Sport ife? 1 1 m b R O P 'Sorry Daphne, dat ik een andere vrouw heb gekust' Fotosessie start Formule I-seizoen Goran kon zich ineens niet meer 'oppompen' Kreeg publiek bij topper wel waar voor zijn geld? Romario op de vuist 'Harry the Hooligan' per trein naar Feyenoord Het laatste woord Philippoussis slaat 't hardst 'Sigi heeft ook Bogarde Rotterdams Dagblad Maandag 10 maart 1997 Sommige toemooisporters doet een dag rust goed, anderen heb ben er een gloeiende hekel aan. Rustdagen in de Tour de France zijn een crime, behalve als je voor dood op je fiets hebt gezeten, ge schaafd en gedeukt de rustplaats hebt bereikt. Goran Ivanisevic had vrijdag een onderwachte 'day off in het ABN AMRO-tennistoernooi. Tegen stander Petr Korda was geveld door spit Voor een opponent die een overbelaste schouder heeft een prettige bijkomstigheid, zou je denken. Maar Goran de Kroaat vond het maar niks. Uurtje trainen, beetje rondhan gen in de spelerslounge, terug naar het Parkhotel, potje kaarten met vriend en coach Vedran Mar- tie. Gaat die dag dan nooit voor bij? Zaterdagavond acht uur werd hij pas op het centre court ver wacht voor de tweede halve finale. Te veel spelen is niet goed, te wei nig spelen is ook niet goed. Ach ja, tennissers... Als je dus zo begint te denken gaat het mis. Eerste de beste ser vice verloren van Daniel Vacek, en daarmee ook de set In de twee de kwam hij nog wel terug, maar in de tiebreak van de derde liep het verkeerd af. Elf aces totaal slechts, ver onder de maat voor 'het kanon', dat vorig jaar 1477 voltreffers had geproduceerd. En elf dubbele fouten over de hele partij. „Het leek wel of hij ze expres fout Goran Ivanisevic FotoReuters sloeg," zei radio-reporter Theo Bakker. En wie Goran zo bezig zag kon haast niet anders conclu deren dan dat zijn rechterhersen- kwab het weer eens had gewon nen van zijn linker. Dat 'doe het maar niet'weer eens de baas was over 'je kunt het'. „Ik kon me niet oppompen," gaf hij na afloop toe met sonore stem, „Ik had geen gevoel voor de bal. Vacek was beter; hij las al mijn services. He was hungry. Typisch zo iemand die wij toptienspelers altijd weer tegenkomen. Iedereen wil ons immers verslaan." De halve finale in Ahoy' was al weer zijn 31ste wedstrijd van het seizoen, inclusief Davis Cup. Nog wensen Goran? „Ja, zo snel moge lijk naar de warme zon in Califor nia" Onder: Op luchtingen blue gezich ten bij moe der Ludmilla Krajicek en Daphne Deckers (r) in deVlPboxvan Ridder Ri chard'. Foto Ronald Goudberg' Door Hans Schelling CorvoS. l :-wu. Feyenoord en PSV vechten om de landstiteL De topper in de Kuip ver- diende echter geen winnaar. Het publiek zorgde voor de grootste re cette in het seizoen 1996/'97. Maar de vraag was of men waar voor z'n geld kreeg of niet? Sommige sterren van vroeger en on vinden van niet. REGI BLINKER, nu Shef field Wednesday: ,Jk vond Feyenoord-PSV een saaie partij. Je kon er geen peil op trek ken wie nu de beste papieren heeft voor de titel Ik was in de Kuip omdat ik een paar wedstrij den geschorst ben bij Sheffield Wednesday. De manager vond het goed dat ik een paar dagen naar Nederland terugging. Ik speel nu b\jna een jaar in de Premier Lea gue. Als ik dan de topwedstrijden van Engeland met Nederland, dan denk ik dat de mensen in En geland veel meer waar voor hun geld krijgen. In Engeland is veel meer spektakel, spelen alle clubs vol op de aanval. En laat nu nie mand zeggen dat het tactisch alle maal niet zo geweldig is, want ik zie nu met eigen ogen dat het voetbal in Engeland wel degelijk op een hoog niveau staat. Ik ben er ook helemaal aan gewend om aanvallend te spelen. In Neder land zie je juist het