24 HVO laat dure punten liggen Wim van Silfhout nekt Excelsior Maassluis Jankovic geeft doorslag in slotduel Juventus Doek valt voor HBSS Treffer Bouchrit goed voor winst GTB-voorzitter baalt van arbiter ODO begaat een lelijke misstap Zwaluwen start uit bij HVO Spanning stijgt voor Vlaardingers na doelpuntloos gelijkspel in Naaldwijk Oranje Nassau is weer in de race voor titel Opzet van De Korenbeurs lijkt voorlopig geslaagd Degradatie dreigt voor mannen NOAD Juventus besluit met nederlaag Robert Boomstra trefzeker Rotterdams Dagblad Maandag 14 april 1997 De Lter Achmed Bouchriet mag zaterdag tegen Lyra dan de nodi ge kansen om zeep hebben gehol pen, de mogelijkheid die de aan valler wél benutte betekende voor Peltasport een 1-0 orerwinning. De andere opvallende man in het Westland was de scheidsrechter. Hij floot een perfecte partij en verdiende het predikaat 'man van de wedstrijd'. Het weer en het veld waren mede debet aan het slechte optreden van Deltasport. Kansen kregen de Vlaardingers genoeg in het in- haalduel. Slechts de eerste de bes te werd door Achmed Bouchrit be nut. 43e spits kreeg daarna volop mogelijkheden om de thuisploeg in een vroeg stadium op fluweel te te brengen, maar die waren niet besteed aan de doelpuntenmaker. Lyra rest na het resultaat nog slechts twee wedstrijden om het lijf te redden van degradatie. Del tasport was er alles aan gelegen om geen schade op te lopen met het oog op deze laatste twee com petitiewedstrijden. Bij winst van beide duels haalt trainer Ton Pat- tinama by de Broekpolderclub gijn eerste prijs in de vorm van de derde periodetitel binnen. SchiedamGTB is er na de opval lende serie winstpartijen voor de derde opeenvolgende keer niet in geslaagd om de volle buit te pak- ken. Egelantier Boys kwam dank zij de 3-2 overwinning op de rang lijst op gelijke hoogte met de Schiedammers die door dit resul taat nog niet gevrijwaard zijn van degradatiezorgen. GTB speelde vooral thuis op Har- ga tegen zichzelf en tegen de vol gens voorzitter Jan Zwep 'drama tisch slechte arbiter'. De scheids rechter onthield GTB naar Zweps mening bij de 3-2 achterstand een 'zuivere pingel'. De achterstand had GTB volledig aan zich zelf te wijten. Het heilige vuur ontbrak óndanks de oppeppende aanwe zigheid van Rob Beining en Frans Schaap. Paultje Weber zorgde met zijn treffer voor de 1-1 ruststand. Na de thee maakte Benito de Lange irederom gelijk maar Egelantier Boys trok uiteindelijk aan het langste eind. Pijnacfcer De korfballers van ODO hebben een flinke steek la ten vallen in hun race naar de ti- tbl. De overgangsklasser ging pijnlijk én^eer onnodig met 19-17 Onderuit tegen Avanti. De formatie van ODO-coach Rob Siemer moest het noodgedwon gen zonder topschutter Erik Pas- Schier doen. Passchier had aan Zijn rode kaart van vorige week en eerdere vermaningen een schor sing van vijf wedstrijden overge houden. De rest van het veldsei- zoen zal zijn plaats worden inge nomen door Patrick Zeebregts. Ondanks het gemis van de routi nier draaide het Maaslandse acht tal, waarin Mary Pellikaan met tHjf treffers de topscorer was, in de eerste helft naar behoren en werd aan een keurige voorsprong gebouwd. „We waren duidelijk de betere ploeg," erkende ODO- speelster Monique van der Meijs, „zowel met ons spel als indivi dueel waren we stukken sterker. We vergaten dat alleen in doel punten uitte drukken. We misten te veel kansen waardoor we niet ver genoeg uitliepen." Avanti, nog heftig in degradatie nood verkerend, kwam na de her vatting