PKC legt Deetos in de luren Havenzangers zingen, Deetos en Eva de Mulder huilen Poloërs Rotterdam zijn op goede weg Rivalen wéér gescheiden Capelle eist tweede plek op FVT al klaar voor finale Van Haastert weerlegt alles en iedereen Landskampioen uit Papendrecht rekent in kolkend Ahoy' af met verleden Concurrentie Parijs zit BC Ommoord danig dwars Basketballers beter dan in laatste weken HC Rotterdam baalt op 'Kopje' van Bloemendaal Sublieme start van driebander Danny Breur Rotterdams Dagblad Maandag 24 maart 1997 Rotterdam Evenals het afgelo pen zaalseizoen zijn de Ahoy'- gangers PKC en Deetos ook vol gend seizoen verdeeld over de beide hoofdklassen. Kampioen PKC zit in de hoofdklasse A, Deetos in B. Daarin komt de ver liezende finalist stadgenoot Oran je Wit tegen. Door deze indeling zouden PKC en Deetos volgend seizoen wederom in de NK-fmale tegen elkaar kunnen strijden. Hoofdklasse A: Blauw Wit, Dalto, DOS'46, Groen Geel, HKV/Ons Ei- bemest, NIC, PKC en SCO, B: AKC, Deetos, DKOD, Drach ten, Die Haghe, LDODK, Oost Ar nhem en Oranje Wit. Rotterdam—Alcom/Capelle is nog in de race voor twee prijzen. De volleyballers zijn in de reguliere competitie als tweede geëindigd. Die plek bezorgde hun een rede lijk gunstige loting voor de play offs. Bovendien staat de ploeg za terdag in de bekerfinale in Nieu- wegem tegen de nummer drie van de competitie, Kuipers/Zwolle. Capelle moest de tweede plaats te gen TDK/Brevok veiligstellen. Dat ging na een gemakkelijk ge wonnen eerste set (4-15) niet van zelf. „Want iedereen zat met zijn hoofd bij de bekerfinale," wist trainer Pieter-Jan Leeuwerink, Capelle won de eerste set, maar kreeg in de tweede set nipt klop van de opponent: 16-14. Capelle trok daarna de zaken soepel recht. Leeuwerink: „Ik heb het basis zestal weer laten spelen. Ik had passer Bart van Vliet laten inval len voor Wladimir Rostar. Bart deed het zeker niet slecht, en ik wil de wisselspelers ook laten spe len, maar nooit ten koste van het resultaat." Met het vaste, zestal won Capelle het derde en vierde bedrijf met 15-8. De voUeybalsters van Alcazar/ Erasmus hebben tegen het op de derde plaats staande Delta een grote kans op een 3-1 overwinning laten liggen. Alcazar verloor nu met 3-2 via de setstanden 6-15.15- 12,13-15,16-14 en 15-12. De Rotterdamse studentes ver zuimden by een 14-10 voorsprong in de vierde set twee machtpim- ten te verzilveren. Alcazar miste de geblesseerde Petra Roelofs. Bom De tweede halve finale wedstrijd tussen FVT/Visser en Sloun Interieur hoeft zaterdag ei genlijk niet meer gespeeld te wor den. Docr de 7-0 zege staan de Rotterdamse tafeltennissers al ei genlijk in de finale. De return te gen Sloun aan de Persoonsdam is niet meer dan een formaliteit. De wedstrijd moet na het binnenha len van het ene benodigde puntje wel helemaal worden gespeeld. De tegenstander in de finale om de voorjaarstitel (op 6 en 13 april) staat nog niet vast. Dat wordt Per fection Irene of het soms onbere kenbare Peeos. Als FVT die finale wint, prolongeren de Rotterdam mers de landstitel omdat zij de na- jaarsfitel al op zak hebben. Op weg naar het kampioenschap en promotie naar de derde divisie deed Twenty One Up in de return tegen DOV goede zaken. Was het eind januari