h pm t Bal na 'Leonardo haalt absoluut het eerste' BOOT ncAii Voetbal aftrekpost? 'Nee' zegt belasting Becker naar Florida Drenkelingen aan boord van nieuw KNVB-schip Bergkanip een kaaskop die lachend rijk wordt Het laatste woord Gil weet van de prins geen kwaad Seks taboe voor voetballers Bart Veldkamp kampioen van België: 'Ha,ha,ha' Hoogverraad Rotterdams Dagblad Hef Nederlandse betaalde voetbal heeft weer een sectiebestuur. Na het drama rond Sport? kwam de KNVB in zwaar weer terecht. De stormen zijn geluwd, er staan nieuwe stuurlui op het schip. Maar de vraag is of iedereen blij is met de nieuwe gezagvoerders. Met Henk Kesler en Gerard Bouwer, menen sommigen, zijn wat 'drenkelingen' van de vorige scheepsramp aan boord gehesen. Vier bekende voorzit ters geven hon mening. Michael van Praag en Jorien van den Herikzagen allebei niet veel heil in de rentree van Gerard Bouwer en Henk Keslerin hetsectle- bestuur. Toch besloot de Ajax-preses mee te doen In de nieuwe start. Foto anp Jorien van den Herik, Feye- noord: „Of ik voor honderd procent vertrouwen heb in het nieuwe sectiebestuur? Zeg maar 60 procent. Ik ben inder daad altijd een tegenstander ge weest van de rentree van de twee demissionaire bestuursleden Ke sler en Bouwer. Maar ik ga niet meer dwars liggen. Ik ga nu maar praktisch en zakelijk met hen om. Ik kan niet anders. Want we kun nen het oude bestuur niet nog lan ger aan het bewind houden. Vrij dag sprak ik met mijn collega's Van Praag (Ajax) en Van Raaij (PSV) de belangrijkste zaken tele fonisch door. Daarin sprak ik ook mijn steun uit voor de nieuwe ploeg. Vooral voor Van Raaij was i dat nog belangrijk. Ik heb tevens mijn bewondering voor hem en Van Praag uitgesproken. De top clubs moesten in deze situatie hun verantwoording nemen. Ik ben blij dat Van Raaij en Van Praag dat hebben gedaan. Zij zul len best voor de belangen van Feyenoord opkomen." P,eter van der Burg, Sparta: „Ik was niet op de vergade ring van zaterdag. Als de uit nodiging een dag van te voren binnenkomt, kan het wel eens zyn dat iedereen al afspraken heeft gemaakt. Maar ik heb geen problemen met de twee bestuurs leden Bouwer en Kesler, die zijn blijven zitten. Het gaat my te ver om die twee de schuld van het fi asco van Sport? in de schoenen te schuiven. Daar zijn wel vijf oorza ken voor aan te wijzen. Dat zij blij ven zitten, vind ik niet slecht voor de continuïteit en gezien hun er varing en know how. Op de men sen zelf wil ik geen commentaar leveren." Michael van Praag, Ajax: „Ik vind het nog steeds niet verstandig Kesler en Bouwer terug te laten keren, maar uit praktisch oogpunt kan het niet anders. De heren hebben onmis kenbaar kwaliteiten. Die hebben we nodig. De formatieeommissie heeft geprobeerd andere be stuursleden dan Kesler, Bouwer en Van Praag te vinden, maar slaagde daar niet in. We hebben een lijst kandidaten gehad, maar stuk voor stuk hebben gezegd niet beschikbaar te zijn. Toen ben ik er zelf maar ingestapt. Min of meer gedwongen. Ik hoefde niet zo nodig. Het is waar dat al diver se mensen zijn gepolst voor de voorzittersfunctie, maar niemand heeft tot dusver toegezegd. Nu de zes bestuursleden bekendzijn,zal een en ander wellicht gemakkelij ker verlopen." Theo Pickee, Roda JC: „Het is niet de beste oplossing die nu gekozen is, maar wel de meest praktische. Onder druk van de tijd en het niet langer on bestuurbaar kunnen blijven van de sectie betaald voetbal moest er iets gebeuren. De heren Kesler en Bouwer hebben kwaliteiten, dan moeten we over het principiële punt heen kunnen stappen. Kort om: door een combinatie van fac toren is het huidige bestuur aan vaard door de eredivisieclubs." Moet kunnen „Ik zou minstens een fles whiskey per dog zuipen, cocaïne gebruiken en achter de vrouwen