ff Volkstuinders tussen hoop en vrees Sleepvaartmuseum krijgt historisch radiostation Broers horen acht jaar eisen voor moord op oom Ondernemers kunnen vooruit jmet nieuw Transportcentrum ^4 'Eigenlijk wel lekker zo'n stukkie grond' Door Cards Zijlmans Rotterdam Over de verantwoor delijkheid voor de tragische af loop van het familiedrama in De Wildestraat in de wijk Nieuwland, dat op 7 november vorig jaar het leven kostte aan de 47-jarige Schiedammer Afrik Saglam, wil de officier van justitie mr. C. de Kimpe geen enkele twijfel laten bestaan. „Die ligt voor de volle honderd procent bij de verdach ten." stelde zij gisteravond voor de rechtbank in Rotterdam, waar de strafzaak tegen de drie broers diende. „Hun streven hun tante en haar kinderen te beschermen tegen hun agressieve oom is zonder meer lovenswaardig te noemen. Maar de manier waarop dit is ge beurd, is helemaal verkeerd," al dus De Kimpe. Zij eiste tegen de 29-jarige Ali U. wegens de moord op Saglam acht jaar gevangenisstraf. Hij bekende in een vlaag van paniek de Schiedammer met zeven schoten te hebben omgebracht, toen deze de trap op kwam. Tegen broer Se- nol, die ook op de overloop in het portiek stond met een pistool in zijn hand, eiste de openbaar aan klager zes jaar cel. Zyn drie jaar jongere broer Aydin, die de wa pens had gekocht voor de be scherming van hun tante, hoorde een zelfde strafeis aan. Het Schiedamse slachtoffer, dat ongewapend bleek te zijn toen hij de bewuste middag de portiekwo ning probeerde te betreden, was drie maanden voor zijn dood vrij gelaten uit een Luxemburgse ge vangenis. Daar zat hij 3,5 jaarlang een straf uit voor de smokkel van ruim acht kilo heroi"ne. Al tijdens zijn detentie beschuldigde Sa glam zijn vrouw van overspel met een neef van hem. In de weken voor zijn dood verergerde de be schuldigingen en bedreigde hij zijn echtgenote en hun kinderen regelmatig met de dood. Toen kermissen hadden gezien dat Saglam in Cafe1 Kent een vuurwapen had gekocht, besloot de vrouw onder te duiken bij fa milie "n deed zij aangifte van de bedreigingen en het vuurwapen bezit van haar man. De Schiedam mer werd aangehouden, maar is al na drie dagen heengezonden, zonder te zyn voorgeleid aan de officier van justitie. Bemiddeling in het familiecon flict door politie, maatschappelijk werk en een imam heeft uiteinde lijk geen uitkomst geboden. Het project Jou van Humanitas wilde pas helpen als Saglam zich met een hulpverzoek tot de stichting zou melden. De imam wilde alle betrokkenen met de hand op de koran hun verhaal laten vertellen, waaruit dan zou blijken wie er loog. En het Blijf-van-mijn-Iijf Huis kon, volgens de verdachten, geen onderdak bieden aan de vrouw en haar kinderen, omdat haar zoon al te oud is. Afspraak Volgens het Openbaar Ministerie (OM) hadden de drie broers al eer der afgesproken dat zij de branie schopper desnoods met een kogel tot bedaren zouden brengen als hij de aanhoudende bedreigingen tegen zijn vrouw en de gezinnen van de broers zou proberen waar te maken. Saglam had gezegd te gen Aydin, waarmee hij weieens ging stappen in koffiehuizen: „Als ik haar te pakken krijg, schiet ik iedereen in het huis dood en dan mezelf." Aanstaande middag houden de advocaten van het drietal hun pleidooien en dan doet de recht bank veertien