11.1 Discotheek bood te weinig extra's l fèiï Geweld maakt mannen boos en vrouwen verdrietig Jarig popblad De Barflyer geeft feest in Pandemonium Jf# &1" 'n Welzijnsfusie van MAG-niks Voorjaarstentoonstelling Jan Anderson zoekt zelfgemaakt speelgoed Moordenaar te gast op jongerendag Gratis stalmest Wie komt er in mijn huisje' .3^Ar' m tJOOm Rotterdams Dagblad Donderdag 6 maart 1997 ïffi f* l%? 'ii Z~T Met plezier zie ik dat de Blauwe Brugniet meedoet aan die malle wel zijnsfusie in Schiedam, 't Is alleen jammer dat de Blauwe Brug het nalaat uit onzekerheid en niet vanwege een eigen blije visie op wijkopbouw. Maar wat niet is kan komen. De Schiedamse bevolking heeft mets aan het bestuurlijk samengaan van wijkcentra en zeker voorde actieve wijkbewoners geldt dat de aansturing van het soriaal- cultureel werk verder op afstand komt. De vorming van de welzijns- koepel staat daarom haaks op het streven naar meer invloed voor 'de wijken'. Ik snap niet dat Bart de Leede daar voor is. De welzijnswethouder van Groenlinks, voortgekomen uit de profeten van de kleinschalig heid, laat waarschijnlijk zijn oren hangen naar het verzuurde, cyni sche, initiatief-vijandige bureau welzijn van de afdeling Maatschap pelijke Aangelegenheden (MAG), beter bekend als MAG-niks. Als de gemeente Schiedam ergens organisatievemieuwing nodig heeft, is het wel bij deze dub. 't Is de hoogste tijd voor een grondige sanering van dit stramme bolwerk van geestdodende scepsis. Mensen die wel verstand hebben, zoals socioloog Wiebe de Jong en prof. dr. Jan-Willem Duyvendak, beiden van de Erasmus Universi teit, zien goede kansen voor wijkopbouw, waarbij Duyvendak het ac cent legt op buurtnetwerken (kadervorming van nieuwe vrijwilli gers) en waarbij De Jong pleit voor projectgroepen voor wijkkwali- teit Bij wijkkwaliteit gaat het om een integrale benadering, veel bre der dan stadsvernieuwing en buurtbeheer waarover bewonersvereni gingen nu mogen meepraten. Het is al bij voorbaat een aanslag op de ze ontwikkeling, als de zeggenschap van wij kbewoners over de club huizen en wijkcentra wordt teruggedrongen door de vorming van een ivoren welzijnstoren. Ik zie aan die hele fusie geen ander voordeel dan dat een beperkt aantal beroepskrachten tegen een hoger salaris meer vrijheid krijgt om zelf de werktijd in te delen, maar dat lijkt me een voordeel voor uitsluitend deze lieden. Aan die fusie ligt niet ten grondslag dat er op een frisse wijze geopereerd moet gaan worden, er is niets dat ver raadt dat de clubhuizen zichzelf willen 'openbreken', niets dat doet vermoeden dat de welzijnswerkers meer de straat op gaan en zich aan andere wïjkorganisaties hechten om samen de wijkdynamiek aan te zwengelen. Daar zou het echter bij wijkkwaliteit om moeten gaan. Ik voorzie dan ook dat de perl januari 1998 voorgenomen fusie het sodaal-cultureel werk in een isolement brengt en dat is net alsof je onderwijs geeft aan lege klassen, erg effectief dus als je wilt dat saaie leraren lang meegaan. i .'i,,- - r KORKEGEL Vlaardingen De Nederlandse Vereniging van Modelbouwers, af deling Vlaardingen houdt zaterdag 8 maart haar jaar lijkse voorjaarstentoonstelling in Service- en Zorg centrum 'De Meerpaal'. De tentoonstelling gaat over modelbouw en is geopend van 10.00 tot 17.00 uur De toegang is gratis. De Meerpaal is gelegen aan de Wil lem de Zwijgerlaan 2 in Holy. Niet de plastic barbiepoppen of de legopoppetjes van de bekende merken, maar het zelfgemaakte speel goed, dat wil het Streekmuseum Jan Anderson in Vlaardingen hebben. Anderson wil die voorwerpen, zoals een poppenhuis of houten pakhuis, voor de te houden tentoonstelling die geopend