PW reserveert ton voor huurdersinitiatieven Huurders Havenstraat weer in de clinch met gemeente Mooi concert van Schiedams Vrouwenkoor Maasland s windmolenpark groter dan gedacht Publiek kie^i voor naturalistisch werk Woningstichting roept huurders op ideeën aan te dragen Buurt schrikt op van schietpartij Teveel gedronken Inbraak en twee pogingen Nachtvissers betrapt Maassluissedijk decor voor twee ongelukken DCMR mag nu ook optreden Rotterdams Dagblad Maandag 21 april 1997 Door Ben van Haren Vlaardingen Patrimoniums Woningstichting (PW) stelt in 1997 een bedrag van honderdduizend gulden beschikbaar aan zijn huurders. Het is gereserveerd voor bijdragen aan buurtinitiatieven ter verhoging var. de leefbaarheid. Het is de eerste keer, dat PW een 'leefbaarheidsbudget' in haar be groting opneemt. Dit besluit vloeit voort uit het besluit van de regering, dat corporaties per 1 ja nuari 1997 een ruimere taak heb ben dan het in stand houden en bouwen van voldoende betaalbare huisvesting. De zorg voor een leefbare woonomgeving behoort daar ook toe volgens een recente mededeling van rijkswege. Die bepaling maskt deel uit van nieu we afspraken tussen het rijk en de sociale verhuurders, waartoe ook een maatregel voor verbetering van de huursubsidie behoort, In haar huurderskrant 'Onder Dak' roept PW deze maand zijn huurders op ideeën aan te dragen. „Spelregels hebben we bijna niet," schrijft de corporatie. Wel zijn er de voorwaarden, dat groe pen bewoners, complexcommis sies of buurtvereniging komen met plannen voor hun eigen woonomgeving en dat de bewo ners zelf ook een bijdrage leveren. „Dat hoeft geen geld te zijn, maar wel wordt van u gevraagd een deel van de activiteiten te organi seren of om beheertaken uit te voeren." Als er veel planen ingediend wor- der. zal PW keuzes moeten ma ken. Want, zo stelt de wo ningstichting, „een ton is een ton". Als voorbeelden van leef baarheidsprojecten geeft PW aan het wegwerken van eventuele on veilige plekken, het opzetten van burenhulp, c:n buurtfeest, een tuinproject, muurversieringen of het plaatsen van zitbanken bij zandbaken of voor de deur van een zorgflat. Het idee om corpora ties een bijdrage te laten leveren aan de woonomgeving is, zo stelt PW, natuurlijk niet helemaal nieuw. „De meeste woningeopr- poraties realiseerden zich a] jaren dat een woning in een goede buurt beter te verhuren is dan een in een mindere buurt. Bij de aan pak van een complex wordt daar om dikwijls ook de woonomge ving meegenomen. Maar leef baarheid is meer dan alleen de woonomgeving. Het gaat om de mensen in de buurt; om de sfeer en om de mogelijkheden prettig met elkaar om te gaan," staat in de oproep voor ideeën. Huurders van PW-woningen kun nen voorstellen per brief doen bij de afdeling Woondiensten of door te bellen naar het wijkteam van de woningstichting. Maassluis—Woedend is ze. Direc teur B. van Gerwen van Optima Trainingen bv heeft geen goed woord over voor de gemeente Maassluis, „De gemeente gaat nu zo slecht met ons om. Weinig inte ger." Aanleiding voor haar boos heid is het huurcontract dat zij en de twee andere huurders van de Havenhof -het kantorenpandje op het ernstig vervuilde terrein aan de Havenstraat- van de ge meente kreeg aangeboden. Volgens Van Gerwen kan zij wat de gemeente betreft gewoon 'op* Schiedam Bewoners van de Klaas Katerstraat in Schiedam NieuwJand werden vrijdagnacht opgeschrikt door een schietpartij. Na de schoten hoorden zij een au to hard wegrijden. Toegesnelde agenten vonden in de straat niet meer dan twee hulzen. Terwijl de dienders aan een onderzoek bezig waren, klonken weer een aantal pistoolsalvo's. Nu vanuit het Bea- trixpark. Toegesnelde agenten troffen op een parkeerplaats by een voetbalvereniging een auto met drie inzittenden aan