19 F De Held doet zijn naam Zege met bijsmaak voor Transvalia Neptunus sluipt naar koppositie DHZ klimt over rug Coal uit put KIP? .PFC-spelépV?^ breekt been - MpaflBLia TOGB in rouw Rotterdams Dagblad Maandag 10 maart 1997 ©oor Ed Voortmeijer Rotterdam Pa-trick de Held. Zijn naam doet het goed bij de LMO-iUpporters, maar veel reden tot juichen was er nog niet In de competitie. De 22-jarige LMO'er, die al vijfjaar deel uit maakt -van de hoofdselectie, uitte zijn scoringsdrift tot voor kort alleen in oefenpotjes, maar wei zo nadrukkelijk, dat dit hem de twijfelachtige bijnaam 'Patrick-vriendschappelijk-de- Held' opleverde. Als het om 't echie' ging, gaf De Held voor de Vijandelijke goal echter niet thuis. Tot twee weken geleden in het thuisduel met DBGC, want toen wierp hij met twee punt gave treffers alle ellende van zich af. Gistermiddag, uit tegen De Musschen (1-3), eiste de inmiddels door zijn fans tot 'Pa- trick-de-goaltjes-HelcP omgedoopte gelegenheidsspits met twee onbedaarlijk harde 'pegels' langs de kansloze De Mus- schen-goalie Michel Kroep wederom een hoofdrol voor zich $p. Beide malen fungeerde Dennis Hoekman ais aangever. De excel lerende linkerverdedigerwas ech ter ook de aanjager in het elftal van scheidende trainer John Ban ffer. Regelmatig deed hij de vonk overslaan. Hoekman is een stilist. Iemand die zijn medespeler in de diepte de hal in de voeten kan spe len. En dat bleek uiteindelijk één van de sleutels tot het succes. De liMO'ers verrasten aan de 01- degaarde met agressief spel en een strakke mandekking achter in. Met ballen in de diepte troffen Door Perry Menexis Rotterdam Neptunus is door de i.£p zege van gistermiddag tegen WOS de virtuele koploper in de eerste klasse B geworden. De drietanders hebben na de zestien de wedstrijddag weliswaar een punt achterstand op koploper Unitas, maar de lijstaanvoerder heeft ook één wedstrijd meer ge speeld. Over dertien dagen staan beide teams tegenover elkaar in Gorinchem. Een overwinning zou Neptunus een eind in de goede richting - een titel - helpen. Zover is het nog lang niet Dat be seft trainer Wim Schouten maar al te goed. Zijn pupillen versloegen een angstgegner, Dat op zich was een enorm winstpunt. Er zijn ech ter zaken waar men zich aan de Abraham van Stolkweg grote zorgen over maakt. De ploeg mist niet alleen veel kansen, het zal het de komende duels zonder Pe ter Roos moeten doen. De aan voerder liep in de slotfase tegen èën onnodige rode kaart aan. Schouten ergerde zich, naast de dubieuze arbitrage van scheids rechter Pim van Gilst, hei meest om het gemis van een aantal op gelegde kansen in de tweede helft. Dat ongenoegen benadruk te de oefenmeester halverwege de 'tweede helft door Nilton Ramalho uit de ploeg te halen. De aanvaller presteerde het kort daarvoor om binnen tien minuten twee moge lijkheden te verprutsen. Die mis sers kwamen de thuisploeg in de slotfase bijna heel duur te staan. Robert yan Dullemen plaatste in de slotfase de bal tegen de Rotter damse paal. Neptunus had zeker in het eerste half uur na de hervatting de wed strijd in haar .voordeel moeten be slissen. VIOS was in die fase rijp vo - de slachtbank. De Haagse