26 Zwaluwen: en nu nog een gangmaker V Excelsior wordt weinig wijzer van winst Cion slachtoffer van eigen succes Trainer Wim van Til: 'Gezien de strijdlust houd ik moed' 'NOAD moet knokken voor handhaving' HVOkrygt aframmeling Hoekse Boys en MW27 delen PPSC pas na de rust op toeren GTB weet weer wat verliezen is Edwin van Gils redder van WIK SVDPW pakt de periodetitel Excelsior'20-trainerHans de Rover: 'Dit is een onwerkbare situatie' Compliment voor DVO'32 TSB begint 'dramatisch zwak' HSC: 'periode' voor het grijpen Alternatief ODC scoort niet De 'Boys' komen knap terug Rotterdams Dagblad Maandag 17 maart 1997 leiderdorp HVO is zaterdag in Leiderdorp door HCL op een zwa re nederlaag getrakteerd. De Vlaardingers moesten maar liefst achtmaal aftrappen in het duel. Chris Latupeirissa en Jorden Westerhout zorgden voor twee lichtpuntjes: 7-2. AI na vijf minuten voetbalde HVO een verloren wedstrijd. In dat tijdsbestek was immers reeds tweemaal de gang naar het net ge maakt door de Vlaardingse doel man. Pas na de rust (4-0) konden Chris Latupeirissa (6-1) en Jorden Westerhout (7-2) de eer redden. Gezien de stand op de ranglijst moet HVO de komende duels nog de nodige puntjes pakken om niet in degradatiezorgen te komen, Hoek van Holland In een ge- lijkopgaande maar slechte wed strijd is Hoekse Boys er na drie nederlagen niet in geslaagd ein delijk weer eens de volle winst te pakken. Bij een overwinning was de thuisploeg zo goed als veilig geweest en lange tijd leek het er op dat tegen MW27 ook drie punten werden gepakt De gasten uit Maasland kwamen echter vlak voor tijd op gelijke hoogte:. 1-1. Beide trainers Louis Knip- scheer en Cor van Hoeven (MW27) waren het er over eens dat het zaterdagmiddag 'de gradatie-voetbal' was. En dat is doorgaans niet het fraaiste. Mar- pel van Wieren bracht de 'Boys' de eerste helft op voorsprong en zag tevens geel. Na de thee kreeg MW27 riante mogelijkheden. Pas acht minuten voor tijd zorgde Remco Rodenrijs uit een scrim mage voor 1-1. MWer Lesley Wigmozag tweemaal geel en moest met rood van het veld. Schiedam Derdeklasser PPSC had het zaterdag de eerste helft moeilijk tegen het fysiek sterke GOZ. Op het veld was volop strijd zonder goed voetbal. Pas na een uur kwam. de .Thurledecjub. op voorsprong (2-0) en die werd niet, meer uit handen gegeven. Beide ploegen speelden met de lange haal en vooral agressief. Het kwam het schouwspel niet ten goede. Pas na de 1-0 van Cees van Lelieveld kreeg 'PP' meer ruimte en kansen omdat de ploeg uit Mijnsheerenland in de jacht op de gelijkmaker de defensieve taken verwaarloosde. Daar pas in de 89ste minuut de beslissing viel (doelpunt Remco Magni), bleef het onnodig lang spannend. Door Sander Sonnemans Schiedam Het trotse GTB staat weer met beide benen op de grond. De Schiedamse vierde klasser koploper in de tweede periode liep zaterdag tegen Schoonhoven tegen een kansloze 3-1 nederlaag op. GTB gokt alles op die tweede pe riode waarin nog één wedstrijd gespèeld moet worden. DZB is de tegenstander en toevallig ook de naaste concurrent in die periode. Het verlies tegen Schoonhoven kwam hard aan bij GTB, Zonder Frans Schaap (geblesseerd) liep GTB na de eerste helft achter de feiten aan. Pas in de tweede helft scoorde Bud Loomans 2-1. Nadien counterde Schoonhoven naar de beslissing: 3-1. Vlaardingen Een rode kaart in de slotseconden. Het overkwam trainer-coach Wil Plugge zater dagavond tijdens de handbalthril ler tussen 'zijn' WIK en DES uit Papendrecht, maar hij incasseer de de bekeuring met grote vreugde. Want het was zijn ploeg die in de laatste minuut een ach terstand gelijk had getrokken en zelfs de volie winst (20-19) uit het vuur sleepte. „Ik moest even mijn ei kwijt," legt Plugge uit. „Ik had al aan de stok