Een 21- jarige Rotterdammer, een even- oude Schiedammer en een 28-jari- ge Duitser. Zij hadden geen wa pens bij zich. Wel vonden de agen ten in het dashboardkastje een patroonhouder. Om het zekere voor het onzekere te nemen kam den de agenten met een speur hond het park uit. In een bossage stuitten de dienders op twee vuur wapens. Daarop werden de drie verdachten aangehouden en mee genomen naar het bureau. Nie mand raakte gewond. VlaardlndenEen 23-jarige Vlaar- dinger werd vrijdagnacht betrapt op rjjden onder invloed op de Westerhavenplaats. Na het blazen kreeg hij een schikking van 650 gulden. De 44-jarige Vlaardinger die in dezelfde nacht werd aange houden op de Wiardi Beckmansingel in zijn woon plaats had zoveel gedronken dat hij dat de rechter moet uitleggen. Vlaardingen Aan De Anthonie Knottenbeltsingel is vrijdag avond ingebroken door het cylin- derslot uit de achterdeur van een huis te halen. Er zijn allerlei din gen gestolen. Pogingen tot in braak aan de Narcisstraat en aan het Emmaplein mislukten. Sterke sloten en een blaffende hond hiel den de inbreker(s) tegen. Schiedam In de nacht van vrij dag cp zaterdag zijn vier vissers aan de Poldervaart betrapt op naehtvissen. Zij kregen een pro ces-verbaal. By een van hen kwam daar nog een bekeuring bij voor het vissen met drie, in plaats van de toegestane twee, hengels. hoepelen'. „Omdat de gemeente hier een dure flat wil neerzetten, moeten wij vertrekken. Nu krij gen wy een huurcontract met een opzegtermijn van een maand." Het is niet de eerste keer dat de huurders in de Havenstraat met de gemeente in de clinch liggen. Begin dit jaar was er al onenig heid over het nieuwe huurcon tract, dat in april van kracht had moeten worden. De achtergron den hiervan voeren terug tot vijf jaar geleden, toen drie organisa ties - behalve Optima Trainingen zijn dat de Stichting Samenle vingsopbouw Maassluis en uit zendbureau Eurokracht- het pand betrokken. De grond onder het pand is zwaar vervuild - een erfenis van de voormalige Maas- sluise gasfabriek. Op advies van de provincie werd er een laag van 135 centimeter schone aarde over heen gestrooid, wat voldoende zou zyn om geen risico's op te le veren voor de gebruikers van het pand. Vervolgens Uregen de huur ders een contract aangeboden voor vijf jaar. Dat was in april 1992. Als er gesaneerd kan wor den, wil de gemeente het pand slopen. Niet in de laatste plaats omdat de bodemsanering dan an derhalf miljoen gulden goedkoper is, maar ook omdat de locatie dan kan worden ingepast in het ROM- project. „We hadden een contract voor vijf jaar afgesloten, omdat de mogelijkheid tot sanering toen al speelde," verklaart wethouder L. D. Wesenhagen (grondbeleid). „We wisten alleen niet hoelang dat zou gaan duren. Voor de sane ring zijn we namelijk afhankelijk van de provincie. Die onzekerheid is er nog steeds, maar er zou nu best wat meer haast achter kun nen zitten." Voor de korte opzeg termijn van een maand in het nieuwe contract is volgens We senhagen gekozen na overleg met de jurist van Van Gerwen. „Hij gaf aan dat hij die periode kan rekken tot drie jaar, door allerlei gerechtelijke procedures aan te spannen. Daar houden we dan ge woon rekening mee." De grief van Van Gerwen zit in het feit dat de gemeente geen afspra ken wil maken over schade- of verhuiskostenvergoeding. „Ik heb mijn kantoor ingericht voor zestigduizend gulden en er later twintigduizend gulden in geïn vesteerd. En nu krijgen we ook nog eens een huurverhoging van elf procent. Als ik dit van tevoren had geweten, was ik er nooit aan begonnen." Wesenhagen wijst er op dat de huurders destijds wel degelijk waren ingelicht, maar zegt begrip te hebben voor het standpunt van Van Gerwen. „We hadden gewaarschuwd, maar op dat moment sta je te weinig