ijzersterk terug. ODO speelde ongewoon slordig en me de door onoplettendheid werden de meest ongelooflijke doelpun ten weggegeven. „Na afloop was iedereen ontzettend boos en te leurgesteld," aldus Van der Meijs, „vooral omdat dit verlies niet no dig was geweest We staan nu drie punten achter op DVO, dat vol gende week bij ons op bezoek komt. De kans op de titel is nog niet verkeken maar het wordt wei steeds moeilijker. Ik persoonlijk schat de kans nog heel klein in." VIaardlagen Titelhouder Zwalu wen speelt de eerste wedstrijd, die tegen HVO, van het Vlaardings voetbalkampioenschap komende dinsdag niet op het eigen com plex. Omdat veel lagere elftallen van Zwaluwen die avond een ...nMrJi 1.^4 muiontujuyu nuiui uci duel gespeeld op het terrein van HVO aan de Zwanensingel. De overige wedstrijden die dins dag worden gspeeld zijn: HSC (zo) •Fortuna, DVO'32-RKWTK, VFC- TSB en Deltasport-HSC (zo). Alle duels beginnen om 18.30 uur. De tfolgende ronde wordt dinsdag 22 april afgewerkt. Door Sander Sonnemans Naaldwijk Het worden nog twee spannende weken voor HVO. Weet de ploeg van trainer Dick Suiker zich te handha ven in de tweede klasse C of maken de Vlaardingers net als het Schiedamse HBSS straks een duikeling op de voetballad der? Als er tegen één club de volle winst gepakt had kunnen worden, was dat zaterdag gastheer Naaldwijk wel. Maar hoe wel HVO kwalitatief meer in huis had en duidelijk meer ka rakter toonde, leverde de ploeg wel twee dure punten in. Er werd niet eens gescoord: 0-0. Door het gelijkspel kroop HVO (20-22) wel een plaatsje verder bij de fatale rode streep vandaan, waaronder nu het reeds gedegra deerde HBSS (20-13), Naaldwijk (20-16) en 's-Gravenzandse w (20- 20) vertoeven. Tussen de degrada tiezone en HVO bevindt zich ook nog Lyra (20-21). Drie ploegen vliegen er deze com petitie uit en gezien het minieme puntenverschil onderin in 2C is HVO, dat vorig seizoen ai een dui keling maakte, nog niet verlost van het degradatiespook. Drie punten tegen Naaldwijk hadden zaterdag dus een groot deel van de stijgende spanning weg kun nen nemen, maar zover kwam het niet. Dat Naaldwijk gedoemd is een ni veau te zakken, is met zo vreemd. De Westlanders bedienden zich tegen HVO, dat manmoedig de aanval zocht, slechts van lange halen richting de gevaarlijke spit sen Patrick Kunst en René Lie- vaart in de hoop dat één van die twee in een bevlieging voor een succesje zou kunnen zorgen. Kansjes kreeg Kunst wel, maar HVO was enkele maien meer veel dichter bij die ene zo belangrijke treffer. De eerste mogelijkheid diende zich ai na een kwartier aan toen Patrick Kartog door libero John Sam-Sin met een dieptepass op avontuur werd gestuurd. De vleu gelspits verscheen in het vijande lijke strafschopgebied maar wist zich geen raad met de bai omdat de aansluiting uitbleef en schoot zelf dan maar zonder Naaldwijk doelman Xander van der Wiik in de problemen te brengen. Niet veel later poeierde Sam-Sin, die achterin heel wat puin ruimde, een vrije trap rakelings over en voorkwam Jan Goedknegt, de keeper die bij HVO de geblesseer de Mark van der Kroon op sublie me Wijze verving, dat Gert-Jan Ot to voor Naaldwijk scoorde. Ook Peter Lievaart kreeg voor de thee nog twee kansjes, maar hij be wees waarom Naaldwijk op de voorlaatste plaats staat Kort na de theepauze ontsnapte Naaldwijk aan het Vlaardingse of fensief. Eerst was de bij vlagen onnavolgbare balgoochelaar Jor- den Westerhout los van zijn te genstander en hoefde hij de bal in het doelgebied slechts breed te leggen