gehad met de scheidsrech ters en had al een gele kaart ge kregen. Omdat ik niet bepaald te vreden over hun optreden was, riep ik bij de winnende treffer jui chend dat we het zelf wel zouden doen. Dat was goed voor rood, maar ik maal er niet om." Het werd een bloedtstollend slot iii de Wéstwijkhal. Doelpunt And- ré Olsthoorn stopte in de laatste minuut een strafworp en uit de re bound kwam het door blessures gehavende WIK gelijk (19-19). Na balverlies van DES pegelde inval ler Edwin van Gils, die de laatste drie doelpounten produceerde, ook nog eens de winnende treffer in het doel. Vlaardingen Eersteklasser Zwaluwen heeft zaterdag de kans om enigszins afstand te nemen van de degradatiezo ne laten liggen. De ploeg van scheidend trainer Wim van Til die een lekkere wïnstpot wel kan gebruiken om het zelfvertrouwen op te krik ken. kwam in Holy een l-l gelijkspel overeen met Ex celsior Pemis dat er al niet veel beter voor staat. Het eni ge winstpuntje in het Vlaar dingse kamp was de rentree van Brian Witteling. De spits was na maanden van afwe zigheid eindelijk weer eens van de partij en ontpopte zich ook meteen tot de meest waardevolle speler van Zwa luwen. Wat zich precies heeft afgespeeld met Brian Witteling, die zich aan de Zwaluwen laan een aantal maanden niet meer liet zien, wil de Van Til na afloop niet zeggen. „Het heeft ook geen zin om het daarover te hebben," reageerde de oefenmeester. „De zaak is uit gesproken en we hebben hem ge vraagd weer te komen voetballen, want we hebben hem nodig voor in. Hij heeft iets extra's te bie den." Witteling bewees tegen me de-degradatiekandidaat Excelsior Pemis gelijk zijn waarde. Na een klein halfuurtje kopte de punt- speler een door doelman Ronald Bunte snel uitgetrapte bal slim door op Roel Jongeling die zo al leen voor Pemis-siuitpost Jaco de Ligt kwam te staan en de score Na maanden onvindbaar te zijn geweest, vierde Brian Witteling (links) zater dagzijn ren tree bij Zwalu wen. De spits deed dat niet onverdienste lijk en won al le persoonlij ke duels. Foto Peter Molkenboer opende. Hoewel vooral in de eerste eposi* de beide ploegen door de defen sieve tekortkomingen over en weer kansen kregen om het net te laten bollen, bleef het tot het rust- signaal 1-0 in het voordeel van de Vlaardingers, De meest opgeleg de scoringsmogelijkheidwas voor Excelsior-speler Chris Kloppen burg. De spits verscheen nadat Marco van Dijk 'blind' over de bal had heengemaaid, plotseling oog in oog met Bunte. De doelman werd verslagen, maar zag tot zijn opluchting dat Kloppenburg eerst op de paal mikte en de 'terugket- ser' op ongelooflijke wijze naast peerde. Aan de overkant hadden Arjan van de Bos (schot net naast) Yuri Budel (pegel naast) en Wit teling (kopbal over) verzuimd de marge te verruimen. En dat brak Zwaluwen later nog zwaar op. Werklust Na de thee zakte het spel van bei de elftallen naar een bedenkelijk niveau en vielen ze slechts te complimenteren voor de getoon de werklust. Duidelijk werd het wel dat Zwaluwen gangmaker en aanvoerder Martin van Ballegooi- jen (geblesseerd) mist. En zo'n voetballer zou de ploeg de komen de weken wel eens kunnen ge bruiken. Want met 17 punten uit 16 wedstrijden en slechts drie punten meer in het bezit dan hek kensluiter Sportlust'46 is de de gradatie dichterbij dan de stand op de ranglijst doet vermoeden. „Voetballend kan het beter," vindt oefenmeester Wim van Til, die volgend seizoen wordt opge volgd door Aad Andriessen, „Maar gezien de getoonde strijd lust houd ik wel moed." Zwaluwen VlaardIn|tn-Exeelsior Pemis M (1-0). 