dagen later uit spraak. MaaslandDat er tegen de komst De transporteurs en de Westland- van het transportcentrum veel weerstand was, bleef bleef deze week niet onbesproken. Vele Maaslandse huizen hadden zeven jaar geleden posters met 'Nee te gen het transportcentrum' voor de ramen. Maar het was kiezen tussen groen of groei. Het dorp Maasland Ode groene oase') offer de een stukje horizon op voor 25 hectare transportterrein, nadruk kelijk op verzoek van de provincie en de transporteurs. Anno 1997 telt het voormalige weiland 42 transport-verwante be drijven met samen 750 werkne mers. Het is praktisch volge bouwd. Het iWisportcentrum Westland werd gistermiddag door de ontwikkelaar overgedragen aan de ondernemers zelf. Ruim honderd transportondernemers, gemeentebestuurders en andere VIP's bezochten deze week de of ficiële overdracht in boerderij-res taurant De Ridderhof in het aan grenzende Maassluis. Afwezig Grote afwezige bij de receptie was echter het stadsbestuur van Maassluis. Wethouder Jan Storm had zich netjes afgemeld, maar was hjj niet degene die het cen trum wilde tegenhouden? Hij wil de destijds huizen bouwen op de ze -dan liefst door Maassluis geannexeerde- grond. Met vele bezwaarschriften wilde men een spaak in het wiel steken. Wellicht dat het Maassluise stadsbestuur zich gisteren toch niet zo makke lijk zou hebben gevoeld tussen al le loftuitingen voor de succesvolle ondernemers die hun plannen hebben doorgezet, ondanks alle politieke en juridische hobbels. Het centrum, vlakbij bedrijven terrein Coldenhove langs de rijks weg A 20, is inmiddels een succes. Vrachtwagens rijden af en aan naar de loodsen, reparatiebedrij ven, dieseltankstation en het goedlopende chauffeurscafé. Het zijn bedrijven die in het Westland vaak uit hun jasje waren gegroeid of knel zaten. Gunstig Het centrum ligt erg gunstig voor de transporteurs zelf: vlak langs de rijksweg tussen het Westland en Rotterdam. Of het dorp Maas land zelf nu zoveel vooTdeel bij het centrum heeft, werd in de wandelgangen overigens betwij feld. Het transportcentrum ligt dichter bij Maassluis of Maasdijk dan bij Maasland zelf. Veel werk nemers wonen nog in hun voor malige werkplaats. ,se politiek zijn inmiddels blij dat het centrum is verrezen. De initia tiefnemers en politici gaven elkaar gisteren, tijdens de recep tie, menig compliment en cadeau. Maar ook een woord van kritiek. „Als ondernemer moet je heel veel geduld hebben met alle wetgeving," begon ingenieur Vrugt, die ooithet eerste idee voor het centrum ontwikkelde. „Dat ie dere burger tot aan de kroon toe zijn bezwaren mag uitleggen, is belachelijk. Dat zorgt voor ver schrikkelijke vertragingen." Aanvankelijk tegen Het geduld werd ook op de proef gesteld door de Maaslandse ge meenteraad. De raad was aanvan kelijk tegenstander, maar na de verkiezingen werd er opnieuw be slist. Burgemeester M. Kokx- hoom van Maasland heeft de komst van het centrum steeds verdedigd. Ze spreekt er met ge paste trots over en roemt de mo derne vormgeving. Kokxhoom is blij dat het centrum binnen haar gemeentegrenzen ligt. .Maasland bruist van de activiteiten, met be drijven (he hun sporen nationaal en internationaal hebben ver diend. Maasland is weliswaar de kleinste gemeente van het West land, maar blaast een deuntje mee