25' Omstreden treffer helpt Ursus aan de overwinning VDL verliest punten en Yuri Pauwels VerjaardagsgeschenkDRGS-voorzitter Cruciale punten Green Eagles Mi SMC in een diep dal SW zoekt een afmaker VFC pakt weer punt Anthonissen: 'De kans pakken als we 'm krijgen' Sehiedamse derby blijft onbeslist Handballers WIK op dreef tegen Sittardia KV Vlaardingen moet laatste duel winnen Slechte dag Juventus Vrouwen DWS winnen weer eens Gelijkspel voor SZC Rotterdams Dagblad Maandag 24 februari 1997 Wateringen De Sehiedamse voetballers van SMC moeten zich vertwijfeld afvragen hoe lang de malaise nog duurt. Na de vette ja ren en de zeer overtuigende com- petitestart dit jaar met een eerste periodetitel als gevolg is uit de laatste zes partijen slechts èèn punt vergaard. In Wateringen was Velo met 2-1 te sterk. De counters van de Westlanders deed de fusie club uiteindelijk de das om. Ka der Fares kreeg een rode kaart. Interim-trainer Harry van Kapel, die nog altijd Paul de Roos ver vangt, kon niet beschikken over Peter van Geene en Ersin Bozkurt zodat Ercument Arslan in de ver dediging mocht starten. Ook de verleden week met een rode kaart weggestuurde Murat Babacan speelde met. Hij zat naast Harry van Kapel op de reservebank. De beginfase was voor de Schiedam mers maar een 'smerige' counter bracht de 1-0 achterstand op het bord. Nog voor rust scoorde SMC eindelijk weer eens. Een voorzet van John van de Belt werd door Cor Hermans terugge legd en door spits Leo Letwony binnen geschoten. Na rust bleef SMC het spel maken, maar loer den de Westlanders op de counter. Een cornerbal van Velo werd slecht verwerkt en John Bos kon voor de tweede keer de trieste gang naar het net maken. Na de 2- 1 achterstand ging SMC furieus op zoek naar de gelijkmaker maar uiteen enorm aantal kansen werd niet gescoord. Tot overmaat van ramp kon Kader Fares nog met rood inrukken. Ook Jan Mulder en Edwin Berveling kregen een gele kaart. Schiedam— Het wordt een eento nig verhaal. Elke week laat SW de ene mogelijkheid na de andere mogelijkheid liggen om tot scoren te komen. Henk Salari leek de op lossing gevonden te hebben maar de komst van Ron Berveling werd gedwarsboomd door de KNVB. Tegen het Westlandse Verburch was het weer niet anders en omdat ook de bezoekers niet wis ten te scoren eindigde het duel zo als het begon (0-0). Het veldoverwieht van de -rood1 groenen werd niet in doelpunten' omgezet. Verburch doelman Ro nald Zwinkels hield met kunst en vliegwerk de SW-voorwaart- sen van scoren af. Seott Wulfer- dingen zag een perfecte inzet tot zijn verbijstering zelfs per onge luk door de sluitpost gekeerd. Verourch, met Roel den Hartog nog altijd in de gelederen, kreeg in de slotfase nog wat mogelijkhe den omdat Salari zijn ploeg op de aanval liet spelen, maar Ronald de Pee was op zijn post. SW, zon der de geblesseerde Dennis Va- lentijn, domineerde de wedstrijd. De Pee kreeg slechts vijf ballen in de hele negentig minuten te ver werken. Bij de Schiedammers was er geel voor Herman Zoet mulder die volgende week ge schorst is. Omdat ook Niels Bood- ers nog in afwachting is van zijn schorsing zal Salari het zondag thuis tegen HMSH zonder zijn steunpilaren moeten doen. VfaardingenVFC pakte verleden week een punt door in de slotfase van het duel tegen VDL de gelijk maker te produceren. Afgelopen zondag tegen Delfia waren de rol len omgedraaid. Omdat Cor Brou wer een unieke