tegenoverge stelde. De spelers zijn gewend om defensief te denken. Nou, vraag eens wat het publiek leuker vindt?" Joop van Daele, ex-Feyen oor der: „De normen zijn verlegd. De kwaliteit van het voetbal gaat in mijn ogen achteruit Als toeschouwer ben je gewoon ge noodzaakt om je aan te passen. Je mag geen al te hoge verwachtin gen meer hebben. Ik heb dit sei zoen alle thuiswedstrijden beke ken, maar ik heb nog niks leuks gezien. Hoeveel keer zijn Feye noord en PSV nu voor het doel ge weest? Veel te weinig toch? Ik heb best begrip voor de uitgangsposi ties van de trainers. Haan en Ad vocaat wilden allebei niet verlie zen. Maar er is een spreekwoord dat luidt: 'Angst is een slechte raadgever1. Dat klopte helemaal in de Kuip. Ik hoop dat Feyenoord nog een mooie eindsprint maakt, want ik gun het elftal de titel wel. Maar als ik mijn geld moet zetten op een club. dan vrees ik dat het PSVwordt. De aanvallende kwali teiten zijn bij PSV groter. Dat zal straks ook wel de doorslag ge ven" Kees van Wonderen, midden velder: „Het belang van de wedstrijd woog zwaarder dan de show. Echt iedereen by ons in de kleedkamer wilde win nen van PSV, maar als je op een bepaald moment in de wedstrijd merkt dat het niet lukt moet je je daarbij neerleggen. Ik geef als speler meteen toe dat er weinig kansen waren. Je kunt het voor zichtigheid noemen, Feyenoord wilde vooraf slechte een ding en dat was na de wedstrijd tegen PSV blijven meedoen in de race om de titel." Moet kunnen „Ik scheurde twee seizoen terug mijn kruisbanden. Terwijl er toen voor Dennis de Nooijer in Zeist werkelijk alles ioas geregeld, stond ik in mijn eentje tussen dames aan aerobics te doen. De leiding van Sparta heeft toen geen poot naar me stoken. Ik begrijp dat Den nis de Nooijer goed werd behandeld, maar het verschil was te groot. Wim Bubberman (Admira Wacker en ex-Sparta) in de Straatkrant Jk begin langzamerhand het gevoel te krijgen dat AC Milan een poli tiek voert om haar naaste concurrenten te ontmantelen. Wij zijn ja renlang een nachtmerrie voor AC Milan geweest. We hebben die club in kun ogen behoorlijk vernederd." Ajax-preses Michael van Praag in Elf Jk wil voorop stellen dat Vink er niks aan kon doen. Maar ais ik een botsing heb met een jongen en hij breekt zijn been, dan zou ik hem bel ten of bezoeken. Dat vind ik eert kwestie van fatsoen." Feyenoorder Jean-Panl van Gastel over zijn beenbreak in bet AD Jedereen praat altijd over die hondstrouwe aanhang van Feyenoord. Ik vraag meoprechlafof die wel bestaat. Enmetdat aanmoedigen valt het ook tegen. Ik heb bij kleine clubs gespeeld waar de supporters veel luider tekeer gingen." Feyenoorder Henk Vos in Het Parool Een Zweed in de halve finale van het ABN-AMRO tennistoernooi, dus kwam Feyenoorder Henrik Larsson even langs in Ahoy' voorThomas Enq- vist. Foto Ronald Goudberg/Cor Vos Op Wimbledon werd ze door de internationale media royaal 'ont dekt'. Daphne Deckers, de blonde vriendin van Richard Krajicek, Maar in Ahoy' bleef het oogcon tact tussen Krajicek en Deckers lange tijd uit. Daphne zat ergens ver weg in het Sportpaleis, in een uiterste hoek. Toch had 'King Richard5 haar wel zien zitten; hij wist immers waar 'hun' box was. En in zijn dank- speech richtte de winnaar van het 24ste ABN AMRO World Tennis Tournament zich zelfs recht streeks tot 2ijn vriendin. Jk moet me eerst tyj Daphne ver ontschuldigen dat ik een andere vrouw heb gekust" De 28-jarige blondine moest er om lachen. De drie zoenen tijdens de prijsuitrei king waren haar niet ontgaan. Maar winnaars hebben altijd ge lijk. Daphne Deckers was de afgelo pen week een aandachtig toe schouwer in Ahoy'. Niet vanaf de