Waterwei De magie van het speelgoed van vroeger Kleine projecten moeten autoverkeer terugdringen Betalen voor andermans afval valt niet in goede aarde Bewoners krijgen alsnog excuses voor onaangekondigde bomenkap De Korsten-factor in de politiek Scouting wedstrijden Boekenmarkt Oosterkerk met unieke exemplaren Lego modellenjacht en bouwwedstrijd Drumfanfare Harpe Davids wil uitbreiden Nogmaals Golden Fiction Jubileum EHAV Rotterdams Dagblad Donderdag 10 aprü 1997 Er zijn ambtenaren en ambtenaren. Het is lente, dus ik zal alleen een positief voorbeeld noemen: Marjan Korsten is zo'n ambtenaar met wie de gemeente Schiedam veel meer moet doen. Ze is intelligent, publieksvriendelijk, zelfs écht aardig, ze kan plannen en ideeëngoed voor het voetlicht brengen en ze is niet te beroerd om tegen het pu bliek te zeggen: „Gut, wat leuk, daar hadden we nog niet aan ge dacht!" Kortom, zo'n'meid bid wie je denkt: daar kan ik mijn inspraak aan kwijt. Er waren gisteravond in de 4 Molens vele tientallen Schiedammers die gebruikmaakten van een 'stadsgesprek' over milieuWe moesten erg lachen om Midas Dekkers. Daar zeg ik verder niets over, anders gaat u nog denken dat u niet naar Dekkers hoeft omdat de krant er toch wel over schrijft. Maar leuk was het, Koning Midas zal best duur geweest zijn voor een kleine stad als Sehuchterdam, maar we hadden met hem meer plezier dan u voor de tv, Maar Marjan Korsten sloeg alles. Die wil ik als burgemeester, mocht Reinier ooit nog weggaan. Een bijna onschiedamse ambtenaar, heel toegankelijk dus. benaderbaar, verhelderend, zoals er overigens meer ambtenaren in Sc. lieüamrijn en nou heb ik u: u wilt weten wel ke. Dan gaat u die belleu:.Arno Mol, ik heb e en probleem op het Cor nelia van Zantenpleir,." „Peter de Jong, er zou eens een overdekte parkeergarage moeten komen voor de Gorzen op het Gusto-terrem." Goed, dat soort telefoontjes. En dan Korsten, Mol en De Jong. Ze wil len u best helpen. Graag zelfs. Maar dan moeten ze de lijn m. Dan gaan hun adviezen de stadskantoorlijke bureaucratie in en duurt het tijden voor u een reactie krijgt. Kunnen Korsten, Mol en De Jong niks aan doen. Vorig jaar noemde ik de gemeenteraadsleden slechts scbaduw-amb- tenaren, omdat ze gewoon nawauwelen wat ambtenaren eerst be dacht hebben, De eerste de beste vergadering erna kregen uitgere kend de goede ambtenaren op hun kop. Van nota bene die vreselijk luie raadsleden die jaloers waren geworden! Op avonden als gisteren zie je dat de beste ambtenaren het gezicht van de gemeente gaan bepalen. Be politiek manoeuvreert zich uit zelfverkozen passiviteit - om eens een ander woord dan luiheid te gebruiken-in het verdomhoekje. Dat lijkt me een terechte plaats. Ik geloof dat de partijen er alleen uit kunnen komen als 2e van die Marjan Korstens op de kandidatenlijst zetten. Dan stem je weer met hét idee van, tjonge, die gemeenschap is van ons. KOR KEGEL Vlaardingen 'De Middeleeuwen' is het thema waaronder morgen en zaterdag aan de Krabbeplas de jaarlijkse Districts Scouting Wedstrijden worden gehouden. Zo'n 250 scouts uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zul len van de partij zijn. Ze verblijven in een tenten kamp. Zaterdagmiddag rond 16.30 uur zal duidelijk worden welke drie ploegennamens het District Rijn mond naar de Landelijke Scouting Wedstrijden mo gen tijdens het pinksterweekeinde in Baarn. ïn de Oosterkerk aan de Schiedamseweg 95 wordt za terdagochtend weer de