kans op 3-2 miste, bleef de score bij 2-2 steken. VFC heeft het hele seizoen al per sonele problemen en moest nu ook weer enkele vaste basiskrach ten missen. Menno Groen en Bert van Saus moesten v. erken en er waren nog enkele spelers op va kantie. Na twintig minuten schoot Arie van der Schee een strafschop ach ter de keeper van Delfia. Tien mi nuten later kreeg de thuisforma- e een strafschop tegen. Remco Josveld was kansloos op de inzet. Na de rust liep VFC zelfs tegen een achterstand op. Trainer René Oomen bracht Cor Brouwer bin nen de lijnen als extra spits en ging achterin man op man spelen. Dat resulteerde in een treffer van Ronald van Mil die van dichtbij in kon schieten. Bij de Vlaardingers kregen Arie van der Schee en Rob Robbemond een gele kaart. Vol gende week wacht de zware uit wedstrijd tegen mede- degrada tiekandidaat Lyra. „Het Westland ligt ons wel,*' keek Rene Oomen, van wie nog altijd met oekendis of hij er bij VFC een jaar aan vastplakt of elders aan het werk gaat, vooruit. „We heb ben er dit seizoen goede resulta ten geboekt tegen Quintus en Naaldwijk. Als we de spelers die we vandaag moesten missen weer terug hebben heb ik er alle ver trouwen m." Door Sander Sonnemans Vlaardingen - „De handigste heeft gewonnen," sprak een toe schouwer bij het verlaten van het complex. Of de man dat dub belzinnig bedoelde of terecht opmerkte dat Ursus tot meer in staat was geweest met de bal dan thuisploeg RKWIK, liet hij niet blijken. In het Vlaardingse kamp zou men er absoluut van overtuigd zijn geweest dat de man gevat uit de hoek wilde ko men, want in de bestuurskamer van RKWIK was men er in de rust zeker van dat de theestand (0-1), die uiteindelijk ongewij zigd zou blijven, tot stand was gekomen dankzij een handig heidje van Martin Schoenmakers. De Schiedammer zou de openingstreffer niet met het koppie binnen hebben geknikt maar de hand in het doel hebben getikt. Het doelpunt van de 'werker' was overigens één van de weinige hoogtepuntjes voor zover die als zodanig betiteld kunnen wor den —die vielen te aanschouwen. Voordat Schoenmakers het net vond, had Arjan van der Lee al vanuiteen kansrijke positie naast Schiedam Hoewel.het be stuur van Ursus uil officiële kringen nog niet heeft ver nomen in aanmerking te ko men voor een verhuizing naar het complex van SMC—als de fusie van die club met SW er inderdaad komt zegt voor zitter Berry Anthonissen graag te willen verkassen met zijn club. De preses maakt er geen geheim liever op eigen benen te staan dan voordeurdeler te zijn en ziet Thurlede als een ideale plek, j,Als we de kans krijgen en het is rondte breien," aldus Antho nissen, „dan pakken we 'm. HBSS weet dat ook. In princi pe zitten we goed bij HBSS, maar welke club wil niet op ei gen benen staan- We moeten wel zien of het haalbaar is met het kader. Nu wordt het mees te gedaan door de HBSS-ld- den." Het Ursus-bestuur volgt „de ontwikkelingen betreffende de fusie van SW en SMC op de voet en kijkt ook reikhalzend uit naar donderdagavond. Dan mogen de afgevaardigden hun protest tegen| derstkdCdrie"" punten,in mindering en 300'" gulden boete) naar aanleiding van de ongeregeldheden tij dens dé wedstrijd tegen" EDS, mondeling bij'debond komen toelichten.