verdedigers hadden niet zelden '3e grootste moeite om de bal fat soenlijk weg te werken, wat werd vertaald in ongecontroleerde rol- lertjes die meestal tot balverlies leden. Slordigheid in de Rotter damse afwerking hield de bezeoe- k'ers in de wedstrijd. "VIOS was alleen in de beginfase de betere ploeg. Het had twee uit stekende mogelijkheden om de wedstrijd open te breken. In beide gevallen voorkwam de attente doelman Marco van Krevel een vroege tegentreffer. Tussen de be drijven door plaatste Peter Roos de bal met een lekkere knal van 25 meter in het doel, waardoor Neptunus al na acht minuten de 1-0 voorsprong kreeg. Naarmate de wedstrijd vorderde, kreeg de brigade van Wim Schou ten het spel onder controle en $jeer kansen. Toch bleven de uit vallen van VIOS gevaarlijk. De bezoekers hadden kort na de pau ze zelfs de uitgelezen kans op de gelijkmaker. Scheidsrechter Van Gilst zag in een onschuldige actie van Peter Roos een strafschop. De óhgelukkige aanvoerder, die in de slotfase ook nog »\>ns rood kreeg omdat hij zijn frustraties op een tegenstander botvierde, leek juist fysiek contact met zijn directe te genstander Jan van Gulik te ont wijken. Doelman Van Krevel maakte zijn reputatie als straf- schoppenstopperwaaT door de in- Zèt van Bert Korte te keren. Het Neptuniaanse vermoeden uat dj? scheidsrechter meer op de band van VIOS was, werd zes mi nuten in blessuretijd versterkt. Toen werd invaller Mohammed Aboularsi in het strafschopgebied neergehaald, zonder dat Van Gilst ingreep. De thuisclub vergat ge makshalve dat Amilcar dos San tos in de slotfase aan een tweede gele kaart ontsnapte, toen hij een tegenstander grof neerhaalde. „We hebben die man, die niet be paald consequent floot, niet mee- gehad," stak Wim Schouten na af loop meteen van wai. „Dat we in de slotfase alsnog in de proble men kwamen, is dan ook onze schuld. Als je de opgelegde kan sen benut, dan speel je de wed strijd heel anders uit. Ik ben er zelfs van overtuigd dat Peter Roos dan in de slotfase niet tegen rood was aangelopen, omdat er dan geen frustraties waren geweest om je op af te reageren." Nepttnms-VIQSl-ö{l-€)8 Peter Roos 1-0 Bijzonderheden: scheidsrechter Van Gilst gaf Peter Roos (Neptunus) m de 89ste mi nuut een directe rode kaart Verder waren er gele kaarten voor Peter Roos en Amilcar dos Santos (Neptunus) en Ramon Ver langen en Eki Korte (VIOS). Neptunus: Van Krevel, Roos, Hill (8G Ra- dojevic), Van Suylekom, Kusten, Boukhart, Buitendijk, Ouwendsjk; Ramalho (71 Aboularsi), Prins, Dos Santos VIOS: De Ruiter; Van Brummelen, Bert Korte, Nunes, Verlangen, Bachnoe (78 Graven), Lunenburg (78 Appiah), Van Spronsen, Eki Korte, Van Dullemen, Van Gulik. f;He!levoetsferis ^'Dé'Wèdsfeijd tüssèu.HellevoétsIuis en PfO is gisteren achtminuten' na, rustgestaakt, omdat Hon van Bekkum zijn scheen-én kuitb een brak. De voorstoppef van. IPFC werd door Ed' Noördijk, eerisliding iets" te laat in- zette, ongelukkig aan zijn fin- ik.eroriderbeen geraakt. Noord- ijk kreeg voor deze actie een 1 gele. kaart' Evert Trouw, trai- nelvanPFC, gaf aan scheids- rechter Richard Assenberg van - Eijsden - te kennendat" rijn ploeg piet'meer door zou spe len. Bijstond