21 'Bruggenloop een enorme stimulans' Wilma van Onna lost belofte in WiS de eerste vrouw zich melden? Maar ze kwam niet Hockeyers openen met winst Kortebaantitel voor Thomas Wiberg en Magoni beste op slalom Wereldbeker voor Alphand Vijfde voor Jelena Valbe Ulvang is uitgelopen Carapatiënt Jeroen van Erp, geprikkeld door concurrentie, pakt halve marathon Rüter krijgt er geen genoeg van Jillo Dube wint marathon Rome Iipfonice liptonke Dirk Nicque: traditionele uurwedstrijd snelwandelen Indian Wells opnieuw voor Michael Chang Oxford wijst Franse acht terug op roeïvierkamp Georgië opwarmertje voor handbalsters Sydney 2000 haalt Amerikaanse FBI erbij Rotterdams Dagblad Maandag 17 maart 1997 Karachi De Oranje-hockeyers zijn het vyflandentoemooi in Ka rachi gisteren begonnen met een overwinning op Australië: 3-2. Bij rust was de stand 1-2. Pakistan speelde op de eerste dag gelijk te gen Engeland: 1-1. Oranje moest tegen Australië twee keer een achterstand weg werken. Lomans deed dat beide keren. Veen maakte in de 55e mi nuut het winnende doelpunt. Australië speelde op volle sterkte, Nederland miste een aantal pro minenten, onder wie Brinkman, Van Pelt, De Nooijer en Van Wijk. Nedrrland-Australië 3-2 (1-21.4 Choppy 0- 1,10 Lomans ]-I(strafcomer).28 Staceyl 2 (sirafcoraor).50 Limans2-2(strafcomer) 55 Veen 3-2 Strafcornen, Nederland 6, Australië 3 Opstelling Nederland Jansen, Jazet. Van dc Weide. Loots. Van Hceswijk. Veen. Del mee, Brce, Buma. Eikelboom en Van Meer Wissels Windt, Nieuwe Weenie. Westbroek en Lomans Heerenveen De laatste titel van het seizoen was voor Annamarie Thomas. De allroundster verover de zaterdagavond in Heerenveen het nationale kampioenschapkor- tebaan. De Friezin won alledrie fi- naleritten, eik over 140 meter. Di ana Kootstra eindigde als tweede en Paula Buijtenhuijs legde be slag op de derde plaats. De titelstrijd zou aanvankelijk op 4 januari in Stiens plaatshebben. Dat kon toen niet doorgaan van wege de Elfstedentocht. De titel strijd in de Thtaifha! kostte liefst 20.000 gulden aan baanhuur. omdat er extra üs moest worden gemaakt. Het rechte stuk naar de bocht was verlengd met vijftig meter. De schaatssters startten in de hal en remden in de buiten lucht op de zogeheten 'poot'. Valt De Zweedse skister Pernil- !a Wiberg, al zeker van de wereld beker allround en slalom, heeft in de laatste wedstrijd van het sei zoen W97 de zege gedeeld met de Italiaanse Lara Magoni. De twee lieten gisteren bij de afslui tende slalom in Vaii beiden 1.35,77 noteren over twee manch es. Magoni was bij de eerste gang verrassend liefst driekwart secon de sneller dan de favoriete. Die maakte het verschil in de tweede echter heel knap goed. De Duitse Katja Seizinger finishte als derde. Deborah Compagnoni won de laatste reuzenslalom voor de we reldbeker. De Italiaanse wereld kampioene legde de twee manch es af in 2 minuten en i 1,45 secon den, Ze was reeds zeker van de wereldbeker op de reuzenslalom. Vail De Franse skiër Luc Alp hand is eigenaar geworden van de wereldbeker van het seizoen '96/ '97. De afdaler werd gisteren all roundkampioen omdat zijn Noorse rivaal Kjetil André Aamodt er bij de afsluitende sla lom niet in slaagde ten minste tweede te worden. Het is de eerste keer in bijna dertig jaar dat een Fransman de wereldbeker ver overt. Jean-Claude Killy was 29 jaar geleden de laatste. Alphand volgt de Noor Lasse Kjus op. Finn Christian Jagge heeft de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Noorse skiër bleef bij de afsluitende sla lom de Oostenrijker Thomas Stangassinger voor. Alberto Tom- ba eindigde als derde. Oslo De Russische skiloopster Jelena Valbe heeft voor de vijfde keer de wereldbeker gewonnen. De 28-jarige Moskouse had zater dag aan de tweede plaats in de fi nale over 30 