-- - gekopt. De treffer van Schoenma kers kwam tot stand niet de hulp van RKWIK's gelegenheidsdoel man Nieek Verhart. De vervanger van de aan zijn pols geblesseerde Edwin Kolsteren, speelde een ui- termateslechte eerste helft en uit gerekend daarin maakte hij het foutje dat het niet veel betere Ur sus de winst opleverde, waar een gelijkspel veel beter op z'n plaats was geweest. Verhart maakte veel te laat aanstalten om bij een hoge voorzet zyn doel uit te komen, twijfelde onderweg en was zo doende kansloos op de inzet van Schoenmakers waarna de bal ter gend langzaam over de doellijn huppelde. Protesten van de RKWIK'ers die wél duidelijk een handsbal hadden gezien, werden resoluut door de arbiter wegge wuifd. Fraaie solo's Vriend en vijand waren het er over eens dat het gebodene ver onder de maat bleef. Zoals vorige week al door koploper Ex- celsior'20 en Germinal werd aan getoond, moet men zich bij het ni veau van de vierde klasse G niet al te veel voorstellen. De Schiedammers wonnen het in- haalduel met een veredeld tweede elftal en bij de 'toppers' Ursus en RKWIK (behorend tot de top drie) viel ook al geen spectaculair voet bal te aanschouwen. Martijn van der Lee het namens'Ursus regel matig fraaie solo's zien, maar de balgoochelaar voerde zijn acties telkens net iets te ver door zodat hy vaak balverlies leed of het slachtoffer werd van een overtre ding. Een kwartier na rust dacht "WIK', dat in tegenstelling tot Ursus ei genlijk alleen werklust als "lorko wapen heeft, dicht bij de e maker te zijn toen Rob Du neaux in de beruchte zone tege: het gras~werd gewerkt door Pa trick van Beek. De man in het grijs wilde echter van geen straf schop weten en daarmee leek ook meteen het laatste sprankje hoop op minimaal een puntje bij de Vlaardingers weg te vloeien. Ur sus was nog wel in staat tot een schitterende volley van Martijn van der Lee en een diagonale streep van Edwin Ibrisimovic, maar WIK-doelman Verhart was in deel twee wél in goede doen en maakte beide kogels onschade lijk. Ondanks alles kon er in het slot nog even gelachen worden ook door de toeschouwers. Als gevolg van een moment van wanordelij ke arbitrage lagen er ineens drie ballen in het veld terwijl het spel verder ging. Misschien was ook dat wel tekenend voor het niveau van de wedstrijd.... RKWIK-Ursus 41 (0-1). 31. Marti Schoen makers (0-1) Bijzonderheden: Roberto Op de achter- rond kijken Laurens van Dijk (rechts) van Hermes en DRGS'er (links)toehoe hun teamge noten om de bal strijden. DRGS verras buurman met een 2-0 zege Foto Peter Molkenboer Door Bas van den Berg SchiedamZo fanatiek HDVS al tijd traint, zo slap bood het giste ren tegenstand tegen een onstuit baar DRGS. Het gevolg was datde thuisclub verdiend met 2-0 zege vierde en in de gebroeders Ver- spuy twee smaakmakers van be tekenis had. Trainer Slobodan Dutina, die langzaam maar zeker over een elftal goedwillende spe lers beschikt, sprak desondanks van een kwalitatief slechte wed strijd. Hoe dan ook, de vreugde bij DRGS was na afloop zo groot dat de spelers de stropdas van de jari ge voorzitter Joep den Bnnker af knipten. De door de wol geverfde trainer maakte echter een uitzondering voor Marco en Raymond Verspuy. .Wanneer zij beiden beter hun hersens gebruiken, kunnen zij zo naar het betaalde voetbal. Ik voel me gelukkig dat DRGS steeds be ter gaat spelen en dat de angst die ik vooraf had, snel was verdwe nen. Want zonder aanvoerder Heimie van Dam en Richard Lecker had ik er een zwaar hoofd in. Zezyn beiden karakterspelers die in steat zij" de ploeg naar hoog niveau te