inRotterdam nog 5-5, afgelopen weekeinde werd in Heerhugowaard afgetekend met 7-3 gewonnen. Niels van der Wal en Onno Trip bleven ongeslagen, Rob Bron droeg één bij. In de der de divisie is de prolongatie voor de gepromoveerde vrouwen van FVT/Visser geen probleem. Dank zij Tanja Revet (lx), Esther van der Sluijs (2x) en Patricia Zwart- jens (2x) hielden.de Rotterdamsen het bezoekende Belcrum op 5-5. Rotterdam Edwin van Haastert (LSG) heeft het sterk bezette knock-out toernooi van de schaakvereniging 'De Weerleg ging' gewonnen. In de finale ver sloeg hij ook Eddy Visser. In het open kampioenschap van Rotterdam is Gerard Kool na twee remises in successie met 81/2 punt uit 10 partijen nog steeds koploper. Tom Middelburg (81/2 uit 11) die Corrie Vreeken vlot klopte, nadert hen echter met ras se schreden. Hillegersberg bereikte na een 4-0 zege op Waddinxveen als enige Rotterdamse ploeg de halve finale van competitie om de RSB-beker. Charlois verloor met 11/2-21/2 van Dordrecht. Schiebroek werd na 2-2 (negatieve score aan de hoogste borden) uitgeschakeld door Moerkapelle. Spykenisse haalde Krimpen aan den IJssel met 4-0 onderuit. Rotterdam Twintig minuten vóór de competitie-ontknoping in Ahoy1 hangen tientallen enthou siaste korfbalsupporters nog feestend in de twee palen met korven, waar later PKC de bal zes keer meer dan Deetos (19-13) doorheen laat gaan. De Haven- zangers, iets minder aanspre kend dan Marco Borsato en Lee Towers bij voorgaande afleverin gen, zorgen voor een carnavales ke sfeer. Ruim 9000 gelukkigen op de tribune maken het jaarlijks Eva de Muider kent de taferelen. Ze zat een keer of vijf opdetribu- nes van de Rotterdamse sport- en muziektempel om de'zaalfmale by te wonen. Nu staat ze zelf (voor Deetos) als eerste buiten landse speelster op het speelveld „Hiervoor kwam ik destijds naar Nederland." Ruim anderhalf uur later, na het 19-13 verlies tegen PKC, kan de 28-jarige speelster haar huilbui maar, nauwelijks onder controle krijgen., „Erger kan niet," sta melt de Belgische international „Ik ben de eerste buitenlandse speelster die de finale haalt - én die verliest." De Mulder verruilde twee seizoe nen geleden Borgerhout in Bel- Interim-coach Poter van Drlmmelen Is het middelpunt van het PKC-feestje na de overtuigende wfnsttegen Deetos. „Dit ïs één bekroning," vond de coach die dePapendrechtere weer uft hot dal heeft gekregen, „want we hebben er keihard voor gewerkt" Foto paui vroeher/ANP 1 gië voor Deetos in Dordrecht „In België zijn de mogelijkheden in het korfbal aanzienlijk minder. Is alles-minder professioneel Bc was uitgekeken op het spel daar. En als je dan zo'n zaalfinale hebt geproefd, wil je niets anders. Het is een virus, waar ge niet vanaf geraakt," verklaart depodothera- peute haar keuze. Ze besefte zaterdagavond dat ze een unieke kans heeft gemist. „Ik weet niet hoe lang ik het op en neer rijden nog volhoud. Het is zwaar zegt ze erover. „Wonen in Nederland lijkt me niets. De mentaliteit is toch een stuk an ders." Volgend seizoen zal ze zeker nog bij Deetos spelen. „Maar de kans op nóg een finale is klein. Elk team droomt ervan." Deetos haal de dit seizoen de finale in Ahoy* door in een beslissingswedstrijd Blauw Wit te verslaan. Be unieke sfeer maakt haar niet zenuwach tig. „Hans Leeuwenhoek advi seerde me met iedereen een praatje te maken en te gemeten. Op weg naar Ahoy* was ik zenuw achtig. Eenmaal binnen was dat weg, hoewel ik by het inschieten demand niet eens heb geraakt" Deetos raakte in de tweede helft tegen het minder ingeschatte PKC volledig de kluts kwijt Af standsworpen misten precisie, strafworpen werden gemist en De Mulder dwaalde over het veld. 