i Slapen in het portiek van een meubelzaak 'Geloven is een gave, god en religie mogen gelukkig weer' 'Daar hebben ze een mat, da's lekker' 'De gemeenschap mag ze toch wel helpen?' 'Poep op straat is nog steeds grootste bron van ergernis' pii - I «s - V d 1 jy, i Gestolen auto snel opgespoord Rotterdams Dagblad 1 m S ®3 Tt m K <9S®» J8^ ■fctj'Ssj aio» f? irtsfi' f"-'; V-f -»® ¥ri- M» f -» fc», um t iiüotóBt-, Zaterdag 5 april 1997 Door Jos van Nierop Maassluis Hans Maas zit er teneergeslagen bij. Wallen on der de ogen. Al een paar weken dezelfde kleren aan en heel z'n hebben en houwen zit in een grote Albert Heijn-tas die hij meesjouwt. Zo'n beetje alles wat hij in z'n leven had is hij im mers kwijt. Door een maagzweer verloor hij z'n baan en kwam in de WAO. Hij scheidde van zijn vrouw en werd alcoholist. Vooral door dat laatste verloor hij het contact met z'n zes kin deren en werkte hij zich ook nog eens diep in de schulden. De huur kon hij niet meer opbrengen, waarna hij uit z'n flatje werd gezet. Sinds een maand of twee zwerft hij nu doelloos door Maassluis. Elke avond opnieuw op zoek naar een slaap plaats. Hans Maas is meegekomen met J. van den Hoek, bestuurder van de Maassluise afdeling van de FNV Vervoersbond, Van den Hoek is door het inloopspreekuur van de FNV in contact gekomen met Maassluise daklozen en heeft zich een beetje over hen ontfermd. „Maar wat moet ik er aan doen," vraagt hvj zich hulpeloos af. Hy vermoedt dat er momenteel vijf of zes mannen in Maassluis rond zwerven die geen dak boven hun hoofd hebben. Maassluis kent echter geen echte opvang voor zulke mensen. En dus zijn ze aangewezen op parken en portieken. Een van hen is Hans Maas. De Maassluizer werkte tot 1972 ais machinist bij de glasfa briek in Schiedam.,Daar had ik het best naar m'n zin, maar door een maagzweer werd ik afge keurd." Maas moest stoppen met werken en was aangewezen op een AQW-uitkering. Echte proble men ontstonden toen hij van z'n vrouw scheidde en ook nog aan de firank raakte. Dat laatste vergeeft hij zichzelf nooit. „Ik had gewoon van de drank af moeten blijven." Door zijn drankprobleem wilden zyn kinderen niets meer met hem te maken hebben. Maas is, zo 2egt hy zelf, nu al zo'n drie maanden niet meer verslaafd. Maar inmid dels had hy, vooral door de drank, al wel aardig wat schulden lopen. „Afbetalingen van de Wehkamp en Neckerman en ook verplichtin gen door m'n scheiding," vertelt Maas, terwyl hij z'n administratie uit de Albert Heyn-tas haalt. Deurwaarder Ook bij de woningstichting liep z'n schuld flink op, Het resulteer de er uiteindelijk in dat hij - on danks dat hy zegt dat hy best een regeling had willen treffen - uit z'n flat aan de Burgemeester Schwartzlaan werd gezet. Maas; „12 Februari om 14 00 uur stond de deurwaarder aan de deur." Vanaf die twaalfde februari is Maas door zyn stad aan het zwerven. „Ik loop gewoon door Maassluis te banjeren, langs de Waterweg enzo." Van reacties van mensen merkt hij met zoveel. Wel wordt hy uitgelachen by z'n oude stamkroeg. Positieve reacties zijn er gelukkig ook, laat Maas blij ken. Zo krygt hy wel eens eten van mensen. „'Hier heb je een broodje met kaas', zei gisteren nog iemand. En ik barstte van de honger," aldus de Maassluizer, die op dit moment geen geld heeft. „Ik was net nog bij de auto maat van de VSB, maar die gaf niets." Na een dag door de stad banjeren gaat Maas zo tegen middernacht op zoek naar een slaapplek. Een aantal keren vond hij die bij de politie. „Die kunnen weinig doen. Ze hebben me wel een paar keer meegenomen, ik kreeg er koffie en mocht in de cel slapen, De groep die me daar opvangt, dat zijn aardige mensen." De afgelo pen nacht had Maas een minder