9 Nieuwe lobby voor meer koopzondagen Opnieuw actie SP tegen 'girogluren' Geschorste 'sloopambtenaar' weer terug op z'n post Koelbloedige reddingsacties in zwembad Groenoord Herdenkingsdienst op 4 mei vervalt I CDA loopt VVD weer voor de voeten Elf dronken bestuurders op de bon Spelen met aansteker Auto op bodem Kogels vliegen door de straat Vreemde gast over de vloer BVSO verhuisd Verdachte hoort alsnog vier jaar celstraf eisen dagblad Maandag 7 april 1997 m Maassluis Bij een brand in een woning aan de Heldringstraat m Maassluis zijn zaterdagmiddag vier bewoners gewond geraakt. Een 29-jarige vrouw en haar drie kinderen van een half, anderhalf en 4 jaar moesten met ademha lingsmoeilijkheden naar het zie kenhuis worden gebracht. De brand in de woning ontstond rond twee uur. De moeder was boven met haar jongste kind toen haar anderhalf jaar oud zoontje de bank m de woonkamer liet ont vlammen. Het ventje had een aan steker te pakken gekregen en sa men met zijn 4-jarig zusje stak hij de bank aan. De moeder rook onraad toen zij dikke rookwolken naar boven zag komen. De vtouw rende naar be neden, pakte haar kinderen en vluchtte het huis uit. De gealar meerde brandweer had het vuur snel onder controle. Het gezin is tijdelijk ondergebracht bij ken- Hoek van Holland Het was even schrikken voor een 35-jarige man uit Hoek van Holland toen hij gis termorgen zijn auto nergens kon vinden. De man had zijn auto aan de Berghaven in zijn woonplaats geparkeerd, maar was vergeten de handrem aan te trekken. Toen hij bij zijn voertuig terugkeerde bleek de auto het water te zijn in gereden. Een duikteam van de brandweer moest het vehicel van de bodem van de haven halen. Schiedam*— Bewoners van de Klaas Katerstraat in Schiedam werden zaterdagochtend opge schrikt door een aantal schoten. Politieagenten stelden een onder zoek in en hielden twee mannen aan van 23 en 28 jaar oud. Het tweetal bleek echter niets te ma ken te hebben met de schoten. Rechercheurs vonden later overi gens drie hulzen. De politie zoekt nog naar de schutter. Schiedam Bewoners van een woning aan de Vlaardingerdijk in Schiedam kregen afgelopen zon dagochtend een wel zeer vreemde 'gast' over de vloer. Een personen auto reed dwars door de voordeur heen een stukje het huis in. De bestuurder van de auto vluchtje nadat het voertuig tegen de wo ning tot stilstand kwam. Onder zoek van de politie wees uit dat de auto was gestolen. De draden on der de stuurkolom waren doorver bonden. Naast schade aan de wo ning bleken ook drie geparkeerde auto's te zijn geramd. Niemand raakte gewond. Schiedam De Bewonersvereni ging Schiedam-Oost (BVSO) is za terdag verhuisd naar het nieuwe Kluphuis op het Van 't Hoffplein. Het nieuwe adres wordt daarmee Boerhaavelaan 79, 3112 LD Schiedam, telefoon 245(116.9, fax 2450170. Met BVSO verhuizen tevens mee de Klussendienst van de Stich ting Servicewinkel Schiedam, het redactie-adres van de Oost Repor ter van de Stichting Wijkkrant Schiedam, het secretariaat van het SOBO en het beheer van de Vereniging Achterpad Rotter damse Dijk/ Marconistraat. Door Jan Rozendaai Vlaardingen Er is in Vlaardingen een krachtige lobby in gang gezet om opnieuw een poging te wagen het aantal koop zondagen uit te breiden. Onder druk van de meubelbranche zou WD-wethouder H. C. J, Roijers {economische zaken) een voorstel uitwerken om het aantal koopzondagen op te schroe ven tot twaalf. Dat blijkt uit een reactie van CDA- woordvoerder C. T. Oosterom, die uitbreiding 'onbespreekbaar' noemt. Een halfjaar geleden leed de liberale wethouder voor econo mische zaken een gevoelige ne derlaag in de gemeenteraad toen eenzelfde voorstel het niet haalde. Zeer tegen de zin