Provincie heeft geen boodschap aan Schiedams conflict over A 4 Blubber op rijksweg Talentjes spelen tijdens Maassluise muziekweek Dansen op vrouwendag 'RET informeert reizigers slecht' A2Ö Moordenaar vergeven door aanhangers Maasbach Rampenteam op zoek naar vakkundige medewerkers Wapen in beslag genomen Boete voor dronken rijden Inbrekers aangehouden fev Vechtpartij bij takelen Dronken man aangehouden Gedeputeerde Brouwer: 'Het compromis wordt dus gesteund' r Inspraakavond over toekomst Kolpabadlocatie I RW Rotterdams Dagblad Maandag 10 maart 1997 Salsa merengue, Afrikaans, meditatief buikdansen en T'aï cbi chu'an, Schiedamse vrouwen hebben op zaterdag 8 maart heel wat af gedanst. Zo'n negentig vrouwen uit Somalië, Marokko, Turkije, Bosnië en Curasao namen deel aan de dansworkshops in Het Gebouw van de Stichting Schiedamse Vrouwen-emanci patie Organisaties (SVO) om de Internationale Vrouwendag te vieren. *s Avonds werd er na het gedanste familiesprookje 'Ma- riama en de loop der dingen' geswingt onder begeleiding van een vrouwelijke dj. De jaarlijkse vrouwendag, waarvan de eerste in 1910 in Neder land werd gevierd, Is volgens vrijwilligster Jacinthe Winnubst een belangrijke ontmoetingsdag. „Het is bij uitstek de dag om te inventariseren wat er onder vrouwen leeft en wat ze leuk vin den. Er worden altijd wel nieuwe ideeën geboren," is haar erva ring. Winnubst vindt het belangrijk dat de vrouwendag blijft bestaan. „Honderdveertig jaar geleden legden New Yorkse fabrieksar beidsters op 8 maart het werk neer voor betere arbeidsom standigheden en afschaffing van de kinderarbeid. In 1908 werd In Kopenhagen de eerste internationale vrouwendag uit geroepen. Nog steeds worden er conferenties belegd, zoals laatst over kinderarbeid in Amsterdam. Ik denk dat we gewoon moeten doorgaan met het vieren van vrouwendag. Er zijn nog zoveel dingen die moeten veranderen." Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland Het ligt in de bedoeling in Hoek van Holland een vrijwillig rampenteam op te richten, dat ongeveer veertig mensen zal gaan tellen. Het team wordt geformeerd door leden van brandweer, politie, EHBO en Ro de Kruis. Huisarts Peter de Blooij en EHBO-medewerker KoosMos- tert hebben het initiatief voor de oprichting genomen. Zij hebben namelijk de overtui ging dat bij calamiteiten de hulp diensten die vanuit Rotterdam of andere gemeenten naar Hoek van Holland moeten komen, er veel langer over zullen doen dan de twintig minuten waarover nu steeds wordt gesproken. Een tijd bestek van een half uur tot een uur ligt veel meer voor de hand. Een rampenteam dat in Hoek van Holland zelf een eerste aanzet tot hulpverlening kan geven,zou dan ook bij een eventuele ramp al in de eerste belangrijke minuten hulp kunnen verlenen. Mensen die mee willen werken moeten wel volledig gediplomeer de EHBO-ers zijn, dus inclusief verbandleer en reanimatie. Op maandag 17 maartom acht uur zal in zaal 8 een uiteenzetting worden gegeven van de plannen. Mensen die belangstelling hebben en me nen in het rampenteam een func tie te kunnen vervuilen, zijn daar van harte welkom. De Blooij en Mostert hebben inmiddels al con tacten gelegd met de GGD en an dere organisaties die bij rampen in actie moeten komen. Vlaardingen Een 14-jarige jon gen uit Vlaardingen is zaterdag middag aangehouden omdat hij op de brug tussen de Lepelaarsin- gel en de Koninginnelaan met een luchtdrukwapen aan het schieten was. Het wapen en de munitie zijn in beslag genomen. Er is proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen Een '31-jarige man uit Vlaardingen is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden omdat hij met teveel alcohol ach ter het stuur zat. De Vlaardlnger kreeg een boete van 850 gulden. Vlaardingen—Vijf mensen zijn za terdagavond