voor een intikkertje van Patrick Hariogs schoen, maar de jonge aanvaller speelde de bal te hard en te ver zodat die kans als sneeuw voor de zon verdween. In de zelfde minuut werd een schot van Westerhout onschadelijk ge maakt, zag Hartog zijn pegel door een verdediger geblokt en slaag de de doelman erin een streep van Peter Manuhutu weg te werken, HVO rest nog twee duels: zater dag Xerxes (uit) en daarna thuis tegen RCL. Naaldwijk-HVO 0-8 Bijzonderheden: Scheidsrechter E van Beek hield de HVO'ers Richard Burtendyk en Hcndrxk- Jan van Oosten de gele kaart voor Ook NaaiduTjk-mvaiier Jack van der Kruk werd op de bon geslingerd Btj HVO ontbraken Peter Simons, Hare Maalsen. Berry Sala (allen geschorst) en doelman Mark van der Kroon (knieblessure) Naaldwijk: Van der Wilk, Van der Ende, De Haan, Keys (40 Wmand van der Wees), Vnesen. Kunst, Peter Lievaart, De Boen, Van den Bcukel. Rene Lievaart, Gert-Jan Otto (SO. Van der Kruk) RVO: Goedknecht, Sam-Sin. Latupeinssa. Manuhutu, Westerhout, Maalsen. Buiten dijk (78 Visser). Van der Nol. Van Oosten, Nasn, Patrick Hartog Veenendaat Aan de opvallende zegereeks van hoofdklasser Ex celsior Maassluis is zaterdag door DOVO een einde gemaakt. Met een 3-1 overwinning voor de Veenendaalse degradatiekandi daat heeft het schokeffect bij DO VO trainer Jan Rab werd aan de kant gezet en wordt tot het eind waargenomen door Leo Ruiters gelijk al resultaat opgeleverd. Grote plaaggeest voor de Maas- sluizers was Wim van Silfhout; hij scoorde twee van de drie treffers. Excelsior Maassluis nam al in de negende minuut dooi een kopbal van Robert Visser de leiding, maar toen begon Van Silfhout aan zyn 'one man-show1. Eerst schoot hij rakelings naast en werd een doelpunt van hem afgekeurd. In de veertiende minuutwas het dan toch raak. Met een lobje zorgde de spits voor de gelijkmaker. Ex celsior trof voor de thee nog de lat, Van Silfhout stelde daar een bal op de staander tegenover. Na de thee was het spel van beide ploegen beduidend minder. Over en weer werd veel balverlies gele den, maar desondanks werd er nog wel tweemaal gescoord door de gastheren. Freek Wittenrood bracht DOVO mei een frommelgoal via de knie van Robert Visser aan de leidingen dankzij een defensieve blunder kon de marge nog verder worden verruimd. Van Silfhout hij weer maakte dankbaar ge- Door Erwir. van der Lee HBSS is gedegra deerd naar de derde klasse. Het sag er lang naar uit dat de Schiedammers zouden kelde ren, maar zaterdag werden de idoeg én de naar Heerjansdam vertrekkende trainer Jos Hou- wding door Xences uit hun-lij den verlost. De Rotterdammers wonnen op eigen terrein met 1-0. Het was in Rotterdam een duel van uitersten.De thuisploegkon bij winst piet meer dan twee doelpunten "verschil een perio detitel binnenhalen. HBSS Test te slechts een sprankje hoop op het ontlopen van de degradatie. Na afloop bleek het missen van de 'periode' te wijten aan de magere 1-0 winst meer in vloed te hebben op de stemming dan de degradatie HBSS. De bezoekers hadden. .ft al weken geleden stilletjes neergelegd bij de afdaling naar de derde klas se. De hoge verwachtingen waar mee HBSS het seizoen begon, hebben de Schiedammers geen moment waar kunnen maken. Acht 'aankopen' maakten aans talten voor HBSS in actie te ko men, maar geen van hen heeft het ambitieuze HBSS naar de top van de tweede klasse kun nen brengen. Sommigen hiel den het na verloop van tijd voor gezien of speelden zelfs hele maal niet Tekenend was dat za terdag slechts één 'nieuweling51 (Dwight Maanster) in