metmeerihvoör.. het gedrag van rijn -spelers en vreesde dat rij wraak wilde ne-_ men'^'„Noördijk,'Assenberg van Eijsdén besloot de wed- 'strijd byièen 0-l stand in het voordeel van PFC derhalve te staken. zij hun door blessureleed geteis terde gastheren in het zwakke hart, maar ook over de vleugels hadden ze vrij spel en opkomen met de bal aan de voet leverde evenmin veel problemen op. De goedwillende thuisclub was een lamgeslagen vogeltje. Vol twijfels en wanhopig zoekend naar een geslaagde combinatie. Het team van trainer Frans van Helden leek communicatiegestoord en ont beerde een rust- en aanspeelpunt in de persoon van Barry van Zan ten (spierscheuring in kuit). Pas ses kwamen verkeerd aan en bal verlies werd door LMO conse quent afgestraft. Toch duurde het tot de 37ste mi nuut voordat een dieptepass van Dennis Hoekman en een verloren duel van de blunderende Ron Vrijdag de 0-1 van LMO inleidden. Patrick de Held draaide simpel weg van z'n opponent en legde al z'n gif rn een schot in de verste hoek. „De bal zat er lekker in," ge noot 'de man van de wedstrijd' na afloop glunderend na. In de twaalfde minuut van de tweede helft prikte Ramon Lafour het speeltuig voor de tweede maal langs doelman Kroep, toen de ij verige Milton Benjamin hem had weggestuurd langs de rechter flank. Heel even hoopten de gastheren, dat het nog mee zou vallen. Twee minuten na de treffer van de op geleefde Ramon Lafour maakte Ron Vrijdag, die een van de paal terugstuitende inzet van Paul Oschner in de rebound tot doel punt verhief, er 1-2 van. LMO werd er niet heet of koud van en denderde voort, zonder extreme tegenstand. In de 72ste minuut bepaalde De Held, die ditmaal Danny van 't Wout in de luren leg de, de eindstand op 1-3. Komt De Musschen, dat inmid dels is afgedaald naar de negende plek op de ranglijst, de zoveelste dreun nog te boven? Wat moet de 'vogels' nu nog opbeuren om dit barre seizoen niet op een catastro fe te laten uitdraaien? De proble men waarmee Frans van Heiden sinds z'n aantreden te maken heeft - weggelopen en gebles seerde, c.q. half-fitte spelers - LMO er Rem- co den Toom gebruikt zijn hand om het luchtduel van Antonro San te winnen. Foto Michel Bierhuizen/ CorVos zijn niet gering en allesbehalve in een handomdraai op te lossen. Het is ook te simpel om alles af te wentelen op de grote zeef achter in. „We zitten in een diep dal. Dit jonge team komt over de gehele li nie power te kort. Dat moet groei en, maar hopelijk niet volgend jaar in de vierde klasse. Ik heb er slapeloze nachten van," verzucht te de geplaagde oefenmeester. En hardop denkend: „Wellicht dat ik een beroep ga doen op enkele oud-gedienden zoals Rob Schra- ven, die m het vierde speelt." De Musschen-LMO 1-3 (0-1). 