Tranen na zinderende finale Tafeltennissers FVT gaan verder na 'lachertje' Serge Zwikker neemt met lege handen afscheid van 'Tar Heels' Snookerkoning Fabrie rekent af met loden last Cricketduel wijkt voor demonstranten Alcazar is zekerzesde Slowenen sterksten in rugby strijd Nouwt naast EBU-pluche Mislukte greep naar volleybalbeker voor Capelle startschot onderhandelingen WION moet wennen Feest in Doetinchem voor Limburgse handbalclubs Van Dijk koelbloedig in knock-out-race Hockeysters Kampong pakken Europa Cup-II i Rotterdams Dagblad Dinsdag 1 april 1997 Kuala Lumpur Tijdens de WK voor B-landen is de cricketont moeting tussen Canada en Neder land afgelast omdat het veld was bezet door demonstranten. Deze wedstrijd was op het laatste moment verschoven naar het speelveld waarop oorspronkelijk Israël en Gibraltar zouden spelen. Het gerucht ging echter dat pro- Palestijnse demonstranten daar een stokje voor wilden steken. De organisatie dacht hen te foppen door een andere wedstrijd te laten spelen op dat complex. Daar trok ken de ongeveer 250 demonstran ten zich echter niets van aan: vol gens hen ging het gewoon om de match tussen Gibraltar en Israël. Ze kwamen het veld op. schreeuwden leuzen, trapten te gen reclameborden en vernielden enkele cricketattnbuten. Canade zen en Nederlanders, juist bezig zich op het veld op te warmen, werden overhaast de bussen in gedirigeerd en bliezen de aftocht. Het duel tussen Gibraltar en Is rael is wel gewoon afgewerkt. Dat gebeurde achter gesloten deuren. Nederland en Canada kregen elk een punt, maar waren al verze kerd van een plaats bij de laatste acht. Nederland werd ingedeeld in de kwartfinalepoule met Ier land, Hong-Kong en Bangladesh. De nummers één en twee spelen kruisfinales. Rotterdam De volleybaisters van Alcazar/Erasmus blijven in goeden doen. Odyk, dat twee plaatsen hoger op de ranglijst staat, werd met 3-2 verslagen. De setstanden waren 6-15,17-15,7-15, 15-5 en 15-8. De winst werd ge boekt ondanks het feit dat Femke Bart en Ilona Schapendonk van wege een korte paasvakantie ont braken. Tony Boer, de trainer- coach van de Rotterdamse stu dentes. was na afloop dan ook zeer tevreden: „We eindigen nu zeker op een zesde plaats." Rotterdam Het Sloweense RFC Kolinski heeft het traditionele paastoemooi van Rugbyclub Rot terdam gewonnen. De Slowenen haalden aan de Beekweg acht punten binnen. Het deelnemers veld bestond verder uit Magpies en Emma Islanders (beiden uit Engeland), Hookers (Hoek van Holland) en RRC zelf. Die beide Nederlandse clubs haalden maar één puntje. Aan de Beekweg was er ook een duel tussen de Rotter damse CoLts en een sterk Colts team uit het Engelse Hitchen. Op het laatste moment wonnen de buitenlandse gasten met 5-10. NymburkJos Nouwt, de voorma lige voorzitter van de Nederland se badmintonbond (NBB), heeft geen plaatsje bemachtigd in het bestuur van de Europese Badmin ton Unie (EBUTijdens een jaar vergadering in Nymburk (Tsjechië) kreeg de 45-jarige Zoe- termeerder te weinig stemmen. Nouwt, momenteel bij de NBB be last met tcpsport2aken, zou de portefeuille 'strategie en plan ning' toebedeeld krijgen. De Rus Vladimir Livsjits en de Noor Truls Brekken werden wel gekozen in het EBU-bestuur. Martijn van Dooremalen is één van de vieT Europeanen die van de EBU steun krijgen voor verkiesbare functies binnen de internationale badmintonfederatie (IBF). Rotterdam Toptafeltennis in Nederland topsport? Als de twee wedstrijden in de hal ve finale om het landskampioenschap al een formaliteit zijn... De