aangehouden na een poging in te breken in een woning aan de Olivier van Noortlaan. De inbrekers werden betrapt door ge tuigen die direct de politie belden. De vijf zijn weggevlucht en kon den later in Schiedam worden aangehouden. In de auto van de verdachten werd een busjes es-, gas aangetroffen. Hoek van Holland—Een automobi list heeft in de nacht van zaterdag op zondag de macht ever het stuur verloren aan de Har- wichweg. De auto kwam tot stil stand tegen een boom. De be stuurder klom door het raam de auto uit en liep daarna hard weg. Toen de politie de wagen weg wil de takelen, begon een groepje mensen zich hinderlijk te gedra gen en de takelwagenchauffeur in zy n werk te belemmeren. Met een wapenstok werden enkele rake klappen uitgedeeld om de men sen te verwijderen. Eén politie man raakte gewond aan zijn hand. De bestuurder van de auto is niet meer teruggevonden. Schiedam Een 38-jarige Schiedammer is zondagnacht in zyn woning op het Jan Jacobus Smitpad aangehouden. Omwo nenden, die een einde wilde ma ken aan de geluidsoverlast, had den een ruit van de woning van de Schiedammer vernield. Politie mensen hebben de geluidsinstal latie van de dronken Schiedam mer in beslag genomen. Toen de politie de woning vólde verlaten, bonkte de man op verschillende deuren in de trappenhal en maak te daarbij zoveel kabaal dat hij éven later werd aangehoudea Den Haag Gedeputeerde Brouwer heeft geen bood schap aan het gebakkelei in de Schiedamse gemeente raad over het al dan niet on dergronds aanleggen van rijksweg A4-Noord, „Ik heb een compromis bereikt met wethouder Hafkamp en ik heb geverifieerd of Hafkamp namens het Schiedamse col lege van b en w sprak. Dat is het geval, op wethouder De Leede van Groenlinks na. Het compromis wordt dus ge steund door Schiedam," al dus Brouwer. In de gemeenteraad liggen de ver houdingen echter anders. Drie van de vier coalitiepartijen in Schiedam, PvdA, D68 en Groen links, blijven van mening dat als de A 4 er moet komen van de Tweede Kamer, deze helemaal on der de grond moet: dat stemt overeen met het "Vlaardingse standpunt. WD-wethouder Haf kamp heeft echter namens het college ingestemd met Brouwers 'compromis' met de Stadsregio Rotterdam, dat uitgaat van aanleg op maaiveld in Midden-Delfland, overkapt langs de bebouwde kom van Schiedam en Vlaardingen en vervolgens over het Kethelplein heen. Zolang de Schiedamse gemeente raad hierover geen beslissing neemt, geldt voor PvdA-gedepu- teerde Brouwer uitsluitend het standpunt van b en w van Schiedam. De coalitiepartners in Schiedam zijn vooralsnog niet van plan Haikamp op het matje te roepen. PvdA-fractievoorzitter P. Groene- weg: „Hij heeft zijn nek uitgesto ken en dat is te waarderen. Je kunt wel voortdurend zeggen: wij zijn tegen en wij blijven tegen, maar dan bestaat het risico dat het helemaal niks wordt. Een ryksweg óp het dijklichaam en bovengronds door Midden-Delf land." D66 en GroenLinks schrijven in een gezamenlijke verklaring dat alleen het stukje weg tussen de woonwijken van Schiedam en Vlaardingen overkappen 'een re gelrechte aanslag op het milieu' is. „De bovengrondse aanleg door Midden-Delfland doorklieft op onaanvaardbare wijze dit laatste restje groen," aldus de twee coali tiepartijen. De vervoermaat schappij RETT informeert zijn reizigers slecht bij tussentijdse ywijzigmgen in de dienstrege- - luïg Dat zegi ROVER, de Ver eniging voor Reizigers Open- baar IVèvoer, naar, .aanleiding 'vanwyagihgéri in de diens tre- geling van buslijn 57 russen Vlaardingcri-Holy en het Marco- y niplem in Rotterdam Een vouwblad met dc nieuwe dienstregeling, die op 3 februari inging, is nergens verkrijgbaar, zegt ROVER. Ook de medewer kers van de RET zouden niet over de/wyzigingzijn gelnfor- meerd, zodat zij reizigers wel goed kunnen voorlichten. De