maandelijkse boekenmarkt gehouden. Behalve de vele tweedehandsboeken zijn er deze maand veel boekenweekgeschenken, waar onder enkele bijzondere! Zo is er het geschenk uit 1941, waarvan veel exemplaren in beslag zijn geno men door de Duitsers. Dergelijke boeken worden per inschrijving verkocht Die begint bij aanvang van de markt (09.30 uur) en duurt tot 11.30 uur. De boeken markt sluit om 12.00 uur. Winkelcentrum Nieuwe Passage wordt vanaf zater dag tot en met woensdag 23 april omgetoverd in Le- go-winkelland. Wie mee wil doen aan de modellen- jacht kan vanaf zaterdag een wedstrijdformulier op halen bij Bart Smit. Woensdag 23 april is er van 13.30 tot 14.30 uur en van 15.00 tot 16.00 uur een Lego show- en bouwwedstrijd voor alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Ook hiervoor kan vanaf 12 april wor den ingeschreven bij dezelfde speelgoedwinkel. Muziekvereniging Harpe Davids wü de drumfanfare zo snel mogelijk uitbreiden met spelers van een Es- hoom of cor-hoorn. Dit instrument is vergelijkbaar met een trompet, maar heeft een zachtere, warme klank. De vereniging stelt instrumenten beschik baar. Desgewenst kan voor ƒ50,-- een oriëntatiecur sus 'hoorn' worden gevolgd. Deze cursus duurt acht lessen en begint bij voldoende belangstelling. De mi nimumleeftijd is 10 jaar. De drumfanfare bestaat nu uit trompetten, baritons, trombones, bassen en slag werk. De -veelal jeugdige - leden repeteren elke vrijdagavond vanaf 19.30 uur in het verenigingsge bouw De Tamboerijn aan het Nijhoffplein 22 in Schiedam-Noord. Informatie: tel. 4715959 of2730721. Toneelgroep Het Volk geeft vrijdag een extra voor stelling van 'Golden Fiction' in Theater Schuurkerk. Het Volk -het kleinste theatergezelschap van Ne derland - staat bekend om intrigerende, spannende producties die doortrokken zijn van een aanstekelij ke melancholische humor. De voorstelling begint om 20.30 uur. Kaarten a ƒ20,- zijn verkrijgbaar in het informatiecentrum in het stadhuis en een half uür voor aanvang van de voor stelling in het Schuurkerktheater. Hoek van Holland De Eerste Hoekse Accordeon Vereniging viert zater dag haar 40-jarig bestaan. Een goed bezochte reünie moet één van de hoogtepunten worden van de feest dag. De jubileumcommissie van EHAV zoekt daarom nog oud-leden. Velen van hen zijn na intensief speur werk al aangeschreven. Wie nog niet heeft gerea geerd, wordt verzocht dit spoedig te doen. De jubileumdag, waarop vele activiteiten voor de reünisten plaats vmden, wordt afgesloten met een concertavond in wijkgebouw 'De Hoekstee'. Tijdens dit concert treedt het 'Groot-wel-te-herdenken-jubi- leumorkest' op. Inlichtingen bij Michel Heins, Star- duststraat 9, telefoon 0174-387206. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desiree van der Jagt, Judith van Klaveren, Marïëtte Ölsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Schiedam Het eerste carpool plein dat vandaag in Schiedam is geopend, is slechts een kleine schakel in een reeks van maatre gelen die het autoverkeer in de Rijnmond moeten terugdringen. Naast het bevorderen van het car poolen moeten ook meer werkne mers op de fiets, wordt het open baar vervoer gestimuleerd en worden met bedrijven bereikbaar heidscontracten afgesloten. Dit alles heeft plaats onder de noemer van het Fileplan Regio Rotterdam, waarvan nu al het eer ste succes is te melden, zegt woordvoerder L van 't Hooger- huijs van de Stadsregio. „Overal in Nederland is vorig