FVT: landstitel nog ver weg na pak slaag WION steunt op de vrouwen 'Gedroomd' begin van nieuwe Sparta/Feyenoord combinatie Basketbal sters zoeken vorm Middelburg nadert succes Eerste punt ijshockeyers Kinheim breekt homerun-record Beker Badjoe Laga superieur in 114e Varsity Alcazar maakt het ZVH lastig BS6:Ukoskampiüeh Volleyballers Capelle zijn als herboren Z'67 beleeft rampdag Petri staat op twaalf Atomium'61 kansloos Rotterdams Dagblad Maandag 14 april 1997 Rotterdam De baskc-tbalsters van Idétrading/RB zijn de laatste weken duidelijk van slag. Het ver lies tegen het gedegradeerde Pris- ma College 2 (44-46) was terug te voeren op de blessuregolf die de ploeg van coach Cor Jansen nog steeds teistert. De terugslag van de laatste weken is daarentegen vooral terug te voeren op het vorm verlies van Ria Hoogland. Daarnaast wordt ook Antoinette de Koning (woensdag aan een me niscus geopereerd) node gemist. Rotterdam De 16-jarige Tom Middelburg is na een gedecideer de zege op Alexander van Beek met 91/2 punt uit 12 partijen de nieuwe leider in het Open Kampi oenschap van Rotterdam. Gerard Kool, elf ronden lang ongeslagen koploper, faalde in het zicht van da haven: hij ging ten onderlegen de Delftenaar Ted Barendse, Hij deelt met Rogier van Arkel op een half punt de tweede plaats. Katowice Het Nederlands ijs- hockeyteam heeft op het wereld kampioenschap in de B-poule het eerste punt veroverd. Oostenrijk werd gisteren op 2-2 gehouden, nadat Zwitserland zaterdag nog met 8-3 te sterk was gebleven. Opvallend bij de puntendehng was de scoringsdrift van Dave Li vingston. De speler van her Oos tenrijkse KJagenfurt maakte een 2-0 achterstand ongedaan. Tegen de andere Alpen-natie. Zwitser land, had de Amerikaan ook al ge scoord. Haarlem Kinheim heeft giste ren een nieuw record gevestigd. De Haarlemse honkballers sloe gen in één inning, de vierde, maar liefst zes homeruns. Zij legden daarmee de basis voor de !Ö-Q ze ge op het Haagse ADO. Het oude record stond sinds 18 augustus 1984 op naam van Neptunus, dat destijds in een slagbeurt vijf 'hek- klappen' produceerde tegen Am- stel Tijgers. Tegen ADO slaagden vier slagmensen op ry van Kin heim erin een homerun tc produ ceren. Dat is een evenaring van het record dat in handen is van Neptunus en stamt uit dezelfde - wedstrijd tegen Amstcl Tijgers. Rotterdam Kenneth Badjoe, lid van BV Rotterdam, is ongeslagen winnaar geworden van de "Wissel- beker 1941', de beker voor libre- biljarters uit de derde klasse. les 't Manneke heeft zijn titel als districtskampioen van de eer- -ste klasse bandstoten behouden. In een toernooi met slechts vijf bandstoters behaalde de Brielse zaalhouder zes punten en een al gemeen gemiddelde van 5.17. Het gemiddelde van Ton Meeldijk (NRG) was aanmerkelijk lager. Houten De roeiers van Laga uit Delft hebben de 114e editie van de Varsity gewonnen. Ondanks de lage temperatuur van hel water in *het Amsterdam-Rijnkanaal kre- gen de roeiers volgens traditie de felicitaties op het water aangebo den doorzwemmende supporters. Nereus uit Amsterdam, vorig jaar winnaar, had geen kans tegen de superieure Delftenaren en moest genoegen nemen met de tweede „plaats. Laga won de studenten- roeïwedstrijd in 1990 voor het laatst. Nereus staat nog steeds bo venaan in het klassement aller tij den met 32 overwinningen. Bij het bijnummer van de 'Jonge Achten' bleef het Rotterdamse Skadi buiten de prijzen. Nereus werd hier eerste, voor Skoll. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben het de reserves var» Rentokil/ZVH knap lastig gemaakt. Uiteindelijk -won de ploeg uit Zevenhuizen nipt met 3-1 via de setstanden 12- 15, 15-12, 15-10, 15-9. De Rotter damse studentes haaiden in de derde set een huzarenstukje uit door een 1-9 achterstand om te zetten in een 10-9 voorsprong. Maar dat was niet voldoende. Toch was coach Tony Boer van Al cazar niet ontevreden; „Een van onze beste wedstrijden." Door Simon van Zuilen Rotterdam Het tafeltennisteam van FVT/ Visser is voor de tweede keer in acht dagen tijd met de neus op de feiten gedrukt. Met Jörg de Cock, Ronald Vijverberg en Michel de Boer allen niet in goede doen, lijkt prolonga tie van de landstitel voor de Rotterdammers nog ver weg. Hield FVT de schade vorige week in Tilburg nog tot een 4-3 neder laag beperkt, in de volgepakte Persoonshal kwam FVT er giste ren totaal niet aan te pas. Met 1-4 kreeg de thuisclub een ongekend pak slaag waarop niets viel af te dmgen. „Het verlies van Jörg de Cock tegen Frank Boute beteken de meteen een mentale klap." zag coach Alfred de Jong als belang rijkste oorzaak. „Die zijn we niet meer te boven gekomen." Om uit te maken welke club landskampioen wordt, spelen FVT en Perfection nu een beslis singswedstrijd. Kennelijk had de NTTB daar geen rekening mee gehouden, want zowel de datum als de locatie is nog niet bekend. Ook in het meteen gisteren ge voerde overleg tussen beide clubs en het bondsbestuur kwam er geen oplossing. Het aanstaande weekeinde kan FVT niet aantreden wegens het eigen Kolenkit-toernooi, een week later is De Cock met de na tionale selectie naar het WK in Manchester en Alfred de Jong reist de vrijdag na hemelvaarts dag af voor een vakantie in Indo nesië. Ook by Perfection geeft een datum na hemelvaartsdag problemen. Onder leiding van competitielei- der Jan van den Berg wordt er vandaag verder onderhandeld. Het ligt voor de hand dat de be slissingswedstrijd op hemel- Jorg de Cock, Ronald Vijver berg en Mi chelde Boer (vlnr) treuren na de neder laag tegen Irene. Op de achtergrond staat de pal mares van vo rlg seizoen. Het is nog maar de vraag ofFVTdezede ken kan her halen. Foto Emst/Cor Vos vaartsdag of de woensdagavond ervoor wordt gespeeld. Ais loca ties worden Breda. Zwijndrccht, Gorkum of Wageningen ge noemd. De Jong;,,het is voor ie dereen een slechte zaak dat de bond dtt vooraf niet heeft gere geld." Na het verlies van De Cock op Boute (19-21, 13-21) had ook Ro nald Vijverberg tegen routinier Jos Verhulst in twee games (15-21, 10-21) geen schijn van kans. Na die 0-2 achterstand bracht Michel de Boer tegen Reinier Paetzel (21- 17. 