wordt op 12 april 'en de daarop volgende exposities. Daarnaast wil het Streekmuseum alle lezers uitnodigen nog een keer het speelgoed te maken waarmee zij zich vroeger be zig moesten houden. Het museum denkt onder meer aan katapulten, pijl en boog, proppenschieter, hoe pel, papieren vliegtuigjes, treintjes gemaakt van houten haspel. Nog de hele maand maart kunnen de voorwerpen bij het Streekmuseum worden ingele verd. Voor meer informatie (010) 4343843 of Kethel- weg 50. Voor de jeugdgroepen van Schiedam wordt zaterdag 8 maart in de Havenkerk aan de Lange Haven 70 door Johan Maasbach Wereld Zending een jeugd- en jongerendag gehouden. Als speciale gast komt Art Blajos. Blajos was vijftien jaar lid van de Mexicaanse maffia in San Quentin, Hij diende als huurmoorde naar onder de maffiawet van 'Blood in, blood out'. Ze ventien jaar zat hij in de gevangenis, waar hij ook nog op de wachtlijst stond voor de doodstraf. Op de jongerendag zal hij zijn getuigenis geven. Vanaf 13.00 uur worden er door John T. L. Maasbach seminars gegeven over 'relaties'. Hij praat onder meer over de vragen 'Heb ik wel de juiste partner?' en 'Hoever kan ik gaan?' Daarnaast is er een talen tenshow voor zang, dans, toneel, muziek en mime. Om hieraan mee te doen, kunnen jeugdgroepen zich via hun jeugdleider laten inschrijven. Tuinliefhebbers kunnen de oveijarige stalmest van Kinderboerderij 't Hoeiblad gratis komen ophalen. Op de kinderboerderij is sinds twee jaar een nieuwe mestberging gekomen. Hierin wordt alle mest van de dieren opgeslagen. Na een afspraak kunnen belang stellenden de mest ophalen, (010)4707844. De Artoteek Schiedam laat zondag 9 maart haar nieu we aankopen zien in Pand Paulus van de Stichting Kunstwerk. De expositie heeft als titel 'Wie komt er in mijn huisje' wordt om 15,00 uur geopend door Ma deleine van Lennep. De titel slaat op een aankoop van een klein huisje van Anne-Marie van Sprang. Wie er in üw huis kan komen kunt u zien op de expo sitie' roept de Artoteek. Daarnaast is er onder meer werk aangekocht van Latif Aabadaoui, Leonie Co- hen, Hama Goro, Johnny Rolf en Toscani. Sinds april vorig jaar is er een aankoopcommissie actief die naast 'uitleenbaarheid1 en kwetsbaarheid, voorna melijk let op de aanspreekbaarheid bij de doelgroep. Het is volgens de commissie niet de bedoeling om kunst als hapklare brokken aan de leners voor te schotelen. De Artoteek moet juist voldoends moge lijkheid bieden aan 'artistiek experiment'. De kunst liefhebber kan door de tijd een eigen artistieke smaak ontwikkelen die vraagt om complexer, min der makkelijk toegankelijk werk, aldus de commis sie. Tydens de expositie blijft de Artoteek gewoon open en kan er uit de collectie grafiek, keramiek, schilderijen en sculpturen geleend worden. De Arto teek bevindt zich aan hetBachplein 581 te Schiedam. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ban van Haren, Daniëlle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Schiedam Het lijkt een gat in de markt, een discotheek openen in een stad met 75.000 in woners waar nog geen andere dansgelegen heden zijn. Een disco in Schiedam moet wel een succes worden, dachten de eigenaren toen ze vorig jaar Arena op de Hoogstraat openden. Met eventuele tegenvallers werd geen rekening gehouden. Maar die kwamen er wel. In groten getale. Het ging al fout tijdens de eerste avond dat de nieuwe discotheek in de voormalige bioscoop De Mo- nopole en dansschool/partycen trum Sitton de deuren opende voor het publiek. Dat was m het voorjaar van 1996. De disco in het centrum was gestart zonder een milieuvergunning. Omdat er te veel lawaai werd gemeten door de