'Eva t« Omnje', staat op een van de spandoeken. „Dat bedoel ik met de betrokkenheid bij Deetos, Er is niets ergers dan verliezen in Ahoy," klinkt het teleurgesteld. „Hoewel, misschienaHeen de Ha venzangers. Die zijn toch 'n stuk minder dan Marco Borsato.^ Door Cor Visser Rotterdam PKC mag zich een jaar lang de landskampioen zaalkorfbal noemen. De Papendrechtse Korfbal Club versloeg in een wederom kolkend Ahoy' aartsrivaal Deetos met 13-19 en daarmee rekende het team van interim-coach Peter van Drimmelen meteen af met het verleden. Want nog nóóit wist de Papendrechtse formatie in een finale te winnen van 'het Ajax van het korfbal'. PKC werd dit seizoen geteisterd door interne strubbelingen. De club stuurde trainer Wim Peetoom de laan uit. Het duo Jan Mol (veldtrainer) en Peter van Drimmelen (coach) had de zaak binnen enkele weken weer op de rails. Leek het Haagse Die Haghe in de poule van PKC rechtstreeks op een finaleplaats af te stevenen, de ommekeer voor de Papen drechtse korfballers kwam na de 19-18 overwinning op datzelfde Die Haghe. Het nieuwe duo maakte in korte tijd van PKC weer een eenheid. Met de finaleplaats als resultaat. „Vergeet niet dat PKC dit jaar door een diep dal is gegaan," her innerde Peter van Drimmelen zich. „Dit is een bekroning, want we hebben er keihard voor ge werkt." Hoewel het groen-wit van PKC op de tribunes de boventoon voerde, maakte het rood-wit van Deetos aanvankelijk de dienst uit op de piste. Hoewel Deetos na 5-5 een 8- 5 voorsprong nam, werd toch dui delijk dat de speerpunten in de Dordtse formatie 't heel moeilijk hadden. 'Korfballer van het jaar' Dennis Voshart lag volledig aan de ket ting bij Leon Simons, Hans Leeu wenhoek had weinig te vertellen tegen André Simons en de Dordt se vrouwen kwamen al helemaal niet in het stuk voor. PKC S wuae, vo?nan isw 'Shncns>; :Deetos-PKCm9(8-7)A Scheidsrechten' Vander Beek. .ToéschouWers: 91501 SeowvèrioGp: 1-0 KraayeveM, 1-1 ;Hepao,f-1-2., André .Simons, 2-2 YosEiV8-2 Kraaijèwhl'M"De Wilde, «Vo?hart (sw)i 44 André jbn-Simons,/-5-5 ,6-5 bouwman, 7-5 rrer, &6;LeonJ5i- - JUóp££7Apdré Simons <sw), 8-8 - Kbol0.JMi Leeuwenhoek, .-10-8 ,.Kraatjeveld,lÖ-9 ErikSimons(l&-., 110 André. Simons, Itëlï Van Oos- - ten,. ló-12Heijman, 10-13 André Si- 1 mom, 11-13 Voshart {sw), Il-14He- ;ijman (sw), U-15 Heijman (swXTfc ■o 16 Erik Simons, 12-16 Voshart (sw), 112-17 De -Wilde, 1218, Leon Sb* rnons,l^lS'BrandVlS-lö Erik.Si-* schermde vooral de ballynen uit stekend af en kwam steeds beter in de wedstrijd. Ook al gingen de Papendrechters met een 8-7 ach terstand de rust in. „Na die 8-5 verzuimden wij om verder afstand te nemen," blikte Deetos' Hans Leeuwenhoek te rug. „Nu kon PKC toch weer aan klampen. Als we op dat moment hadden gescoord, hadden we op rozen gezeten." Paniek Maar de