bij de gevolgen stil. Ik zou wel willen dat ik wist hoe lang het gaat duren voordat we kunnen saneren, zo dat ik dit nefjes kan afhandelen. Samen met de woningstichting zoeken we naar vervangende huisvesting." De Stichting Sa menlevingsopbouw bevestigt dat zy vijf jaar geleden op de hoogte was. „We wisten dat we hier op den duur uit moesten," zegt een woordvoerder. „Daarom hebben we wat onderhoud aan het pand betreft alleen het hoogst noodza kelijke gedaan. We hebben verder niet geïnvesteerd." Het was prijs afgelopen weekeide op de Maassluisse dijk tussen Vlaardingen en Maassluis. Hulpdiensten moesten twee maal uitrukken om het een en ander recht te trekken. Zaterdagochtend was het de beurt aan de brandweer om een in de sloot belande koe weer op het dro ge te trekken. Geassisteerd door agenten waren de spuit gasten twee uur bezig met sjorren aan het dier. Flinke banden om de middel van de onfortuinlijke grazer moesten ervoor zorgen dat het beest uit de zuigende modder ge trokken kon worden. Aan het eind van de ochtend kon het arme dier weer naar hartelust grazen. Een paar uur later moest de brandweer opnieuw uitrukken. Omstreeks mid dernacht zag een op de Maassluissedijk rijdende au tomobilist een voertuig lig gend op zijn kop in een sloot. De toegesnelde brandweerlui en politieagenten konden de bestuurder nergens vinden. De volledig vernielde auto werd uit de sloot getakeld en afgevoerd naar een sloopbe drijf. De volgende morgen meldde de bestuurder van de auto zich ongedeerd op het politiebureau. De man ver klaarde door een tegenligger van de weg te zijn gedrukt Nadat hij op de kop in de sloot was beland, klom hij uit het raampje naar bulten. Vol ledig in de war is hij vervol gens naar een in de buurt wo nende vriendin gelopen. Hij vertelde de agenten dat hij zo in de war was dat hij er niet eerder aan had gedacht naar het politiebureau te gaan. Foto's Roei Dijkstra Loor Anke van Bree Schiedam Een stralend lente- zonnetje, een brandende kroon luchter en een goed verwarmde Schiedam se Grote Kerk maakten het dat de bezoekers van het con cert van het Schiedams Vrou wenkoor vrijdagavond het naar hun zin hadden. Het koor onder leiding van dirigente Ria Borg- meijer gaf haar jaarlijkse voor jaarsconcert. Vaak zijn vrouwenkoren in de koorwereld wat minder geliefd. Het publiek mist de lage man nenstemmen en veel muzieklief hebbers geven daarom voorkeur aah gemengde- of mannenkoren. Afgezien daarvan kunnen de Schiedammers trots zijn op hun •wouwenkoor. De vrouwen horen namelijk tot één van betere ama teurkoren in Nederland. De dames begonnen het concert met het 'Klein drieluik' van de Nederlandse componist Hans Broekman. Het koor werd bege leid door Christo Lelie aan de vleugel. Het stuk is een lastig werk om mee te beginnen. Tij dens de stukjes die het koor a ea- pella moest zingen zakten de vrouwen iets in toonhoogte. Dit viel een beetje op op de momen ten dat de pianist weer mee ging spelen. open aria het publiek te boeien. Het was zo mooi dat het publiek aan het eind van het stuk even wachtte voordat het verdiende applaus losbarstte. Het koor besloot haar optreden Het tweede onderdeel, van het..voordepauzemetde 'ZesLjede-- drieluik werd echter al gevoelvol,"" "red' van Sergei Rachmahirtpv. zuiver en met fraaie legato lijnen gezongen. Ook het eenvoudige gebed 'Preghiera Semplice' van Nancy van derEIstheeft een goe de indruk achtergelaten. Dit met kerkorgel begeleide werk werd mooi ingetogen gezongen. Toch waren er in de kerk ook ryke con trasten in dynamiek te beluiste ren. Sopraan Marjorie Ginczinger heeft als soliste met haar koor een steentje bygedragen aan het welslagen van dit concert. Zy heeft onder meer de aria Vissi d'Arte uit de opera Tosca van Giacomo Puccini gezongen en is