21-17) de spanning weer even terug (1-2). De Boer en De Cock verloren echter de 'dubbel' tegen Bouteen Verhulst (21-18.12-21,5- 21), waarmee de Rotterdamse hoop zo goed als vervlogen was, 1- 3. In zijn partij tegen Verhulst had De Cock, wiens rode kaart van vo rige week geen gevolgen had, zich kunnen revancheren. De interna tional kwam er, gadegeslagen door bondscoach Peter Engel, echter niet aan te pas. In twee ga mes 12-21 en 16-21werd hij kans loos van de tafel gespeeld. Met die 1-4 stand kon Perfection zich voorjaarskampioen noemen. De twee resterende partijen werden niet meer gespeeld. Het kampioenschap in groep 16 van de vierde divisie wordt be twist tussen Twenty One Up (Rot terdam) en Shot'65 (Zwijndrecht). Beide teams staan gelijk met 53 punten uit zeven wedstrijden. In de onderlinge strijd wordt op 26 april uitgemaakt welke ploeg de titel binnen haalt. Door Loet van Schel lebeek Rotterdam De vliegensvlugge installatie van het electronische scorebord stond zaterdagmiddag model voor de voortvarendheid waarmeede honkbalbesturen van Sparta en Feyenoord hun opzien barende samenwerking gestalte gaven. Toen Henk Schouten en Tinus Bosselaar de ceremoniële eerste ballen wierpen als representanten van de rivaliserende voetbalafde- Zwolle 'Als je ergens niet meer in gelooft, moetje er niet aan be ginnen', is één van de stelregels van Pieter Jan Leeuwerink. De trainer van de volleyballers van Alcom/Capelle heeft deze wijs heid kennelijk op zyn ploeg we ten over te brengen, want zyn mannen bleven geloven in een volgens velen onmogelijke kius: ze wonnen in en tegen Zwolle de tweede wedstrijd in de halve fina les van de play-offs om het lands kampioenschap. En dat terwijl Capelle 24 uur eender, na de met 1-3 verloren thuiswedstrijd tegen datzelfde Zwolle, nog een desola te indruk maakte. Hoe hij het deed, wil hij niet zeg gen, maar coach Pieter Jan Leeu werink kreeg zijn mannen in min der dan 24 uur zover dat ze als herboren in het veld stonden. „Het was wat ons betreft precies het tegenovergestelde van vrij dag. En ik prijs me gelukkig dat wat we hebben gedaan, gewerkt heeft. Want dat getuigt van grote kwaliteiten van heel de groep, in de eerste plaats de spelers." was Leeuwerinks mysterieuze com mentaar op de plotselinge omme keer. Het werd wel eens tijd dat Capelle van Zwolle won. De ploeg van coach Gert Timmer was tot zater dag de enige waarvan Capelle nog niet had gewonnen en dat stak een beetje. Temeer daar de vorige vier nederlagen tegen Zwolle alle maal even onnodig waren. „Het was éen heel emotionele wed strijd," aldus Leeuwerink. „Wij hebben heel goed gespeeld, maar Zwolle ook. Want dat blijft natuur lijk een hele goede ploeg. We heb ben nu een barrière doorbroken." De strijd om een finaleplaats in de play-offs kan nu nog heel interes sant worden, Dat Capelle van elke tegenstander kan winnen, is nu aangetoond. Leeuwerinks team is met landskampioen PZ/Dynamo het enige dat dit seizoen alle te genstanders uit de eredivisie heeft verslagen. Niemand die nu nog kan voorspellen hoe de afloop van de thriller zal zijn. En dat is wel zo leuk. hngen van beide clubs hing het uit de Verenigde Staten overge vlogen tableau nog in de takels. Maar precies op het moment dat tussen Vitrine Art Sparta en landskampioen Mr Cocker HCAW de strijd ontbrandde, floepten in het linksveid de lampjes aan, Ruimschoots op tijd om de eerste overwinning van de 'nieuwe' com binatie te laten oplichten, 7-4. De vreugde over dat gedroomde begin werd weliswaar getemperd door het verlies (3-6) in de return, maar ook in Bussum was merk baar dat voor de bezetting van de playoffs-plaatsen dit seizoen seri eus rekening moet worden gehou den met de ploeg van coach Rob Hendriks. Dagje vrjj De in de hoofdklasse debuterende