tillen. Ik vind het dan ookonbegrijpeSjk dat Hermes DVS dat niet uitgebuit heeft On ze verdediging was zonder de zie ke laatste man Fennïe van Dam erg kwetsbaar, maar Hermes DVS maakte er geen gebruik van. Te gelijk moet ik er aan toevoegen dat Willem Miehielsen een waar dig vervanger was." Geen eenheid De ploeg van trainer Frans Schaap maakte in alle linies een zwakke indruk. Hermes DVS be schikt over kwalitatief betere spe lers, maar was totaal geen een heid. Bovendien trokken de meeste spelers op tijd hun benen terug om het fysiek sterke DRGS z'n gang te laten gaan. Op het mo ment dat Hermes DVS nadrukke lijk aan de noodrem trok, leverde dat gelijk twee strafschoppen op. Bij de eerste, overigens pas na veertig minuten, was Mario Mos- so de aanleiding. De Vv?dediger van Hermes DVS stak zijn been uit waardoor de langs hem sprin tende Marco Verspuy ten val kwam. De hinkende rechterspits, die na eerder bij actie van Lau rens van Dijk al een vleeswond op zijn wreef opliep en onnodig de gele kaart kreeg, verzilverde de elfmetertrap secuur: 1-0. Tien minuten na rust overkwam Raymond Verspuy het zelfde. Nu was het HDVS'er Laurens van Dnk die de andere grillige spits ten val brachten broer Marco van af elf meter opnieuw mocht mik ken: 2-0. Het duel was beslist, maar DRGS wist niet van ophou den. Met name Raymond Verspuy legde keer op keer de zwakke plekken bij Hermes DVS bloot. ma ar zijn tempo lag te hoog voor dc andere aanvallers. Een kopbal op de paal van invaller Marco Weeda en een overtreding tegen Armando dos Santos van DRGS, was de voorbode voor een derde strafschop. De dubieus fluitende arbiter, die-bekekc :d door twee rapporteurs, vu vde echter een kalktrap te geven. Kunst- en vliegwerk Vanaf dat moment raapte Hermes DVS moed bij elkaar. Het drong het fanatieke DRGS, dat met alle geweid van oud-trainer Frans Schaap wilde winnen, compleet in de verdediging. Maar met kunst en vliegwerk bleef de uitblinken de doelman Piet Scheffers de situ atie meester. Ondanks dat Fer- mes DVS spelers miste en een te kleine selectie heeft, ontbrak het de ploeg aan beleving om voor een geüjkspel te gaan. Voor de neutra le toeschouwer sprak het fysiek sterke spel van DRGS veel meer tot de verbeelding dan het zeer pover acterende Hermes DVS. DRGS-Hermes DRGS 2-0 (1-0). 40 Marco Verspuy (strafschop) I-O, 55. Marco Ver- snuv (strafschop) 2-0 Bijzonderheden: Marco Verspuy en Armando dos Santos (beiden DRGS) kregen een gele kaart. DRGS: Scheffers, Michieben. De Lima. Sams, Janssen, Moms. De Pina, Dos San tos, Raymond Verspuy, Van Os, Marco Ver spuy (60 Weeda) Hermes DVS: De Vette, Hadric. Mosso, Van Dijk. Ramos, Mettes. Aeslan, Beren schot. Lecluse, Clumper, Roeiofs De Maassluise vier deklasser VDL is duidelijk nog niet uit de hoek waar de klappen vallen. Het Delftse Concordia ver dween aan de Sportlaan met de volle winst na een verdiende 0-1 zege. Door de nederlaag blijven de blauw-witten in de inderste re gionen verkeren en is 'iet gevaar voor degradatie duidelijk nog niet geweken. Tot overmaat van ramp zag Yuri Pauwels nog de rode kaart voor een slaande beweging. De winnende goal werd al aan het begin van de wedstrijd achter de verder zeer goed keepende John -an der Meij gekegeld. Tot aan de rust liepen de Maassluizers achter de feiten aan en was het gebrek aan precisie de reden dat Concor dia niet naar een ruimere voor sprong was uitgelopen.' VDL