km vrije stijl in Oslo voldoende voor de hoofdprijs. Valbe moest alleen de Italiaanse Stefania Belmondo voor laten gaan. De Russin bekroonde het seizoen dat haar al vijf wereldti tels in Trondheim had gebracht. Holmenkollen Met de 51e plaats op de 50 kilometer skilopen heeft Vegard Ulvang afscheid genomen van de actieve sport. De 33-jarige Noor veroverde in Albertville 1992 drie maal Olympisch goud en een keer zilver. Daarnaast bemachtig de hij een wereldtitel en een we reldbeker. Door Jan van den Bos Rotterdam Wat verbouwereerd stond hij de pers te woord, terwijl de camera's op hem inzoomden. „Dit is allemaal nieuw voor me," steunde een onthutste Jeroen van Erp, de kersverse winnaar van de halve marathon, het topnummer van de Rot terdams Dagblad Bruggenloop. „Maar het betekent ook een enorme stimulans voor me." Jeroen van Erp (26), nog maar twee jaar echt serieus bezig met zijn sport, is afkomstig uit het plaatsje Wijchen bij Nijmegen en werd als dorpsjongen plotseling overdonderd door een grootstede lijk loopgebeuren met alle drukte eromheen. „Pas nog tiende bij het NK cross, en nu met 1.05.02 anderhalve mi nuut onder mijn persoonlijk re cord op de halve marathon. Ik zit nu toch een beetje tegen de Ne derlandse subtop aan," realiseer de hij zich Amsterdam De Rotterdammer Joop Rü'ter heeft gisteren in Am sterdam de titel gegrepen bij het NK 15 km hardlopen voor vetera nen. De bijna 64-jarige PAC-atleet had voor die afstand 56.52 min no dig. Tijdens de race, die niet om de tijd maar om de titel ging, moest Rü ter afrekenen met Pim van der Lek, een nieuwkomer in de klasse 60 t/m 64 jaar. Tot 8 km ging het gelijk op, daarna wist Rüter bij zijnjongere rivaal weg te komen. Het werd Rulers 21-ste nationale titel. In Lisse, drie weken terug, won hij nog goud bij het NK veld lopen. Rome Jillo Dube heeft zondag de marathon van Rome gewon nen. De Ethiopiër zegevierde in 2.13.04 uur. Zijn landgenoot Mo- ges Taye legde beslag op de twee de plaats. De Reniaan Kiprop Cheruyot finishte als derde. Bij de vrouwen ging de zege naar Jane Salumae uit Estland in 2.31.40 u. Ze eindigde voor de Ita liaanse Anna Villani en Irina Skliarenko uit Oekraïne. Het feit, dat hij met zyn verrich ting Mauricio Gonzalez had ver slagen, zei hem verder niets. Vari Erp vond hardlopen tien jaar te rug nog niet zo interessant. Laat staan ene Gonzalez, een Mexi caan, die by de Olympische Spe- len van Seoel in 1988 op de 10.000 m een elfde plaats in 27.59 reali seerde en daarmee net achter Marti ten Kate bleef met diens fantastische 27 50. Gonzalez (37) woont in Zeeuws Vlaanderen en is getrouwd met een Arubaanse. Met zijn pr van 1,02.39 op de 'halve' uit 1994, bleek hij gisteren slechts een schim van wat hij ooit is geweest. Opnieuw trad weer eens keihard aan het licht, dat gedateerde per soonlijke records geen garantie bieden voor een sterk deelne mersveld. Bovendien beging de favoriete Mexicaan, getooid met startnum mer 1, de onvergeeflijke fout de veter van zyn rechterschoen niet goed te strikken. De gedwongen stop, al na twee kilometer, leverde hem een achterstand op van vijf tig meter, die later nog aanzien lijk zou groeien. „I'm very disappointed," treurde hij na afloop. „Ik liep eigenlijk maar op 85 procent. In december had ik een fikse blessure," wij zend op de beruchte plek in zijn onderkuit. De inmiddels overgebleven kop groep van vier man (Van Erp, het Belgische duo Marc van der Hoe- ven/Danny Pauwelijn en de ver rassend sterk lopende Michel de Maat) zette er de sokken in, waar door even voorbij het 3 km-bord ook Pauwelijn moest zwichten. De Belg had duidelijk te veel ge geven en werd later door Gonza lez voorbij gestreefd. Laat naar bed Opvallend was het veie kopwerk, dat De Maat verrichtte. De blonde Vlaardinger „Zelf