een voorbereiding van nauwelijks anderhalve week ten spijt zijn de vrouwen van HC Rotterdam de tweede competitiehelft goed begonnen. Het ambitieuze Oranje Zwart keek na een kwartier al tegen een 2-0 achterstand aan en daar na dicteerden de Rotterdamsen het spel volledig. Uiteindelijk eindigde het aantrekkelijke duel aan de Beekweg in een 4-1 overwinning voor de thuisclub. Karlijn Petri, sinds kort speelster 0-2. Marjolein Blusse maakte van Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben weer eens een klinkende overwin ning behaald. In Hendrik-Ido- Ambacht, tegen Vollido, wonnen de Rotterdamse studentes na de setstanden 3-15 9-15 5-15 met 0-3. Alcazar tramër-éöa'ch Tdify^Bbbri sprak na satlpop^ weftHde* 'allerknapste' wedstrijd van het seizoen. Alcazar kwam alleen in de eerste set even achter met 2-0, maar op de opslag van Marye Verbeek werd het direct 2-7. Daarmee was de toon gezet. Niet alleen in die set via 15-3, maar ook in de vol gende waarin Alcazar een 14-5 voorsprong nam. Tony Boer was na afloop in de wolken: „Ik had ontzettend opge keken tegen deze wedstrijd. Maar het werd een super-overwinning en een dikke duim voor mijn speelsters." Rotterdam De Rotterdamse Rugby Club staat weer met beide benen op de grond. Na het fraaie 9-9 gelijkspel tegen Den Haag, af gelopen donderdag, werd gisteren met 14-5 bij Ascrum verloren. Rotterdam begon met de wind in de rug, beukte hard op de Amster damse try-line en kwam met 0-5 voor bij rust. Maar in de tweede helft was de pijp leeg. De voor- waartsen waren op en RRC ver loor alle duels in het losse weic. Ascrum profiteerde daar optimaal van. Rotterdammer Paul Taupei moest na afloop naar een zieken huis. Hij heeft waarsehijnli' een botje in een hand gebroken. van Jong Oranje, zorgde voor twee uitstekende velddoelpun- ten. Janneke Schopman en inval ster Simone Martens maakten het karwei af. Inge van den Broek noemde het spel van Rotterdam veelbelovend. ,.De verwachtingen waren niet al te hoog gespannen omdat vier speelsters met Jong Oranje en het Oranje-elftal op stage in Zuid- Afrika zijn geweest. Daarom was het des te verrassender dat we er gewoon klaar voor waren." Door deze overwinning schoof Rotterdam in de hoofdklasse op naar de zesde plaats. Zo spelend maakt de ploeg nog alle kans op de vierde plaats die uitzicht biedt op de play-offs. Victoria werkte zich in de over gangsklasse omhoog door een verrassende 1-4 overwinning op GCHC. In Groningen hadden de Kralingers maar twaalf speelsters beschikbaar; trainer/coach Rob bert Kruidenier was bovendien voor zaken in Amerika, Deson danks was de thuisclub een maat je te klein voor Victoria, dat vooral na een 0-2 voorsprong heer en meester was, Elize Rijnberg gaf Victoria uit een vrije slag de leiding en Brigitte van Son reageerde op een straf- comer met een fraaie sleeppush: afstand aan alle onzekerheid een einde (0-3), vooidat GCHC de eer redde. Een fout van de keepster leverde een kans op voor Antoi nette de Kanter die zij uitstekend benutte: 14. Bij Victoria ontbra ken Femke de Groof en Jennifer de Poorter. Beide speelsters lie pen tijdeps een skivakantie een nekbïessure op en zijn enkele we ken uitgeschakeld. Overgangsklasser Leonidas klom naar de vierde plaats door de der by tegen Victoria met 4-2 in zijn voordeel te beslissen. De gasten namen een 0-1 voorsprong door Joost van Kleef, die uit een straf- comer na tien minuten raak schoot Victoria had de pech dat de thuisclub kort daarop gelijk maakte door Albert Bruggeman