de basis opstelling stond. Faust van der Meer haakte in de warming-up met een kuitblessure af. Wim Andriessen zat in Vietnam (werk) een schorsing uit en Maurice van de Put was wegens werkzaamheden afwezig. De ambitie een aansprekende rol te spelen heeft HBSS nooit binnen het veld uitgestraald. Dat moest ook scheidend trainer Jos Hou- weling tot zijn ergernis constate ren. „De drang om prestaties te leve ren heb ik door het seizoen heen slechts bij een aantal spelers ge proefd," mokte de trainer na af loop. „Het verschil in beleving tussen een hoofdklasser en een derdeklasser is mij in de twee „seizoenen HBSS zwaar tegen gevallen. Voor een deel neem Ik dat mijzelf kwalijk omdat ik die gasten moet zien te motiveren. Maar HBSS blijft vooral een ge- zelhgbeidsvereniging en dat is tering te zien in de prestatieve beleving. Alleen heb ik ze wel voorgehouden om dat dan ook naar buiten toe uitte dragen. Vo rige week tegen KMD (6-2 ver lies) was de onderlinge accepta tie een dieptepunt Gelukkig heb ik tegen Xerxes weer een Het gehavende HBSS kwam te- gen het op de tweede plaats staande Xerxes in de eerste helft ook geen moment in de proble men, Wellicht dat de zenuwen de thuisploeg parten speelden, maar van de twintig punten ver schil op de ranglijst was niets te zien. Xerxes creeerde geen kans en kroop zelfs door het oog van de naald toen arbiter Paping (Maassluis) in de 'buiteling' van Dwight'Maanster geen pingel zag. HBSS vervulde zo met ver ve de sportieve plicht om nief gewillig mee te werken aan het geplande periodefeest van Xerxes. Ook de tweede helft werd Xerxes zonder ooit over de schreef te gaan, bestreden. Moustafa Touanza schoot de Rotterdammers wel op voor sprong maar de vrije hap van Michel van Straten had een veel beter lot verdiend. Nu stuiterde het leer via de onderkant van de lat weer het veld in. Scheids rechter Paping bood twintig mi nuten voor tijd Xerxes een ide ale mogelijkheid om de voor sprong uit te breiden. Komell Kramer stopte echter de erg makkelijk toegekende pingel van topscoorder Richard Pitio. Het geloof in een beter resultaat was vanaf dat moment by beide ploegen verdwenen. Xerxfs-HBSS 1-0 (0-0). 60. Houstefo Mouanza 143. Bijwmderheden: Arbiter raping e«u Jrtwo van de Leire tXtaxw; en Eené Snijders van HBSS geel Xerxes: Beekman, Van de Lelie, Touan za, Engelsdorp-Gastelaar, Chabot- Sïadhouders, Dnesse, Luyten, fc> driquez-Gonzaiez, Womü, Heintjes (75. Farih), Pitlo. HBSS: Kramer, Sng'ders, Van de Zoiiwen, Jacco van Tüborg, Gijze, Sander van Til borg. Griep, Maanster, Evers, Van Straten, De Jager, Door Roland van Wageningen Schiedam Spanning en spekta kel gistermiddag in de Margrie thal. Op de laatste dag van de competitie schotelden de basket ballers van Juventus de toeschou wers een boeiend schouwspel voor, dat bovendien door de Schiedamse trots werd gewon nen. Met een minimale overwin ning op 3-ES Piranhas (75-73) sloot de ploeg van coach Arjan de Bruin het eerste seizoen in de pro motiedivisie op prettige wijze af: vier zeges op rij en (met 12 keer winst en 16 keer verlies) een ver dienstelijke plaats in de midden moot. En dat voer een club die twee seizoenen geleden nog in het rayon uitkwam. „Op voorhand was handhaving de doelstelling," blikte Aijan de Bruin terug. „Maar we hebben een flink aantal nipte nederlagen geleden. In diverse wedstrijden hebben we een voorsprong van vijftien punten weggegeven. Dit niveau vereiste van Juventus een andere beleving. Aanklooien en toch winnen, dat was er in de pro motiedivisie