hierbij voortreffelijk begeleid door Christo Lelie aan de piano. Ginczinger heeft een bijzonder warme en wat dramatisch getirrt- breerde stem en wist met deze ui termate gevoelvol gezongen Déze liederen rijn nog maar en kele jaren beschikbaar en daar door weinig uitgevoerd. Met uit zondering van het eerste lied wordt de schoonheid, maar ook- de pijnen van een mensenleven bezongen. Het is opvallend bij het Schiedams Vrouwenkoor dat het overigens zeer boeiende en af wisselende programma voorna melijk bestaat uit de wat minder bekende werken. Zo'n concert is voor de leergierige luisteraar ver rassend en interessant Voor een doorsnee publiek, dat vaak op een feest van herkenning hoopt, echter wellicht wat minder aan trekkelijk. Toch werden de com plimentjes 'mooi'en 'schitterend hoor', ook in de pauze al, niet on der stoelen of banken gestoken. Het koor vervolgde het concert met een indrukwekkend mooie mis van Gabriel Fauré en werd hierin bijgestaan door sopraan Majorie Ginczinger en Christo Lelie aan het orgel." Het was een verstandig publiek.dat bil deze.,.. Wei een overigens ontzettend verdiend applaus, was ~er voor, Ginczinger na de vertolking van - Pie Jesu uit het Requiem van G./ Fauré. - Zij ontroerde menigeen - met dit eerbiedvolle, sfeervolle,1- werk. Na 'het lentekoor' van C. Saint: Saëns en 'Pière au printemps', van de Nederlandse componist J,_ Wagenaar werd het vrij korte concert besloten met het toepas selijke lm Frühiing van de voor my volslagen onbekende compo nist Bargiel. Terecht kregen alle musici een flink applaus voor dit goed ver zorgde concert. Jammer was wel dat het koor als toegift niet een ander werkje in de map had ge daan in plaats van het als laatst gezongen onderdeel lm Früh- üng. Maasland Het plan voor een windmolenpark in de weilanden bij Maasland blijkt veel uitgebrei- der dan gedacht. Niet alleen de Aalkeetbuitenpolder, maar het hele gebied langs rijksweg A2Q tussen Maasdijk en Maassluis is aangemerkt ais 'technisch en eco nomisch het meest aantrekke lijk'. Langs de Nieuwe Waterweg waait namelijk de hardste wind: wel zes meter per seconde op tachtig me ter hoogte. Windturbines van die hoogte draaien dan het hardste en leveren dus de meeste energie op. Stadsgewest Haaglanden gaat uit van turbines van 60 a 80 meter hoog met twee of drie rotorbladen. De fundering beslaat 150 vierkan te meter per windmolen. Uit de plannen valt af te leiden dat men denkt aan 20 tot 25 windmolens langs de rijksweg en nog eens tien in de Aalkeetbuitenpolder. Sa men leveren deze opwekkers dan zo'n 35 MegaWatt stroom op. De plaatsen by Maasland komen als beste uit de bus in het 'Eind rapport haalbaarheidsstudie windenergie in Haaglanden'. Ih het onderzoek is de plek in Maas land vergeleken met andere pol ders, VINEX-locaties en kassen- gebieden. De rij zeer hoge wind molens stuit echter op verzet. De gemeente Maasland heeft vorige week verklaard tegen het wind molenplan te zijn. De torens ver storen, volgens haar, het groene landschap teveel. Het Maaslandse verzet komt voor Haaglanden niet als een verras sing. „Met name de locaties in Midden-Delfland kunnen bezwa- De polders bij Maasland zijn uitermate geschikt voor de plaatsing van windmolens, maar de ge meente voelt er Weinig VOOr. roto Roel Dijkstra ren oproepen in verband met de natuurlijke, landschappelijke, cuituurhistorishe en recreatieve waarden in dit gebied", zo staat in het rapport. Stadsgewest Haag landen gaat ervan uit dat de be scherming van de polder wordt opgeheven: „Ingenomen beleids standpunten en vastgelegd beleid zal hiervoor moeten wyken of worden aangepast". Plaatsing van de windmolens in Maasland is voor Haaglanden nog niet genoeg. Men wil wel vijftig of zelfs honderd MegaWatt stroom door windmolens laten opwek