uit een strafbal. Leonidas, dat in fysiek opzicht steeds sterker werd, liep daarna uit naar 2-1 door Jan de Waard en 3-1 door Jorg Brouwer. In de tweede helft deed Victoria iets terug door Kees Kruithof, die een strafbal inschoot: 3-2, Nadat Leonidas door Maarten Bresser op 4-2 was gekomen leek de derby beslist. Kees Kruithof kreeg nog een kans uit een tweede keer een strafbal, maar Leonidas-doelman Max Vroomen stopte de bal op fraaie wijze. Maarten Bresser (Leonidas, links) probeert vergeefs een pass van Victoria-aanvoerder Thijs Stoop te onderschep pen. Foto Cor Vos Rotterdam Basje van Dijk - echtgenote van Ralf, de uitbater van biljartcafé De Pijp - is win naar geworden van de Breyer Tro fee, de beker voor vijfde en zesde klassers in het li bre-bilj ar ten. De Rotterdamse debutante behaalde tien matchpunten uit zeven par tijen. Drie deelnemers eindigden met acht matchpunten, te weten: Henk Lugtïgheid (Novum) met 94,5% als tweede, Cofai Bik (Cres cendo) met 91.6% als derde en Zo- riea Majic (De Pijp) met 85.7% op de vierde plaats. De Dordtenaar Dimitri Katsis, lid van Nieuw Rubroek, is dis- trietskampioen geworden in de extra klasse libre. Met nog vijf an dere (van de zes) deelnemers be haalde de Griekse biljarter zes matchpunten. Zijn algemeen ge- midelde van 18,75 was goed voor de titel, Katsis leverde nog een bijzondere prestatie door een par tij in vier beurten uit te maken, wat een partijmoyenne van 62,50 opleverde. P. Haage (Novum) werd met 14.35 tweede en Rob Es- ser (Novum) met 13.02 derde. Door Nick van der Sluis Trekvogels had weinlgin te brengen tegen koploper Reflex. Ook onderde korf wasde Haagse koplo per heer en meester. Foto cor vos Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfballers van Bolnes zijn erin geslaagd één van de laatste strohalmen voor hand having tegrypen. Bolnes versloeg Het Zuiden in eigen huis met 13- 14. Evenals Tilburg staan de blauw- witten nu op twaalf punten - één punt minder dan Het Zuiden en ONDO (G). Het duel Bolnes-Til- burg zal op 8 maart de beslissing moeten brengen welke ploeg met Keizer Karei degradeert. De ne derlaag van Ket Zuiden hoeft (nog) geen gevolgen te hebben, mits in de laatste ronde van het puntloze Keizer Karei wordt ge wonnen. In de semi-derby Het Zuiden-Bol nes ging het pittig toe, met scheidsrechter René Mulder in een zwakke hoofdrol. Het Zuiden- coach Aaó van Herk brieste: „Wij komen na de rust met 10-8 voor, maar hij gaat tweemaal achtereen voorbij aan overtredingen van de Bolnes-defensie, waardoor het in eens 10-10 xan worden. Ook met strafworpen heeft hij ons bena deeld." Het werd geen hoogstaande par tij, maar de spanning vergoedde veel. Via 11-11 kwam Bolnes op 12-13 en leek Het Zuiden door een treffer van Albert Groeneveld op een verdiend gelijkspel af te ste venen met nog twee minuten te gaan: 13-13. Maar Bolnes greep zowaar toch nog de volle winst dooreen poeier van Arjan Speijer: 13-14 en daarbij bleef het. Alexan der Geurts en Albert Groeneveld scoorden elk driemaal voor Het Zuiden; bjj Bolnes waren Eric Speijer (5x) en Arjan Speijer (3x) de topscorers. Koploper WION leek het bij ON DO moeilijk te krijgen toen de 's- Gravezanders snel met 8-3 vóór kwamen. Halverwege was het nog 10-8, maar de donderspeech van coach Eric van Viersen hadeffekt, want daarna tapten de koplopers uit een ander vaatje. Ze liepen via 13-13 uit naar een 14-21 zege. Jim van K. itten 5x, Monique Kem- ner 4x en Wim Niesing 4x, scoor den het vaakst voor WION. In de eerste