was ik nog het meest verrast door mijn optreden. Ik heb heel druk werk; ik ben be heerder van de sporthal in Maas land, en dat vergt veel energie. Vannacht ging ik pas om half vier naar bed. Sinds vijf weken ben ik de vader van Silvijn. En die hoor ik ook weieens 's nachts, Ik train hooguit nog maar vijf maal per week. Maar mijn basis heb ik blijkbaar nog." Inmiddels was Van Erp danig uit zijn humeur geraakt door de strijdwijze van Van der Hoeven. De winnaar: „Met wind mee ging hij op kop, met wind tegen ver domde hij het. Natuurlijk, 't is zijn goed recht, maar ik werd er door geprikkeld." Van der Hoeven, vorig jaar met 8.50 min nog tweede op de 3.000 m steeple op de Belgische seizoen- ranglijst, verontschuldigde zich later. „Ik heb vanmorgen pas be slist dat ik zou starten, want ik ben behoorlijk grieperig. Het ont brak me vandaag aan kracht." Even voorbij km 12 moest De Maat lossen, bijna gelijktijdig ge volgd door de opgebrande Van der Hoeven. De geprikkelde Jeroen van Erp had in de Oranjeboom straat zijn ketens echt losgewor- pen en gaf de concurrentie defini tief het nakijken. De Maat wist Van der Hoeven nog te achterha len en werd tweede in 1.05.53, vijf tig tellen achter Van Erp. Alle drie arriveerden ruim binnen de tijd voor de gouden KPMG-medaille. Ademhaling De winnaar, in het dagelijks leven onderwijzer: „De eerste negen ki lometer had ik wat problemen met mijn ademhaling. Ik ben ca rapatiënt en lijd aan een vorm van astma, 't Was ook wat vochtig van daag, Maar het parkoers was ge weldig, vol afwisseling. Wat een mooie stad is Rotterdam, eigen lijk." Van Erp had bij de wedstrijd voor licentiehouders slechts 41 deelne mers achter zich. De slichting Bruggenloop Rotterdam, bij mon de van Dolf de Wolf, meldde: „Bij de komende evaluatie zullen we bekijken of we die limiet van 1.15.00 uur voor mannen in de toe komst moeten handhaven. Met een wat ruimere maximumtijd trekken we misschien wat meer deelnemers." De Maat ontbrak bij de officiële prijsuitreiking. Tijdgebrek had hem al onder de douche gedre ven. Later, met natte haren: „Ik moet direkt een winkel gaan ope nen. En dan snel naar de sporthal. Om vijf uur sta ik weer patat te bakken..." Rotterdam Dirk Nicque heeft gisteren de traditionale uurwed strijd snelwandelen van de Rot terdamse Wandelsport Vereni ging gewonnen op de gerenoveer de kunststofbaan aan het Kra- lingse Langepad. De wedstrijd geldt als een van de oudste atle tiekwedstrijden in Nederland en werd voor de 29ste keer gehou den. De Belg legde een afstand af van 13.566 meter en lag bij het afslui tende pistoolschot 260 m voor op Henk Plasman (OLAT) uit Best. Plasman bleef op zijn beurt tij dens de sprint Luc Nicque voor, de broer van de winnaar. Harold van Beek, Nederlands bes te snelwandelaar, was wet op de baan aanwezig; alleen niet als deelnemer, maar als cursist voor het diploma scheidsrechter snel wandelen. Bij de KNAU is een Nederlandse snelwandelploeg voorgedragen voor de strijd om de wereldcup, die op 20 april in Tsjechië wordt georganiseerd. Bij dit WK voor landenploegen worden 45 landen verwacht. Van Beek, Plasman, Huntjens. Van Gemert en Lamb- regis maken deel uit van de for matie. Rotterdam Wilma van Onna heeft woord gehouden. Vooruit blikkend op de halve marathon van de Bruggenloop riep ze en thousiast, dat ze 'zou gaan voor de eerste plaats.' En gisteren won de Rotterdamse op impone rende wijze 'de halve' in 3.16.32 u. Van Onna verwees daarbij haar grote, maar ook enige concurren te, de Belgische tweevoudig we reldkampioene bij de veteranen Linda Milo, met zeven seconden verschil naar de tweede plaats. „Tot aan de Erasmusbrug liepen we samen op," zei Van Onna. „Mijn bedoeling was om twee ki lometer voor de finish by haar weg te komen. Maar op de brug kreeg