van de WD in, bleef coalitiepartner CDA op het standpunt dat acht koopzondagen de grens is. Met name de winkels aan de meu belboulevard spinnen op een uit breiding van het aantal zondagen dat ze de deuren mogen openen. In gesprekken met wethouder Roijers hebben grootwinkelbe drijven te kennen gegeven dat ze die extra koopzondagen nodig hebben om op te boksen tegen de concurrentie in andere gemeen ten. Daarnaast hebben ook de Lies veld-winkeliers de koopzondag weer op de agenda geplaatst. Het gaat daar in eerste instantie niet zo zeer om een uitbreiding van het aantal, maar om het instellen van één vaste zondag. Dat moet de duidelijkheid voor de consu ment vergroten. De voorkeur gaat daarbij uit naar de laaste zondag in de maand. Op 1 januari zou de ze proef - die alleen in de winter maanden geldt- moeten begin nen. Momenteel circuleert het voorstel binnen de diverse winke liersverenigingen in het Vlaar- dingse centrum. Een definitief besluit wordt in het najaar geno men. Weg Maar uitsluiten dat er -op ter mijn - uitbreiding van het aantal koopzondagen wordt gevraagd doet niemand. De winkeliers en de WD zullen dan in elk geval de christen-democraten op hun weg vinden, zegt Oosterom. Sterker: het CDA wü tot aan de gemeente raadsverkiezingen volgend jaar maart geen voorstel onder ogen krijgen waarin om uitbreiding van het aantal koopzondagen wordt gevraagd. „Het kan niet zo zijn dat drie maanden na een raadsbesluit, er weer een raads voorstel komt van dezelfde strek king. Als het college dat doet, dan vind ik dat de gemeenteraad niet serieus wordt genomen. Het be sluit is na een uitvoerige discussie genomen: acht koopzondagen en niet meer. Daar moet men zich bij neerleggen. Ook de meubelbran che. Ook de WD," aldus Ooster om. Wethouder Roijers, vanmor gen teruggekomen van vakantie, zegt niet te weten van een voor stel over uitbreiding van de koop zondagen. „Bij mijn weten is er mets in voorbereiding," aldus de wethouder, die het onderwerp stof tot discussie vindt voor de co alitiebesprekingen van volgend jaar. „Er ligt een besluit van de ge meenteraad. Tenzij er dringende verzoeken vanuit de midden stand of signalen uit de gemeen teraad komen dat dit besluit moet worden heroverwogen, zie ik het niet voor de verkiezingen aan de orde komen." Een politieagent assisteert een automobilist bij de blaastest. Foto Roet Dijkstra Vlaardingen Tydens een groot scheepse alcoholcontrole in Vlaar dingen. Maassluis en Hoek van Holland kregen zaterdagavond en -nacht elf automobilisten een be keuring voor het rijden onder in vloed. In totaal moesten 1321 be stuurders een blaastest onder gaan. Negen van hen kregen een schikking aangeboden terwijl twee andere bestuurders het rij bewijs moesten inleveren. Een 48-jarige man uit Maassluis werd op de Maasdijk in zijn woon plaats aangehouden en kon zijn vergrijp direct afkopen met 650 gulden boete. Een 37-jarige plaatsgenoot had minder gedron ken en kwam er dus iets goedko per vanaf. Hij moest op de Laan 1940-1945 een boete van 350 gul den betalen. Dit bedrag was ook een 47-jarige inwoner van Rotter dam kwijt. Hij werd op de A 20 in Vlaardingen betrapt. Bij een controle op de Broekpol- Schiedam—Welke reddingsbriga de duikt het snelst een drenke ling op, vervoert het slachtoffer veUig naar de kant en omzeilt daarbij vaardig enkele hindernis sen? Dertig brigades uit het hele land streden gistermiddag op le ven en dood in zwembad Groen oord in Schiedam. De Schiedamse Reddings Brigade mocht vanwe ge haar zeventigjarig jubileum de Nederlandse Kampioenschappen reddend zwemmen houden, De organisatie was in samenwerking met de Koninklijke Bond tot het Redden van Drenkelingen. De wedstrijd