jaar het aan tal files toegenomen, behalve hier in Rotterdam. Het is hier zelfs al een beetje gedaald," vertelt ze. Het fileplan, waarvoor in februari in het Vlaardingse Deltahotel het startsein werd gegeven door ver antwoordelijk minister Jomtsma, is een samenwerkingverband tus sen de Stadsregio Rotterdam en Rijkswaterstaat. Met een samen hangend pakket aan maatrege len, waaronder extra geld en extra mensen, wordt het fileprobleem in de regio aangepakt. Eén van de projecten waar dat ex tra geld heen gaat is de aanleg van de carpoolpleinen in het gebied. Hoeveel dat er precies zullen wor den is nog niet duidelijk. Voor het project is onlangs een nieuwe pro jectleider aangesteld en die is nog aan het uitdokteren waar al die pleinen moeten komen. Naast het carpoolplein in Schiedam staat al wei de plek vast waar die in Vlaar dingen moet komen. Ook daar zal in het midden van een plein aller lei voorzieningen worden aange legd bij het benzinestation aan de Holysingel. Heilige Koe Het carpoolen is één van de ma nieren om het autoverkeer te ver minderen. Bij 83 procent van alle autokilometers die in het woon werkverkeer in Nederland wor den afgelegd is de bestuurder de enige inzittende van het voertuig. In het najaar van 1996 is een re gionale carpoolcampagne van start gegaan onder het motto: drukke tijden....sameniijden. Hoewel de eerste pleinen aan de noordkant van de Rijnmond wor den aangelegd, begint de promo tiecampagne op de zuidkant. Op het eiland Voome-Putten zal bin nenkort extra aandacht worden gevraagd voor het carpoolen. Naast een beperking van de groei van het verkeer en een daling van de reiskosten kan het samenry- den volgens de promotors ook 'ge zellig en sociaal' zijn. Vooral op het sociale aspect van het car poolen wordt in de campagne in gegaan. In de Rijnmond worden tot het jaar 2000 voornamelijk kleine maatregelen genomen om het au toverkeer in te perken „Vanuit het Fileplan is gekozen voor de kleine projecten die binnen twee, drie maanden gestalte kunnen krijgen. Het gaat om maatregelen die makkelijk en snel uitvoerbaar zijn," vertelt Van 't Hoogerhuijs. Maar daarnaast ligt er ook een grote verantwoordelijkheid bij de reizigers en de gemeenten zelf. „De periode van de Heilige Koe is voorbij. De kennis dat de vervuil ing onder meer wordt veroorzaakt door de auto is groot, daar zijn de meeste mensen wel van door drongen. Mensen moeten nu ook zelf hun verantwoordelijkheid gaan nemen," vindt ze. En ook de gemeenten moeten er alles aan doen om bedrijven en werknemers zover te krijgen uit de auto te stappen. De werkne mers van de Stadsregio krijgen bijvoorbeeld een vergoeding voor de aanschaf van een flets, vertelt Van 't Hoogerhuijs. „De Stadsre gio geeft met de projecten een duwtje in de rug, maar wij hopen dat de gemeenten zelf ook hun verantwoordelijkheid nemen." Vlaardingen „Vroeger kon den kinderen uren naar de poppenkast kijken. Nu hou den ze dat net vijf minuten vol. Dan willen ze naar Mc Donald's." Kinderen staan volgens Jan Anderson tegen woordig nergens meer ver steld van. Dat is wel eens an ders geweest. Daarom heeft hij in het Streekmuseum aan de Kethelweg in Vlaardingen een tentoonstelling ingericht over de geschiedenis van het speelgoed in deze eeuw. Het is een soort nostalgische te rugblik op de jeugd en hon derd jaar 'kinderspeeltjes'. Veel uit de collectie heeft de mu seumeigenaar zelf nog in zijn kin derhandjes gehad. Hij wijst naar een