oud-speler van Sparta heeft zo veel keus dat hij het zich kan per mitteren een waardevolle pion als Maurice Verdaasdonk van tijd tot tijd een dagje vrij te geven, omdat diens huiselijke omstandigheden (werkende vrouw, klein kind) daartoe aanleiding geven. Zater dag was de op het oude honk te ruggekeerde routinier van de par tij, gisteren liet hij de bewaking van het eerste kussen ever aan dp jeugdige Jeffrey Sprott die zater dag in de openingswedstrijd nog tot de uitblinkers behoorde. Aan slag niet alleen (drie hits uit vier beurten), maar vooral ook ais rechtsvelder. Zijn schitterende, als het ware met de rug naar de bal uitgevoerde njwiiMp catch be hoorde tot de hoogtepunten van de middag. Jeffrey's oudere broer Floyd Sprott maakte één van de twee Spartaanse foutjes (het andere 'kwam op naam van Envin van den Berg), maar dat compenseer de hij ruimschoots met onder meer een prachtaelie in de tweede inning op een tik van Jurjan Koe nen. De derde honkman, vorig seizoen nog spelend bij Tridents, is de enige echte verrassing in de line up van Sparta..In het team dat ik in m'n hoofd had bij het be gin van de oefencampagne was ei genlijk geen plaats voor Floyd." bekent Rob Hendriks. „Ik had niet verwacht dat hij zich zo snel en zo goed zou ontwikkelen." Het kostte Frans Richardson voorlo pig zijn plaats, maar Hendriks be nadrukt dat nog niets vaststaat. „Voor bijna alle posities is er een dubbele bezetting." Het eerste competitieweekeinde bewees eens temeer van hoeveel belang werper Orlando Stewart nog steeds is voor de roodwitten. Toen hij zaterdag na zo'n honderd ballen moe begon te worden, bleek de voorsprong van 7-1 op eens minder 'safe' dan je zou ver wachten. Het totdan tegenvallen de HCAW kreeg vat op zijn wor pen en knabbelde puntje voor puntje van de achterstand af. To ny Benningshof stond al klaar om het van hem over te nemen, toen 'Papito' zich met steun van catcher Marlon Fluonia alsnog uit de nesten werkte. De kreet waar mee hij de laa*ste call van scheidsrechter Va-i Groningen Schinkel begroette'as er daarom één van vreugde èn opluchting. Gisteren, met Leo Voogd aan het hoofd van de verdediging, moest Hendriks al in de derde inning in grijpen nadat de Bussummers vier hits op rij (waaronder twee tweehonkslagen) hadden gepro duceerd. Met eerst Chester Belio- so en later de Amerikaan Jason Mickel op de heuvel werd de mar ge wei gehalveerd, maar niet weg gewerkt, 3-6. HCAW presenteerde een vrijdag gearriveerde nieuwe Amerikaanse heuveltroef, Mi chael Hartung, die 'Chuba* Fluo nia de eerste Spartaanse home run van dit seizoen moest toe staan. Neptunus Tropicana/Neptunus had zater dag in Heemstede geen kind aan RCH Cemcntbouw (13-1 in zeven innings), maar moest gisteren voor eigen publiek kunstgrepen toepassen om de hoofdklasse-de butant onder de duim te houden. In de achtste inning werd de jeugdige, van Feyenoord overge komen Angelo Stolk naar de heu vel gedirigeerd, toen de linkshan dige Dirk van 't Klooster in het slagperk verscheen, Stolk is ook een lefty en daarmee hebben linkshandige hitters doorgaans de grootste problemen. De coach van RCH meende Van't Klooster dan ook door een ander (Roger Kops) te moeten vervangen, maar dat betekende dat Neptunus niet alleen van een gevaarlijke slag man was verlost maar ook