bestond uit enkele onderdelen die de brigades in groepjes van vier moesten uitvoe ren. Naast het vervoeren van een drenkeling - in dit geval een le vensechte pop - moesten de he ren- en damesploegen een specta culaire lijnredding uitvoeren, een wisselslag-estafette zwemmen en een hindemisbaan nemen. Het publiek op de tribunes genoot van de koelbloedig uitgevoerde reddingsacties in het bad. De meeste toeschouwers waren het er over eens: in geval van nood zouden alle deelnemende briga des van harte in het water mogen duiken om hen te redden. Toch ging de voorkeur aan het eind van de race uit naar de winnende ploeg uit Eindhoven. Deze briga de was haar tegenstanders op de verschillende onderdelen net iets te snel af. De Schiedamse redders eindigden op de elfde plaats. De meeste toeschouwers waren het er over eens: in geval van nood zouden alle deelnemende brigades van harte in het water mogen duiken om hen te redden. Foto Roei Dijkstra Maasland Omdat de nationale dodenherdenking van 4 mei op zondag valt, komt de traditionele herdenkingsbijeenkomst in het gemeentehuis van Maasland dit jaar te vervallen. Dit hebben bur gemeester en wethouders beslo- Vlaardingen De Socialistische Partij in Vlaardingen laat het er niet bij zitten. Bijstandscliënten zouden de uitgaven op de bankaf schriften onleesbaar mogen ma ken, om zo enige privacy te be houden. Dat gebeurt ook in ande re gemeenten, dus waarom niet in Vlaardingen, vindt de SP. Nadat eerder ingediende moties tegen het 'girogluren' door de ge meenteraad werden verworpen, haalt de SP deze keer uitspraken van rechters uit de kast. In een brief aan het college van b en w schrijft de partij dat ook de rech terlijke macht het 'girogluren' in twijfel trekt. Een bestuursrechter in Dordrecht stelt dat het cliënten is toegestaan uitgaven op bankaf schriften door te strepen. Administratieve controles 2ijn niet bedoeld om strafbare feiten op te sporen, maar om het recht op en de hoogte van een uitkering vast te stellen. Door inzage te moeten verlenen in de bestem mingen van de uitgaven, worden veel meer gegevens verstrekt dan in het algemeen noodzakelijk zijn," meent de rechtbank in Dor drecht. De gemeente Arnhem paste haar beleid aan toen duidelijk werd dat de Registratiekamer niet van oor deel was dat een bijstandsgerech tigde als regel verplicht is zijn uit gaven te verantwoorden. Andere gemeenten die volgens de Socia listische Partij met minder priva- cy-aantastende controles genoe gen nemen, zijn onder meer Zoe- termeer, Hengelo, Weert en Den Haag. De SP meent uit deze gegevens op te maken dat het ook voor Vlaar- dingse bijstandscliënten mogelijk moet zijn uitgaven op bank- en gi roafschriften onleesbaar te ma ken. De partij wil daarom weten wanneer het college de nieuwe handelwijze in praktijk gaat bren gen en zo nee, waarom niet. ten. De stille tocht vanaf het ge meentehuis naar het verzetsmo- nument aan de Hofsingel wordt wel gehouden. De dodenherdenking heeft tot vragen en opmerkingen geleid van alle Maaslandse raadsfrac ties. Aanleiding hiertoe was het verzoek van de Nederlandse Ver eniging tot Bevordering van de Zondagsrust en de Zondagsheili ging de dodenherdenking naar 3 mei te verplaatsen. In navolging van het kabinet houdt ook het Maaslandse college vast aan de herdenking op 4 mei, zij het dit maal zonder de korte herden kingsdienst. In verband met de vrijwel gelijk tijdige kerkdiensten heeft het col lege van b en w de ontvangst op het gemeentehuis laten vervallen. Te meer daar tijdens de kerkdien sten al aandacht aan de herden king wordt geschonken. De CDA- fractie deelt het standpunt van het college, terwijl WD de beslis sing aan het college