gebruikelijke tribune voor de spe lersvrouwen, maar de tv-presen- tatrice zat in VIP-box D 48, Ri chard Krajicek had evenals vorig jaar een box gekocht, waardoor vrienden en bekenden van de Wimbledon-kampioen in elk ge val van een plaatsje waren verze kerd. Tijdens de wedstrijden van 'de Kraai' was het steeds een volle bak in box D 48, want 'als je wint, heb je vrienden'. Het tien stoelen tellende compartiment aan de rand van het centre court was tij dens de finale gevuld met Kfaji- ceksmoeder-Ludmilla en mensen uit zijnkerihissenkring. Daphne Deckers zat twee sets De Australische tennisser Mark Phiüppoussis heeft in het ATP- toernooi van Scottsdale in Ari zona de hardste ace ter wereld ge slagen. In zijn kwartfinalepartjj tegen de Zimbabwaan Byron Black sloeg de speler met de bij naam 'Scud' de bal met een snel heid van 228,5 km/u. Een wereld record. Het oude stond sinds vo rig jaar op naam van de Brit Greg Rusedski met 225 km/u, in het toernooi van Peking. De 2Ö-jarige Philippoussis, die Scottsdale op zijn naam schreef door in de fina le de Amerikaan Eichey Re- neberg in twee sets (64 7-6) te ver slaan, was verguld met dit record. „Maar ik voorspel dat het niet lang zal staan. Ik ga het voortaan elke partij aanvallen." In Ahoy' werd dit jaar niet met een snelheidsmeter getverkt, „Had ons een kleine acht mille ge kost," zei toernooidirecteur Wim Buitendijk. Maar misschien is het een idee voor het zilveren jubi leum-toernooi van volgend jaar. Krajicek en Ivanisevic kunnen er namelijk ook wat van. Bij het snelste marathonparcours ter we reld, past ook de snelste indoor- teruiisbaan ter wereld. lang op het puntje van haar stoel Ze wachtte op de beslissende break, die maar niet wilde komen. Twee tie-breaks brachten uitein delijk de beslissing. De vreugde was groot in box D 48 toen Kraji cek het eerste match-point met een verzilverde. Ook bij 'het halve kabinet' en kroonprins Whlem-Alexander trouwens, die in tegenstelling tot zijn 'Olympisehe-optredens' in Atlanta de baan nu eens niet op stormde. Maar misschien laat Beatrix" oudste zich alleen door Erica Terpstra sturen; en die 'moeder des vaderlands' ontbraak gisteren opmerkelijk genoeg. Daphne Deckers kon na afloop in de catacomben haar geluk niet op: „Ik ben trots op Richard," sprak het voormalige topmodel. „Die Vacek stond ongelooflik goed te spelen. Richard en ik zagen op Te letekst dat hjj van Ivanisevic had gewonnen, maar dat kwam dus niet zomaar. Dit is voor Richard overigens wel een beter einde dan bij zijn toernooizege van twee jaar geleden. Er zijn nu gelukkig geen knieproblemen." Dat was in '95 wel het geval. De geboren Rotterdammer klopte in de eerste 'Doublé Dutch'-fmale Paul Haarhuis, maar verliet na het laatste punt krimpend van de pijn de baan met een knieblessu re. Ook Krajiceks manager Cees van Veen glunderde van top tot teen: „Richard presteert het toch maar weer. Een heerlijk gevoel is dat voor hem met al het publiek op zijn hand. We verzorgen op Rack- etcentmm Halfweg in Spjjkenis- se de administratie van zijn fan club. Dat de belangstelling niet zo groot is, komt eigenlijk door hem zelf. Richard is niet er zo enthou siast over. Hij besteedt zijn aan dacht veel liever aan de jeugd in de achterstandswijken, zoals aan het straattennisproject in Delfs- haven." Een paar meter verderop nam Ro han Goetzke de felicitaties in ont vangst. Richard Krajicek sprak in zijn speech ook een paarwoorden tot zijn bescheiden coach: „Dat hij het met me uithoudt, het geduld opbrengt me te blijven coachen, is een groot compliment. Ik ben on derhand al zes jaar met Rohan ge trouwd. Ook die woorden zullen Daphne Deckers niet zijn ont