door het aanbieden van ruimte." De transporteurs kijken inmid dels naar de toekomst. Ze hopen dat er uiteraard zoveel mogelijk handelaren in het Westland blij ven en bijkomen, Aad van Daalen noemde het motto: „Geen volk werd ooit ten gronde gericht door handel maar wel door gebrek aan daadkracht. Eerste prioriteit blijft de verbetering van wegen. Het ontwikkelen van logistieke centra zoals de Bloemenveiling Holland en veiling Westeriee is uitermate belangrijk. Het agrarisch distri butiecentrum mag niet van de agenda. The Greenery mag niet alle veilinglocaties in het West land opgeven. Grootschalige lo gistieke centra zijn de bestaansor- ganen van onze regio." In Maassluis blijft wethouder Storm zich verbijten: want hoe drukker het op het transportcen trum wordt, des te lastiger wordt het om vanuit Maassluis-West de rijksweg op te schieten. „Het is ongelofelijk hoe lang je daar vaak staat te wachten," verbeet de wet houder zich nog niet zo lang gele den in een commissievergade ring. Daarby zinspeelde hij overi gens al op mogelijkheden om de officiële opening van het trans portcentrum te kunnen mijden. Volkstuinders lijken her en der de dupe te worden van de plan nen van bestuurders. In Rotter dam moet een groot aantal volks tuinen weg als de verhuisplan nen van Sparta doorgaan en de Schiedamse Volkstuindersver- eniging Vijfsluizen heeft in moe ten leveren voor de tweede Bene- luxtunnel en daarmee verband houdende verbreding van de A 4. Maar ook andere volkstuinders in Vlaardingen en Schiedam zijn niet helemaal genist op de toe komst: „Volkstuinders zijn een gemakkelijke groep om weg te jagen." Door Danielle Hermans Vol vertrouwen In de toekomst wordt bij Völkstuindersvereniging Zuidbuurt In Vlaardfngenbij een splinternieuw clubgebouw uit de grond gestampt. Foto Roet Dijkstra Vlaardingen/Schledam Terwijl sommige volkstuinverenigingen in het Waterweggebied grote lap pen grond moeten afstaan voor de aanleg van een metro, tweede Be- neluxtunnel of nieuwe woningen, gaat het andere tuindersvereni- gingen voor de wind. Met het vol ste vertrouwen in de toekomst worden splinternieuwe clubge bouwen uit de grond gestampt. Alles betaald uit de verenigings kas. Eén van die florerende verenigin gen is Völkstuindersvereniging Zuidbuurt in Vlaardingen. De 185 leden kunnen samen met hun fa milieleden en vrienden op zater dag 5 april het nieuwe clubge bouw inwijden. Na veel tramme lant met de aannemer die uitein delijk failliet ging, is het stenen gebouw met het puntdak en een groot terras bijna klaar. Kosten: bijna vier ton. Herbouw van het clubhuis was nodig toen in sep tember 1995 het oude gebouw vol ledig afbrandde. De vereniging heeft in haar zes tigjarig bestaan nooit te maken gekregen met grondonteigening voor nieuwbouw of een tunnel. „Ons complex vormt een groene buffer tussen de industrie en het woongebied. De hui- s dige wethouder wil dat graag zo houden en aan die opvatting houden we ons vast. Je weet natuurlijk nooit wat zijn opvol- ger voor plannen heeft. Maar staan in sommige gevallen al bui- voorlopig heb ik er alle vertrou- ten. Veel tuinen hebben de voor wen in," aldus voorzitter Jaap jaarsbeurt achter de rug. Ze iig- Verboon van ,de tuindersverem-^ gen er pico bello bij. De grond los ging0, c gewoeld, dajhorders met.yasjte. v. Verboor, bezit al twintig jaar een - planten gesnoeid, de heg geknipt' lapje grond van driehonderd vier- en de terrasjes schoongeveegd, kante meter. „Mij n vader had hier Het wachten is nu op béter weer. 