Invaller doet SW de das om SMC op de weg terug Fortuna sleept zich naar eind seizoen Revanche hockeysters Asvion op Pollux Kritiek van trainer Henk Salari op gevolgen van fusieperikelen Hermes onder de rode streep MSV71 verlost van Tempo 'Drappie' wijst VDL'ers de weg Seizoen Excelsior'20 is nu wel naar de knoppen Green Eagles: winst en verlies UVG speelt weer sterk C-juniore in basis Evergreen Degradatie dreigt voor SZC Maandag 24 maart 1997 Rotterdams Dagblad Schiedam De 0-1 thuisneder laag tegen mede-degradatiekan didaat Hellevoetsluis heeft Her mes DVS naar een degradatieplek doen kelderen. Door het verlies zijn de Hellevoelers op de rang lijst naast Hermes gekomen, maar de Harga-club heeft één duel meer afgewerkt. Omdat rode lantaarndrager CO- AL het Schiedamse DRGS beent je lichtte, houdt Hermes nog twee ploegen onder zich. Aan het eind van de rit degraderen er echter drie ploegen. De thuisploeg kreeg onder andere via Kevin Stiefel een goede moge lijkheid om op voorsprong te ko men, maai' het geluk was niet aan zijn zyde. Een omstreden straf schop, koelbloedig benut door Schiedammer Erwin van der Lee, bracht de bezoekers na de pauze op voorsprong. Trainer Frans Schaap dirigeerde zijn formatie naar voren maar de Helle- voetsluis-verdediging bleef over eind, Een kwartier voor tijd maakt een verdediger van de be zoekers een handsbal binnen de beruchte lijnen maar tot verbijste ring van Hennes volgde er geen strafschop. Aanvaller Ruben Kor sten kreeg tweemaal geel en kon dus vroegtijdig de douches opzoe ken. Het eerstvolgende duel uit tegen DHZ zal een cruciaal duel worden. Ook Hellevoeter Van der Lee werd met twee gele kaarten weggezonden. De tweede werd hem naar eigen zeggen aan gesmeerd door zijn 'maatje' Raymond dumper. ,,Dat waren mijn vierde en vijfde kaart," aldus Van der Lee. „Dus waarschijnlijk speel ik met Pasen niet." Den Haag Zesdeklasser MSV71 heeft tegen Tempo de eerste nederlaag van het seizoen geleden. Ondanks het verlies blij ven de Maassluizers riant lijstaan voerder. De spelers waren in elk geval op gelucht dat de wedstrijd gespeeld was. Tempo had in de thuiswed strijd eerder dit seizoen een bik kelharde partij gespeeld en een aantal MSV71-spders had geen trek in het duel. Het gelegenheid selftal dat trainer Han van Leeu wen de wei in had gestuurd, speel de angstig. Veelvuldig trokken zijn manschappen hun been te rug. De thuisploeg maakte daar dankbaar gebruik van en opende op slag van rust de score. Na rust gooiden de Maassluizers wat schroom van zich af en kregen ze enkele mogelijkheden. Een pegel van Mike Wamaar raakte de paal. Erik de Gier liep tegen een gele kaart op. Als gevolg van de nederlaag moet MSV71 nog even wachten op een eventueel kampioensfeest. Door het dubbele paasprogramma kan MSV71 binnen enkele weken be slist de champagne ontkurken. De eerste nederlaag voorkomt echter de ongeslagen status die dit seizoen zo mooi was opge bouwd. Tempo aast op de tweede plek die recht geeft op de nacom- potitie. De mogelijkheid bestaat 'Ut beide ploegen elkaar vol- tl eizoenweer ontmoeten. - HwlntsheulDe terugkeer van de door een ernstige ziekte getroffen Martin 'Drappie' Fastenau in het eerste elftal van VDL inspireert zijn medespelers tot grote daden. Quintus kreeg van de ontkete nende Maassluizers met 24 klop. Fastenau vierde afgelopen dins dagavond in de oefenwedstrijd te gen MW27 zijn rentree en speel de de volle negentig minuten. Het gesprek dat aanvoerder Renè Ver hagen afgelopen week met de se lectie voerde, kreeg ook het nodi- ge effect. John