gaan. Krajicek en Deckers ver trekken vandaag naar Florida voor een week vakantie. Het duo zal in.het attractiepark Tomor- rowland van Disney World zeker over de toekomst praten. mij •1'Sjoerd Conrad,Excelsiors geblesseerde Verdediger, is niet verbaasd dat voormalig WCS-mari Sigi Lens in op spraak is geraakt In het pro grammablad van Excelsior windt Conrad er geen doekjes om: „Sigi heeft mij ook ge flest"'' Lens was Conrads zaakwaarnemer - -toen RBC hem twee jaar geleden voor vijftig mille aan Excelsior ver kocht Jk zou een percentage van dat transferbedrag krij gen, maar tot op de dag van vandaag heb ik geen cent'ge- zien. Er is'toentertijd wel een kopie van dat contract maakt, maar die is zoekge raakt en daar baal ik van. Hij had zelfs gezegd dat de trans fersom voor mij zou zijn." „Ik heb tientallen keren con tact met hem gezocht, maar hij belde nooit terug. Ik hsd*de hoop allang opgegeven, tot ik hoorde dat hjj in opspraak was gekomen. Daarom vertel ik het nu ook. Normaal gesproken praatje niet over dergelijke za ken." Conrad heeft deson-, danks het vertrouwen in de WCS niet verlorea Zijn be langen laat hij thans beharti gen door oud-Excelsiorman Edward Burleson. Romario de Sousa Faria als held in een kickboksfilm. Tegen het einde van de wedstrijd Fla- mengo-Madureira (7-0) in Brazilië deden zich taferelen voor die in een Bruce Lee of een Jackie Chan-füm niet zouden hebben misstaan. En Romario behoorde tot de hoofdrolspelers, De oud-PSVer raakte in de 87e minuut zwaar 'in discussie' met Madureira-verdediger Cafezinho. Tot twee keer toe probeerde de opspringende Romario te trap pen. Nadat dit mislukte ging de aanvaller op de vuist met zijn op ponent. Uiteindelijk ontaardde het in een massale vechtpartij met spelers, trainers, officials en zelfs journalisten. Twee man wer den met de rode kaart bestraft: ÏÏamer,go-coach cn cud-intema- tional Junior en Cafezinho. Roma rio hield een andere kleur over aan het incident: een dichtgsla- gen blauw oog. De wereldkampi oen had overigens ook nog twee treffers voor zijn club, waarmee hij zijn totaal bij Flamengo op voerde tot precies honderd. Jos Verstap pen tegen Mi chael Schu macher, bij het maken van de groepsfoto van alle vier entwintig For mule 1-cou- reurs: „Weet jij toevallig waar de dichtsbljzijn- de praatpaal IS?" Foto Reuters Tussen de supporters in de trein. Zo kwam Harry van Raaij naar Rotterdam en zo ging hij ook weer terug; allemaal om de topper tegen Feyenoord bij te wonen. „Uit solidariteit met de suppor ters," verklaarde de voorzitter van PSV. Die vonden het prachtig. „Ze zongen me nog toe: Harry the Hooligan." De voorzitter had er een bedoeling mee. Door ver scherpte veiligheidsmaatregelen kon slechts gebruik worden ge maakt van de zogenoemde om- wisselkaart. Een combi-regeling met een treinkaartje, dat pas in de coupe kon worden ingeruild voor een ticket voor de wedstrijd. „Veel supporters waren bang," zei Van Raaij. „Vooral degenen die gewend zijn per bus of eigen auto te reizen, bijvoorbeeld met de kin deren. Daarom zijn we deze keer meegegaan, om ze op hun gemak te stellen. Er is niets misgegaan. Ook de voettocht van perron naar stadion was heel gezellig. Ik vond het leuk, vooral vanwege de spon tane reacties van de mensen." Van Raaij was in goed gezelschap. Meerdere bestuursleden volgden zjjn voorbeeld, ook burgemeester Weiehen van Eindhoven zat in de trein, met de wethouder van sportzaken in zijn spoor. Een ge slaagde dag, vond Van Raaij.Al leen in het stadion hebben we wel op onze eigen plaats gezeten." Pablo Sanchez maakt Heeren- veen-Feyenoord voor de beker waarschijnlijk nog mee, maar daarna zal de Argentijnse