'ig&V Hij verwoordt de gevoelens van veel van zijn leden. Een enkeling gebruikt de tuin puur ais moes tuin. Negentig procent van de tuinders in de Zuidbuurt daaren tegen heeft het groene plekje om gebouwd tot een klein vakantie paradijs. Een oase van rust waar van april tot oktober veel vrije tijd wordt doorgebracht. Voor de houten blokhutten en tuinhuisjes van vier by vier heeft elke tuinierder wel een terrasje aangelegd. De plastic tuinstoelen heeft de Zuidbuurt op dit moment geen wachtlijst voor aspirant-le den. Er komen van de zomer en kele tuinen vrij. Het ledenbe stand bestaat vooral uit senioren die uitvallen door ziekte of overlij den. een tuintje en daar kwam ik wel eens. Omdat ik op een flatje woon de, dacht ik, eigenlijk wel lekker zo'n stukkie grond. Tien minuten op de fiets en je bent al, in de na tuur. Zo vry als een vogel. Je merkt hier niet dat je midden in de stad zit. Heerlijk toch?" Volgens Verboon is de tuin bijzon der in trek bij mensen die in een flat wonen en degenen die de camping te duur vinden. Een tuin kost gemiddeld zo'n zevenhon derd piek per jaar en een plaats op de camping al gauw het viervou dige. Voor het eerst sinds jaren Uitlaatgassen Ook Völkstuindersvereniging Broekpolder Vlaardingen heeft enkele tuinen beschikbaar. Het complex met 103 tuinen ligt ech ter niet zo gunstig als dat van de Zuidbuurt. Vier rij en tuinen liggen pa rallel aan de Rijks weg. De tuinierders die er sinds jaar en dag een tuintje on- derhouden, zijn in middels gewend aan de smerige uitlaatgassen van voorbij knette rende vrachtwagens en ander ver keer. Alles beterdanhartjezomer 4n een flat op vier hoog zitten zwe- ièn. f- „De tuin is een plek voor een fa miliereünie, voor ontspanning. Wroeten in de grond kan ook een vorm van therapie zijn," weet penningmeester C. Kooij van de vereniging. Het behoud van het tiünencomplex zou alleen in ge vaar kunnen komen als de A 4 doorgaat. „Het is de vraag of het verkeer toeneemt. Dan zou de weg natuurlijk verbreed kunnen worden, wat ten koste gaat van ons terrein. Afwachten maar," al dus Kooij. Völkstuindersvereniging Vijfslui zen in Schiedam heeft wat grondonteigening betreft al de nodige ervaring opgedaan. Voor de aanleg van de eerste Benelux- tunnel werd een stuk terrein afge snoept en dit jaar moesten 61 tui nen verdwijnen voor de aanleg van de tweede Beneluxtunnel. Dankzij een ledenstop konden de tuinders die jarenlang in hun lap je grond investeerden, een nieu we tuin bemachtigen. Eenderde zag echter af van een nieuwe tuin zodat de vereniging op dit mo ment veertien tuinen te verhuren heeft. Vrees „Volkstuinders zijn een- gemak kelijke groep om weg te jagen," vindt secretaris D.de-Ruiter vaiu de Vereniging van Volkstuinders Dr. Moerman in Vlaardingen. Het had heel wat voeten in de aarde voordat de gemeente de vereni ging een geschikt terrein aanbood aan de Marathonweg. Het con tract met de gemeente is over zes jaar afgelopen en De Ruiter vreest dat het niet wordt verlengd. „We grenzen aan de Westwijk en daar zijn grote renovatieplannen voor ontwikkeld. We