speelgoedvliegtuigje in één van de vitrines. „Vroeger had je van die flessen afwas middel: Lo- daline. Onderin zat altijd een deeltje van een vliegtuigje of een bootje. Zo'n vliegtuigje bestond uit tien deeltjes. Maar als je moe der boodschappen ging doen nam ze wel eens een fles mee meteen deeltje datje al had. Daarom haal de ik die flessen altijd. Dan keek je onderin welk deeltje erin zat, en nam je de-juiste mee.". Volgens Anderson is het sinds zijn kindertijd totaal de verkeerde richting opgegaan met het speel goed. „Vroeger werd speelgoed gemaakt om mee te spelen en iets te leren. Je leerde spelenderwijs allerlei dingen. Zo heb ik banden leren plakken. Daar hoef je tegen woordig niet meer mee aan te ko men bij kinderen. Nu wordt speel goed gemaakt om één of andere film of tv-serie heen. Met de be doeling zo veel mogelijk te verko pen." Leerzame spelletje Er liggen voorbeelden te over aan leerzame spelletjes. Zo is er een klein postkantoor-setje, met hele kleine postzegeltjes en briefkaart jes, En een drukkersspelletje waarbij je je eigen krantje kon drukken. Het meest in het oog springende 'leerzame' spelletje is 'Das groBe Luftwaffespiel'. Met Kinderen staan volgens Jan Anderson nergens meer versteld van. Dat is wel eens anders geweest, is op zijn tentoonstelling te zien. Foto Roel Dijkstra dit spel moesten kinderen gealli eerde vliegtuigen uit de lucht schieten. Hoe populair het spel by NSB-kinderen was, is niet be kend. De oorlog heeft nog meer vreem de spelletjes voortgebracht. Zo is er in het museum 'Het grote on- derduikspel' en het 'Dictatorspel' te zien. Op de deksel van het 'Dic tatorspel' staat een karikatuur van Mussolini, Jan Anderson heeft het spel zelf nog in de oorlog gespeeld. Er zaten kaartjes in met opdrachten. Zo staat op een kaartje: 'Maak de Hitlergroet en marcheer rond te tafel'. Je kan je nu niet meer voorstellen datje dat soort spelletjes voor de gezellig heid deed." In het 'Grote önderduikspel' zit ten kleine persoonsbewijsjes en voedselbonnen. Spelers liepen met hun pion over het bord en kwamen in allerlei benarde situ aties terecht. Zo is er een plaatje waarbij je een boete moet betalen omdat je het NSB-blad *Volk en Vaderland' hebt verspreid. Het valt Jan Anderson op dat al het tentoongestelde speelgoed nog in zo'n goede staat is. „Ik heb hier een prentenboek uit de 19de eeuw. Die is nog helemaal gaaf. Maar mensen waren vroeger veel zuiniger op hun speelgoed. Ook omdat je niet zo vaak speelgoed kreeg. Dat was echt iets bijzon ders. Ik weet nog wel dat ik een autootje kreeg voor Sinterklaas. Ik durfde er gewoon niet mee te spelen, zo mooi vond ik het." Hij toont het autootje uit zijn col lectie. „Het is een hele bijzondere. Je moet je voorstellen dat vader op een mooie avond die auto op het tapijt zette. Hij blies op een fluitje, streek met een toverstokje over de auto heen en het wonder geschiedde: De auto begon te rij den. Vader zei dan dat dat door de trilling van de lucht kwam die het fluitje veroorzaakte." Met dat soort nonsens hoefje bij de 'Nintendo-generatie' niet meer aan te komen, weet Anderson. Daarom verklapt hij maar wat de werkelijke reden is dat de auto gaat rijden: „Met het stokje druk te je een knopje in waardoor je de mechaniek in gang zette. Maar ja, eigenlijk haal je door dat te vertel len wel de magie van het speel goed weg." Maassluis De bewoners van de Patrijsstraat en omgeving in Maassluis krijgen van de gemeen te alsnog