overlaat. De fracties van Open Groepering en PvdA -met name W. Gou- ma- betreuren het annuleren van de herdenkingsdienst. AI tij dens de raadsvergadering in fe bruari en vorige week nog tijdens een commissievergadering pleitte hij ervoor de dienst juist wel te houden, echter tevergeefs. „Ik vind dit heel erg jammer. De zon dag is juist een dag bij uitstek om dit te gedenken. Voor de kerkgan gers wordt er in de liturgie aan dacht aan geschonken. Er gaan echter meer mensen niet dan wel naar de kerk, en voor hen is er nu geen dienst." Vorig jaar leidde de dodenherden king in Maasland ook al tot vra gen van raadsleden, zy het na af loop. Toen ging het om de organi satie tijdens de plechtigheid, die niet geheel correct verliep. De twee minuten stilte werden hin derlijk verstoord door de krans- legging, die hiervoor met werd onderbroken. derweg in Vlaardingen viel een 33-jarige Vlaardinger door de mand. De man had dermate veel gedronken dat hij zijn rijbewijs moest inleveren en zyn auto zag vertrekken naar het politiebu reau. De Vlaardinger moet zich bij justitie verantwoorden. Schiedam Officier van justitie mr. P. Oskam heeft tegen A. V., die door een vormfout was vrijge komen, alsnog vier jaar gevange nisstraf geeist. Hij had dat al eer der gedaan, toen de 23-jarïge Schiedammer terecht stond voor onder meer poging tot doodslag. De rechtbank besloot destijds de verdachte een voorwaardelijke gevangenisstraf op te leggen, V. moest naar een Jongeren Werk Inrichting, omdat., de rechtbank dacht dat hij daar wel weer op het rechte pad ïomworden gebracht Zijn begeleiders daar waren, zo stond ook in het reclasseringsrap- port vermeld, erg tevreden over hem. Zelf bevestigde hij op de zit ting dat hu veel in de inrichting had geleerd. „Ik ben my van veel zaken bewust geworden." Desondanks liep V. weg. Dooreen vormfout kon de rechtbank hem niet meer veroordelen. De officier van justitie besloot de Schiedam mer te dagvaarden voor enkele andere misdrijven die nog op de rol stonden en destijds niet in de veroordeling waren meegeno men. De eerste zaak betrof afper sing en bedreiging. De verdachte zou onder bedreiging een jas van iemand hebben afgepakt om die te doorzoeken. Hij vond een pakje shag. In een andere zaak werd hij ervan beschuldigd iemand met een mes te hebben bedreigd en hem met traangas in het gezicht te hebben gespoten. Verder stond de verdachte terecht voor het ste len van een auto en heling van een scooter. Omdat V. inmiddels een baan heeft gevonden en zijn leven de goede kant op lijkt te gaan, vroeg zijn advocaat de rechter hem geen gevangenisstraf op te leggen. „Daar is niemand mee gediend. Als mijn cliënt naast zijn vaste baan een verplichte cursus moet volgen en elke week een gesprek moet hebben met de reclassering, wordt hij daarmee ai zwaar ge noeg gestraft," meende de raads man. De verdachte wees zelf op het feit dat zijn vrouw zwanger is. „Daardoor krijg ik veel verant woordelijkheid. Dat zal me op het rechte pad houden," zei hij. De rechtbank doet 18 april uit- Maandag 7 april ROTTERDAM Popular. Popifilm's Huis, 21.30u. Bibliotheektheater. Mystiek uit China, lezing Theos. Genootschap, 20.15u. Dinsdag 8 april SCHIEDAM Dc De 4 Molens. Thema-avond Glaucoom,20.00u. Kluphuis Oost. Bingo, 20.00U. Podiumcafé. Jam sessie, 21.30u. VLAARDINGEN Dc Soenda Bingo, 14,00u. 3,50. Plaatselijke Educatief Centrum, lezing Yvonne Keuls, 20.00u. ROTTERDAM Dizzy. De Rene Engel Band, 22u. Luxor Theater. Waardenberg De Jong, 2Ü.15u. Bonheur. Een do ve oude dame, 20.30u. Rotterdam se Schouwburg KLz. Vlieg mijn draak, 20.3ÖU. ROTTERDAM Calypso 1: 'Shine'(al)dag.l3.15-16- 18.45-21.30. Calypso 2: 'Crash' (16) dag.18.45-21,30, do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Calypso 3: "The people vs. Larry Flynt' (12) dag.13.15-18- 21.30.'Big Night'(al) dag. 18.45. Ci nerama 1: 'The Devil's Own' (16) dag. 