ken. Daarom moet ook een keus worden gemaakt uit alternatieve plaatsen met minder wind. Die liggen langs de spoorlijn Delft Zuid-Schiedam of langs de rijks weg A13. Ook de toekomstige ver lenging van rijksweg A4 door Midden-Delfland en de rijksweg A 12 lussen Nooluuip eu Zoele» - meer worden genoemd. Verder wil het stadsgewest Haag landen dat tuinders veel meei windturbines gaan plaatsen. Men denkt aan een windmolenpark achter de duinen. Een productie van vijftig MegaWatt wordt moge lijk geacht. Haaglanden vindt dat ook tussen de kassen ruimte is voor plaatsing van windmolens, bijvoorbeeld op vrijkomende per celen glas van stoppende tuin ders. Men rekent daarbij op de re constructie van oude glastuin- buurtgebieden. Als nadeel var. windmolens m het kassengebied wordt wel het geluid genoemd voor de omwonenden. Ook de sciiaduw van de ronddraaiende rotorbladen kan irritant zyn Vlaardingen met ingang var» 1 mei heeft de DCMR Milieudienst Rijnmond de bevoegdheid om in Vlaardingen onderzoek te ver richten bij bedrijven als daarover klachten zijn binnengekomen. In woners kunnen vanaf die datum ook 24 uur per dag de meldkamer van de r> Oionale milieudienst bel len. Nu kunnen zij ook al hun klachten daar kwijt, maar mocht DCMR er niet tegen optreden. Het besluit van de gemeenteraad van Vlaardingen van afgelopen week heeft daaraan een einde ge maakt. Vanaf 1 mei maakt Vlaar dingen deel uit van de gemeen schappelijke regeling. Vlaardin gen is de vijftiende Rijnmondge meente in dit samenwerkingsver band tussen gemeenten en de provincie Zuid-Holland. Voor Vlaardingen betekent dit dat de DCMR de taken overneemt die vallen onder de wet Milieubeheer. Dat zijn onder meer het verlenen van milieuvergunningen aan be drijven, handhaving ervan en het behandelen van klachten. Onder deel van de overeenkomst is dat de DCMR minimaal vijf ambtena ren van Vlaardingen overneemt. Alleen de drie leden van de SGP/ RPF/GPV-combinatie stemden te gen de overdracht van de milieu taken. Volgens woordvoerder G.W. van Veelen is de overstap naar de DCMR 'met efficiënter en niet goedkoper'. Ook GroenLinks vroeg zich af of het nodig is om de milieutaken uit tc besteden, na dat er onlangs nog complimenten kwamen van de landelijke inspec tie. Maar deze oppositiepartij stemde uiteindelij kwel in. Wpthnurler K" van iW Windt (mi- ticu) legde uit dat een regionale afstemming van het milieubeleid steeds belangrijker wordt. Boven dien ziet Van der Windt het er van komen dat als de stadsprovincie een feit wordt, Vlaardingen wordt gedwongen om tot de regionale milieudienst toe te treden. „Nu hebben we kunnen onderhande len om zo goed mogelijke voor waarden te bedingen." De komende twee jaar krijgt de DCMR in totaal twee miljoen om de milieutaken uit te voeren, daarna 1,2 miljoen per jaar. Dat h et de eerste twee j aar wat minder is omdat dit geld nodig is om de kosten van de overgang te dek ken. Ondanks kritische opmer kingen uit de raad, is die tijdelijke vermindering van uitgaven -en dus inzet - 'te verantwoorden'. Maandag 21 april SCHIEDAM Het Gebouw. Vrouwenbond FNV, 15.00-20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20,15 Scapino. Popular 21.30 Po- pifilm'sHuis.deDoelenGr.z. 20.15 Vanuit Stravinsky. Nederlands Bla- zers Ensemble. K),z. 20.15 Interna tionale kamerorkesten. Muller Pier 13.00-23.00 Kermis. Lantaren/ Venster. 20.00Gnmasfestival. Dinsdag 22 april - SCHIEDAM Dc De Woudhoek. Modeshow, 13.00u. VLAARDINGEN Dc Brabberspotder. Voorlichting ongevallen in huis, 14,00-16.00u. - Holy Ziekenhuis. Lezing 'Een eeuw ziekenhuizen in Vlaardingen', 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.2. V 20.15 Scapino Rotterdam. Kl.z. 1 20.15 Hanebuurt, Lantaren/Ven ster St. Petersburgprogramma. de Doelen Gr.z. 20.15 Philharmomsch Orkest van St. Petersburg. Dizzy 22.00 De Jeroen Pekband. Night- town/Basement 21,00 Malka Fa- mily. Popular 21.30 Voile Maan J Feest. SKVR Muziekschool Cen- trum-West 20.00 Leerlmgenuit- voenng saxofoon. Luxor Theater,-; 20.15 Tineke Schouten. Erasmus Unfversiteit 16.30-17.45 Elek tra. door prof.dr. A.M. Van Erp, Lan- taren/Venster. 