klasse H kon Trekvo gels tegen koploper Refleks geen vuist maken. De gasten liepen snel naar een 1-7 vorsprong, en meteen was de aardigheid er voor de vogels af. Via 7-11 by de pauze draaide het uit op 9-18. Mark Schravendijk en Els de Roode redden met elk drie goals de eer. De Overkanters hield tegen num mer twee Futura zeer lang gelijke tred, na de 10-6 achterstand hal verwege. Met nog twee minuten te spelen was het 14-13, maar toen beslisten de Hagenaars de strijd: 16-13. Itske Malgrom was het best op schot met drie treffers. De stand onderin is nu: De Overkan ters en Phoenix 11De Danaiden 7 (uit 12); DKC (gedegradeerd) 3. Den Helder Idétrading/RB is zaterdag avond kansloos ten onder gegaan tegen het ambitieuze Den Helder. De Rotterdamse basketbalformatie kwam er met de 84-59 nederlaag (rust 40-26) misschien nog wel genadig af. Volgens coach Toni Vujanicwas hëfresultaat niet alleen de verdienste van een sterk Den Helder, maar was het falen van zijn eigen ploeg even doorslaggevend. „Ik heb de afgelopen volledige, trainings- week voorzichtig de mogelijkheden van de ploeg afgetast," aldus Vujanic. „Vooral voorzichtig, omdat we al bijna aan het eind van de competitie zyn. Dan zijn ingrijpen de veranderingen uit den boze, zeker omdat deze ploeg momenteel uiterst kwets baar is. Vorige week konden we de verdedi ging van Weert nog wel de baas, maar nu hadden we de grootste moeite met het de fensieve concept van Den Helder." Normale zorgen van een nieuwe coach, die een zinkend schip boven water moet zien te houden. „We willen de komende week de trainingsintensiteit drastisch opvoeren, maar ik moet al weer twee - heel belangrij ke - spelers missen. Rob de Graaf zit bij het Nederlands team en Anthony van Eijck heeft maatschappelijke verplichtingen el ders." Vujanic vindt de personele bezetting van de ploeg een zorgenkind voor de nabije toe komst, Hij is vooral teleurgesteld in de Rot terdamse Amerikanen. Joe Moore, vorig seizoen nog smaakmakend en spelbepa- lend, stelt de nieuwe coach danig teleur en ook Darnell Hahn (in Den Helder met 23 punten, waronder 5 driepunters, wel top scorer) kan Michael Huger niet doen verge ten. „En daar wringt voor, met name, Moore de schoen. Zonder Huger naast zich speelt hij onzeker." In en tegen Den Helder was Idétrading een karikatuur van zichzelf. In ongeveer dezelf de woorden liet ook Den Helder-coach Maarten Tromp zich uit. „Niets lukte bij die ploeg en ook organisatorisch was Idétra ding dolend. Daardoor kregen de frustatïes soms de overhand en konden wy voortdu rend het initiatief controleren. Zeker nadat wij in een sterke openingsfase een 204 voorsprong namen." Tromp had, na de Rotterdamse winst op Weert (een week eerder) een pittige wed strijd verwacht, „maar hun beste spelers waren duidelijk uit vorm. Paul van Maren was 'niet aanwezig', Sander Kales viel al evenmin op en Rob de Graaf liet zich irrite ren door Rolf Franke, die daardoor lekker kon scoren," Moeiteloos kon Toni Vujanic daar aan toevoegen dat ook Marco Pikaar niet zo aktief had gespeeld. Kortom, de con clusies lagen voor de hand in Den Helder. Overigens, ook Den Helder was in het re cente verleden niet al te gelukkig in het aantrekken van Amerikanen, maar lijkt nu met Claudius Johnson - tot voor kort nog aktief in België, en een paar jaar geleden kampioen met BS Weert - een gelukkiger greep te hebben gedaan. „Johnson is inside zowel scorend als reboundend erg sterk. Een speler die we gewoon nodig hadden," vond de Helderse coach