topsco rer waarschijnlijk een poosje moeten, toekijken. Voor Vitamina komt, hoe kapot hij na zijn rode kaart in de Amsterdamse Arena destijds ook was, een rustperiode aardig uit. Pablo wordt een van de komende dagen of weken vader. „Van een dochter," weet hij al „Mijn vrouw Silvana loopt op alle dag. De naam van onze kleine we ten we ook al: Martina," Sanchez die nu nog in Antwerpen woont, maar wil verhuizen naar Baren- dreeht, wil voor de geboorte uit wijken naar een ziekenhuis in Rotterdam. Over Sanchez gesproken: de buitenlanders zijn momenteel de goaigetters in de eredivisie. Van de 579 doelpunten die er in 24 speelronden zijn gemaakt, kwa men er 184 op naam van buiten landers. Dat is 31,5 procent. Op de topscorerslijst van de etedisie prijken dan ook veel buitenlandse namen: Tomasson (Den) 18, Nïlis (Bel) 15, Marcelo (Bra) 11 en San chez (Arg), Arnold (Aus) 9. John de Wolf zat dit weekeinde voor het eerst na twee jaar weer aan tafel bij Jack van Gelder. De Viking van Venlo' had de Amster dammer al die tijd geboycot omdat deze hem tijdens een ra dio-verslag van FC Twente-Feye- noord destijds had uitgemaakt voor 'oude man'. Ook Wim van Hanegem, die het altijd goed voor had met De Wolf, besloot na die tijd een poosje niet met de NOS- verslaggever te praten De Wolf: „Ik wil niet altijd moeilijk blijven doen. Maar mensen moeten wel begrijpen dat ze niet zomaar altijd van alles kunnen roepen over de radio." De negen wedstrijden van de 24e speeldag in de eredivisie trok ken totaal 146.980 toeschouwers. Dat is 1980 man meer dan in het weekeinde van 21 en 22 septem ber. Het nieuwe record is het hoogste aantal toeschouwers in bijna 25 jaar. Op 16 september ■1973 trokken negen eredivisie wedstrijden 148.000 kijkers. Het toeschouwersrecord in de eredivi sie staat op 179.000, geteld op 20 augustus 1967. Advertentietekst: 'Ajax zoekt godenklonen' Henk ten Cate en Jochem van der Hoeven waren na afloop van Sparta-De Graafschap (1-1) niet weg te slaan op Spangen. Ten Ca te: „Vitesse is een mooie dub, maar dit spelershome van Sparta slaat toch alles" De voormalige trainer van de Rotterdammers gaf er menig rondje weg. „Zo," wilde iemand weten, „heb je ovetwinningspre- mie van gisteren al binnen...?" Ten Cate, een dag eerder verlie zend trainer van Vitesse by Heer enveen: „Gaan we cynisch doen?" Er was niemand die harder lachte dan elftalleider Puck de Vries, maar die lacht altijd als Ten Cate in de buurt is. Dit in tegenstelling tot voorzitter Peter van der Burg. Carlos Fortes kan naar verluidt bij Vitesse een jaarsalaris van ne gen ton krijgen. Ten Cate tegen Van der Hoeven: „Dan heb jij het bij de contractbesprekingen toch niet slim gedaan..." Dennis en Gérard de Nooijer openen woensdagavond in VMs- singen hun eigen bar-daneing La Ventura. Zaterdagavond in het spelershome van Sparta speelde Dennis weer als disc-joekey. Voor namelijk Nederlandstalige mu ziek passeerde de revue. „Dat zal een lekkere dancing worden," schudde Pim Graute, de grote man van het spelershome, zijn hoofd. De verhalen over vertrekkende en stoppende spelers komen trai ner Joop Brand de keel uit. „Het heeft geen goed effect op de spe lersgroep," vindt hij. „Vorig jaar bij VW moest een aantal spelers weg. Dat werd bekendgemaakt voordat we de nacompetitie ingin gen, Die onzekerheid was funest. De nacompetitie konden we met een wel vergeten." De Graafschap-trainer Fritz Korbach over de matige wedstrijd die scheidsrechter Koopman floot op Spangen. „De wedstrijd werd in de koopmansgeest gespeeld." IK HEB WINSTON BOGARDE altijd al een rare snijboon ge vonden en ik zou daarom niet weten hoe ik hem zelfs na zijn ex