return tussen FVT/ "Visser en Sloun Interieur had zaterdagmid dag - na de 7-0 overwinning van de Rotter dammers in de eerste wedstrijd - niet eens gespeeld hoeven te worden. De gasten arri veerden namelijk incompleet en moesten daardoor reglementair al twee partijen ver loren laten gaan. Het tweede duel was al met al een lachertje en eindigde metdezell- de cijfers, 7-0. De Rotterdammers konden er ook niets aan doen dat de tweede wedstrijd tegen Sloun Interieur een farce was. Dc Limburgse ploeg bestond slechts uit de Belg Gerard Bouteiller en de Duitser Peter Heister. Han Gootzen is met wintersportvakantie. Het incompleet verschijnen komt Sioun ook op een boete van 500 gulden te staan. Voorjaarstitel Het team van coach Alfred de Jong kan zich nu gaan opmaken voor de twee finalewed strijden tegen Perfection Irene. Dit Til- burgse trio rekende twee keer probleem loos (2-5 en 6-1) af met Pecos. De strijd om de voorjaarstitel wordt een herhaling van de najaarsfinale die door FVTtverd gewon nen. De eerste wedstrijd is zondag 6 april in Tilburg (13.30 uur), de beslissende retum wordt zondag 13 april aan de Persoonsdag gespeeld (eveneens vanaf half twee). Bij winst prolongeert FVT meteen het lands kampioenschap. kSiU&K, Door Hans Kerbert Nleuwegein Rode koppen, tintelende vingers en suizende oren. De bekerfinale van zaterdag tussen de volleyballers van Alcom/Capelle en Kuipers/Zwolle was een finale zoals die hoort te zijn. Kwalitatief niet altijd even hoogstaand, maar zinderend spannend tot en met de laatste klap. Dat Zwolle na bijna tweeënhalf uur met 3-2 (15-12,9-15,3-15, 15-12, 15-12) aan het langste eind trok, was bijna bijzaak, al dachten de Capellenaren daar anders over. Bij een aantal van hen vloeiden tranen, de rest zat gewoon minutenlang dof voor zich uit te staren, nauwelijks in staat tot communicatie. Be grijpelijk, want de winst was meer dan eens nabij geweest. Capelle kwam pas laat op toeren. „Ik denk dat de jongens in de eer ste set toch wat gespannen wa ren," sprak coach Pieter Jan Leeuwerink. Vooral in het derde bedrijf lieten de Capellenaren echter zien waartoe ze tegenwoor dig in staat zijn, Zwolle kreeg alle hoeken van sporthal Merwestein te zien: 3-15. Meteen 2-1 voorsprong in sets slo pen er echter weer veel te veel fouten in het spel van Capelle. De vierde periode ging met 15-12 naar Zwolle; een vijfde set was on vermijdelijk. Zwolle nam daarin een 10-4 voorsprong, maar toen bewezen de Capellenaren ook te kunnen knokken: het werd 12-12, „En toen viel dat ene blok voor Zwolle goed en lag de druk weer bij ons," vond Leeuwerink. „Eén blok was vandaag het verschil." Behouden Er is de Capelse volleybalclub veel aan gelegen om de huidige, talentvolle ploeg te behouden. Pi- eter Jan Leeuwerink zou de inge slagen route voor de verandering wel eens willen vervolgen in plaats van wéér opnieuw te moe ten beginnen. De laatste jaren vertrokken aan het einde van de competitie steeds veel spelers. Zo hield hij na vorig seizoen slechts Arnold van Ree en Patrick de Reus over. Het zal echter niet meevallen om de ploeg intact te houden. Van alle kanten is belangstelling voor de spelers over wie volleyballend Ne derland deze zomer nog sceptisch was. Op hun verzoek zjjn de on derhandelingen nu pas geopend. Ze wilden al hun aandacht richten op de bekerfinale en pas daarna aan hun toekomst denken. De gesprekken met de spelers zullen worden gevoerd doorMari- nus Homan, de voorzitter van de Stichting Topvolleybal Capelle, en Ron Boudrie, de assistent- coach. „En