Suisse, ook terug 'van weg geweest, opende voor de rust de score en verdubbelde de niet lang daarna de marge. De 0-2 voorsprong gaf de Maas sluizers vleugeltjes. Met name de tweede treffer van de razendsnel le Suisse was een juweel van een doelpunt, Aanvoerder René Ver hagen schoot zelf de derde goal binnen en de wedstrijd leek al in een vroeg stadium beslist. Op slag van rust zagen de West landers echter weer kans VDL te bedreigen. Een prachtige vrije trap was doelman John van de Meij te machtig (1-3). Na de pauze bleven de ftfaassluizers heersen, maar een cbunter van de thuis ploeg bracht de spanning weer he lemaal terug in de wedstrijd. Fas tenau kopte nog een bal van de doellijn en VDL wankelde even. In de slotfase maakte gangmaker Verhagen zijn tweede treffer, waarmee Quintus definitief de nekslag kreeg toegediend. Later viel hij geblesseerd uit. Geel was er voor John van de Meij, Rob Smit, Martin Fastenau, William Brinkman en Hennie Brinkman. DoorTondeLeede Schiedam Jasper Beijers- bergen mocht zich gisteren na afloop een gouden wissel noemen. In de zeventigste minuut verving hij in het duel tegen gastheer SW Blauw Zwart-aanvaller Rem- co van der Kooy en koud in het veld zette de invaller SW op een 1-2 achterstand waar na h:; met nog twee prachti ge treffers, dus een glaszui- vere hattrick, de eindstand op 14 bepaalde. SW was ze ker niet de mindere ploeg maar het ontbeerde het ge luk dat een koploper, dat Blauw Zwart met afstand is. nu eenmaal wél lijkt te bezit ten. Het leek er allemaal zo mooi uit te zien voor de Schiedamse runner- up. Niels Rooders had zijn ploeg in de vijftiende minuut op een 1-0 voorsprong gezet. Een door Scott Wulferdingen doorgekopte ingooi kon de uit het niets gekomen Rooders sïmpeltjes achter Blauw Zwart-doelman Leo de Boer schuiven. SW controleerde de partij hoewel de gasten uit Wasse naar soms gevaarlijk voor het doel van Ronald de Pee opdoken. Zo ging een kopbal van Harry de Jong rakelings naast en knalde Richard van der Vaart uit de draai op het lichaam van de sluitpost. Enkele minuten voor de thee was het plots gedaan met de rust in het veld. Net nadat Wulferdingen een volkomen onterechte gele kaart van scheidsrechter R. V. van der Hilst had ontvangen, ging Herman Zoetmulder, zonder dat er een bal in de buurt was, tegen de vlakte. In de daaropvolgende consternatie werd her en der ge schopt en geslagen door zowel spelers van SW als Blauw Zwait. De arbiter gaf direct nadat de kruitdampen waren opgetrokken een rode kaart aan beide doel mannen. In de ogen van de fluitist hadden De Pee en De Boer zich het meest laten gelden in de klei ne kloppartij. 'Blindkaan' „Zoetmulder kreeg een blind kaan," gaf SW-trainer Henk Sa lari zijn visie, „van die nummer zes (Richard van der Vaart, red.). Die goser liep de hele wedstrijd te irriteren en had door een van mijn spelers na een kwartiertje al uit geschakeld moeten worden. Zelf had ik daar als speler geen enkele moeite mee, maar dat zit er bij mijn spelers nog niet in. Wel vond ik het goed om te zien dat de spe lers voor elkaar opkwamen. Het is niet goed te praten wat er ge beurde, maar de spelers toonden toch aan dat ze voor hun maatjes in de bres springen." Met Ricardo Gokke, ingebracht ten koste van Dennis Valentijn, onder de lat ging SW met een 1-0 voorsprong rusten. Binnen een minuut na rust zorg de Harry de Jong uit een voorzet van Marcel l'Ami voor de onver wachte gelijkmaker. De gasten jutten zich vervolgens flink op en uit een razendsnelle uitval kwam de 1-2 van Blauw Zwart tot