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Huf- ters Hofdames' (16) dag.I3.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 3: 'The Relic' (16) dag.18.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Cine rama 4: 'Mars attacks!' (12) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 5: 'Star Trek: first contact' (12) dag.13.15-16-18.45-21.30. Imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag. (beh.vr.ma.) 14-16. 'Special Ef- fects'(al)dag.(beh.vr.ma.) 15-20.45, maalleen 20.45, za.zo.ook 13. 'Star Wars special edition' (al) dag.(beh- .VT.) 18.30-21.45, vr.alleen 22. 'Mi- crocosmos' (al) dag.(beh.vr.) 17, za- .zo.ook 11.30. Venster 1: 'Kolya'(al) dag.(beh.ma.22) 19.30-22,do.vr.wo. ook 14.30. 'Sneak Preview' ma.22. Venster 3: 'The Pillowbook' (16) dag.19.30-22do.vr.zo.wo.ookl4.30. Venster 4: 'Weerspiegelingen' do- .vr.za.zo.19.30. 'Don Quichotte' ma.19.30. 'Monolog' di.19.30. 'De dame met het hondje' wo.19.30, 'Secrets and lies' (ai) do.vT.14. 'Bu enos Aires vice versa' (16) dag.22. Venster 2: 'Wan Pipel' do- .vr.zo.wo. 14.30. 'Music for decem ber' do.19.30 vr.di.22. Tdr.Desig- nerj. dojaa.22. .The flood' vr, 19.30 za.22. 'Happy Days1 za.19.30 di.19.30. 'Madame Bovary' zo.14. 'TheBelovs'zo.20. 'Sreda'zo.21.30 wo.19.30. 'Leningrad, november' ma. 19,30 wo.22. Lumière 1: 'Star Wars special edition' (al) dag.13.15- 16-18.45-21.30.Lumière2: 'Romeo Juliet' (16) dag.18.45-21.30, do- .vT.ma,di.ook 13.15-16. Lumière 3: The first wives club' (al) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Lumière 4: 'Ran som' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'Bruisende brunettes' (16) do.t/m zo.doorl.voorst. 'Ondeugende zomer' (16) ma.t/m wo. doorl .voorst. Pathé 1: The En glish Patient' (16) dag.21-14.20- 17.35-20.50, za.vervalt 11. Pathé 2: 'Jerry Maguire' (al) dag. 11.30- 14.30-18-21. Pathé 3: 'Fierce Crea tures' (al) dag.16.50-1925-22, do- .vr.ma.di.ook 11.40-14.15. Pathé 4: The Devil's Own' (16) dag. 1120- 13.50-16.20-18.50-21.20. Pathé 5: "Metro' (16) dag.l 1.10-13.45-16.25- 19-21.35, zo.vervait 11.10, ma.ver- valt 19-21.35. Pathé 6: '101 Dalma tians' (al) dag.ll.10-13.35-16-19- 21.50, ma. vervalt 19-21.50. Pathé 7 'Star Wars special edition' (al) dag.11.30-14.45-18-05-21.10. Nachtvoorstellingen: Lumière I: 'Dante's Peak' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'StarWars special edition' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The long kiss goodnight' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: The Glimmer- man'(16) vr.za. 00.15. Kindennatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiërs' za.zo.wo.13.15- 16. Cinerama 1: 'Space Jam' dag,13.15-16.Cinerama3 "Matilda' za.zo.wo.13.15-16. Luznière 2: '101 echte Dalmatiërs' za.zo.wo. 13.15- 16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' za.zo.wo. 11.40- 14.20. Venster 4: 'Anton'zo.wo. 14. Door Menno Haddeman SchiedamDe Schiedamse amb tenaar die werd verdacht van frauduleuze handelingen bij het aanbesteden van sloopopdrach- ten, mag weer aan het werk. De medewerker van de Dienst Ge meentewerken werd vorig jaar ge schorst. Verantwoordelijk wet houder L. A Hafkamp zegt desge vraagd dat uit een intern onder zoek blijkt dat de bewuste ambte naar en zijn collega's van de dienst 'wel steken hebben laten vallen', maar dat 'voor frauduleus handelen geen bewijs' is. Een ex cuus van de gemeente aan het adres van de ambtenaar is vol gens de wethouder dan ook niet op zijn plaats. Uit het onderzoek