paniek sloeg bij Deetos toe bij een 8-8 stand. Gert Jan Kraayeveld miste een strafworp - hij deed dat later by 10-10 nog maals- en vanaf dat moment groeide PKC in de wedstrijd. Toen meldde de derde Simons (Erik) zich in het veld, de Papendrechter met de zwakke knie die geen hele partij meer in het veld kan staan. Als 'supersub' maakte Erik Si mons dit seizoen al eerder furore. Met zyn allereerste balcontact was het al raak: 10-9. Na de 10-10 nam PKC gedeci deerd het heft in handen. De irri taties in het veld namen eveneens toe: Leeuwenhoek en André Si mons gingen op de bon en even la ter ontving ook Voshart een gele kaart. PKC was niet meer te stoppen. Bij een 11-16 stand wist ook de sup- portersschare uit Papendrecht dat het nu niet meer stuk kon. Massaal omzomen de groen-witte PKC-aanhang het speelveld om hun favorieten te gaan huldigen. De Papendrechtse Korfbal Club telt weer heleméél mee, wisten zij Even uit Deetos' schaduw. Nadat Peter van Drimmelen was losgerukt uit het feestgewoel, kon hij eindelijk zijn verhaal kwijt: „De ploeg heeft dit succes be haald, niet ik," vond de beschei den coach. „Ik heb alleen maar mijn steentje bijgedragen buiten de wedstrijden. Dit is een succes voor heel de selectie. Vergeet daarbij ook mijn tweede team niet, want die hebben de afgelo pen week elke avond als 'Deetos' gefungeerd. Ze gingen zo op in die rol dat het donderdagavond bijna uit de hand liep. We hebben de angels bij Deetos proberen weg te halen en dat is uitstekend ge lukt." Nadat aan de andere kant Hans Leeuwenhoek de huilende Dordt- PKC'er André Simons (r) pakt opnieuw een rebound onder de Deetos-korf. Hij en zijn ploeggenoten waren in de tweede helft in de afgeladen Ahoy'-hai niet meer stoppen door de Dordtenaren. Foto Fred Emsi/cor vos se vrouwen had getroost, wil de blonde Dordtenaar nog teleurge steld kwijt: „PKC heeft verdiend gewonnen. Wij lieten op cruciale momenten twee strafworpen lig gen. Daar kwam nog by dat ik vijf opgelegde mogelijkheden miste. Nee, we hebben ons mooi in de luren laten leggen door die Pa pendrechters." Rotterdam Ommoord waar schuwt Parijs voor de laatste keer? Zo is het niet, maar het is duidelijk dat de Rotterdamse bad mintonclub baalt van de concur rentie van de Open Franse kam pioenschappen. Elk jaar valt het LCAT-toernooi dat door BC Om moord in de Alexanderhal wordt georganiseerd, samen met dat evenement in Parijs. En telkens betekent dit dat spelers die voor een bezoek aan Rotterdam heb ben ingeschreven, niet op het ap pèl verschjjnen. Dat gold dit jaar voor Joris van Soerland en Dicky Palyama, die beiden zo ver kwamen in de Open Franse dat ze dit weekeinde niet meer naar Ommoord kwamen. Maar het tweetal was wél als één en twee geplaatst voor het zesde van in totaal negen LCAT-toer- nooien. Na afloop van deze cyclus is de finale in juni by BCR'91 in Rotterdam-Zuid. Uitgeschakeld De LCAT-eindzege was voorTjitte Weistra die in de eindstrijd won van Ruud Luyten: 18-13, 15-19. Weistra, die nu nog nadrukkelij ker aan de leiding gaat in het tus- senklassement, was in een vroeg tijdig stadium uitgeschakeld in Parijs en kon dus wél op tijd aan wezig zijn. Luyten had in een eer dere ronde afgerekend met Ger- ben Bruystens, ook al een