dat is een pak van mijn Door Arièn Stuyt Warmond De revanche van Raymon Fabrie, dèt was de overwinning van de Rotterdammer tijdens de nationale snookerkampioenschap pen in Warmond. „Ik maak een moeilijk sei zoen door," erkende hij nog tijdens de titel strijd. Dc prof veroverde vorig jaar de nationa le titel en was vervolgens in elk evenement de grote favoriet. „Dat was verschrikkelijk moei lijk. Een loden last." Aan die last ging Fabrie bijna tenonder. De man die zich weer een jaar de Nederlandse ko ning van het spel met de kleurige ballen mag noemen, ging door een diep dal. De motivatie ontbrak om nog veel te trainen; de prestaties tijdens de Top-16 toernooien -het nationale snookercircuit- waren matig. De naam van Fabrie werd dan ook door weini gen genoemd bij de favorieten, waarop wel na drukkelijk de naam van Capellenaar Edwin Heinsmann voorkwam. Het 18-jarige talent kreeg echter geen enkele grip op het ivoor en had daar een geldig excuus voor. De MTS- scholier zit midden in een tentamenronde en had daardoor nauwelijks de geur van het groe ne laken kunnen opsnuiven. „En als je niet traint kun je het eigenlijk wel vergeten," stel de Heinsmann. Raymon Fabrie daarentegen leek baat te heb ben bij de povere trainingsarbeid. 'Faab,' zoals hij liefkozend door zijn fans wordt genoemd, speelde in de voorrondes bijzonder sterk, maar verloor in de kwartfinales plotsklaps de macht over de keu. Tegenstander Gerrie Siersema presteerde het echter om verscheidene 'open pots' te missen en was aldus de ideale tegen stander. Wervelwind Fabrie, die zelf als een wervelwind over de ta fel gaat, nam in de halve finale met zijn snelle spel het heft weer in handen en versloeg Johan Oenema met 4-2. De 23-jarige Rotterdammer maakte in de derde set indruk door de tafel in een keer leeg te vegen en op 138 punten te ein digen. Een score die nog niet eerder was ge maakt tijdens een NK In de finale was Fabrie veel te sterk voor de verrassend tot de eindstrijd doorgedrongen Wilfred Dijkstra: 5-1. Het verschil tussen de snel spelende 'Faab' en de behoedzaam opere rende Dijkstra was overduidelijk. „Mensen zeggen wel eens tegen mij dat ik wat rustiger moet spelen, maar dat druist tegen mijn aard in," aldus Fabrie. „Ik heb het wel een tijdje ge probeerd, maar dat liep helemaal mis. Ik weet dat ik nu wel eens wat ballen mis door mijn snelle spel, maar dat neem ik voor lief. Ik speel zoals ik ben, SHel en vol risico's." Dat laatste kan niet gezegd worden van Esther Polderman. De Rotterdamse won dit seizoen zeven van de tien vrouwentoernooien in Ne derland en ging in Warmond op voor de titel. I** de kwartfinale vielen haar ambities echter in scherven uiteen. Veterane Karin van der Made, die later het toernooi op haar naam zou schrijven, ging met de zege aan de haal (1-2). De grote favoriete was kapot van haar neder laag. „Ongelooflijk, ik heb dit jaar bijna alles gewonnen en dan speel ik opeens zo matig. Om gek van te worden." Raymon Fabrie kende die zorgen dus niet. De 'wervelwind' ontspan de zich tussen zijn partijen door zelfs met een potje tafelvoetbal, al had hij daar niet zo veel succes mee. „Die ontspanning heeft mij echter heel veel goed gedaan. Als de druk eraf is, speel ik mijn beste snooker." hart," zegt Leeuwerink. „Nu weet ik tenminste zeker dat dat goed gaat." Of het lukt het team bijeen te hou den, weet de trainer niet. „Dat hangt ervan af," zegt hij. „Als we beter, professionelere faciliteiten - kunnen bieden, moet het lukken. Wat ik daarmee bedoel? We trai nen