inspecteurs van de DCMR Milieu dienst Rijnmond legde de ge meente Schiedam de uitgaansge legenheid meteen een sluitings bevel met dwangsom op. Nog in de openingsweek moest de disco de deuren alweer sluiten. Halsoverkop werd begonnen met een verbouwing. De vereiste voor zieningen werden aangebracht waarna de benodigde vergunning werd verleend. Hoewel de omwo nenden beroep aantekenden te gen de vergunning, mocht disco theek Arena in de tussentijd ge woon doordraaien. Volgens een woordvoerder van de DCMR is bij metingen nooit een overschrij ding van het toegestane geluids niveau geconstateerd. Goed gekleed Daarmee was het eerste probleem opgelost, maar de volgende stond toen alweer voor de deur. Arena bleek zijn naam meer eer aan te doen dan wenselijk was. De disco trok niet alleen de gewenste doel groep van '23 jaar en ouder, mits Discotheek Extreem heeft de deu ren definitief gesloten. 'Verder wil Ik er niets over kwijt,' aldus eigenaar J. Selier. Foto Roel Dijkstra goed gekleed', er kwamen ook groepen vechtlustige jongeren over de vloer. De bezoekers van het eerste uur besloten daarna massaal Arena de rug toe te keren en terug te gaan naar de bekende Vlaardingse en Rotterdamse uit gaansgelegenheden. Het gebrek aan publiek had ech ter niet alleen met ruziezoekende uitgaansklanten te maken, ver klaart een bezoeker. „Ik ben er een keer met een stel vrienden ge weest. Ik vond dat er niets nieuws was. Van buiten leek het op zich interessant, maar van binnen was het gewoon een blok. Er was geen leuke indeling. Het was kaal. Ze hadden alleen de basic discoza ken: een spiegelwand en zo'n giit- terboi. Dat was het. Niets extra's. Er was gewoon niks," klaagt hy. Thema Het succes van een disco hangt volgens de Schiedammer, die naar zijn zeggen 'overal' uitgaat, tegenwoordig af van de extra's die er voor de bezoekers te beleven zijn: een thema 2oals bij de Baja Beach Club in Rotterdam, evene menten zoals bij Hallo in Vlaar dingen, of een eigen stijl en sfeer, zoals bij andere goedlopende dis co's. De eigenaren van Arena hebben dat volgens hem niet goed begre pen: „Bij andere disco's waar ik graag naar toe ga gebeuren din gen die ik leuk vind. Er lopen sfeermakers rond. Toen ik in Are na was, waren er alleen een caissi ère en barpersoneel. Je moest je zelf zien te vermaken. Na drie kwartier ben ik met mijn vrien den ergens anders heen gegaan." Het ging van kwaad tot erger. Sr kwamen steeds minder bezoekers en de verliezen van Arena bleven oplopen. Een laatste poging om door middel van naamsverande ring klanten te trekken mocht niet baten. Als Extreem is de disco deze week definitief ten onder ge gaan. Wat er met de discotheek gaat ge beuren wil eigenaar J. Selier, een handelaar in onroerend goed, niet kwijt: „We hebben het wegge daan, omdat het qua condities niet ging zoals wij hadden ge hoopt. Verder wil ik er niets over kwijt." Het einde van wat een gat in de markt leek. Wat er nu met het ge bouw gaat gebeuren is nog niet duidelijk. Burgemeester Seheeres heeft er zijn eigen me ning oven „Ik zou zelf zat andere dingen kunnen bedenken die be ter op die piek zouden passen dan een disco. Zolang echter aan de vergunningseisen wordt voldaan, hebben wij als gemeente niet voor het zeggen wat er in een gebouw komt." RotterdamAls het gaat over ge weld, zoeken vrouwen om heel an dere redenen contact met de SOS Telefonisch Hulpdienst Rijn mond dan mannen. Vrouwen bel len met name over bedreiging en mishandeling binnen hun relatie. Mannen^ zoejcen -een luisterend oor na eenoverval op straat of in timidatie door een buurman. Vrouwen bellen vaker dan man nen over geweld. Dat komt naar voren uit