23 Schoenmakers en Baan vroeg in vorm Hemel huilt in Maleisië, Oranje-cricketers óók Jennifer de Poorter in productieve bui Raemon Sluiter kan weer winnen Hartgers haakt af %J? Van den Bos van Deetos naar PKC WION ziet de dubbel gloren Alcazar is thuis klaar Herman Schaap leidt Roda'71 Schakers schutteren Tenniscn Twee rode kaarten FVTin NK-fmaie Capelle slaat zich snel door verplicht nummer Alle prijzen naarNeptunus Waterpoloërs SVH lijken in veiligheid' Rotterdamse kampioen in eerste biljartdivisie Rotterdams Dagblad Maandag 7 april l Papendrecbt Landskampioen PKC heeft Jan Sjouke van den Bos aangetrokken als de nieuwe korfbaltrainer. Van den Bos werkt nu nog bij aartsrivaal Deetos, de Dordtse tegenstander in de finale van het NK, onlangs in Ahoy'. Van den Bos gaat een eenjarige ver bintenis aan met de Papendreeht- se korfbalclub, Interim-coach Pe ter van Drimmelen blijft de reser ves onder zijn hoede houden. Of Van den Bos met zijn nieuwe club deelneemt aan de Europa Cup, in het eerste weekend van ja nuari in Antwerpen, is dubieus. De Papendrechtse korfballers weigeren uit godsdienstige prin cipes op zondag te korfballen. De International Korfbal Federatie (IKF) houdt echter vast aan de ge plande data. De kans is groot dat verliezend finalist Deetos, straks Van den Bos' oude club, de plaats van PKC gaat innemen. Rotterdam De korfballers van WION maken in de eerste klasse H grote kans op de 'dubbel'. Na de 12-6 zege van de Rotterdammers bij Bolnes én het 17-19 verlies van koploper DETO tegen PSVis Eric van Viersens équipe naast DETO op kop gekomen. Zondag komt deze ploeg op bezoek aan de Ro bert Kochplaats, bij winst van zaalkampioen WION ligt de weg naar de overgangsklasse op het veld ook open. Ondanks het barre weer werd het duel Bolnes-WION een goede par tij waarin de gasten het zonder de geblesseerde Wim Niesing en Pe ter Nederlof moesten stellen. Na de eerste doorgang was al 4-7 en uiteindetijk 6-12. Anja Tissingh blonk uit met twee treffers. Trekvogels miste vier basisspe lers, maar coach Ger van Rutten kan beschikken over talentvolle jeugdspelers. Tegen Rust Roest ging het gelijkop{6-5 rust) waarna de Rotterdammers bij 6-6 twee punten voor kwamen. Twee mi nuten voor tijd zorgde de jeugdige Nico Pijnenburg voor de volle winst: 10-9, Talent Lody Slinger land blonk uit: drie treffers. In dezelfde afdeling houdt De Overkanters het al voor gezien: de 16-8 deceptie bij hekkensluiter Klimop spreekt boekdelen. De gradatie voor de ploeg uit Rotter dam-Zuid is vlak voor de fusie met Het Zuiden geen goede zaak. De hoop is nu gevestigd op Het Zuiden dat reële promotiekansen heeft in de tweede klasse F. Na de 15-14 zege op Victoria kunnen de Tuindorpers naast De Regenboog op kop komen als zij zondag in Dordrecht van deze ploeg winnen. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben te gen het in de laagste regionen verkerende Spivo in de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen een regelmatige 3-1 overwinning ge boekt 10-15,15-7,15-8 en 15-3. Rotterdam Herman Schaap is volgend seizoen de trainer van. de handballers van Roda'71. Hij volgt Maijolein van der Tas op. Schaap werkt nu nog bij Ancora. In de veldcompetitie verloor Roda gisteren met 22-25 van Wings. De mannen van Atomium'61 lie ten in de eerste divisie van de zaalstrijd Sittardia2 de laatste kans op lijfsbehoud grijpen, 23-27. Dit ging ten koste van EMM. De Rotterdammers kon al niets meer overkomen. Rotterdam Het Rotterdamse schaaktiental had in de achtste ronde van de competitie veel weg van het Nederlands voetbalelftal tegen Turkije: veel beter spelen, maar geen