niet genoeg. We worden wel beter, maar het gaat te langzaam. Als het sneller zou gaan, hadden we de beker gewonnen. We kun nen niet belastend trainen, daar voor hebben we niet genoeg spe lers en teveel wedstrijden, We staan nu al op veertig en de play offs moeten nog beginnen." Daarmee belandt Leeuwerink bij een ander heet hangijzer. „Ik wil twaalf man in de selectie, voor elke positie twee. Dan kunnen we meer en harder trainen." Ook Pieter van Keulen, manager van Capelle, is gelukkig met Bou drie als onderhandelaar. „Ron heeft zo ontzettend veel interna tionale ervaring; die weet precies wat er speelt bij de jongens. En hij kan ze er misschien beter van overtuigen dat ze moeten blij ven," zegt hij. Leeuwerink is zelf in conclaaf met Jules Martens, het Canadese ka non. Ik weet nog niet of ik blijf. Van wedstrijden tegen Ekspalvo word ik niet beter, met alle res pect," sprak Martens onlangs. Zijn 'baas' is het daarmee niet eens: „Natuurlijk word je daar wel beter van. 'Zorg maar datje ze in drie kwartier de zaal uitmept', heb ik tegen Jules gezegd. Degenen die vertrekken, komen niet aan de top. Als je als speler het hoog ste wil halen, moet je niet na een jaar bij je club weggaan, dan moet je gedurende langere tijd bij een club blijven. Want als ze gaan, moet niet alleen ik opnieuw be ginnen. Zij beginnen ook weer met niks." Capelle treurt. De be kerfinaiete gen Zwolle verdiende e ke denkba- heidsprijs maar daar zende partij even geen boodschap aan. Foto Fred Emst/Cor Rotterdam— De korfballers van WION hebben in het duel met PSV duidelijk weer moeten wennen aan het veldkorfbal. De Rotterdammers mochten met de uit eindelijke 13-11 zege hun handen dichtknijpen. In de eerste twintig minuten ging het nog goed, 7-3. Maar daarna was tot aan de pauze de beurt aan PSV. Het Brabantse vrouwenkwartet bracht de tussen stand op 7-7. Coach Erik van Viersen: „Wij móesten winnen om de achterstand op leider DETO op twee punten te houden. Ik wist dat PSV een sterke ploeg is. Dat vertelde ik aan mijn spelers tijdens de rust. Die oppepper had succes." Toch duurde het nog tien minuten voordat WION het overwicht uitdrukte in drie treffers: 11-8. Deze marge was te groot voor de Brabanders. Temeer omdat WION's vrouwenkwartet in die periode een sterke rol speelde. Met acht treffers hadden zij een groot aan deel m de 13-11 winst. De doelpunten van WION kwamen van Angela Broe- re en Wim Niesing (beiden drie), Monique Kemner en Andrea van Ravenschot (beiden twee), Anja Tis- singh, Hans Sies en Frank van de Meer (ieder één). Doetinchem Dankzij goede Limburgse koopmans zin wonnen Sittardia (mannen) en Swift (vrouwen) zaterdag de nationale bekerfinales. Sittardia steunt op Zweden, de ploeg uit Roermond gelijkt op een Oost-Europese enclave. In Doetinchem waren E O (24-19) en Hellas (22-21) de verliezers. Morgan Hermundstad werd topscorer bij Sittardia; de lange Zweed maakte negen treffers. Hij kwam dit seizoen naar Sittard, waar hij in coach Bo Johansson en spelmaker Robert Bolevin twee landgenoten trof. De Limburgers werden in de City Cup pas in de kwartfinales uitgeschakeld, het Noorse SandeQord bekerde verder dankzij dubbel tellende 'uitdoelpun- ten'. In eigen land is de ploeg doorgedrongen tot de play-offs. „Deze bekerwinst is pas de eerste titel," zei aanvoerder Lambert Schuurs. Sittardia gaat immers ook voor de landstitel. Voor Swift, het vreemdelingenlegioen uit Roermond, was het de zesde bekerwinst op rij. Halverwege de wedstrijd tegen Hellas leidde Swift met 14-8, reden