aanzitten. Het ging in die tijd niet zo best met me, maar ik toas wel hartstikke fit. Dat had toch nooit gekund als die verhalen hadden geklopt." Johan Neeskens over zijn New York Cosmostijd in VN „Ik betwijfel zeer of alle informatie wel tot de spelers kwam, ofdieooit hébben gehoord hoe graag wij ze wilden houden. Hu krijg ik mijn ge-r lijk. Van Seggelen voorzitter WCS) zei: 'Anderhalfjaar is Ajax bela zerd'. Er zijn heren geweest die er alle belang bij hadden dat de spelers naar Milaan gingen." t h Aj ax-permingmeester Arie van Os in Nieuvte Revu. „Jos Boerden neemt zo. veel mogelijk, de druk bij de spelers wég én staat ah trainer middenin zijn groep, terwijl Aad de Afosprectesonv* gekeerd v>erkt. Hij zet binnen'eén club alles en iedereen onder druk: het bestuur, de spelers, zichzelf ook. Het is een-totaal andere aanpak, die velen als een scho k zullen eroaren."1-1 - - Standard Luik-keeper Peter Maes over Aad de Mos in De Nieuwe, Gazet. - „Bogardehad altijd een grote mond, hij was over-zelfverzekerd. Ik heb weieens een behoorlijkincidentmet hém meegemaakt, ■maardaaTzeg ik niets over. Punt was dat de groep zijn gedrag niet accepteerde. Hij was zó eigenzinnig" Virgil Breetveld. ex-ploegmaat van Bogarde, in VI. „Bogarde teas moeilijk in de omgang en hij was onberekenbaar. Op onverwachte momenten bood hij heel heftig weerstand. Hij was een eenling in de groephij zonderde zich af, en had altijd een weerwoord. Steeds ging hij in discussie" Peter van Veïzen, ex-SWer in VL Jk ben bang voor dingen die wij mensen niet in de hand hebben, zoals ongeneeslijke ziekten. En ik ben bang geweest om te eindigen als Mo hammed AH, die ik toevallig een paar maanden geleden de hand heb geschud. MóhammendAli is een wrak'' Regilio Tuur in HP-De Tijd „Van de duizend vrienden die ikin Italië had, heb ik er misschien nog drieof vier over. Mensenbij wie ik jarenlang over de vloer kwam zei den plotseling: Je kan nu niet meer bij ons ttaiskoraen hoor, want Ruud komt met zijn nieuwe vriendin. Dat was een enorme klap voor me en dat deed vreselijk veel pijn. Ik vertrouw sindsdien bijna nie- mwuTviêef. Gélukkig kan ik daar heel goed mei Carnum, de ex van Rijkaard, overpralen." Yvonne de Vries, ex-vra uw van Ruud Guüit in Beau Monde. ,Jk ga niet geblinddoekt naar de Arena, ze hebben daar de voorbije ja ren alles gewonnen. Ik weet dat me een moeilijke opdracht ivacht, maar in mijn carrière heb ik nooit van iets of iemand schrik gehad. Bang moetje zijn voor je gezondheid qf voor een ongeval, nietïn de voetballerij. Morten Olsen in De Gazet van Antwerpen. Feyenoord heeft dit seizoen nog wat centen uitgegeven aan aankopen, maar als we Jorien van den Henk mogen geloven komen er straks toch echt een paar ge weldige talenten aan van Var kenoord. Tijdens een lezing in Den Haag vroeg een hoofdredac teur van een Nederlands dagblad aan Feyenoords preses of hij nu één jeugdspeler in Feyenoords jeugdopleiding kon noemen, van wie hij zeker weet dat hij straks in de Kuip te bewonderen is. Van den Herik: „Jazeker, Leonar do! Hij is net 14 jaar geworden, maar hij denkt zelf dat hij al op zijn zeventiende in Feyenoord één speelt." Feyenoord heeft onderzoek la ten verrichten onder zijn suppor ters om erachter te komen waar om het stadionbezoek dit seizoen tegenvalt. Dank zij de goed be zochte topper tegen PSV (38.090 betalende bezoekers) is het ge middelde enigszins opge schroefd. Met 26.500 zit men op dit moment weer op hetzelfde ni veau als vorig seizoen. Maartegen RKC vertoonde de Kuip zaterdag avond weer angstig veel lege plek ken. Slechts 22.500 toeschouwers Jesus Gil y Gil, zo gek als een deur, zal morgenavond niet bij Mi chael van Praag aan tafel zitten. FotoEPA Het heeft er alle schijn van. dat de besturen van Atletico