37. Patrick de Held 0-1, 57 Ramon Lafour 0-2, 59 Ron Vrijdag 1-2,72 PatnckdeHeld 1-3 Bijzon derheden: De redelijk leidende arbiter Ron Fnshert gaf geel aan Mano van 't Wout (De Musschen) en Dennis Hoekman (LMO) Voor beide spelers was het de derde prent en dat levert hen automatisch een schor sing van eén wedstrijd op Zeven minuten voor tijd keerdeMichel Kroep op fraaie wij ze een strafschop van Remco den Toom De Musschen: Kroep; Vnjdag (84 Mangert) Oschner (84 Doomwaard), Ruis (55 Snoei), Ruiz Aquilera, Strorman, Danny van *t Wout, Boshart, Ameida, Mano van 't Wout, Ramires Sanches LMO: Holleman; Bas Nossent, Dorst, Den Toom, Hoekman; Lafour, Benjamin, Thee- uwen. Wienk, De Held, Ronald Nossent Berkel en Rodenrijs Alle elf tallen van TOGB hebben het afgelopen weekeinde niet ge speeld. De KNVB verleende uitstel, nadat twee sterfgeval; len de Berkel se voetbalvereni ging in rouw dompelde. Hg.Jc. betrof een speler yan het twéé de elftal en een B-junior. Door Rob Weeda Rotterdam De grote winnaar in de derde klasse D heette gisteren DHZ, dat zelf in een gedrocht van een wedstrijd Coal terugwees (2-0) en de voltallige concurrentie pun ten zag verspelen. Met een niet ongunstig programma in het ver schiet lijkt DHZ de toegangskaart voor het bal der degradanten te kunnen afbestellen. Voor Coal rest na het belabberde optreden van gisteren geen enkele hoop meer. Het elftal is klinisch dood. Het wachten is alleen nog op een arts, die de ernstig lijdende pati ent de verlossende injectie wil ge ven. Coal wekte gisteren op Var- kenoord geen moment de indruk dat het de confrontatie met DHZ winnend kon afsluiten. Daarvoor ontbeert het elftal van oefenmees ter John Oorver in elke linie een voudigweg de nodige kwaliteit. Het povere verzet van de nummer laatst van de ranglijst brak giste ren al helemaal toen Marcel van de Bosch DHZ na ruim dertig mi nuten ploeteren verdiend op voor sprong zette, door een strakke voorzet van Ed Schut hard tegen het net te jagen (1-0). Heel even kwam het door Hans Ruijtenberg getrainde DHZ kort na rust nog even in moeilijkhe den. Maar Dick van Bodegom schoot eerst in het zijnet en kwam daarna centimeters te kort om een voorzet van Euclidis Lopes doeltreffend af te ronden. Dat Coal uiteindelijk nog slechts met 2-0 wegkwam, dankte het voornamelijk aan het attente op treden van doelman Peny Baten burg en aan de goedertierend- heid, waarmee DHZ met de kan sen omsprong. Want alvorens de thuisclub de voorsprong in de voorlaatste minuut verdubbelde, zag de aanhang meer dan een handvol goede kansen om zeep gebracht Remco Wols, ingevallen voor Da ve Alders, en Erik Zwacna maak ten het einde van de stryd niet meer mee. Wols mocht amper vijf minuten na zijn entree alweer vertrekken, omdat hij Marco van Leeuwen natrapte en Zwama ont ving voor de tweede keer geel van de dramatisch slecht leidende ar biter Bok toen hij in het straf schopgebied aan het shirt hing van (de toch scorende) Orlando Uijterwerf. Waarna Bok de bal op de stip legde en René Schut in de 89ste minuut voor 2-0 zorgde. „We hebben de reddingslijn geg repen," stelde Ruijtenberg na af loop tevreden vast. „Deze over winning was hard nodig. Dat het spel niet om aan te zien was, inte- ressseert me niet. Morgen praat niemand daar nog over. Mis schien werkt de zege wel als een bevrijding," zag de coach zowaar ook nog iets positiefs. „De afgelo pen weken liegen we in de laat ste minuten steeds een goal té gen. Nu maékten we er eentje," Waar Ruijteiibergs temidden van alle droefenis zowaar nog een pluspunt ontwaarde, zocht zijn collega John Corver, tevergeefs. „We hadden hier moeten win nen," stelde hij bijna moedeloos, „In de eerste helft was er voorin te weinig stootkracht en m de twee de helft benutten we de kansjes niet. Tja, en dan houdt het op. Ik mis kwaliteit in elke linie. Dat is duidelijk, anders sta je niet zo troosteloos onderaan. Ik ben er van overtuigd dat de jongens graag willen. Maar ais je hogerop mee wilt doen, komt er meer kij ken." DHZ-Coal 2-0(1-0). 