stand. „Tot de gelijkmaker," had Salari het gelijk aan zijn zijde, „waren wij de betere ploeg. Dan komen we na een smerig countertje ach ter en gaan de koppies omlaag. Ik heb nog amper een verdediger voor een aanvaller gewisseld of de 1-3 komt er overheen. Dan is het potje gespeeld. We mogen zelfs blij zijn dat de uitslag niet hoger dan 14 is uitgevallen." Tot grote vreugde van de grote Blauw Zwart-aanhang liep de lijstaanvoerder in de slotfase naar een geflatteerde 14 winst middels Rijswijk Net als vorige week bij ADO Den Haag wisten de voetbal lers van SMC in hun uitwedstrijd tegen RVO de winst mee naar huis te nemen. In een volgens oe- fenmeester Paul de Roos vooral van SMC uiterst acceptabel tref fen zorgden Alberto Baptista Li ma en Leo Letwoiy voor de 0-2 overwinning. De Schiedamse formatie moest het in Rijswijk doen zonder de zieke John van der Belt en de nog altijd geschorste spelers Murat Babacan en kader Fares. Voor hen speelden de helemaal op de terug weg zijnde Dick Sparreboom (De Roos:Dickie is heel erg goed be zig. Hij werkt zich kapot en doet er alles aan om zijn basisplaats te houden."), Gerald Baars en Ershi Arsian. „De eerste helft ging ge lijk op," gaf De Roos zijn mening, „en beide ploegen kregen twee kansen. Onze kans was een vrije trap van Jan Brokling die via de keeper op de paal terechtkwam. De tweede mogelijkheid was een afstandsschot van 'Lima' die de doelman van RVC ternauwernood kon tegenhouden. De ruststand van 0-0 was dan ook een juiste weergave van de verhoudingen." In de rust gaf De Roos zijn spelers de opdracht om achterin behou dend te spelen om geen risico te nemen met de razendsnelle aan vallers van RVC. De spelers van SMC, met volgens De Roos Boz- kurt, Berveling en Letwoiy als uitblinkers, moesten wachten op de mogelijkheden lot een snelle uitbraak om de wat trage verdedi gers van de thuisploeg te verras sen. „De spelers hielden zich goed aan de opdrachten," constateerde De Roos tevreden, „waardoor we zeker zes open kansen kregen, naast de twee doelpunten die we scoorden." In de vierenvijftigse minuut opende Alberto Baptista de Lima de score. Dick Sparre boom stuurde 'de parel van Thur- lede' in de diepte. Het aanvanke lijk geblokte schot werd door de schutter hoogstpersoonlijk tot 0-1 gepromoveerd. „Daarna kreeg Appie," klonk bij De Roos een licht verwijt door, „nog een x-aan- tal scoringsmogelijkheden, vooral in één tegen één situaties. Omdat de bevrijdende treffer uitbleef, ontstonden er nog enkele hache lijke situaties bij ons voor het doel." Pas in de voorlaatste mi nuut besliste Letwory het duel met de hekkensluiter. „Over de hele linie," aldus De Roos, „komt het voetbal weer terug. Het kan beter, daar werken we aan." DoorMikos Gouka Waardingen Fortuna Vïaardin- gen sleept zichzelf moeizaam naar het einde van de competitie. Het in degradatienood verkeren de De Musschen bleef simpel op de been en kreeg met 1-1 waar voor het gekomen was; een punt. Fortuna maakte zich gedurende de negentig minuten niet of nau welijks druk. De formatie van Jan Baksteen heeft blijkbaar genoeg andere zaken om de aandacht op te richten. Zo is er nog altijd geen zekerheid over het komend sei zoen. Jan Baksteen geeft de pijp definitief aan Maarten en Gilbert de Wildt zat de scepter gaan zwaaien. Geruchten over een leegloop in het eerste elftal blij ven vooralsnog geruchten. „Ik weet niet of er veel jongens vertrekken," mopperde Bak steen. „Het zou kunnen dat er wat weg gaan. Het blijft natuurlijk on zéker wat er hier volgend seizoen allemaal gaat