kwam tot slechts één sterk mo ment. De razendsnelle John de Roo gaf de voorzet maar aanvoer der René Verhagen kwam centi meters te kort om de gelijkmaker tegen de netten te schieten. Na rust startte de thuisploeg een stuk feller. Dit resulteerde in een aantal gevaarlijke momenten maar de voorwaartsen slaagden er wederom niet in te scoren. Joop Mom bracht vervolgens Yuri Pau- Ursus-verde- diger Patrick van Beek (links) grijpt gillend naar zijn hoofd, hoewel hij doordeRKWI- K'er helemaal niet werd ge raakt. De ar biter doorzag het toneel spel en liet doorspelen. Foto Peter Molkenboer Lmdcnberg (Ursus) en de RKWIK'ers Rob Ducaneux en Jeroen Ploeg werden op geel getrakteerd RKWIK: Verhart, Van Schayfc, Vermeulen. Smits, Van Bruggen, Ducaneaux, Ploeg, Veldt, Van Adnchem, De Rond. Kolsteren. Ursus: De Jonge, Lmdenberg, Herben, Ko- rungs, Van Beek, Ibnsimovjc, Arjan van der lee. Schoenmakers, Palsrok, Martijn van der Lee, De Groot. wels in het veld voor John de Roo en wifselde tien minuten later Puco Heeneman. Zijn vervanger v:as Patrick Nederveen. Concor dia herstelde de rust en bleef de wedstrijd beheersen. Een aantal zeer goed opgezette aanvallen werd echter allemaal door Van der Meij onschadelijk gemaakt. Vijf minuten voor tijd leek het tij dan eindelijk te keren. Bob Jansen goochelde zich aan de linkerkant van het doel prachtig vrij en bracht topscorer René Verhagen in stelling. De robuuste spits draaide zich knap vrij maar zag zijn pegel buiten bereik van de doelman tegen de binnenkant van de paal belanden. Het verder machteloze VDL kreeg in de slotminuut een tweede dom per te verwerken. De zeer hard werkende Pauwels liet zich verlei den tot een slaande beweging en kon de douches alvast aan gaan zetten. Linkermiddenvelder Je roen Roest kreeg een gele ka -rt. VDL mistte Rob Visser en start met ex-Exeelsior Maassluis speler Danny van de Engel in de basis. De jeugdige libero krijgt voorlo pig een basisplaats in. het zwal kende team van Joop Mom. Den Haag Op mede-degradatiekandi daat Team Dreamers hebben de basket ballers van Green Eagles gisteravond twee cruciale punten buit gemaakt: 80-89. De Maassluise ploeg heeft de laatste plaats in de rayon-tweede klasse B nu overgedaan aan de Hagenaars. Van voormalig eredivisiespeler Laee Strong had Green Eagles niet zoveel te duchten. Hij scoorde slechts vijf punten. Oud-speler van Green Eagles Jan Lief- aard daarentegen maakte wel 29 punten, waarvan twintig voor rust In die eerste helft keken de Maassluizers tegen een 24- 15 achterstand aan. Het verschil werd te ruggebracht tot vier punten bij rust: 46-42. Ook in de tweede helft hield Team Dreamers lange tijd het initiatief. De Haagse thuisploeg leidde zelfs met 68-51, „Toen zag ik het even somber in," er kende Eagles-speler Kees Brugman later. Maar de ploeg van coach Karei Verwer scherpte de defensie aan en vocht zich te rug. Tegen de Maassluise man-to-raan- verdediging scoorde Team Dreamers slechts twee punten in tien minuten. Green Eagles nam de kop over (70-79) en hleef in de slotfase koel vanaf de straf- worpiijn. Remco Maat scoorde voor Green Eagles 22 punten, Nico Waringa scoorde er 18, Kees Brugman 15, Ivo^nJjrnincx 13, San- - der Scheffers 10 en Justin Corcho 9. Poul Boelaars was niet van de party (werk), evenmin als Marko Ouwendjjk. Lieuwe van Loon werd van stal gehaalden teken de voor de broodnodige rust in het M. sluisespeh. Schiedam— De