niet bij. De laatste drie maanden spelen we inder daad meer geconcentreerd. Een spannende wedstrijd zoals van daag hadden we in de eerste helft van het seizoen zonder meer ver loren." Tegen Piranhas, dat door finan ciële problemen met de bond aan vankelijk uit de competitie was genomen, begonnen de Schiedammers ijzersterk. Willem Doornik, Attila Gtiltuna en Vladan Jankovic leidden de be heerste Juventus-aanval tegen de Amstelveense zone. Ook met de zone-press die de Amstelveners vanaf de vijfde minuut speelden, kenden de gastheren geen enkel probleem: 14-5 na zes minuten. Maar naarmate De Bruin meer doorwisselde, sloop de slordig heid in het spel van Juventus. Pi ranhas profiteerde door balwinst te boeken en in te lopen. Mede dankzij bonestaak Laurens Ro gier, één van de voormalig jeugd spelers van Idétradin ^Rotterdam in de Amstelveense ploeg, knokte Piranhas zich terug tot 20-20. Ju ventus behield het initiatief, maar kwam niet meer los van de bezoe kers, die attractief, snel basketbal lieten zien. Een halve minuut voor het tijd was het opnieuw ge lijk: 73-73. Rogier miste met acht seconden op de klok het beslissende schot Juventus speelde in de slotsecon den een geslepen aanval, waarbij uitblinker Jankovic een drive naar de basket maakte. De for ward stuitte op Piranhas-speler Tycho Rovers, die tot eigen ont- zettig voor de botsing werd be keurd. De strafworpen benutte Jankovic'zonder blikken of blo zen en daarmee besliste hij het duel (75-73) en bekroonde hij een uitstekende wedstrijd (29 punten) Ach, ik had misschien wat min der moeten .opperen," relati veerde de /riendelijke Juventus- forward zyn prestatie. Ronald Jonkman nam gisteren af scheid van het eerste mannen- team van Juventus. De center, die tegen Piranhas maar een paar mi nuten in actie kwam, gaat vol gend seizoen een treedje lager basketballen. „Door mijn werk kan ik me niet altijd vrijmaken voor het basketbal," verklaarde de ruim twee meter lange politie agent „Aan dit afscheid houd ik een onbevredigend gevoel over. Ik heb door om diverse redenen geen goed seizoen gedraaid. Ik ga in het tweede spelen, maar heb wel aangegeven dat ik volgend seizoen als invalkracht beschik baar ben." Jonkman is één van de Juventus-spelers met wie coach Arjan de Bruin het voorbije sei zoen in conflict kwam. Ook met Peter van der Waal en Dennis Cleef, net als Jonkman echte club mensen, had De Bruin een aanva ring. „Ik heb nog nooit zo'n rom melig, chaotisch seizoen meege maakt," erkende De Bruin. De oe- fenmeester maakte vorig jaar zo mer zijn entree bij Juventus, als opvolger voor Frans Wentholt die Juventus vele seizoen coachte. „Ik ken Frans niet, zijn manier van coachen evenmin," vertelde De Bruin. „Het leek alsof bepaal de spelers voorrechten hadden, ze waren gewend aan hun rol in de ploeg." De oud-eredivisiecoach had er maling aan. Hij slachtoffer de in de voorbereiding de 42-jari- ge Van der Waal, terwijl hij de nieuwelingen (en voor hem oude bekenden) Newton Valies en Je roen van Schaik wel een plek in de selectie gunde. Halverwege het seizoen vertrok Dennis Cleef als gevolg van een reeks onderlinge irritaties. Ondanks alles sloot Ju ventus als een sterk collectief de competitie af. „We zijn als tearrt gegroeid." stelde Vladan Jankovic vast, „We accepteren meer van elkaar, weten wat we aan elkaar hebben." Arjan de Bruin gaat door als coach van Juventus. Nieuw in zijn selectie is in elk ge val center René Boelaars (ex- Green Eagles). Center Jan Stolk is vooralsnog het enige vraagteken in