prettige ervaring met de politie. Bij dienstencentrum De Vliet was hy naar binnen gegaan en in het halletje in slaap gevallen. „Om half een werd ik er door de politie uitgeschopt. Die van gisteren wa ren bloedhonden, je trapt toch niet tegen iemand aan." Hierna heeft Maas even bij de Ma- ranathakerk gelegen en ook nog m het portiek van een meubel zaak; „Daar hebben ze een mat, da's lekker." Maas gaat doorgaans weer vroeg de straat op, omdat hij liever niet wil dat mensen hem in een portiek zien liggen. Deze mor gen was het half vijf. Een oplossing voor z'n problemen ziet de zwerver niet direct Hij laat blijken er best naar te willen zoe ken, maar mist gewoon de moed, Sinds e«n maand of twee zwerft Hans Maas doelloos door Maassluis. Voordaklozen is daar geen opvang. 'Ze moeten megewoon een tweekamerwoninkje geven aan de GAB-laan ofzo.' Foto Roei Dijkstra het initiatief om het te onderne men. Zo heeft hy bijvoorbeeld (nog) geen gebruik gemaakt van noodopvang in grotereplaatsen in de regio. Over het Leger des Heils m Rotterdam: „Dat zou ik eigen lijk best willen, maar dat heb ik nog niet gedaan." Daarnaast heeft hij nog nooit iets gehoord van de Stichting Onder Een Dak. Zelf is hij er echter ook niet op afgegaan. J. van den Hoek: Als we naar de stichting gaan en zeggen: 'Jullie houden een deel van z'n uitkering in', dan moet het gewoon geregeld kunnen wor den." Noodopvang in Maassluis zou Maas al goed vinden, maar het liefst heeft hy een eigen huis je. „Ze moeten me gewoon een tweekamerwoninkje geven aan de GAB-laan ofzo. Wat maakt dat voor de gemeente nou uit? Ik ben toch geen hond?" Op tijdelijke woonruimte bij fami lie hoeft de dakloze Maassluizer niet te rekenen, vertelt hij snik kend. „Het is rot dat m'n kinde ren weigeren. Ik heb zes kinde- ien. M'n zoon heb een kast van een huis. Ik wil alleen maar een kamertje." En, terwyl hij een closetro! uit z'n tas pakt om de tranen weg te ve gen: „M'n kinderen vóllen geen contact meer met me, ze willen me niet meer zien. Dat komt door de alcohol, da's de grootste oor zaak. Ik ben zelf voor negentig procent schuldig." Door Niels Juist HHflHB -OtADOft.- cr slotoverleg waarbij ideeen van poep-verbodsbord ontworpen, er zijn brieven gestuurd naar wijk bewoners en de leerlingen heb ben vlaggetjes geplant in drollen. Het heeft weinig geholpen. „Er is natuurlijk wel iets verbe terd," zegt Van der Mark. „Vijf jaar geleden moesten we op het schoolplein elke dag strontrui men. Dat hoeft nu niet meer. Mensen hebben toch het fatsoen om hun hond niet daar te laten, poepen. Maar hiernaast ligt een veldje. Daar kunnen de kinderen gewoon niet spelen. Dan. trappen ze voortdurend in de poep." Schiedam—'Oorlog aan dehonde- poep!' Deze week is het vijf jaar geleden dat de gemeente met am bitieuze plannen kwam om het poepprobleem aan te pakken. De kop boven het artikel in het Rotterdams Dagblad loog er niet fcfm; wat eronder stond ook niet: strengere controles, speciale hon dentoiletten en verplichte schep jes zouden de straten poepvrij moeten maken. De gemeente Schiedam nam het serieus. Dan mag je na vyf jaar vragen wat er sindsdien is gebeurd. Behalve dan dat 'hondepoep' sinds het nieuwe Groene Boekje 'honden poep' is geworden. „Poep op straat is nog steeds de grootste bron van ergernis," zegt Mari Dingenouts, milieucontro leur bij het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam. Destijds startte ONS met de actie 'Dat scheelt een hele hoop'. Dingenouts erkent dat de actie uiteindelijk bij goede bedoe lingen is gebleven. „In het begin liep iedereen netjes met een schepje rond. Honden werden, buiten losloopgebieden, aan de Basisschool de Gorzen ligt In een buurt waar de honden