winst. Captain Ton de Vreede was des duivels na het ge lijkspel tegen Amstelveen. „Dit is toch onvoorstelbaar, we hadden wel met 7-3 kunnen winnen..." Dat was ook zo. Grootmeester Ro berto Cifuentes miste een winst kans, waarna hij zelfs nog voor de remise en 5-5 moest vechten. Fred van der Vliet en Tom Middelburg wisten met hun goede stellingen ook al geen raad en verloren. Ik Oei (groot voordeel verprutst), Hans Böhm, Jaap ds Jager, Ge rard Kool en Dennis Heivensteyn lieten remises aantekenen. Mar cel Piket (bord 2) en Ad van den Berg kwamen beter voor den dag; zij zetten hun Amstelveense op ponenten keurig mat, In de stand staat Rotterdam zevende. «v Sf mmÉiÉÊm Door Hans Schelling Rotterdam—Volgens traditie heeft het toernooi van Z'67 het Rotterdams Dag blad Tenniscircuit geopend. De krachtmeting aan de Rotterdamse Zuider parkweg was weer de generale competitie voor de competitie, die volgende week van start gaat. Victor Mion, de coach van Bequick Maassluis, hoeft zich geen zorgen te maken over de vorm van Caroline Schoenmakers en Albert Baan. Het duo won in het enkelspel de Bi-categorie. Albert Baan schreef de Bl-categorie van het 2T67-toemooi op zijn naam. De speler van Bequick Maassluis versloeg in de finale Jurriën van Vliet. Foto Fred Emst/corvos. „Dit toernooi is voor mij de ideale competitievoorbereiding," oor deelde de Tilburgse Caroline Schoenmakers, die in de eind strijd goed op dreef was tegen het Dordtse talent Sjouke Liem. „Na tuurlijk zijn trainingspartijtjes nuttig, maar het gaat toch om ech te wedstrijden." Schoenmakers had in de halve fi nale haar handen vol aan Aniek Swets. Ook haar teamgenoot Al- bert Baan ondervond in de halve eindstrijd veel tegenstand van Pa trick Cogenbach. De Zwijndrech- ter was in de finale te sterk voor 'local hero' Jurriën van Vliet, die na al zjjn blessureleed te weinig wedstrijdritme had. „Ik heb al heel wat toernooien ge wonnen, maar deze zege ben ik bijzonder tevreden," vond Albert Baan, die in het tweede klasse team van Bequick samen met Ca roline Schoenmakers, Natascha de Kramer en Martijn de Lange speelt. „Ik heb tijdens de wintermaan den voornamelijk op mijn fore hand getraind. Gelukkig heb ik overeind gebleven, want tegen Cogenbach zat ik tegen krampverschijnselen aan." Z'67 maakte de faam als één van de best georganiseerde toernooi en van het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit volledig waar. De club van de kersverse voorzitter Gerard Zwaap beschikt over veer tien gravelbaan. Z'67 heeft sinds vorig jaar het enkel- en het dub- beltoemooi gesplitst, waardoor er maar liefst 570 'singles' werden gespeeld: een record in het dis trict Rotterdam. Vlekkeloos Voor de uit John de Mönnick en Joyce en Erik bestaande wed strijdcommissie verliep het eve nement vlekkeloos. Alleen de pro blemen met de wedstrijdpasjes vormden een spelbreker. De Ne derlandse tennjsbond heeft de diskette met de speelsterkte-mu- taties niet goed ingelezen. Hier door ontvingen de leden van on geveer honderd van de 155 vereni gingen uit het district Rotterdam een onjuiste wedstrijdpas. In de B2-klasse waren er in de fi nales verrassende nederlagen voor Marcia van Wingaarden en Richard van den Herik. In de C- klasse waren er onder meer toer- nooi-overwinningen voor de youngsters Annemiek Elsholz en Dennis Okanovic, Van het organi serende Z'67 deden de talenten Mariska van der Laan en Ordan van der Werf op de vertrouwde gravelbanen goede zaken Het merendeel van de finalisten hoopt van maandag 8 tot en met zondag 14 september wederom op het complex van Z'67 te spelen, want daar worden dan de Masters van het