gebeuren. Gaan we fuseren? Op welk complex gaan we voetballen? Het zijn dingen die de jongens bezighouden. De prestaties in het veld worden er vervolgens niet beter op. Spelers gaan er niet honderd procent voor en daar erger ik me wel eens aan." Voor Fortuna is er dit seizoen niets meer te halen. De koplopers zijn al veel te ver uit het Vlaar- dingse zicht en ook de staartploe- gen staan ruim achter de rood-ge- len. De derde periode zou nog een succesje kunnen opleveren, maar daar zijn de kansen miniem. De matheid straalde gisteren van de spelers af. De Musschen nam na een kwartier spelen de leiding toen Sjaak Weber mistastte op een lange bal. Antonio Sanchez kreeg vervolgens een niet te mis sen kans en schoot de bal langs Marcel Molenaar (0-1). De Rotter dammers koesterden de voor sprong, ze staan immers maar net boven de rode streep. Na de pauze was met name Dennis Hooger- boord dichtbij de gelijkmaker. Op wilskracht kwam hij zelfs langs sluitpost Michel Kroep maar strandde vervolgens op een ver dediger. Tien minuten voor het slotakkoord van de goed leidende arbiter Knups uit Hellevoetsluis schoot Marco Bravenboer een vrije schop vanaf 'randje zestien' laag en zuiver langs Kroep: 1-1. Invaller Ronald Nelemans, zater dag nog negentig minuten actief in het hoogste jeugdelftal van For tuna, was nog dicht bij de winnen de treffer maar zijn goede actie strandde in schoonheid. Fortuna zal de komende weken knopen door moeten hakken. De beslis singen zullen voor de spelers van belang zyn. De Vlaardingse club beschikt al niet over een grote se lectie en vertrek van een aantal steunpilaren zou weieens desas treuze gevolgen kunnen hebben. De nood is nu al aan de man. Het tweede elftal moest gisteren met zeven jeugdspelers aantreden. Al met al geen passend emde van de trainersloopbaan van Baksteen. Door Bas van den Berg Schiedam De Schiedamse ar men gingen bij het laatste fluit signaal van scheidsrechter Luub Hafkamp aarzelend omhoog, De hockeysters van Asvion konden het nog nauwelijks geloven, maar hadden toch revanche op streek genoot Pollux (1-0) genomen. Het was wel een overwinning die moeizaam tot stand kwam. Met name in de tweede helft stonden de Schiedamsen lange tijd met de rug tegen de muur. Volgens train- ster Nicoiien de Rond werd Pollux zelfs een strafbal onthouden toen Rachael Boer onderuit werd ge haald. In de rust maakte Asvion-trainer Ronald Jacobs 'zijn' vrouwen dui delijk dat een 1-0 voorsprong veel te weinig was om met een goed gevoel aan de tweede helft te be ginnen. „Ik schat dat we zeker met 4-0 voor hadden moeten staan," aldus de trainer. „We wa ren veel sneller, legden betere combinaties op de kunstgrasmat en onze tactiek stelde Pollux voor grote problemen. We opereerden met twee diepe spitsen met kort daarachter Janneke Stolker. Keer op keer kveeg zij de mogelijkheid te scoren." De aanvalster van Asvion beperk te evenwel haar scoringsdrift tot een treffer die in de twaalfde mi nuut tot stand kwam. Zij pikte de bal op en liet na een fraaie solo keepster Margreet van Halewijn Tramster Ni coiien de Rond (twee de van rechts) neemt voor de wedstrijd van Pollux al tijd even de tactiek door speelsters. Tegen Asvion bood dat wei nig soelaas; Schiedam sen wonnen met 1-0. Foto Peter Mol kenboer kansloos: 1-0. De thuisclub bleef loeren op een tweede treffer en bijna was het na twintig minuten opnieuw raak. Vanaf links zette Merel Stolker de bal goed voor, maar haar zusje Janneke kwam net iets te kort om de marge te vergroten. Bij een volgende aan val schoot Janneke