er op los poepen. Spelende kinderen hebben er flink last van. FotoRoeioijkstra lijn gehouden. Inmiddels is het strenge toezicht een beetje weg- eèbd. Nu lopen honden weer los." Het grootste probleem is volgens Dingenouts de handhaving. .Mensen hebben toch een stok achter de deur nodig. Wij kunnen die niet bieden omdat we geen boetes mogen uitdelen en bij de politie hebben ze andere prioritei ten." Betrokkenheid Nieuwe ideeen om het probleem van de hondenpoep aan te pakken zijn alweer geboren. Woensdag is cr slotoverleg waarbij ideeen van bewoners gepresenteerd zullen worden en uit die ideeen zal een plan van aanpak worden gedestil leerd. Dingenouts heeft goede hoop dat de plannen dit keer wei zullen slagen. „We gaan het dit keer op wijkniveau aanpakken. Betrokkenheid in de wijk moet het probleem gaan oplossen." Hoe de aanpak op wijkniveau er in de praktijk uit zal zien is niet helemaal duidelijk. Misschien dat een speciale hondenpoepcontro leur in de wijken zal worden aan gesteld. Misschien ook niet. Ac ties en ideeen zijn er genoeg. Maar de poep blijft. Rob van der Mark, directeur van basisschool De Gorzen, weet er alles van. De school ligt in een buurt waar hon den erop los poepen. „Onze school is een enclave in een buurt vol poep. Wij doen aan alle acties mee om de buurt poepvrij te krijgen, maar volgens mjj lukt dat nooit. Er valt gewoon niet te gen op te werken." De school heeft allerlei acties in de buurt ge houden. Er zijn cadeaubonnen uitgedeeld om een schepje aan te schaffen, de kinderen hebben een In de wjjk rijdt een zogenoemde 'poepzuiger' rond, maar volgens een bewoonster helpt het niet veel. „Ik heb zelf twee honden. Ik betaal vierhonderdvijftig gulden aan belasting. Als ik dan dat ding voorbij tientallen drollen zie racen, terwijl die bestuurder rus tig een sjekkie zit te draaien, dan denk ik: betaal ik daar belasting voor. Ikzelf laat mijn honden niet in de wyk poepen. Maar oudere mensen kunnen niet zo'n eind lo pen. Die moeten naar het honden toilet. Dat is veel te klein." En toen werd het éven stil Vol verbazing spitste een ieder tij dens PvdA's armoed edebat van vorige week de oren. Aan het woord was J. van den Hoek van de vervoersbond FNV, die de daklozenproblematiek van Maassluis aan de orde stelde. Wat, daklozen in'Maassluis? Ja, inderdaad. De Eerste Stad aan de Waterweg telt, zo vertelde Van den Hoek, op het moment zo'n vijf zes mannen die de nacht noodgedwongen op straat doorbrengen. Van den Hoek kent ze. Het zijn mannen die zichzelf -vooral door relatieproblemen en alco holverslaving- in de nesten hebben gewerkt. Er ontstaan ho ge huurschulden waarna ze het huis uit worden gezet OndapftKj de samenwerking die er tussen" en onder meer Stichting, Onder Een Dak bestaat vallenze tash'S sen wal en schip. Tydens het in-, loopspreéku ur; klopt er wel eens iémand aan5by. het FNV Van"' den Hoek:, „Wy kunnen daar weinig aan doen. Maar je zou toch bepaalde woningenmoeten hebben waar ze 's avonds naar toe kunnen. Waar moet je heen" in Maassluis?" De vakbondbe stuurder geeft grif toe dat de Maassluise daklozen waar- schynlijk mensen zyn die niet met geld kunnen omgaan en dat het vaak hun eigen schuld is, „Maar de gemeenschap mag ze toch wei helpen." Mensen worden uit hun huis ge zet als ze, vertelt men by de wo- - ningstichting, 'een vrij hoge huurschuld' hebben. Voor zover mogelijk maakt WSM dan met Stichting Onder Eén Dak (SOED) afspraken over het - vooral financieel- begeleiden, van bepaalde mensen. H. War mer van WS33: „Maar mensen zyn vaak al gevlogen voordat de uitzetting plaatsvindt Ze gaan. dan waarschijnlijk naar vrien den of, kennissen en zijn bijna nooit meer te achterhalen." Bij deze 