Rotterdams Dagblad Ten niscircuit gespeeld. RotterdamTennisser Raemon Sluiter heeft de smaak van overwinningen weer te pakken. De jarige Rotterdammer, die in november een knie operatie onderging, haalde tijdens een Satellite- circuit in Griekenland twaalf ATP-punten binnen. De pupil van het trainersduo Flip van Betuw/Ad Luttikhuis stijgt op de wereldranglijst ruim hon- derd plaatsen, waardoor hy naar een positie rond nummer 550 is opgeklommen. Dathad nog hoger kunnen zijn, maar Raemon Sluiter werd tijdens de Masters ziek. Voor alle zekerheid werden in een ziekenhuis foto's van zijn longen genomen.1 finale van de Limburgse AitiekSnijders!* Koutstaal verloor samen met Amanda Hopmans; dedubbelspeÜMe vairftet temönk&dtiQ Ssr^ bara Jaspers/Mireille Bink. Deoverwimungbij de mannen ging naar Wouter Standaart iiit SEe^ drechtdie Bas van Hees versloeg: 6-4,6-1F F* Door Paul van den Bosch Kuala Lumpur/Rotterdam De de ceptie onder de Oranje-cricketers was de laatste week groot in Ma leisië, minstens net zo groot als de gevolgen van de mislukte WK- kwalificatie. Géén plaats bij de eerste drie van de ICC-Trophy, het wereldkampioe nschap voor B- landen, en dus géén World Cup over twee jaar in Engeland. Voor de cricketbond, toch al een dreu mes, lijken de 'donkere middel eeuwen' nabij na het echec in Ku ala Lumpur. Een echec met een treurverhaai, dat (voor een deel) alleen interes sant is voor weermannen en niet voor cricketers die hard naar de kleedkamer vluchten als de he melpoorten zich openen. Wat heeft de internationale crick etfederatie (ICC) bezield om de WK-kwalificatie te houden in de regenperiode in Maleisië? Vrijwel geen enkel duel is de laatste twee weken niet getroffen door de re gen. Dat heeft het - in aantal lan den, niet in kwaliteit- grootste crickettoemooi omgetoverd in een loterij, zeker omdat de organi satie besloot verregende wedstrij den niet te laten overspelen. Voorbeeld: Nederland stond op winst tegen Hongkong, zag het duel alsnog in het water vallen en kreeg daarvoor reglementair één punt toegewezen. Voor de moeite. Maar de concurrentie kon wel aantreden tegen de Britse kroon kolonie en pakte twee punten. Dat riekt naar competitievervalsing. De andere twee kwartfinale-wed- strijden van de ploeg van aan voerder Tim de Leede (Ierland, Bangladesh) werden beide inge kort door de regen, zodat de als tweede battende partij (niet Ne derland, dat telkens de toss ver loor) zich naar het vereiste over- gemiddelde kon spelen. Dat is een zuiver excuus, maar niet het eni ge voor de mislukte missie in Ma leisië. Want eerlyk is eei lijk. de nederla gen ontstonden óók omdat de Ne derlandse ploeg (waarin de enige prof, Schiedammer André van Troost, ook nog eens in conflict raakte met bondscoach John Bell en tijdens het geheletoernooi slechts drie overs bowlde) at bat zeker geen fantastische totalen had neergezet. De hemel huilde in Maleisië, Oranje dus ook. Uiteindelijk is de nummer laatste van het jongste A-WK zesde geworden, omdat za terdag ook het niemendalletje te gen de Denen verloren ging. Met koffers vol frustratie is de Neder landse delegatie vanochtend op Schiphol teruggekeerd, een week eerder dan gepland. Alles was ge richt op een plaats bij de eerste drie, het ticket voor het WK. In sportief maar zeker in financieel opzicht een vereiste voor de crick etbond. Het budget van de KNCB wordt voor een groot deel ingevuld door prijzen- en startgeld van de natio nale ploeg. Bovendien zullen po tentiële sponsors nu helemaal niet staan te dringen, maar dat de den ze de afgelopen maanden ook al niet Sportief Ujkt Nederland te rug bij af. De KNCB