een ana lyse van de telefoontjes met als onderwerp geweld die in het jaar 1994 binnen kwamen bij de SOS Telefonische Hulpdienst Rijn mond, Van de ruim 12.000 tele foontjes gingen er 284 over agres sie. Agressie waarmee de beller recent is geconfronteerd, maar ook over geweld vroeger thuis. Verder belden mensen die bang zijn een ander iets aan te doen. Tijdens de gesprekken geven vrouwen uiting aan een ander sca la van gevoelens dan mannen. Mannen uiten vaker boosheid. Vrouwen tonen veel meer hun verdriet, hun pijn en hun ge kwetstheid. Ze willen hierover ook graag van gedachten wisse len. Daarom zoeken vrouwen va ker dan mannen contact met hulpverleningsorganisaties zoals het Riagg. Ruim 12.000 telefoontjes waarvan 284 over geweld. Stafmedewerk ster H. C. J. Lemaire van de tele fonische hulpdienst beaamt dat het aantal telefoontjes over ge weld eigenlijk verbazingwekkend klein is. „Je zou misschien meer bellers verwachten in een samen leving waarin geweld zo'n belang rijk item is. Ik denk dat veel men sen die met geweld te maken heb ben die ervaring in eigen kring verwerken. Anderen zoeken con tact met het Bureau Slachtoffer hulp. Mensen die naar ons bellen, hebben vooral behoefte aan ano nimiteit." Volgens onderzoekster H. Lub, die in opdracht van de hulpdienst het onderzoek 'Over geweld ge sproken' heeft uitgevoerd, komt daar nog bij dat geweld 'een nor malere plaats' in de samenleving heeft ingenomen. „Van inbraken in auto's en diefstal uit bergingen wordt niet eens meer aangifte ge daan." Onderzoekster H. Lub (links) maakte de analyse van detelefoontjesmetals onderwerp geweld. Naast haar stafmedewerkster H. C. J. Lemaire en directeur B. de la Mar van de telefonische hulpdienst. Feta Fred Emsvcw vos Van de gesprekken over geweld die de vrijwilligers van SOS Tele fonische Hulpdienst Rijnmond voeren, heeft slecht een klein deel betrekking op beroving en dief stal. Het valt op dat het geweld weliswaar de aanleiding is te bel len, maar dat er meestal sprake is van achterliggende problemen zo als alcoholisme, mishandeling in de jeugd of eenzaamheid. De be roving lijkt de weg vrij te maken om eerdere negatieve ervaringen naai boven te laten komen. De gesprekken die gaan over be dreiging en intimidatie zijn heel uiteenlopend van aard. Sommige mensen willen gewoon hun ver haal kwijt. Anderen zijn, bijvoor beeld nadat zij op straat met een mes zijn bedreigd, angstig gewor den, Bij hen heeft deze ervaring invloed op de emotionele en soms ook fysieke vrijheid. Het aantal mensen dat belt over bedreiging binnen de relatie is aanzienlijk groter dan het aantal bellers dat bedreiging door onbe kenden heeft meegemaakt. Stuk voor stuk gaan de gesprekken over dit onderwerp over schrij nende problemen. Veel vrouwen bellen over bedrei ging door hun echtgenoot. De bel lers uiten gevoelens van vernede ring, angst, radeloosheid, nervosi teit, wantrouwen en hevige geëmotioneerdheid. Een gesprek met de vrijwilliger betekent dat zij even stoom kunnen afblazen. De bedreigingen blijken het leven zwaar en moeilijk te maken. Veruit het grootste deel van de ge sprekken over geweld gaan over mishandeling binnen een relatie. De meeste bellers zijn vrouwen die door hun huidige of voormali ge partner worden mishandeld. De mannen en vrouwen die in hun jeugd hebben blootgestaan aan mishandeling ervaren dit ge weld nog steeds als uiterst pijn lijk. Schaamte Bij bedreiging en mishandeling binnen de relatie komt veel scnaamte om de hoek kijken, be nadrukt onderzoekster Lub. „Daardoor is het voor de slachtof fers moeilijk hierover binnen de familie- of vriendenkring te pra ten. Bedreiging binnen een rela