Parijs- ganger. Bij de vrouwen was Cari na de Wit twee dagen onstuitbaar. Ze hoefde geen enkele game af te staan en was de terechte winna res. De als vierde geplaatste De Wit won in de eindstrijd van de hoger aangeslagen Monique Meij er. Tweede zege De Open Franse werd trouwens gewonnen door een Nederlandse speler, die zich met had opgege ven voor het BC Ommoord-toer nooi: Chris Bruil. De laatste jaren werd hy geplaagd door allerlei blessures, maar hy is weer hele maal terug. In de finale versloeg de nummer 76 van de wereld de Zweed Daniël Ericsson in twee games: 17-14 en 15-7. Voor Bruil was het zijn tweede toernooizege in korte tijd. In december ver overde hij de open titel van Wales, net als de Franse Open deel uit makend van het Europese toer- nooidrcuit. LCAT-toernooi BC Ommoord. Enkelspe len: A-klasse: mannen. Tjitte Wetstra- Ruud Luyten 18-13,15-9, vrouwen Carina deWit-Momque Meyer 11-5, U-1; B-klasse: mannen Jelle de Keyzer-Remy Geerling 15-9,15-11: C-klasse: Wouter Kesseloo-Je- roen Vermoen 158, 15-6, D-klasse; Raymond Hovens-Bart de Witte 15-6,15-10 MannendubbelB: Peter KJokjCor Happee- Bjom Korporaal/Onno Donkervoort (allen BC Ommoord) 15-10,15-11', cemengddub- bel-B; Cor Happee/ElLs Hofman w v Kor- poraalBnan Gasperz. Door Nick van der Sluis Rotterdam Twee zeges op rij hebben het waterpol oteam van Rotterdam een plaats in de mid denmoot van de tweede klasse A opgeleverd, maar vrij van degra- datiezorgen is de formatie van coach Krijn de Heer nog niet Van de laatste drie uitwedstrijden moet er in elk geval één worden gewonnen. Tegen hekkensluiter De Dolfijn deed Rotterdam goede zaken: 8-3 zege. Het was slechts een matige afspiegeling van het wedstryd- beeid. Met name in de derde pe riode verscheen de thuisclub vier keer riant voor het doel. Op dat moment was de wedstrijd bij een 5-2 stand eigenlijk al beslist. In belangrijke mate was dat te dan ken aan Marcel Groeneveld. De doelman van Rotterdam voor kwam in de tweede periode en kele 'zekere' Amsterdamse doel punten. Voor Rotterdam doel puntten Dino Dijksman en Jan Joost Wittenkamp ieder twee keer. Ook SVH zette in 2A een belang rijke stap in de richting van lijfs behoud. Bij Koudekerk kon in Al phen een klinkende 12-5 overwin ning worden behaald. De ploeg speelde één van de betere wed strijden van het seizoen. Na een snelle 0-3 voorsprong was het duel al in een vroegtijdig stadium be slist. Gedisciplineerd werd de marge uitgebouwd. Ubbo Romm- erts scoorde vier maal, Mare Peter Verveer drie keer. In de derde klasse E verzuimde RWV een plaatsje op de ranglijst te stijgen. De 7-6 nederlaag bij De Kempvis stemden de Rotterdam se Watervrienden somber. Er was méér mogelyk geweest. Alleen in de Laatste twee perioden het RWV goed spel zien. Alwin van Aggelen maakte vier treffers. Voor Spartaan kwam in 3E de ze ge op ZDHC als geroepen. Door de 4-3 victorie houden de Rotterdam mers uitzicht op prolongatie van het derde klasserschap. „Het zijn onverwachte punten," vond coach Leo Hendriks. „Er is opnieuw keihard voor gewerkt." By de thuisclub was doelman Hans Schuring de absolute uit blinker. Leon Kleefkens miste voor Spartaan bij een 2-1 voor sprong een strafworp- Hendriks vermoedde een ommekeer in de wedstryd, maar deze