wil graag de one day status binnenhalen. Een daagse wedstrijden tegen grote cricketnaties als Engeland, Zuid- Afrika en Australië liggen dan in het verschiet, mits aan strenge voorwaarden is voldaan. Drie lan den zijn in de race: Bangladesh, Kenya en Nederland. De eerste twee konden wel doordringen tot de halve finales, Oranje niet Manager Hans Mulder van het Nederlands cricketteam heeft het bondsbestuur geadviseerd een brief op te stellen over de 'misstanden' tijdens de ICC-Trop hy in Maleisië. „Zodat iedereen weet hoe de rangschikking tij dens dit toernooi tot stand is ge komen," aldus Mulder. „Het is een loterij geworden en het zou zonde zjjn als daarvan de toe komst van het Nederlands cricket afhing. We hebben ons een half jaar lang een ongeluk getraind voor een toernooi in de Maleisi sche regenperiode. Ik durf het een schande te noemen. De orga nisatie van deze B-WK was ver on der de maat." De nationale ploeg rest de komen de jaren vriendschappelijke inter lands, deelname aan de Engelse bekercompetitie en het EK, vol gend jaar in eigen land. Maar dat laatste evenement, een onderons je van alle Europese amateurs, valt in het niet bij het echte werk ais het WK De volgende WK-kwa lificatie is pas over vier jaar. Mul der: „Hoeveel jongens zijn bereid zo lang te wachten? Vele interna tionals zullen aan hun maatschap pelijke carrière gaan denken." Geen geld, nauwelijks sportieve uitdaging, wellicht afhakende spelers en slechts een kiem arse naal aan jeugd: na de regen van Maleisië is vooralsnog weinig zon neschijn te verwachten. Rotterdam Na een mindere pe riode won HC Rotterdam einde lijk weer eens in de hoofdklasse. Dat ging de Rotterdamse hockey- sters makkelijk af, want Alecto - dat in de hoofdklasse op de laat ste plaats staat - bracht er weinig van terecht, Ondanks het eenrich tingverkeer was de 2-0 zege aan de Beekweg toch wat aan de ma gere kant, vond trainer Robbert PaulAalbregts. „In de eerste helft kroop Alecto nog wat uit z'n schulp, maar daar na kregen we zó veel kansen dat de uitslag minstens 5-0 had moe ten zjjn," zei de trainer. „Maar omdat we eindelijk weer uit straf- comers scoorden, ben ik tegelijk ook tevreden. Ik constateerde weer beleving in de ploeg. Er werd met overleg gespeeld. Door het verlies van MOP en Den Bosch is de vijfde plaats nog steeds niet verkeken." Janneke Schopmar. -nde voor HC Rutteldain kurt iia ±u&l de sco re uit een strafcomer. Toen Kar lijn Petri in de rebound van een strafcomer uithaalde en voor 2-0 zorgde, kon HC Rotterdam niks meer gebeuren. In totaal kreeg de thuisclub in de tweede helft elf strafcomers te nemen. Met nog twee wedstrijden (uit bij HGC en thuis tegen MOP) loopt de compe titie in de hoofdklasse op z'n laat ste benen. De eerste vier clubs spelen in de nacompetitie om de landstitel. Bij Victoria stak Jennifer de Poorter in goede vorm. Ze scoorde drie van de zes doelpunten tegen Ede. Uiteindelijk zegevierden de Kralingers met 1-6. Antoinette de Kanter benutte een strafbal en de overige twee doelpunten kwamen van de sticks van Elise Rijnberg en Marjolein Blusse. Bij de rust leidde Victoria al met 04. De mannen van HC Rotterdam lieten een 1-3 voorsprong uit hun handen glippen en mochten blij zijn dat Nijmegen het bij 3-3 ge noeg vond. De Rotterdammers kwamen snel met 1-0 achter, maar nog voor de rust maakte Jits Snei- ders op aangeven van Jurgen Bakker gelijk. De laatste speler gaf HC Rotterdam een voor sprong en Remeo Beuvens ver hoogde zelfs de marge, 1-3. Daar na liet de ploeg van trainer Mark Kaptein zich verrassen door suc cesvolle counters. Victoria De mannen van Victoria waren