van een lastig te bespelen werper. De zege (11-7) werd vervolgens gemakke lijk veilig gesteld. Zaterdag HCAW„...mo 00 0 120=4- 8-1 SPARTA-111 20 2 00x=7-12-2 Werpcijfers Vitrine Art Sparta/F: Orlando Stewart (9 innings) 8-2-8-2. Air Cocker/ HCAW: Hoogland (2 inn. 2 man) 1-5-2-0; Jeroen Hubert (3 1/3+2 man) 2-1-9-1; René Rijst (2 2/3) 1-0-1-0. Homeruns: geen Win nende werper: Stewart. Verliezer: Hoog land NEPTUNUS005 125 0» 13-15-2 RCH00 0 100 0= 1- 3-0 RCH Cementbouw: Dave Drayer (4 4 man)0-l-!4-2:DaveDus5eau(l 5man)3-2- 3-0, Erroi Alexander (2) 3-2-0-0. Tropicana N e p tu n us: Ken Brauckmiller (43-0-3-0; El- ton Koeiman (3) 3-2-0-0. Homeruns Nep tunus: Marcel Kruyt 13e inn. grandslam). Enk do Bruin(4e. solo) Winnaar: Koelman. Verliezer: Draver- Zondag SPARTA000 200 100=3- 8-1 HCAW204 000 OOx=S-12-2 H C AW: Michael Hartung (9) 5-2-8-2. Sparta: Leo Voogd (2 1/3 4 man) 5-2-8-0; Chester Beltoso(42/3 1 man) 6-2-4-1; Jason Mtckel (1) 0-1-O-O. Homerun Sparta: Marlon Fluo nia (4e tnn, 1) Winnaar: Hartung Verlie zer: Voogd. RCH020 031 010= 7-13-0 NEPTUNUS301101 41 x=lM6-4 Nepiuuus. GtuiTrj Kuiii\jj 2-3-S-O, Ruj v an de Peppel (2 1/3) 1 -2-3-0. Angelo Stolk (1 man) 0-1-0-0, Elton Koemand 2/3)2-2-1-0 RCH: Jeff Calderone(6 03+3 man)8-2-13-4, Dirk van't Klooster (2/3) 0-0-1 -0, Roger Kops (1) 1-0-2-0 Homeruns Neptunus: Adonis Kempt!)? inn, solo). Marcel KruyU8e. solo). Winnaar. Van de Peppel Verliezer: Caldcr- one Save: Kooiman Trekvogel Maarten vanGeldorp (achter) vraagt om debal, verde digd door Edwin Oudshoom van stadgenoot Overkanters. Foto Fred Ernst'Cor Vos Door André Kouwenhoven Rotterdam Voor de korfballers van WION ligt de weg naar de overgangsklasse op het veld volle dig open na de kostbare 13-10 ze ge op medekoploper DETO. Met nog vier --dstrijden voor de boeg bogen c. volgelingen van coach Eric van Viersen op een voor sprong van twee punten. Dat moet voldoende zijn voor de 'dub bel'. WION opende weliswaar sterk met 3-1, maar had op het geraffi neerde spel van de Brabanders onvoldoende vat. Deze kwamen terug tot 5-5 en sloten de eerste doorgang zelfs af met een 5-7 voorsprong. Na de thee kwam WION als herboren terug uit de kleedkamers en zette het de gas ten onder druk. Invaller Mark de Bode. die Wim Niesing sterk verving, trof met een doel waarna Angela Broere haar ploeg bij 7-7 in stelling bracht. WION ging gemotiveerd door en liep uit naar 10-7 voordat DETO iets kon terugdoen: 10-8. De aalgladde Lian van de Berg zorgde nog wel voor spanning (10- 9), maar meteen trof Monique Ke- mner doel. Na 11-10 beslisten Andrea van Ravenschot en Moni que Kemner de strijd: 13-10. De WION-vrouwen speelden een opvallend sterke rol met in totaal negen goals. Coach Eric van Vier sen: „Gezien we ai een lange pe riode móeten presteren, had ik er dit keer een zwaar hoofd in," puf te hij na. ..Maar de ploeg heeft nog steeds voldoende in zijn mars om door te gaan." In dezelfde afdeling rekende een eveneens 'herboren' De Overkan ters in de derby resoluut af met Trekvogels: 14-10. De thuisploeg nam al gauw een 8-2 voorsprong en liet de winst niet meer los. Ivlaxk Puilti (4x) en Bany v«uj Kessel (3x) scoorden het vaakst. In de tweede klasse F sloeg Het Zuiden z'n slag tegen De Regen boog: 14-9. Daarmee namen de Rotterdammers de leiding