28. Roel Jongeling 1-0,81 André van de Kuil 1-1. Bijtend er heden: De per fect leidend arbiter J.C. de Graaf voelde ach genoodzaakt Sander Baumler (Ex celsior P) en Carlos Herreira het gele kar tonnetje voor te houden. Zwaluwen: Bunte, Wijsbroek. Van Dijk, Budel. Kok, Geldof, Van de Bos, Schepen, Witteling. Jongeling, Herreira. ExceUon De Ligt, Den Uyl, Ad Bul, Martin Biji, Smaling, Van de Kuil, Keuvelanr. Van de Wal (58 Michel Kloppenburg), Lagen dijk, Chns Kloppenburg, Baumler. Ede In de worsteling met het degradatiëspook lijkt Excelsior - Maassluis vooralsnog de sterkste partij.'DepIoeg van trainer Mark ^Nijsseniwon twee weken geleden - van 'Volendam en trok zaterdag de opgaande lijn verder door ten -kóste van DTS'35, hekkensluiter in de hoofdklasse B. Het werd 0*3 in Ede en Robert Visser was bij de Maassluizers met twee treffers de grote man. Hoewel met de winst op DTS'35 (16-6) het zelfvertrouwen van de 'tricolores' natuurlijk toeneemt, werd 'Maassluis' weinig wijzer van het succes. Door de overige 'ongunstige' uitslagen nam Ex celsior (17-20) nauwelijks verder afstand van DOVO (17-18), Volen dam (17-19) en DTS'35. Ook Ben- nekom heeft 20 punten, maar die ploeg heeft twee wedstrijden minder gespeeld dan de concur rentie. Een vluchtige blik op het standbord leert dat Excelsior aansluiting heeft gevonden bij de middenmoot, maar er is duidelijk sprake van optisch bedrog. Een nederlaag kan desastreuze gevol gen; winst kan volgende week ook wel eens een flinke sprong in •het rechterrijtje -tot gevolg heb- -hen.' - Tot de rust (0-0) kon gastheer DTS'35 het vooral in de slotfase van de eerste helft pressende Ex celsior nog wel bijbenen, maar nadat Robert Visser (fraaie aan val afgerond met afstandsschot) zo'n halfuur na de theepauze de score had geopend was er geen houden meet: aan. Doelman Ro nald Griffioen, die in de rust de plaats overnam van de aan zijn hand geblesseerde- eerste -keus -Danny Upsel de Schepper, moest "nadien nog tweemaal buigen voor de Maassluise dadendrang. In de slotfase verdubbelde Visser de marge en deed Harold Loeve vlak voor het scheiden van de markt ook nog een duit in het zakje: 0-3. Edwin van Buren, weer terug van vakantie, begon bij Excelsior Maassluis op de - bank mocht na een halfuur al opdra ven in plaats van Dennis Dekker. Tïmo Wiegmann, Tom Bijkerk en Michel vanStrien ontbraken we gens blessures: Zoddëtiffè Vöoch- ten' MehdnlUidge en Robert Vis ser in de basis starten. Maassluizer Tom Visser liep te gen een gele kaart aan. Ook de" DTS'ers Ron van der Hoven, Her man Jansen s, Arjan Zwarts en Ekel van de Hel werden op geel getrakteerd. Schiedam Bijna halverwege de competitie weet het eerste tafel- tennisteam van NOAD dat er niet meer in zit dan handhaving in de vierde divisie. De Schiedamse for matie zag Richard Kalmeijer we gens te drukke werkzaamheden afhaken waardoor nu elke wed strijd een invaller aan de tafel zal verschijnen. „Met een goede derde man erbij doen we mee voor het kampioen schap," zegt Peter Heijstek die sa men met Ronald van Kampen de kar moet trekken. „Jammer dat Richard is gestopt. Het wordt nu knokken voor handhaving." Tijdens de resterende zes partijen Rotterdam De succesforma tie van SVDPW heeft de eerste prijs van het seizoen binnenge sleept In Rotterdam,' tegen concurrente CL, werdgisteren verdiend met 1-3 gewonnen. Door die ruime zege werd de eerste periodetitel behaald. De dadendrang van de man nen van trainer Rob van Vliet reikt echter verder. De Schiedammers gaan voor de echte hoofdprijs; het kampi oenschap. Met nog vier wed strijden te gaan heeft de ploeg zeven punten voorsprong op ri vaal DCL, dat één wedstrijd minder heeft afgewerkt Zoals gewoonlijk kwam 'DPW flitsend uit de startblokken. Topschutter Robin Voets zorg de uit een loepzuivere voorzet van Mutti vor 0-1. Vlak daarna kopte 'good old' Chris van Gel deren 0-2 tegen het garen en nog voor er twintig minuten waren verstreken, bracht Ro bin