32 Marcel van de Bosch 1-0,89 René Schut (strafschop) 2-0 Bijion- derheden: De zwak leidende arbiter Bok gaf geel aan DavedeMunnik, Dick van Bo degom en Marco van Leeuwen (allen Coal) Rood was er voor DHZ'er Remco Wols (na trappenen voor Coal-verdediger Enk Zwa ma (twee keer geel) DHZ: Schouten, Samsey, Leentvaar (80 Medina), Snijders, Harroudi, Alders (65 Wols), Ed Schut, René Schut, Van Meenen, Van de Bosch (87. Maaskant), Uijterwerf Coal: Batenburg, Neves, De Bruin, Talman, Zwama, De Munnik, Van Lierop, Okay, Lopes (73. Huntjes), Van Bodegom, Van Leeuwen Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Transvalia lijkt op papier klaar voor de topper in de vierde klasse F tegen HOV. De brigade van Rob Hoppener zette een week voor de confrontatie concurrent NOC met 2-3 voorlopig op een zyspoor. Een overwinning met een bijsmaak, want de bezoe kers verloren in de slotfase aan voerder Maikel Janse. De libero kon ziel. niet beheersen toen scheidsrechter Joop van den Oos ten onterecht de bal op de stip de poneerde. Wegens belediging kon Janse twee minuten voor het ein de de kleedkamer opzoeken. De aanleiding voor het voorval was simpel. NOC-invaller Dennis Kobus zette de bal van de lin kerflank voor, waarna Janse wel heel diep door de knieën ging om met zijn borst de situatie te con troleren. Tot verbazing van ieder een meende Van den Oosten dat sprake was van een handsbal. Janse ontstak m woede, gaf de leidsman een zet en nep daarbij ook nog een scheldword. De daar opvolgende uitsluiting was een lo gische consequentie. De door Ste ve Smith benutte strafschop le verde wel de 2-3 op, maar bracht Transvalia alleen aan de rand van de afgrond. „Het was jammer dat we door die beslissing nodeloos in de proble men kwamen," constateerde Rob Hoppener. De winnende oefen meester hoopt wel dat de KNVB niet te snel met de schorsing af komt. „Het duel tegen HOV is be langrijk. Het beslist niet alleen over de eerste periode, het beslist ook of de competitie spannend blijft Doel voor ons is het halen van de nacompetilie. Met slechts twéé penodetitels zal dat niet ge makkelijk worden." Soepel Transvalia heeft een soepel draai end elftal, dat tijdens de winter stop echter van één van z'n be langrijkste-spelers werd beroofd. 'Stofzuiger' Clement Notenboom raakte tijdens een oefenduel zwaar geblesseerd. Het gevolg wa ren nederlagen tegen Dilettant en Belvédère. Waarom weTd tegen NOC duidelijk. Voetballend staat de ploeg van Zuid z'n mannetje, maar het ontbreekt aan een mid denvelderdie bijtijds corrigeert. Aan het Toepad openden de be zoekers ook het best, zonder dat overwicht in doelpunten om te zetten. Ronald Mulder was het dichtst bij, maar trof de paal Aan de andere kant antwoordde Rem co Blansjaar met een schot op de