voor het verzadigde gezelschap om na de rust gas te rug te nemen. Voor de Haagse ploeg was dat het sein om met volle overgave de hautaine tegenstander te lijf te gaan. Aangemoedigd door een grote schare jeugdige fans kwam Hellas ver, maar net niet ver genoeg. Met 22-21 bleef Swift uiteindelijk overeind, maar bij het uitrei ken van de NHV-beker door voorzitter (en Schiedams sportwethouder) Luub Hafkamp kon er bij de meeste speelsters maar ternauwernood een lachje af. Rotterdam Harold van Dijk (29) van SV Ortee/Ca- pelle is de nieuwe knock-out-kampjoen van de Rot terdamse Schaakbond, Ih de finale versloeg hij Rob van der Plas (Ivoren Toren), die na 50 zetten het vaantje streek. De competitie, alleen toegankelijk voor clubkampioenen of hun plaatsvervangers, start te met 64 deelnemers. In het open kampioenschap van Rotterdam kwam Gerard Kool na een bloedstollende partij tegen Lucien van Beek (Delft) voor de derde keer op rij niet verderdan remise. De koploper is met 9 punten uit 11 partijen nog steeds ongeslagen, maar Tom Middel burg zit hem met 81/2 punt dicht op de hielen. Er zijn nog drie ronden te spelen. Fred Jonker van de SV De Weerlegging heeft met 21 punten uit 26 partijen (vijf minuten bedenktijd) de RSB-snelschaaktitel bq de jeugd, tot 20 jaar, ver overd. Indiana polio Afscheid nemen van het Amerikaanse collegebas ketbal met een nationale studen- tentitel: het is slechts sommigen gegeven Magie Johnson bijvoor beeld, die in 1979 in de finale van de zogeheten Final Four met Michigan State aftekende met Lany Bird en zijn Indiana State. Het was Serge Zwikker niet gege ven. De afgelopen maand verliep als een sprookje voor de basket balier uit Maassluis en zijn uni versiteitsteam van North Caro lina. De Tar Heels' revancheer den zich voor hun mindere fase in de competitie, waarin deelne ming nan de play-offs nog even onzeker was. De zegereeks nam daarna echter imponerende vormen aan, maar aan het einde van Afarch Mad ness ging het mis. Voor 47.028 toe schouwers in de RCA Dome in In dianapolis eindigde de col- legecarrière van Zwikker met een nederlaag tegen Arizona in de halve finale van het landskam pioenschap, 58-66. De finaleplaats van de 'Wildcats' uit Arizona (tegen Kentucky, de kampioen van vorig jaar) was een verrassing van de eerste orde. „Zij speelden sneller dan wij ge wend zijn," sprak Zwikker na de nederlaag, die meteen het einde van zijn seizoen betekende. In een land waarin de tweede plaats niet telt,_ is al heleméal geen plaats voor zoiets als een troostfi nale. Door hun snelheid kon Arizona inderdaad de mindere lengte (Zwikker was met 2.18 meter de langste man van het veld) en ge ringere fysieke kracht uitbuiten. De blonde Europeaan was in 32 speelminuten g*ed voor acht punten en negen rebounds waar van vijf in de aanval. Hij speelde een moeizame wedstrijd. North Carolina kwam in de tweede helft (na een 31-34 ruststand) op een onoverbrugbare achterstand te staan. De ploeg uit de gelijknami ge staat werd op sen schctpercsn- tage van 31 gehouden, het laagste in heel hetcollegeseizoen. In tegenstelling tot Zwikker werd Miles Simon in het verleden door coach Dean Smith geen carrière gegund by de 'Tar Heels'. De coach had al voldoende guards. Simon ging spelen voor zijn twee de keus, Arizona, en nam nu met 24 punten revanche op Smith en North Carolina. Huwelijk Zwikker kan zich nu opmaken voor het einde van zijn studie, zijn huwelijk in mei én uiteraard de klapper die hij waarschijnlijk in juni kan maken. De center staat cn alle beschikbare