Madrid en Ajax morgen afwijken van een goede gewoonte in het Europese voetbal: gezamenlijk dineren.De Spaanse voorzitter Jesus Gil y Gil lijkt niet van zins zijn excuses aan te bieden voor opmerkingen die in Amsterdam als beledigend zijn ervaren. Gil verscheen gisteren op televisie en hij toonde een protestbrief van collega Michael van Praag. De preses van Ajax is verbolgen door opmer kingen van Gil na de eerste wedstrijd tussen de clubs in de kwartfinales van de Champions League, die in 1-1 eindigde. De burgemeester van Marbella, die ruziemaken tot levenswijze heeft verheven, vroeg zich toen hij in de Arena was af of hij misschien in de Kongo verzeild was ge raakt. Overal renden zwartjes, Kwamen die soms uit de oliebollenma- chine? Van Praag bekeek de beelden van de Spaanse tv waar Gil zyn uitlatin gen deed en eiste excuses. Anders kon Gil het gezamenlijke diner wel vergeten. Ook de UEFA is op de hoogte gebracht van het Amsterdamse ongenoegen. Gil liet gisteren weten dat üuj niet van plan is welke verkla ring dan ook in te freaken. Hij is zich van geen kwaad bewust. En dus staat het gezamenlijke diner op losse sch roeven. Betaald voetballers die hun bezoekjes aan andere voetbal wedstrijden wollen aftrekken van de belasting, kunnen dat .wel vergeten. Voormalig MW- voetballer Raymond Smeets heeft het geprobeerd. De toen malige MWer bezocht in 1990 veel wedstrijden van toekomsti ge tegenstanders, die in het pror gramma steeds aan Ajax waren gekoppeld. Hij wilde naar eigen zeggen zijn komende opponen ten analyseren. En dan vooral de rechtsback, met wie hij een week later oog in oog zou staan. Smeets voerde 1300 gulden aan. beroepskosten op. Maar de be lastingdienst ging niet akkoord - 'zoiets doen andere voetbal lers ook niet'- en de dienst heeft daarin inmiddels de steun gekregen van de Hoge Raad, de hoogste juridische instantie in Nederland. v De belastinginspecteur .had be denkingen gehad tegen de af- trekposten deze geschrapt, omdat Smeets geen kaartjes kon overleggen, ,Jk had vaak vrij- - kaarten," zei de speler. Die later/ ook zy n verklaring over zijn be- zoekjes aan de wedstrijden wij% zigde: het waren sollicitatiekos- ten.'Smeets zou rich by,al deze clubs hebben laten zien ómdat hij een nieuwe werkgever wilde. Maar ook daar trapte de inspec teur niet in en daarin werd hij door de Hoge Raad onlangs ge steund. Deze vond dat de be zoekjes van Smeets hoogstens als studiereis konden worden opgevoerd, maar die aftrekpost is aan strenge voorwaarden ge bonden. Coaches en scouts kun nen dit wel opvoeren, spelers niet Het staat immers niet in hun taakomschrijving. Seks is sinds dit weekeinde taboe voor de negentien voetballers van het Costaricaanse elftal. Het verbod is van kracht tot na het WK-kwalifi- catieduel tegen de Verenigde Staten (zondag). „De spelers moeten fy siek en mentaal 100 procent fit zijn," verklaart bondscoach Horaeio Cor- dero de maatregel. „Binnen dat streven past seks niet." De spelers kun nen niet lachen om de ingreep. Ze ervaren het als een inbreuk op hun privé-leven. „Seks is normaal en natuurlijk. Volgens mij heeft het geen enkel negatief effect op de prestaties van een sportman," reageert Oscar Ramirez, één van de spelers die in Italië het WK '90 meemaakte. „Myn vrouw en ik hebben twee tot drie keer seks in de week. Ik speel er niet minder om. Ook als we drie duels per week moeten afwerken." passeerden de kassa's. Alleen als Feyenoord in de resterende vijf thuiswedstrijden nog flmk pu bliek trekt, wordt de begroting ge haald, Behalve vragen over Feye noord kregen supporters ook an dere zaken op zich afgevuurd. Zo kwam de leiding van de Stadion club onder meer te weten hoe het legioen zich informeert over zijn club. Het gros van de supporters leest