lat. Dat was reeds in een fase dat NOC via René Eyra over de rech tervleugel regelmatig gevaarlijk was. Welisv. kwamen de bezoe- iexooTS Briesend verlaat Maikel Janse het veld. Arbiter Joop van den Oosten noteert het rugnummer van de Transvalia-aanvoerder, terwijl zijn medespelers vertwijfeld achterblijven. Foto Michel Bieitiuizen/cor vos kers via een goed uitgespeelde aanval over de schijven Rijsdijk- Mulder en Robert van der Wielen op 0-1, maar de gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Eyra was weer te snel voor Van der Roer, waarna Steve Smith voor de eerste keer raak schoot: 1-1. Ook na de pauze zette de thuis club door. Transvalia sloeg echter via de counter toe. Paul Sala knik te de 1-2 binnen, waarna Robert van der Wielen voor 1-3 zorgde. „En als je ziet hoe wij die doelpun ten weggeven," mijmerde NOC- tramer Arthur de Bruin. „We mis sen duidelijk zelfvertrouwen en Gerard Vermeulen. Onze spits raakte geblesseerd door een knietje in z'n dijbeen en hij is toch de man die voor de doelpunten moet zorgen. Maar goed, ons doel was handhaven. Wat dat betreft zijn we aardig op weg." NOC-Transvalia 2-3 (U). 41 Robert van der Wielen 0-144 Steve Smith 1-1,58 Paul Sala 1-2,71 Robert van der Wielen 1-3,88 Steve Smith (strafschop) 2-3 Bijionderhe- dea: scheidsrechter Joop van den Oosten gaf voorts gele kaarten aan John Oost en Ronald Stoops van Transvalia NOC: Wuijts, Abamous, Warner. Larabi, Patrick Blansjaar Hoos, Snuth. Griest*1 fi] Kobus;, Eyra, Remco Blansjaar, Ar-ehng (79 Seymonson) Transvalia: Van A* Oost, Janse. Stoöps, Van der Roer, Marcel van der Wielen, Sala. Rijsdyk, Roodenburg, Mulder, Robert van der Wielen Zondag hoofdklasse SC Feyenoord goed bij OSV Rotterdam Sportclub Feyenoord blijft AFC'34 volgen na de 1-3 zege bij OSV. Papendrecht verdiende tegen DHC meer dan een gelijkspel: 1-1. OSV-SC Feyenoord 1-3 (1-1). Ton Stam 0-1, Alaya van Empet 1-1, Sander Rijsdijk 1-2, Ton Stam 1-3. De Var- kenoorders domineerden de gehele eerste helft. De vele kansen bleven echter onbenut. Een paar minuten na de openingstreffer brachten de Amsterdammers de stand weer m evenwicht. De tweede helft bleven de Rotterdam mers domineren, maar het tempo ging danig omlaag Beide elftallen hadden blijkbaar genoegen genomen het het gelijke spel. Enkele minuten voor het einde bezorgde Sander Rijsdyk de voorsprong, waarop de thuisploeg al les of mets ging spelen. Het werd mets, want in de blessu retijd gaf wederom Ton Stam de mokerslag. Papendrecht-DHC 1-1 (1-0). Papendrecht lykt het lek bo ven te hebben Ook tegen DHC speelde de Ane Romyn- brigade goed voetbal. Reeds na vier minuten opende Hans Harman op aangeven van Anton Schreuders de score 1-0. Na de pauze hield de thuisclub het initiatief. Een kwartier voor het einde verwachtte heel Papen drecht een vrije trap, toen Jacco Hessing werd neerge legd. Arbiter Van Helvoirt liet echter doorspelen. Uit de daaropvolgende tegenaanval kwam een corner voort, die de gelijkmaker opleverde. Wat Papendrecht ook probeer de, de voüe winst bleef uit. Hans Roelofs en Anton Schreuders kregen de gele kaart, André Tamerus en Den nis van de Graaf vielen geblesseerd uit. Zondag tweede klasse