dan ook. Idétra ding/RB ondervond het al meteen aan den Ujve. Door Paul Hoes Rotterdam De eredivisie is voor Ancora voorgoed verleden tijd. De 17-23 nederlaag tegen HC Westland was een laatste be krachtiging van het reeds beregelde lot van degradatie naar de eerste divisie. Atomium kon het een divisie lager bij de heren het niet bolwerken tegen de ploeg mettitelpre- tenties Quintus: 15-16. Snelwiek moest ro de lantaarndrager Hermes een puntje toe staan, en Roda'71 verzekerde zich met een sterke defensie van een 23-17 overwinning op HEC. Ancora kon zich, getuige het onge ïnspireerde spel, niet meer opladen tegen Westland. Omdat Westland ook niet al te florissant acteerde bleef de schade bij de rust nog tot 10-12 beperkt. Een korte ople ving leverde 12-13 op, maar verder liet Dordrecht Dennis Heij won za terdag de wielerkoers bij De Mol in Dordrecht. De uit Zevenhuizen afkomstige coureur, die tegen woordig in het Brabantse Uden woont, ontsnapte in de finale uit een kopgroep van vier. die geheel werd geformeerd door de renners van de Foreldorado-ploeg. Achter de winnaar legde Jan van Veizen beslag op de tweede plaats; Jan de Leeuw versloeg prof Jan Hordijk in de sprint voor de derde plaats. Er gingen honderd renners van start. Bij Ahoy' in Rotterdam won Mi chel Duïjmeyer voor Ronald Roos en Hans van Leeuwen. De Hage naar was de snelste van een kop groep van drie, die in de laatste ronde uiteen viel. Bij De Coureur in Maassluis won Ronald van der Wal. In de eind sprint versloeg de Vlaardinger zijn plaatsgenoten Renc Huls man, de weer fietsende Jaco Tet- telaar en Cees Paalvast. Ronald Roos won de openings koers van Excelsior in Gouda. Dt- Zoetermeerder versloeg mede vluchter Robert Karremans Apeldoorn De Nederlandse Badminton Bond heeft het idee geopperd om een superliga te formeren. De competitie voor een select groepje clubs moet kleiner van opzet zijn dan de huidige eredivisie. De plannen verkeren nog in een begin stadium. Het internationale programma zal in de toekomst nog meer da vaderlandse com petitie ondermijnen. Willen de clubs ook in de volgende jaren over de nationale toppers kunnen beschikken, dan moet er iets veranderen. „In het voetbal zijn ze er ook mee bezig. Waarom dan niet in het badminton?," meent speler Joris van Soerland van de nieuwe landskampioen BCO/Inproba. Of dc superliga ook de nu nog in het buitenland Duitsland) spelende badminton ners lokt, waagt Jeroen van Dijk te betwijfelen. „In Duitsland spelen ze veertien vu-üstrijden en daar krijgen de spelers gemiddeld tussen de 20.000 en 30.000 'ark voor. Dan moeten clubs in Nederland met budgetten van 10G.ÜÖÖ gulden -.aan werken Dat budget heeft de bond niet eens." BCO versloeg zondag in de finale om het landskampioenschap BC Nuenen met 5- iVoor Rotterdammer Jeroen van Dijk eindelijk weer eens een titel. Westland het niet komen. Routinier Jolan- da de Kok besliste ongeveer in haar eentje de wedstrijd; Ancora gaf haar alle vrijneid. Met een zekere regelmaat werd er naar <-m 17-23 eindstand gespeeld. Het deed Ancora niet echt meer pijn. Topscoorster was routi nier Gerrie van Jaarsvel met 8 treffers. Enig smetje was dat vlak voor de wedstrijd inter- national Renate Erkelens haar handbals pullen kwam inleveren; dat kon er na alle narigheid ook nog wel bij. In de wedstrijd tussen Atomium en Quintus waren de doel punten schaars, zeker in de eerste helft. De nadruk lag bij beide ploegen voornamelijk op het verdedigen en daarbij ontstond een in ieder geval spannend