vereniging -zégt dat de RET nog steeds de öude j dienstregeling verstrekt. Om dé p^sagiers dé helpende hand te bieden,1 hëèft: ROVER hu zeff een voiiwblad j me daarop de nieuwe dienstxe geling gemaakt V dingen to zaterdag uren bë- zig geweest met het schoonmaken van de rijks weg A20. Een truck met blubber had j' •jvóf -sen afstand van an- derhalve kilometer een .deel van de lading verf»» v 'reni' De latihng tos «>p «la oprit én de Invoegstrook terecht Achttien brandweer- m armen, üj n ruim vier uur - sïöirfg gmmsiï em met fes- zems en water het wegdek schoon te maken, fttW.iT Door Anke van Bree Maassluis „Het zijn allemaal ta lentjes hoor," zegt Hans Mulder als coördinator van de Maassluise muziekweek. En daar waren de jury en het talrijke publiek het ze ker mee eens. Familie, docenten en andere belangstellenden luis terden vrijdagavond in Konings hof naar de eerste prijswinnaars van de afgelopen week. De 8-jarige Emmy Storms beet met La Folia van A. Corelli het spits af en dat deed zijn met zo veel overgave en gevoel dat ze be halve de gebruikelijke bos bloe men ook een flink applaus in ont vangst mocht nemen. Zij werd be geleid door Wim Bredenhorst die wel moeite moest doen om het soms zeer rappe tempo van de jeugdige soliste bij te kunnen houden. Ook de tweede speelster is een violiste in de dop. Met haar boei ende, dynamische interpretatie van The Boy Paganini krijgt de 9- jarige Aatje van Dijk een da verend applaus. Zij weet al jong hoe het hoort want ze bedankt met een keurige buiging het pu bliek en geeft haar begeleidster Marleen van Dijk een hand. De 10-jarige Mare Soeters behaal de eveneens de eerste prijs, maar vanwege een blaar op één van zy n kostbare vingers kon hij niet op het slotconcert spelen. Daarom had Hans Mulder samen met de 'moeder' van de muziekweek, Jo- pie Vons, de lö-jarige Mihai Pus- coiu op de panfluit uitgekozen om deze avond op te treden. Hij bracht een Hongaarse dans van J. Brahms en de Humoresque van A. Dvorak met zoveel muzikaliteit ten gehore dat er een verdiend 'bravo' uit de zaal klonk. Behalve mooi, genuanceerd viool spel liet de 11-jarige Mei-Ing Nieuwland ook een perfect sa menspel horen met begeleider Wim Bredenhorst. Maureen Wong, die vorig jaar ook al als eer ste prijswinnaar was té beluiste ren, was ook dit jaar van de partij. Zij liet de twaalf variaties over 'Ah, vous je dirai je maman' van Do jonge Emmy Storms behaalde net als de vorige keer ook dit jaar weer de eerste prijs. Foto Roei Dijkstra W. A Mozart met verbluffend technisch spel horen al miste ze met name in de eerste variatie wat helderheid in de snelle nootjes. Zij kreeg een flink applaus en van Hans Mulder een verdiend schou derklopje. De 13-jarige klarinettist Roland Jeurissen maakte een bijzonder goede indruk met het met fraaie toon en virtuoos gespeelde con certino opus 26 van C. M. van We ber. Werner Vis begeleidde hem hierbij op de piano. Traditiegetrouw had dirigent Meeuwis Rebel een compositie geschreven voor de samenspel- groep. Het was geweldig hoe hij met een zeer heterogene groep het Rondeau Grande heeft laten horen. De voorkeur van Jopie Vons voor Ame Visser op het euphonium was een schot in de roos. Ame verraste de luisteraars met dit minder bekende instru ment met een mooie warme toon, goede adembeheersing een een boeiend gespeelde vrije cadens in de Aubade van Ph. Sparke. De 16-jarige Renske Wieberink op dwarsfluit en de 19-jarige hoboïs te Lieke Loosjes lieten een vol wassen spel horen en boeiden door sfeerrijke en emotionele de len. De wethouder van cultuur L. We- senhagen-Kastelein reikte aan al le eerste, tweede en derde prijs winnaars een beker uit. Klapper van de avond was de 15-jarige. Mette Seidel die met haar cello een uiterst muzikale prestatie neerzette en door een rijpe, zin gende