bleef achter wege. Bij een 4-2 voorsprong aan het eind van de derde periode ble ken de Rotterdammers plots vrij zeker van hun zaak. iirjan Merks (2), Jaco van Middelkoop en Leon Kleefkens waren verantwoorde lijk voor de productie. RotterdamGerechtigheid is soms ver te zoeken in de basketbalwereld. Dat heeft Idétrading/RB zater dagavond aan den lijve ondervonden. Tegen Den Helder kwam de verdiende overwinning niet bij de hard werkende Rotterdamse formatie terecht, maar bleef deze (80-81) aan de strijkstok van Den Heider hangen. Precies één aanval kwam de ploeg van coach Toni Vujanic tekort om de reguliere competitie win nend af te sluiten. Maar het beeld van de laatste vijf seconden (balver lies, nadat Eelco Derks Den Helder naar een 80-81 had geschoten) was een gelijkenis van de vijf voor gaande competitiewedstrijden, Waarin de Rotter dammers ook al zonder winst bleven. Vanavond moet de Rotterdamse formatie alweer aan het werk. In Amsterdam staat de eerste wedstrijd in de kwartfinale van de play-offs (best-of-three) tegen de Amsterdam Astronauts op het programma Ge zien de voorgeschiedenis en de recente resultaten te gen de hoofdstedelijke opponent lijkt succes voor de ploeg van Vujanic in die eerste ronde een illusie. Maar in de Apollohal is Terry Coner (zaterdagavond bewust gespaard) in elk geval weer van de partij en ontbreekt bij de Astronauten de geblesseerde topre- bounder en gevaarlijke schutter Ed de Haas. De return is donderdagavond in sporthal Rijnmond Noord. Mocht een derde en beslissende wedstryd no dig zijn, dan wordt die zaterdag in Amsterdam ge speeld. Rotterdam Door de kersverse international Inge van den Broek haalde hockeyclub Rotterdam alsnog een 2-2 gelijkspel binnen bij Bloemendaal. In een pe riode waarin de Rotterdamsen wegzakken in de hoofdklasse, zouden zij met zo'n resultaat tevreden moeten zijn. Maar trainer Robbert-Paul Aalbregi baalde van de wedstrijd op 't Kopje. „Ik had hever gewonnen omdat ik met HC Rotter dam graag op de vijfde plaats wil eindigen," aldus de coach. „We zijn na de winterstop goed gestart, maar kregen plotseling met een inzinking te maken. Het gevolg is dat we eerst geen uitzicht meer hadden op de vierde plaats en zelfs werden teruggeworpen naar de zevende plaats. Omdat MOP en Den Bosch heb ben gewonnen is de vijfde plaats nog lang niet bin nen bereik. Vorig jaar eindigden we op een achtste plaats en ik heb een vierde of vijfde plaats als doel ge steld. Met nog drie wedstrijden voor de boeg moeten we er van alles aan doen om alsnog vy fde te worden." Bloemendaal kwam door een dubieus doelpunt aan de leiding. Inge van den Broek maakte uit een com binatie gelijk, maar halverwege de tweede helft kwam de thuisclub weer op voorsprong. Van der Broek zorgde daarna voor de tweede gelijkmaker. De vrouwen van Victoria lieten het in de overgangs klasse B tegen Nijmegen volledig afweten. Voor rust kregen de Kralingers al weinig kansen en na rust werden zij weggespeeld: 0-3. Rotterdam kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Rapidity. Bij de thuisclub ontbraken Stijn Bakkeren en Jurgen Bakker. Trainer Mark Kaptein had de twee talentvolle spelers uit de ploeg gelaten om een beter collectief te hebben. Voor de Rotter