ik de kriebels en ben ik er vandoor gegaan. Het ging zo makkelijk, de eerste vijftien kilo meter liep ik te fluiten. Ik ben vol optimisme voor 12 april, de West- land Marathon." Jeroen van Erp gaat heel diep op de halve mara thon, die hij aflegt In een nieuwe per soonlijke top tijd. „Ikzit nu dicht tegen de Nederlandse subtop aan." Foto Fred EersVCof Vos Wilma van Onna, eerste vrouw op de halve marathon, met veertig meter voorsprong op Urtda Milo. Foto Fred Ernst Wilma van Onna en Michel dc dat hy tijdens dst evenement Maat kwamen gisteren overeen, haar gangmaker zal fungeren. Door Paul van den Bosch Rotterdam Het was weliswaar een recreatieloop, maar wie nu de snelste vrouw op de halve mara thon van de Bruggenloop is ge- •weest, dat zal wel voor altijd een mysterie blijven. Ze werd nadruk kelijk -en meerdere malen- verzocht zich te melden voor de huldiging. Maar de bloemen kre gen geen nieuwe eigenaar. De winnares zat ongetwijfeld keu rig verscholen in een peloton van 4200 lopers, dat gistermiddag onder het finishdoek aan de Plan tagelaan doorliep. Maar het was er soms maar een moeilijk te ont warren ratjetoe. De eerste finishers van de recre atieloop over 13,3 km kwamen binnen tussen de laatste finishers van de wedstrijd op de halve ma rathon. En daarna was het moei lijk te achterhalen wie van de re creatieve deelnemers aan de twaalfde Rotterdams Dagblad Bruggenloop nu eigenlijk die der- tien-kilometer-en-nog-wat had ge lopen en wie voor het parcours van de halve marathon had geko zen. Daarom was organisator Dolf dc Wolf gistermiddag ook geen ge lukkig man. Zijn stichtingsbe stuur had voor het eerst - vanwe ge de aanleg van de Erasmus brug - gekozen voor een nieuwe afstand naast de traditionele over 13,3 km. „Maar die twee trajecten waren mannen: midden winnaar FoJkert van der Krol, geflankeerd door Chris Chabot uit 's-Gravenmoer (2e, links) en Strijenaar Peter Jongsma (3e, rechts). FotoFreaemst/corvos niet goed in elkaar verweven," er kende De Wolf. „Ik hoorde van de motorrijders dat het heel moeilijk was om de snelste recreatielopers op de halve marathon doortocht te geven in het veld van mensen die de 13,3 km liepen. Dat is niet goed gegaan. Vandaar dat ik gemengde gevoelens heb. We moeten met de stichting maar eens goed naden ken hoe we dit in de toekomst be ter kunnen doen." De korte en de lange afstand van de Bruggenloop - het scheelde in de twaalfde editie een brug. De halve marathon voerde over de nieuwe Erasmus-brug, vorige maand al opgenomen in de Sta dionloop; de 13,3 km herbergde de Willemsbrug in zich. Die 'oude bekende' werd gistermiddag door vier koplopers beklommen, maar bij de afdaling hadden Ridderker ker Folkert van der Krol en Chris Chabot uit 's-Gravenmoer hun be slissende demarrage geplaatst. „Van de Van Brienenoord tot aan de Willemsbrug liepen we tegen de wind in," sprak de 25-jarige Van der Krol na afloop. „Daarna kwamen we vóór de wind te zitten en kon ik gemakkelijk van hem weglopen." Het regiotalent, vorige week al eerste op een 10 km in Alkmaar, kon zijn ervaring op de baan opti maal uitbuiten, „Baanatleten heb ben dan meer snelheid," wist de verslagen Chabot. „Ik heb meer inhoud, maar daar heb je op zo'n afstand dan weinig aan." Een andere wegatleet, Strijenaar Peter Jongsma van Rotterdam At letiek, eindigde als derde. In te genstelling tot de meeste deelne mers aan de Bruggenloop vond hij het juist héérlijk om tegen de wind in te lopen. Jongsma: „Dat is mijn sterke punt: tegen de wind in, de hoogte in. Lekker afzien. Juist vóór de wind heb ik het moeilijk en moet ik het afleggen tegen jongens als Van der Krol." Jongsma zoekt bewust de hoogte op: hij vertrekt volgende week naar Lanzarote op de Canansche Eilanden. „Van zeeniveau af naar de bergtoppen lopen. Prachtig