blijkt namelijk wel dat de ambte naar verwijtbaar gedrag valt aan te rekenen. De sloopaffaire kwam vorig jaar aan het licht toen het Rotterdams Dagblad de tussenra- portage van een onderzoek door drie raadsleden in handen kreeg. Uit die rapportage bleek dat één sloopaannemer de afgelopen twintig jaar bijna alle projecten in de gemeente kreeg toegewezen. Andere sloopaannemers kwamen niet aan bod. Bovendien bleek er nauwelijks controle op het gele verde werk en ontbraken belang rijke papieren in de dossiers. De rapporten van twee door de ge meente Schiedam ingeschakelde adviesbureau's wezen hetzelfde uit als dat van de raadsleden Sil- jee, Reuderink en Schoenmakers. Het aanbestedingsbeleid van de gemeente Schiedam deugde van geen kanten. Eén van de maatre gelen die de gemeente nam was het schorsen van een ambtenaar van de afdeling. Een intern onder zoek moest uitwijzen of deze man plichtsverzuim kon worden ver weten. De gemeente deed tevens aangif te by de politie van fraude. De sterke arm heeft inmiddels ook haar vooronderzoek afgerond. De officier van justitie moet nu bepa len of er een vervolgonderzoek wordt ingesteld. Over de uitkom sten van het speurwerk van de po litie worden nog geen mededelin gen gedaan. Wethouder Hafkamp verwacht met dat de inmiddels weer wer kende ambtenaar nog vervolgd kan worden door justitie. Haf kamp heeft het idee dat er geen strafbare feiten zijn gepleegd. „Wel is duidelijk dat verschillen de ambtenaren steken hebben ia- ten vallen. Direct nadat er bekend werd dat er aan de sloopprocedure het één en ander schortte zijn we het beleid al gaan aanpassen. Op dit moment zijn we daar hard mee bezig," aldus de wethouder. De bewindsman houdt de oud-di recteur van de Dienst Gemeente werken H. de Block ook enigszins verantwoordelijk voor de chaos op de afdeling sloopzaken. De Block, die inmiddels met pensioen is, had volgens de wethouder het rei len en zeilen van zijn ambtenaren beter in de gaten moeten houden. Ook had de voormalig-directeur moeten zien dat de procedure aan aüe kanten rammelde. Zichzelf probeert Hafkamp zich zoveel mogelijk te ontzien. Hij voelt zich verantwoordelijk maar niet ongemakkelijk. Hafkamp vindt dat hij te kort de dienst in 2ijn portefeuille had om de vinger op de zere plekken te leggen en er wat aan te doen. „Ik heb de Dienst Gemeentewerken pas in een late re fase, zo'n anderhalf jaar gelden, toegewezen gekregen. Daarvpor trok iemand anders aan de touw tjes." Hafkamp vindt het niet netjes om iets over die ander, voormalig wethouder C. Zijdeveld, te zeg gen. Wel weet Hafkamp te vertel len dat uit één van de rapporten blijkt dat Zijdeveld op de hoogte was van de dubieuze manier van aanbesteden. „In één van de on derzoeksrapporten is een oud briefje van Zijdeveld te vinden waarop hij een aantal vragen by de toenmalige aanbestedingspro cedure zet. Dat briefje is alweer een aantal jaren oud. Toch is er toen nooit iets gebeurd." Voor een anonieme ex-medewer ker van de Dienst Gemeentewer ken is zo duidelijk als wat wie er schuldig is aan de dubieuze aan bestedingsprocedure. De man of vrouw stuurde naar verschillende media een interne brief waarin de intrim-directeur Van Dijk aan zyn medewerkers bekend maakt dat de geschorste ambtenaar weer wordt toegelaten tot het Stads kantoor. Bovenaan de brief schreef de anonieme medewer ker: 'de man (de geschortse amb tenaar. red.) was namelijk de blik semafleider van de voormalige di recteur en indirect van de wet houders was die hem onmogelijk opdrachten gaven. Binnen enkele dagen moesten gebouwen worden gesloopt omdat er planningsfou- ten door anderen waren gemaakt'.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1