dolblij met de 0-1 overwinning bij Karlijn Petri is door de knieën gegaan om de Alecto-doetvrouwte verschalken. Dit keer zonder succes. Rotterdam kreeg vele kan sen, maar benutte er maar twee. Foto MtchieiBiertiuizeivcof vos Ede. De thuisclub had alle baat bij de punten en groef zich groten deels in. Voor de Kralingers was er daardoor weinig doorkomen aan. Pas in de tweede helft slaag de Kees Kruythoff erin de ban te doorbreken met een prima veld- treffer. In de slotfase kreeg Victo ria nog de mogelijkheid uit te lo pen, maar de keeper van Ede trad handelend op. Bij Victoria maakte Jan Willem de Ruiter een verdienstelijk rentree. In de uitwedstrijd tegen stad- en deelgemeentegenoot Leonidas was hij aan zijn knie geblesseerd geraakt. Rotterdam Trainer Remeo Hartgers haakt aan het einde van het seizoen af bij de hockeyers van Victoria. Hij gaat liever zelf in een lager team acte ren. Frank van Duivenbode, met wie Hartgers dit seizoen de trainingen verzorgt aan de Kraüngse- weg, gaat wel door. Het hockeybestuur van Victo ria beraadt rich deze week over de opvolging. Ook voor Robbert Kruidenier moet een nieuwe trainer worden gevonden. Hij heeft door andere werk zaamheden weinig tijd meer de vrouwenfonnatie te trainen. Tilburg—Gele en rode kaarten zijn in de voetbalsport schering en inslag, in de tafeltenniswereld niet. Ze ker een rode kaart is zeldzaam. FVT/Visser kreeg er gisteren in de eerste NK-finale tegen Perfection (4-3 verlies) zelfs twee: Jörg de Cock en coach Alfred de Jong verdwenen in het zwartboek. Tegen Jos Verhulst (vijfde partij, stand: 2-2) ging het niet lekker met De Cock. De international verloor de eerste game (21-16) en reageerde zijn emoties af door op zichzelf te schelden en met zijn batje te gooien. Dat kwam hij op een gele kaart te staan. Toen De Cock daarover opmerkingen maakte tegen de arbi ter, kreeg hij meteen rood. Met als gevolg een 21-0 uitslag voor Verhulst, waardoor FVT met 3-2 achter kwam te staan. Door winst van Michel de Boer op Reinier Paetzel werd het nog wel 3-3, maar het verlies van Ronald Vijverberg tegen Frank Botte betekende de 4-3 nederlaag. Coach Alfred de Jong kreeg al rood voorgeschoteld tijdens de eerste partij, tussen Verhuist en De Boer. Hij maakte vanwege een randbal aanmerkingen op de leiding. Het rood werd weer geel, toen opnieuw rood, maar uiteindelijk bleef De Jong gewoon zitten. Het is nog onduidelijk of deze rode kaart gevolgen heeft. Tegen die van De Cock heeft de Rotterdamse* club protest aangetekend. Om voorj aarskampioen en daardoor tevens lands kampioen te worden, moet FVT zondag in de return met 5-2 winnen. Een 4-3 overwinning lijkt niet vol doende, omdat Perfection een voordeel in games en punten heeft. Capelle aan den UsselManmoedig heeft Alcom/Ca- pelle zich door het verplichte nummer tegen Brevok geslagen. De volleybalgrootmaoht-in-wording had de uitwedstrijd in Breda vrijdag al met 3-0 gewonnen. Van enige hoop in een goede afloop was bij de Bra banders niets te bekennen. De ploeg van trainer Pie- ter Jan Leeuwerink baande zich met de 3-0 zege (15- 7,15-10,15-8) naar de halve finales van de play-offs. Daarin ontmoeten de Capellenaren Kuipei^ZwolIe dat ook al vrij simpel afrekende met Vrevok. Capelle ligt dus op koers naar de finale van de play offs. Voor de ambitieuze club is het van groot belang dat zo lang mogelijk wordt meegedaan om de hoofd prijzen. Na het behalen van de (daarna tegen Zwolle verloren) bekerfinale is het vizier nu nadrukkelijk gericht op de landstitel. Vrydag staat in de eigen Schenkelhal de eerste wed strijd tegen Zwolle op de rol in de 'best-of-five'-serie. Ron