excuses aangeboden voor de bomenkap die in dezomer van vorig jaar geheel onaange kondigd werd uitgevoerd. Dat heeft burgemeester J. Ster- kenburg deze week toegezegd op aandringen van enkele leden van de commissie algemene en be stuurszaken. Over de wijze waar op de verontschuldigingen wor den overgebracht, moet het ge meentebestuur zich nog beraden. Tot hun schrik zagen de bewoners vorig jaar dat medewerkers van de plantsoenendienst de zaag zet ten in 'hun' bomen, een kleine twintig populieren rond het gym nastieklokaal aan de Leeuwerik- straat. De bomen werden zonder kennisgeving van de gemeente gekapt. Een vergissing, gaf de gemeente direct daarop ruiterlijk toe. „We horen vooraf een advertentie te plaatsen in een krant dat er een kapvergunrung is afgegeven, zo dat mensen bezwaar kunnen ma ken," reageerde gemeentewoord voerder I. van Eijk destijds. Dat dat toen niet is gebeurd wordt toe geschreven aan het feit dat de af deling Groenvoorziening waar schijnlijk geen waarde hechtte aan deze snelgroeiende bomen, die bovendien nog geen hoge leef tijd hadden bereikt. De bomen werden verwijderd om de sloop van het gymnastiekzaallje zonder beschadigingen aan diezelfde bomen uit te kunnen voeren. Met herplanten van groen wordt ge wacht totdat het gebied opnieuw is ingericht. Van excuses aan het adres van de omwonenden is het evenwel nooit - gekomen, wees inspreker H.F. Mulder de gemeente deze wéék voor de zoveelste keer terecht tij dens de commissievergadering. WD-fractievooratter J. F. Scheerstra was het ermee eens dat dat misschien toch zou moe ten worden gedaan. „Omdat het hier gaat om een vergunning die de gemeente voor zichzelf heeft afgegeven, moetje extra zorgvul dig te werk gaan. We zouden toch iets moeten laten horen, ook al geef ik toe dat het wat laat is." Sterkenburg beloofde dat het col lege stappen zou ondernemen. Een brief zou misschien wat ma ger zijn, vonden de commissiele den. Geopperd wordt nu om het terugplanten van groen bij de in richting van het gebied met een feestelijk tintje te laten verlopen. Schiedam Haar man (71) heeft een breuk opgelopen door het ge sjouw en zelf is ze zowat over spannen. Als klap op de vuurpijl ontving mevrouw Erwich uit Schiedam ook nog eens een reke ning van 130 gulden voor het op halen van twee kuub grof vuil. Andermans afval notabene. En het wachten is op een tweede re kening van het Openbaar Nuts bedrijf SchiedamfONS). Alsof er uit een driekamerflat ooit zes kuub afval kan komen. Mijn'zoon heeft vanmorgen met eigen cgèn gezien dat bij on2e party afval plotseling vreemde bankstellen en een heleboel an dere troep was gedumpt," aldus de verontwaardigde mevrouw Er wich. Ze verhuisde in februari dit jaar naar een ander appartement in een andere wijk' van Schiedam. Noodgedwongen. De, flat aan de J.C. van Markens-' traat, waar aj en haar man 35 jaar hebben gewoond, wordt binnen kort gesloopt. Als tegemoetkoming in de ver huiskosten ontving het echtpaar van Woningstichting Noordvest vierduizend gulden en drie maanden huur. De woning moest veegschoon worden opgeleverd, Een vergoeding voor de dure voorzetramen, de mooie keuken en wc zat er niet in. De zelf aange brachte verbeteringen aan de huurwoning vielen buiten 4c spe ciale regeling van Noordvest Het stel kon in hun nieuwe ap partement niets meer met die voorzetramen en de keukenkast beginnen. De voorzieningen wer den daarom met pijn in het hart achtergelaten. Deontiteltenis was