Stolker op nieuw de bal hard in, maar nu was het keepster Margreet van Hale wijn die redding bracht. Pollux stelde daar één aanval tegenover. De kleine en snelle Katinka Kuil ondernam op links een solo, maar stuitte op Asvion-keepster Debbie Broekhuizen. Hoewel de thuisclub ook na rust nog de meeste aanspraak op een treffer maakte, kroop Pollux steeds nadrukkelijker uit haar schulp. Het werd steeds duidelij ker dat Asvion voor rust te veel van haar krachten had gebruikt en de laatste twintig minuten een vermoeide indruk maakte. Vooral toen de Vlaardingsen het tempo verhoogden kwam Asvion er wei nig meer aan te pas. Ondanks het overwicht bleef Pollux met lege handen. Enerzijds stak keepster Debbie Broekhuizen in goede vorm en pareerde ze vele schoten. Maar ook werd Pollux een strafbal onthouden toen Rachael Boer te hard werd aangepakt. Volgens trainster Nicolien de Rond, die ook volgend seizoen in dienst is van Pollux, had een ge lijkspel een betere verhouding ge weest. „We speelden voor rust erg rommelig en creëerden nauwe lijks kansen. Volgens mij heeft dat te maken met de zwakke start na de winterstop. De eerste vijf wedstrijden in de competitie wa ren we nog ongeslagen en ston den we bovenaan. Langzaam maar zeker zijn we afgezakt en van de vier wedstrijden dit jaar hebben we er maar één gewon nen. In het begin geloofden we nog in een kampioenschap, maar dat gevoel is al lang voorbij," SW'er Ri chard Lodder rukt op rich ting Blauw Zwart-doel. De midden velder keer de na de rust niet terug op het veld. Hij werd vervan gen door Nll- tort Fortez Foto Peter Molkenboer 'supersub' Beijersbergen. „De derde periode is ook over," aldus Salari, „maar wat wil je ook als het zo'n teringzooi in de vereniging is. Door de fusieperikelen is er niks meer mogelijk. Dat neem ik een aantal mensen zeer kwalijk." SW-Blaaw Zwart 14(1-0). 15 Niels Rood ers 3-0,46 Harry de Jong 1-1,71,76 en 80 Jasper Beijersbergen 1-2,1-3 en 1-4 Bijzon derheden: Geel was ervoor Van Hees, Wul ferdingen en Snel (allen SW) en Beltman, Rood voor De Pee en De Boer. SVV: De Pee, Van Oers, Van Hees, Zoet mulder, Vlasveld 179. Hauajou), Lodder (46. Fortes), Molenaar, Rooders, Wulferdingen, Valentijn (43 Gokke) er. Snel Blauw Zwart: De Boer, Raaphorst, Vree man, J enH de Jong, 1'Ami, Van der Ploeg (31 Van der Kooy), Lagerberg (43. Verhart), Beltman, van der Kooy. „Ik werk nog altijd leuk met de jongens. We trainen lekker, alzyn de omstandigheden verre van luxe. Ik heb het nu als trainer wel gehad, ook een andere dub kan me niet meer van gedachten ver anderen. Als Fortuna-man hoop ik niet dat de eventuele fusie er komt, al denk ik dat wij er niet meer onderuit kunnen. Een aan tal jaren geleden hadden we 1500 actieve leden en kwam er zelfs een ledenstop. Ik denk dat we nu blij mogen zijn als we er nog 400 hebben." Fortuna Vlaardin gen-De Musschen 1-1 (O- 1). 14 Antonio Sanchez 0-1,80. Marco Bra venboer 1-1. Bijzonderheden: Fortuna kon niet beschikken over de geblesseerde Leen Muis, De Maassluizer heeft een spierver- rekking opgelopen en komt dit seizoen waa rsehij rüijkniet meer in actie. Fortuna: Molenaar, Heenenweer, Braven- boer, Voerman, Schippers, Weber, (öl.Nele- mans), Boxem, Bouman (46. De Klerk), Hoogerboord, Oosterhout, Van der Lugt. De Musschen: Kroep, Van de Burg, Osch- ner, Aquilera (44. Mangert, 60 Hol), Danny van het Wout, Strörmann, Ruys, Sanchez, Boshart, Vrydag, Mano van het Wout SchiedamEr moet op Thurlede nog een mirakel ge beuren, wil Excelsior'20 in de vierde klasse nog een rol van betekenis kunnen