derby tussen Sehiedamse Boys en Demos is gisteren onbeslist gebleven. De Harga-ont- moeting eindigde in een gelijkspel (1-1). Demos begon zeer sterk, maar de 'Boys' hield echter stand, nam na verloop van tijd het initiatief over en kwam voor rust op 0-1 door een doelpunt van Dave van der Hurk. Demos moest na rust gaan aanvallen maar slaagde er niet doelman Gerard Vos te passe ren. Beide formaties kregen een enorm aantal moge lijkheden maar de winst leek verassend genoeg naar de underdog te gaan. In de laatste minuut van de wedstrijd slaagde invaller Richard Slagmolen erin de gelijkmaker op het bord te schieten. Vlaardingen De handballers van WIK hebben zich gisteren lekker uiutgeleefd tegen het schaduwteam van Sittaraia. De Vlaardingers wonnen metduidelij- ke cijfers: 30-13(14-6). Chris Dobber verving de afwezige coach Wil Plugge en waarschuwde de ploeg dat er niet te laks gespeeld moest worden. Ondanks die raad werd er slecht be gonnen en liep WIKhet eerste kwartier achter de fei ten aan. Na een aantal snelle break-outs was de te genstand van de Limburgers gebroken. Na de hervatting kon WIK op dezelfde voet doorgaan als vlak voor rust, Ger Prins die normaal erg produk- lief is, kreeg een extra attente verdediging en kon maar twee maal tot scoren komen. Maar juist hier door was het de rest van de ploeg die heel sterk de grote overwinning tot stand kon brengen. Vlaardingen De korfbalploeg van KV Vlaardingen zal het laatste competitieduel moeten winnen om eventueel nog een kans te maken voor het kampi oenschap. Tegen DETO kwamen de Vlaardingers niet verder dan een 19-19 gelijkspel waardoor rivaal WION, dat zaterdag won, op een voorsprong van twee punten kwam. Als WION het laatste duel verliest en KV Vlaardingen wint, dan moet een beslissingwed strijd uitsluitsel geven. Tegen DETO ging de strijd voortdurend gelijk op. Vlaardingen kon opeen bepaald momenteen gat van vier punten slaan, maar door een gemiste strafworp kon DETO terugkomen. Twee minuten voor tijd keek 'KV zelfs tegen een achterstand aan. De werd tenauwernood omgezet in een gelijkspel. MSV (m)-Juventus 80-74 (3744). In Noordwijk keek Ju ventus in de beginfase tegen een achterstand van 15 pun ten aan. Nog vuor rust herstelde de promotiedivisionist zich. In de slotfase kreeg spelverdeler Willem Doornik last van een blessure en raakte de ploeg van coach Arjan de Bruin het spoor bijster. MSV profiteerde van het vele balverlies van Juventus. Attila Gültuna nam de.meeste Sehiedamse punten voor zyn rekening (21); "Ook zijn teamgenoten Dejan Barisic (15) en Vladafr Jahkovic (14) deden een duit in het zakje. Shooters (v)-Juventus 5144 (32-25). Gedurende zes mi nuten in de eerste helft kwamen de vrouwen van Juven tus niet tot scoren. Shooters veranderde een 12-16 achter stand in een 22-16 voorsprong en behield het initiatief. Bij Juventus viel center EUes de Jong met een enkelhels- sure uit. Juventus 4 (vpGreen Eagles 85-39 (44-12). In Sportzaal Oost stonden de vrouwen van Green Eagles al voor rust op een uitzichtloze achterstand. Positief was de rentree van DaniëUe Broekhuizen, die maandenlang met een knieblessure tobde. DWS (m)-Aalsmeer 17-12 (6-8). In het begin van de wed strijd speelde DWS opportunistisch en kwam daardoor snel met 3-0 voor. Maar toen was het over. Er werden te veel fouten gemaakt waardoor Aalsmeer over kon ne men. Na de rust kwam DWS binnen drie