'gevlogen' mensen zouden daklozen kunnen zitten, geeft Warmer toe. Soms hoort men ook klachten van huurders: „Af en toe slapen er mensen in ber gingen. Soms treffen we ze aan, soms zijn ze al weg. Vaak zijn ze niet echt op hulp uit" M. Feuei- berg van SOED bevestigt het verhaal van Warmer over de sa menwerking met de WSM. Men sen krijgen bij SOED een laatste kans. „Maar men moet wel toe stemmen:" Voor mensenkhe plotseling zon- jlerhuisitotnén te zitten is er in "^""'eigenlijk geen,pjaate:- jMaatsi^ppöiik i Werk», Voor noodopvang zijn-' daklozen aan gewezen opbyvoorbeeldVlaar- dingen, :het sociaal pension üu Delitof deAüyereeimteüingen m Rotterdam .Waar het Leger des Heils in de grotere plaateen nachtopvang biedt, is. dat in - Maassluis niethetgeval Aahge- geven wordt dat men er wel over denkt maar dat ervan serieuze plannen nog lang, geen sprake j js. MuitDe vraag is of hetwen- selijk is. In-de laatste negen maanden zijn er misschien drie of vier doorverwijzingen ge weest. Soms gaal het om relatie- problemen en'heel dikwijls is het dan zo dat bet al pratende, weer zakt"; De. Maassluise poli- tie weet van het bestaan van daklozen. „We vinden wel eens iemand. Dan gaat 'ie naar een opvanghuis in Rotterdam. Maar het komt heel sporadisch voor," eindekader Door Danielle Hermans Vlaardingen Zelf kan ze niet zonder God leven. Maar ze ziet ge noeg mensen om haar heen die tiet zonder doen, dus het kan wel. Natuurlijk zou ze juichen als de kerk op zondag vol zit, maar je moet realistisch blijven. Die goe de oude tijd komt nooit meer te rug. Trouwens, was die tijd eigen lijk wel zaligmakend? Waar zijn dan al die trouwe kerkgangers ge bleven? De nieuwe predikante van de Re monstrantse Gemeente Vlaardin gen worstelt regelmatig met dit soort kritische vraagstukken. Een pasklaar antwoord kan Marina Slootmans lang niet altijd geven. Wat ze echter zeker weet, is dat geloven een gave is. Morgenmid dag doet de jonge doctorandus of ficieel haar intrede in de Vlaar- dingse geloofsgemeenschap die 360 leden en vrienden telt. ie is pas 26 jaar en speelde het Ipaar om in ruim acht jaar tijd een studie klassieke talen, een studie fiieologie en een opleiding aan het Remonstrants seminarium in Lei- tjen af te ronden. „Ik kan vrij goed plannen," verklaart ze nuchter. „Het lijkt net alsof ik alleen heb gestudeerd, maar ik ben ook ac tief lid geweest van een studen tenvereniging in Leiden," zegt ze bij na verontschuldigend. De ambitieuze dominee had niet de intentie om langer dan vier jaar op de universiteit door te brengen. Maar na haar studie klassieke talen wilde ze graag He breeuws Ieren om het Oude Testa ment in die taal te kunnen lezen. Ze kwam op de theologische fa culteit terecht en besloot na een jaar Hebreeuws verder te gaan in de godsdienstleer. De keuze om uiteindelijk predi kant te worden is gezien haar ach tergrond opvallend te noemen. Marina Slootmans groeide op in een niet godsdienstig gezin in Oud-Beijeriand. Als kind kwam ze nooit in de kerk en over religie en aanverwante zaken werd thuis niet gesproken. Ze ging naar een openbare basisschool waar ze in aanraking kwam met het geloof tijdens een godsdienstles. Beretrots „Ik heb altijd geloofd in God. Dat kwam voort uit een soort kinder lijke logica. Toen ik in de zesde van de lagere school het Nieuwe Testament kreeg, heb ik daarin elke avond heel trouw gelezen. Mijn ouders hebben dat nooit ver boden en zyn nu beretrots op wat ik heb bereikt," vertelt ze serieus. In haar studententijd in Leiden besloot Marina haar geloof verder te ontwikkelen. Ze volgde een ge- loofsorientatie-cursus en sprak met veel jongeren. Op haar twin tigste liet ze zich dopen door een katholieke pastor. Sfeer „Ik wilde deel uitmaken van een christelijke geloofsgemeenschap, dat wist ik al snel. Moeilijker was te bepalen bij welke kerk ik me wilde aansluiten. De sfeer en de mensen moeten je aanspreken. Daarom heb ik de belangrijkste, traditionele kerken bezocht. Die welen af omdat ik niet achter elk standpunt kon staan," aldus Man na. Uiteindelijk viel in 1993 de keus op een klein landelijk kerkge nootschap van zo'n tienduizend leden; de Remonstrantse Broe derschap. Een niet-dogmatische geloofsgemeenschap die, gewor teld in het evangelie van Jezus Christus en op basis van vrijheid en verdraagzaamheid, God wil vereren en dienen. De Vlaar- dingse predikante kan zich hele maal vinden in de beginselverkla ring van dit genootschap. „De open structuur en de grote vrijheid spreken me bijzonder aan. Ik voel me hier helemaal thuis. Je moet niets en je wordt vrijgelaten. Vrouwelijke domi nees zijn bij ons ook heel gewoon. Die waren al actief sinds het begin van deze eeuw. De eerste kennis making in Vlaardingen was ook Wm I I Ife 1 - 1% heel hartelijk. Hoewel ik hier pas sinds kort woon, heb ik met het Idee dat ik alleen en eenzaam in Vlaardingen zit," zegt ze lachend. Voortvarend type Ze is er ook niet de vrouw naar om zielig op een houtje te bijten in haar kleine, studentikoze woning aan de Timorstraat. De welbe spraakte dominee lijkt een zelf standig en voortvarend type. Haar uitspraken onderstrepen dat beeld. „Ik sta met beide voeten op de vloer en heb veel vertrouwen in de toekomst. Keuzes komen vanzelf. Die hoef ik niet te maken. Ik ben nu de dominee en daar zet ik me voor honderd procent voor in," belooft ze stellig. Het predikantschap beschouwt ze als een baan.J3et js zeer afwisse lend werk en het stelt bepaalde ei sen aan je. Je moet sociaal capabel zijn en pastoraal ook wat kunnen. Verder heb je een bepaald incas seringsvermogen nodig. Je wordt immers geacht stervenden te be geleiden. Ook ga ik voor in de zon dagse dienst, preek vijftien keer per jaar en zit in het kerkenbe- stuur." Naast deze werkzaamheden wil Marina de mensen die zoeken en worstelen met het geloof de hand reiken. „Nee, geen bekerings werk hoor," roept ze uit.Maar je moet zorgen dat zoekenden je kunnen vinden als dat nodig is. Kortom dat je de drempel ver laagt. Vooral jongeren hebben dat nodig," meent Marina. Het ont breekt de Remonstrantse Kerk in Vlaardingen momenteel aan jeugdleden. Het gros van de leden is 60 tot 80 jaar oud. „Hoewel de media de laatste tijd veel publiceren over religie zien De nieuwe predikante ds. Marina Slootmans voor de poort van de Re monstrantse Kerk aan de Hoflaan in Vlaardingen. Ze doet daar morgenmid dag om 15.00 uur tijdens een kerk dienst offici eel haar intre- de Foto Gerit de Heus/Roel Dijkstra we dat niet terug in het ledenaan tal. Dat blijft stabiel. Dat is trou wens by alle kerken zo. Veel men sen duiken in de boeken en vin den het niet nodig zich aan te slui ten by een gemeenschap. Terwyl dit juist een aanvulling kan zijn." „Je kunt dan met andere mensen van gedachten wisselen over ge loofszaken. Die aandacht voor het geloof vind ik overigens een pri ma ontwikkeling. God en religie mag weer. Dat maakt het leven voor my een stuk gemakkelij ker." Zaterdag 5 april SCHIEDAM ANWB reisburo. Disney-dag. Theater de Teerstoof. Basterd,, Onvoorwaardelijk (try-oul),^ 20.3ÖU. Podiumcafé. Iceparty* 22.00u. VLAARDINGEN Trefcentrum Bijenkorf. Clown Slimpie, 14.00u, f6,-. Clubgebouw Deltasport. Harbour Jazz Band, 20.45u. Stadsgehoorzaal. Brigitte Kaandorp, 'En vliegwerk', 20.0ÜU. MAASSLUIS Koningshof. Optreden Musical Gezelschap, 20.00u. HOEK VAN HOLLAND Westland, Kom in de kas. Open dag by tuinbouwbedrijven. Zondag 6 april SCHIEDAM Theater de Teerstoof. Poppen theater Pandora, 'Het geheim van de Groene Kool', 14.00u, Dc De 4 Molens. Thé-dansant, 13.30- 16.30u.Podiumcafé. Diverse korte optredens, 21.30u. VLAARDINGEN Dc Brabberspolder. Thé-dansant i4.oo-i6.30u. Maandag 7 april SCHIEDAM ,1, Thurlede. Kom en zing met ons- mee, 14.00u.,/2,50 Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Shine'(al)dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Calypso 2: 'Crash' (16) dag. 18.