Voets met doelpunt num mer drie zijn ploeg op fluweel. De Harga-ploeg speelde de partij vervolgens simpel uit. De tegentreffer vlak voor tyd was alleen voer voor statistici. speelt NOAD telkens met een in valler. Daarbij wordt een keuze gemaakt uit Kees de Koning, André Eerland en John Buyk, De invalbeurten van de in het tweede spelende De Koning en Eerland waren overigens geen slechte zaak, want ze deden het met twee en drie keer winst meer dan goed. Een overstap naar het eerste zit er voor hen niet in, want dat heeft voor het doorschuiven te veel ge volgen voor de lagere teams. In de thuiswedstrijd tegen Wibats was oudgediende John Buyk de derde speler. Hij kwam echter te kort om te scoren, zodat Heijstek en Van Kampen het alleen moes ten doen. Het ging hen goed af: Van Kampen (3x winst) en He ijstek (2x) sleepten er een gelijk spel (5-5) uit. Caroia Thalen weg Het vrouwenteam van De Koren beurs moet op zoek naar een nieu we speelster. Caroia Thalen ver huist na afloop van het seizoen naar Zwolle waar ze destijds ook vandaan is gekomen. Thalen droeg zaterdag in Katwijk aan de Rijn met twee winstpartijen in be langrijke mate bij aan het gelijk spel (5-5) tegen de reserves van Rjjnsoever. Thuis hadden de Schiedamsen daarvan nipt met 6- 4 gewonnen. Sylvia Waterreus en Danielle Maas wonnen ieder één partij en samen het dubbelspel. De mannenformatie deed met de 3-7 winst in Geleen op Kluis goede zaken voor wat betreft het lijfsbe houd in de eerste divisie. In de thuiswedstrijd eerder dit seizoen trokken de Schiedammers met 2- 8 aan het kortste eind, Nermin Smajic stond aan de basis van de verrassend ruime revanche. Hij won weer eens zijn drie partijen, Arjan Karbaat en Mark Heems kerk scoorden leder tweemaal. Karbaat verloor alleen van Ri chard Aarts en Heemskerk van Leon Houben. Het derde tegen- punt kwam uit het door Smajic en Heemskerk verloren dubbelspel. Met de vierde plaats weet De Ko renbeurs de degradatiekandida ten Swift Deventer en TTVV 2 ruim onder zich. Door Erwin van der Lee Vlaardingen De ogen zijn de laatste weken voortdurend op het verrassend goed presterende Cion gericht. Dankzij goed voet bal en dus een logische tweede plek op de ranglijst achter Soccer Boys heeft 'de gezelligste vereni ging van Vlaardingen' voor het eerst in de historie zicht op de tweede klasse. Een ongekende si tuatie aan de Marathonweg en één waardoor de nodige spannin gen ontstaan. Tegen BVCB sloe gen de zenuwen al toe. Met het be nauwde gelijkspel (1-1) mocht Cion de handen dichtknijpen. Het ene puntje zorgde ervoor dat de ploeg van Cees Goudswaard wel de tweede plek in handen hield ten koste van De Zwerversmaar Cion zag het gat met koploper Soccer Boys wel tot vijf punten groeien. Dat de Vlaar dingers het zaterdag niet naar hun zin hadden, was duidelijk. Cion liep de hele wedstrijd door te mekkeren op alles en iedereen. Dat niet alleen tot ergernis van de uistekend leidende Ron Hol maar ook van Cees Goudswaard. De ar biter trad lankmoedig op en hield de kaarten op zak, maar na afloop was de inwoner van Bodegraven zichtbaar geïrriteerd 'over het ge zeur', Geïrriteerd was ook een aantal Vlaardingers. Cees Gouds waard had voor de wedstrijd zijn gezag laten gelden en Leon den Hoedt om disciplinaire redenen op de bank geposteerd, De toe dracht van de verbanning hield de oefenmeester intern. Den Hoedts maatje Sander Spanjers- berg ventileerde echter zowel in de wedstrijd als na afloop verbaal zijn ongenoegen, vooral richting arbiter Ron Hol en in mindere mate naar zijn trainer. Zelfs na het laatste fluitsignaal met een sigaretje en biertje in de hand uitte Cions linksbuiten zijn cnvrc de. Het verloop van de wedstrijd had natuurlijk alles te maken met de verwijten achteraf. BVCB hield steevast