daarom groot toen mevrouw Erwich na de ver huizing een kijkje nam in haar oude huis. „Ik had een sleutel achtergehouden omdat ik ver moedde dat er post zou. liggen. Ik schrok me rot toen ik mijn huis binnenstapte. De wc-pot was in puin geslagen, de dure voorzetra men aan diggelen gegooid en de keukenkasbes van de muur ge rukt En dan sloofje je uit urn je woning netjes achter te laten. Veegschoon zoals de wo ningstichting van je verlangt" vertelt de Sehiedamse. Clementie lrBn dan krijg je na die ellende die een verhuizing met zich mee brengt ook nog een rekening voor het grofvuil. Ze moeten cle mentie met ons hebben. Wy heb ben er niet om gevraagd dat onze flat tegen de vlakte gaat. Noord vest had een regeling moeten treffen met de ONS wat dat grof vuil betreft Een grote container plaatsen of 20." Ze begrijpt, best dat de ONS re gels hanteert. Zo mag het afval pas op de dag van ophalen 's och tends aan de straat worden gezet en wordt één kuub grof vuil per keer gratis opgehaald. „Maar we wonen niet meer aan de Van Mar kenstraat. Dan kun je van ons ou de mensen toch niet verwachten dat we 's ochtends om zes uur op ons fietsje heel Schiedam doorrij den naar de flat om het afval uit de keider aan de straat te zetten? Daarom hebben we het spul 's avonds buitengezet Tjsa, dat an dere mensen daar dan in gaan rommelen en spuEen erbij zet ten..." De argumenten waar ONS en Noordvest na de incidenten mee schermen, vindt de Sehiedamse 'ambtenarenpraat'. „Je had zus of je had zo. De ONS verwijst me door naar Noordvest en die stuurt me terug naar de ONS. Hoe moet ik bewijzen, dat het niet myn af val is waar ik we! voor moet beta len. Er staat toch geen naam plaatje op? En nu krijg ik op nieuw een rekening omdat het vanmorgen weer is misgegaan. We zijn gewoon het slachtoffer," meent mevrouw Erwich. Die tweede rekening wordt ech ter niet verstuurd, belooft G. van Leeuwen die clementie toont Hij is opzichter huisvuil van het Sehiedamse nutsbedrijf en kan het niet over zijn hart verkrijgen het echtpaar twee keer voor an dermans afval te laten betalen. Van Leeuwen: JVDit is een uitzon dering, Ik hoop dat iedereen die 's avonds aihet grof vuil op straat zet, zich goed realiseert dat hy een milieuovertreding begaat De -.vervuiler betaalt nu- eenmaal Maar in noodgevaEen rijm altijd afspraken te maken met onze dienst" Donderdag 10 april VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. John Kraaykamp sr., 'Schakels', 20,G0u. Podiumca fé. Oorsmeer, akoestisch optreden, 21.00U. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. RotterdamsPhilhar- momsch Orkest, 20.15u. Klz.St Pe tersburg Festival, 20.15u. Zaal De Unie. Luistermuseum: piano-oeu- vres van de 20e eeuw, 20.30u. De Brasserij. Lve Jazzmuziek, 21u. De Buurman. Grote Jamsessie, 21u. Nighttown/Basement. Satanic Surfers, 2iu. De Vlerk. Vers uit de Maas, 22u. RitmoTropIcal. Marce- loGodoy, 22u. DeTwijfelaar. Skunk Funk, 22.3Ou. Luxor Theater. Waardenberg De Jong, 20.15u. Bonheur. Een dove oude dame, 20.30u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Woyzeck, 20.15u. Kl.z. Torquato Tasso, 20.30u. Theater Zuidplein Gr.z. Stomme Koe, 20.15u. RO Theater. Elektra, 20.15u, Lantaren 1. Stories (Histoi- resA/erhalen)20.30u. De Evenaar. Cinema Diaspora: Made mthe Paci fic, 20.15u. Popufar. Open Podium, 20.15u. Vrijdag 11 april SCHIEDAM Wijkcentrum Dreesplein. Bingo dansant, 20.0ÖU., 10,-. Theater deTeerstoof. Mark van de Veerdonk