minuten op ge lijke hoogte komen en ging het spel gelijk op. Bij 10-10. kwam Dalibor Bihi het veld in en leek alles te lukken. Hij bracht anderen m stelling brengen speelde heel dwin gend. De gasten hadden daar geen antwoord op. DWS (v)-Fortissimo 17-13 (7-5). Vanaf-het begin opereer de DWS als een team, wat resulteerde in eed voorsprong die de gehele wedstrijd niet meer uit handen werd gege ven. Ook verdedigend zat het eindelijk eens goed in elkaar. Nicole Grandazzi ontpopte zich tot topscoorster en doelpuntte negenmaal. Saskia Franken stond in de tweede helft als een beer te keepen. HVC (mi-Hellas 12-20 (9-8). 'tan tevoren was een dikke nederlaag ingecalculeerd r na een goed gespeelde eerste helft dacht niemar.j naar meer aan. Maar in de hervatting bleek dat Hellas iets meer in huls had dan de thuisploeg die een kwartier lang niet tot scoren kon ko men. Er werden drie strafworpen gestopt door de keepers maar ook dat mocht niet haten. HVC (v)-Atomium 6-10 (3-5). Na de rust werd de achter stand snel weggewerkt en ging de verdediging potdicht. Maar door een aantal foutjes kwamen deSchiedamsen 5- (Pachter. Trainer-coach Theo van Geene: „Het had niet nodig geweest om te verliezen maar als er onnodige fou ten gemaakt worden, kan dit gebeuren." WIK (v)-Havedo 14-16 (8-8). In een zwakke eerste helft met slechte balcirculatie was het maar goed dat Havedo er niet van kon profiteren, anders had er een flink ver schil op het scorebord gestaan in de rust In de tweede helft was het mogelijk nog slechter dan in het eerste be drijf. Arnold van Wurmond over zijn ploeg: „Op trainen schieten de dames door een pak boter heen, maar in de wedstrijd halen ze het pakje nog niet eens." Blauw Wit-UVG (v) 22-20 (11-9). Het was lang geleden dat UVG m een uitwedstrijd twintig doelpunten kon maken. UVG was met gemengde gevoelens afgereisd naar het zuiden van het land. Al snel werd er .dan ook tegen een achterstand aangekeken, maar de vrouwen knokten zich terug tot een 7-9 voorsprong. Maar ex-intemational Diana Mouton maakte alle verschil tussen de twee ploegen dui delijk door vier maal op rij te scoren. In de tweede helft nam UVG het heft in handen en scoorde driemaal achter een. Bi] een stand van 19-17 werd vergeten door te druk ken en kon Blauw Wit weer in de wedstrijd komen om uit te lopen naar de eindstand, UVG (m)-GHV 14-15 (8-6). In het eerste halfuur werd er goed het eigen spel gespeeld door de gastherea Toen de gasten vonden dat ze te ver achter stonden, gaven ze wat gas bij en konden ze terugkomen tot een gelijke stand. De Schiedammers vergaten om hun eigen spel te blijven spelen en gingen mee lopen hollen mhet tempo van de opponenten. Dat deed hen de das om. Waterpolo DeWalrus/Shei' 18-3. Ook slechte wedstrijden weet De walrus/She st om te zetten. Dat bewees de wa- terpolopioeg zatei dagavond tegen Raket waarvan met 8- 3 werd gewonnen. De periodestanden: 2-0,3-0,6-1 en 8-3. Yber de Vlaardingers scoorden Sander Maarleveld, Jerry Doumenis en René Boer (allen 2x), Arjan Hoogerwerf en Cees van der Knaap. SZC-DSZ 6-6. SZC had meer verdiend dan een 64 gelijk spel. In de eerste twee perioden waren de Schiedammers kansloos (1-2 en 1-5), daarna kregen zij een overwicht Dat resulteerde in 4-5 en 6-6. Doelpunten: Jeroen Maltha (2x), Jutjen Engelsman, Patrick van der Most,.Richard Kramer en Ard Wildeboer. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5