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Calypso 3: 'Thepeoplevs. Larry Flynt' (12) dag.13.15-16- 21.30. 'Big Night' (al) dag.18.45. Ci nerama 1: "Drie Devil's Own' (16) dag.l8.45-21,30.Cinerama2: 'Huf- ters Hofdames' (16) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 3; 'The Relic' (16) dag.18.45-21.3Q, do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Cine rama 4: Mars attacks!' (12) dag.13.15-16-18,45-21.30. Cine rama 5: 'Star Trek: first contact' (12)dag.l315-16-18.45-21.30.Imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag. (beh.vr.ma.) 14-16. 'Special Ef- fects'(al)dag.(beh.vr.ma.)15-2ö.45, ma.alleen 20.45, za.20.00k 13. 'Star Wars special edition' (al) dag.(beh- .vr.) 18,30-21.45.'Microcosmos' (al) dag.(beh.vr.) 17, za.zo.ook 11.30. Venster-1: 'Kolya' (al)'dag.(beh- .ma.22) 19.30-22, do.vr.wo. ook 14.30. Venster 3:,ThePiIIowbook' (16) dag.19.30-22 do.vnzo.wo.oök 14.30. Venster 4: 'Weerspiegelin gen' do,vr,za.zo.I9.30. 'Don Qui- chotte' ma. 19.30. 'Buenos Aires vi ce versa' (16) dag.22. Venster 2: Wan Pipel' do.vr.zo.wo, 14.30. 'Mu sic fordecember' do.19.30 vr.di.22. "The Flood' vr.19.30 za.22. 'Happy Days' za.19.30 di.19.30. 'Madame Bovary' zo.14. 'The Belovs' zo.2Q. 'Sreda' zo.22.30. Lumière I: 'Star Warsspecialedition'(al)dag.l3.15- 16-18.45-21.30. Lumière 2: 'Romeo Juliet' (16) dag.18.45-21.30, do .vr.ma.di.ook 13.15-16. Lumière 3: The first wives club'(al)dag. 12.15- 16-18.45-21.30. Lumière 4: 'Ran som' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Pathé 1: "The English Patient' (16) dag.l 1-14.20-17.35-20.50, za.vér- valt 11, Pathé 2: 'Jerry Maguiié' (al) dag.l 1.30-14.30-18-21. Patbé^L 'Fierce Creatures' (al) dag,16.5(to! 19.25-22, do.vr.ma.di.ook 11.4Pc^ 14.15. Pathé 4: The Devil's Own (16) dag.l 1.20-13.50-16.20-18.50- 21.20. Pathé 5: 'Metro' ($5 dag.l 1.10-13.45-16.25-19-21.35, 'n zo.vervalt 11.10, Pathé 6: '101 matians' (al) dag.l 1.10-13.35-16-1^ Pathé 7: 'StarWars special edition! (al) dag.ll.30-14.45-18-05-21.1ör, j" Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiërs' zajzo.wo.l3.I5-r 16. Cinerama 1: 'Space Jam' dag. 13.15-16. Cinerama 3 'Matilda' za.zo.wo.13.15-16. Lumière 2: '101 echte Dalmatiërs' za.zo.wo.13.15- 16. Vlaardingen/Pomellen Dankzij een voortvarende samenwerking tussen verschillende autoriteiten kon een donderdagavond in Vlaardingen gestolen auto gister morgen al worden teruggevonden' bij de grens tussen Duitsland en Polen. De auto, dte eigendom is van een 28-jarige bewoonster agn het Difi- zendguldenkruid, werd donder dag vroeg in de avond gestolecL Direct na de melding bezocht de politie de vrouw om de aangifte tip te nemen. De politie zette de gege vens van de gestolen auto in het NSIS. het internationale Schepv gen-systeem, waardoor het voer tuig gesignaleerd staat voor de op sporing. Een Nederlander die te gast was bij de douane in Pomellen zag de waarschuwing en was alert. Vrij dagochtend 10.00 uur zag hy de auto aan de grens staan en waar schuwde zyn Duitse collega's. Die hielden de bestuurder aan en hou den hem in Pomellen vast in af wachting van het verdere proces. De auto gaat weer naar de eigena resse terug.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1