en warme toon het publiek ademloos liet genieten. Zy kreeg als deelneemster met de hoogste punten de Maaspost Trofee uitge reikt door Ruud van der Velden. Zondagmiddag 28 december ge ven alle eerste prijswinnaars een concert in het Maassluise Schuur- kerktheater. Door Leonie van der Meer SchiedamDe Havenkerk in Schiedam zat za terdag bomvol. Jongeren uit Schiedam, Den Haag, Delft en Leiden waren naar de 'Mighty Warriors Jeugd- en jongerendag' gekomen om voormalig huurmoordenaar Art Blajos te ho ren spreken. Biajos moest de aanhangers van de Johan Maasbach Wereld Zending ervan overtuigen dat hij een oprecht christen was ge worden. Het bleek geen zware taak te zijn. Het was muisstil toen Blajos de microfoon in de hand nam en op het houten podium zijn verhaal begon te vertellen. „Toen ik uit de ge vangenis in Los Angeles kwam, ontmoette ik Jo Lugan. Lugan, van het rehabilitatietehuis Victory Outreach, liet me bidden. Ik bad het zondaarsgebed en huilde." Dit was voor Blajos het keerpunt in zijn leven. Sindsdien noemt hij zichzelf een christen. De Mexicaan zat ze ventien jaar in. de gevangenis. Daarvoor was hy vijftien jaar in dienst van de Mexicaanse maffia als huurmoordenaar. Niemand van de aanwezigen in de Havenkerk ziet Blajos nog als moordenaar. „Hij heeft zijn leven veranderd," zegt Marcel van Dam (29), één van de aanwezigen. „Hij leeft nu voor God en Hij heeft hem vergeven." Dat zo'n opmer king voor mensen die geen aanhanger zijn van de Johan Maasbach Wereld Zending moeilijk te begrijpen is, snapt hij wei. „Die gaan hun ei gen weg en dat is de grootste zonde die je kan begaan." Volgens Van Dam vergeeft God ie dereen die zonde ais ze bekeren en voor God gaan leven. "Vandaar dat ook Blajos vergeven is en door de aanhangers van de Maasbach We reld Zending wordt geaccepteerd. Van Dam zegt dat het met makkelijk is om te bekeren: „Het is een gewetenskwestie, daar moet niet licht over gedaan worden." Van Dam is van mening dat in ieders leven een moment komt, waarop God ter sprake komt. Voor wie leef je: voor God of voor jezelf? Het is duidelij ke taal in de Havenkerk. Leef je voor God, dan doe je het goed. Leef je voor jezelf, dan ben je een grote zondaar. De aanwezigen zien de komst van Blajos als dé kans om God beter te leren kennen. „Door zijn verhaal leren wy meer over Hem, op wat voor manier Hij handelt." Daar leven de aanhan gers voor. Hem beter te leren kennen, ze leven immers voor God. Volgens Van Dam zijn mensen die hun eigen weg gaan 'geestelijk dood'.Als je niet gelooft dat God bestaat en ook niet gelooft dat Jezus voor onze zonden is gestorven, dan noemt de Bijbel dat dood." Als je de woorden van Van Dam moet geloven, kun je concluderen dat Blaj os dood was en weer tot leven is gekomen. De Mexicaan reist nu als prediker door het land om zijn verhaal te vertellen. „Ik kreeg van God een nieuw hart en daarbij een nieuwe per soonlijkheid. Hij verlostte mij uit de kwade greep van de maffia." De woorden van de voor malige huurmoordenaar is een belofte nooit meer te moorden. Van Dam: „Natuurlijk kun nen wy niet in zijn hart kijken, maar God kan dat wel. God heeft hem een nieuw hart gege ven en dat heeft het leven van Blajos veran derd." Van Dam ziet ook geen moordenaar staan, als Blajos op het podium in de Haven kerk zyn verhaal vertelt. „Je gelooft toch met dat zo'n man ooit een moord heeft gepleegd? Je ziet toch duidelijk dat hij is veranderd en dat accepteren wy dus ook." Maandag 10 maart SCHIEDAM Le Pècheur. De Zakenkring 'Maart- bijeenkomst', 20.00u. ROTTERDAM Popular. Popifiim's Huis, 21.3ÖU. Erasmus Universiteit De Boeken kast, Ronald Giphart over Money, 16.30u. SKVR. Gerda van Ham, le zingencyclus Venetië, 20u. Dinsdag 11 maart SCHIEDAM Podium. Jamsessie met Richard, 21.3QU. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Het Vlaardings Musical Gezelschap met Jaar in-Jaar uit, 20.00u. Ibis-hotel. Inspraak avond over Kolpabadlocatie, 20.30U. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Hansel und Gretel, 20.15u. Dizzy. Elfferich Quartet, 22u. Theater Zuidplein Grz. I Colombaioni, 20.15u. Erasmus Universiteit SG Dossier Palmen &Van Dis, 15.30u. ROTTERDAM Calypso 1: The people vs. Larry Flynt' (12) dag, 13.15-16-18.45- 21.30. Calypso 2: 'Secrets and lies' (al) dag. 18.15-21.15, ma.di- .ookl2.45-15.30. Calypso 3: 'Mi- crocosmos' (a!) dag.13.15-16- 18.45. The portrait of a lady- (16) dag.21.15. Cinerama 1: 'Fierce creatures' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Mars attacks!' (12) dag.18.45-2130. Ci nerama 3: 'Evrta' (al) dag. 12.15-: 15.15-18.15-21.15. Cinerama 4: The first Wives Club' (al) dag.18.45- 21.30, ma.di.ook 13.15-16. Cine rama 5: The mirror has two faces' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Corso: 'Thelongkiss goodnight' (16) dag.18.45-21.30, ma.di.ook 13.15-16. Imax Theater 'Ringof li re' (al) dag.(beh.ma.) 14-16. 'Spe cial Effects' (al) dagjbeh.ma.) 15, do.Vm zo.ook 13. 'Star Trek: First contact' (12) dag.18.30-22. 'Micro- cosmos' (al) dag.17-20.30. 'Space. Jam' (al) do.Vmzoill.15. Venster 1: 'Kolya' - (at)'« dag.(beh.ma.22) 19.30-22, do.Vr-2D.WO. cok 14.30. 'Sneak Preview' ma.22. Venster 3: 'Unair de familie' dag.19.30-22, do .Vr.wo. ook 14.30. Venster 4: Trees lounge' (16) dag.20. 'Bound' (16) dag.22. Venster 2: 'Profession re porter" (al) ma.di.wo.19.30, do- .vr.zo.wo.ook 14.30. 'Elementary school'do.vr. 19.30'Accumulatorl' za.zo. 19.30., "From the journals of Jean Seberg* (16) dölVr^a.22E'Woy- zeck' (16jzo.ma.<ilm.22, Lumfère 1: The relic' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 2: 'Ransom' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumière 3: The first wives club' (al) dag.18.45-21.30ma.di.ookl3.15- 16. Lumière 4: 'Dragonheart' (af) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: Teenagerin love' (16) do.t/ m zo.doorlvoorst Taxigirfs' (16) ma.t/m wo. dood .voorst. Pathé t 'Space Jam' (a!) dag.11.35-13.45- 15.50-17.55-20-22.05, za.nietom 11.35. Pathé 2: 'Romeo Juliet' (16) dag.liL45-14.55-18.05- 21.10. Pathé 3: 'Star Trek:: first conctact' (12) dag. 16.30-19- 21.40, ma.di.ook 11.15-14. Pathé 4: The English patient' (12) dag.ll- 14.20-17,35-20.50.Pathé 5: '101 Dalmatians' (al) dag.11.10-13.30- 16-19-21.50, wo.niet om 13.30. Pathé 6: 'Shine* (al) dag. 16.25- 18.50-21.20, ma.di.ook 11.25- 13.50. Pathé 7: *Marsattacks!'(12) dag.11.50-14.15-16.40-19,10- 21.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Metro' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Ransom' (16) vr.za. 00.15. Lu- mière3: Thereiic'(16)vr.za.00.15. Lumière 4: The Glimmerman' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiërs' do.vr.za- .zo.wo.13.15-16. Cinerama 2: 'Space Jam' dag.13.15-16. Cine rama 4: 'Matilda' do.vr.za- .zo.wo.13.15-16. Corso: 'lOlech- teDalmatiërs'do.vr.za.zo.wo.13.15- 16. Lumière 3: 'De klokkenluider van de Notre Dame' do.vr.za- .zo.wo.13.15-16. Pathé: 'De klok kenluider van de Notre Dame' do- .vr.za.zo.wo.11.30-13.45. 'De avonturen van Pinokkio' do.vr.za- .zo.wo.11.40-13.50. Venster 4: 'Rudy Racebig' do.vr.zo.wo.14. Vlaardingen Wordt het Kolpa- bad vervangen door honderdtwin tig woningen? De inspraak- en in formatieavond over de plannen van de gemeente is op dinsdag 11 maart in het Ibis-hotel in Vlaar dingen. Om 20.15 uur is er de mo gelijkheid te praten over rand voorwaarden en over de eerste versie van een verkavelingsplan van de Kolpabadlocatie. Ter ver vanging van het verouderde zwembad wordt er nabij het be drijvenpark 'Hoogstad' een nieuw zwembad 'De Kulk' gebouwd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1