tie heeft een enorme impact. Be dreiging op straat is ook erg, maar het gaat daar meestal om een inci dent. Binnen een relatie heeft het slachtoffer dag en nacht met deze vorm van geweld te maken. Dat is veel zwaarder om mee te moeten leven." De SOS Telefonische Hulpdienst Rijnmond is een organisatie die bijna helemaal op vrijwilligers draait. Zij krijgen trainingen en begeleiding aangeboden om men sen in nood zo goed mogelijk te kunnen opvangen. Onderzoekster Lub pleit voor meer aandacht voor de psychi sche problemen van vrouwen die door hun (ex-)man worden be dreigd of mishandeld. In de prak tijk blijkt dat bij vrijwilligers bij voorbeeld nog de gedachte leeft dat mishandelde vrouwen ge woon uit die situatie kunnen weg- stappen. Directeur B. de la Mar van de tele fonische hulpdienst is het met haar eens dat een aantal vrijwilli gers de problemen van mensen, die vast zitten in een situatie die heel erg slecht is, niet goed in schat. „We gaan zeker proberen daar verandering in te brengen." Vlaardingen Het is bijna een unicum, een popblad dat ai één jaar bestaat Hef elfde nummer van De Barflyer, het blad van de Stichting Popoverleg Vlaardm- gen, is van de drukpers gerold en om dit heugelijke feit te vieren wordt vrijdag 7 maart in het Pan demonium in Vlaardingen het Barflyer Popfeest gehouden. Voor het popfeest heeft het Pop- overleg vele popnotabelen uit de regio uitgenodigd. Maar veel be langrijker dan de hotemetoten is de muziek. Allereerst zal tijdens het Popfeest de huisband (be kend van de talentenshows en The Undatables) zowel Peter de Vries, Marieke Oltshoom (Dance with a fish), Ron Meerhof (Dan cing Bears, the Grunts) als San der van der Toorn (üiusirator, Stuffed, Fomblin X) begeleiden. Na deze optredens heeft Barflyer in het Pandemonium een officië le primeur. Mark Ritsema zal op het jaarfeest nieuw werk presen teren met de Last Side Show. De eerste plannen van Mark Ritse ma en Jean-Marie Aerts om ooit eens iets samen te doen, stam men nog uit de tijd dat Jean-Ma rie als producer optrad by de de- buut-cd van Cobraz, de toenmali ge band van Ritsema. Dat was be gin 1995. Het tweetal zocht elkaar daarna geregeld op om samen wat gitaar te spelen of te knutse len in de thuisstudio van Jean- Marie. Toen Cobraz eind vorig jaar uit elkaar viel en Mark op zoek moest naar nieuwe muzi kanten was een telefoontje naar België genoeg om Jean-Marie te recruteren. Muziekfreaks Naast Aerts en Ritsema wordt de Last Side Show gevormd door bassist Chris Grem, ook bekend uit Cobraz, en drummer Coen 'Doe' Aalberts, ook ex-Cobraz. Geen enkel aspect van de ge meenschappelijk en individuele bagages zal worden geschuwd bij het voorlopig eenmalige project Last Side Show. Deze Side Show van een viertal onverwoestbare, gedreven muziekfreaks toert de hele maand maart door het land en duikt daarna meteen eemRot- terdamse studio in. Het, feest in Pandemonium in de Vlaardingse Zomerstraat begint om 21.00 uur. s-f w >- <- feST r&zïé&mtfM Donderdag 6 maart SCHIEDAM Dr. Wibautplein. Jeugdland: Spel- circuit, 14-OOu. Podium. Little Mys tic, 21-OOu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Stomme Koe, Haarlems Toneel, 20.00u. De Bol der. Lezing Historische Vereniging door PieterBorsboom, 20.00u. MAASSLUIS Koningshof. Maassluise Muziek- week. Theater Schuurkerk. Paul's Jazz Blues Café, 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg KI.z. De poppen aan het dansen, 2Q.30u, De Doelen Gr.z. B.B.King, 20.15u. Luxor Theater. West side Story, 20.15U. Popular. Hip Hop 'n Funk Night,24u. RitmoTropical.Marcelo Godoy, 22u. Rotown. Silkscreen, 22u. Theater Züldpleln Gr.z. Hans Visser Friends, 20.15u. Plan C. Danscafé, 22u. Zaal De Unie. La Boite a Punaises, 10-19.30- 20.30u. Bibliotheektheater. Een zachte fluittoon, 20.30u. Maas theater. Dineren met Cume, 19.30u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Woyzeck, 20.15u. Vrijdag 7 maart SCHIEDAM De Blauwe Brug. Jeugdland; Thea- terSnater, 14.00u. WcDreespIefn. Kmderplaybackshow, 14.00 uur. Teerstoof. Tekstbeeld, Henk van Ul- sen, 20.30u. Filmhuis. Dos Cnmi- nes, 21.30u. Podium. Vrijdag avond cd's, 'Henry Mc llveen, 21.O0U. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Afgeragd, Niet Uit Het Raam, 20.00u. MAASSLUIS Koningshof. Maassluise Muziek- week. ROTTERDAM Plan C. Bob's Collor Hobby Band, 22u. Theater Zuidplein KI j.. EIKie Dead man, 20.30u. Lantaren 2. Emilyof hetgeheimvan Huis ten Bos ch, 21u. Jeugdtheater Hofplein. Povje!, 19u. De Doelen Gr.z. Fami- iiesene in de Grote Zaal, 19.30u. Nighttown. VrouwendagFeest,21u ROTTERDAM Calypso 1: The people vs. Larry Flynt' „(12) ^dag.l3.15-16r18.45- 21.50", Calypso Zr'Sécrets and lies' (al) dag.18.15-21.15r ma.cSi- .ookl2.45-15.30. Calypso 3; 'Mi- crocosmos' (al) dag.13.15-16- 18.45. The portrait of a lady"(16) dag.21.15. Cinerama 1'Fierce creatures' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Mars attacks!' (12) dag.18.45-21.30, Ci nerama 3: 'Ewta' (al) dag.12,15- 15.15-18.15-21.15. Cinerama 4; The fïrst Wives Club' (al) dag. 18.45- 21.30, ma.di.ook 13.15-16. Cine rama 5: The mirror has two faces' (al) dag.13.15-16-18.45-21-30. Corso: The long kiss goodnight' (16) dag.18.45-21.30, ma.d'.ook 13.15-16. Imax Theater: 'Ringoffi- re' (al) dag.(beh,ma.) 14-16. 'Spe cial Effects' (al) dag.(beh.ma.) 15, do.i/m zo.ook 13. 'Star Trek: First contact' (12)dag,18.30-22. 'Micro- cosmos' (al) dag.17-20.30. 'Space Jam' (al) do.t/m zo.11.15. Venster iz 'Kolya' (al) dag.(beh.ma.22) 19.30-22, do.vr.zo.wo. ook 14.30. 'Sneak Preview' ma.22. Venster 3: 'U n ai rdefamille" dag.l9.30-22,do- .vr.wo. ook 14.30. Venster 4: Trees lounge' (16) dag.20. 'Bound' (16) dag.22. Venster 2: 'Profession re porter' (al) ma.di .wo. 19.30, do- .vr.zo.wo.ook 14.30. 'Elementary school' do. vr.19.30. 'Aceumulatorl' za.zo.19.30. 'From the journals of Jean Seberg' (16) do.vr.za.22. "Woy zeck' (16)zo.ma.di.wo. 22. Lumlère 1: The relic' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 2: 'Ransom' (16) dag. 13.15-16-18,45-21.30. Lumlère 3: The first wives club' (al) dag.18.45-21.3Qma.di.ookl3.15- 16. Lumlère 4: 'Dragonhead' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: Teenager in love' (16} tia.V m zo.doorLvoorsti Taxtgirls' (16) ma.t/m wo, door! .voorst. Pathé 1: 'Space Jam' (al) dag.11.35-13.45- 15.50-17.55-20-22.05, za.metom 11.35. Pathé 2: 'Romeo Juliet' (16) dag.11,45-14.55-18.05- 21.10. Pathé 3: Star Trek; fhst conctact' (12) dag.16.30-19- 21.40, ma.di.ook 11.15-14. Pathé 4: The English patent' (12) dag,11- 14.20-17.35-20.50. Pathé 5: '101 Dalmatians' (al) dag.l 1.10-13.30- 16-19-21.50, wo.niet om 13.30. Pathé 6: 'Shine' (al) dag. 16.25- 18.50-21.20, ma.di.ook 11,25- 13.50. Pathé 7: 'Marsattacks!' (12) dag.11.50-14.15-16.40-19.10- 21.30. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiërs' do.vr.za- .zo.wo.13.15-16. Cinerama 2: 'Space Jam' dag.13.15-16. Cine rama 4: 'Matilda' do.vr.za- .zo.wo.13.15-16. Corso; '101 ech- teDaImatiërs'do.vr.za.zo.wo,13.15- 16. Lumière 3: 'De klokkenluider van de Notre Dame' do.vr.za- .zq.wo.13.15-16. Pathé: 'De klok kenluider van de Notre Dame' do- .vr,za.zo.wo,11.30-13.45. 'De avonturen van Pinokkio' do.vr.za- .zo.wo.11.40-13.50. Venster 4: 'Rudy Racebig' do.vao.vro.14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3