de Schiedamse selectie. HVO er Ri chard Buiten dijk heeft Naaldwijk- aanvoerder René Uevaart op de enkel getrapt. De Westlander gaatkennend tegen het gras, de boos doener wordt geel. Foto Peter bruik van de fout en deponeerde de 3-1 in het net. Df stand onder- In: DTS 20-7, DOVO 21-24, Rozen burg: 19-24, Voldendam 21-25, Bennekom 20-25, Excelsior Maas sluis 21-27. Vladan Janko vic maakt aanstalten weer voor Ju ventus te sco ren. Altlila Güttuna (links) is klaar om de eventu ele rebound te pakken, drie 'Piran has' kijken machteloos toe. Foto Peter Molkenboer Vlaardirtgen De korfballers van Oranje Nassau heb ben zich voortreffelijk hersteld na het verlies van vo rige week by ESDO. In de Ihuisbcurt tegen Valto be haalde Oranje Nassau een even gemakkelijke als be langrijke overwinning 13-8). Voor Ed Mayer, de coach van de Vlaardingse derde klasser, was de opluchting enorm groot: „Gelukkig boekten we weer een positief resultaat na het debacle van vorige week tegen ESDO. Toen waren we met vooruit te branden Ook al hadden we daar te maken met windkracht negen en vervelende regenbuien De tegenstander had net zo veel last van die omstan digheden maar vocht als een leeuw. Wil je een gooi doen naar het kampioenschap dan moet je er wel voorgaan. Maar tegen ESDO gooiden we zelf de deur dicht. Het was werkelijk heel triest. Ons geluk was dat Dykvogeis verloor van Valto en Korbis, de onder ste op de ranglijst. Weidevogels versloeg. Anders wa ren we gelijk voor de titel uitgeschakeld geweest." Bij Oranje Nassau stond Aijen Meijer opnieuw in de basis. „Hoewel hij nooit traint," legde Mayer uit, „is Arjen wel een duidelijke speler voor het eerste. Door hem op te stellen probeer ik andere spelers te prikke len. Zo stond Henk Poot er vorige weck naast. Tegen Valto heeft hy weer laten zien waarom htj in de basis hoort. Deze wedstrijd begon Martin de Kruyk als wis selspeler en viel hij goed in." Vanaf het begm toonde Oranje Nassau op eigen ter rein een grote vechtlust tegen het zeker niet gemak kelijke Valto. „We waren meteen duidelyk aanwe zig." liet Mayer zyn tevredenheid blyken, „en dan dwing je ook geluk af by de schoten op de korf. Het belangrijkste was voor ons om steeds het laatste kop pel de paal te laten pakken Zorg je voor de paalbe? ci ting dan maak jc de tegenstander zenuwachtig en haal je ze uit hun spel. Onze eigen aanval hep gesmeerd. Wanneer de tegenstander gaat lopen foe teren weetje datje de betere ploeg bent. Met nog vier potjes te gaan is nog van alles mogelijk. Iedereen slacht elkaar af en daar moeten wij van profiteren." Topscorers by Oranje Nassau waren Monique Door- nink en Henk Poot (betden drie treffers) Veldhoven Met nog twee wedstrijden te gaan voor de mannenformatie en één party voor het vrouwen- tno in het verschiet, zijn beide teams zo goed als ze ker van handhaving in respectievelijk de eerste cn derde divisie. Vooral voor de mannen is dat een be langrijk gegeven, want die willen volgend jaar door- sloten naar de eredivisie. Het contracteren van Dan ny Maas en Mermm Smiyiconderschry ft die ambitie. Mogelijk wordt Mark Heemskerk de derde speler, want h(j is de laatste tijd aardig op dreef. Zaterdag verraste Heemskerk in Veldhoven tegen de reserves van TTW met een hattrick. Daarmee legde hij de ba sis voorde 4-6 overwinning. Nermin Smajicwon twee keer en Aijan Karbaat zorgde voor het zesde winst punt. De Korenbeurs is nu vierde en is tien punten verwijderd van de tweede degradatieplaals. De vrouwen van De Korenbeurs deden ondanks de kleine (6-4) nederlaag tegen FTTC (Franeker) toch goede zaken omdat degradatiekandidaat ZTTC met 9-1 verloor. Twee weken terug waren de Friezinnen nog met 3-7 te sterk, maar ditmaal wonnen Danielle Maas en Sylvia Waterreus ieder twee partijen. Omdat Carola Thalen met lege handen bleef en het dubbel spel verloren ging, werd het net geen gelijkspel. Het landelijk spelende meisjesteam van De Koren beurs zorgde voor een unieke gebeurtenis. Maaike Geerst, Kim van der Poort en Jolanda Waterreus plaatsten zich voor de finale om het nationaal kam- pieosnehap. In de eerste halve finale tegen Never Despair bleef het Schiedamse trio op 5-5 steken. In het tweede duel werd het een duidelijke 7-3 zege. De andere finalist is Maasbree. Wanneer de twee finale wedstrijden worden gespeeld, is nog niet bekend. Schiedam—Ketspeien in een wisselende samenstel ling dreigt de tafeltennissers van NOAD dit seizoen lelijk op te breken. Na het afhaken van Richard Kai- meijer moesten Ronald van Kampen en Peter Hey- stek het steeds met een invaller doen. Met Kees dc Koning en André Ecrland liep dat niet slecht, maar invallers mogen slechts een beperkt aantal wedstrij den in een hoger team uitkomen. Omdat de voorlaatste thuiswedstrijden tegen ZTTC met 3-7 werd verloren, staan de Schiedammersop de gradatie uit de vierde klasse. Het wordt in de laatste duel nu echt knokken voor NOAD om het spelen op landelijk niveau vast te houder, en niet naar de pro motieklasse af te dalen. Tegen ZTTC speelde NOAD met invaller Hogendijk uit het derde team. Hij kwam niet tot scoren. Heystek en Van Kampen waren ook niet echt op dreef en wonnen ieder maar één keer en samen het dubbelspel. Juventus (v)-Binnenland 51-65 (31-26). Juventus kwam goed voor de dag in het laatste duel van deze competitie, maar moest direct na rust pas op de plaats maken, Bin nenland scherpte m de tweede helft de verdediging aan en drukte door tot 31-36 Toen de bezoekers uit Baren- drecht, waar Juventus nog een sensationele overwinning had geboekt (50-51). een voorsprong van tien punten rea liseerden. was het duel beslist, Nancy Middeldorp maak te voor de Schiedamse ploeg 21 punten. De Juventus- vrouwen, die juist boven de rode streep eindigden, u-or den ook volgend seizoen gecoacht door Martin van Dijk Voltreffers-CKC Maassluis 4-8 (2-5). CKC Maassluis had niets te duchten van Voltreffers. Ondanks de volgens Maassluis-speler Edwin Zeegers straffe wind kwam zijn, ploeg al snel op 04 voor en was het gat geslagen. Samen met RWAstaan de Maassluizers aan kop in de derde klas se. Paul van der Zee en Chantal Soekrs waren de topsco rers met ieder twee rake worpen. Keep Fit-Spirit 15-7 (11-2). In Roosendaal bokste Spint in de eerste helft tegen de wind in en werd het op een ruime achterstand gezet. De ongeslagen koploper nam daarna gas terug waardoor de Vlaardingers enigszins konden terugkrabbelen. Erwin van Hij zen scoorde twee keer voor Spuit. LKV A-Har ga 12-12 (tt-7). Trainer Ed Pak keerde gister avond lichtelijk teleurgesteld terug van de wedstrijd in Almere. „Teleurgesteld." reageerde hy, omdat we geen enkele keer achter hebben gestaan en dan toch nog een punt weggeven De Schiedammers begonnen voortva rend en bouwden een 4-0 voorsprong op. In deel twee verliep het door de sterke tegenwind wat minder soepel. „We konden niet weglopen terwijl we toch sterker wa ren." aldus Pak. Robert Boomstra was behoorlijk trefze ker. De aanvoerder ontpopte zich tot topscorer met vyf treffers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4