spelen. Met Ronald Buyt als interim-trainer op de bank heeft het 'jeugdelftal' de tweede opeenvolgende nederlaag geleden. Sport ing Lodewijk Pioniers ging met een 1-0 overwinning naar huis. In het duel kreeg Marco Jalink geel. De enige treffer viel zo'n tien minuten voor de thee nadat doelman Menzo van de Beek een schot niet klem kon krijgen en het antwoord op de rebound schuldig moest blijven. Gelegenheidsgrensrechter Jan Eikenbroek wapperde nog wel met zijn vlagge tje, maar de arbiter honoreerde het signaal niet. In de eerste episode waren Jalink en Aijan Ruts in kansrijke positie, maar beiden faalden. Ook in deel twee kreeg Jalink nog een mogelijkheid, maar dit keer struikelde hij over zijn eigen voeten. Een schot van Ersin Kaplan werd door de doelman gepakt. Nu blijkt dat Excelsior'20 met het gepredikte sys teem uit het voetbalbeleidsplan niet tot aanspreek bare resultaten komt, zou de kntiek op het huidige situatie wel eens heviger kunnen worden. Het feit dat Excelsior'20 hoofdtrainer Hans de Rover op non- actief stelt en een trainer zonder de vereiste papieren Buyt heeft alleen het diploma JVT (jeugdvoetbal trainer) op zak de zaken vervolgens waar Iaat ne men, moet in elk geval voer voor de WON (Vereni ging van Oefenmeesters in Nederland) zijn. Sporf kort Hans van Zeeland, de bondscoach van het nationaal waterpoloteam, geeft dinsdagavond een demonstra tie voor de waterpoloploeg van De Walrus/Shell. Voor deze bijeenkomst, die in het Kolpabad wordt gehou den, is ook VZC uitgenodigd. Aanvang: 19.30 uur. SW speelt dinsdagavond een oefenduel tegen een Kaapverdiaans elftal met daarin ondermeer SMCer Alberto Baptista de Lima en SWer Nilton Fortez. Het duel op Harga begint om 20.00 uur. BZ'~2-Green Eagles (m) 78-73 (4041). De basketballers van Green Eagles controleerden lange tijd het duel, maar stonden uiteindelijk met lege handen. In de slotfase be ging de ploeg van coach Karei Venver in zowel aanval lend als verdedigend opzicht enkele dure foutjes. Green Eagles had in de strijd tegen degradatie de punten uitste kend kunnen gebruiken. Poul Boelaars blonk uit met 25 punten. Routinier Kees Brugman scoorde er 14, talent Sander Scheffers 12. Center Marco Robben deed niet mee vanwege een wedstrijd van de junioren. Divine-Green Eagles (v) 4042 (23-18). Green Eagles scha kelde aan het einae van de eerste helft (23-14) over op een zone-verdediging en dat bleek een goede zet De Maas- sluise ploeg speelden na rust meer georganiseerd en trok in slotminuut de winst naar zich toe, Monique Brobbel was weer goed op dreef. De kleine spelverdeler scoorde 14 punten. OSC-DWS (v) 32-16 (17-6), Het snelle kapsel van de coach en het grotere veld m Amsterdam hebben niet kunnen voorkomen dat DWS een rampzalige wedstrijd speelde Alhoewel de Schiedamsen voor de wedstrijd al wist dat OSC een betere tegenstander zou zijn, gingen ze toch voor de winst. Maar die kwam er niet. In het begin wer den er te veel fouten gemaakt om tegengas te kunnen ge ven. Toen de vrowuen dames dat eenmaal doorhadden, gingen ze hun eigen spel spelen en kwamen ze toch nog tot een aantal leuke doelpunten. Marjan den Hartog scoorde vier maal, Groene Ster-WIK (m) 20-25 (11-12). Het in groten getale meegereisde publiek heeft er met veel lawaai voor ge zorgd dat de Vlaardingse handballers het idee hadden dat ze een thuiswedstrijd speelden. En het heeft gehol pen. Het gehele team was zaterdag m goede doen. In het eerste bedrijf had WIK de kans om een voorsprong van 9- 12 verder uit te bouwen, maar geforceerd handbal stond dat