vijf man achter om de spitsen Sander Spanjersberg, John van Spronsen en Johan van Toorn in bedwang te houden. Met groot gemak slaagde de verdedi- Dit duel om de bal eindigt zoals de wedstrijd: onbeslist. Cion kwam tegen BVCB niet verder dan een gelijkspel. Foto Peter Moixenuoer ging van de gasten daarin. „We waren geen schim van de ploeg die afgelopen weken op het veld stond," aldus Cees Goudswaard. BVCB kwam ook verdiend op voorsprong. Een lange haal van Daan Breedijk bereikte de ge vaarlijke Algerijn MaunirTelmce- ni. Diens voorzet werd met een halve volley door Guido van der Pad via de binnenkant van de paal tot 1-0 verlengd. Cion stelde daar niets tegenover. Het wegbe- nen van Cees Goudswaard nog voor het rustsignaal richting kleedkamer zei genoeg over zijn visie op de eerste helft. Na de thee, met Leon den Hoedt in de ploeg voor Hilco Spronk, ging Cion nadrukkelijker maar zonder overtuiging op zoek naar de ge lijkmaker. Den Hoedt kwam net iets tekort om een voorzet in te glijden en John van Spronsen kopte vanaf de achterlijn op de buitenkant van de paal. Maar naarmate het duel vorderde, groeide de verbale irritatie. Zelfs de beste man aan Vlaardingse zij de Michel Verschoor bezon digde zich daaraan en haaide zichzelf daarmee uit het spel. Pas na de logische wissel Pieter Broe- re voor de tegenvallende Johan van Toom kwam er meer druk op deBVCB-verdedïging. De invaller gaf ook de voorzet waar John van Spronsen over heen stapte waar na Fred Louter alleen voor Jac ques van Geest verscheen. De middenvelder hield zijn zenuwen in bedwang en schoof de gelijk maker onder de BVCB-doelman door. CionBVCB 1-1 (0-1), 20. Guiöo van der Pad 0-1 82. Fred Louter 1-1. Bijzonderheden: Spronk, Leon den Hoedt, Fred Louter (al len Cion) en Johan Breedijk en Rob Lex- mond van BVCB, Cion: Faassen, Baltaei, Van Zelm, Vuijk, Sterk, Louter, Verschoor, Spronk (46. Den Hoedt), Spanjersberg, Van Spronsen, Van Toorn (70, Broere). BVCB: Van Geest, Benschop, Vogel, Daan Breedijk, Johan Breedijk, Berghout, Lex- mond (60 Van Heust), Wolff, Van Dijk, Tei- meen.Van der Pad. Hans de Ro ver: Onmoge lijk om Marco Jalink, Danny Koevermans en Ersin Kaplan op te stel en' Foto Peter MoJkenboe* Schiedam Hoeveel tijd de adviesraad er de afgelo pen weken ook in heeft gestoken, de 'stakers' van Ex- celsior'20 accepteren het eind afgelopen week uitge sproken advies met en zij" nu 'stoppers'. Ze weige ren nog langer in actie te komen cn een leegloop in de selectie aan het eind van het seizoen is niet on denkbaar, Want zolang tweede trainer Ronald Buyt op Thurlede gehandhaafd wordt, voelen de ontevre den spelers zich met geroepen de clubkleuren te ver dedigen. Hij is nu volgens de stoppers de grootste bron van alle ellende. Omdat voor hoofdtrainer Hans de Rover door het opstappen van de spelers een on- werbare situatie was ontstaan, kreeg hij gisteren een vrije dag en zat Buyt by het eerste' op de bank. Hoe wel in tegenstelling tot de wedstrijd tegen Aeolus nu wel verschillende spelers uit het tweede elftal be schikbaar waren, kreeg Excelsior'20 tegen VOC we derom een nederlaag te verwerken. De Rotterdam mers ging met een 1-0 zege huiswaarts, een groot deel van de Thuriede-aanhang morrend achterla tend. Inmiddels is door de hele affaire weer een jeugdcommissielid opgestapt, hebben twee andere kaderleden en de begeleiding van het eerste elftal af gehaakt en uit het clubblad kan geconcludeerd wor den dat het voetbalbestuureen persoon minder lelt. „Ik zou Marco Jalink, Danny Koevermans en Ersin Kaplan op moeten stellen. Dat is voor mij onmoge lijk," legt Hans de Rover de reden van zyn afwezig heid uit. „Gezien de verhouding tussen het eerste en het tweede is het geen werkbare situatie voor mij. Deze week gaat de kogel