is dat. En van de zomer beklimmen we misschien de AIpe d'Huez." Dat zijn avonturen waarvoor Es ther Buurman het liefst wegloopt. Waarheen? Naar de baan, waarop ze de 800 en 1500 meter heeft uit gekozen. Het 20-jarige talentje uit Lekkerkerk waagde zich gisteren voor het eerst op de langere af stand op de weg. En wón de 13,3 km, net binnen het uur. „Ik wilde het gewoon eens probe ren," zei ze. „Ik heb ooit eens over elf kilometer gelopen, meer niet. Maar ik had een tijdje geen wed strijden meer gehad, dus besloot ik hier eens te starten. Maar ik zie de wegatletiek niet zitten. Nóg met althans, daarvoor ben ik ook nog te jong." Halve recreatie De winnende tijd in de wedstrijd- halve marathon tussen de Water toren en het complex van roeiver eniging Nautilus was 1.05:02 - van Jeroen van Erp uit Wijchen. Bleiswij ker Arjan de Gier won de recreatieve tegenhanger in 1,24: 16. Vrijwel het gehele parcours liep de atleet van De Kieviten solo op kop, met de motoragent als zijn enige metgezel. Die zorgde er bo vendien voor dat De Gier vrij baan kreeg tussen alle andere re creanten, die hij na de bruggen over de Maas weer tegenkwam. „Mijn achtervolgers hadden dat niet," lachte de winnaar uit Bleis- wijk, „maar dan hadden ze me maar moeten volgen." De num mer twee, Gerard Lensvelt, volg de op hyna twee minuten. In tc genstelling tot de meeste andere deelnemers was de Bruggenloop voor De Gier geen onderdeel van de voorbereiding op de Rotter dam Marathon van volgende maand. „Nee, ik houd het maar bij de halve marathon en de tien kilo meter." Indian Wells Michael Chang heeft het tennistoer nooi van Indian Weils opnieuw op zijn naam ge bracht. De als derde geplaatste Amerikaan won giste ren in de eindstrijd van het met 4,2 miljoen gulden gedoteerde evenement van de Tsjech Bohdan Ulihrach, 43e op de wereldranglijst. Titelverdediger Chang verloor de eerste set, maar won de volgende in deze best-of-five-finale met overtuiging: 4-6 6-3 6-4 6- 3. Bij de vrouwen zegevierde Lindsay Davenport. De Amerikaanse nam de titel over van de geblesseerde Steffi Graf. Davenport versloeg in 64 minuten met 6- 2 en 6-1 de Roemeense Irïna Spirlea. De Olympisch kampioen is in vorm. Een paar weken geleden won ze in Oklahoma City. Opvallend was de nederlaag van het Australische duo Todd Woodbridge/Mark Woodforde in het dub belspel. De wereldkampioenen vertoren in de halve finale in drie sets van hun landgenoten Mark Philip- poussis en Patrick Rafter. Een lange tiebreak moest in de laatste set de beslissing brengen (15-13). Thomas Johansson heeft het tennistoernooi van Ko penhagen gewonnen. In de finale klopte de Zweed met 64 3-6 6-2 de Tsjech Martin Damm. Voor Johans son was het het eerste ATP-toernooï dat hij won. De zege had Johansson vooral te danken aan zijn dubbelhandige backhand en zijn opslag. De Zweed kwam alleen in de eerste set even in de problemen. Bij 4-3 sloeg hij vier dubbele fouten. Hij revancheer de zich gelijk door de servicegame van Damm te pak ken. In de derde set kwam Johansson eenvoudig met 5-1 voor en speelde vervolgens de partij uit, Johansson was uiterste content met zijn zege. „Ik heb geen ATP-punten te verdedigen tot Wimbledon. Ik wil de top40 bereiken." De Zweed staat nu zestig ste. „Ik kan de komende weken lekker ontspannen spelen." AmsterdamDe acht van Oxford ligt op schema voor de Boatrace tegen Cambridge. Zaterdag en zondag wonnen de Britse roeiers drie van de vier onderdelen van de Heineken Roeivierkamp in Amsterdam, Alleen op de verlengde sprint over 750 meter moest de acht van de Nederlandse ex-bondscoach René Mijnders het afleggen tegen de Franse nationale acht, die op deze afstand een baanrecord voer. Ne- reus sloot de thuiswedstrijd af met een derde plaats en was daarmee de snelste Nederlandse