Boudrie heeft goede hoop op de goede afloop, „Wij kunnen een hoger niveau bereiken dan Zwolle. De ploeg kan echter ook af en toe ver onder maat blij ven. Zo'n wedstrijd moeten we zien te voorkomen." Bussum De-honkballers van Tropicana/Neptunus -"ftebbert'in'Bussum voor-de achtste keer ftet-Charles Urbanus-toemooi gewonnen. In de laatste wedstrijd werd landskampioen en enig overgebleven concur rent Mr Cocker/HCAW met 124 verslagen, na een 12- 0 tussenstand. De bokaal blijft daarmee in Rotter dam. Vorig jaar ging Vitrine Art/Sparta ermee aan de haal. Gisteren gingen ook alle persoonlijke prijzen mee naar de Maasstad. Catcher Johnny Balentina werd zowel beste slagman als meest waardevolle spe ler, Ken Brauckmiller beste werper. Uitslagen: HCAW-Pjoniers 11-3, Neptunus-Kïnheim 2*1, Pioniers- Neptunus 4-5, HCAW-Kinheim 2-3, Kinheim-Pioniers 0-5, HCAW- Neptunus 4-12. Op de eerste twee na werden alle wedstrijden als ge volg van de zaterdagse regenval zondag gespeeld en ingekort tot anderhalfuur. Rotterdam Het stuivertje wisselen in de onderste regionen van de tweede klasse A in de waterpolocom- petitie duurt onvermindert voort. Liefst acht teams komen nog voor degradatie in aanmerking. Twee speelronden voor het einde rijn De Dolfijn, Koude kerk en KZC de belangrijkste kandidaten om een stapje terug te doen en ook Rotterdam is nog niet he lemaal veilig. Na de duidelijke 12-5 zege op WZK heeft het er alle schijn van dat SVH op het nippertje aan de degradatiedans lijkt te ontspringen. Rotterdam was ook zover geweest als het duel met Katwijk in een positief resultaat was geëindigd. In een minder prettige wedstrijd, met fysiek polo, ver loor de formatie van trainer-coach Krijn de Heer in het vissersdorp met 6-3. Pim Bouwman doelpuntte voor de Rotterdammers drie keer. SVH kende in 2A nauwelijks problemen met het be zoekende WZK Het leverde de Rotterdammers een regelmatig 12-5 overwinning op. Halverwege de tweede periode was de strijd bij een 6-3 tussenstand gelopen. Mare Peter Verveer scoorde vijf doelpunten. Voor RWV stond er in 3E hoegenaamd niets meer op het spel. Niettemin vervulden de Rotterdamse Wa tervrienden de sportieve plicht tegen titelkandidaat De Stormvogel. Zonder de afwezige topscorer Alwin van Aggelen (vakantie) kon een nederlaag echter niet worden voorkomen: 6-7. Ook Spartaan leed te gen Raket een minimale nederlaag: 6-5. RotterdamHet biljartteam van Geveke Verlichting is de nieuwe kampioen in de eerste divisie van de driebandencompetitie geworden door de 6-2 zege op BC Osdorp uit Amsterdam. De Rotterdamse ploeg heeft zich daarmee gerevancheerd voor de misser van vorig seizoen toen het een paar caramboles ach ter Multimos eindigde. De titel en promotie naar de eredivisie werden dit seizoen zonder problemen be reikt. Het team, met de Belg Leon Smolders (zijn par tijmoyenne: 1.216) als kopman, wordt ook volgend seizoen gesteund door de naamsponsor. In de eredivisie is IJsselzicht (0-8 verlies tegen Min- kels Products) de belangrijkste degradatiekandi daat De tweede degradant is nog onbekend. Zowel Tegelhal Zuid als Multimos zijn nog niet veilig. De eerste ploeg deed goede zaken met de 6-2 thuiswïnst op Strauss Biljarts. Alleen Hans Jürgcn Kühl was niet opgewassen tegen Jef Philipoom: 43-50, In de an dere partijen boden de Brabanders geen al te grote tegenstand. Daarentegen had Multimos in Etten- Leur niets te vertellen tegen Zutex, dat zaterdag avond in Heiloo de lucratieve Nederlandse beker had gewonnen. Roland Uvtdewilligen voorkwam tegen Gerwin Valentijn (5049) een 80 nederlaag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3