duel. Na de pauze (6-5 voor Quintus) namen de Westlanders langzaamaan een grotere voorsprong, waar bij Atomium gefrustreerd raakte door de dubieuze arbitrale beslissingen. In de laat ste acht minuten knokte Atomium voor wat hetwaard was, maar de nipte nederlaag was niet te ontlopen: 16-15. Door de overwin ning van Delta Sport op EMM (19-16) is de competitie voor Snelwiek gelopen; het ge lijkspel tegen Hermes (19-19) deed er der halve niet meer toe. In de optiek van beide coaches René van Muiken (Hermes) en Jan Weerden (Snelwiek) stond het duel in het teken van het absurde fluiten van de scheidsrechters Palts en Thissen. De collega's van Roda wilden tegen HEC de uitnederlaag van eerder in. het seizoen goedmaken om zodoende definitief uit de degradatiezone te blijven. Onder aanvoe ring van de wederom sterk spelende Mi chael Hes was Roda te overheersend voor de Hagenezen, die met een 23-17 nederlaag huiswaarts keerden. Door Simon van Zuilen 's-Hertogenbosch Een dag na hun optreden in Zwijndrecht in de met 04 verloren interland tegen Hongarije, stonden Jörg de Cock en Rorald Vijver berg weer voor FVT/Visser achter de tafel. Samen met Michel de Boer rekenden zij in 's-Hertogenbosch vrij probleemloos af met degradatiekandidaat in de tafeltennis ereklasse Never Despair: 2-5. FVT is daardoor nog verder uitgelopen op de naaste concurrenten GKB Kredietbank, dat verrassend met 5-2 van Sloun verloor, en Irene Perfection, dat het moeilijk had bij Trias: 34. De Rotterdamse tafelten nissers zijn met nog twee wedstrijden tegen de zwak kere teams van Sloun en TTW al zeker van de play offs. Perfection staat op vierpunten, Michel de Boer raakte tegen Never Despair als laat ste speler van de gehele eredivisie zijn honderd pro cent score kwijt. Hij verloor de openingswedstrijd van kopman Gertjan van de Braak: 21-12 en 21-19. Omdat De Cock (van Jeroen v.d. Wiel) en Vijverberg van Marcel ter Braak wonnen, nam FVT een 1-2 voor sprong. Maar het dubbel De Boer/Vijverberg kwam in de derde game net tekort: 21-23,21-10 en 22-20. Na die 2-2 tussenstand liet FVT er geen twijfel over bestaan de sterkste te zijn. De resterende drie partij en, De Cock tegen Van de Braak, De Boer tegen Ter Braak en Vijverberg tegen Van der Wiel, werden al len in twee games gewonnen: eindstand 2-5. Twenty One Up deed wat tegen het zwakke HTC 2 verwacht mocht worden, flink uithalen (9-1), waar mee de eerste plaats op de ranglijst weer werd be reikt, Het is Onno Trip, Niels van der Wal en Rob Bron er alles aan gelegen, om eindelijk eens door te dringen tot de derde divisie. Hun poule biedt daartoe de mogelijkheden, zeker als de eerstvolgende wed strijd (op 1 maart) tegen naaste concurrent Shot in wm&i kan worden omgezet Trip en Van der Wal ble ven ongeslagen, terwijl Bron het enige tegenpunt moest afstaan. De vrouwen van FVT herstelden zich van het pak slaag tegen Luto, hetgeen voornamelijk kwam omdat Quick'72 maar met twee speelsters uit het Limburg se Schimmert kwam opdagen. De drie gratis winst punten werden doorTanja Revet, Elise Versteeg en Patricia Zwartjens met ieder één overwinning en het gewonnen dubbelspel tot de 64 zege uitgebouwd. Rotterdam Het waterpol oteam van Rotterdam heeft in de tweede klasse A een eerste stap gezet in de strijd tegen de degradatie. De op bezoek zijnde middenmoter BZC kon op een 10-7 nederlaag wor den vastgepind. Het was de eerste winst in de serie belangrijke wedstrijden, die tot lijfsbehoud moet lei den. Koudekerk, WZK, SVK en De Dolfijn