19.30 en 21.00Gri-1 masfestivat. ROTTERDAM Calypso 1: 'Shine* (a!) dag.13.15- 16-18-45-21.30. Calypso 'Everyone says I love you' (ai) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Ca-~1 typso 3: 'Mars attacks!' (12) .u dag.18.45-21.30, ma.di.ooki 13.15-16. Cinerama 1: 'Dante's'® Peak' (12) dag, 13.15-16-18.45-- 21.30. Cinerama 2:'Jerry Magyire* (a!) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 3: "Metro' (16) dag." 18.45-21.30, ma .dl .ook 13.15-16. Cinerama4: 'lOlechteDaïmattërs' (al) dag.13.15-18.45. Tierce crea- m tures' (al) dag. 16-21.30. Cinerama 5: 'Ransom' (16) dag. 13,15-16- T" 18.45-21,30. Imax Theater: 'Ring of fire' (a!) dag.(bed.ma.) 14-16, 'Special Effects' (a/) <fag,(beh.ma,) 15-20.45, ma.alleen 20.45, 'Star a Wars special edition''(al) da'g.18.30. 'Micracosmos' (al) dag 17. The em- pire strikes back' (al) dag.2l.45. H Venster li 'Kolya' (a!) dag.19.30, wo.ook 14.30. Tierra' (16) dag.;1 (beh. ma.) 22. 'Sneak Preview' ma. 22. Venster 3: The Daytrippers' (16) dag,20, wo.ook 14.30. 'Diffe- rentforgirls'(16)dag.22.Venster4: -• 'Buenos Aires vice versa'(16) ma.di. - wo. 19.30. Venster 2: The pillow- book' (16) dag. 22, wo.14.30. 'No- vecento deel 2' ma.20, wo.14. 'Vaaiwe! ganzen' di. 19.30. 'Papa, 4 vadertje vorst is dood' di.22. Selectie underground-programme wo.20. D 'Summertnptothesea'wo.21.30. •- Lumlère 1: Tbeempirestrikesback' i (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. J Lumière 2: 'Star Wars special ediC tiori (al) dag.13.15-16-18.45-;i 21.30. Lumlère 3: Hie first wives-* club' (al) dag.13.15-16-18.45-- 21.30. Lumlère 4: 'Romeo Juliet' (16) dag.18.45-21.30, ma.di.ook; 13.15-16. Rexane: 'Draai je klaar' (16) ma.t/m wo. dood .voorst. Pathé - 1: 'Dante's Peak' (12) dag. 11.35- - 14.05-16.35-19.05-21.35. Pathé 2: TheDevn's0wn'(16)dag. 16.30- - 19.05-21.30, ma.di.ook 11.30-14. ,J Pathé 3: Tn love and war* (12) "j dagll.20-13.50-16.20-18.55- 21.40. Pathé 4: The Engjish Pati- ent' (12) dag.11-14,20-17.35- 20.50. Pathé 5: 'Karakter' (12); dag.11.15-14.35-17.50-21.10. - Pathé 6: The empire strikes back' (al) dag, 11.10-17.40-21, ma.di. ook 14.25. Pathé 7: 'One fine day' 1' (al) dag.11.45-14.15-16.45- 19.15-21.45. Kindermatinees: Calypso 3: '101 echte Daimatiërs' wo.13.15-16. Ci- nerama 3: 'Space Jam' wo, 13.15- j 16. Lumière 4: '101 echte Dalma- tiers"wo.13.15-16. Pathé: 'De klok- kenluider van de Notre Dame' wo. 11.40-14,05. 'MynFransetanteGa- zeuse'wo.14. Vlaardingen Vlaardingse kunst- minners hebben een duidelijke voorkeur voor 'naturalistisch' werk (kunst met natuur als the ma). Tijdens de open dag van de Vrije Academie in het Holiandia gebouw is bekend gemaakt dat de publiekskeuze is gevallen op een aquarel van Dik Kats en een olie verfschilderij van Jiang Ne Uang. Deze twee werken zullen door de Kunstuitleen worden aangekocht. Tevens werd bekend gemaakt wie het kunstwerk thuis een jaar lang aan de muur mag hangen. De planten en bloemen in voorjaars geuren gingen naar de heer Hoo-"* gendijk, vader van kunstenares Marjon Hoogendijk. Arnold van Kalken van GroenLinks mocht het doek met de zittende vrouw met gesloten ogen meenemen. Van de overige ingezonden wer- ken van Vlaardingse kunstenaars heeft de Kunstuitleen er vijftien aangekocht. Er waren volgens Erica Stock van - de arthoteek nauwelijks werken bij die geen stem van het publiek ,v. hebben gekregen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1