met 'Boem Beng Kabam', 20.30u. VLAARDINGEN Dc De Bijenkorf. Bingo, 14.00- lö.OOu., 3,50. Stadsgehoor zaal. Lebbis Jansen, 'Lange halen gauwthuis', 20.00u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Het Volk met 'Golden Fiction', 20.30u., 20,-. ROTTERDAM Lantaren 120.30Stones (Histoires/ Verhalen). Jeugdtheater hofplein 19.00Pov]e!.deDoelenGr-z.20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest Kl.z. 20.00-01.00 Nederlandse Bartiershop Kampioenschap 1997. Club Dancetaria 22.00 Kot 'N' Spicy. De Danssalon 23,OOSpecial Clutinight. Popular2l.30 Symbiolo- gy. RitmoTropical 23.00 NocheCa- liente. Theater Zuidplein Gr.z. 20.15 Viktonajund ihr Husar. Khz. 20.30 Kiss me Kate. Hal 420.30 Al tijd November. LuxorTheater 20.15 Waardenberg De Jong. Rotter damse Schouwburg Gr.z, 20.15; Woyzeck. Kl.z, 20.30 Torquato Tas so. RO Theater 20.15 Elektra. ROTTERDAM Calypso 1: 'Everyone says I ioveyou (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Shine' (al) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Calypso 3: "Crash' (16) dag. 18.45-21.30, do- .vr.ma.di.ook 13.15-16. Cinerama 1: 'Dante's Peak' (12) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 2: 'Jer ry Maguire' (al) dag. 13.15-16- 18.45-21.30.Clnerama3: TheDe- vil's Own''(16) dag.18.4S-21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Cine rama 4: 'Mars attacks!' (12) dag.13.15-16-18.45-21.30, Cine rama 5: 'StarTrek:firstcontact'(12) dag.13.15-16-18.45-21.30. Imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag.(beh- ,ma.) 14-16. 'Special Effects' (al) dag.jbeh.ma.) 15-20.45, ma.alleen 20.45, za.zo.ook 13.'StarWars spe cial edition" (al) dag. 18.30. 'Micro- cosmos' (al) dagjöeh.za.di.) 17, za .zo.ook 11.30. The empire stnkes back' (al) dag.21.45. Venster 1; 'I shot AncJy Warhol' (al) dag.20. Tier- ra' (16) dag.(beh.ma.) 22. 'Secrets and lies* (al) do.vr.wo.14. 'Sneak Preview' ma,22. Venster 3: 'Koiya' (al) dag.19.30-22. do.vr.zo.wo.ook 14.30. Venster 4: 'Buenos Aires vi- ceversa'(16)do.vr.za,zo.l9.3ö. 'De Ruslui' (16) ma. duwo. 20. The pil- towöook' (16) dag. 22, do- .vr.zo.wo.14.30. Venster 2: 'Nove- cento deel 1' ma.20, do- .vr.zo.wo.14. 'DossierAnnaAchmat- ova do.19.30. 'De wacht' do.22. 'Summertnp to the sea' vr.19.30 za.22. 'Detweedecirkerzo.14.30m VI. 'DezevendemetgezeTzo.19.30. 'Koma'zo.22. Twintigdagen zonder oorlog'di.19.30. 'De fontein' di.22. 'Ik was Stalin's lijfwacht' wo.19.30. "WindowtoPans'wo.22. Lumièrel; The empire stnkes back' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lu- mière 2: 'Romeo Juliet' (16) dag.18.45-21.30, do.vr.ma.duook 13.15-16, Lumière 3: The first wi ves club' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 4: 'Ransom' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'Jong, groen en toch rijp' (16) do.t/'m zo.doori.voorst 'Orgie m New York' (16) ma.t/m wo. doori- .voorst. Pathé 1: 'Dante's Peak' (12) dag.11130-14-16.30-19-21.30 zo.vervalt 11.30. Pathé 2: 'Metro' (16) dag.16.25-19-21.40, do.vr.ma.df.ook 11.10-13.45, Pa thé 3: 'StarWars special edition' (al) dag.11.30-14.45-18.05-21.10. Pathé 4: The Devil's Own' (16) dag.11.20-13,50-16.20-18.50- 21.20, zo.ll-16.20-18.50-21.20. Pathé 5: The English Patient' (12) dag.ll-14.20-17.35-20.50, Pa thé 6: '101 Dalmatians' (al) dag. 13.35-19.10. 'Piercecreatures' (al) dsg.11.20-16.50-22. Pathé 7: The empire stnkes back' (al) dag. 11.50-14.40-18-21.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3