Twee keer rood Leonidas Leonidas hield aan het duel met DCV (1-1) een punt over maar verloor Zwaan en Teixiera door een rode ka DHL was met het gelijkspel btj Hekelingen (O-O)tevm- den. DLe onidas-DC V1-1 (0-1). Michel van Wattum 0-1André Tom broek (strafschop) 1-1. De thuisploeg, die sterk be gon, eindigde de wedstrijd zwak. Na veertig minuten kreeg William Zwaan voor de tweede maal geel voorge schoteld. Doelverdediger Manuel Teixeira kreeg twintig minuten voor tijd een uiterst discutabele rode kaart. Ben- no Ceelen verving de doelman en in die periode kregen de Rotterdammers zelfs de beste kansen op de overwin ning. Hekelingen-DRL 0-0. De Rotterdammers hadden het moeilijk in Spijkemsse. Hekelingen, dat dit seizoen thuis nog geen overwinning behaalde, bracht de bezoekers haast nog een nederlaag tce. Doelman Ricardo Seton stopte vijf minuten voor tijd een strafschop van spits Ruud van Emmerik. Zondag derde klasse Inhaalrace Xerxes Xerxes pakte bij REMO niet de volle winst Na de 3-0 ach terstand was de 3-3 zelfs een verdienstelijk punt. HION verraste m C door koploper Zwervers te verslaan: 2-1. Spartaan'20 pakte de volle mep bij Puttershoek. B: DHL-Sparta 0-0. De Delftenaren waren niet opgewas sen tegen Sparta-doeiman Jim Nederhand, die meerdere aanvallen deed stranden. REMO-Xerxes 3-3 (3-"* ^enito Belfor 1-0, Humprey Aladin 2-0, Benito Belfor 3 .-ffrey Lang 3-1, Barry Gijzen 3-2, Edward Li-a-Sam 3-3 „en na re wedstrijd met veel geel en rood voor de thuisclub. De Rotterdammers herstelden zich na de thee goed. De Ha genaren speelden het laatste half uur met tien man. C; Ovennaas-Olympia 0-2 (0-0). Onno van Os 0-1 .Willem van Beeren 0-2. Het veie balbezit van de Gouwenaren re sulteerde in goede mogelijkheden, die pas na de thee ook werkelijk benut werden. ON A-SMV Hillegersberg 2-0 (1- 0). Fred van der Veldt 1-0, Dick Vleggeert 2-0. De bezoe kende ploeg speelde te individueel, waardoor het geen kans maakte tegen het sterk als team spelende ONA. UNIO-AIexandria'66 2-2 (1-1). Mark Bresser 0-1, Anton Snel l-l, Alfons Oosterwegel (strafschop) 2-1, Johan de Ridder 2-2. De einduitslag weerspiegelt de uitgespeelde mogelijkheden van beide elftallen. HION-CVl 'wervers 2-1 (1-1). Robert van de Veerdonk 1-0, Erik Stek "*enburg 1-1, Mike Vaarnold 2-1. Een verrassende nederé \g voor de mede-koploper. De thuisploeg biufte deCapekcnaren op inzet en bezieling af. D; Puttershoek-Spartaan'201-2 (0-0). Patrick Molendijk 1-0, Eduard Booms 1-1, Huig Speelman (eigen doelpunt) 1-2. Een verdedigingsfout bezorgde de Spartanen deon- verdiènde drie punten. Een gelijkspel zou de wedstrijd beter weerspiegelen. Zondag vierde klasse HOV op dreef HOV (4 F) sloeg in de topper tegen Belvédere toe: 5-1. Ex celsior R won voor de derde keer op ry: 1-0 tegen DEH. E: Soccer Boys-GSV 0-1 (0-1). Björn Hanson (strafschop) 0-1. De verdediging van de bezoekers was te sterk om kansen te creeren. F: Belvédère-HOV 1-5 (0-0). Peter Zwanenburg 0-1, Os- waldo Rosano da Silva Neves 0-2. Henry van Westreenen 1-2,NeesMaksutaj l-3,Oswaldo Rosano da Sïlva.Neves l- 4, Nees Maksutaj 1-5. De bezoekers kregen pas na de théè de smaak te pakken. Dilettant-Ommoord 