hopen dat onze honderd kleine tuinen opgeno men worden in de zogenoemde groenslinger. Dat heeft de wet houder ons tenminste beloofd." Zorgen van dien aard kent voor zitter J. Groen van Völkstuinders vereniging Thurlede geheel niet. Zijn vereniging met 250 leden heeft de beschikking over een riant gebied in het Beatrixpark en kon uit eigen middelen een nieuw clubgebouw ter waarde van een half miljoen gulden neerzetten. „Het is ons geluk dat we midden in een park zitten. Daar heb je niet te maken met woningbouw af zo. Veertigprocent van onze leden verblijft de hele zomer op de tuin. En in de winter organiseren we al lerlei activiteiten," aldus Groen. Het is volgens hem een tendens van de laatste tijd dat steeds meer tuinders recreatieve activiteiten verlangen vanrhun vereniging. Een biljartavondje, een breiclub- je, barbecue en spelletjesmidda gen voor de (kleinjkinderen. „Men wil nou eenmaal bezig ge houden worden,"aldus Groen, die nog acht tuinen vrij heeft. Maar dat is volgens de Schiedammer geen probleem.' ,Ach nee, die ra ken we wel kwijt zodra het sei zoen begint en alles weer gaat bloeien." Maassluis In het Nationaal Sleepvaart Museum in Maassluis is een radiohut ingericht met een radiostation zoals dat in 1963 aan boord stond van de sleepboot Zwarte Zee. De apparatuur is af komstig van Radio Holland bv. Met het luiden van een scheeps- bel heeft directeur Winfried van Overbeek het radiostation gister middag officieel overgedragen aan het museum. De apparatuur die in de radiohut in het museum is opgesteld is vrij wel identiek aan de oorspronkelij ke apparatuur van de zeesleper. Het materiaal is verzameld door leden van de Stichting Historisch Materiaal Radio Holland en vrij wel geheel in oude staat hersteld. „Het is een redelijk betrouwbare kopie," zegt secretaris Henk Mid delkoop van Radio Holland. De Stichting Historisch Materiaal is in het leven geroepen met de komst van de moderne satelliet verbindingen voor (zee-)schepen. De 'oude' radio-apparatuur was niet meer nodig en werd langza merhand vervangen. Om te voor komen dat het historisch mate riaal verloren gaat, proberen de leden van de stichting zo veel mo gelijk te verzamelen. Zo hebben ze ook de apparatuur gevonden die nu in het Sleepvaartmuseum is opgesteld. „Aan de hand van een oude foto en tekeningen van de radiohut van de Zwarte Zee hebben ze het materiaal zo goed en zo kwaad als het kan bij elkaar gezocht," ver telt Middelkoop. „Voor een deel is het aangesloten. Sommige dingen werken, andere niet. Zoals de zen der, want daarmee mag je natuur lijk niet meer de lucht in." Niet origineel Alleen de radiorichtingzoeker is niet de originele. „Het is er wel één zoals die ook aan boord stond van de Smit-schepen," zegt Mid delkoop. „Maar we blijven zoe ken. Zodra we de juiste vinden, zullen we die alsnog installeren." Het radiostation in het Sleep vaartmuseum bestaat nu uit een hoofdzender Ml'600, een nood- zender Renovas, een hoofdont vanger Philips BX925 en een Edystone reserveontvanger. Ver der is de radiohut aangekleed met Radio Hol land-direc teur W. van (rechts) nog eenmaal 'achter de knoppen'van hetradiosta tion dat zijn bedrijf aan het Sleep vaartmuseum schonk. Foto Roel Dijkstra de authentieke sehakelappara- tuur en materialen uit de laatste dienstjaren