het Rotterdams Dagblad. Slechts één procent leest de Volkskrant en een zelfde deel kijkt het dagblad Trouw in. Enigs zins verontrust is Feyenoord door het feit dat 25 procent van de fans Panorama leest. „Bij dat blad zorgen journalisten voor herrie door supporters te vragen waar ze het best tijdens Feyenoord-Ajax een auto vol met Ajax-vlaggetjes en stickers in de buurt van het stadion kunnen parkeren. Vervol gens wordt er een verslag ge maakt van het slopen van die au to. Tja, waar zijn we dan mee be zig," zegt Jorien van den Herik, Gaston Taument zal gauw het talencentrum in moeten duiken om zich nog verstaanbaar te kun nen maken bij zijn nieuwe werk gever Benfica. De Portugese top club heeft al een dozyn buitenlan ders in dienst en blijft vrolijk ko pen over de grens. Afgelopen week haaide men de Braziliaan Ronaldo Guiaro van Atletico Min- eiro en de Paraguayaan Carlos Gamarra van Porto Alegre. Taument wordt straks collega van een Colombiaan, een Belg, een paar Brazilianen, een Marokkaan, een Bulgaar, een Roemeen, een Paraguayaan en zowaar ook nog een handvol Portugezen, Reactie van Taument: „Mijn Vlaams en Bulgaars gaat nog wel, maar m'n Marokkaans wordt al wat minder. Roemeens wordt, vrees ik, echt een probleem." De tweede goal van Gaston Taument tegen RKC was de drie- duizendste van Feyenoord sinds de invoering van de eredivisie. ANP-verslaggever aan Arie Haan na afloop van Feyenoord- EKC: „Kwam deze overwinning als een opluchting voor je?" Haan. met een stalen gezicht: „Ik zou niet weten waarom." Gesprek vorige week donder dag, na Heerenveen-Feyenoord: Supporter 1: „Arie Haan verdient een standbeeld." Supporter 2; „Een standbeeld? Niks ervan: hy verdient een weg. De Ane Haan weg John Bosman heeft zijn hon derdste doelpunt m de eredivisie gemaakt. Hy deed dat in de wed strijd van FC Twente tegen Volen- dam (4-0). Bosman scoorde twee keer in dat duel. De oud-intema- tional is bezig aan zyn zevende seizoen in de Nederlandse compe titie. Zijn eerste treffer maakte hij op 20 november 1983, voor Ajax, tegen Roda (5-2). Tussen 1983 en 1988 scoorde Bosman 77 keer voor de Amsterdammers, In '90-'9I deed hy dat elf keer voor PSV. dit seizoen by FC Twente staat hy op twaalf. Tussen de bedrijven door speelde Bosman in Belgie voor Anderlecht en Mechelen. Sergei Kirjakov is door de rech ter veroordeeld tot een boete van 50,000 mark. Bovendien nam jus titie zijn rijbewijs voor tien maan den in De rechter bestrafte de Russische spits van KarJsruher SC wegens ryden onder invloed. Kirjakov keek na de Europese be kerwedstrijd tegen Standard Luik op 20 augustus 1996 te diep in het bierglas, Hy slingerde met zijn auto over de weg. ramde een ver keersbord en reed door naar huis. De Belgische schaatskam pioenschappen op De Uithof in Den Haag. Een vervroegde 1 april-grap of pure realiteit? Een paar, auto's met een wit- rood nummerbord op de par keerplaats van het schaatscen- trum verklappen de aanwezig- hei^ van' onze zuiderburen. Binnen in de sfeerloze ijshal strijden tien heren en zes da mes om M eerste nationaal kampioenschap van België. Geld om De Uithof in zijn geheel af te huren, heeft de KBSF (Koninklijke Belgische Schaatsfederatie, red.) niet De paar ritten op de 500-, 1000- en 1500 meter worden tussen de wedstrijden van de sehaats- clubs Gouda en Den Haag Wesüand verreden. Slechts één 'Belg' valt op door zijn stijl en snelheid. Hij laat zijn jonge re tegenstanders ver achter zonder zich overmatig in te spannen. Door de winst op drie afstanden wordt hij de eerste nationaal kampioen allround van België. Het is Bart Veld kamp. De Haagse 'Belg' kan er om la chen. De bestuursleden van de KBSF vindt hij plezant. Dit in tegenstelling tot hun Neder landse collega's van KNSB, met wie Veldkamp