over. Alèxander Geurts was met zes treffers de topschutter. Door Hans Schelling RotterdamVoor Z'67 was de start van de landelijke tenniscompetitie er één van vallen en opstaan. Aan de Rotterdamse Zuiderparkweg voltrok zich op de vroege zondagochtend een klein drama. Z'67 had voor de Belgische speelster Klaartje van Baarle geen wedstrijdpas van de Nederlandse tennisbond ont vangen. Tegenstander Leimonias 2 hield voet bij stuk, waardoor Van Baarle heel de dag langs de kant bleef. De thuisclub diende meteen een protest in bij de hoofdscheidsrechter. omdat Z'67 "een enkele blaam trof. De srafcommissie van de aNLTB mag binnenkort beoordelen of de zienswijze van Leimoni as conform de reglementen was. Z'67 begon de ontmoeting daardoor zonder maar één balwisseling met een 0-3 achterstand. Bij aanvang van het eerste duel tussen de Barendrechtse Maaike Koutstaal en Jolande Mens keurde de arbiter het centre court af, omdat de baan niet volledig over de vereiste lijen beschikte. Tot overmaat van ramp ver loor Koutstaal deopeningspartij in twee sets: 4(5,1-6. Alleen Eddy Schol redde bij zyn rentree de Rotter damse eer. Zijn tegenstander Eric Baan moest in de tweede set met kramp opgeven. Z'67 kon het in de overige dubbelspelen niet bolwerken, 1-7. Ook Victoria leed een pijnlijke thuisnederlaag. Bij de terugkeer in de hoofdklasse verloor de formatie van coach Bart Koster aan de Kralingseweg met 1-7 van Topspinners uit Enschede. Een klein excuus was, dat Wibo Plijnaar ziek op de baan stond. Het tweede team van Halfweg ging verder waar het vorig seizoen eindigde: aan kop van de ranglijst. In Spijkenisse werd ETC met een 6-2 nederlaag weer naar Ede gestuurd. Verrassend waren de nederlagen van Debby Haak (tegen Sorya Foks) en Bas Snelders (tegen Daniël de Jonge). Huib Troost had een makke lijke start. Dennis Hardeman moest met een blessure afhaken. De Spaanse aanwinst Eva Bes kende tegen Amber de Vries alleen in de tweede set een terugval. Ook de Halfweg-mannen maakte hun faam als kam pioenskandidaat volledig waar. Het op het hoogste niveau debuterende TOEG werd met 5-1 verslagen. Robin Nicolai redde de eer voor TOEG na de zege op René van der Mee. Het mannenteam van Z'67 verliet Tilburg (evenals Feyenoord) met een overwinning: 24. Alex Vïielan- der verloor als enige een enkelspel. Ook het Capelsë De Blinkert debuteerde uitstekend in de eerste klas se met een 5*1 zege op Pettelaer uit Den Bosch. Al leen het dubbelspel van Teun Verschoor,Django Ho- gervorst liet de winst liggen. Het tweede team van Phoenix kon het terugtrekken van de hoofdmacht goed opvangen. Phoenix-2 klopte TEAN: 4-2. Rotterdam Een week voor het einde van de compe titie in de hoofdklasse hockey heeft topscorer Karlijn Petri haar productie tot twaalf opgevoerd. De blonde centrumspits scoorde uit een strafeomer de gelijk maker tegen HGC (1 -1), dat zich al kwalificeerde voor denaeompetitie. Omdat Den Bosch met 2-1 van Hurley verloor, heeft HC Rotterdam nog altijd uitzicht op het bereiken van de vijfde plaats. Deze geeft echter geen recht op deél- nemingaandeNK-stryd.