dammers scoorde Jan Jaap de Vin uit een strafbal Leonidas versterkte zyn positie in de subtop van de overgangsklasse A De ploeg van trainer Johan Wolt huis zegevierde met 5-2 over Ede. Voor de Rotter dammers scoorden Jan van de Waard (2x), Michel Kroot en Maarten Bresser. Victoria juichte tegen degradatiekandidaat Union veel te vroeg. Op het moment dat de Kralingers met 2-0 en later 3-1 aan de leidin: vamen, sloop de ge makzucht in de ploeg. Het ge\ uig was dat Union een 3-1 achterstand omzette in een 4-3 voorsprong. In de laatste tien minuten stelde Job Uoyd alsnog orde op zaken: 4-4. Voor Victoria scoorden Huib Lloyd, Bob Bartelds, Thijs Stoop en Job Lloyd. KesselDanny Breur is het nieuwe Grand Prix-sei- zoen uitstekend gestart. De 24-jarige Rotterdamse driebander, die met zijn team Geveke Verlichting op het punt staat naar de eredivisie te promoveren, heeft zich in de eerste Grand Prix in Kessel zó goed weten te manifesteren dat hy pas door de latere win naar Dick Jaspers in de halve finale kon worden afge stopt. Breur, die afgelopen jaar voor de eerste maal het Masterstoemooi haalde en daarbij tot de beste zes tien spelers van Nederland hoorde, opende het Lim burgse toernooi met een fraaie overwinning op Christ van der Smissen (50-44 in 41 beurten). In de daaropvolgende wedstrijd maakte de Rotterdammer tegen Frans Belderbos een serie van vijftien, die hem uiteindelijk als hoogste serie van het toernooi nog een premie van duizend gulden opleverde. Breur won het duel van Belderbos met 50-33 in 31 beurten en was nadien weer tegen Tom Paris op dreef, die met 50-27 in 38 pogingen het nakijken kreeg. In de kwartfinale nam Danny Breur een nieu we klip in de vorm van Jan Amouts, die met 50-48 in 42 beurten werd geëlimineerd. Breur bleef nog over met de beste drie van Neder land op dit moment: nationaal kampioen Raimond Nurgman, 's werelds nummer twee Dick Jaspers en Louis Havermans, die op de wereldranglijst op de ne gende plaats is gekomen. In de halve finale tegen Dick Jaspers nam Breur we derom brutaal de leiding. Bij 27-25 in zyn voordeel wist Jaspers hem pas te passeren. De Brabander wist in het defensief ingestelde duel telkens de gaatjes te vinden om kleine series te maken, waardoor hij zich met 50-36 in 47 pogingen voor de finale wist te plaat sen. In de eindstrijd overmeesterde Jaspers tot grote opluchting van zichzelf Raimond Burgman, die met 50-28 in maar 18 beurten (beste partij van het toer nooi) werd geklopt. Jaspers had de laatste vijf onder linge wedstrijden telkens van de Nederlandse kam pioen verloren. Het is overigens opvallend dat de als traag spelend bekend staande Jaspers opnieuw een toernooi (zijn tweede op rij) met een tijdklok wint. „Dat is waar schijnlijk ook de oorzaak, dat ik ?r> goed heb ge speeld," meent Danny Breur. „Ik speel normaal al snel en als het dan ook nog lekker loopt, dan raak je helemaal in trance. Alleen Jaspers verstoorde het Dat is achteraf jammer. Maar ik ben beslist niet onte vreden." Freek Lagerwaard heeft de Van Ewijk wisselprys in de wacht gesleept de bekerwedstrijd voorde vier de klasse libre. De Barendrechter bleef met twaalf punten zyn clubgenoot Juul Pieterse voor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3