in de weg en gaf de gastheren de kans om terug te ko men in de wedstrijd. Na rust stonden er twee gelijkwaar dige ploegen op het veld maar halverwege werd er een gat geslagen van drie doelpunten en kwam Groene Ster er niet meer aan te pas. De voorsprong werd zelfs nog ver groot tot vijf doelpunten. UVG (v)-Aalsmeer 22-14 (8-9). In de eerste helft die bijna een kopie was van die van vorige week, konden de twee ploegen elkaar goed in evenwicht houden. Door uitmun tend keeperswerk aan de kant van UVG werd een grote achterstand voorkomen. Na de rust kon Aalsmeer nog tien minuten meekomen, maar daarna was het afgelo pen. Via snel en mooi handbal konden de Schiedamsen zich naar hartelust uitleven, Nicole van Boles enMartine Menses scoorden respectievelijk acht en vijf treffers. Tempo-Asvion (m) 2-3 (1-2), Tegen de hekkensluiter haal den de Schiedammers ternauwernood de zege binnen. 'Matchwinner' was Remco van Staveren die bij de stand 2-2 met nog enkele minuten op de klok de bal via de back hand fraai m de korte kruising sloeg. Frenk Hortensius (strafbal) en Bart-Jan van Collenburg gingen hem voor. Spirit (mhSpijkenisse 6-2 (6-1). Onoplettendheid in de Schiedamse defensie leidde een kwartier voor de rust tot de voorsprong voor Spijkenisse. De tweede helft toonde hetzelfde spelbeeld: Spirit dat weliswaar kansen kreeg, maar daar te slordig mee omsprong. Spijkenisse stelde tien minuten voortijd de zege veilig na het benutten van een strafcomer. Pollux (m)-Berkel en Rodenrijs 7-1 (4-0). De VI aard In ge rs zón de laatste weken goed op dreef. Ook nu stokte de doelpuntenproductie pas bij zeven. De treffers werden verzorgd door Jom Kalder (3x), Barry van den Berg <2x), Bart-Jeroen Petri en Raphael van der Ven. Evergreen (m)-Catwyck 0-1 (0-1). Ondanks de nederlaag toch tevreden gezichten bij de Maassluizers. „Als je de vorige keer met 8-0 verliest en nu slechts met 1-0, mag je best tevreden zijn," aldus coach Alex Slier. Op slag van ru st kwam Catwyck op 1 -0, waama h et de voorsprong niet meer uit handen gaf. Spirit (v)-Voorne 0-1 (0-0). Spirit moest het doen zonder 'rots in de branding' Femke Ouwerkerk (knieblessure) en dat was merkbaar. Spirit had in de eerste helft het bes te van het spel, maar kon dit niet in doelpunten uitdruk ken. Daarnaast ontbeerde het geluk, zoals coach Jeroen van Wyhck bevestigde. Evergreen (v)-Alkmaar 2-3 (1-1). Het keepersleed bij Evergreen noopte trainer-coach Mar- lou Booster om C-juniore Sivan Liberman m te zetten, die een verdienstelijk debuut maakte. Choi mi Chung open de de score voor de Maassluissen. Na de gelijkmaker stoomde Alkmaar op naar 2-1 en 3-1. Liane van Hassel bracht haar ploeg nog wel dichterbij, maar nadat zij ge blesseerd het veld moest verlaten (stick op oog), ging het licht uit voor de Maassluissen. Waterpolo De Walrus/SheU-Poseidon'56 8-3. Als gevolg van de ne derlaag die Hieronymus leed, heeft De Walrus/Shell dat zelf geen fout maakte, nog maar één punt achterstand op de küplwpciDc Vlaeudingers, die met 8-3 van Poseidon wonnen, waren zeer gemotiveerd. Deperiodestanden wa ren 3-1,4-1,5-1.8-3. SZC-Rake t 9-11. Door van Raket te verliezen is het water poloteam van SZC in theorie al gedegradeerd uit de lan delijke derde klasse. In het belangrijke duel keken de Schiedammers regelmatig tegen een achterstand aan. De periodestanden waren 34, 5-7, 6-10 en 9-11. Voor SZC scoorden: Nikos Vlachos. Ard Wildenboer, Jurjen Engels man (allen 2x), Richard Kramer, Jeroen Maltha, Remco de Jong,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5