van de Zwarte Zee. Radio Holland was het eerste uit zendbureau van Nederland, zo vertelt Winfried van Overbeek. Het bedrijf, dat inmiddels ruim tachtig jaar ervaring heeft in de communicatie op het gebied van scheepvaart, is in 1916 begonnen met radio-apparatuur. Van Over beek: „Radio Holland leverde zelf ook de mensen om de apparatuur te bedienen. Op een gegeven mo ment hadden we zevenhonderd marconisten op schepen over de hele wereld." Door de ontwikkelingen in de techniek zijn zij echter niet meer nodig. In 1992 werd het nieuwe noodsysteem verplicht gesteld. Marconisten hoeven alleen nog tot tien te kunnen tellen, want met één alarmnummer kan de kustwacht, die door middel van een satelliet in verbinding staat, worden ingeschakeld. Dat was vroeger wel anders. Mid delkoop: „Vooral op de zeesleper was de radio-apparatuur bijzon der belangrijk. Daarmee moest de kost worden verdiend. De marco nist moest luisteren of iemand in problemen was. Hij was dan de eerste optredende, Daarom be staat de apparatuur van een sle per ook altijd uit een hoofdzender en een noodzender, die wereld wijd een goede ontvanger had den. Bovendien," vervolgt Middel koop, „stond de radiorichtingzoe ker op een sleepboot juist in de ra diohut in plaats van op de brug van het schip. Dit was om te pei len en de richting te bepalen." Verknocht In de vestiging van Radio Hol land, aan de Eekhoutstraat in Rot terdam, is een werkplaats inge richt voor de stichting die de spul len verzamelt. Als een schip uit de vaart wordt genomen, wordt de radio-apparatuur meestal daar ge bracht. Vooral veel marconisten van de oude garde bekommeren zich om de radio-apparatuur, „De mensen die er vroeger mee ge werkt hebben, zijn er verknocht aan geraakt," zegt Van Overbeek. Volgens hem is dat maar goed ook: „Om het materiaal in oude staat te herstellen, is een specia lisme vereist." Doorgaans gaat er zo'n anderhalf tot twee jaar werk zitten in het op knappen. Om het historisch mate riaal toegankelijk te maken voor een zo groot mogelijk publiek, probeert de stichting het zo veel mogelijk onder te brengen by mu sea die er raakvlakken mee heb ben. Inmiddels zijn in twaalf mu sea in Nederland permanente ra diostations ingericht. Zaterdag 22 maart SCHIEDAM Schïespoor. Open dag, 10.00- 16.00u. Stedelijk Museum. Astnd de Koning (orgelconcert), 14,00u. De Harg. Zaterdagmiddag-bingo, 14.00u, Theater de TeerstoofJob Schunng, 'Eindelijk', 20.30u, Film- huis.Underground,21.30u. De Ark. Rommelmarkt tgv. project in Egypte, vanaf 10.15u. VIAARDING De Meerpaal. Traditioneel Lente feest met diverse attracties waaron der paaseieren zoeken, ÏO.OO- 16.00u. GGD Nieuwe Waterweg Noord. Open dag 10.00-14.00 u. MAASSLUIS Grote Kerk. Jan van Westenbrugge 'Orgelconcert', 20.00u. HOEK VAN HOUAND De Hoekse lijn. Open Dag, 10.00- 16.00u. ROTTERDAM Paradijskerk. Passie van Rossi, 20.15u. De Evenaar. VerShkida Ko- reshi, 20.15U, De Larenkamp. Gi psy Boys, 20.15u. Zondag 23 maart SCHIEDAM Schïespoor. Open dag, 10.00- 16.00u. Theater de Teerstoof. Heddy Lester en Erik Beekes, 'Mijn tante en ik', 14.00u. Podium. Op zondagkan hetanders (div. korteop- tred ens),21.30u.Artoteek. rond lei ding tentoonstelling 'Wie komt er mijn huisje?' 