^ J HGC ondervond onverwacht fejle tegenstand, van Rotterdam. Hoewel de thuisclub op een 1-0 voor sprong kwam door Nicole Kooien, lieten dé gasten het betere spel zien. In de tweede helft verrasten de Rotterdamsen met veel balbezit en drongen zij de thuisclub lange tijd in de verdediging. Een doelpunt kon niet uitblijven en die kwam op naam van Karlijn Petri. Uit een strafeomer joeg zij de bal onhoudbaar in het doel: 1-1. Kersverse international Inge van der Broek, die voor de Champions Trophee (in juni in Berlijn) is geselec teerd: „Gezien het spelbeeld in de tweede helft had den we een overwinning verdiend. Dit was één van onze betere wedstrijden." De vrouwen van Victoria waren niet opgewassen te gen EMHC er. verloren met 1-2. Bij rust leidde de Brabantse formatie al met 0-2. Antoinette de Kanter verkleinde de achterstand uit een strafeomer. Vijf minuten voor tijd ontging de Kralingse club de ge lijkmaker toen Brigitte van Son uit *-en strafeomer op de lat schoot. De Victoria-mannen kwamen na een 0-1 ruststand te gen EMHC goed terug. In deel twee gooiden de Kra- üngers wat meer kracht in de strijd en daar had EM HC ontzag voor. Job van der Weijden, Job Lloyd en Thij s Stoop verzilverden de uitgespeelde kansen. Bij Victoria miste Kees Kruythoff (zoals eerder tegen Le- onidas) opnieuw een strafbal. Doelman Willem Jan Lenters werd uitgeroepen tot 'man-cf-the-match' door zijn uitstekend optreden. In deze afdeling verraste Leonidas met een 1-0 over winning op koploper SCHC. De ploeg van de vertrek kende trainer Johan Wolhuis bleef in de laatste zeven wedstrijden ongeskgen. Door deze nederlaag daal den de titelkansenvoor de ploeg uit Bilthoven tot het minimum. Het beslissende doelpunt op de Kralinger Esch kwam in de laatste minuten door spits Bas Ruizenaars tot stand. Enkele minuten daarvoor stop te doelman Max Vroomen ook al een strafbal. Rotterdam heeft deze competitie thuis nog niet ver loren. De ploeg van de vertrekkende trainer Mark Kaptein (gaat weer spelen bij HGC) keek tegen Wa geningen wel snel tegen een 0-1 achterstand aan. Nog voor rust kwam Rotterdam door Jurgen Bakker weer op gelijke hoogte. In de tweede helft moesten de Rotterdammers eerst nog de gasten laten voorgaan (1-2), alvorens zij een eindsprint inzetten. Stijn Bakkeren scoorde de ge lijkmaker, maar het mooiste doelpunt kwam van Martij n Michel. Uit een magnifieke solo zette hij Rot terdam, nauwelijks gehinderd door verdedigers van Wageningen, op een 3-? voorsprong én overwinning. Rotterdam De handballers van Atomium hebben met een terechte 22-34 nederlaag tegen kampioen Hellas afscheid genomen van het tweede seizoen in de eerste divisie. Een toch wel teleurstellende jaar gang, want met elf punten uit 22 wedstrijden werd niet voldaan aan de verwachtingen. Dat Atomium verloor van Hellas was zeker geen schande, omdat de Haagse ploeg promoveerde naar de eredivisie. Atomium kreeg een lesje in het benut ten van kansen en zag na een 9-17 ruststand Hellas eindigen op 22-34. In de hoogste regionale klasse van het veldhandbal speelde Snelwiek met een zeer jong team, dat zich uitstekend van haar taak kweet. Juist de jonge Ro bert Mouthaan profileerde zich. Na een geBjkop- gaande strijd in de eerste heEft werd Wings vooral in de tweede helft overspeeld: 20-26. De mannen van Roda behaalden een verdienstelijk gelijkspel by Gemini (21-21), terwijl bij de Snelwiek- vrouwen een aframmeling kreeg te verduren van An- eora:21-9.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3