door de kerk over wat er met mij gebeurt." Naar aanleiding van het advies van de adviesraad is het voetbal bestuur demissionair verklaard en heeft het hoofdbestuur zich die zelfde status aangemeten. Voorts mag Michel Mastenbroek, de voorzitter van het voetbalbestuur die bij de gestopte voetballers to taal geen vertrouwen heeft, zich niet meer met de A- selectie bemoeien. Er komt een werkgroep die de verschillende organisaties binnnen de vereniging gaat doorlichten en binnen-twee.maanden met een rapportage moet .komen. De 'stoppers' willen daar niet op wachten. „De motivatie is helemaal weg. Ik heb een heel eng gevoel over de situatie zoals die vo rige week is geereeerd." doelt voormalig aanvoerder Erwin van Deventer over de boycot-actie van Ronald Buyt. Hij verklaarde geen reserve-spelers van bet tweede elftal beschikbaar te hebben, terwijl een aan tal wel de wedstrijd bijwoonde. „Ik kan het niet hard maken, maar die Buyt oefent een bepaalde negatieve invloed uit op die jongens. En wat hebben we nu be reikt? Dat misschien in oktober het voetbalbestuur en hoofdbestuur weggestemd kunnen worden. Dan is een aantal spelers misschien al vertrokken en is ie dereen alles al vergeten." „Klinkklare onzin," reageert bestuurslid Aad Lans bergen. „Van Deventer had beter moeten luisteren. Binnen twee maanden moet de werkgroep de rappor tage hebben waarvan de uitkomst wordt voorgelegd aan het demissionair hoofdbestuur. Daarna kart het worden getoetst in een ledenvergadering. Wanneer die is, kan ik nu nog niet zeggen. Ik keur de actie van de stoppers af. De ledenvergadering is het enige juis te instrument om je ongenoegen te uiten." KNVB zaterdag derde klasse DVO'32-NBS W 2-0 (0-0). Trainer Jaap van der Nol maak te zijn ploeg een compliment. Tegen middenmoter NBS- W verdiende DVO'32 alleen al op karakter drie punten. Robert Kortleven brak de ban. John Naujoks zorgde vlak voor tijd voor de beslissing. Dennis Hofland kreeg de eer ste geel kaart in zijn carrière. Vierde klasse TSB-Gouda 2-0 (0-0). De eerste helft met de van winter sport terug gekeerde Pim van Reij weer op de bank was 'dramatisch zwak'. Pas na de thee stond Jorg Boekhout, op de juiste plaats om een schitterende aanval af te ron den. Martin Vader zorgde vanaf elf meter voor 2-0. Vijfde klasse DRGS-Torarica 3-1 (2-0). DRGS legde in de inhaalwed strijd de basis voor de komende duels in de derde penode waar alles op is gericht. Hans Scboffelmeer zag eindelijk beleving in zijn ploeg. Dave Rönng en Jean Paul Meyer bepaalden de ruststand. Nadat de keeper in de rust rood had gekregen kreeg DRGS het na de 2-1 moeilijk. Rönng zorgde voor tevreden gezichten op Harga. MASC-HSC 0-4 (0-3), HSC blijft bovenin meedoen en de tweede 'periode' ligt voor het grijpen. Jan Dave Vermeu len en Steven Govena schoten de ruststand op het bord. Opnieuw Govena en Islan Bericia vonden de tweede helft het net. Het enige minpunt was dat de marge door de Vlaardingers nier verder werd verruimd. KNVB vijfde klasse zondag ODC-HSC 0-0. In tegenstelling tot wat de uitslag doet ver moeden was er sprake van een open wedstrijd. ODC speelde door het gemis van de zwaar geblesseerde Ro berto Dijkstra met een alternatieve voorhoede waarin naast Henny Rigtersook libero Miehei Bol opdook. Beide spelers slaagde er niet in de HSC-defensie te kraken. Schiedamse Boys-Noorderkwartier 2-1 (0-1), De thuis ploeg boog na de pauze een achterstand om in een voor sprong. Dave van de Kurk bracht de partijen op gelijke hoogte en in de slotfase ontpopte Ferry van Heusdenzich tot de 'match winnaar' door een vrije schop op magnifieke wijze tegen het net te krullen. Hoewel de wedstrijd er niet naar was vielen er verscheidene gele kaarten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4