15.00u. Klubhuls Zuid. Rommelmarkt, 12.00- 15.00u. Nederlands Gedistilleerd Museum. Spirituele lezing over de waterdnnker door Han van der Horst, 14.30u. Wijkcentrum Dreesplein. Rommelmarkt, 10.30-15.00u. En tree een galden. Tevens van 13,30- 15.00u flipponjilbeurs, toeganggra tis. Dienstencentrum De 4 Mo lens. Ruilbeurs voor jong en oud. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Jeugdtheater het Appeltje speelt de avonturen van de Gelaarsde Kat, 15.00u. HOEK VAN HOUAND Recreatiecentrum Bos en Duin. Lentewandeling, 11.00-15.00u. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Mattheus Pas sion, deel 1,10.30u.deel 213.30u. De Doelen Gr.zL Zondagochtend concert, llu. Bioscopen ROTTERDAM,,,,- Calypso te''Michael Collins' (16) dag. 12.45-15.30-18.30-21.15. Calypso 2: 'Shine' (al) dag. 18.45- 21.30, ma.di.ook 13.15-16. Calyp- so3: "Thepeopievs. LarryRynt'(12) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 1: 'Fierce creatures' (al) dag.13.15-16-l8.45-21.30. Cine rama 2: 'Metro' (16) dag.18.45- 21.30, ma.di.ook 13.15-16. Cine rama 3: 'Mars attacks! (12) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4: 'Evita' (al) dag.18.15- 21.15, ma.di.ook 12.15-15.15. Ci nerama 5: 'Star Trek: first contact' (12) dag.13.15-16-18.45-21.30. imax Theater 'Ring of fine' (al) dag. (beh.ma.) 14-16. 'Special Effects' (af) dag. (beh.ma.)15-20.45, ma.al- leen 20.45, za.zo.ook 13. 'StarWars special edition' (al) dag.18.30- 21.45. 'Microcosmos* (al) dag.17, za.zo.ook 11.30. 'Kolya' (al) dag. (beh.ma .22) 19.30-22, zo.wo. ook 14.30. 'SneakPreview,ma.22, Ven ster 3: The Piltowbook' (16) dag.19.30-22 zo.wo. ook 14.30. Venster 4: 'Salut cousin* (16) dag, 20. 'Secrets and lies' (a!) wo.14. Venster 1'Buenos Aires vice versa' 22. Venster 2:'Chinatown'(16) ma- .di. wo. 19.30, zo.wo.ookl4.30. 'Se cret wedding' (al) za.19,30-22. 'E! acto en cuestion' (al) zo.14 (in V4) 'Luba, de held en de hoer (at) zo.19.30-22. 'Modem crimes' (al) wo.22. Lumière 1: 'StarWarsspe cial edition' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumière2: The relic' (16) dag. 18.45-21.30, ma.di.ook 13.15-16. Lumière 3: The first wi ves club' (al) dag. 13,15-16-18,45- 21.30. Lumière 4: 'Ransom' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'Stoute schoolmeisjes' (16) t/m zo.doorl. voorst Pathé h 'Metro' (16) dag.11.20-13.55- 16.30-19.05-21.40. Pathé 2: '101 Dalmatians'(al)dag.(beh.di.)11.10- 13.35-16-19-21.50. Pathé 3: 'Ro meo Juliet' (16) dag.(beh.di.) 18.05-21.20, ma.di.ook 11.50- 14.55. Pathé 4: The English pati ent' (12) dag.(beh.di.) 11-14.20- 17.35-20.50. Pathé 5: 'StarWars special edition' (at) dagjbeh.dt.) 11.25-14,40-17.55-21.10. Pathé 6: 'Space Jam' (al) dag.(beh.di.) 11.40-13.45-15.50-17.55-20- 22.05. Pathé 7: 'JerryMaguire' (al) dag.(beh.di,)11.30-14.30-18-21. Nachtvoorstellingen: Lumière Ij "Star Wars special edition' (16) za. 00.15. Lumière2:There[ic'(16)za. 00.15. Lumière 3: The long kiss goodnight' (16) za. 00.15. lumière 4: TheGlimmerman' (16}za.00.15. Kïndermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiërs' za.2o.wo.13.15- 16. Cinerama 2: 'Space Jam' za- .zo.wo.l3.15-16.Cinerama 4:'Ma tilda' za.zo.wo.13.15-16. Lumière 2: '101 echte Dalmatiérs' za- - .zo.wo. 13.15-16. Pathé3:'De klok- kenlüider van de Notre Dame' za-! um.wo.ll.50-14.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1