zijn de vol gende opponenten, die de komende weken punten dienen op te leveren. Tegen BZC betekende een snelle 5-1 voorsprong in de tweede periode een welkome meevaller. Vanaf dat moment kon Roterdam het duel rustig uitspelen. Pim Bouwman (3), Eelco Vrolijk, (3), Sander,Boer(2) en Frank'Klaver (2) namen de productie van de *R' voor hun rekening. Tevreden heerste er in het Rotterdamse kamp na het 7-7 gelijke spel van SVH bij Hoorn, de nummer drie van de ranglijst. Er was zelfs een verrassing mogelijk geweest, maar mede door toedoen van het scheids rechterlijke duo Schimmel en Van de Loo verspeelde de Studentenvereniging Hillegersberg in de slotfase een marge van twee doelpunten. Kees Romers on derscheidde zich door vijf maal doeltreffend af te drukken. Mare Peter Verveer doelpuntte twee keer. De derby tussen Spartaan en RWV leverde in 3E geen surprise op. Weliswaar speelde thuisclub een van z'n betere wedstrijden, maar dat was niet vol doende om aan de nederlaag te ontkomen. Hoewel RWV een aantal honderd procent kansen liet liggen, kon de zege toch naar de Gerdesiaweg worden mee genomen: 8-10. Alwin van Aggelen scoorde vijf keer. Pascal Somers trof drie keer doel, Cor Verkade, Leon Kleefkens en Jorrit Snijders waren de overige schut ters. Heiman de Geus (3), Leon Kleefkens (2), Gilbert Luyten, John Kerkhof en Arjan Merks gaven voor Spartaan enigszins tegengas. Door Henny Vijgeboom Rotterdam Het clubkampioenshap van de Rotter damse Schaakbond wordt dit seizoen beheerst door CIOB/Groothoofd, dat vijf duels won en tweemaal ge lijkspeelde. Met 12 wedstrijdpunten en maar liefst 34 bordpunten bereikten de Dordtenaren zonder noe menswaardige tegenstand automatische promotie npar de landelijke competitie. De koploper dankt zijn succes vooral aan óe in Rot terdam wonende Chinese vrouwengrootmeester Peng Zhao Qin (28). Aan bord één is zij met 6 punten uit 7 partijen ongeslagen. Al op 18-jarigu leeftijd weid Peng kampioene van China, evenals In 1990 en '93. Verrassenderwijs heeft Overschie II (8 wp) de beste papieren voor de tweede promotieplaats. Faalt dit achttal bfj het scheiden van de markt, dan komen Spijkenisse en Schiebroek (beide 7 wp) nog in beeld Uitslagen 7e ronde: Groothoofd-Shah Mata.44, Over schie II-Hillegersberg 5-3, Spjjkenisse-SO'81 5-3, MoerkapeUe-Parsifal41/2-31/2. Schiebroek was'vrij. In het Open Kampioenschap van Rotterdam (61 spe lers) is Gerard Kool met 71/2 uit 8 ook niet bij te be nen. Ik Oei is tweede met 61/2 punt Tom Middel burg en Rogier van Arkei staan op 61/2 uit 9. Rotterdam De 17-jarige Ronald Kloppert uit Har- dinxvelri-Giessendam behaalde tijdens de NK ten- nisjeugd-kampioenschappen de tweede plaats in de categorie jongens tot en met achttien jaar. Kloppert was in de finale niet opgewassen tegen de Amster dammer Melle van Gemerden; 6-1,6-2. De kersverse kampioen was in de openingsronde te sterk voor Ste ven Bijl uit Zuid-Beijerland(6-7,6-3,7-5). Robin Nicolai van het Rotterdamse TOEG verloor in de tweede ronde van Dimitri Weij: 64, 6-3. Stefan Weeda en Jasper Hunting sneuvelden in de eerste ronde. De Capelse Vanessa Elmendorp verloor by de meisjes tot en met achttien jaar in de tweede ronde van de Limburgse Brechtje Bruis: 6-3,6-1. In de categorie meisjes tot en met veertien jaar kwa men Debbie Meertens, Annemieke Eisholzen Selma Andrade niet verder dan de eerste ronde. De 13-jari- ge Matwé Middelkoop leed in de kwartfinale een ne- Bart van Delft

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3