cuus ten opzichte van Louis van Gaal zou moeten verdedigen. Dat is een slecht teken, want ik draai, lieg en ontken liever dan Van Gaal gelijk te geven. Er zijn trouwens twee opmerkelij ke gelijkenissen tussen Bogarde en Van Gaal. Ze ogen niet warm. Dat ten eerste. Bovendien schreeuwen ze allebei om een ze ker minderwaardigheidscomplex te overwinnen. Daar staat tegenover dat ik voor Van Gaal één keer ben gezwicht. Dat was toen hij op tv een nerveus juniortje vaderlijk moed insprak. Maar Bogarde blijft in die camera kijken met een gezicht alsof hy Mohammed Ali zelf is. Je ziet hem denken: I am the greatest. WiUebrord Frequin mocht daar om deze week van geluk spreken dat bij geen ros voor z'n kop kreeg. Overigens zou ik Bogarde dan gelijk hebben gegeven. Met het verwijderen van Bogarde uit de selectie heeft de trainer van Ajax een maatregel genomen, die ik ook andere trainers van harte zou willen aanbevelen. Af en toe moeten topvoetballers beseffen dat hun arrogantie en zelfover schatting grenzen kent De straf die Van Gaal verzon is weliswaar op het niveau van het Eenvoudig Onderwijs, maar alleen die schij nen ze te begrijpen. Drie dagen la ter kwam spijt De dubieuze kant van dit initia tiefis natuurlijk dat niemand met zekerheid kan zeggen of Louis van Gaal deze beslissing óók ge nomen zou hebben wanneer Aj ax nog kans had op de titel. Zoals het evenzeer de vraag is of het Ajax- bestuur de straf zou hebben ge sanctioneerd als Bogarde volgend seizoen gewoon in Amsterdam onder contract had gestaan. Het oogt allemaal wel erg stoer nu, maar er zit een luchtje aan. In dat opzicht was de actie van Guus Hiddink vorige zomer tegenover dat kleine standje Hema uit Mi laan gedurfder. Hij zond Davids heen toen er in principe nog een leuke prijs viel te verdienen. Een interessante vraag is óók of hier sprake is van een selectieve boosheid. Ik geloof namelijk nooit dat Van Gaal dezelfde maatregel genomen zou hebben als Kluivert hem een grote bek had gegeven. Dan was het publiek in opstand genomen. Nu niet, want de popu lariteit van Bogarde in Amster dam staat in geen enkele verhou ding tot die van de vertrekkende spits. Ik zeg dat maar even teneinde de zuivering samen met u in de juis te context te krijgen. Het publiek heeft tegenwoordig een doorslaggevende stem in het kapittel. Dat zag men ook toen Arie Haan aan het begin van dit seizoen Ronald Koeman schorste. Elke verdere gelijkenis met Bo garde en Davids gaat hier mank, omdat Koeman zelf kwaad wegliep en ook zelf weer terug keerde. Maar ik wil er maar mee aangeven dat de mondigheid van het publiek van grote invloed is; niet op wat de trainer denkt of zou willen, dan wel gedaan zou heb ben als, maar met wie en wat hij rekening houdt en uiteindelijk doet. Vooral als de successen uitblijven danst een trainer naar de pijpen van het publiek, zelfs Van Gaal, wat overigens een zorgelijke ont wikkeling is. Romario heeft zich destijds by PSV van alles kunnen permitte ren, met name buiten het veld, omdathij erbinnen op handen ge dragen werd, Aan de andere kant kun je je afvragen waarop een top voetbalier nu eigenlijk beoor deeld moet worden. Zelfs Abe Lenstra, de voetballer des vaderlands, liet zich door geen trainer de wet voorschrijven. Maar hij was dan ook een uitzon derlijke grootheid. De vergissing die Bogarde tegen over zichzelf heeft gem aakt is te vermoeden dat hij die grootheid inmiddels ook is. Toen Van Gaal dit weerlegde ging hij schreeu- Blijkens de berichten zéér ordi nair. Drie dagen was het stil. Daarna volgde het excuus en is het wachten op een straf, die navnl trina vprHiprtf

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6