lijsten met spelers, die een loopbaan in de profrijen van de NBA wordt voorspeld. Tijdens de 'draf? mogen alle NBA-clubs een keuze maken uit de beschikbare spelers. Het prin cipe: de in de competitie het laag ste geëindigde ploegen mogen het eerst kiezen. Daarmee wil de overkoepelende organisatie van de NBA de onderlinge spanning in de competitie waarborgen. De 29 clubs kiezen in twee ronden telkens één speler. De 'Final Four* in het reusachtige sportstadion in Indianapolis werd bekeken door miljoenen te levisiekijkers in heel het land en in het buitenland Voor Zwikker was het zijn eerste (en meteen laatste) kennismaking methet fe nomeen 'Final Four'. Zijn coach Dean Smith trad voor de elfde keer aan inhet onderonsje van de laatste vier. Na het verlies tegen Arizona werd driftig gespecu leerd over een mogelijk einde van Smiths verblijf bij de Tar Heels'. In de afgelopen tientallen jaren haalde hij een recordaantal overwinningen (879 - tegen 253 nederlagen) binnen met North Carolina. „Na zijn eerste regeerperiode als president werd aan Ronald Rea gan toch ook niet gevraagd of hij met pensioen ging?" reageerde Smith zelf op alle verhalen. „Als het seizoen gaat beginnen, vod ik me altijd opgewonden. Nog steeds. Als dat niet meeT het ge val is, stop ik." Hij zinspeelde er op dat hij zijn door 2001 doorlo pende contract gewoon uitdient Zónder Serge Zwikker - waar schijnlijk het zoveelste eindpro duct dat de succescoach aflevert aan de NBA. De bekendste was in 1984 Michael Jordan. De su perster van Chicago Bulls liet dit weekeinde weten bedroeft te zijn dat zijn oude basketballiefde naast het landskampioenschap had gegrepen. De Europa UtrechtDe hockeysters van Kampong heeft op ei- Cup-ll is de gen terrein de Europa Cup voor bekerwinnaars ge- ideale beker wonnen. In de finale wonnen de Utrechtse vrouwen om champag- met 4-1 van Ipswich. De mannenploeg van Amster- neuittedrin- dam wist zich in de Engelse plaats Reading met ken. Jeanette moeite te handhaven in het A-toernooi voor beker- Lewin (I) en winnaars. Gladbacher HTC uit Duitsland won daar Mariélle Hoo- de hoofdprijs. gendoorn In de finale stond Kampong bij rust met 2-1 voor door drinken op doelpunten van Ellen Kuipers en Jeanette Lewin. Na het succes rust bouwden Marlies Vossen en Anouk Verhaegh de van hun Kam- voorsprong uit tot 4-1. Zo behaalde Kampong op- pong. nieuw een Europese prijs. Vorig seizoen won Kam- Fota anp pong het toernooi om de Europa Cup voor landskam pioenen. In dat seizoen werd het EC Il-toemooï geor ganiseerd door HC Rotterdam. Rüsselsheim won het duel om brons tegen Pegasus uit Ierland met 5-1. Bij de mannen won Gladbacher HTC de eindstrijd met 7-2 van gastclub Reading. Door de zege van de Duitsers blijft de Europa Cup-II in Duitsland. Vorig jaar veroverde Durkheimer in Den Haag door een ze ge op HDM de Europese bokaal. Amsterdam stelde de Nederlandse deelneming aan het A-toernooi om de Europa Cup voor bekerwin naars maar ternauwernood veilig gesteld. De koplo per uit de hoofdklasse won in de degradatieronde met 4-3 van Avoca uit het nietige hockeystaatje Ier land. Voor Amsterdam maakten Frank Rutgers en Marten Eikelboom ieder twee doelpunten. Tijdens de poulewedstrijden verloor Amsterdam de openingswedstrijd verrassend met 3-2 van de Poolse bekerhouder Grunwald. Na de zwakke ouverture volgde een kleurloze zege (4-1) op het armetierige Stade Francais, waarna de ploeg van coach JaekHolt- man 1-1 speelde tegen Reading. I IB i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3