altyd m de clinch lag. De Belgen zijn aar dig en vooral ook meeden kend. Zü zien in Veldkamp een boegbeeld voor de popularise ring van de schaatssport in hun land en misschien een olympisch kampioen. „De jeugd neemt nu al een voorbeeld aan Bart Veld kamp," zegt Luc De Dier, se cretaris-generaal van de schaatsbond, „We hebben best enkele talentjes. Die trainen, nu nog in Eindhoven, want België ontbeert een 400-meter- baan. We hebben immers geen schaatscultuur. Dat is ook de reden dat wij hier in De Uithof onze kampioenschappen ver rijden. We hebben al een aan tal pogingen ondernomen, maar er is geen enkele ge meente in België die het aand urft om een schaatsbaan te ex ploiteren. 'Dat is verliesla tend', zeggen ze, maar de ge meenten vergeten wel dat er bij de zwembaden ook elk jaar geld moet Een 400-meter-ijs- baan is onze grote wens. Veld kamp kan ons daaraan helpen door mooie successen voor België volgend jaar op de Spe len te behalen." Vooralsnog is Bart Veldkamp nog niet geneutraliseerd tot Belg. Hij heeft het paspoort aangevraagd. Die procedure duurt zes maanden. Normali ter moet iemand vyf jaar in België woonachtig zijn om in aanmerking te komen voor een paspoort Maar voor sport mensen wil de politiek wel- eens wat toeschietelijker zijn. Toen het nationale voetbalelf tal een scorende spits miste, was Anderlecht-speler Weber zo Belg. CHEESY MOM»; Hm few wi bi mm kt ak tm Kt am mm He OUT CAVH Dennis Bergkamp als kaasboer. Met twee Edammertjes in z'n handen en een mallotig wit pak met een bijbehorend petje op rijn hoofd, verschijnt de spits van het Nederlands elftal de ko mende maanden in een reclame-campagne In de Britse media. Nee, niet om reclame te maken voor Hollandse kaas. Het Is een initiatief van zijn voetbalschoenensponsor Reebok en past bij de lancering van de nieuwe Bergkamp-schoenenlijn. Vol gens de Britse pers is die 'deal' zes miljoen gulden v/aard. Als de schoen een beetje verkoopt kan Bergkamp in totaal de ko mende vijf seizoenen meer dan vijftien miljoen gulden opstrij ken. De Arsenal-spits is de man met het beste schoenencon tract van alle Europese voetballers in de Reebok-stal, die on der meer Jürgen Kllnsmann en Ryan Giggs telt. Boris Becker is met vrouw en zoon vertrokken naar Florida. Of ficieel om deel te nemen aan het toernooi van Key Biscayne, dat vrijdag begint. Maar Becker lykt Duitsland definitief te hebben verlaten. De drievoudig Wimble- don-kampioen bezit een villa in Florida en heeft de inboedel van de kinderkamer van zijn 3-jarige zoon Ncah-Gabricl meegenomen. Bovendien gaf hij aan vooravond van zijn vertrek een party voor ou- ders en vrienden die veel weg had van een afscheidsfeest. In de Süd- deutsche Zeitung verscheen za terdag een advertentie waarin Becker zijn Mercedes te koop aan bod. Mercedes S-600,18.000 km., april'94, blauw-zwart metallic, be kleding grijs-zwart, nieuwwaarde 240.000 mark, te koop voor 95.000 mark. De 29-jarige Becker liet in februari al doorschemeren ge noeg te hebben van Duitsland. De irritatie nam toe nadat de fiscale opsporingsdienst een inval in zijn villa in Münehen deed en zijn boekhouding in beslag nam. „Ik heb cr genoeg van," zei hij, „de melkkoe voor de Duitse fiscus te zijn." Becker was drie jaar geleden te ruggekeerd naar Münehen. Daar voor woonde hij in Monte Carlo. Volgens vrienden overweegt Becker zich met zijn gezin te ves tigen in Londen. GASTONSPORRE.de for mateur ran het nieuwe sectie bestuur betaald voetbal, is een man met keurige middenstandsmanieren die aan het begin van de SportT-affaire wat dromerig rondwandelde te midden van het lawaai. Hy zei niet veel, maar er werd hem ook weinig gevraagd. Later toen de televisie de algeme ne vergaderingen live ging filmen vond Gaston Sporre dal er vanuit