0-2 (0-1). Henk de Ruiter 0-1, Arlan Smeels 0-2. In een matige wedstrijd wonnen de be zoekers van een slecht Dilettant. CW-Anti- barbari 2-1 (2-0). Peter Mom 1-0, Pedro Amado 2-0, Edwin van Rhijn 2-1. De thuisploeg dacht na de 2-0 al dat de wedstrijd binnen was. Ze kwamen echter nog hevig in de problemen. SVS-Tediro 2-0 (1-0). John Nijhoff 1-0, Didier Lit 2-0. SVS, met jeugdtrainer Theo de Wit op de bank, drukte het overwicht in twee treffers uit. Excelsior R- DEH1-0 (1-0). Mario Meijer (strafschop) 1-0. Mario Meijer maakte voor de derde achtereenvolgende wedstrijd het enige en dus winnende doelpunt voor Excelsior R. Ri chard Los moest het veld geblesseerd verlaten G: Aeolus-Excelsiori20 2-0 (0-0). Jeroen Tiggelhoven 1-0, Richard van der Graaft (strafschop) 2-0. René Nooteboom (Aeolus) en Eric Ruts (Excelsior'2Q) kregen na een opstoo tje beiden de rode kaart. Schiebroek'94-HWD 0-1 (0-1). Pio Fernandez 0-1. Schiebroek'94 kreeg heel veel kansen, maar benutte ze niet benut Germinal-VOC 1-1 (0-0). Ro nald Brandt 1-0, Elvin Post 1-1. In de eerste helft speelde VOC zeer sterk. In deel twee kwam Germinal met het ei gen harde voetbal terug. Ursus-RFC 5-1 (2-0). Marco Her ben 1-0, Ronald Palsrok 2-0. Edwin Ibnsimovic 3-0» Ben Mendes 3-1, Marco Herben (strafschop) 4-1, Guy Fiegel 5- 1. In de eerste helft kreeg Patrick de Ridder (RFC) twee maal geel (rood) en speelden de bezoekers met tien man verder. EDS-Steeds Volharden 1-0 (0-0). Mark Bronwas ser 1-0. EDS kreeg heel veel kansen, maar kon er maar eentje benutten. DJSCR-RKWIK 24 (0-2). Otto Veldt 0-1, Guus van Adnchem 0-2, Andy Martowirono 1-2, Otto Veldt 1-3, Mike Vroom 14, Krama "Westraam 24. Het overheersende RKWIK benutte alle kansen. H; BZC95-WRW 2-0 (1-0). Johan Coule 1-0, Ton Muller 2- 0. In de eerste helft domineerden de Briellenaren op het middenveld. BZC'95 knokte na de pauze goed terug. FIOS-WCR 1-0 (0-0). Marcel Huibregtse 1-0. Een leuke wedstrijd met weinig overtredingen. OHW-Meeuwen- plaat 5-112-0). Ene Mars 1-0, Ferry Ebbers 2-0Ed de Regt 3-0, Frenk van der Laan 3-1, Karei de Blok 4-1, Ferry Eb bers 5-1. Meeuwenplaat was een maatje te klein voor het superieure OHW. Poor tugaal-Abb enbroek 1-1 (0-1). Ton van Ooijen 0-1, Edwin Roosenburg 1-1. Het was een ge- lijkopgaande stnjd, waarm Poortugaal meer m de aanval was, maar weuug geluk had. Zondag vijfde klasse DCL haakt aan DCL en SVDPW gaan m de vyfde klasse D uitmaken wie kampioen wordt. DCL verwees Maasstad naar het derde plan: 3-0. GLZ blijft m 5 C op kampioenskoers. Lekker; kerk kreeg met 4-2 klop DZB/Zevenkamp haakte Jai Hind met 2-1. SCV Garuda versloeg Nieuwerkerk: 4-0, Zondag zesde klasse Puntje voor PAC'93 PAC'93 veroverde het vierde punt van het seizoen door in 6 E SRA/Toranea op 1-1 te houden. Koploper The Har- vards maakte geen fout door 'buurman' De Groen Witten met 3-0 te verslaan. Voorwaarts deed knap werk in de zes de klasse D door C. Portugues met 1*0 te kloppen. Am- merstol, dat WICO met 7-0 sloopte, is op weg naar de titel. VOB liet zich in 6 C onderuit halen door Tempo: 2-0. Noorderkwartier verloor het kelderduel bij Dynamo'67* 3-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7