formatie. De vijfentwintigste editie van de vierkamp, geba seerd op de halve afstanden van een allround schaatskampioenschap, kende een bijzonder sterk veld. Naast de Franse acht, die was gevuld met onder anderen zes Olympische medaillewinnaars, ver scheen ook een deel van de Holland Acht aan de start. De Nederlandse toppers kwamen echter na een aanvaring met het startvlot niet verder dan de laatste plaats in het klassement. De studenten van Oxford legden de basis voor hun succes op de eerste twee afstanden. Winst op de 2500 meter en de 250 meter zorgde voor een ontspannen uitgangspositie voor de tweede dag. Gistermiddag kwam de climax van het weekeinde toen de toppers zich opmaakten voor de laatste af stand, de vijf kilometer over de bochtige Amstel. Doordat de best geklasseerde ploeg als laatste start te, kon het soepel draaiende Oxford langzaam maar zeker inlopen op de krachtpatsers uit Frankrijk. Met nog twee weken te gaan heeft het donkerblauwe octet van Mijnders zich verzekerd van een uitsteken de uitgangspositie voor het klassieke duel tegen Cambridge. De Nederlandse coach streek met zyn ploeg in Amsterdam neer om de drukte in Engeland te ontlopen. In slechts vijf maanden wist de coach uit niets een topploeg te vormen. „Vorig jaar oktober was het een regelrechte ramp. Er is bijna geen continuïteit bin nen de Oxford Boat Club. We moesten dus beginnen met roeiers die nog geen internationale ervaring hadden. Daarnaast hadden we een of twee toppers die de ploeg op sleeptouw konden nemen," aldus Mijnders. De helft van zyn ploeg bestaat uit achttien- en negen tienjarigen die op de traditie van de wedstrijd afge komen zijn. De slag van de ploeg, Tim Foster, is de enige met een Olympische medaille (brons in de vier- zonder-stuurman in Atlanta). Ook hij heeft zich in het begin moeten verbijten toen hij ineens weer met beginnende roeiers in de boot zat. „De eerste trai ning maakte de boot een ontzettende klap op het wa ter cn haalde ik mijn handen open aan het binnen werk. Gelukkig is het niveau de laatste maanden in recordtempo verbeterd zodat we nu een topteam heb ben." Het toernooi bij de vrouwenachten werd gewonnen door Nereus. De organiserende vereniging was op al le vier de afstanden sneller dan SkoH/Viking. Raalte Eind april beginnen de handbalsters van bondscoach Bert Bouwer met de nabootsing van het Bankrasmodel dat de volleyballers furore bracht. De speelsters trekken zich terug uit de competitie en concentreren zich op de nationale ploeg. Voordat het zover is, wacht de vrouwenploeg een zwaar obstakel: de kwalificatie voor het WK eind van dit jaar in Duitsland. Georgië bleek daarbij geen pro bleem. Na de eerste zege (33-17) volgde zaterdag de tweede in Raalte met minder overtuigende cijfers (29-20), maar iri gevaar kwam de jonge ploeg van Bouwer nooit in de uitverkochte sporthal (1200 kij kers). Nicole Vaassen was topscorer met negen tref fers. Erkelens maakte er vier, Crdelmans en Velt- maat ieder drie. Het waren details in een duel dat als opwarmertje gold voor het treffen met grootmacht Rusland. De thuiswedstrijd tegen de Oost-Europese gigant staat op 24 april in Nieuwegein op de rol. Daar in moet Oranje de basis proberen te leggen voor pou lewinst. Een vrijwel onmogebjke opgave, vooral omdat de Russinnen drie dagen later m Moskou een eventueel nadelig saldo kunnen uitpoetsen. Sydney De Olympische Spelen in Sydney in 2000 zullen niet alleen door de Australische veiligheids dienst maar ook door de Amerikaanse FBI worden beveiligd. De beide veiligheidsdiensten beogen een wereldwijd informatiesysteem op te zetten met gege vens over alle bekende terroristische groeperingen, uit met name Verenigde Staten, Europa en het Mid den-Oosten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7