de schemering van de zaal ook wat marsmuziek uit Zwolle moest klinken en sindsdien kennen we alle grondtrekken van zyn karak ter, zijn wil, zyn ydelheid, maar ook zeker zyn verlangen om het imperialisme van Ajax, Feye noord en PSV te beteugelen. Hy ts tegen een Eredivisie bv en be vecht de klassenstrijd vanuit een soort godsdienst der minderwaar digen, Wij begrypen dit, want het zou vreemd zyn wanneer een voorzitter van een eerste divisie club de afscheiding zou propage ren. In de haast die hy gemaakt heeft met de aanstelling van een nieuw bestuur betaald voetbal ziet men zijn afkeer voor die Eredivie bv te rug. Ook in de samenstelling van het kabinet zit een trucje. Hij hoopt dat de leden vrienden wor den en na afloop van de vergade ringen een borrel met elkaar drin ken, wellicht midden in de nacht nog even mosselen gaan eten m Antwerpen, teneinde aldaar tegen de ochtend Jorien van den Henk uit z'n nest te toeteren, zodat gaandeweg de stootkracht van de Eredivisie-beweging afneemt en de honger, werkeloosheid en de zelfmoorden in de eerste divisie kunnen worden uitgesteld. Het feit dat het nieuwe kabinet nog geen voorzitter heeft en Gas ton Sporre het land opzettelijk een poosje aan die vacature laat wennen, is ook van een zekere handigheid. Hy hoopt er alsnog zelf voor te worden gevraagd. Grappenmakers hebben ook wel eens een dubbelvoorzitterschap voorgesteld. Sporre voor de zon dag, en Dick Binnendijk van de EO voor de rest van de week. Er zijn er dus meer die vinden dat ze op elkaar lijken. Toch zit er ook een lely ke smet op zijn formatie. Dat is de rentree van Henk Kesler. Als er één man is die de rottingslueht van het ou de bestuur met zich meedraagt, dan is het deze jurist. Hij was ver antwoordelijk voorde regels, sta tuten en juridische rimram waar aan Sport7 ten gronde is gegaan. Ook de rentree van Gerard Bouwer is niet kosjer, maar min der. Maar dat komt hoofdzakelijk omdat wij allen een zeker mede dogen met Gerard Bouwer niet kunnen onderdrukken. De oud- Spartaan heeft vanuit Dordrecht twintig jaar lang alle sectiebestu- ren betaald voetbal suf gemanipu leerd met cijfers, niet zelden soms tot in het holst van nacht. Doch nóóit om reden van die cijfers, niaar slechts om ermee aan te to nen hoeveel kostbare huwe lijksjaren hij opofferde aan de enige hobby die hy in z'n leven rijk is. Als dank werd hem dan eindelijk door Jos Staatsen een bestuurs lidmaatschap geoffreerd. Maar óók en vooral om hem het zwijgen op te leggen, nadat hij achtereen volgens gedurende een kwart eeuw sectievoorzitters als Hoge- woning, Vilé, Van der Louw en Van Rooijen met een vriendelijk doch staal gezicht het bloed onder de nagels vandaan had gehaald, Met als hoogtepunt de liquidatie van het kabinet Van der Louw. Bouwer had uitgerekend dat er 35.720 gulden te kort was op een toemooibegroting. Ik meen dat we toen Europees kampioen wa ren geworden. Vijfendertigduizend gulden' Met dat bedrag heeft het bestuur waarvan Gerard Bouwer deel uit maakte nog niet eens de kosten kunnen betalen van de broodjes en de koffie van de laatste verga dering. Niettemin is Gerard Bouwer her kozen. Ik vermoed omdat hij Gas ton Sporre in wanhoop een brief geschreven heeft met de aankon diging zich van het leven te zullen beroven indien hij bij de formatie over het hoofd zou worden gezien. Vriendelijk besloot Gaston Sporre toen maar een oogje dicht te knij pen. Dat doen wij ook, maar dat ver hindert mij niet om het verrei kende machtstreven van Henk Kesler en Gerard Bouwer als hoogverraad te bestempelen je gens hun ex-bestuursleden, die wel solidair met Staatsen zijn. Ik had me voorgenomen nooit meer over Gerard Bouwer te schrijven, maar hy maakt het er zelf naar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6